Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Bossp válasza Chaser (#150) üzenetére


Bossp
addikt

Szerintem a Phenom ii configot hasonló vagy olcsóbb áron összeszeded mint egy jű am4-es lapot és procit és ddr4-et! Gondolom mival a Ramot hazsnálja kell a 16 GB :D.

Más arról valami hr hogy egy genygébb kártyával menne a multitaszking? DX12 ben? az még lehet nyerő dolog hisz a procik elég erősek! :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#152) tkesy


tkesy
őstag

Azt megtudná mondani valaki, hogy a bios-okban van olyan opció amivel U-s verziót lehet csinálni a most kapható procikból?
Számomra elég lenne egy 2200GU de egyelőre semmi infó róla, hogy mikor jön, meg hogy mennyiért....

Előre is köszi!

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#153) Bossp válasza tkesy (#152) üzenetére


Bossp
addikt

U? :D nem E? :D mi az az U? :O

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#154) tkesy válasza Bossp (#153) üzenetére


tkesy
őstag

Jogos, "E"-re gondoltam... :B (csak sikerült bekevernem a mobil platform jelölését...)

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#155) Chaser válasza Bossp (#151) üzenetére


Chaser
titán

pár bibi van vele, se számla, se garancia, de legalább rengeteget zabál, ezt a konfigot ssd-vel 120-as panel táp is elviszi
használt árakat kár újhoz hasonlítani
nem kell 16gb, 2gb az igp-nek bőven elég, nem ott van a gyenge pontja, jellemzően 1gb is
multitask alatt nem tudom mit értesz, nyilván tudja a cpu, de nem dx12 függvénye

szerk: intelnél jelölik általában u-val az ilyen cpu-kat

tkesy
alulfeszeled, ha gyárilag veszed az is annyiban más, hogy csökkentett órajele és feszültsége van..na erre várni meg felárat fizetni érte...:) teszteltem már épp eleget, pH@rasztvakítás, céges környezetben ahol nem fér bele hack oké, egyébként semmi értelme

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#156) Bossp válasza tkesy (#154) üzenetére


Bossp
addikt

Na szóval az E is csak egy useless jelző mint az X semmivle sem tud többet kevesebbet csak gyárilag alacsonyabb feszen/űrajelen van belőve egy ksi utánajárással be tudod lőni a simát is arra mint anno az FX-eknél. Ott is telejsen mindegy volt a stepping. nekem egy sima 8320-am volt de simán ment low Voltagen is a gyári 3,5 Ghz-en 0 fogyasztással és simán vitte a 4,8 Ghz-et is! :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#157) Bossp válasza Chaser (#155) üzenetére


Bossp
addikt

Nem erre a gondoltam, hanem hogy az IGP mennyire tudna össze dolgozni egy későbbi GPU-val és igen a Multi GPU a dx12-vel jött be. )nem kell crossfire és sli)

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#158) Chaser válasza Bossp (#157) üzenetére


Chaser
titán

arról fogalmam nincs, de az nem multitask

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#159) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! Érkezik egy 2200g proci a ram lenne a kérdés
1: 2 x 8g 2133mhz kingston HX421C14FB2K2/16
2: ADATA XPG Dazzle 1 x 16GB DDR4 3000MHz CL16 AX4U3000316G16-SRD
Mind kettő támogatott listába van a gpu nem lesz játékra használva. :R

(#160) gabi123 válasza xigris (#159) üzenetére


gabi123
senior tag

Egyik sem a legjobb választás, egyik a 2133 MHz miatt, a másik az 1×16 GB miatt. 2×8 GB 3000 kellene...

Ja hogy nem lesz játékra... akkor meg kb. mind1, de talán inkább dual-channel legyen.

[ Szerkesztve ]

Forza Ferrari!

(#161) solfilo válasza gabi123 (#160) üzenetére


solfilo
veterán

Itt ugye 1CCX van, játék nem lesz. Mennyit számít a magasabb RAM órajel vagy a single-dual kiépítés a programoknál?

mod: ipon tesztben van különböző memória sebességek vizsgálata, a single-dual összehasonlítás kimaradt. Kár, hogy a legtöbb szintetikus mérés.
[link]

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#162) xigris válasza solfilo (#161) üzenetére


xigris
őstag

Köszönöm,neked is gabi123

(#164) tkesy válasza Bossp (#156) üzenetére


tkesy
őstag

Nekem az utolsó AMD-m a Ryzen elött a s939-es Athlon-ok voltak... :)

Rövidre fogva akkor nincs ilyen 2 kattintásos módszer... Köszi, akkor ennek fényében tervezek a továbbiakban...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#165) ->Raizen<- válasza S. Szabi (#141) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Milyen a cucc? Mit vartal el tole?

(#166) sakal83 válasza xigris (#159) üzenetére


sakal83
addikt

Ha nem lesz a gpu hasznalva akkor miert veszel 2200gt? Egy i3 8100al es egy 2133as rammal jobban jársz. Ha van 3 heted akkor lehet mar lesz olcsobb lap is.

Egyebkent cpu ero esetén a mhz nem szamit sokat a dual szamit. Ha használod a gpujat akkor kizarolag dualchanel jatszik es 3000mhz. De a dc fontos.

[ Szerkesztve ]

(#167) S. Szabi válasza ->Raizen<- (#165) üzenetére


S. Szabi
őstag

Röviden: ennél kevesebbet :D

Hosszabban: Nem azt, hogy akár FulHD-ban is lehessen vel normálisan játszani több játékban szép grafikával neormális FPS értékekkel. Szerintem ez egy integrált GPU-tól igen szép teljesítmény, és nekem valahol akkor is "hihetetlen", ohgy ilyen kicsi izé ennyit tud :)

Itt jönnek sokan, de hogy ai i3-8xxx egy nem tom milyen VGA-val ugyanaz. Ja, az lehet, deha más hátrányát nem is nézzük, akkor van még egy zajos ventid a gépbe (oké, lehet passzívot is venn, de ahhoz megint több venti kell a házba), szóval he nem muszáj, miért kéne két cucc a monitorhoz, ha meg lehet oldani ugyanolyan jól egyből is? :)

Ez már nem az a kategória, amit régen "integrált viedókártya" néven megszoktunk :D

(#168) solfilo válasza tkesy (#164) üzenetére


solfilo
veterán

Biosban 45 és 65W között állítható a TDP keret, kéne legyen ilyen opció. Megnézni nem tudom neked, mert még nincs AM4-es rendszerem, de ez már az FM2+ foglalatos Kaverinél is állítható volt 4 évvel ezelőtt, úgyhogy szerintem itt is van.

35W-ra más modellek érkeznek, de szerintem elég a sima modell 45W-ra visszafogva.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#169) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! Rendeltem egy 2200g-t a kérdés a gyári hűtő mennyire használható,vagy egyből le kell cserélni ha igen milyen ajánlott hozzá? :R

(#170) solfilo válasza xigris (#169) üzenetére


solfilo
veterán

Egyből nem hiszem, hogy le kéne cserélni. Ryzen 5 1400-ra is ez a hűtő van (Wraith Stealth), nem nagyon hallottam egy tulajt sem panaszkodni miatta. :)

solfilo

(#171) Chaser válasza solfilo (#170) üzenetére


Chaser
titán

változtattak a hűtőn ha jól rémlik, kisebb lett talán

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#172) solfilo válasza Chaser (#171) üzenetére


solfilo
veterán

Az elég nagy hiba lenne, ha kisebb lett, de a nevén nem változtattak és maradt Wraith Stealth.

solfilo

(#173) OutSider17


OutSider17
senior tag

Szervusztok!
Sok ismerős arcot látok a Summit Ridges fórumról szerencsére. :)
Le cseréltem egy kicsit halkabb és energia takarékosabb megoldásra az előző gépem.

Ryzen 3 2200G + Fractal Design Celsius S24 lett a régi Ryzen 5 1400 + DeepCool Gammaxx 200T + R9 270X helyett. Hát..... ledöbbentem hogy ennyire erős lett az IGP. Persze nem egy R9 270X kategória hiába régi az a kártya még is csak "gamer" kártya volt az az ő korában. :DDD

[Amíg nem cserélem le a házat egy mAtx-re addig ilyen.] :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#174) Fred23


Fred23
nagyúr

2400G - AC: Origins.
2200G - Rise of the Tomb Raider.
Ryzen 5 2400G vs i3 8100

Szimpatikus nagyon a 2400G, de az IGP része azért nem éri el a GT 1030-at, ahogy látom. Talán húzva nagyon megközelítheti.

(#175) Z_A_P válasza OutSider17 (#173) üzenetére


Z_A_P
addikt

CPU eroben erzel kulonbseget, elvileg a 2200G kicsit lassabb, nem?

Amugy Porhardver teszt lesz egyaltalan? :F

OK

(#176) OutSider17 válasza Z_A_P (#175) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Az R5 1400-ashoz képest? :D

Persze hogy érzek. Ez csak 4mag/4 szál. Érezhetően gyengébb. De nekem még ez is megfelel arra amire én használom. Ezért is váltottam :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#177) Vartanus


Vartanus
őstag

No emberek lassan én is benevezek majd egy 2400G-re.

A kiszemelt lap főként az MSi Mortar Arctic vagy sima Mortar (még függ a modding belső színétől ami még függőben van :D )

SR topicban van akinek meggyűlt a baja a Mortaral, ahogy itt nézem a legtöbbeknek Mortar van (gondolom ti is a relatív kis méret/jó szolgáltatás és ár alapján választottatok no meg hogy erős IGP mellé jól jöhet a Displayport is). Nektek mik a tapasztalatotok simán jó lap a Mortar a 2400G alá? (Másik kinézett lap az Asus Strix B350-F Gaming).

2x8GB RAM esetén vagyok még gondban, ezek közül kéne választani:

G.Skill Fortis 2400Mhz - 57.2K - 5 év gari - kérdés, hogy fel lehet-e húzni 3200-ra? Ez spécileg Ryzenhez van, mint a FlareX...

G.Skill Ripjaws V 3200Mhz - F43200C16D-16GVGB CL16- 62K - 5 év gari

Corsair Vengeance LPX 3200Mhz CL16 - 63.5K - 3 év gari

]Corsair Vengeance LPX 3333Mhz CL16 - 64.8K - 3 év gari

Corsair Dominator Platinum 3200Mhz CL16 - 67.5K- 3 év gari

Corsair Vengeance RGB 3200Mhz CL16 - 68.5K - 3 év gari

G.Skill Ripjaws V 3400Mhz CL16 - 68.7K - 5 év gari

HyperX Predator 3333Mhz CL16 - 69.1K - 3 év gari

A gép főleg renderelésre némi videó és képszerkesztés no meg zene konvertálás és néha WoT-ra és pár régebbi címre lenne.

Minden választ javaslatot szívesen fogadok. :R :R

JA és mint aláírásomból is látszik AMD fan vagyok (Ez van srácok ;] ) csak és kizárólag AM4 jöhet szóba :P :P

A gép többi részei lesznek: custom loop WC ;] , 120GB SSD+ 1TB HDD, Tt XaserV Damier modding ház, SB Z hangkari, Corsair TX550M táp.

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#178) OutSider17 válasza Vartanus (#177) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Nekem a 2400Mhz-es HyperX megy 3200Mhz-et 1.3volttal. :DD
De én 2933Mhz-en használom 1.25 volttal atom stabilan lassan 8 hónapja teljes megelégedéssel. (CL14-en. Gyárilag CL 15-ös.)
A Ryzen 3 2200G előtt egy Ryzen 5 1400-as volt melette és egy R9 270X. Elég jó eredményeket értem el vele. Nem egyszer lepett meg játékok alatt hogy mit bír még egy R9 270X is. :)

Hát nem tudom nekem eléggé adja ez a mortar arctic lap. :DD

[ Szerkesztve ]

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#179) Vartanus válasza OutSider17 (#178) üzenetére


Vartanus
őstag

A Mortar Arctic is kezdetektől szolgált az 1400 alatt? Arról mi a véleményed? :P

Látom már válaszoltál is :DD

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#180) OutSider17 válasza Vartanus (#179) üzenetére


OutSider17
senior tag

Hát nézz szét itt kicsit. :D
Vagy keress meg itt a listán. DistrickOfficial néven megtalálsz. :D

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#181) OutSider17


OutSider17
senior tag

Vajon ez jónak vagy rossznak számít? :D

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#182) AxBattler


AxBattler
félisten

DigitalFoundry
Ryzen 3 2200G Review: Triple-A PC Gaming From A $99 Processor?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#183) Vartanus


Vartanus
őstag

A 4MB a 8MB helyett L3 mennyire lehet majd hátrány kép és videószerkesztésnél, zene konverziónál? És mennyi előny lehet a CCX-ek közötti latency problémájának kiütésével?

Illettve később ha a 2400G mellé menne nagyobb dVGA akkor a PCI-Express 3.0 X8 mennyire fogná vissza egy RX 570-580 szintű VGA-t?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#184) Chaser válasza Vartanus (#183) üzenetére


Chaser
titán

utóbbira a válasz semennyire, meglepne ha 1080-at is visszafogna

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#185) S. Szabi válasza Vartanus (#183) üzenetére


S. Szabi
őstag

RX 580-ról elvileg hétvégén tudok nyilatkozni (ha ide ér...) 2400G mellett :)

Több tesztet néztem én is emiatt, (például ez), sok különbség nincs x8 és x16 PCIe között.

(#186) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Asrock AB350M-HDV

Valaki nem tudja véletlen, hol találhatom a vga húzására alkalmas opciókat a Biosban ennél az alaplapnál? a VGA memória méret állítás is el volt dugva, így reménykedek, hogy esetleg a vga-t is lehet biosból húzni, mert winfos-ra nem ismerek programit, ami a ryzen masteren kívül alkalmas lenne rá, de az meg megállás nélkül kifagy random.

Btw, csak nekem instabil a rendszer vagy másnak is? Okozhatja, hogy van egy dedikált gt 710-es kártya is a gépben?

Vagy húzzam újra a windost? :F

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#187) Vartanus válasza Jinxb1rd (#186) üzenetére


Vartanus
őstag

Milyen proci van a gépben?

Látom 1500X akkor a Summit Ridge topikban érdeklődj. :)

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#188) solfilo válasza OutSider17 (#181) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Itt felmerült, hogy hiába van Wraith Stealth a Ryzen 5 1400-hoz és a Ryzen 5 2xxxG-hez is, mégsem ugyanolyanok. Te milyen hűtőt kaptál az 1400 és a 2200G mellé?

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#189) #95462144 válasza solfilo (#188) üzenetére


#95462144
törölt tag

Ahogyan én tudom a két hűtő megegyezik, a cpu-k tdp keretéből kiindulva plusz az azonos név is erre utal. Máskülönben nem lenne ugyanaz a neve a két hűtőnek... Szerintem ez nettó bullshit. :)

(#190) Erdei88


Erdei88
veterán

Sziasztok!

Nem tudom hogy jó helyen járok-e. Alaplap választásban kérnék segítséget

2400G lesz a választott proci, hozzá matx és itx-es lapot szeretnék. Teljesen gyártó független vagyok, nekem a teljesítménye a fontos. Tuning nem lesz. Árban max 40 ezerre gondoltam

szerk: Szerintem nekem egy B350 is elég lenne

[ Szerkesztve ]

(#191) AxBattler válasza Erdei88 (#190) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor valóban elég a B350, és elég széles a kínálat.
Milyen szempontjaid vannak még?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#192) Vartanus válasza Erdei88 (#190) üzenetére


Vartanus
őstag

Mi lenne a célja a gépnek, milyen feladatokra szánod?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#193) solfilo válasza #95462144 (#189) üzenetére


solfilo
veterán

Szerintem is, de gondoltam ha már van itt olyan tulaj, akinek van/volt mindkettő, megírhatná a tutit. :)

solfilo

(#194) Erdei88 válasza AxBattler (#191) üzenetére


Erdei88
veterán

és Vartanus: Lényegében csak netezésre használnám és a Plex server onnan futna. Ezért is választottam ezt a procit

Csilli-villi körítés annyira nem érdekel, inkább hogy normálisabb tápellátása legyen, vrm-n legyen borda, stb...

Egyik kiszemeltem az ASROCK Fatal1ty AB350 Gaming-ITX/ac
Ahogy nézegettem, az itx lapok jobban fel vannak szerelve.

(#195) Vartanus válasza Erdei88 (#194) üzenetére


Vartanus
őstag

Most mondanám az Asrock AB350M-PRO4-et de másik SR topikban ,mostanság vannak gondok a M-ATX-es Asrockkal.

Amivel én is szemezgetek MSi B350M Mortar is igen jó lapocska szerintem.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#196) wocsok válasza Erdei88 (#194) üzenetére


wocsok
tag

Én ezt rendeltem: GIGABYTE AM4 GA-AB350N-Gaming WIFI
35 körül van.
Szerk: Bocs nem neked akartam válaszolni...
AxBattler: megelőztelek :)

[ Szerkesztve ]

(#197) AxBattler válasza Erdei88 (#194) üzenetére


AxBattler
félisten

ASRock lapoknál emlegettek páran BIOS frissítés után hibát, az MSI B350I-je meg enyhén túl van árazva, pedig egy fapados deszka.

GIGABYTE GA-AB350N-Gaming WIFI-t javasolnám inkább 35k HUF-ért.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#198) Montim válasza wocsok (#196) üzenetére


Montim
csendes tag

Írnál pár szót az alaplapról? Nincs problémád a vrm hűtéssel? Kell irányítani rá pluszba ventilátort? A wifi jelerőssége és stabilitása milyen?

(#199) Jinxb1rd válasza Vartanus (#187) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Mivel ez egy Raven Ridge topic, így nem 1500x van a gépemben, hanem 2400G. :D

Most cseréltem, csak az említett problémákkal küzdök, ami kezdi beárnyékolni az örömömet.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#200) solfilo válasza Jinxb1rd (#199) üzenetére


solfilo
veterán

Wattman nem tudja húzni az IGP-t? Csak kérdezem, nincs még ilyen procim. :B

Egyébként a GT 710 minek van a gépben? Physics-re?

[ Szerkesztve ]

solfilo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.