Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) AxBattler válasza kisza25 (#9000) üzenetére


AxBattler
félisten

Megfordult a fejemben, de az AM5 előestéjén szerintem inkább már passzolom...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9002) kisza25 válasza AxBattler (#9001) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ez a pcie 3.0 elég gáz, pláne, hogy rx 6500 xt-m van, így később mindent kellene cserélni :D
De ahogy nézem nagy katyvasz van, mert az 5500 sem tudja, lehet mindentől függetlenül benevezek egy 5600g-re a 3400g helyett, mert még így is kevés az rx 6500 xt mellé, de szeretem, ha van igp, ha a vga-val variálok, 3600 meg elvileg tudja, de azt már nem akarok venni, az am5höz meg mindent kellene cserélni, jaj :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#9003) hegegabi80 válasza kisza25 (#9002) üzenetére


hegegabi80
addikt

Arról nem is beszélve, megjelenéskor milyen ára lesz majd az AM5 prociknak, meg a DDR5 memóriáknak.
Kicsit rendeződnek az árak AM5 esetén, én akkor váltok 5600G-re, hátha lesz jó áron aprón.

(#9004) kisza25 válasza hegegabi80 (#9003) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na ja, a 70eFt körüli ár elég sok, de ha meg azt nézed, hogy 6/12 az igp meg kb 3400g szintje, CPU igényesebb játékoknál meg eléggé elhúz,meg nekem az rx 6500 xt még így is legózik mellette, nem tudja kihajtani :N

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#9005) AxBattler válasza kisza25 (#9002) üzenetére


AxBattler
félisten

az am5höz meg mindent kellene cserélni, jaj
Ez mióta probléma? :D

#9003 hegegabi80
AM5-ből is majd a második generációra lesz érdemes befektetni, addigra DDR5 árak normalizálódnak, és az esetleges gyengeségeket is kikalapálják.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9006) hegegabi80 válasza AxBattler (#9005) üzenetére


hegegabi80
addikt

Így van, addig még lehet majd jó áron AM4-ben is tovább lépni.

(#9007) Francia91 válasza hegegabi80 (#9006) üzenetére


Francia91
veterán

Nem értem jelenleg, hogy egy B550-X570/5600X-5700X-5800X mire nem elég :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#9008) hegegabi80 válasza Francia91 (#9007) üzenetére


hegegabi80
addikt

Sőt még egy B450 is bőven kiszolgál, legalább is engem biztosan.
Max majd cpu-t csekkolok bele 4650G vagy 5600G-t, de jelenleg a 3400G is elég nyilván.

(#9009) Francia91 válasza hegegabi80 (#9008) üzenetére


Francia91
veterán

Én is B450-re építkezek jelenleg, mert abba megy egy 5600-as vagy 5600X-es Ryzen, meg egy Sapphire RX580 8GB Nitro+ kártya, ami nekem bőven megfelel :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#9010) Fred23 válasza hegegabi80 (#9008) üzenetére


Fred23
nagyúr

Így vagyok én is. 90%-ban retró játékokkal játszok a 3400G IGP-jén -és mégis kedvem lenne 5600G-re váltani. Nem azért, mert szükségem lenne rá, hanem mert tesztelhető, érdekes újdonság lenne.

(#9011) hegegabi80 válasza Fred23 (#9010) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nekem egy hajszálon múlott a 4650G. Na nem mintha szükségem lenne rá, csak a tudat, hogy erősebb kicsit. Továbbá a memóriákat is lehetne még jobban piszkálni mellette.

#9009 Francia91: Ismerősnek is most raktam össze használt cuccokból gépet, neki is B450 lapot raktam bele, amire kell bőven kiszolgálja őket.

[ Szerkesztve ]

(#9012) Francia91 válasza hegegabi80 (#9011) üzenetére


Francia91
veterán

Az RX580 8 GB miatt nem izgat a B550-es lap, mivel nekem FHD-ra, 75 Hz-es IPS monitoron közel maximumra állítva stabil 75 FPS-sel viszi azt az egy játékot, amivel játszok (saját rögzítés) :)
Ha ehhez elég a PCIe 3.0 x16, akkor elég, főleg, hogy a Gigabyte B450i Aorus Pro WIFI ITX lapot havertól kaptam 12 ezerért, mert ő X570 ITX-re fejlesztett :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#9013) AxBattler válasza hegegabi80 (#9008) üzenetére


AxBattler
félisten

B450-ről biztos nem fejlesztenék már B550-re, APU-ban viszont megérné az ugrás.

#9012 Francia91
12k HUF-ért az egy nagyon jó vétel volt. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9014) Francia91 válasza AxBattler (#9013) üzenetére


Francia91
veterán

Szerintem is :K
Most a héten kicserélgettem a VRM és az M.2 borda gap padjait TG Minus Pad-okra, mert olvastam, hogy a gyáriak nem túl acélosak. Bár haveromnál nem melegedtek, egy Shadow Rock TF2 TopFlow hűtője volt, az nyomta a levegőt az alaplapra is rendesen, de jobbnak tartottam kicserélni akkor az összes hővezető lapot, amíg nincs egyben a gép :) Nekem is top flow hűtő lesz, bár szerintem azt láttad is az ITX topikban, egy fehér 25 mm-es ventivel megáldott Big Shuriken 3
Amúgy meg a PCIe 3.0 x16 kihajtja a GTX 2080-at is, meg azt olvastam több tesztben is, hogy ha PCIe 4.0 x16 videokártyát teszel bele, olyan 5-6% a veszteség. Ezért is nem aggódok a B550-en :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#9015) AxBattler válasza Francia91 (#9014) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, a 20-as RTX-ek még PCIE 3.0-át használtak, ott még lehet jó kártyákat kifogni, tökéletes AM4-be!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9016) consono válasza Francia91 (#9012) üzenetére


consono
nagyúr

Nálunk is hasonló a helyzet, itt a kölök gépében még mindig a 2400G van 16 GB RAM és egy 8GB-s RX570 társaságában, mindenre amire használja még most is elég, de ő nem igazán játszik 3d-s játékot, a Minecraftot leszámítva.

"In God we trust. All others must bring data"

(#9017) kisza25 válasza AxBattler (#9005) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mióta lusta vagyok :D most pakoltam össze 2gépből egyet és a felesleget eladtam, meg vettem egy notit, amúgy főleg a gyerek játszik. Sajnos az 1600af ebben a lapban már nem megy, így azt eladtam, a 3400g meg kevés a vga-hoz, így gondoltam veszek egy 5600g-t, de nem tud pcie4- et...
Áh bonyolult ez az egész :D jelenleg a 3600- ra van a legnagyobb esély :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#9018) AxBattler válasza kisza25 (#9017) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, már sokszor nekem is elegem van... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9019) szasanyi válasza kisza25 (#9017) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, mert szerintem az 5600G azoknak ideális akik nem akarnak játszani és/vagy dVGA-t használni (mondjuk lehet játszani csak 5600G-vel is, de azt inkább hagyjuk).
Ráadásul nem csak, hogy játékon kívül mindenre remek, de alacsony fogyasztása miatt nagyon gazdaságos is a használata (amitöbbeknek lehet szempont, mint eddig bármikor).

(#9020) konci79


konci79
őstag

Sziasztok.
Ma érkezik egy 5600G , leváltja a 3200G-t :DD

Elég annyi, hogy biosban load defaults settings-el újraindítom, majd kikapcs után proci csere és kész?
Finomhangolás is akarom majd ( csak ránéztem, de látom macerásabb mint a mostani) de első pár napban csak megnézem mit tud sima Pbo-val.

Ugyanitt eladó lesz egy 3200g( remélem nem gyári hibás darabot fogok ki :DDD ) pár napon belül.

(#9021) Francia91 válasza konci79 (#9020) üzenetére


Francia91
veterán

BIOS lett frissítve, hogy biztosan támogassa?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#9022) konci79 válasza Francia91 (#9021) üzenetére


konci79
őstag

Igen, igaz hogy régi lap, 1.2.0.2. agesa , de elvileg mennie kell vele.
Legújabb az béta, de az néha megfagyott, úgyhogy visszatértem a stabilhoz.
Menüre is kíváncsi leszek, nem sok minden van nekem benne a 3200g-hez. Ezért csak az igp lett húzva.

[ Szerkesztve ]

(#9023) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Sziasztok!

Úgy gondolom CPU/VGA driver probléma lehet, ezért tettem fel itt is a kérdésemet:

Következő a problémám:
Van egy PC, egy TV (ami monitorként funkcionál), és egy erősítő.
Ezeket szeretném összekötni úgy, hogy a kép a TV-n jelenjen meg, a hang pedig az erősítőn keresztül a rákötött hangfalakból szóljon.
Eddig a HDMI-vel összekötött TV saját hangszóróin keresztül jött a hang, ezt akartam az erősítős megoldással javítani.
Sajnos képtelen vagyok kicsikarni hangot az erősítőn keresztül. Minden eddigi próbálkozásom ellenére a tv hangszórói szólnak.

Próbáltam már az alaplap hangkimenetébe fülhallgatót kötni, nem jött hang a fülhallgatóból, csak a TV-ből.
Próbáltam már a TV 3,5” jack kimenetén keresztül összekötni, nem volt jó.
Más eszközzel megnéztem az erősítő AUX csatlakozóját, más eszközzel jó volt, tehát nem hibás az erősítő és annak AUX része sem.

Hang mindig van tehát, de csak a TV hangszórói szólnak, így szerintem nem integrált hangkártya hiba.
Ami viszont érdekes, hogy hiába dugom az alaplap 3,5 jack csatlakozójába a csatlakozót, a win 10
- gépház
- hangok beállítás alatt kimeneti hangforrásként kizárólag a TV jelenik meg.
Ugyanezt eljátszottam a gépház 3,5 jack csatlakozójával is, itt is csak a TV jelenik meg kimeneti forrásként. Hang továbbra is csak a TV-ből jön.

Úgy gondolom az eddigi próbálkozásaim alapján, hogy a hardvereknek nincs baja, mert minden működik, csak egyben nem tudom őket működésre bírni.
Azt gondolom, hogy talán a driverekkel van baj, beállításuk kérdése tán, vagy a BIOS-ban kellene matatni valamit tán.
Csak anno, pl. egy aktív hangfal pc-re dugása után azonnal működött minden, ahogy kellett.

A cuccok és összekötésük a következő:
PC:
AM4 MSI B450M Pro-M2 alaplap (és integrált hangkártyája, driver telepítve)
AM 4 2200GE CPU és integrált VGA (driver telepítve)
16Gb DDR4
A ház HDMI audio-ja be van kötve az alaplapra
Az integrált VGA HDMI kábellel van összekötve a TV-vel, átalakító nélkül.
Operációs rendszer: win 10 64 bit

TV:
Philips 43PFS5505/12

Erősítő:
Denon UD-m30

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#9024) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

A lényeget tán kihagytam: az alaplapi hangkártyát jack - RCA csatlakozó segítségével akarom összekötni az erősítővel.

Bocsi, már későn írtam, ezért lett új hsz és nem tudtam szerkeszteni az elsőt.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#9025) hegegabi80 válasza Fr@nkieWilde (#9023) üzenetére


hegegabi80
addikt

A hangkártyához lett külön driver telepítve, vagy a Win által felrakott van?
Ez valóban érdekes, mert nálam ha rácsatlakoztatom pl. a fejhallgatót, akkor rögtön feldobja a kis ablakot és tudom állítani mi az.
Illetve Win 10 alatt jobb oldalt lent a hangszóró ikonnál tudom állítani, hogy a monitorba beépített hangszóró szóljon vagy a gépre kötött hangfal. Ilyen lehetőség nincs nálad?

Most nézem a lapodat. Ismerősnek raktam össze MSI B450M PRO-VDH lappal gépet.
Igaz csak átalakítóval volt összekötve HDMI-DSUB átalakítóval a monitor, de ott is volt lehetőségem kiválasztani, hogy HDMI-n kell a hang vagy a jack dugós kábelen a hangfalon.

[ Szerkesztve ]

(#9026) ColdMan válasza Fr@nkieWilde (#9024) üzenetére


ColdMan
tag

Nálad itt meg van jelenítve minden?

(#9027) Fr@nkieWilde válasza hegegabi80 (#9025) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Ezt nem tudom, azt hiszem külön töltöttem le Realtec drivert, de nem merek mérget venni rá.
Ezt este tudom megnézni a gépen.

Nekem semmi nem ugrik fel. Semmi opcióm nincs semmilyen választásra. :(
Létezik, hogy a jack kimenet rossz egyszerre az alaplapon és a gépházon is? Vagy tán a HDMI audio kábellel lehet gond?

@coldman: nekem itt csupán a Philips TV van kiírva, semmi más.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#9028) ColdMan válasza Fr@nkieWilde (#9027) üzenetére


ColdMan
tag

Jobb klikk az üres területre, és pipa a két lehetőséghez. Ahogy a képemen van.

(#9029) Fr@nkieWilde válasza ColdMan (#9028) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Huh, ezt ma este otthon megnézem. Eddig nem is tudtam, hogy ilyet lehet. Csak a Beállítás, alapértelmezett, és tulajdonságok ablakokon keresztül próbáltam előhívni a hiányzó kimenetet, sikertelenül.
viszont ebben az az érdekes, hogy nem emlékszem, hogy ezeket anno kipipáltam volna. Hisz akkor most tudnám, hogy van ilyen opció is. :)
Nem lehet, hogy ezt máshol le tudtam tiltani valahogy?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#9030) szasanyi


szasanyi
félisten

Ryzen Mastert használ vki? Ha jól emlékszem korábbi verzióban volt ECO mód, de most nem találok ilyet. :F

(#9031) ColdMan válasza Fr@nkieWilde (#9029) üzenetére


ColdMan
tag

"Nem lehet, hogy ezt máshol le tudtam tiltani valahogy?"

Elképzelhető.
Nálam nem volt ilyen gond.
Engedélyeztem ami kellett, és a hangszórónál váltom a kimenetet ahogy hegegabi80 is írta.

(#9032) Fr@nkieWilde válasza ColdMan (#9031) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Ok. Köszönöm, este megnézem, hátha csak ennyi a "probléma"

Akkor azt is meg fogom tudni elvileg oldani, hogy ha épp a tv hangszóróját akarom hallgatni, akkor azt engedélyezem, míg, ha hangfalakat, akkor azt engedélyezem ebben az ablakban?
Nem mindig van igényem a hangfalakra, pl. ha a fiam alszik elég a tv hangszórója is.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#9033) ColdMan válasza Fr@nkieWilde (#9032) üzenetére


ColdMan
tag

Én azt itt választom ki.
Hangszóróra bal klikk és fölötte van egy lenyíló menü.

[ Szerkesztve ]

(#9034) Fr@nkieWilde válasza ColdMan (#9033) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Ez is jó lesz :)

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#9035) hokuszpk válasza konci79 (#9020) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nézd meg, melyik biosverzió van a lapon, az a legtutibb, ha ráteszed az utolsót. ( B350 / B450 bétás jelzésű, de ezen ne akadj fent )

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#9036) kisza25 válasza konci79 (#9020) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Bios frissítés kellhet

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#9037) konci79 válasza hokuszpk (#9035) üzenetére


konci79
őstag

Ên raktam fel mindet, szóval tudom :)
Most raktam össze, épp elszívok egy cigit, mielőtt indítom :D
Pasztával szívtam meg, volt még itthon mx2, de épp csak 1pötty maradt, lehet azt meg újra kell pasztázni ha nem lesz jó :(((

(#9038) konci79 válasza konci79 (#9037) üzenetére


konci79
őstag

Múkodik :DDD
Memóriát raktam csak 3400-ra, mint a 3200G mellett, alap beállítással ilyen idle:

kb 20 perc Warzone:

Megjelentek a Bios-ban új beállítási lehetőségek( amik a 3200G mellett nem voltak), azokkal majd később foglalkozom, egyelőre úgyse tudom mi mit csinál. :B

Max soc 1,1V, a cpu 1,388V

[ Szerkesztve ]

(#9039) Fr@nkieWilde válasza ColdMan (#9033) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Nem oldódott meg pipák ki-be vételével sem. Továbbra is minden helyzetben csak a TV látható, semmi más :(

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#9040) hegegabi80 válasza Fr@nkieWilde (#9039) üzenetére


hegegabi80
addikt

Drivert kellene még megnézni, melyik van telepítve és esetleg másikkal próbálni.

Ha a hangszórón bal egérgombra előjön a hangerő szabályzó, majd a felett ahol van egy kis felfelé nyíl ott kellene kiválasztani a lejátszó eszközt.

(#9041) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Megoldódott közben. Az alaplap biosában ki volt kapcsolva a HD audio támogatás vagy mi a fene. bekapcsoltam, így már probléma nélkül tudok válogatni a kimenetek között. Gondolhattam volna előbb is :)
Valamint letöröltem a hangkártya drivert, letöltöttem az mis honlapjáról egyet, és szépen beállítottam az EQ-t is. Most már elégedett vagyok! :DDD

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#9042) hegegabi80 válasza Fr@nkieWilde (#9041) üzenetére


hegegabi80
addikt

Az a lényeg, hogy megoldódott.

(#9043) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Nem találtam egyértelmű választ, és visszaolvasva sincs nyoma, ezért kérdezném: A520-as lapokban a RAM XMP profil működik, és lehet még húzni is, a CPU órajeleit viszont nem.
De az APU-kban lévő VEGA IGP magok órajelét lehet húzni?
Ha nem is UEFI-ből, de mondjuk Adrenalin-ból, vagy Afterburner-el?

Annyira sovány a lap választék, hogy errefelé is tekintgetek, és ez lenne a kiemelt szempont.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9044) jokeph válasza AxBattler (#9043) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
jobb A520 árában kb. (26-30e) lehet kapni MSI B550M A-PRO-t is. ;)
Ha az I/O része megfelel a céloknak, lehet erre mozdulnék. ;)

Havernak raktam össze ilyen lappal nemrég 2*8 Gb G.Skill Aegis 3200Cl16 ramokkal és R5 3600X-el egy konfigot, szépen kiszolgálja ezt a procit is - nincs visszafogva a CPU, egy APU-t meg pláne. :D

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#9045) AxBattler válasza jokeph (#9044) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi a tippet, de nem ez volt a kérdés.
Mindenhez IS hozzá lehet tenni még egy pár ezrest...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9046) jokeph válasza AxBattler (#9045) üzenetére


jokeph
nagyúr

Olyan szinten válasz, hogy B550-ben bármit is lehet. ;)

#9047AxBattler: A520-al szemeztem, de aztán jött velem szembe nagyon jó áron egy fentebb írt B550m-A PRO.
Valakinek csak van A520-a és tudja a konkrét választ. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#9047) AxBattler válasza jokeph (#9046) üzenetére


AxBattler
félisten

Okkké... végülis igaz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9048) axod


axod
tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni, hogy az alábbi konfigba érdemes lehet-e egy 8GB-os memória modult rakni a meglévő 2x4GB mellé?
Alaplap: GIGABYTE B450 AORUS
Processor: Ryzen 2200G
Memória: 2x4GB DDR4 2400MHz Crucial CL17
Videókártya: RX 570 4GB

Találtam ugyanilyen memória modult 8GB-osban, bővítenék 16GB-ra, inkább a mostani működő memóriát használnám tovább, viszont így 2x4GB+8GB lenne. Ritkábban jásztok PC-n BF5, Frostpunk). Okozna ez bármilyen stabilitás gondot? Köszönöm :R

(#9050) szasanyi válasza Kázmér432 (#9049) üzenetére


szasanyi
félisten

Úgy emlékszem az a RAM típus nem véletlenül olcsó: egyoldalas, és elég sok probléma volt velük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.