Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Csabi1984 válasza gabi123 (#1548) üzenetére


Csabi1984
addikt

Az egyik felem teljes mértékben egyetért a leírtakkal viszont a másik felem meg kivan borulva,hogy olyan memória modulokat tesztelnek amiket lehet,hogy az átlag user nem vásárolna meg.

A másik,hogy ez a QVL lista tényleg a kompatibilitást igazolja vissza vagy azt,hogy azok a felsorolt modulok azon a frekvencián biztosan mennek a jelzett órajelen?

Engem elsősorban az érdekel,hogy a memóriával a gép elinduljon akár kisebb órajelen mivel későbbiekben orvosolható. Az inkább idegesítene,hogy megveszek bizonytalanság miatt egy 2400 Mhz-est és végül kiderülne,hogy a magasabb órajellel is megfelelően működött volna.

(#1552) Nimda válasza Csabi1984 (#1551) üzenetére


Nimda
addikt

Én 3000 alá nem adnám, ezen a frekin el kell hogy induljon (xmp), ha szerepel a QVL-ben, akár cl15, akár cl16. De kéne tudni, hogy milyen lapot veszel. Az enyém egy stabil konfig, kiindulási alapnak.

[ Szerkesztve ]

(#1553) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Nos, az új bios annyiban jó lett, hogy eltűntek a grafikai anomáliák, ezenkívül a ramot is be tudtam állítani maxra, 3000 helyett 3200-ra, ezzel 10% fpst nyerve a furmarkban. Szóval a ram sebessége nagyon fontos, ha ezzel a vga-val kíván az ember játszani is.

Vga-t továbbra se lehet húzni viszont...

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#1554) solfilo válasza Jinxb1rd (#1553) üzenetére


solfilo
veterán

Ez elég durva, hogy új bios kellett a grafikai anomáliák eltüntetéséhez.
Akkor nem driveres gond volt.

Egyre tutibb, hogy megvárom a B450-es lapokat a Ravenre váltással. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#1555) Csabi1984 válasza Nimda (#1552) üzenetére


Csabi1984
addikt

Inkább az első kettő közül választanék mivel a Gigabytnál úgy tudom melegedési gondok vannak.

Asrock AB350 Pro4
ASUS PRIME B350-PLUS
GIGABYTE GA-AB350-GAMING 3

(#1556) Nimda válasza Csabi1984 (#1555) üzenetére


Nimda
addikt

A Pro4-ből volt egy hibás széria, nem tudom ez még jelen van e. A Prime-ról van egy teszt is itt a ph-n. Engem meggyőzött.

(#1557) hokuszpk válasza Nimda (#1556) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a sima pro4 -bol nem volt hibas szeria, a microatx -es verziobol az ab350M pro4 -bol volt.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1558) paperboy válasza Jinxb1rd (#1553) üzenetére


paperboy
senior tag

Milyen grafikai anomáliák voltak?

(#1559) gabi123 válasza Jinxb1rd (#1549) üzenetére


gabi123
senior tag

Akkor mi volt az eset?

Forza Ferrari!

(#1560) Jinxb1rd válasza gabi123 (#1559) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Később derült ki, hogy hibás egy ram párból az egyik és vagy 4-5 féle kifogást kitaláltak, hogy miért ne cseréljék ki.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#1561) Jinxb1rd válasza paperboy (#1558) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Csak windowsban volt jelen, de fotó nélkül elég nehéz elmagyarázni. Nem kívánatos, vegyes színű, apró csoportú pixelek jelentek meg néha itt-ott.

We are only Stardust...

(#1562) gabi123 válasza Jinxb1rd (#1560) üzenetére


gabi123
senior tag

Ha tényleg hibás volt a modul akkor az valóban más eset.

Forza Ferrari!

(#1563) kisza25 válasza Jinxb1rd (#1561) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az tioikus RAM hiba, valószínüleg a RAM-ra hegyezték ki az új biost, azért tünt el az is

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1564) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Eddig nagyon megvagyok elégedve a cuccal (lásd: cuccok). Nagyon csendes A gyári hűtő.
A proci veszett gyors. Az APU meg istenkirály. Need For Speed Payback 1050p-ben alacsony-közepesen szépen fut. Battlefield 3 1050p-ben közepesen, plusz 1-2 szűrővel is veszett gyors, és szép. Ma még felmegy a Crysis 3 is, mivel a HD4830-al azt nem tudtam játszani már..... Úgy kb. 70-80%-al gyorsabb mint a 4830 volt, ami azért egy integrált cuccostól nagyon nagy szám, úgy hogy jelenleg nem tuningolok. Alapon megy minden, ramok is 2400Mhz-esek.
Jah, azt hol tudom beállítani hogy 2GB-ot adjak az APU-nak?

[ Szerkesztve ]

(#1565) Gyok2 válasza tzsolesz (#1564) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Abu néhányszor elmondta, hogy fölösleges bármit beállítani, tedd Auto-ra, kb. 0.5-1 GB-ot fog adni. A RAM-okat tedd 2933-ra, ha bírja.

Tiszta Windows rendes ház

(#1566) tzsolesz válasza Gyok2 (#1565) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Értem, tehát ezt már nem mi szabályozzuk mint régen az alaplapi IGP-énél?

(#1567) kisza25 válasza tzsolesz (#1566) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az én lapomnál békéjét állítani fix 2GB-ot

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1568) nemadom-meg válasza nyikszi (#1537) üzenetére


nemadom-meg
csendes tag

"Problem solved".
Ne felejtsd el, hogy elfelejtette, és ne felejtse el... :DDD :DDD
A "rencer(!)" tökéletesen működik a "beavatkozás" után. :K
Az ASUS PRIME B350-PLUS tökéletes választás volt a 2200G-hez.

"... Ha eszek, elálmosodok. Ha alszok, megéhezek..."

(#1569) Gyok2 válasza tzsolesz (#1566) üzenetére


Gyok2
aktív tag

De, csak fölösleges :) Indíts egy Feladatkezelőt, és nézd meg a GPU szekciót :)

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows rendes ház

(#1570) hokuszpk válasza tzsolesz (#1566) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a cucc eredeti logikaja szerint tok felesleges.
a Vega a fedelzeti memoriat gyorsitotarkent kezeli, mert a koherens memoriahozzaferes miatt el tudja erni a gepben levo memoriat. Legalabbis elmeletben.
ha az integralt Veganak levalasztasz az alaplapi memoriabol x MB -t gyorsitotarnak, akkor az mennyivel lesz gyorsabb, mintha kozvetlenul megcimzi a bitet a ramban ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1571) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

OK, ezt nem tudtam. Igazatok van, köszi az infót. :R

(#1572) Gyok2 válasza tzsolesz (#1571) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Nincs mit. Az órajellel próbálj bűvészkedni, az többet ér :D

Tiszta Windows rendes ház

(#1573) tzsolesz válasza Gyok2 (#1572) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Az holnap jön. Megnézem mit tudnak a Crucial Ballistix -eim.
Majd jöhet egy-két tipp . Első AMD asztali gépem, nem vágom ezek a profilokat sem....

(#1574) Gyok2 válasza tzsolesz (#1573) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Nagy tippek nincsenek, ha bírja, akkor 2933-ig szabványos, azt többnyire 1.35V-on tudják, ott lehet játszogatni, tudja-e 1.3-on, vagy lejjebb, alacsonyabb időzítésen. Vagy megáll a tudomány 2400 és eközött, esetleg tud-e még feljebb, az IGP-nek minden MHz számít :)

Tiszta Windows rendes ház

(#1575) Jinxb1rd válasza tzsolesz (#1564) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Adj 2Gb-ot neki fixen, mert egyébként játszhatatlan. Nem tudom miért, de egyszerűen 1GB esetén nem folyamatos annyira a játék mint kellene, hiába ír jó fps-eket.

We are only Stardust...

(#1576) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Miután az egész napomat ezzel tüttyögtem, sajnos rá kellett ébredjek, hogy a ramom továbbra se tud 3200-on járni. Azt nem tudom, hogy ez az alaplap miatt van-e.

Megérte a 2 hónapot kivárni magyarul a semmiért. :D

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#1577) solfilo


solfilo
veterán

nem tudom volt e már, az új AGESA mérés, itt pont PUBG, a hirtelen beesések eltűntek tényleg.
AGESA 1002a vs. 1000a. Ryzen 5 2400G (Ryzen 3 2200G) Asus Prime A320M-K. Bios Update

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#1578) consono válasza hokuszpk (#1570) üzenetére


consono
nagyúr

Logika szerint lehet, hogy így van, ellenben a gyakorlat azt mutatja, hogy igen is van teljesítmény különbség a beállított memóriától függően...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1579) tzsolesz válasza consono (#1578) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Sőt. Nekem Far Cry 4 játszhatatlan. 2-15 fps. Akad full lowon, 900p és 1050p is. Youtubon néztem pár videót Ryzen3 2200g és 60-70 fps el megy mediumon 720p ben, 900p-ben 50-55 fps.
Akkor én mit csinálok rosszul kérem szépen? :D

(#1580) Gyok2 válasza tzsolesz (#1579) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Jó kérdés, de a Feladatkezelőben meg tudod nézni. Nem lehet, hogy a 8 GB kevés? Amúgy, állítsd be 2 GB-ra, kiderül :)

Tiszta Windows rendes ház

(#1581) tzsolesz válasza Gyok2 (#1580) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Én azt nem tudom hogy hol kell beállítani.

Más: A ramok most 2800Mhz-en mennek, 1.2V-on. 10 percig ment az everest stabilitás tesztje. Eddig stabil. Mivel teszteljem le, hogy biztosra menjek?
Asrock lap tulajok. Feszültséget hogy adok neki? 1.200V mellett jobbra ott van hogy auto. Azt írjam át 1.250-re?

(#1582) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Mégse tűntek el a glitchek.

0 értelme volt az új biosnak. Gondolom másnál ilyen probléma nincs, igaz?

We are only Stardust...

(#1583) Gyok2 válasza tzsolesz (#1581) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Na, először is, most nézem, 1 db 4 GB-os modult vettél? Akkor szerintem ott lesz a gond. Egyrészt, akkor csak 1 csatornás módban megy, másrészt azon osztoznak.

Ha 2800-at így tud, az már jó jel, bár egy 30 percig biztos járatnám, ha nem 1 óráig. Akkor a 2933 is mehet, vagy megpróbálni még többet, 3000-3200, meg a késleltetések.

IGP: Advanced - North Bridge - Share Memory

de, ha tényleg 4 GB-od van, az nem túl bíztató :)

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows rendes ház

(#1584) tzsolesz válasza Jinxb1rd (#1582) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Mit kell itt nézni?

Hallod, ram tuningban segíthetnél. Feszt hogy adjak neki? Mit kell még figyelnem, vagy állítanom?

szerk: 2x4Gb Ddr4 2400Mhz Crucial Ballistix van. Direkt Fual chanel. Az APU miatt is főleg.

[ Szerkesztve ]

(#1585) Nimda válasza Jinxb1rd (#1582) üzenetére


Nimda
addikt

Nálam is előfordul, de csak ritkán és pillanatra.

(#1586) Jinxb1rd válasza tzsolesz (#1584) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Nem értek egyéni RAM tuningokhoz, betöltöttem a xmp profilt és az beállított mindent magának, ahogy kell.

Btw, ha tényleg csak single channel ram-od van, méghozzá 4GB, akkor a vga kétszer lassabb lesz, mint amilyen gyors lehetne. 1 hétig úgy toltam, nagyon nem volt jó érzés.

A 2GB beállítása:

Advanced\
AMD CBS\
NBIO Common Options\
GFX Config
IGC : Forces
UMA Mode : UMA_Spec
UMA Frame Buffer : 2GB

Ha 4 gigád van, akkor csak 1-re állítsd.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#1587) Jinxb1rd válasza Nimda (#1585) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Megnyugtató, hogy nem csak ez az alaplap csinálja. :D Ugyanakkor elszomorító is.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#1588) tzsolesz válasza Jinxb1rd (#1586) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

2x4Gb van, dual kitben. Honnan töltesz xmp profilokat?

(#1589) Jinxb1rd válasza tzsolesz (#1588) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Ezek szerint nem tudod, mi az a XMP profil, de ezt hadd ne én magyarázzam el légyszíves. Olvass utána.

A XMP menüpont sincs eldugva, ha átolvasnád normálisan az OC oldalt a bios-ban, akkor látnád. Vagy azért nem látod, mert nincs hozzá alapból XMP profil, de ennek se én járjak már utána pls.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#1590) lsc válasza tzsolesz (#1588) üzenetére


lsc
nagyúr

Ez egy biosz beállítás, engedélyezni kell, ennyi.

Az élet kegyetlen .

(#1591) tzsolesz válasza Jinxb1rd (#1589) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Bocs, hogy megkérdeztem. Megvolt eddig is az XMP profilok. Lenyílik, és kiválasztottam hogy 2800Mhz. Ha ennyi akkor ennyi. Azt hittem több dolgot is állítani kell......
A 2GB beállításért pedig külön köszönet. Sikerült. :R

lsc Értem én, de én azt hittem hogy feszültségeket is állítani kell..... :K

[ Szerkesztve ]

(#1592) Jinxb1rd válasza tzsolesz (#1591) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Csak ha nem tudod mit csinálsz, akkor könnyen tönkrevágod a masinád. :D

We are only Stardust...

(#1593) paperboy válasza Jinxb1rd (#1582) üzenetére


paperboy
senior tag

Én ilyennel még nem találkoztam, mióta megvan a gép...

Ez a színátfordulós hiba viszont van, de ez elég elterjedt mindenkinél, annyi jó hír van, hogy AMD support-tól írtak még nekem, hogy rajta vannak az ügyön, addig javasolják az ablakban való játék futtatást.

[ Szerkesztve ]

(#1594) lsc válasza tzsolesz (#1591) üzenetére


lsc
nagyúr

Amennyiben csak az xmp-t állítod akkor nagy gondot nem csinálhatsz.

Az élet kegyetlen .

(#1595) tzsolesz válasza Jinxb1rd (#1592) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Azért kérdezek, hogy tudjam. Egyelőre 2800 Mhz-et kiválasztottam listából és megy (aztán hogy ez egy profil vagy sem azt így nem tudom). A feszültség értékek auton vannak. Ott nincs is lenyíló opció.
Utoljára lga775 p35 öt tuningoltam. AMD-ém eddig nem is volt.

(#1596) paperboy válasza tzsolesz (#1595) üzenetére


paperboy
senior tag

Nekem is ez az első AMD konfigom, eddig Inteles gépeim voltak, egy-két oldalon utána olvasva, pár alap infóval, mindent meglehet tudni, mit, hol, mennyire érdemes-lehet állítani.

(#1597) Gyok2 válasza tzsolesz (#1595) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Közben megnéztem, ott volt a 2 db, tényleg :)
Viszont az lehet az egyik probléma, hogy ez egy alap 350-es lap, korlátozott opciókkal, de úgy látom van az az A-Tuning program, esetleg azzal próbálkozni. Én mindenképp próbálnám a RAM-ot feljebb, feszültséget lehet állítani, de inkább csak 1.3 V közelébe. Az ilyen nem lenyílókban, +-, PUp - PDown-nal lehet menni.

Tiszta Windows rendes ház

(#1598) kisza25 válasza tzsolesz (#1595) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az autót tudod változtatni + és - al legalábbis nálam

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1599) FalconKnight válasza Jinxb1rd (#1582) üzenetére


FalconKnight
aktív tag

Nekem ilyen glitchem sosem volt. Viszont van másmilyen.

Eddig azt hittem, hogy csak a hibernálás hozza elő, de úgy néz ki, hogy nem. Néha elkezdi azt, hogy úgy 1 másodpercenként teljesen zöld lesz a képernyő, utána, megint látom egy kicsit a képet, majd megint nem.... Újraindítás oldja csak meg. Játék közben még nem tapasztaltam semmilyen grafikai hibát, csak böngészés, programozás közben...

Falcon

(#1600) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Igen közben rájöttem erre plusz minuszra. De előbb utánaolvasok, és csak utàna kezdek neki.
Lényeg hogy ahol lenyílik az XMP profil alatti Dram freki ami alapból auton van, azok a profilok ezek szerint. Egészen 4000 ig lehet görgetni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.