Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) kisza25 válasza Riccsiz_h (#1633) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nem lehet, hogy fordítva kötötted be az előlapi csatlakozókat (USB)? :B

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1652) hokuszpk válasza kisza25 (#1651) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hm. usb3at nehez forditva bekotni. van key pin, meg kivagas az alaplapi kereten, az elolap felol erkezo dugon meg ennek az inverze.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1653) swagina


swagina
újonc


Sziasztok!
Kb. egy hete érkezett meg az új gépem, amelyben 2400G zakatol és minden flottul ment, a BIOS frissítést megcsinálta az aqua, elsőre indult a windows, működnek a driverek... Viszont, sajnos amint belépek bármilyen játékba teljes képernyős módban a színek azonnal megváltoznak, az egész kép nézhetetlenné válik. Utánnaolvastam Redditen, és az elmúlt héten nagyon sok tulajdonos tapasztalja ugyan ezt a problémát (azok akik szintén APU-ról futtatják a rendszert). A poén az egészben, hogy windowed illetve windowed full screen módra váltva azonnal minden visszaáll tökéletesre és hibátlanul fut minden játék.
Redditen a windows jelenlegi verziójának tudják be a hibát, illetve az új drivertől várják a megoldást. Ennek ellenére én hozzátok fordulnék, hogy esetleg más tapasztalt ilyet? Megoldásra van ötletetek?
Minden jellegű segítséget köszönök!

Gépem:
-Ryzen 5 2400G
- ASRock X370 Killer SLI
- Samsung 860 EVO SSD
- 3000MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Predator CL15 (2X8GB)

[ Szerkesztve ]

(#1654) füles_ válasza swagina (#1653) üzenetére


füles_
őstag

Üdv!
Neked is ez lesz a problémád.
Próbáld meg feltenni a legújabb Windows updatet, és nézd még, hogy az Aqua a legfrissebb BIOS-t tette-e fel.
Ha nem válik be akkor lehet, hogy pont visszafelé kell menned a Windows buildekkel és a BIOS-okkal.

(#1655) tzsolesz válasza swagina (#1653) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nekem a legfrissebb 1709-es build van win10 pro 64bit-el. 6 játékkal próbáltam, és mindegyik jól szuperál.
Én nem az AMD oldalán található driverrel nyomom, hanem az Asrock oldaláról való legújabbal.
Ma töltöttem le melóhelyen az AMD oldalán lévő Catalystot, az újabb is ha jól nézem, meg a méret is különbözik. Nem raktam még fel. De lehet ezek után ki sem próbálom, nem-e ez a gond néhány felhasználónál.

[ Szerkesztve ]

(#1656) swagina válasza füles_ (#1654) üzenetére


swagina
újonc

Köszönöm a segítséget, ha hazaérek rápróbálok!
Egyébként én is az Asrock oldaláról szedtem az All in one drivert, de már láttam, hogy van fent béta verzió az újabból is, viszont azzal nem mertem próbálkozni.

(#1657) hokuszpk válasza tzsolesz (#1655) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nem a 1803 a legfrissebb ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1658) tzsolesz válasza hokuszpk (#1657) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Azt passzolom. Ebből a 1709 ből a legfrisebb. A fene sem tudja követni ezeket a build verziókat már.

(#1659) lsc


lsc
nagyúr

Frissítettem a bioszt 4011-re, a piors-kék váltás megmaradt, a dvi-hdmi kábel anomália is. Lehet korán vettem ilyen cuccot.

Az élet kegyetlen .

(#1660) apa111


apa111
aktív tag

4008 bios egy napig tartott,alvó állapotból nem tért magához ,csak a fő kapcsoló gombbal.Most 4011 bois van fent vissza jött a memória gyorsasága mint a 3806 biosnál.alvó állapotból vissza jön a kép is.Azt a kék piros jelenséget továbbra sem tapasztaltam játékok alatt. / LEFT 4 DEAD 2 és FARCRY 5/

(#1661) tzsolesz válasza lsc (#1659) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Lehet tényleg a win10 verzió csinálja. Ha nem mindenkinél jön elő. Vagy a driver. Próbáltad másikkal?

(#1662) paperboy válasza tzsolesz (#1661) üzenetére


paperboy
senior tag

Frissítsd 1803-ra, neked is előjön... :D

(#1663) kisza25 válasza swagina (#1653) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem is csinálta, ablakos módra raktam a játékot az segített

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1664) Csabi1984 válasza paperboy (#1662) üzenetére


Csabi1984
addikt

Végén kiderül miért csúszott a tavaszi kiadás a Windows 10 esetében csak magát a hibát nem tudták orvosolni :D?

(#1665) Cirkaloo


Cirkaloo
tag

Nálam is az elavult Win 10 vicceskedett Vega 11 iGPU-nál, a frissítések után pedig perfektül ment! :)

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#1666) #71823360 válasza Csabi1984 (#1664) üzenetére


#71823360
törölt tag

WDDM verziószáma változott az április utolsó napjára csúszott windows frissítésben.
Ezen infó tükrében még az inteles oprendszert használtam összeszerelés után, és frissítés után jött elő a piros kék színcsere. Ahogy a többiek is írták részben "megnyugtató" a tudat, hogy nem hardveres a hiba, de ettől függetlenül a felhasználóknak kellemetlen.

(#1667) Csabi1984 válasza #71823360 (#1666) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ez gondolom csak az IGP-re vonatkozik azaz aki beépített videokártyával játszik az nem tapasztal anomáliát?

[ Szerkesztve ]

(#1668) #71823360 válasza Csabi1984 (#1667) üzenetére


#71823360
törölt tag

Itt főleg igp userek vannak, és más topikot nem nézek gpu terén.
Win 10 topikban találtam egy ilyen linket, szóval ms alulmúlta magát, és mi is isszuk a levét.

(#1669) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Sokan mondtátok hogy 2200g-nél is a gpu-nak kell a gyors ram. Megnéztem egy pár tesztet, ahol próbálták különböző órajelű memóriával.
Nos 2133Mhz valóban nem ajánlott. 2400Mhz en sokat gyorsult. Aztán 2666-on már nem sokat. Ezután egyből 3200 Mhz volt beállítva, az hozott még 1fps-t a 2666 hoz képest. Szerintem ha nem tuningoljuk a gpu-t akkor még nem olyan érzékeny a memória sebességére egy bizonyos pont után a vega8. Gondolom megkéne rángatni a gpu-t is.
Sőt, single vs. dual chanel-nél sem egetverő a különbség. 15-20% jó esetben.

(#1670) solfilo válasza tzsolesz (#1669) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, single channellel sem olyan vészes a dolog, mint a korábbi APU-knál.

Itt egész szépen körbejárták (2200G-vel mérve):

innen

itt áttekinthetőbben a memória órajel skálázódása (dual channelben):

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#1671) Z_A_P válasza solfilo (#1670) üzenetére


Z_A_P
addikt

"single channellel sem olyan vészes a dolog,"

Ha jol latom átlag FPS 50% korul gyorsul. Mi a vészes ha ez nem? :F

[ Szerkesztve ]

OK

(#1672) solfilo válasza Z_A_P (#1671) üzenetére


solfilo
veterán

Jogos, én a minimumot néztem. :)
Igazából továbbra is vétek single channellel venni a Ravent, de átmenetileg, míg lesz másik modulra való, talán vállalható.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#1673) tomic


tomic
addikt

Asrock lapot hasznàl valaki köztetek? Ha igen milyen rammal?
Qvl ben nem sok olyat talàlok ami 2x4gb és 3000-3200 menne.

(#1674) tzsolesz válasza solfilo (#1670) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Itt egész szépen skálázódik. Gondolom program függő ez is.

Itt viszont nem sokat hoz a konyhára a magasabb memória órajel.

single vs dual chanel Itt pl. sehol nincs 50% diffi. Sőt, van hogy még 15% se. De akkor ez is program függő.

Ezen pedig szépen látszik, hogy a mai játékok milyen memóriaigényesek. Ryzen 3 2200G-vel tesztelve. A 4GB már semmire nem elég, pláne nem single chanelben.

(#1673) tomic Nekem Asrock AB350-HDV van. Pontosan melyik típust nézed? becsapós az Asrock oldala, mert külön van a Raven Ridge memory supportja.

[ Szerkesztve ]

(#1675) tomic válasza tzsolesz (#1674) üzenetére


tomic
addikt

Igen azt nézem. Kiraktàk az x470 mini lapot és annak nézem a tàmogatottsàgàt.
Hyperx lenne de ott meg egy betű a végén nem stimmel
HX430C15PB3/8 ez egy 1db modul. HX430C15PB3K2/8 amit talàltam meg dual.

(#1676) tzsolesz válasza tomic (#1675) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Szerintem menne vele normálisan. De ez csak a te döntésed, hogy bevállalod-e. Van 1-2 rossz tapasztalat is itt már. De csak olyan, hogy nem megy azon sebességen ami rá van írva, meg hasonló. Elindulni mindenképpen el fog.Mondjuk a legtisztább az, hogy olyat veszel ami listában szerepel. De majd jön valaki más is, és lesz több tipp.

(#1677) solfilo válasza tzsolesz (#1674) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi a videókat! :)
Hosszabb távra veszem majd, úgyhogy én 16GB RAM-ot fogok a gépbe venni szerintem.

más: Ryzen 5 2400G delid cikk Anandon.

stock:

delid:

hőmérséklet:

POV-Ray:

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#1678) tzsolesz válasza solfilo (#1677) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Kérlek. Csak áskálódok. :R

Egyébként még egy érdekesség vásárlás előtt.
2400G vs 2200G alapórajelen egy pár játékkal
Hát valahol még a 3 fps különbség sincs meg. De ez ugye megint program, és persze felbontás függő. Érdekességnek talán azért jól szemlélteti hogy egy átlagos lowend júzer lehet hogy semmit nem venne észre másnap, ha kicserélnénk a 2400G-jét, egy 2200G-re. De hát ez szubjektív.

(#1679) solfilo válasza tzsolesz (#1678) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, még nem döntöttem el én sem, hogy 2200G vagy 2400G legyen. :B

solfilo

(#1680) tzsolesz válasza solfilo (#1679) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Azért gondolom az aktív SMT biztos jól jön különböző programoknál azért. Intelnél a HT elég szépen teszi dolgát. AMD-t annyira nem ismerem.

(#1681) solfilo válasza tzsolesz (#1680) üzenetére


solfilo
veterán

AMD-nél még hatékonyabb is picit, mint Intelnél, ezért is húzok a 2400G felé. Hosszabb távon jól fog ez jönni. :)

solfilo

(#1682) Plague666 válasza tzsolesz (#1678) üzenetére


Plague666
tag

Rendszeresen követem a feltöltő munkásságát de továbbra is hiányolom mind tőle, mind másoktól az értelmes játéktesztet. Menő, hogy elviszi az igpu a mai csúcsneveket, de van aki ezekhez vesz aput? Kiadok 18-20 ezer forintot egy játékért, hogy 720p lowon 40 fps-sel nyomjam? Ezek az igpu-k esportra meg régebbi játékokhoz valók. Eddig egy db 2200g tesztet találtam, ahol a 2010-es évek népszerű cuccait nyomja a gyerek fullhd-ban, nagyon szép eredményekkel. Ma már ezek olcsón beszerezhető, steam vásáros, vagy bundle-s gamek, amik frankón passzolnak a budget procihoz. Multis játékok terén elszórva vannak tesztek több címről de hol az igpu van húzva, hol a cpu, hol a ram ilyenolyan.
Király lenne végre egy nagy oc nélküli esport összefoglaló teszt vagy egy nagy 60 fps 1080p teszt régebbi játékokkal, ne mindig a bf1, cod, ww2, witcher 3 kinlódás kifolyikaszemünk felbontáson.

(#1683) #71823360 válasza Plague666 (#1682) üzenetére


#71823360
törölt tag

Bár nálam is húzva van a proci és az igp is, de pár címet már beírtam ide.
Viszont nálam nincsenek új esport címek, mert pc-re nem nagyon akarok játékot venni, xbox mellett másodlagos lett a pc gaming. Vagyis az eddig megvásárolt címek érdekesek számomra, újat nem akarok venni.
A fenti listán kívül még ezeket néztem mostanság, de újra kellene húzni a rendszert, mert egyszer már megkergült. Alt+entert nyomtam gta 5-ben, és beragadt a hang újraindítás után is, amit csak új driver oldott meg, és azóta időm sem volt vele foglalkozni.

cs:go 1080p max, msaa nélkül 100-140 fps
mk x 1080p max, fix 60
torchlight 4K
tomb raider 1080p max, fs range
ac black flag 1080p low, fxaa, high texture alulról karcolja az fs range-et
rage 1080p max graf 4xaa, borderless miatt nincs fs
far cry 3 mintha ment volna 1080p-ben.
Anomaly Warzone Earth 1080p max fix 60 fps
Ezen kívül HL2, Portal 2 elmegy 4K-ban is ,de utóbbinál pl a portalba lépés előtt leesik az fps.
Batman Arkham Knight 720p

Komolyabban csak jövő hónapban tudok tesztelni régebbi címeket.
Amúgy nem egyszerű a tesztelők élete sem, mert még mindig nincs rendes windows és driver hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#1684) tzsolesz válasza Plague666 (#1682) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Én elsősorban nem a játékok miatt vettem, hanem azt szerettem volna ha nincs a gépben VGA, de egy kis játék még belefér.
A VGA üresjáraton feleslegesen zúz, melegszik, eszi az áramot. Fújja a port.
Itt megy 1 hűtő alatt szépen meg van oldva a kettő. Egy GT1030-al, éppen kiváltható ez az iGPU, de én plusz 25.000.- Ft-ot nem akartam kiadni rá. Éppen akkor elég lett volna egy sima CPU, amit 15-20K-ig megvettem volna. Az úgy 40-45K. Ez meg volt 27K, és a fogyasztás is jobb ezzel a megoldással.

Kis játékból egyébként lett kb közepes, mert a 2-3 éves címeket is viszi szépen alacsonyabb beállítások mellett, akár 1080p-ben. Akinek elég a 40+fps, és nem a textúrák, és árnyékok minőségét nézi játék közben annak igen is megfelelő lehet ez a teljesítmény is. Nekem pl. nagyon is elég.

(#1685) Plague666 válasza #71823360 (#1683) üzenetére


Plague666
tag

Rád emlékszem persze, a múltkori listád is lementettem. Videón várom, hogy valamelyik rászánja magát. Egyszer írtam az egyiknek, okéj gud ájdil volt a válasz, aztán rá két napra kitörölte a kommentem és azóta is ugyanazzal a 10 játékkal tesztel. Pedig van neki gt 1030 videója multis cuccokkal, csak annyit kértem, hogy azt a portfóliót a 2200g-vel is zongorázza le.

(#1686) Sub-ZeRo válasza tzsolesz (#1684) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem az rx 560 még játék alatt sem kapcsolta be magát. Vagyis a venti el sem indult. Az hogy "eszi" az áramot túlzás kicsit. 😂

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1687) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Megint küldtem egy levelet az Asrocknak, segítsenek oc-zni a vga-t. Múltkor elküldték hogy hol lehet, cska nem világos, hogy működik. :D

We are only Stardust...

(#1688) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Asus 350 prime plust fogom valasztani és bár ismert hogy jobb a páros számú időzitéses memória modulok de ettől függetlenűl vehetek páratlan számost (CL15)?

(#1689) Plague666 válasza tzsolesz (#1684) üzenetére


Plague666
tag

Félreértettél, nem a teljesítményt szidtam, mert az annyi amennyi, integrált megoldás eddig még ilyen szintre sem volt képes, pláne ennyi pénzért. Csupán reagáltam a belinkelt videód alapján, hogy állandóan ugyanazt a pár játékot tesztelgetik körbe-körbe. Nem is a grafikai részletesség a gond, engem sem mozgatott soha, sőt sosem volt nagyon komoly kártyám, hogy megjelenés után röviddel ultrán futtassak menő játékokat. Én csak azt nehezményeztem, hogy a 8k évében a pc-n fullhd monitoron sztem abszolút ocsmány 720p van erőltetve hardverigényes játékokkal a ravenek bemutatása során, miközben több száz olyan cím van, ami 1080p-ben akár 60 fps-sel gond nélkül elfut, és olcsó is, mivel esetleg már régebbi. Pár kisgyerek biztos örül, hogy tudja követni a pajtásait és 27ezerért vesz aput, amin 25-tel karcol a pubg, de egyébként sztem értelmetlen ezért megvenni mind a játékot, mind a ravent. A 720p kb egy mobil vagy tablet kijelzőjén néz ki normálisan, vagy tévén messziről. Van otthon két laptop, a fullhd nézegetése után a másik 768p-je is totál igénytelebnek hat, aztán 15 colos kijelzőről beszélünk. Vagy ott a másik problémakör, hogy az olcsóbb freesync monitorok jellemzően 48-75hz között tudják a tutit. 720p 30fps-nél így még ezt sem lehet élvezni.
Egy szó mint száz nem értem, miért nem jobban futó játékokat nyomatnak, mert a többség arra veszi az ilyet.

(#1690) tzsolesz válasza Sub-ZeRo (#1686) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hát nah. Igazából nem alapjáraton mondtam. :D :R

Plague666 Jah, így már világos. Régebbi játékokat érdemes vele tolni. Nem az új hardverekre van optimalizálva már ugye, hanem a 3-4 évesekre. Az akkori középkategória szintjét pőedig hozza már a Vega8 is. Így megy szépen. A mostani játékok már még csak üzletből is a jelenlegi csúcsra vannak optimalizálva szerintem sok esetben. (Úgy mint a régiek az akkori csúcsra persze....) Ezért nem nagyon kell elvárni a felsőkategóriás játéktól hogy szépen menjen 1080p-ben, egy iGPU-n.

Ott van pl. az NFS Hot Pursuit (az újabbik) 1050p high-on megy 60fps fixen. A játék így gyönyörű. Itt van az nfs Payback már csak alacsony-közepes beállításon megy 1050p-ben 40-50fps-el.
Miközben így már nem szebb semmivel sem a Hot Pursuittól szerintem. Tehát ennyi.....

(#1691) Mercutio_ válasza tzsolesz (#1684) üzenetére


Mercutio_
félisten

ITX-tulajként eléggé gondban vagyok, nem tudom megyik ujjamat harapjam meg.
Az AMD APU jó lenne, de nincs olcsó lap alá, a difi miatt vonzóbb az Intel coffee, de oda ha játszani szeretnék régi kazuár játékokkal is előbb-utóbb kell valami VGA.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1692) Plague666 válasza tzsolesz (#1690) üzenetére


Plague666
tag

Persze, és mit csinálnak a videósok? Felteszik ultrára a Paybackot, leveszik 720 vagy 900p-re. Pedig annak volna értelme h pl említetted a hot pursuitot, vagy épp az originre ingyen adott most wanted 2012 elmegy maxon fullhd-ban, király a játékélmény.
No mindegy majd talán dabeel fórumtárs valamit még összehoz, ő is ráérzett arra, aminek értelme van, freesnyc tartományban mi fut el normálisan. Nem ilyen jutubos ashes of singularity teszt 26 fps, nonszensz hülyeség, 40 eurós játék csetlik botlik élvezhetetlenül. Maximum gpu rangsorhoz jó az ilyen, nem gameplay videónak. Pont ahogy mondod, nem elvárható, hogy 2018 krémje igpu-n fusson, mégis hetente jön egy új videó, ahol ezekkel tesztelik.

[ Szerkesztve ]

(#1693) Plague666 válasza Mercutio_ (#1691) üzenetére


Plague666
tag

Talán 400-asból nagyobb lesz a kínálat. Versenyeznek az emberek ki tud kisebb gépet összehozni, adja magát a dolog a dgpu mellőzésével, valami amd marketinges hátha nyitott szemmel jár.

(#1694) tzsolesz válasza Plague666 (#1692) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Vicc az egészben, hogy a Hot Pursuit szépen megy egy 2000HUf-os gamepad-el, a Payback le se szarja, be se lehet állítani, nem is érzékeli. XBox kompatibilis. Így aztán a Hot Pursuittal játszunk inkább. Az NFS The Run-t még ma végig is toljuk, az is megy gamepad-el....
:)

(#1695) Nimda válasza Csabi1984 (#1688) üzenetére


Nimda
addikt

Vehetsz nyugodtan, nekem is az van és minden ok. Feltéve ha szerepel a qvlben.

[ Szerkesztve ]

(#1696) Csabi1984 válasza Nimda (#1695) üzenetére


Csabi1984
addikt

2x4GB Hyperx Predator 3000 (HX430C15PB3K2/8) Amilyen neked is van :D

(#1697) Nimda válasza Csabi1984 (#1696) üzenetére


Nimda
addikt

Akkor azzal nem lesz gond.Cl 16-on fog menni xmpvel.

[ Szerkesztve ]

(#1698) elfelejtette válasza tzsolesz (#1694) üzenetére


elfelejtette
veterán

Az NFS The Run nálam is ment egy 2000Ft-os ócó kínai gamepaddal. Meg persze a GT640-en FullHD-ban kimaxolt grafikával is megvolt az átlag 50fps, így a 2400G-n is menni fog tutira. :K

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1699) tzsolesz válasza elfelejtette (#1698) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nálam a The Run a favorit most. Imádom. Menni fig kimaxolva 1080p ben nyugi. :K Valami nagyon szép ez a játék így 1050p-ben is.

(#1700) FalconKnight válasza tzsolesz (#1699) üzenetére


FalconKnight
aktív tag

Ezt meg is tudom erősíteni, nekem megy 2400G-n FHD-ban max grafikán. Én is szeretem :)

Nekem nemrég megadta magát a 2000 ft-os kínai gamepad, most van xboxos, megéri szerintem, minőségibb, és olyan strapabíró, hogy évtizedekre szól

[ Szerkesztve ]

Falcon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.