Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) Pug válasza SimonYana (#6848) üzenetére


Pug
veterán

Főleg, hogy a bugnak közen nincs a Mantle API-hoz, hanem a játékverzióból fakad. De persze a fanboyoknak kötelességből kell a fikázást ontani, hiszen mi is történne, ha kicsit is gondolkodnának. :DDD

Mert ugye ha a Mantle-s verzió grafikai butítástól lenne gyorsabb (főleg, hogy a CPU bottleneck-et oldja fel az eddig kipróbálható softwareke esetén, tehát ebből még az is látszik, hogy az adott fanboynak még szakmai háttér információi is "vannak"), akkor mondjuk a Star Swarms esetében nem lenne szabad semmilyen gyorsulást tapasztalni. :DDD

Kedves norb55-nek és a troll hadseregnek: mind a grafikai bug, mid pedig a textúra színhelyességének a problémája (melytől annak felbontása, tehát GPU terhelése nem tér el a DX-től negatív irányba, tehát a sebességre nincs hatással) a játék bugja, a Mantle-hoz nem igen van köze és tudom, hogy fáj, de nem ettől gyorsabb a Mantle és a bugot meg Repiék javítják. ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#6852) SimonYana válasza daveoff (#6850) üzenetére


SimonYana
addikt

Én azt már próbáltam és jó! Igaz méreg drága , de jó!
Az viszont tény , hogy ha a mantle hoz érdemit a konyhára , talán jobb ára lesz az NV-nek is.
Most az a 200 feletti árak nem gyengék , akár hogyan is nézzük. Még aki kint keres EUROban annak sem olyan kevés. Na az AMD sem olcsó , de azért elég jelentős 50-60 ezer forint! Szerintem!

® SimonYana ®

(#6853) ritterkrisz válasza Laja333 (#6849) üzenetére


ritterkrisz
tag

Ez így van, csak ezért tartok két gépet egyébként :)) Az ember már csak ilyen, imád mások "baján" kárörvendeni..... Szerintem az irány jó, mind a két oldalnak vannak előnyei-hátrányai, majd kiforrja magát.

(#6854) SimonYana válasza ritterkrisz (#6853) üzenetére


SimonYana
addikt

Én már a múltkor el akartam ásni , de úgy döntöttem , még kap egy kis időt és hátha jól alakul! Így még marad egy kis + zsetonom amit el vinne a 780Ti.
Úgy sem nagyon élvezem már a BF4-et így lesz idejük a BF5-öt rendesen elkészíteni! :DD
Addig találunk más játékot! :P

® SimonYana ®

(#6855) ricshard444 válasza Pug (#6851) üzenetére


ricshard444
veterán

Nekem ehhez nem volt kedvem /leírni/, de úgyis belekötnek, nem lehet igazad, hiszen az AMD mellett állsz :Y

Elbagatelizálás nélkül: fárasztó szvsz...

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#6856) Pug válasza ricshard444 (#6855) üzenetére


Pug
veterán

Egyetértek, csak már kikívánkozott belőlem (hosszú ideje nem megyek bele parttalan flame wars-okba, nem éri meg :U ). Felőlem nyugodtan onthatja magából, csak legalább ne ezt a topicot szemetelje vele tele. :R

(#6857) akoska07 válasza norb55 (#6838) üzenetére


akoska07
nagyúr

A probléma az,hogy még mindig nem jól van megírva szoftveresen a "CF".
Vszinüleg várni kell majd még ujabb hónapokat,mire ezt orvosolni tudják,feltéve,hogy tudják.
Decemberre ígérték a mantle-t,most február van és még most is béta helyett céta verzió van.

Mielőtt bárki trollkodásnak nevezné a hsz-t,ezek tények.
Néha benézek ide is,mert érdekelt volna a mantle,de továbbra is csak látogató leszek néha.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#6858) ÁdiBá válasza SimonYana (#6854) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Sok sikert hozzá ismerős érzés.
Bízzunk a legjobbakban. Engem csak az bosszant fel hogy ilyen problémás a mai világban PC játszani meg Konzolon.
PC-ben szerintem lényegesen több potencia van mint egy Konzolban de a játékok is lényegsebben több fejlesztésre szorulnak a hozzá igazításához. Úgy hogy előre kell tekinteni. Én személy szerint kíváncsian várom mennyit fog gyorsulni az AMD grafikus kártyái a következő fél évben.
Én szívesen lecserélném a 780Ti kártyát is rá, ha azt hozza gyakorlatban is amit ígérnek papíron.
Lehet megköveztek most, de a CF -et nem szabad belőle játékra építeni. :U

ÁdiBá

(#6859) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Még egy mantle teszt, van benne CF is: extremetech

(#6860) wukodlak


wukodlak
aktív tag

Na megkaptam a PC r9 290 PCS+.Remelem lesz idom meg ma beszerelni azt akkor johet a tesztfazis.Esetleg mondanatok egy oldalt hova tudnam a kepeket feltolteni csak,hogy majd ti is lassatok?(telorol vagyok).

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#6861) Mr Bond 007 válasza wukodlak (#6860) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Dropbox/skydrive/google fiók picasa. Vagy van egy rakás kép osztó site.

(#6862) KillerKollar válasza Malibutomi (#6859) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Azt meg hogy a halálba,ha CFnél instant kékhalálozik a BF4 14.1 béta alatt és nem csak nálam...írtam ezzel az AMD hivatalos support fórumra és többen is jelezték szintén 290X CF-el hogy náluk is kékhalálozik,nem csak a BF4 hanem majdnem minden játék 14.1 béta alatt.

(#6863) ChME válasza KillerKollar (#6862) üzenetére


ChME
tag

Gyári órajel? Nem fut semmi program, ami belenyúl a powertune profilba a kártyákon?

(#6864) Malibutomi válasza KillerKollar (#6862) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hát ezt ne tőlem kérdezd, de több helyen is tesztelték a CF-el, meg fórumokon is vannak eredmények. Gondolom van akinek megy van akinek valami miatt nem.

(#6865) KillerKollar válasza ChME (#6863) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Nem tuningoltam,semmit nem állítottam át,csak a hűtésnél a maximális fordulatszámot 100%-ra.

(#6866) Sontir Fel válasza Malibutomi (#6859) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Jó lesz ez, kicsit még hegesztenek rajta a fijúk :DDD

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#6867) SimonYana válasza Sontir Fel (#6866) üzenetére


SimonYana
addikt

Reméljük , hogy 24/7-ben heggesztenek a srácok , mert jó lenne már egy stabil BF4 játék!

® SimonYana ®

(#6868) adatfalo


adatfalo
senior tag

Ahogy látom, már jó pár embernek van TRI-X-e. Mik a tapasztalatok, tényleg előjön az elvileg már javított BS? Illetve bárki találkozott kondi cicergéssel?
Üdv,

adatfalo :R

www.adatfalodesign.hu

(#6869) CsonkaImo válasza adatfalo (#6868) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nálam se cicergés se BS. A hűtés meg nagyon jó, persze azért van egy kicsi hangja de a refhez képest nagyon halk.

(#6870) Brutaliti válasza adatfalo (#6868) üzenetére


Brutaliti
csendes tag

Nekem a következők a tapasztalataim a Sapphire Radeon R9 290 Tri-X OC-val.

Múlt hét kedden sikerült beszereznem itt Bécsben.
Hát sikerült kifognom egy rossz darabot állandó BS.
Próbáltam különféle drivereket aztán másnap egyszer a kép is elcsúszott,becsíkozódott.
Mondom,akkor eddig tartott visszavittem,az üzletben nem volt újabb ezért másnapra berendeltek egyet a raktárból.
A másodikkal eddig semmi problémám nem volt.
Alap órajelen használom nem tuningoltam.

BF4-es tapasztalatok:
2 óra játék után Kártya 70 fok venti 38 % (1781 rpm) VRM1 67 VRM2 49 max kártya fesz 1.086.

Üdv

(#6871) Sontir Fel válasza SimonYana (#6867) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Ahhoz nem csak a mantlit kell meghegeszteni, hanem attól tartok lerombolni mindent és újra alapozni. Amilyen jó és 5 letes lett a játék, annyira xarul üzemel. :((

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#6872) Macka válasza Sontir Fel (#6871) üzenetére


Macka
veterán

Bf4 ötletes??? Lehet, hogy én vagyok a hülye, de a 3-hoz képest nem sok új ötlet van benne.

(#6873) Sontir Fel válasza Macka (#6872) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Commander visszajött, utánpótlással kaszt váltás, fegyverek és járművek komolyabb konfigolása, a karakter kihajol fedezék mögül - már amikor :DDD - időjárás, golmudon a mozgó D pont, harci hajó, a nagy kínai bombázó, tomahawk rakéta... Hirtelen ezek ugrottak be.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#6874) Maotun


Maotun
őstag

:R Tisztelettel érdeklődnék:
[ez]
és:
[ez]
közt mi a külömbség???

[ Szerkesztve ]

(#6875) CsonkaImo válasza Maotun (#6874) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Elvileg a drágábbhoz jár a bf4, amit én nem kaptam(ugyan innen rendeltem). Szóval inkább az olcsóbbat vedd.

(#6876) csabsz13 válasza CsonkaImo (#6875) üzenetére


csabsz13
aktív tag

én is ezt olvastam ki ott egy commentből, de azért furcsa hogy a kettő ára nem együtt mozog (ugyanaz maradna a különbség), hanem az egyiknek emelkedett a másiknak csökkent az ára és így majd 15.000 a különbség!!! :Y

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#6877) CsonkaImo válasza csabsz13 (#6876) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Én írtam ott is, hogy nem adank hozzá. Nehogy más is pohára essen.

(#6878) -Solt- válasza csabsz13 (#6876) üzenetére


-Solt-
veterán

Valószínűleg más nagykerből van

www.smart-bus.hu

(#6879) Laja333 válasza CsonkaImo (#6875) üzenetére


Laja333
őstag

Akkor azt reklamáld meg, akárhol rákeresve 40g és 50g között a BF4 a különbség. Ha nem adnak mellé, akkor az a vásárló megvezetése, mivel jóval drágább is mint a 40g.

(#6880) Reggie0 válasza Laja333 (#6879) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem meg a csalast is kimeriti. Bar amikor en rendeltem toluk giga 290 ref bf4 editiont, abban benne volt, pedig a giga dobozok nincsenek leragasztva gyarilag.

(#6881) -Solt- válasza Reggie0 (#6880) üzenetére


-Solt-
veterán

Persze, hogy benne volt, mivel az BF4 edition... amiket ők linkelgetnek, az meg nem az, ilyen egyszerű! :)

EHHEZ jár...

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#6882) Laja333 válasza Reggie0 (#6880) üzenetére


Laja333
őstag

Én is ilyet rendeltem, ma vagy holnap kapom meg. Ha nem adnak hozzá, akkor biztos nem veszem át ennyiért. Akkor adják ide a 40g árában. :)

(#6883) andro93 válasza Laja333 (#6882) üzenetére


andro93
aktív tag

Gigánál biztos hogy benne lesz a dobozban a kaparós letöltőkód. :)
Nagyon arra hajlok én is, hogy vegyek egy nem x-es Giga 290et, 134-ért találtam, de még megvárom hogy hardverkeren kapok-e abból az 5 Sapphire 290 tri-X-ből, ami péntekre érkezik.
126-ért egész jó vétel lenne.

[ Szerkesztve ]

(#6884) Laja333 válasza andro93 (#6883) üzenetére


Laja333
őstag

De én a Tri-x-et vettem. :) Gondoltam kifizetek (akkor) 6 ezerrel többet egy BF4-es verzióért. De ha nem jár hozzá, akkor "elállás jogán" visszaadom nekik és megveszem az olcsóbbat...

(#6885) Pug


Pug
veterán

Gyerekek.

1175-en gyönyörűen megy Mántliva a BF4, vaj sima, nincsenek droppok, fuck yeah. :DDD

(#6886) andro93 válasza Pug (#6885) üzenetére


andro93
aktív tag

Jó neked, én /pill játszani nem tudok, állandóan exe hiba, elmegy a hang stb. Azt hiszem agyvérzést fogok kapni. :DDD

(#6887) andro93 válasza Laja333 (#6884) üzenetére


andro93
aktív tag

Én a helyedben gyorsan visszamondanám, a Bf4 nélküli jelenleg 16 ezerrel olcsóbb, annyiért meg ha boltban is veszed meg, spórolsz rajta egy 6-ost. Fórumon meg már 5ért vagy az alatt is megveheted, úgy meg 11k-t spórolsz, vagy kicsivel többet.

Szerk: a fentiek alapján egyikhez sem jár bf4, szóval a 40g olcsóbb 16k-val az 50g-nél, így helyes.

[ Szerkesztve ]

(#6888) -Solt- válasza Laja333 (#6884) üzenetére


-Solt-
veterán

Láttad valahol az oldalon, hogy jár hozzá BF4? :U

www.smart-bus.hu

(#6889) SimonYana válasza andro93 (#6886) üzenetére


SimonYana
addikt

Na most bemegyek. 290x-ért , lvezezem és újra húzom a wint. :B

® SimonYana ®

(#6890) Laja333 válasza andro93 (#6887) üzenetére


Laja333
őstag

Valóban. Még akkor rendeltem, amikor 178 volt a BF4-es, 172-3 a sima. Az a baj h komplett géppel rendeltem, nem tudom mennyire lehet azt variálni még. :)

(#6891) Pug válasza Laja333 (#6890) üzenetére


Pug
veterán

180K-ért biztos nem vennék 290X-et, de Te tudod. :DDD

(#6892) andro93 válasza Pug (#6891) üzenetére


andro93
aktív tag

Akkor ehhez mit szólsz? :DDD

Mondjuk a sima sem valami olcsó, meg kell fizetni azt a logót.

(#6893) Laja333 válasza -Solt- (#6888) üzenetére


Laja333
őstag

Persze, a cikkszámából láttam. Keress rá nyugodtan a "SAPPHIRE 11226-00-50G" kifejezésre, mindenhol írják hozzá hogy BF4 edition. Most keress rá a "SAPPHIRE 11226-00-40G"-re. Akkor már nem fogod találni a BF4-et. Az hogy Ipon milyen nevet ad neki a webshopjában pont nem érdekel. Ha azt írták volna csak h "Sapphire 290x" de a cikkszáma a fenti, attól függetlenül is egy TRi-xet kell hogy kapjak, mivel a cikkszám ezt mutatja. :))

(#6894) andro93 válasza Laja333 (#6890) üzenetére


andro93
aktív tag

Én a helyedben gyorsan becsörögnék nekik, és jelezném hogy elvileg elírás van, és az 50g-hez nem jár Bf4. A 40g-nek elég durvát esett az ára tegnap óta, konkrétam 6k körül. Ami mostanában ritka, kb az összes másik kártya drágult, és nem csak iponon, hanem más webshopokban is. Szóval csapj le arra de gyorsan. :)

[ Szerkesztve ]

(#6895) -Solt- válasza Laja333 (#6893) üzenetére


-Solt-
veterán

Nem egészen... ahány esetben az IPON-n játék járt egy kártya mellé, az minden esetben fel volt tüntetve! Ha nincs mellé írva, hogy XY edition, vagy, hogy plusz milyen játék jár hozzá ( ÍGY ), akkor nagyon egyszerű a képlet, náluk, nem jár hozzá semmi. (például azért, mert az a nagyker ahonnan beszerzik, nem szerepel az akcióban)

Összegezve, nyugodtan reklamálhatsz és hivatkozhatsz arra, hogy te a google keresőben mit találtál, nem nagyon fogja meghatni őket... Oda volt írva, hogy jár hozzá bármi? Nem... innentől...

Arról már nem is beszélve, hogy még a gyártó oldalán sem szerepel BF4 edition az R9 290X TRI-X verzióból... amiből van, ott a nevében is szerepel. PARANCSOLJ

Persze, ha nyilvános helyen bolondot akarsz csinálni magadból, én nem tartalak vissza... :DD

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#6896) csabsz13 válasza andro93 (#6892) üzenetére


csabsz13
aktív tag

ez ma jelent meg IPON-on?!?!
erre a nonX 290 ASUS-ra vártam már december vége óta! :O :O :O
meguntam és pont 1 hete vettem egy 280x-et, mert sehol semmit nem lehetett tudni ennek az érkezéséről + 280x sem volt már 1,5 hónapja - amikor rendeltem, akkor is eltűnt 1-2 óra után.
mondjuk imádom, nagyon jó, főleg GTX560 után :B

mondjuk gondolkodom rajta, hogy ha majd 6-8 hónap múlva lentebb lesz a 290 ára, akkor kicserélem őket ;]

amúgy pedig árban szerintem nem vészes, 140.000 Ft a GIGABYTE nonX 290 is (bár ez is vicces, hogy a BF4 edition meg 135.000 Ft :F )

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#6897) Drizzt válasza csabsz13 (#6896) üzenetére


Drizzt
nagyúr

1 oraja jelenhetett meg a kinalatban, de annyira nem kell busulni, ezt a szeriat elegge elkefelte az Asus.

I am having fun staying poor.

(#6898) andro93 válasza csabsz13 (#6896) üzenetére


andro93
aktív tag

A sima Asus 290 ma délután került be a kínálatba, pont azelőtt, mielőtt linkeltem a kommentben.
Nem olvastam túl sok jót az Asus 290-től, hangosabb is mint szokott, meg jobban is melegszik.

(#6899) andro93 válasza -Solt- (#6895) üzenetére


andro93
aktív tag

Sapphire r9 290x + Bf4

Sapphire r9 290x

A modelt kell figyelni a neve alatt. :))

(#6900) Laja333 válasza andro93 (#6899) üzenetére


Laja333
őstag

Hagyd, nem érti. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.