Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7951) Macka válasza adamssss (#7948) üzenetére


Macka
veterán

Egy játéknak nevezett bughalmaz miatt? Jelen állás szerint versenyezhet a BF4 a Mantle beta driverrel, hogy melyik bugosabb....
Érdekes, mert ezek szerint mindenki, akinek 290-e van kizárólag a BF4-gyel játszik, napersze... a többi játékban meg élvezi a képregényt, amikor beesik az fps, mert 30%-ban hajtja ki a VGA-t.

(#7952) Malibutomi válasza N.Ferry (#7950) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

GPU többet ér.

(#7953) Oliverda válasza Abu85 (#7944) üzenetére


Oliverda
félisten

:D Ez valami rendkívül optimista álom karakterekben való manifesztációja lehet.

Egyelőre semmi olyat nem mutatott a Mantle, ami miatt mindenkinek hanyatt homlok kellene rohannia a boltokba új kártyáért. Az előzetes eredmények alapján jelenleg sokkal inkább csalódás mintsem nagy durranás... sajnos.:(

"A mining részen semmi sem történt, ami hirtelen arra késztette volna a piacot"

Erről van szó. A semmi épp elég, mivel egyre többen másznak bele ebbe az egészbe, úgy terjed mint egy vírus. Aki pedig ésszel csinálja és be tud fektetni, annak a végén bőven megtérül, sőt. Van aki 10-20-50 kártyával csinálja ezt otthon, és semmi sem akadályozza meg a bővítésben. Ezért hiánycikk megint sok Radeon, és ezért mennek fel az árak. A Mantle csepp a tengerben.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7954) ricshard444 válasza N.Ferry (#7950) üzenetére


ricshard444
veterán

Annyi + GPU órajel semmit nem jelent, a +200 memória azaz + 51.2 GB/s ellenben kijöhet, én ezt a felállást választanám.

Vannak dolgok...

(#7955) N.Ferry válasza ricshard444 (#7954) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Eddig megállapodtam 1175/1400-ban,így valleyban a hő is elfogadható,most játszok kicsit. :)

Walking Dead

(#7956) Abu85 válasza Oliverda (#7953) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Mantle előnye ma a teljesítménynövelés mellett a frame-time egyenletesség, illetve minden driverből eredő késleltetés eliminálása. Amiben a DX gyenge ott a driver agresszív kötegeléssel és puffereléssel próbál segíteni, vagy akár a hazardok kezelésének teljes átvételével. Ezek nélkül a DX kód a mostani tempó felével sem futni. Viszont ennek az ára az egyenletes frame-time feladása, illetve egy rakás extra késleltetés. Vannak még olyan problémák is, mint a soros feldolgozásra való kényszerülés, vagy a shaderek kiszámíthatatlan újrafordítása. Ezek ellen ma DX alatt tehetetlen mindenki.

Az iparág legjobbjai álltak a Mantle mögé. Érzik, hogy 2014-ben a TnT/Rage/Voodoo-ra tervezett API-k nem biztosítanak jó programozási modellt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7957) gbors válasza Abu85 (#7944) üzenetére


gbors
nagyúr

az egész mining piac annyira hullámzó, hogy teljesen irreális olyan kijelenteni, hogy "semmi sem történt". a BTC miért esett 02.04 és 02.16 között 182 dollárt? 12.20 és 01.06 között mért ment föl 300-at? nagyon csábítóan hangzik a mantle-höz kötni a demand emelkedését, de nincs gyakorlati case mögötte. lehet a végtelenségig hajtogatni, hogy "de csak a mantle volt akkor", attól még nem lesz igaz.
a január 10 utáni árnormalizálódást pedig nem támasztja alá, amit körbenézve price trackereken láttam.

igen, DX alatt tényleg nincsenek 300ms-os spike-ok ;] na jó, ez most troll volt, de ezt nagyon meg kellene javítani. akkor igaz lenne, amit írtál.

az első generációs ASIC minerek 20-30-szoros perf/wattot ígérnek egy 290X-hez képest. ezt tudta az első generációs BTC ASIC is.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#7958) Jonahun79


Jonahun79
csendes tag

Egy FX8350 hogy bír el egy 290x-el a tapasztalatok szerint? Nem Mantle által támogatott játékok alatt hanem minden játék alatt.

(#7959) adamssss válasza Jonahun79 (#7958) üzenetére


adamssss
veterán

Nekem 4.5ghz-en gyonyoruen hajt egy sima 290-et. Szoval huzva eleg, de kell a 4.5ghz.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#7960) Abu85 válasza gbors (#7957) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A spike-okat nem javítani kell. A Mantle direkten engedi a memória menedzsmentjét, de ezért cserébe nem csak a GCN C.I.-re, hanem a GCN S.I.-re is kell egy vezérlési séma. Ez az oka, hogy GCN C.I.-n tökéletes, mert arra van írva a vezérlés.

Amiben igaza van a piacnak, hogy ezt a Mantle-t nem kellett volna megvárni. 2007-ben felmerült, hogy a textúrákat készítők is tudnak segíteni. Akkor kellett volna lépni, mert a driver+API többletterhelésére nem a tartalomkészítőknek kell optimalizálni! Ez tisztán a programozók dolga. Eközben nagyon csúnya irányba mentünk el, és ma ott tartunk, hogy több ember másfél éves munkája egy BF4 kaliberű DX render. Aminél az egy ember által írt Mantle kód három hónap munka után gyorsabb.

Annyi nem lesz. Az Alpha maximum 10x-et ígér ebben a mutatóban.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7961) Malibutomi válasza ricshard444 (#7954) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Na mikor jön a 290-ed? :))

(#7962) ricshard444 válasza Malibutomi (#7961) üzenetére


ricshard444
veterán

A kollégához nem ért oda az utalás 4 óra alatt, így majd holnap adja fel, aztán szerdán jön meg..., nem így terveztem, nagyon késésben vagyok az egésszel, a tesztre való ráérésem sem tűnik jónak, ezért lett volna jó, ha már holnap a kezemben tartom, mert minden óra számít.

Egyébként csináltam bejegyzést a blogban, ott mindent nyomon követhetsz majd, de természetesen az utam ide fog vezetni először, tuning eredményekkel és a hang kommentálásával, amitől előre félek, mert jelenleg a HDD hangereje idegesít a legjobban.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#7963) gbors válasza Abu85 (#7960) üzenetére


gbors
nagyúr

tehát javítani kell :)

a középső rész igaz, de hogy jön ide? :F

az Alpha 25x-t ígér, míg a Fibonacci 70x-et - mondjuk az utóbbit kb. olyan hurrá-optimistának érzem, mint anno a Butterfly Labs-t.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#7964) andro93


andro93
aktív tag

Beszállok én is a csapatba egy ilyennel: :DD

Eddig minden oké vele, 2 óra játék után semmi bs, a hangja 40%-ig teljesen rendben van, utána kezd hallható lenni. A Giga 280X-hez képest érezhető az előrelépés.

[ Szerkesztve ]

(#7965) CsonkaImo válasza andro93 (#7964) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Gratula!

Tegyen jó szolgálatot, azthiszem +30% különbség van a 7970/280x és r9 290 között. De majd kijavítanak, ha nem így van.

(#7966) Malibutomi válasza Oliverda (#7953) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Bányász kombó kapható boltból: [link]

Nem hiszem hogy hamar lemegy az AMD VGA-k ára.

[ Szerkesztve ]

(#7967) egyedülülő válasza adamssss (#7959) üzenetére


egyedülülő
őstag

Más is megerősíthetné a dolgot. Nemsokára szeretnék venni egy sima 290-et a 8350 mellé és jó lenne tudni, kell e húzni hozzá a procit ténylegesen.

[ Szerkesztve ]

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#7968) csabsz13 válasza CsonkaImo (#7965) üzenetére


csabsz13
aktív tag

ha minden jól megy, akkor holnap reggelre lesz 280x vs 290 (mindkettő ASUS non-ref) összehasonlításom :B

@andro93: hasonló cserét hajtottam végre én is :DD

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#7969) N.Ferry válasza andro93 (#7964) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Grat hozzá!
Pár tesztet tolhatnál. :)

Walking Dead

(#7970) andro93 válasza CsonkaImo (#7965) üzenetére


andro93
aktív tag

Köszönöm. :R

(#7968) csabsz13: várom hogy milyen eredmények születnek majd, én eddig pár játékot néztem, az eredmény meggyőző. Jó volt a 280X is, de pár játéknál már érezni lehetett, hogy "elfogy" a kártya, de hát nem is mai darab a 7970.

(#7969) N.Ferry: délután tesztelek párat, aztán megosztom itt.

[ Szerkesztve ]

(#7971) adamssss válasza egyedülülő (#7967) üzenetére


adamssss
veterán

En hasznalok ilyen karit ezzel a procival szoval ram tudsz hagyatkozni. Ha 4.5-on fogod hajtani akkor nem lesz gond.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#7972) egyedülülő válasza adamssss (#7971) üzenetére


egyedülülő
őstag

Pedig örültem volna, ha megúszom, mivel még sosem foglalkoztam tuningal.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#7973) adamssss válasza egyedülülő (#7972) üzenetére


adamssss
veterán

Tuning nelkul nagyon a zsebedbe kell nyulnod. Mondjuk egy i7 4771 jo lenne.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#7974) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Agyalok tegyek-e Asus biost a kártyámra...érdekelne mit menne vele, de més sosem csináltam ilyet :)

(#7972) egyedülülő
A lapod jó a tuninghoz, meg a hűtős is, FX topicban vagy a lap topicjában meg segítenek. Egyébként kissé leegyszerüsítve anyni hogy a proci szorzóját meg a feszt feljebb állítod. Ha jól meg nem fagy, kicsit lejjebb veszed a feszt, amig instabil nem lesz. Ha elsőre fagy, akkor meg feljebb teszed a feszt. Nem bonyolult.

[ Szerkesztve ]

(#7975) andro93 válasza Malibutomi (#7974) üzenetére


andro93
aktív tag

Ez a tuning őrület. :) Csak azért, hogy kicsivel nagyobb számot írjon ki néhány benchmark, mondjuk meg tudom érteni, engem is elkapott már így a gépszíj. :DDD

(#7976) N.Ferry válasza andro93 (#7975) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Nálam inkább a kicsivel több fps,vagy rezzenéstelen játékmenet miatt jobban érdekel,mint a bencek miatt.

Walking Dead

(#7977) andro93 válasza N.Ferry (#7976) üzenetére


andro93
aktív tag

De egy 290X-nél számít az fps? Szerintem mindegy hogy 80-nal megy a bf4 vagy 90-nel. Bár ez szubjektív vélemény, mindenkinek szíve joga tuningolni. :)

(#7978) csigi


csigi
addikt

Sziasztok!
7950 -> 290 cserém volt.
A Catalystom a csere után a következő hibaüzenettel áll le:
Catalyst Contor Center: Host Application működése leállt.
Újratettem, takarítottam, beta driver, stb... minden volt már. Ugyanezen 13.12 -es driver ment a korábbi kártyával hibátlanul.
Mit rontottam el?

nofene

(#7979) N.Ferry válasza andro93 (#7977) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Mindig,mindenhol számít. :D

Walking Dead

(#7980) Malibutomi válasza csigi (#7978) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ha jól rémlik hasonló gondnál alaplapi bios reset illetve frissítés segített valakinek.

(#7981) csabsz13


csabsz13
aktív tag

helló!

hazaértem a kis szörnyeteggel! :DD

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#7982) csigi válasza Malibutomi (#7980) üzenetére


csigi
addikt

Bios? Hmmm erre nem gondoltam volna... jegyeztem az ötletet, köszönöm! :R

nofene

(#7983) Abu85 válasza gbors (#7963) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Inkább kiegészíteni. Egy alternatív path kell a GNC S.I.-re. A mostanival semmi gond nincs. Az maradhat a GCN C.I.-re.

Úgy jön ide, hogy pontosan tudjuk, hogy a Mantle mit fog okozni a piacnak. A fejlesztők egy jelentős része ezt fogja tartani "Az API-nak". Gyártófüggő ide vagy oda, azt kínálja, amiért sok-sok éve könyörögnek. Ma már az is belefér nekik, ha az AAA játékfejlesztés egy gyártóra korlátozódik.

Sajnos az első tesztek alapján nem lesz meg a 25x. Nem olyan egyszerű ez, mint gondolták.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7984) csabsz13


csabsz13
aktív tag

na, rögtön rácsaptam egy kis kombustort - megnézni, hogyan szuperál a hűtő.
először a ház ventijei nem mentek, csak a CPU venti. GPU 1000 MHz, mem 1260 MHz.

ezzel 10 perc terhelés után:
GPU temp: 81 Celsius
VRM temp: 94 Celsius
voltage: 1.148V
fan: 48% (a GPUz nem mérte RPM-ben)

25 perc terhelés után (20 perc körül rákapcsoltam a ház ventijeit is):
GPU temp: 78 Celsius
VRM temp: 88 Celsius
voltage: 1.148 V
fan: 47% (a GPUz nem mérte RPM-ben)

képek:

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#7985) andro93 válasza csabsz13 (#7981) üzenetére


andro93
aktív tag

Grat neked is. :C

(#7986) N.Ferry válasza csabsz13 (#7984) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Sose tesztelek ilyen vga főző progival,tök felesleges... :U

Nyomjál inkább kérlek pár benc tesztet,némi oc-val megfűszerezve.

Am. szép kártya! :R

Walking Dead

(#7987) oravecz56 válasza csabsz13 (#7981) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Csodálatos

Oszika

(#7988) Laja333


Laja333
őstag

Valami történt a TRi-x-el, de nem tudok rájönni mi okozza. Gpu Z-ben a Revision és alul a 2 shader kiszürkült, nem ír értékeket. Emellett ha 1400 vagy fölé húzom a memóriát BS vagy szemcsézés lesz. Core clock tuning továbbra is működik ahogy eddig.

Működésben sincs változás, hozza az eddigi eredményeket. Csak nem értem eddig miért tudtam büntetlenül memóriát húzni, most meg nem.

Mellesleg béta driverről whql-re váltáskor jött elő ez. Telepítéskor kiírta a végén hogy figyelmeztetések jelentek meg a logban, de nem találtam bennük semmi érdekeset.

Valakinek valami ötlete?

(#7989) szasanyi


szasanyi
félisten

Van már tapasztalat ilyen kártyával? Esetleg tesztet látott-e vki erről? Köszi! :R

(#7990) N.Ferry válasza Laja333 (#7988) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Lehet a driver cserélgetéskor valami gebasz lett,takarítsd le,és rakj fel egy újat.

Walking Dead

(#7991) Laja333 válasza N.Ferry (#7990) üzenetére


Laja333
őstag

Azóta már teljesen új rendszert is raktam fel. :) Win7 alatt jött elő a dolog, most 8.1 van.

(#7992) andro93 válasza szasanyi (#7989) üzenetére


andro93
aktív tag

A mindenit, szépen lement az ára, ráadásul Bf4 edition.
Persze, van róla teszt, de sokan panaszkodnak mostanában a Giga kártyákra, nem sikerült túl jól ez a 290-es széria nekik.

(#7993) MastR válasza Laja333 (#7988) üzenetére


MastR
tag

"Gpu Z-ben a Revision és alul a 2 shader kiszürkült"
Ez minden AMD kártyánál ilyen szerintem! De a 290-eseknél Biztos!! A Shader rész csak Nvidia kártyáknál mutat valamit. Szóval nem történt semmi sem :C

(#7994) Laja333 válasza MastR (#7993) üzenetére


Laja333
őstag

ok...

(#7995) csabsz13 válasza N.Ferry (#7986) üzenetére


csabsz13
aktív tag

persze, lesz az is - amint a család nyugovóra tér :-) most épp a főzés volt a lényeg elsőre. kíváncsi voltam meddig megy fel a hőfok.

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#7996) andro93 válasza MastR (#7993) üzenetére


andro93
aktív tag

Egyébként ha ráviszitek a kurzort ki is írja hogy AMD-nél nincs ilyen. :)

(#7997) csigi válasza Malibutomi (#7980) üzenetére


csigi
addikt

Éppen volt új biosz a lapomhoz, frissítettem is. Semmi változás, maradt a hiba.
Még soha nem fordult elő velem ilyesmi, milyen dolog már ez, hogy nem megy a Catalyst...?
Tanácstalan vagyok.

nofene

(#7998) Laja333 válasza andro93 (#7996) üzenetére


Laja333
őstag

Látom sikerült megragadni a lényeget.
Most hogy a kártyám látta, hogy nem kell revisionnek lennie, továbbra sem hajlandó 1400 fölé menni. Valami más javaslat?

(#7999) Milka 78 válasza Laja333 (#7988) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Basszus.Nálam ugyan ez van(kiszürkülés/gpuz),de nálam az első perctől fogva 13.12 van fent.Ami még furcsább,hogy nekem is 1410 a memória vége.Lehet a driverrel van gubanc :F

Ui:Jó akkor a gpuz kihúzva,de azért érdekelne,ha tudsz valamilyen megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#8000) gbors válasza Abu85 (#7983) üzenetére


gbors
nagyúr

én ebben a kérdésben fogyasztó vagyok, úgyhogy a hiányzó kiegészítés = bug :)

a másik két témában már teljesen másról beszélsz, mint amiről eredetileg szó volt, ez pedig arra utaló jel, hogy innentől nem lesz konstruktív az eszmecsere :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.