Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6752) SzlobiG válasza SkyS1gn (#6748) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez így tényleg jó.

Amúgy pont hogy erősebb cpu-val alig gyorsul. A lényege ennek az, hogy gyengébb cpuval gyorsuljon számottevőt.

Ja most nézem nem fullon van a graf, kár. :)

Van itt egy elég jó kis teszt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6753) Malibutomi válasza SkyS1gn (#6748) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Kemény! :R

(#6755) daveoff válasza SzlobiG (#6752) üzenetére


daveoff
veterán

Na ez tényleg jó teszt, ennyi szerintem a reális gyorsulás, 780ti szintre felhozza a mantle a 290x-et. Multiban 20% ver rá, az nem rossz.

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#6757) norb55 válasza SkyS1gn (#6748) üzenetére


norb55
senior tag

Hát, a leggelső kép sokkal szebb mint a második kép. Második kép háttere teljessen homályos .
Ha azt akarod mondani az a Mantle, akkor van még mit rajta csiszolni.
Mint a dalba az éG kék a fű zöld :D
Nézzétek meg jobban,ngyon nagy a látványbeli eltérés, ne csak az FPS-t sasoljátok.
Többi képet nem részletezem.

[ Szerkesztve ]

(#6758) ricshard444 válasza norb55 (#6757) üzenetére


ricshard444
veterán

Azért olyan nagy difi nincs, hogy ez játék közben bántsa a szemet.
Jobban mossa a fél kilóméterre levő dombot és kicsit több a "köd", de 100 vs 170 fps szvsz, simán megéri.

Vannak dolgok...

(#6759) Malibutomi válasza norb55 (#6757) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez a Dice/BF4 sara irták is twitteren, nem a mantle-é.
Javítani fogják.

[ Szerkesztve ]

(#6760) norb55 válasza ricshard444 (#6758) üzenetére


norb55
senior tag

Nemmindegy hogy 100FPS vagy 170?:D Engem jobban zavar a 20 és a 40FPS :D

Malibutomi Ezt nemtudtam, csak ami a két kép között van különbség, azt még én is észreveszem, ég és föld. De majd javítják.

Vagy nézzétek az oszlopot középütt a képen, elsőképen még átis látni rajta a második képen meg homály az egész.

Nem kötözködés céljából írom, de pocsék a második kép grafikája. Ha mantle ha nem , de rengeteg a külömbség, mintha két külömböző grafikai részletesség lenne a két kép között. :U

[ Szerkesztve ]

(#6761) MastR válasza norb55 (#6757) üzenetére


MastR
tag

Kiváló észrevétel kolléga! Én észre se vettem, mert a BF4-ben folyamatosan változik az időjárás egyszer napos, egyszer borús.... de a Mantle képeken tényleg nem olyan szép kék az ég.
Na megyek lövök párat... legalább tudom hogy akik az ég felé néztek mielőtt meghaltak miféle kártyával rendelkeztek ;]

(#6762) ricshard444 válasza norb55 (#6760) üzenetére


ricshard444
veterán

Nála annyi, de az, hogy 60 vagy 110 már nem.

Vannak dolgok...

(#6763) SzlobiG válasza Malibutomi (#6759) üzenetére


SzlobiG
félisten

Vagy is akkor nem is a mantle miatt gyorsabb, hanem grafikai bug által?

Mer én is észrevettem, hogy nem olyan a graf csak én a dinamikus időjárás változásra gondoltam. De akkor mégse?

[ Szerkesztve ]

(#6764) Malibutomi válasza SzlobiG (#6763) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mondtam ilyet?
A köd valami bug az ö részükröl azt irta Repi.
Attól nemlesz +20fps senkinek.

(#6765) SzlobiG válasza Malibutomi (#6764) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezért kérdem. :U

Így megnézve többször eléggé nagy a kül most az egyszer igazat kell, hogy adjak norbnak. ;]

(#6766) ricshard444 válasza SzlobiG (#6765) üzenetére


ricshard444
veterán

A köd az ami láthatóan beleszól az egészbe, az nyeli el az eget is.
Ha ezt leszűrik, ugyanolyan lesz sanszosan.

Vannak dolgok...

(#6767) norb55 válasza Malibutomi (#6764) üzenetére


norb55
senior tag

Ott nemcsak a köd ami eltér, hanem az egész grafika. Még a vak is észreveszi a rettentő nagy eltérést.
Persze ha nem lenne ilyen összehasonlító kép, én megnem mondanám.

És azért a homályos texturák rengeteg energiát adnak a kártyának.
Nem okoskodok tovább.

[ Szerkesztve ]

(#6768) Gilthanas


Gilthanas
aktív tag

Na mantle-al star swarmban RTS nézetben extreme módban ennyit hoz:

Mantle
Average FPS: 25.32
Average Unit Count: 4072
Maximum Unit Count: 5529
Average Batches/MS: 2145.51
Maximum Batches/MS: 2788.34
Average Batch Count: 85902
Maximum Batch Count: 174894

Directx-ben ennyit:
est Duration: 120 Seconds
Total Frames: 1557
Average FPS: 12.97
Average Unit Count: 3177
Maximum Unit Count: 4832
Average Batches/MS: 1070.64
Maximum Batches/MS: 1320.02
Average Batch Count: 83906
Maximum Batch Count: 161274

Valamit tud ez a mantle, de mire ez elterjed... :) Kár, hogy nem a Rome II Total warhoz csinálták meg.. ott jobban látszott volna. Bár az is bughalmaz.

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#6769) N.Ferry válasza norb55 (#6767) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Én már nem is akartam szóvá tenni,biz isten nem vagyok mantli ellenes,de ezek a kép különbségek engem csak még nagyobb szemöldökráncolásra sarkalltak.
Elég lenne minden game.be kis ködgenerátor(persze szakszóval dinamikus időjárás),és máris dupla fps lenne mindenhol. ;]

Walking Dead

(#6770) Malibutomi válasza N.Ferry (#6769) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Sokaknak feltünt, azért is írta Johan a twitteren, hogy ez BF bug, mert kérdezték.
Mondjuk az AMD jól tökönlötte magát a BF4-el, persze nem tudhatták, hogy ekkora egy bugos fos lesz. Húzónévnek tökéletesnek tünhetett, aztán jól belenyultak vele a végtermékbe.

(#6771) N.Ferry válasza Malibutomi (#6770) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Az a baj,hogy az első tökön lövés után meghúzták még egyszer a ravaszt...
Szerintem nagyon ráért volna még ez a mantle,meg úgy az egész,mert ezzel nem sikerült túl sok pozitív visszajelzést elérni.
bajban is vagyok,pár nap és megjön a tri-x,de most akkor melyik drivert rakjam fel?
használok ab-t is és vagy ab-vel vagy trixx-el akarok egy kis oc-t nézni,beállítani,de a nagy mantli alatt ha jól olvasom nem működnek?
működik egyáltalán alatta valami? :F

Walking Dead

(#6772) Gilthanas válasza MastR (#6708) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

A BF 4-et csak simán elindítom és az már rögtön mantle-es vagy valami külön módban kéne elindítani? Lehet hülye a kérdés, de azt hittem úgy lesz mint a Star swarmnál, hogy elindíthatom így is meg úgy is. Szóval ha felraktam a hirhedt és veszedelmes 14.1 es amd-t és frissítettem a BF 4 et akkor alapból mantle?

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#6773) MastR válasza N.Ferry (#6771) üzenetére


MastR
tag

"akarok egy kis oc-t nézni,beállítani,de a nagy mantli alatt ha jól olvasom nem működnek?
működik egyáltalán alatta valami? :F"

Hogyne működne!! A Trixx és az AB is, sőt a Mantle másféle terhelése ellenére sincs semmilyen órajel-visszavétel amit mondtak egy páran hogy lesz. De nincs.. Te erre emlékezhettél... megy a tuning is rendesen.
Ami nem működik Mantle alatt az a Fraps fps mérő progi.. Erre a BF beépített fps mérőjét kell használni.
A video settings-en belül van egy kapcsoló, hogy DX11 vagy Mantle a renderer! Átkattintod és tudsz váltani!
Tehát azon se kell gondolkodni, hogy milyen drivert szedj majd le..

(#6774) Gilthanas válasza MastR (#6773) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Szuper köszönöm! :) Tehát videó settings

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#6775) Gilthanas


Gilthanas
aktív tag

Nekem a mantle sajnos akasztja a játékot. Rosszabb mint direct 3d vel. Tuninggal és anélkül is (1440p). Valamiért nálam akadozik, illetve az egér kurzorát nem ott érzékeli a játék menüjében ahol a valóságban lenne. Remélem hamarosan majd javítják a dolgot. Addig marad a directx.

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#6776) daveoff válasza SkyS1gn (#6748) üzenetére


daveoff
veterán

Ugyanezeken a beállításokon, ugyanazon a helyen, üres szerveren, így reálisabb a mérés.
odorgg csinálta a mérést
2600k@4,5ghz HT off
7970@1100/1500
directx vs. mantle


LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#6777) Reggie0 válasza daveoff (#6776) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert nem pontosan egyezik meg a hely, de ettol fuggetlenul mantle alatt az utat alig lehet latni celkereszthez kepest 8 oranal.

[ Szerkesztve ]

(#6778) TTomax válasza daveoff (#6776) üzenetére


TTomax
nagyúr

A fegyverről hova tűntek az árnyékok,illetve a megvilágítás???Meg úgy a pályáról is...meg mintha a kép arány se ugyanaz lenne... a színek se...

(#6779) ÁdiBá
Hát igen,de a legszembetűnőbb hirtelen a fegyver... :Y

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6779) ÁdiBá válasza TTomax (#6778) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Mintha az egész fakóbb lenne, most vagy azért látjuk így amiért kiírja ezt az információt a monitorra vagy szimplán a Mantle miatt.

ÁdiBá

(#6780) daveoff válasza TTomax (#6778) üzenetére


daveoff
veterán

Képarány miért ne lenne ugyanaz, max érzéki csalódás. Az tény, hogy mantle-el lényegesen rondább a graf. Csak érdekességképpen tettem be, hogy 7970-el szinte ugyanannyi az fps, mint 290x-el. Ezért így mérni tök felesleges, fel kell tolni max grafra FHD-ben. Ráadásul nála a frametime sem változott semmit, ugyanúgy avg 6ms körül van, ami nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#6781) N.Ferry válasza MastR (#6773) üzenetére


N.Ferry
senior tag

jaja lehet,már annyi mindent olvastam így hirtelen,de akkor így tiszta.köszi!! :R :R

Walking Dead

(#6782) SzlobiG válasza TTomax (#6778) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nagyon gyatra így szvsz. :U

Mod: Igazán mérhetnétek már egy max grafon 4XAA-val.

[ Szerkesztve ]

(#6783) TTomax válasza daveoff (#6780) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igaz van,nem a képarány hanem a FOV nem egyforma...én is 8ms körül szoktam játszani.

(#6782) SzlobiG
Nem csodálkoznék ha a max. graf. se nézne ki egyformán...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6784) norb55 válasza daveoff (#6776) üzenetére


norb55
senior tag

Még mindig aztmondom a Mantle csal a grafikai részletességgel. Igy nemnehéz több FPS-t elérni.
Én DirectX alatt leveszem medium grafikára a játékot, és én is dupla FPS-t látok :D

(#6785) Montesantos


Montesantos
senior tag

Multihoz jó sztem a mantle úgyse az árnyékokat nézitek :) (képek alapján)

[ Szerkesztve ]

Gabi

(#6786) Malibutomi válasza norb55 (#6784) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ha mára ennyire csalni akarnak, akkor nem lett volna egyszerübb ha úgy írják meg egyböl a játékot, hogy szarabbul fusson az nvidia kártyákon?
Egyéb összeesküvéselmélet?

(#6787) Pug válasza norb55 (#6784) üzenetére


Pug
veterán

Igen, a star swarmsban is azért hoz gyakran 100%-os gyorsulást csutkára azonos képi világgal. Továbbra is nehéz megérteni, hogy BF4 bugról van szó? :U

(#6788) Fail3D! válasza Pug (#6787) üzenetére


Fail3D!
addikt

Nehez, mert a swarmmal nem jatszunk csak bf-l:)) Pedig 290 costum hutessel nagyon vonz, hogy kiprobaljam, de csalodas volt. 7970 es a 7990 is bf alatt...

[ Szerkesztve ]

(#6789) norb55 válasza Malibutomi (#6786) üzenetére


norb55
senior tag

Figyeld, ha nem linkeltek be képeket, én elishiszem hogy a Mantle annyival többet ad, de annak a több FPS-nek vannak jelenleg hátulütői.
Ha nem látnám, nem mondanák itt semmit.
Szerintem a DirectX bezavar a Mantlenak. Vagy valami van.

Pug Milyen játék? Én azt nem ismerem .

[ Szerkesztve ]

(#6790) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

(#6791) Reggie0 válasza Malibutomi (#6790) üzenetére


Reggie0
félisten

Amennyit elcseteltek, mar reg kesz lehetne a patch ;]

(#6792) Malibutomi válasza Reggie0 (#6791) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Épp ezen agyaltam, hoyg mikor jut ideje ennek a zseninek programozni, ha egyfolytában előad, meg twitteren lóg ? :)

(#6793) ThodEE válasza Malibutomi (#6792) üzenetére


ThodEE
őstag

Titkárnőnek hívják az ilyen kisegítőket :C

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#6794) Casanova* válasza Malibutomi (#6792) üzenetére


Casanova*
veterán

ezaz,hogy munkaközben twitterezik,meg fészbúkozik. ezért cseszi el a mántlit,drájvert. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#6795) monchichi20


monchichi20
aktív tag

Hello. Tudom hogy fura kérdés ,de érdekelne hogy kihajtja-e a FX6300-as (4,5 ghz) egy R290-est? :)
Mert láttam külföldi fórumot ahol írták hogy lehetséges , így inkább megkérdezem tőletek :)

(#6796) Abu85 válasza Malibutomi (#6792) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Johan helyzete az EA-nél kiváltságos. Kvázi mindent megengednek neki, ha továbbra is lerakja az asztalra a Frostbite 2/3-hoz hasonló motorokat. Ennek az oka, hogy kevés igazán nagy koponya van a játékpiacon.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6797) Asbee válasza monchichi20 (#6795) üzenetére


Asbee
veterán

4,5-ön azért ki FHD-ban. Mantle alatt meg főleg. :)

(#6798) Asbee


Asbee
veterán

Katasztrófa ez az új beta driver nálam. bf4-en kívüli játékokban olyan fix 60 helyett van 30-40 fps-em... Remélem egy lepucolás újra rakás megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#6799) daneeeeee válasza daveoff (#6776) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Ezek szerint random jelentkeznek ezek a képi anomáliák nálam például nincsenek pedig ugyan úgy HD 7970 VGA-t használok.

(#6800) Asbee válasza Asbee (#6798) üzenetére


Asbee
veterán

Na rendben lett újratelepítéstől... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.