Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) Laja333 válasza SimonYana (#6498) üzenetére


Laja333
őstag

Már türelmetlen voltam. ^^. Évek óta laptopon vegetálok.
Gigát nem akarok, nem jön be a VRM temp, MSI elfogyott, simát meg nem is láttam még.
A sima Trix árát 140-150 körülre saccolom, az a felár meg szerintem megéri.
Meg aztán ki tudja, lehet később előbújik a különbség új driver/mantle alatt. :)

Sok infót nem sikerült róla összegyűjtenem, de az egyik külföldi oldal kommentjeiben boncolgattak egy pletykát, miszerint az X jelenleg nem is használ minden core-t. :F (nem találom most merre volt ez :S )

(#6502) kinghaxor válasza ->Raizen<- (#6459) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

De te legalább be tudtál lépni! Én a megvétel óta szenvedek a fekete halállal és nem tudtam megoldani. 64-es Win 7 és 8.1 alatt is csinálja nálam. Frissen telepített rendszer, legújabb driver és frissítések, power limit + 50% majd pár perc játék és onnantól folyamatosan meghal az asztalon a kártya. Utoljára már a bios-ban is feketét dobott. Azután meg már képet sem adott hiába indítottam újra a gépet mert mire elért a Win betöltő képernyőjéhez már el is dobta a képet a monitor. Sőt ha bármelyik esetben terhelés után megnyitottam a CCC-t azonnal elment a kép. Hétfőn viszi a garifutár vissza Ipon-ba. 130 +ért jó vétel volt. Remélem kicserélik nekem, mert ha nem akkor átmegyek rajta kocsival.

(#6503) SimonYana válasza Laja333 (#6501) üzenetére


SimonYana
addikt

Hát ez az , hogy Én sem értem miért ilyen sok az árkülönbség és mégis veszik. :F
Van aki tud valamit? Lesz idővel különbség? :))

® SimonYana ®

(#6504) Pug válasza SimonYana (#6503) üzenetére


Pug
veterán

Ez eddig is így volt a PC vonalon (de sok más kategóriában is), az adott széria csúcstermékének teljesítménybeli többlete kb soha sem volt arányban az árkülönbözettel a második helyen álló termékhez képest.

(#6505) Pacy válasza kinghaxor (#6502) üzenetére


Pacy
aktív tag

Mintha sok lenne a gond a Gigabyte kártyákkal ebben a szériában. Nem te vagy az első aki panaszkodik rá... Még jó hogy türelmes voltam és nem vásároltam be amikor "olcsó" volt.

(#6506) SimonYana válasza Pug (#6504) üzenetére


SimonYana
addikt

Na mindegy! Bepróbálok egy Asus R9290X4GD5-t.

® SimonYana ®

(#6507) Pug válasza SimonYana (#6506) üzenetére


Pug
veterán

Hűtést le akarod róla kapni? Mert az asusokon matrica van, elvileg. A ref-eken biztos.

(#6508) ->Raizen<- válasza Milka 78 (#6500) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ha nem lettek volna vele gondok maradt volna. De ezek a dolgok amiket leirtam kb lehetetlen kategoria legariztatni. Ps4 meg smart tv jon bocs hogy offoltam. kihagyok par gent.

(#6509) SimonYana válasza Pug (#6507) üzenetére


SimonYana
addikt

Nem fog ki rajtam! Régi motoros vagyok! :DD
Van fogós megoldás és van a hajszárítós! :))

® SimonYana ®

(#6510) Pug válasza SimonYana (#6509) üzenetére


Pug
veterán

Arra vigyázz, hogy nagyon reprdő/törő anyagból van a csavarmatrica. Én ezért adtam el az Asus 290X-emet.

(#6511) Devid_81 válasza Pacy (#6505) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nekem a vilagon semmi bajom nincs vele...max annyi, hogy mehetne +0.100mv nal 1200at stabilan...de nem akarja...sot ma a CoD ghost ki is vagott...igy visszavettem 1100/1500ra...aminek meg eleg az 1.200v szal igy is marad mert tul ehes innen mar...es kar azert az 50mhz-ert szetfuteni.
VRM max 77 jatek alatt, GPU 78 es max 60%ig megy fel a venti.

...

(#6512) Pacy válasza Devid_81 (#6511) üzenetére


Pacy
aktív tag

Nekem most is Gigám van. Szeretem ,nincs vele bajom. Ahogy olvasom ,elnézem sokaknak problémás. Iponon is írták már páran hogy nekik is gebaszos. Nem merem bevállalni. Pedig már nagyon jó lenne végre ha tudnék venni valamit. Marad az Msi vagy a Sapphire. Asus szerintem nem okés. PowerColor-ról meg semmit nem tudni. Msi 290 ről van valahol már teszt?

(#6513) kinghaxor válasza Pacy (#6505) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Én akkor vettem mikor felkerült Ipon-ra. Nekem nincs bajom sem a hangjával sem a hőmérsékletekkel. Alapból 39-40, terhelve maximum 74 fokot mértem a gpu-ra és a vrm-ek is 60-75 között voltak. Még meg is van valahol a GpuZ sensor log. Ha nem lenne ez a fekete képernyő hiba nálam egyfolytában, akkor tökéletesen elégedett lennék a kártyával. Még úgy is, hogy a 2500k nem tudja rendesen kihajtani.

(#6512) Pacy

Ipon-on hol találom a többi problémával küzdő Giga 290 OC tulajt? Érdekelnének a hibajelenségek.

[ Szerkesztve ]

(#6514) Malibutomi válasza Devid_81 (#6511) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ma nekem is hibázott egyet 1200-on a kártya, nem vágott ki, csak voltak képhibák.
Sajna nekem csak Trixx +200mv-al megy 1200, de én ugye 1.06-ról indulok, kellene még egy pici, de már többet nem tudok adni neki.
+100mv-al 1140 ami atomstabil, de 24/7-re maradok az 1100 - +50mv-nál

(#6515) SimonYana válasza Pug (#6510) üzenetére


SimonYana
addikt

Vagy akkor lehetne még Saphyre azon nincs matrica , csak olyan Asus párti vagyok!
Inkább az érdekelne van e nagy különbség a márkák közti alkatrész felhasználás minőségében.
Rosszabb e egyik a másiknál a REF kártyák közt!
Ha valakinek lenne infója azt megköszönném! :R

® SimonYana ®

(#6516) Laja333 válasza SimonYana (#6515) üzenetére


Laja333
őstag

Hát ez attól függ melyikre milyen anyagból raktak matricát :D Viccet félretéve, úgy tudom matricán és bioson kívül nincs különbség.

[ Szerkesztve ]

(#6517) Pug válasza SimonYana (#6515) üzenetére


Pug
veterán

Elvileg refnél kb nulla a diferencia. Ha nem akarsz bíbelődni a matricával, akkor szerintem nyugodtan vedd a sapphiret.

(#6518) Milka 78 válasza SimonYana (#6509) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ezen megoldások majd engem is érdekelnének,hogy beváltak e,bàr nekem intézik a garit ha mégsem sikerülne.Nekem a hajszáríto+zsilett megoldást ajánlottàk,de a fogósban is làtok fantáziát.

(#6519) Enclave válasza SkyS1gn (#6499) üzenetére


Enclave
aktív tag

Lehet mégsem lehetetlen a hétvégi megjelenés:

"What are the chances of a weekend release?"

"It is possible. Engineers and QA are working on it all weekend if needed. Hate to use a cliche but it will be ready when its ready"

forrás

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#6520) SkyS1gn válasza Enclave (#6519) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Mindegy azért berakom a teljest, épp akartam írni:

Terry Makedon ‏@CatalystMaker 2 ó

We are currently hard at work trying to resolve an install issue with Catalyst 14.1 beta. Based on this I am guessing it wont be ready today

Simon ‏@Civrock 2 ó

@CatalystMaker What are the chances of a weekend release?

Terry Makedon ‏@CatalystMaker 9 p

@Civrock It is possible. Engineers and QA are working on it all weekend if needed. Hate to use a cliche but it will be ready when its ready

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6521) adatfalo


adatfalo
senior tag

Sziasztok!

Az a fejlemény a ciripelős xfx 290X ref kártyámmal, hogy be tudnám cserélni egy másik gyártóéra. MSI az ami még szóba jöhet szerintem (sapphire-ról ugyanúgy hallani, hogy ciripel). A kérdés, hogy ti hallottatok már ciripelő msi-ről? Gondolkoztam azon is, hogy egy MSI Gaming-et veszek biztos-ami-biztos alapon(bár ugye az se 100%) igencsak nagy ráfizetéssel... ( megjegyzem vizes blokk kerül rá). Ezért azt is megkérdezném, hogy ti is úgy látjátok, hogy e szerint a lista szerint passzol rá a vizes blokk?

Szerintetek ref MSI, vagy MSI Gaming? A cél, hogy egy ciripelés mentes vízhűtéshez ideális vga-m legyen. :F

www.adatfalodesign.hu

(#6522) Devid_81 válasza Malibutomi (#6514) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nekem 1.16 a gyar alap 1040-en.
En nem merek neki +100nal tobbet adni...viszont ot is csak 1150ig volt stabil afterburner-el.
Sapphire trixx el meg nem tudom, epp most szedtem le eddig ami biztos az a offset +30 es igy lesz kereken 1.200v es itt az 1100 stabil...lehet probalkozok meg vele de innen eleg ehes a kicsike...mondjuk egy 1140ig lehet felmegyek nala hatha +70 +80 korul elmenne es akkor mar a gyar alaphoz kepest mindjart 200mhz a kulonbseg...ami nem keves. :)
Es ott meg huteni is birna magat.

...

(#6523) Pacy válasza kinghaxor (#6513) üzenetére


Pacy
aktív tag

Itt!

[ Szerkesztve ]

(#6524) Laja333 válasza Pacy (#6523) üzenetére


Laja333
őstag

Érdekes egyébként hogy ~1200 Ft különbség van a BF4 edithez képest. :) Nagyon el akarják adni.

(#6525) Pacy válasza Laja333 (#6524) üzenetére


Pacy
aktív tag

Kíváncsi lennék mennyi megy vissza garanciába. Nem leszek meglepve ha a hozzászólások törlődni fognak a kártya alól, vagy épp hatalmas árzuhanás lesz.

(#6526) kinghaxor válasza Pacy (#6523) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Köszönöm a segítséget! Közben ráleltem én is. Mikor utoljára néztem, csak az X-es volt kapható, így nem találtam meg. Írtam is egy hozzászólást oda is, hátha segít valamit. Bízom benne, hogy az Ipon segíti helyrehozni az eddig nem éppen felhőtlenül alakuló rövidke kapcsolatomat a Gigával. :)

[ Szerkesztve ]

(#6527) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Csak, hogy valaki jot is irjon a Gigabyte windforceokrol, jelenleg a Sapphire Trixx nyerte a tuning bajnoksagot.
Offset +30 (1.200v) 1120mhz, eddig stabilnak tunik...de ma mar nem lesz idom sokat tesztelni.
Viszont az 1150 nem akart egeszen 1.250voltig stabil lenni...annyit nem er az a par mhz szamomra :(

Black screenre meg annyi, hogy nalam tuning alatt mar elojott parszor...kicsit tobbet akartam tole mint kellett volna ;)
Van 3 ev garim...szoval nem erdekel...nyustolom-fustolom...majd szol ha baja van ;)

...

(#6528) kinghaxor válasza Devid_81 (#6527) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Igen, sok embernél tuningnál jött elő. Főleg memória tuningnál. Nálam viszont semmilyen tuning nem volt sem a kártyán, sem semmilyen másik alkatrészemen. Nálam a lehető leghosszabb élettartam a fontos. Apropó nem játszol esetleg BF 3-al? Ha igen, leírnád esetleg, hogyan alakulnak az fps értékek nálad FHD-ben? Kíváncsi lennék mekkora proci limitem van a 2500k-val alap órajelen.

[ Szerkesztve ]

(#6529) Devid_81 válasza kinghaxor (#6528) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Holnap kiprobalom neked.
Megvan a BF3-4 es a Cod Ghosts is...ambar utobbi friss szerzemeny...es csak alien invazio kiirtasra lesz haverokkal :)
Ezekkel tudom tesztelni neked.
Ird meg, hogy melyik palyan hany emberrel stb...es onnan megteszek minden tolem telhetot...sot akar johet vmi tesztprogram is, hogy mivel stb.

...

(#6530) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

AMD Finally Finishes Mantle Drivers, Will Be Available Soon

"AMD said it would give the press 24 hours to evaluate the drivers before pushing forward with a public release. About half an hour ago, AMD sent us the drivers for our own performance evaluations. Though the email didn’t say when we the public release would be, AMD promised to keep us posted."

"If everything goes well, hopefully you’ll be able to download Catalyst 14.1 beta this weekend and get your first look at Mantle. If not… Well, we hear there’s a football game you could tune in to on Sunday. That might help pass the time." :DDD

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6531) kinghaxor válasza Devid_81 (#6529) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Én a BF 3-at Caspian-on 64-es szerveren teszteltem, a 4-et meg csak single-ben. De inkább csak a 3 érdekelne, mert a 4-hez úgy is jön majd a Mantle, az talán megoldja majd a proci limitet.

[ Szerkesztve ]

(#6532) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#6530) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Linus is megkapta a drivert, az első percben lelövi a dolgot :DDD

Ma este remélem megjön!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6533) andro93 válasza Pacy (#6512) üzenetére


andro93
aktív tag

Én is a sima 290 Msi Gaming-et várom, még Sapphire xxx tűnik jó vételnek, hardverkeren 118k-ért ajándék, csak nincs készleten, azért kíváncsi vagyok, hogy ennyi marad-e az ára, vagy csak elírás. Asus 290 nem sikerült túl jól, hangosabb is a megszokottnál, meg jobban melegszik is tesztek alapján, (de legalább adnak hozzá matricát :DDD ). Giga 290-böl meg rengeteg a hibás darab, és 135k szerintem kicsit sok érte.
Ha Msi gaming 125 alatt lesz, tuti bevállalom, vagy egy Sapphire triX-et, ha kapható lesz.

[ Szerkesztve ]

(#6534) Televan74 válasza andro93 (#6533) üzenetére


Televan74
nagyúr

Szerintem az Sapphire tri -x nem nagyon lesz annyiért kapható, bár a reális ára a körül lenne. De a remény hal meg utoljára. Én is örülnék ha annyiért megkapnánk.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6537) BraveHeart


BraveHeart
tag

közben alakulgatok...

..a 2400-as beastek miért nem mennek 2400-at :F ... ;]

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#6538) adatfalo


adatfalo
senior tag

Erre valaki, valamit. A blokk, már tudom, hogy patent. Csak a Ref MSI-ről kéne valami tapasztalat.

Sz.Miki köszönöm a válaszod, viszont ahány embertől kérdezem annyi válasz. Főként, azt kapom válasznak, hogy egy cicergős darabot fogtam ki az "ritka" eset, de persze megesik. Ezért örülnék egy msi tulajdonos megerősítésének is.
Tudom, hogy a Gaming verzió volna az ideális, kivéve a pénztárcámnak, meg az adott célnak, hiszen feleslegesen fizetném meg a felárat, mivel a jó hűtés egyből kerülne le róla. Ezért is keresem az alternatívákat, de úgy tűnik nagyon zsákbamacska minden más. :(

[ Szerkesztve ]

www.adatfalodesign.hu

(#6539) Sz.Miki válasza adatfalo (#6538) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Ahogy írtam neked privátban is, teljesen mindegy , hogy melyik gyártó Ref. kártyáját választod, ugyan azt fogod kapni, mivel nem ők gyártják, ők csak matricázzák és dobozolják, tehát 99% hogy ciceregni fog.
Ha a gaminget veszed ott már másról beszélünk.

(#6540) SimonYana válasza Sz.Miki (#6539) üzenetére


SimonYana
addikt

Én nem vagyok abban biztos , hogy mind egyforma alkatrészekkel van szerelve , még ha ugyan olyan is!
Ha viszont egyik jobb memóriát kap akkor már nem egyforma! Vagy tévedek?

® SimonYana ®

(#6541) Sz.Miki válasza SimonYana (#6540) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Anno HD5870 Sapphire és Asus HD5870 ref kártyáról leszedtük a hűtőt, és lőn az utolsó számig ugyan azok az alkatrészek voltak rajtuk.

Ugyan ez volt a helyzet a Ref HD6950 nél is, ott egy Gigabyte és egy Sapphire kártyáról szedtük le a hűtést és egymás mellé téve mint két tojás.

Nem mondom, lehet, hogy apró eltérések lehetnek, mert ha épp elfogy valamelyik alkatrész akkor másikkal pótolják, de a ref kártyákra jellemző, hogy teljesen egyformák, gyártótól függetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#6542) TTomax válasza Sz.Miki (#6539) üzenetére


TTomax
nagyúr

A Gaming is ref. pcb....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6543) adatfalo válasza TTomax (#6542) üzenetére


adatfalo
senior tag

Ha megnézed a listát akkor az összes az, egyedül a giga módosított úgy a nyákon, hogy blackplate ne kerülhessen rá, legalábbis ne- olyan mint az övéké.

www.adatfalodesign.hu

(#6544) Sz.Miki válasza TTomax (#6542) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Viszont, nem ref komponensekből.

De a link, hasznos, köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#6545) SzlobiG


SzlobiG
félisten

(#6546) Sonja válasza SzlobiG (#6545) üzenetére


Sonja
veterán

~10% gyorsulás 1080p-ben, Ultrán egy normális procival és kártyával (i7-3960x + 290X), ahogy azt számítani lehetett. :K Érdekes, hogy Mediumban többet gyorsul. :F

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6547) SzlobiG válasza Sonja (#6546) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez a lényege az egésznek, hogy gyengébb gépeken legyen számottevő gyorsulás nem a mainstream gépeken.

Szal ez számunkra nem hoz sokat, de tény hogy 10% az is vmi. Viszont ez még mindég csak single. Multiba érdekel engem mit hoz.

(#6548) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Jönnek sorban, ahogy mindenki rohanva tesztel a driverrel :) [link]
Felsőkategóriában ez a 10% látszik reálisnak BF4-ben.

[ Szerkesztve ]

(#6549) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Mégegy: [link]

Battlefield 4-1920 × 1080
Radeon R9 290X @ Mantle 65.7
Radeon R9 290X @ DirectX 55.4

(#6547) SzlobiG
Hát ahogy ebben irják is, a multi jobban terheli a cpu-t tehát ott elvben csak nagyobb lehet a javulás. Holnapra kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#6550) SkyS1gn válasza Malibutomi (#6548) üzenetére


SkyS1gn
félisten

No ha tegnap megkapták akkor ma talán miis! :))

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.