Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) KillerKollar válasza MastR (#6650) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Nem,de sosem szoktam,mindig felülírja és eddig ilyen sz*r nem volt...Mivel kaparjam le?Driver cleaner?Vagy van valami speckó AMD-s driver pucoló ami tutira elvégzi?Nincs kedvem ezért újrahúzni a Windows-t...

(#6652) Asbee válasza MastR (#6650) üzenetére


Asbee
veterán

Hmmm ezt én sem tettem meg. Hátha még van remény és user error volt. :) :C

(#6653) Malibutomi válasza MastR (#6650) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Én monsjuk mindíg úgy csinálom mióta eszemet tudom. Elindítom a telepítőt, uninstall->restart->telepítő->install.

(#6654) MastR válasza KillerKollar (#6651) üzenetére


MastR
tag

A windows beépített programok eltávolitásával le kellett volna szedni utána újraindítani a gépet és utána feltenni a 14.1 drivert!

Current driver MUST be uninstalled before updating to AMD Catalyst™ 14.1 Beta driver.

(#6652) Asbee: Ja és ha ez meglesz ,akkor azt se felejtsd el, hogy ha áttérsz Mantle Api-ra akkor a BF4-et is "újra kell indítani" Ne fussunk még egy kört feleslegesen hogy nem megy ;)

[ Szerkesztve ]

(#6655) Malibutomi válasza SimonYana (#6649) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Frametime-ot lehet a fentebb említett konzolparanccsal, abból aztán lehet számolni FPS-t.

(#6656) Jani18 válasza MastR (#6650) üzenetére


Jani18
aktív tag

Én letöröltem az előzőt.Sweeper-el is.De nem oldotta meg.Csak az IGPU letiltás.Mindig letörlöm a korábbi driver-t.

[ Szerkesztve ]

"Valaminek a fele is több mint a semmiből az egész" | Rock, metal topic: http://tinyurl.hu/XUsr/

(#6657) KillerKollar válasza MastR (#6654) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Megtettem,most teszem újra...De ha most is kékhalál...

(#6658) Jani18 válasza SimonYana (#6649) üzenetére


Jani18
aktív tag

perfoverlay.drawfps 1 parancs működik mantle alatt

"Valaminek a fele is több mint a semmiből az egész" | Rock, metal topic: http://tinyurl.hu/XUsr/

(#6659) KillerKollar válasza KillerKollar (#6657) üzenetére


KillerKollar
senior tag

EZAZ KÉKHALÁL!!!! :DD
Ezt most tényleg komolyan gondolták?...

1 smiley is elég.

[ Módosította: radi8tor ]

(#6660) Asbee válasza MastR (#6654) üzenetére


Asbee
veterán

Az már megvolt. Egyébként ugyanaz. Semmi érdemleges javulás.

[ Szerkesztve ]

(#6661) SzlobiG válasza Asbee (#6642) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát ez nem hangzik túl jól, marad a 780. Gondolom kb most lehet egálba a csúcs kat multiba mivel ott alapból gyorsabb az nv singlebe meg fordítva, de hát kit érdekel a single.

(#6662) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Biztosan kell bizonyos idő még a programozóknak a Mantle miatt. De azt nem igazán lehet megjósolni, hogy milyen javulást fog hozni ténylegesen.
Egyenlőre ezek a Kék halál mizériák nem valami biztatóak.
Szerintem nem kellene ennyire a BF4 alapján megítélni a Mantlét, AMD-t.
Idő kell neki.
A kérdés az, hogy a fogyasztó társadalom mennyit fog várni rá.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#6663) Pug válasza Asbee (#6660) üzenetére


Pug
veterán

És mi lesz 290 helyett? Mert sima 780-ra nincs sok értelme váltani, a Ti meg kicsit borsos... :F

(#6664) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Na visszahúztam a 13.12-őt,gond nélkül megy minden ahogy régen.És most hogy 2 hónapja várom hogy kiadják a Mantle-t,várhatok még újabb 1-2 hónapot amíg kiadnak egy másik drivert amivel talán nem kapok instant kékhalált ha elindítanám a BF4-et.Úgy tűnik 2 darab 290X kártya megvásárlása nem jogosít fel arra hogy kipróbálhassam ezt a csodálatos új API-t.Azt csak a kiválasztottaknak szabad.Mégegyszer köszönöm AMD.

(#6665) SzlobiG válasza KillerKollar (#6664) üzenetére


SzlobiG
félisten

Driver uninstall progival törlöd a drivert úgyse jó?

(#6666) Malibutomi válasza KillerKollar (#6664) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Overclockersen is azt irja egy srác, hogy ha CF be van kapcsolva akkor fagy neki.

Known Issues

Mantle performance for the AMD Radeon™ HD 7000/HD 8000 Series GPUs and AMD Radeon™ R9 280X and R9 270X GPUs will be optimized for BattleField 4™ in future AMD Catalyst™ releases. These products will see limited gains in BattleField 4™ and AMD is currently investigating optimizations for them.
Multi-GPU support under DirectX® and Mantle will be added to StarSwarm in a future application patch
Intermittent stuttering or stability issues may occur when utilizing Mantle with AMD CrossFire™ technology in BattleField 4™ - AMD recommends using the DirectX code path when playing Battlefield 4 with multiple GPUs. A future AMD Catalyst release will resolve these issues
Notebooks based on AMD Enduro or PowerXpress™ technologies are currently not supported by the Mantle codepath in Battlefield 4™
AMD Eyefinity configurations utilizing portrait display orientations are currently not supported by the Mantle codepath in Battlefield 4™
AMD Eyefinity technology is not currently supported in the Star Swarm application
AMD testing for the AMD Catalyst™ 14.1 Beta Mantle driver has been concentrated on the following products: AMD Radeon™ R9 290X, R9 290, R9 280, R9 270, R7 260X, R7 260, HD 7000 Series, HD 8000 Series, A10-7850K and A10-7700K. Future AMD Catalyst™ releases will include full test coverage for all AMD products supported by Mantle.
Graphics hardware in the AMD A10-7850K and A10-7700K may override the presence of a discrete GPU under the Mantle code path in Battlefield 4™
Frame Pacing for Dual Graphics and non-XDMA configurations above 2560x1600 do not currently work with Battlefield 3 and Battlefield 4. An upcoming release will enable support
DX9 Dual graphics is not supported in AMD Catalyst 14.1 Beta. An upcoming release will enable support

Csöcs :U

[ Szerkesztve ]

(#6667) KillerKollar válasza Malibutomi (#6666) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Amikor még elindult a játék akkor próbáltam de nem változott semmi.Amúgy megy kapcsoljam ki a CF-et és menni fog a mantle?Nagyon jó,kétlem hogy 1 290X+mantle több fps-t ad mint crossfire directX alatt..."Intermittent stuttering or stability issues" igen ezt láttam,ez nálam nem instantkékhalált jelent,de lehet hogy fel kéne frissítenem az angol tudásom...

[ Szerkesztve ]

(#6668) TTomax válasza KillerKollar (#6664) üzenetére


TTomax
nagyúr

Tudom ez téged nem vigasztal... nem is kötözködésből írom,sajnos nem user error amivel küzdesz...

Known Issues

-Intermittent stuttering or stability issues may occur when utilizing Mantle with AMD CrossFire™ technology in BattleField 4™ - AMD recommends using the DirectX code path when playing Battlefield 4 with multiple GPUs. A future AMD Catalyst release will resolve these issues

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6669) Asbee válasza Pug (#6663) üzenetére


Asbee
veterán

Pedig 780 lesz. FHD-ra elég lesz és legalább nem kell majd várakoznom a semmire. Még amikor 290-et vettem akkor a mantle miatt erre dőlt a mérleg, de én már nem hiszek többet az amd ígérgetéseinek. Majd ha már kézzel fogható valami akkor el tudom képzelni újra.

(#6670) SzlobiG válasza TTomax (#6668) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tehát aki CF-el nyomul várhat tovább ez a driver nincs rá felkészítve Mantle alatt. Csodás. De jó hogy abba hagytam a multi gpu-t se sli se cf nem kell.

(#6669) Asbee Azzal nem is lesz gondod láthatod nálam vízzel semmi gond és mellé hogy megy tuningba...

(#6671) Pug Mondjuk ez is igaz.

[ Szerkesztve ]

(#6671) Pug válasza Asbee (#6669) üzenetére


Pug
veterán

De mivel leszel előrébb a 780-assal? :U

Nem trollkodásból, csak tényleg nem értem. Teljesítményben nem leszel előrébb, árban szintén nem.

(#6672) Asbee válasza Pug (#6671) üzenetére


Asbee
veterán

Apróról árban nem leszek sokkal feljebb, kíváncsiság főleg. Sokan beszélnek simább jobb játékmenetről váltás után. Erre vagyok kíváncsi. Az is lehet fél év múlva vissza térek. :)

(#6673) Macka válasza SzlobiG (#6670) üzenetére


Macka
veterán

Akkor már csak az érdekel, hogy az a CF-es eredmény, amit publikáltak, hogy jött össze? Vagy kamu az is? :U :F :W

(#6674) Pug válasza Asbee (#6672) üzenetére


Pug
veterán

Jó, a kíváncsiság teljesen érthető. :K
Én is kacérkodnék esetleges váltással, ha nem lenne vizezve a kártya. Így most maradok egy darabig 290/290X vonalon.

(#6673) Macka ( KillerKollar, TTomax)

Nem azt írják, hogy egyáltalán nem megy a CF, csak azt hogy lehet, hogy ilyen hibát produkál. :U

Intermittent stuttering or stability issues may occur when utilizing Mantle with AMD CrossFire™ technology in BattleField 4™ - AMD recommends using the DirectX code path when playing Battlefield 4 with multiple GPUs. A future AMD Catalyst release will resolve these issues

[ Szerkesztve ]

(#6675) TTomax válasza Macka (#6673) üzenetére


TTomax
nagyúr

Akkor ott éppen ment.. a csillagos együttállása kedvező volt... :DDD

(#6676) KillerKollar
Biztos Fx volt mellette... :B

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6676) KillerKollar válasza Macka (#6673) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Na erre én is kíváncsi lennék...Ha a CF miatt kékhalálozott nekem akkor náluk hogy nem?
(#6674) Pug Igen de kékhalálról nem volt szó...Főleg nem hogy ahogy elindítod kapsz 1-et,szóval ez nem olyan hogy tesztelgetni kell hogy előjöjjön,azonnal feltűnt volna...

[ Szerkesztve ]

(#6677) Jani18


Jani18
aktív tag

Nálam +25 fps kb.Shanghai 64-es 1920x1080 Ultra 2xmsaa 3770K+R9 290 (1100/1350)
átlag:90-100 fps minimum 77 De van ahol még nagyobb az fps külömbség.

[ Szerkesztve ]

"Valaminek a fele is több mint a semmiből az egész" | Rock, metal topic: http://tinyurl.hu/XUsr/

(#6678) Asbee válasza Pug (#6674) üzenetére


Asbee
veterán

Na ez a másik. :) Már felmerült bennem, hogy légre vissza állok. Vízhez kicsit gyakran cserélek hardvert. Vízes cuccokat rémálom eladni, egy jó blokk ára meg lassan annyi, hogy kap az ember mondjuk egy 780 helyett ti-t...

[ Szerkesztve ]

(#6679) Pug válasza KillerKollar (#6676) üzenetére


Pug
veterán

Intermittent stuttering or stability issues may occur when utilizing Mantle with AMD CrossFire™ technology in BattleField 4™ - AMD recommends using the DirectX code path when playing Battlefield 4 with multiple GPUs. A future AMD Catalyst release will resolve these issues

De, volt.

(#6678) Asbee

Ááá, mióta víz van a gépben csend van. Én vissza nem térek levegőre. :N
Mondjuk a blokk ára igen borsos és csak nagyon nagy bukással lehet megválni tőle. :(

[ Szerkesztve ]

(#6680) #35434496 válasza Jani18 (#6677) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ha ultra akkor alapból 4X MSAA van. Ne vedd vissza mert mindenki így nézi.

[ Szerkesztve ]

(#6681) SimonYana


SimonYana
addikt

Hát srácok ez akadozik mint az állat!
Ha ezt tudják felmutatni , akkor megy a háztól AMD!
Nem is tudom mit vártam! :F

® SimonYana ®

(#6682) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Nagyon szomorúan olvasom a tapasztalatokat,igaz eleve kétkedve is álltam a mantlihoz,és eddig igazam is lett,nem is tudom mit akartak ezzel? :F ,mondjuk szerencsére a BF4 engem spec. egyáltalán nem hatott meg,szóval talán abban reménykedem még,hogy a későbbi játékok már mutatni fognak valami egységes,tökéletes fejlődést a nagy mantli alatt.

Szvsz bőven ráértek volna mondjuk egy fél év múlva kihozni,vagy ahogy elnézem 1 év is lehet kevés lett volna ;]

[ Szerkesztve ]

Walking Dead

(#6683) Xirtam


Xirtam
veterán

Nem is tudom mit vártok egy eleve 2 API-ra íródott játéktól és egy BÉTA fázisban lévő új API-ról. De sírjatok csak! Értékelni kellene hogy a PC-t valaki megakarja menteni a feledés homályától.

(#6684) Reggie0 válasza Xirtam (#6683) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem ertem mitol beta, ha mar az AMD is ugy tervezte, hogy december vegen megjelenik. Persze lehetett mutogatni masra a kesesert, de a driver allapota alapjan az AMD is jocskan megcsuszott.

(#6685) N.Ferry válasza Xirtam (#6683) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Ugyan mitől tűnne el a pc? :F
ne kezd a pc vs konzol dolgot,ez már lefutott már párszor,mindig volt pc és volt konzol is,egyik se tűnt el. :U

[ Szerkesztve ]

Walking Dead

(#6686) SimonYana válasza Reggie0 (#6684) üzenetére


SimonYana
addikt

Ezt a BF4-et el kellett volna felejteni úgy ahogy van!
Sz@rr@ várat építeni? :F Lehet próbálkozni , de látjuk mi lesz belőle!

® SimonYana ®

(#6687) TTomax válasza Xirtam (#6683) üzenetére


TTomax
nagyúr

"Értékelni kellene hogy a PC-t valaki megakarja menteni a feledés homályától."

Ohh de erős csúsztatás....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6688) #35434496 válasza TTomax (#6687) üzenetére


#35434496
törölt tag

Költői! :DDD

(#6689) Reggie0 válasza SimonYana (#6686) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert a driver es a jatek alapvetoen ket kulon szal. Drivert lehet irni ugy is, hogy meg nincsen ra jatek.

(#6690) -Solt- válasza Xirtam (#6683) üzenetére


-Solt-
veterán

Jogos...

Ha marad a DX egyeduralma és az üldögélés a langyos vízben, akkor pár év múlva messziről integethetünk a hülyegyerekképző doboz után...

www.smart-bus.hu

(#6691) ->Raizen<- válasza SimonYana (#6686) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Igen latjuk. Kekhalal. :)

(#6692) TTomax


TTomax
nagyúr

Azt meg tudja valaki mondani,hogy TrueAudio van-e?Mert arról is szó volt....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6693) Maotun válasza Montesantos (#6620) üzenetére


Maotun
őstag

Köszi a választ neked és Malibutominak is :R
jó kártya lesz ez a Msi 290x gaming :C kivárjuk mig jó ára lesz meg hogy lehessen kapni

(#6694) Malibutomi válasza SimonYana (#6686) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Egyetértek! Alapban is bugos és instabil. Eszményi teszt egy új apinak.

Más:Mivel nem csodálkoznék ha kb. egy héten belül jönne a következö beta driver.

[ Szerkesztve ]

(#6695) DieHard válasza Malibutomi (#6694) üzenetére


DieHard
senior tag

Talán nem egy alapból instabil játékkal kéne teszteltetni. :) Majd talán a Thief!

(#6696) mcwolf79


mcwolf79
veterán

NA én is megijedtem, hogy beszopom a nagy fagyit. 2-ből 2-szer fagyott Flood zone-on.
Aztán gondoltam a CPU-t is visszaveszem alapra, és a fagyás megszűnt. Eddig mindenhol stabil volt ez a 4,2 Ghz, de úgy látszik a mantli megfekteti. FullHD High beállításon ritkán láttam 110 fps-nél kevesebbet. Mondjuk kb. 2-szer beröccent a játékpár tized másodpercre, ez nem volt jellemző.
De mindent egybevetve eddig jó a Mantle. Én mondjuk nem vártam 45 %-ot, lehet azért nem vagyok elégedetlen.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#6697) MastR válasza mcwolf79 (#6696) üzenetére


MastR
tag

Neked is működik? akkor már ketten vagyunk :DD

(#6698) SimonYana válasza MastR (#6697) üzenetére


SimonYana
addikt

Csak azt szeretném tudni mi köze a Logitech egerem driverének az AMD-hez? Nem megy rendesen , lefagy az egerem a játék is, egy vicc mióta feltettem ezt a FOST!

® SimonYana ®

(#6699) -Solt- válasza SimonYana (#6698) üzenetére


-Solt-
veterán

Ha a logitech gaming szoftvert használod, akkor az opengl miatt lehet gond... nekem is szarakszik a 780-l... egyszer elindul, egyszer nem...

www.smart-bus.hu

(#6700) Pug válasza SimonYana (#6698) üzenetére


Pug
veterán

Ott a Logi software lesz a ludas, másoknál is jelentkezett már a probléma nV és AMD oldalon is egyaránt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.