Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) Sonja válasza Laja333 (#6300) üzenetére


Sonja
veterán

ASUS

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6302) Enclave válasza SkyS1gn (#6299) üzenetére


Enclave
aktív tag

Ezek a sorok a legérdekesebbek:

"AMD is claiming the following for the Star Swarm demo:

AMD A10-7700K + Radeon R9 290X: +319% performance in “Extreme” mode (CPU-limited, 1920×1080)
Intel Core i7-4960X + Radeon R9 260X: +5.1% performance in “Extreme” mode (GPU-limited, 1920×1080).

In Battlefield 4, we have more robust information. AMD claims that the FX-8350 + R9 290X will see an average of 23.8% better performance under Mantle, while the Core i5-4670K + 290X will see a performance improvement of just 7.5%."

Az első tesztben miért 260X-el párosítják össze a 4960X-et, ezt nem értem...
A második bekezdés már más, viszont ezek szerint perpill ez gyengébb cpu-k esetén fog jóval többet profitálni...

Másik cikk ez már kicsit részletesebb:

" Core i7-4960X CPU + R9 290X GPU
1080p, Ultra Preset, 4xAA: 9.2% improvement with Mantle
1600p, Ultra Preset, 4xAA: 10% improvement with Mantle
Core i7-4960X CPU + R7 260X GPU
1080p, Ultra Preset, 4xAA: 2.7% improvement
1600p, Ultra Preset, 4xAA: 1.4% improvement
A10-7700K CPU + R9 290X GPU
1080p, Ultra Preset, 4xAA: 40.9% improvement
1600p, Ultra Preset, 4xAA: 17.3% improvement
A10-7700K CPU + R7 260X GPU
1080p, Ultra Preset, 4xAA: 8.3% improvement
1600p, Low Preset: 16.8% improvement"

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#6303) andro93


andro93
aktív tag

Üdv!

Egy i5 4570-el, 8GB ram-al, 600-as táp-al ki lehetne hajtani egy 290et? A giga 280x-emet cserélném custom 290esre, ha kapható lesz hazai forgalmazónál.

Köszi előre is a válaszokat.

(#6304) p87 válasza SkyS1gn (#6299) üzenetére


p87
senior tag

Akkor úgy néz ki tényleg csak gyenge procival rendelkezőknek hoz érdemleges gyorsulást...
Erős procival csak 5-10% gyorsulás lesz BF4-nél, aztán persze lehet más játékoknál amely jobban használja majd a Mantle-t lesz több is.

(#6305) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

(#6306) DieHard


DieHard
senior tag

Akkor a 45 százalék esik szépen lefelé :DD

(#6307) daveoff válasza Malibutomi (#6305) üzenetére


daveoff
veterán

Most akkor hol van az amit Abu mondott, hogy az alacsony szintű API 60% helyett 90%-on használja a hardvert??? Ez a Mantle ezek szerint csak arra jó, hogy megszünteti a CPU limitet. Nem mintha nem lenne elég teljesítmény a 290X-ben így is, de nem erre számítottunk. Azt nem értem akkor, hogy Kaveri 5870K+290X-el hogy lett +45% teljesítmény. Ezt tényleg úgy találták ki, hogy csak Kaveri-val legyen értelme használni.... :F

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#6308) Malibutomi válasza daveoff (#6307) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A +45% nem tudom honnan jön, vagy abból hogy a Kaveri-vel erős CPU limit van, vagy abból amit Abu írt, hogy a mantle egy darab logikai erőforrásnak látja a hardware-t, és akkor használja az IGP-t is. Esetleg mindkettő.
Na ha délutánra tényleg kijön, akkor majd Te jól leteszteled nekünk BF4-ben :)

(#6309) SkyS1gn válasza Malibutomi (#6308) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nekem annyi elé lesz ha ultrára tolhatom eyefinityvel :B

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6310) Malibutomi válasza SkyS1gn (#6309) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hagyá má az ájfinitivel! :DDD
Ne menőzzé itten!

(#6311) daveoff válasza SkyS1gn (#6309) üzenetére


daveoff
veterán

Neked CPU limited már biztos nem lesz a 2500K-val, ha eddig volt. De 10%-nál több teljesítményre nem nagyon számíthatsz ezek szerint.

(#6308) Malibutomi: Tesztelem, amint itt a driver. De lehet újrahúzom előtte a win-t, nehogy valami gebasz legyen. Csak azt nem tudom mivel teszteljem, Abu szerint fraps és társai nem működik Mantle alatt.

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#6312) SkyS1gn válasza daveoff (#6311) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Na te meg má megin a wint cibálod... :D

fHD-ban lehet nem hozna de így szerintem többet fog mint 10%, meglássuk!

A beépített fps mérő se? Az is valami...

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6313) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Na a 780 off topic-ban már meggyújtották az örömtüzeket, hogy "csak" 10 %-ot hoz a Mantle API :U

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#6314) Motion_Blur válasza mcwolf79 (#6313) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Max! 10%-ot, ha minden úgy alakul :DDD

45%-hoz képest valóban "csak" :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6315) Malibutomi válasza mcwolf79 (#6313) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hú akkor már lehet a 290x utoléri a 780-at amivel mostmár tudjuk hogy egy szint. :DDD

(#6316) #35434496 válasza mcwolf79 (#6313) üzenetére


#35434496
törölt tag

Szerintem a 3770k prociddal jó ha 3-4%-ot gyorsul a 290/x kari. És még volt aki azt írta, hogy egy 270x is gyorsabb lesz a 780-as karinál. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6317) daveoff válasza SkyS1gn (#6312) üzenetére


daveoff
veterán

A beépített lehet működik, de azzal lehet fps benchet is csinálni? :F

2-3 havonta újrapakolom a win-t, pár óra alatt megvan BF újrahúzással együtt, már rutinos vagyok benne. :DDD

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#6318) Casanova* válasza #35434496 (#6316) üzenetére


Casanova*
veterán

hát a 8 magos amd fx procival mennyit fog gyorsulni? :D sokan intel helyett amd fx-et vettek a mántli miatt. :)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#6319) SkyS1gn válasza daveoff (#6317) üzenetére


SkyS1gn
félisten

benchet nemhiszem :(

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6320) Laja333 válasza Casanova* (#6318) üzenetére


Laja333
őstag

"AMD claims that the FX-8350 + R9 290X will see an average of 23.8% better performance under Mantle, while the Core i5-4670K + 290X will see a performance improvement of just 7.5%."

forrás:
[link]

Más:
Iponon két féle tri-x van: 11226-00-40G és 11226-00-50G. Ezek között mi a különbség?? :F

[ Szerkesztve ]

(#6321) Sonja válasza Laja333 (#6320) üzenetére


Sonja
veterán

Az 50G végződésű kártyához jár a BF4, míg a 40G-hez nem. Ennyi!

Már persze, ha ki nem lopták belőle...

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6322) Csabro


Csabro
tag

Core i7-4960X CPU + R9 290X GPU
1080p, Ultra Preset, 4xAA: 9.2% improvement with Mantle

VS

A10-7700K CPU + R9 290X GPU
1080p, Ultra Preset, 4xAA: 40.9% improvement

Szepen mutat, de en ugy latom hogy az amugy is csucs intel cpu + eros VGA mar mantle nelkul is kifacsart majdnem minden FPS-t a jatekbol, de a kis gyenge AMD proci+azonos vga, dx alatt biztosan elvolt maradva a fenti parostol, igy igazabol sokkal tobbet nemtud kihozni a jatekbol az inteleshez kepest, csak utoleri, mert felpofozza kicsit a Mantle a gyenge CPU-t es picit ad a vga-nak (fennt emlitet 10% korul max)..... A sok % beli kulonbseg nem a vga-nak koszonheto, hanem annak, hogy a gyenge procin segit az uj API.

Halistennek, hogy nem dontottem vegul az AMD vga mellett..... :DD Megse lett akkora durranas a Mantli.
legalabbis azoknak akiknek csucs konfigjuk van, cpu es vga tekintetben is.

Persze lehet ha tobb jatek kijon ilyen tamogatassal, valamint finomitanak a Mantle-n akkor mar biztos jobb lesz, mert valoban jofele indult AMD a DX (sztem szandekos viszafogottsagabol) de mire annyi jatek jon ki ra, valamint szepen finomitva lesz, mar boven ev vege lesz es az uj vga generacio kopogtat.

Bocsanat, hogy ennyit irtam, csak megakartam osztani a nezeteim. :D

(#6323) Sontir Fel válasza mcwolf79 (#6313) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Korai még az oromtuz szerintem. Majd ha lesznek rendes tesztek esetleg utana... meg a vegen kijon, hogy egy kis kaveri és egy mezei 290 ref paros mantlival meggyalazza a legszuoeregg i7es 780 ti kombot ;]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#6324) Malibutomi válasza Sontir Fel (#6323) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az kicsit erős lenne, de ha a kaveri tényleg 40%-ot gyorsul, akkor viszont, szuper hír a kisebb procikkal rendelkezőknek.

(#6325) Csabro


Csabro
tag

Igy van. Azok jol jarnak vele, akiknek karcsu a CPU

(#6326) Malibutomi válasza Csabro (#6325) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Egyébként amit feljebb írtál is igaz.
A BF4 DX-re lett írva, nincsen benne semmi olyan, amit a dx nem bír el (effektekre gondolok), tehát nem is várható akkora gyorsulás. Ott kerül előnybe a mantle, ahol a dx eléri a határait, vagyis a jövőbeni játékoknál lesz olyan, amit már direkt mantle-al fejlesztenek, hogy lesz amit a mantle verzió tudni fog, a dx nem.

A kisebb procik gyorsulnak, mert a proci limiten segít a párhuzamos feldolgozás miatt, nem vár egymásra a cpu-gpu, és ugye a BF multi nagyon használja a procit is.

[ Szerkesztve ]

(#6327) gbors válasza Malibutomi (#6308) üzenetére


gbors
nagyúr

tekintettel a Kaveri és a Hawaii közötti erőteljes méretkülönbségre, a második eset kizárt. ha viszont tényleg az elsőről van szó, akkor az... hmmm... nagyon csúnya átb***ás? asszem legjobb lesz megvárni, amíg lesznek független tesztek...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#6328) Enclave


Enclave
aktív tag

Látom egy kis csalódottság érzés terjeng itt a topikban... Ugyan nem volt időm minden cikket átolvasni töviről hegyire, mivel igencsak frissek, azt viszont több helyen is leírták és erről valószínűleg páran megfeledkeznek: az első ilyen driver elvileg ma fog megjelenni, azaz ha lesz is hivatalos teszt, a legelső változatból nem feltétlen lehet végleges következtetéseket levonni. Majd fél év múlva lesz érdekes ezt boncolgatni...

Ami pedig "csak 10%" gondolatot illeti, ha optimistán fogjuk fel, ingyen van, akkor pedig hol a probléma? :)

Amúgy a hivatalos angol diákon a "45%" úgy volt feltüntetve, hogy "up to 45%", azaz kb. úgy fordítható, hogy "akár 45%", tehát nem pedig azt, hogy "mindig 45%"... A megfogalmazás nem mindegy :U

Nem kívánnék kedélyeket borzolni de egy helyen valami olyat írtak, hogy kezdeti időkben a Mantle csak solo 290/290X kártyákkal fog működni első körben... (se CF, se 280, 79xx vagy 78xx támogatása nem várható az első driverben, bár ezt lehet még változtatják, ha minden igaz ma fog megjelenni)

[ Szerkesztve ]

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#6329) SkyS1gn válasza Enclave (#6328) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Abu azóta cáfolta, minden gcn-es bulizik!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6330) daveoff válasza Enclave (#6328) üzenetére


daveoff
veterán

Itt már egész korrekt adatok vannak feltüntetve...

Mantle renderer now available in Battlefield 4

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#6331) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Ez Repi írása, szóval úgy kezeljétek.
[link]

Test case 1: Low-end single-player
CPU/GPU: AMD A10-7850K (‘Kaveri’ APU), 4 cores @ 3.7 GHz
Settings: 720p MEDIUM settings.
OS: Windows 7 64-bit
Level: Singapore “Beach”
This area is heavy on the CPU as it is quite a lot of action going on, but the game is primarily GPU-bound both on DX and with Mantle but thanks to GPU optimizations with Mantle we get a good performance improvement.
Result: 26.6 ms/f -> 23.3 ms/f = 14% faster

Test case 2: Standard 64-player multiplayer
CPU: AMD FX-8350, 8 cores @ 4 GHz
GPU: AMD Radeon 7970 3 GB (AMD will add support for the AMD Radeon™ HD 7970 in a later stage of Mantle’s release schedule, learn more)

Settings: 1080p ULTRA 1x MSAA
OS: Windows 8 64-bit
Level: Siege of Shanghai
Level was tested with 64 “pseudo players” that we have for our own internal testing that simulates heavy game workload that we have in multiplayer in order to get more deterministic results compared to full real multiplayer. 64 players on the large Battlefield levels is really demanding of the CPU so this test case is primarily CPU-bound.
Result: 18.87 ms/f -> 15.08 ms/f = 25.1% faster

Test case 3: High-end single-player with multiple GPUs
CPU: Intel Core i7-3970x Extreme, 12 logical cores @ 3.5 GHz
GPU: 2x AMD Radeon R9 290x 4 GB

Settings: 1080p ULTRA 4x MSAA
OS: Windows 8 64-bit
Level: South China Sea “Broken Flight Deck”
This single-player scene is heavy on both the CPU and GPU with lots of action going on. Test was done on the highest end Intel CPU on Windows 8, which is the fastest option before Mantle thanks to DirectX 11.1. Still this CPU is not fast enough to keep the 2 290x GPUs fed at 1080p on Ultra settings so we get a significant CPU performance bottleneck which results in major performance improvement when enabling Mantle.
Result: 13.24 ms/f -> = 8.38 ms/f = 58% faster

[ Szerkesztve ]

(#6332) Csabro válasza Malibutomi (#6331) üzenetére


Csabro
tag

Na... ezek mar eleg korrekt eredmenyek. :C

(#6333) KillerKollar válasza Malibutomi (#6331) üzenetére


KillerKollar
senior tag

3970X-el CPU bottleneck Ultrán?...Oké hogy 1080P de az sem egy annyira röhejesen alacsony felbontás,az a CPU meg azért...Láttam hogy alapórajelen de ahogy tudom a 4960X se lett sokkal gyorsabb és az most a legdrágább asztali CPU amit kapni lehet,nehogy már azzal is 2 VGA esetén Ultrán(!!!) 1080P-ben ilyen durva CPU limit legyen...

(#6334) Malibutomi válasza KillerKollar (#6333) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Én nem tudom, azért írtam, hogy nem független teszt, hanem Repi írása...
Másrészről ki tudhatná nála jobban, hogy mennyire használja a CPU-t a BF4

[ Szerkesztve ]

(#6335) Pug válasza KillerKollar (#6333) üzenetére


Pug
veterán

290X CF esetén jó hogy CPU bottlenecked lesz FHD-ban, miért szerinted GPU bottlenecknek kéne lennie? :DDD :N

bottleneck: az adott hardware elem éppen a szűk keresztmetszet, FHD mellett jó hogy nem a 290X CF lesz a szűk keresztmetszet, hanem a CPU, ami nem tudja maximálisan etetni a két GPU-t.

[ Szerkesztve ]

(#6336) adatfalo válasza Joshi (#6292) üzenetére


adatfalo
senior tag

Beraktam egy másik gépbe a vga-t, ugyanúgy cicereg terhelés alatt, minimálisan halkabb (gyengébb táp, gyengébb proci..stb). :( Jelenleg a (ccc szerint) 45%-os ventifordulat mellett is hallani bf4 alatt a cicergést, pedig akkor azért már azt kell mondjam elég hangos, főleg, hogy vizezni akarnám...
Egyre kevesebb esélyt látok, hogy bármely más alaplappal/táppal ez szó nélkül üzemeljen. :W

www.adatfalodesign.hu

(#6337) wukodlak


wukodlak
aktív tag

Sziasztok.Rendeltem egy Powercolor r9 290 PCS+(ausztriába,majd rokon hozza haza),elvileg jövőhét végén megjön.Egy kérdés.Sharkon WPM600-as táp elég neki?A gépem többi része:8gb ram,fx8350,4 db vinyó,Zalman Z11+ ház 5 ventivel,asus alaplap.

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#6338) KillerKollar válasza Pug (#6335) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Hát nem is azt mondom,de ott azért elég durva CPU bottleneckről beszélt és az az 58% az nagyon odavágott úgy hogy Intel CPUról beszélünk ráadásul az egyik legdrágábbról,kétlem hogy az a CPU ENNYIRE visszafogná azokat a kártyákat,főleg hogy Ultrán volt minden,azért általában ha mindent maxra húzol akkor a legtöbb játék esetében a GPU-t fogja sokkal inkább terhelni mint a CPU-t.Na mind1 én 1920x1200-ban játszok full maxon(4xMSSA,stb...) 290X CF-el és egy húzott 3770K-val,néztem DrawGraph1-et,néztem hogy ha visszaveszek a grafból nő-e az fps,néztem hogy mennyit vesztek ha kikapcsolom a CF-et és nem mondhatnám hogy komoly CPU bottleneck lenne,a két kártya szépen skálázódik,valóban nem duplázza az FPS-t,de pl ha feltolom a resolution scale-t 200%-ra ugyan ezen beállítások mellett akkor már igen(30 fps 1 kártyával 60 fps 2 kártyával).

(#6339) daveoff válasza adatfalo (#6336) üzenetére


daveoff
veterán

Ezen sajnos nem tudsz változtatni, a legtöbb cicergős kártyán nem segít a tápcsere, alaplap csere sem. Van ami kevésbé cicereg, van ami hangosabb, akkor sajnos Te az utóbbit fogtad ki....

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#6340) Televan74 válasza wukodlak (#6337) üzenetére


Televan74
nagyúr

Kíváncsi leszek a hőmérséklet adatokra,és egy szubjektív hanganalízisre(te milyen hangosnak véled). Én is szemezgetek vele , de még nem találtam tesztet róla.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6341) Csabro válasza Pug (#6335) üzenetére


Csabro
tag

FHD-ban 290x CF-hez kevesek a csucs intel CPU-k? :Y

(#6342) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Intermittent stuttering or stability issues may occur when utilizing Mantle with AMD CrossFire technology in BattleField 4.
E örö é bódottá'... :((( :DD
(#6341) Csabro

Én is ezen lepődtem csak meg,3970X-el ne legyen má' CPU limit ultrán FHD-ba sem.

[ Szerkesztve ]

(#6343) wukodlak válasza Televan74 (#6340) üzenetére


wukodlak
aktív tag

Ha megjön a szokásos teszteket lenyomom vele azt majd berakom ide.Én is sokáig gondolkodtam,hogy MSI vagy PC,de nekem előtte is PC kártyáim voltak(5870,6870),a többi kilőve mert nem fér be a házba(max. 29cm).
Hőmérséklettel szerintem nem lesz gond 4*12cm venti,meg 1*14 van a házba.A kártyáét meg majd meglátjuk.Hja tesztet én se találtam bármennyire is kerestem.

Táp kérdésbe valaki?

[ Szerkesztve ]

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#6344) Malibutomi válasza Csabro (#6341) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ezt ne úgy értsd, hogy ihaj elfogy a teljesítmény.
De FHD ultra az egy 290X-et tud leterhelni teljesen, kettő már malmozik -> cpu limit, hisz a gpu nem fut maxon, de ha tudod neki adni az adatot gyorsabban, akkor addig tud menni felfelé az FPS, amig mindkét kártya 100%-on nem pörög, de az már valahol 200fps körül lenne.

Lásd tegnap linkeltem mafia2 videót, vsynccel 60fps-en nem is megy teljes órajelen a kártya, vsync off, és felpörög 120-220fps közé, ott már a GPU limitál.

[ Szerkesztve ]

(#6345) Enclave válasza SkyS1gn (#6329) üzenetére


Enclave
aktív tag

Én legutóbb ezt láttam:

"One of the largest limitations right now is GPU support on AMD’s side. The 14.1 drivers won’t support Mantle on older GCN cards like the HD 7000 / HD 8000 series, the R9 280X and R9 270X. In addition, AMD has warned that multi GPU configurations may experience intermittent stuttering. This is a beta so don’t expect miracles."

Ez nem azt jelenti, hogy a többi kártya kimaradna, hanem azt, hogy ebben a bétában ami elvileg ma jön ki, a többi GCN-es még nem igazán támogatott, persze később ez biztosan változni fog, újabb verziókkal. (emiatt ha ki is jön ma a driver, elvileg nem fogom tudni kipróbálni, ám ami késik, nem múlik :) )

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#6346) Malibutomi válasza Enclave (#6345) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Én más szövegként olvastam, ahol nem azt írták hogy 'won't support", hanem hogy később jön az optimalizáció rájuk.

[ Szerkesztve ]

(#6347) adatfalo válasza daveoff (#6339) üzenetére


adatfalo
senior tag

Ha ez így marad, akkor el lesz adva, persze bukok rajta jó sokat... de azért ez így nem pálya :(((

Elviszem egy szervizbe, holnapig megnézik ők is 1-2 táppal/alaplappal. Aztán ha úgy van kerül fel az apróra egy 2 napos 2 év garanciás kártya... :W (Ha valaki a ref hűtéssel használja terhelés alatt nem fogja szerintem annyira zavarni, idle-ben pedig semmi hangja. )

www.adatfalodesign.hu

(#6348) Malibutomi válasza adatfalo (#6347) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Sajnos ez bármilyen kártyával bármilyen gyártónál előjöhet, és nagy geciség hogy nem cserélik garanciában. :(((

(#6349) Sonja válasza Malibutomi (#6348) üzenetére


Sonja
veterán

Én eddig csak refekről olvastam ezt, hogy cicereg. Több külföldi fórumot is figyelek/olvasok, de csak reffel fordult elő (eddig).

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6350) Televan74 válasza wukodlak (#6343) üzenetére


Televan74
nagyúr

Egy ágas 600w -os táp.Szerintem bírnia kellene neki. De itt megkérdezheted, hátha kapsz tanácsot, vagy megnyugtató választ.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.