Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) Morph76


Morph76
aktív tag

True audio támogatás van már a 14.1 -ben?Ha nincs az mikorra várható??üdv.

(#7552) the_mad válasza Gilthanas (#7550) üzenetére


the_mad
aktív tag

Csak be van kapcsolva az onboard VGA a BIOS-ban. Ha kikapcsolja, akkor is ugyanannyi FPS-t fog kapni, szal nem hinném, hogy valamit is segítene.

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#7553) daveoff válasza Malibutomi (#7549) üzenetére


daveoff
veterán

Tényleg nagyon jó lett neki az összpontszám....lehet más a 3dmark verzió, vagy a driver.
Nekem nem adott ennyit 1225MHz-en sem, ráadásul nálam több a physics score.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#7554) Devid_81 válasza adatfalo (#7547) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jot nezel igen, valszeg annyi a terhelt csucs gyarilag.
Akarmit is csinalsz ez nagyon jo erdemeny...ha rajottel mitol tobb mint a tobbieknek akkor oszd meg (velem :D )

...

(#7555) Pug válasza Devid_81 (#7554) üzenetére


Pug
veterán

Refnél nálam is ennyi volt a gyári.....

(#7556) Devid_81 válasza Pug (#7555) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Marmint a pontszam a lenyeges, tobb mint az "atlag".

Az alapfesz az ugy okes, ambar akkora feszen foleg ha nem is OC-s ugy nem csoda, hogy izzik a kartya a gyari coolerrel..
Ez vagy +50 vagy +100mv-al tobb mint kellene szvsz. :U

...

(#7557) adatfalo válasza Devid_81 (#7554) üzenetére


adatfalo
senior tag

Köszönöm az észrevételeket. :DD Igazából szerintem ugyan azt csináltam mint mindenki más. Pakolgattam 10mhz-enként a a gpu órajelet, amikor szemetelni kezdett a 3dmark, emeletem egy kis feszültséget. Szóval mindig ellensúlyoztam. 100mV-al pedig 1190 felé nem tudtam menni, mert akkor már sok volt a baki a benchmarkban.

(#7550) Gilthanas Én is úgy tudom, hogy az igp nem befolyásolja az eredményeket, de ha gondolod csinálok egy bench-et anélkül is.

Ma még megpróbálom a cpu-t is egy kicsit magasabbra belőni. (a ref xfx mellett 4.6Ghz nem okozott neki problémát, viszont itt már alapfeszen kidob a 3dmark)

www.adatfalodesign.hu

(#7558) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Lehet buta kérdés lesz,de a. 290x-et milyen módban használjátok?

Walking Dead

(#7559) Morph76 válasza N.Ferry (#7558) üzenetére


Morph76
aktív tag

Kijelentő!!
Na jó nem ,de ugye persze ,hogy Überben..

(#7560) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Na csak tesztelgettem a TRIXX-el, én kitoltam neki +200-ra a feszt, igy volt 1,28 körül, és gyönyörűen fut 1200-on mindenféle artifact nélkül....amíg valahol ki nem fut a kakaóból, és BS :O
Tuning miatt BS nehogy valaki hisztizni kezdjen :)
Pedig szépen fut addig probléma nélkül. Na mindegy, az a pár mhz már nem oszt nem szoroz, visszatettem az AB-t inkább, maradok akkor 1140-en.

[ Szerkesztve ]

(#7561) Devid_81 válasza Malibutomi (#7560) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En is mindig varialom a core frekvenciat, 1120-on eleg neki +37mv, 1140 en meg mar +70 kell neki, 1150-en meg +90, de inkabb +100 mert BF4-ben lattam kockasodast.
Igazsag szerint az 1120 a legjobb, szinte alig melegszik jobban mint a gyari 1040-en...csak ugye az meg csak +80mhz...a 100 mennyivel jobb...de akkor meg mar legyen 1150 mert jobban nez ki :DDD
Ez csak az en hulyesegem...jelenleg kar huzni, alapbol is boven eleg lenne... :K

...

(#7562) Pug válasza Malibutomi (#7560) üzenetére


Pug
veterán

Van TDP limit mentes bios a X-ekre, persze csak saját felelősségre. ;]

(#7563) Malibutomi válasza Devid_81 (#7561) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Igaz amùgy hogy felesleges húzni.
Nekem a gpu nagyon jó, nem kell neki sok fesz, de 1200-ona valahol elfogy a nafta.
1100-ra elég 1.1v körül.

Pug
Lehet ki kellene próbálnom, fesz nem kell neki több, csak ne dobja el magát.

[ Szerkesztve ]

(#7564) Devid_81 válasza Malibutomi (#7563) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En amiert nem birok magammal, azok a minimum FPS-esek, ott szarnyal nagyon egy kis extra tuningtol.
Nekem a "hulye" jatekstilusombol adodoan kell, mert nem szamit fust, robbanas, en ott vagyok a kozepen a bulinak :DDD
Haverok szoktak is elmegetni amikor "unalmas egy kicsit a jatek" akkor csak engem kell kovetni, es tutter az 5mp-10mp beluli halal :DDD

...

(#7565) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Na 99% hogy a TDP miatt hal le, mert most a memóriát alapon hagytam, és még vissza tudtam veni kicsit a feszt +180-ra (1,25 körül), és igy szépen szalad.
De nem fogom így használni, ugyanis a VRM felment 100 fok köré. Annyit meg nekem nem ér +2-3 fps hogy gyilkoljam a cuccot. Marad szépen a közepes 24/7 tuningom. A 7870 i salulfeszelve 1100-on ment nálam (miután kiztaszteltem hogy 1300 felett van kicsivel a vége ;] )

(#7566) ricshard444


ricshard444
veterán

Milyen hűtők mennek fel a jelenlegi felhozatalból a ref 290-re? Úgy, hogy elég a VRM és VRam borda /száma és elhelyezkedése/ gyárilag hozzá.
Úgy láttam, hogy az Arctic Twin Turbo II, Arctic Accelero Xtreme III és a Peter felmegy rá gond nélkül.
Valami felett átsiklottam, hogy gondot okozhat?

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#7567) Devid_81 válasza ricshard444 (#7566) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Kulfoldi forumon olvastam vhol, hogy a Arctic Accelero Xtreme III-hoz nem adnak eleg rambordat ehhez, vmi 4-el kevesebb jar hozza mint amennyi ram chip van a kartyan.

Szerk: megvan

[ Szerkesztve ]

...

(#7568) ricshard444 válasza Devid_81 (#7567) üzenetére


ricshard444
veterán

Akkor ő kilőve, utánanézek a másik kettőnek is.

Twinhez is 12 Ram borda van...

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#7569) ricshard444 válasza ricshard444 (#7568) üzenetére


ricshard444
veterán

Egyébként azért ezeket soroltam fel, mert ezeket lehetne a keretemből /használt piacon/ kihozni talán, bár a Peter valószínűleg drágább.
Jelenleg csak magát a hűtőt tudnám tudnék a keretből /10k/, se lefogató, sem kis bordák...

Szóval ennyi pénzből valószínűleg marad a ref, minek erőlködöm ;]

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#7570) MastR válasza Pug (#7562) üzenetére


MastR
tag

A TDP unlockos bios nem megoldás a BS-re sajna... legalábbis nálam nincs összefüggés... alap mem órajelen nincs BS de ha tuningolom a VRAM-ot (1500MHz) akkor már könnyen előjön.

[ Szerkesztve ]

(#7571) Malibutomi válasza MastR (#7570) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

1500 körül nekem is eldobja, de most az volt, hogy 1200-as gpu + tuning memóriával kinyúlt, 1200+alap-on meg ment.

(#7572) Pug válasza MastR (#7570) üzenetére


Pug
veterán

Nálam sem a konstans BS-re megoldás, hanem a villogó black screenre (normál kép és néha bevillanó teljes fekete képernyő váltakozása terhelés alatt), amikor eléri a kártya feszemeléses tuning mellett a TDP limitet.

(#7573) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Ha nem lennék lusta ( meg smucig), akkor víz kéne a kártyámra, meg TDP unlock bios. Akkor simán használnám 1200-on napira.

(#7574) MastR válasza Malibutomi (#7571) üzenetére


MastR
tag

Igen! Ez is bizonyítja, hogy egyáltalán nem muszáj a kettőt együtt húzni, sőt! De mindenki kötelező jelleggel cibálja a RAM-ot is- pedig a GPU órajel növelés sokkal többet hoz.

Én még November elején vettem a kártyámat és arra lettem figyelmes, hogy a alig volt a kártya 1 hetes a GPUTweak szólt, hogy van új bios a kártyámhoz, és frissítette is. A többi márkánál tapasztaltatok ilyet? ha valaki esetleg akutt BS-el küzd elküldhetem neki az Asus féle rev2 biost hátha Asusék ezzel oldották meg.
Mert elég lesajnált márka lett az Asus ebben a topikban, mert egy pár tesztben elmaradt pár fokkal a többitől.
De szerintem akkor is az egyik legjobb márka.

(#7572) Pug: Ja tudom már mire gondolsz, 1270MHz felé már tapasztaltam ilyet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7575) Malibutomi válasza MastR (#7574) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Asusal nem is a pár fok plusz a baj, hanem hogy társul mellé árban is vagy 15-20k plusz.

(#7576) GhostRider23


GhostRider23
tag

Mennyire gáz hosszútávon ez a 100-105 fok körüli VRM hőmérséklet saphire 290x Tri-X-nél ? 1220/6600mhz en megy a vidikari most éppen, de láttam hogy a vrm1 felmegy 100 fok ra is vagy néha 105 re.

(#7577) ricshard444 válasza GhostRider23 (#7576) üzenetére


ricshard444
veterán

Ismerek pár embert akinek gyárilag ment annyin még a 7900 szériából, a mai napig mennek azok a kártyák.
Az viszont tény, hogy lehet nem fog 6 évet elmenni, mint 80 fokon, csak...5-t ;]

Én 95 foknál húztam meg mindig a határt, arra még azt mondja a belső hang oké.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#7578) GhostRider23


GhostRider23
tag

Hát 6 évig úgysem használom, 2 évente szoktam cserélni a karikat, sztem 290x full hd felbontásban 2 év múlva már nem lesz olyan jó, jönnek a jobbnál jobb grafikájú játékok, és lemegy szépen az fps , úgy mint amikor anno a 7970-et megvettem, qrva jól megtuningoltam és 2 év múlva már nem mentek olyan jól rajta a játékok :/

[ Szerkesztve ]

(#7579) daveoff válasza GhostRider23 (#7576) üzenetére


daveoff
veterán

79xx-nél 130°C-ra volt hitelesítve a VRM, gondolom itt is. 100°C még belefér szerintem, de én még mindig azt mondom nem éri meg az a plusz, amit 1220-on hoz a kártya. 1100-1150 bőven elég, ha azt normálisabb feszültség mellett tudja.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#7580) GhostRider23


GhostRider23
tag

Értem! Köszönöm a helpet! Mondjuk nem mantle apit használok, úgyhogy directx 11 alatt még megéri az 1220, de mantle api alatt az az órajel kegyetlen fps-eket produkál, 100-130 fps bf4-be szinte minden multis pályán.

[ Szerkesztve ]

(#7583) Milka 78 válasza ricshard444 (#7569) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én is nézelődtem külföldi oldalakon,de sem a Peter II sem az MK-21 nem jelent megoldást tuningnál VRM hőfokkal kapcsolatban.Közel 90 fok körül van a VRM 1 hőfoka és még alá sem rúgtak keményen.Persze külön rendelnek nagy bordákat,thermal padot,kétoldalas ragit és megy a variálás.Persze javulnak a hőfokok,de mire mindezt újonnan beszerzed 30 ropi körül jársz,annyit meg nem költenék légre.Igazából egy jó fülhallgató olcsóbb :DDD

(#7584) ricshard444 válasza Milka 78 (#7583) üzenetére


ricshard444
veterán

Ahogy mondod, a fülhallgató előkészítve :P A fejhallgatóm eltört sajna :(((

Vannak dolgok...

(#7585) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Trixxel oc,ab csak monitorozásra,vagy ab oc-ra is?
Mik a tapasztalatok?

Walking Dead

(#7586) Malibutomi válasza N.Ferry (#7585) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Trixx annyival tud többet, hogy +200mv-ot adhatsz neki.

(#7587) GhostRider23 válasza N.Ferry (#7585) üzenetére


GhostRider23
tag

Nálam bezavarta egymást a kettő, én trixx-et használok és monitorozásra meg aida 64-el nézem, mondjuk nekem a billentyűzeten jelzi az értékeket(logitech g15), de egyszerre a kettőt nem használnám. Jó a trixx szerintem.

(#7588) adatfalo


adatfalo
senior tag

Ma végre megjött az utolsó alkatrész is a vízhűtéshez, így ezzel a tesztel búcsúzom amíg össze nem rakom a rendszert.
:))

[ Szerkesztve ]

www.adatfalodesign.hu

(#7589) N.Ferry válasza adatfalo (#7588) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Holnap végre én is nyúzhatom a sajátomat,remélem nekem is menni fog ennyit. :)) :C

Walking Dead

(#7590) GABOR21


GABOR21
csendes tag

Kicsit megszaladt hardverkeren is a Sapphire 290 TriX ára.
118-ért rendeltem, pár nap múlva már 126, most pedig 136.
Így már nem olyan vonzó az ajánlat... :D

(#7591) Milka 78 válasza ricshard444 (#7584) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én most szenvedek a Hybrid felrakásával.Istenem de kivagyok idegileg a tetű vrm bordák miatt :O Viszont ennek az égadta világon nincs semmi hangja csövön sem.Most már csak a vrm 1 hőmérséklete a kérdés.

(#7592) SimonYana válasza GABOR21 (#7590) üzenetére


SimonYana
addikt

Én még mindég tudok 150-ért Sapphire R9 290X 4GB DDR5 -et.
Igaz REF , de még mindég jó az ára!

® SimonYana ®

(#7593) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Talált már valaki BIOS editort, vagy egy leírást ahhoz, hogy mit hol kell átütni a BIOS-ban hex editorral, ha változtatni akarom a PowerTune GPU frekvencia limiteket?

Találtam neten egy PT1.rom nevű képfilet, ami 1000Mhz-en minimalizálja az órajelet, ami 5-ből 4 kártyámnak tökéletes (1000-1070 közt találtam őket stabilnak, vagyis az 1000-ret mind a 4 bírja), viszont az 5. kártya csak 920Mhz-en stabil, de ennek a BIOS-nak ugye pont az a lényege, hogy nem engedi 1000Mhz alá (még szoftveresen sem lehet erőltetni, 1000 alatt nincs értelmezve semmi...).

Erre azért lenne szükség, mert a legújabb 14.1 Linux BETA driverrel clock-to-clok gyorsabbak egy kcsit a kártyák OpenCL-ben, viszont nem működik a PowerTune +50% limit módosítás, így amelyik kártyán nincs ilyen PT1 féle módosított BIOS, az nagyon durván, 6xxMhz-ig visszaveszi magát terhelés alatt.

Szóval lényegében megfelelne nekem a PT1, csak 1000 helyett 920 minimum GPU frekvenciával, mivel ebben a BIOS-ban a powertune is fixen meg van emelve, így nem lenne gond, hogy bugos a driver, és szoftveresen nem emelhető a powertune.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7594) ricshard444 válasza SimonYana (#7592) üzenetére


ricshard444
veterán

Valakinel bazarban 135k a ref.

Vannak dolgok...

(#7595) SzlobiG válasza ricshard444 (#7594) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az szép jól lement az ára biztos a bányászoknak már nem kell több.

(#7600) SimonYana válasza ricshard444 (#7594) üzenetére


SimonYana
addikt

Igen láttam utána már én is! :DD
Az nagyon jó ár! Vétek kihagyni!
Hogyha annyira megérné tennék be még egyet , de nem érdekel. Nagyon el vagyok 1 db 290X-el is!

® SimonYana ®

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.