Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) MPowerPH válasza ritterkrisz (#6248) üzenetére


MPowerPH
félisten

Memoria. Kukas.

Don't Tread On Me

(#6252) ritterkrisz válasza MPowerPH (#6251) üzenetére


ritterkrisz
tag

Fasza :( remélem ipon nem ül rajta éveket..

(#6253) MPowerPH válasza ritterkrisz (#6252) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha friss a kartya, akkor azonnal illene cserelniuk, vagy jarna az azonnali penzvisszafizetes. Erre utaljal is, mert hajlamosak megfeledkezni rola es varhatsz heteket is akar.

Gyorsan olvasd el, mert mindjart jon radi, es torli.

;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6254) CsonkaImo válasza ritterkrisz (#6252) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ha 3 napon belül vagy még a vásárlással akkor kötelességük cserélni. Egyébként iPon saját tapasztalatom szerint nagyon lassú a garanciális ügyintézésben.

(#6255) the_mad válasza ritterkrisz (#6252) üzenetére


the_mad
aktív tag

Ipon... volt egy sanda gyanúm.

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#6256) Gilthanas válasza ritterkrisz (#6248) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Nekem ezek csak akkor jönnek elő, amikor már kevésbé tetszik neki a tuning. ezt teljesen alap beállításon csinálja vagy tuningoltad a karit?
Mert ilyenek nekem is voltak amikor már nem tetszett neki az OC. Normál esetben nálam nincs ilyen.
Ezek nem artifactek?

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#6257) ricshard444 válasza ritterkrisz (#6248) üzenetére


ricshard444
veterán

120k-s eresztés? Nem jó kezdés :(((

Vannak dolgok...

(#6258) daveoff válasza ritterkrisz (#6252) üzenetére


daveoff
veterán

Órajeleket megpróbálhatod visszavenni a referencia értékekre. Lehet nem bírja a gyári oc-t. Ettől függetlenül én is gariztatnám.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#6259) Macka válasza ricshard444 (#6257) üzenetére


Macka
veterán

Az utóbbi időben kicsit sok itt a fórumon a "gyárilag döglött" 290... :(

(#6260) adatfalo válasza Macka (#6259) üzenetére


adatfalo
senior tag

Én 1-2 órán belül fogom berakni a gépbe, szorítsatok, hogy ne legyen semmi gikszer. :B Persze már délután nekiakartam esni, de annyi meló van, meg ha nap mint nap ezen a gépen dolgozik az ember, nem szívesen pakolja újra a rendszert. Most is benne vagyok több nagy melóban, aztán csak a púp a hátamon ez a win reinstall... :W

www.adatfalodesign.hu

(#6261) Malibutomi válasza daveoff (#6258) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem is ez jutott eszembe, túlzott tuningnál csinált ilyet. Esetleg ki plusz feszt is megpróbálhatsz.

(#6262) the_mad válasza adatfalo (#6260) üzenetére


the_mad
aktív tag

Egy VGA cseréhez minek Win reinstall?

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#6263) SkyS1gn válasza the_mad (#6262) üzenetére


SkyS1gn
félisten

akartam kérdezni....

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6264) ritterkrisz válasza daveoff (#6258) üzenetére


ritterkrisz
tag

Nem nyúltam még a kártyához, gyári beállításokkal megy. 120e-s körből vettem, biztos ezért volt olcsóbb :)
Eddig gtx780 volt, de winfost még nem raktam újra.. nem lehet hogy ez okoz valami problémát a drivernek?

(#6265) MPowerPH válasza ritterkrisz (#6264) üzenetére


MPowerPH
félisten

De, az konnyen megeshet. Ez esetben gyorsban csinalj egy win reinstall-t, es nezd meg ugy. Ha ugy is hibas, akkor nincs apellata. A gyartoi referencia ertekeken nem mukodik megfeleloen, folosleges ilyenkor orajelcsokkentessel, avagy feszultsegemelessel kiserletezni.
Ha megjon vegre a Mantle, akkor alatta valszeg hasznalhatatlan lesz a kartya, nem fogja birni azt a terhelest.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6266) daveoff válasza ritterkrisz (#6264) üzenetére


daveoff
veterán

Nem hinném hogy driver, vagy win gond lenne, de egy próbát megér a win reinstall. Nagyon sanszos, hogy nem bírja a gyári emelt órajelet. Mondom vedd vissza az órajelet, vagy adj neki egy kis plusz fesz.-t.

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#6267) ritterkrisz válasza daveoff (#6266) üzenetére


ritterkrisz
tag

Bf4 alatt néztem most.. itt nem csak hogy kockásodik, még ezzel a hibaüzenettel be is fagy :)

Kipróbálom amit javasoltál és újra rakom a win-t hátha, ha így se akkor megtaposom, ezt a szart :) Mindenesetre elég kiábrándító, hogy ennyi pénzért nem élményt kapok, csak garanicás szopódást. :Y :O

(#6268) Macka válasza ritterkrisz (#6267) üzenetére


Macka
veterán

Szerintem BF4-et ne vedd figyelembe, egy rakás bug. 3DMark-ot nézted, hogy lefut-e? Nekem a 680 Lightning nem bírta az alapórajelet, és a 3DMark sem futott le.

(#6269) the_mad válasza ritterkrisz (#6267) üzenetére


the_mad
aktív tag

Hát, ezzel az a para, hogy az Ipon úgy fogja neked visszalökni a kártyát mint a huzat, mondván: "nálunk nem jelentkezett a hiba".

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#6270) daveoff válasza ritterkrisz (#6267) üzenetére


daveoff
veterán

Ez tényleg nagyon kiábrándító, és sajnos nem Te vagy az első, akinek ilyen gondja van. Mondjuk custom kártyáknál gyakoribb az ilyesmi, mint ref kártyákkal. Gigabyte egyébként nem tartozik az ajánlott márkák közé AMD fronton…

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#6271) adatfalo válasza the_mad (#6262) üzenetére


adatfalo
senior tag

Több mint 1 éve nem volt újra rakva a win. Érezhetően lassabb, mint újkorában. Ha már teszteket akarok csinálni, akkor nem egy 80%-os rendszeren szeretném. Valamint igaz, hogy csak pár fps-el de a win 8.1 többet hoz mint a win 7. Ha nem lenne új kártya akkor is már nagyon megérett volna a win reinstall.

www.adatfalodesign.hu

(#6272) ricshard444 válasza ritterkrisz (#6267) üzenetére


ricshard444
veterán

Instabil tuningnál szokta ezt dobni, tehát amit tehetsz az az, hogy visszaveszed az órajeleket és megnézed úgy is, ha ez nem segít akkor meghalt :(

Vannak dolgok...

(#6273) westlake válasza adatfalo (#6271) üzenetére


westlake
félisten

Egyáltalán nem igaz, hogy Windows 8.1 alatt több FPS-t produkálnak a játékok. Vannak olyan alkalmazások, amik még mindig Windows 7 alatt jobbak.

Play nice!

(#6274) SkyS1gn válasza adatfalo (#6271) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ilyen lassulást nálam utoljára XP-nél jelentkezett. :B

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6275) daveoff válasza westlake (#6273) üzenetére


daveoff
veterán

BF4 jobb win8.1-el, többi játéknál nincs különbség, legalábbis nálam. Win8-at meg kell szokni, de jobb…

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#6276) adatfalo válasza SkyS1gn (#6274) üzenetére


adatfalo
senior tag

Nálam azért érezhető a változás, bár én minden ms-ra harapok. :DDD De azért az gondolom érthető, hogy egy szűz win mégiscsak jobb kezdés, mint egy agyontelepített vén hetes.

De hagyom is az off-ot, éjszaka jövök pár "megszokott" eredménnyel.

[ Szerkesztve ]

www.adatfalodesign.hu

(#6277) Drizzt válasza the_mad (#6269) üzenetére


Drizzt
nagyúr

8 napon belül indoklás nélkül visszakérheted a pénzt a visszavitt kártyáért cserébe... Csináltam már ilyet náluk. Mondjuk nem fogják jó eséllyel azonnal visszafizetni, a törvény 30 napot bocsát a rendelkezésükre.

Egyébként ha alaposan leírja az ember a reprodukálás módját, akkor el fogják ismerni a hibát. Sebességükkel kapcsolatban tipikusan 1-2 hét rémlik.

I am having fun staying poor.

(#6278) Motion_Blur válasza Drizzt (#6277) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én is csináltam már ezt, egy gyári hibás 7970 Lightningal.
Írtam egy kísérőlevelet amiben jelzem az elállási szándékot és kérem a vételár visszautalását.

A 30 napot pedig napra pontosan megvárják :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6279) ritterkrisz


ritterkrisz
tag

Windows újrahúzva, de hasztalan.. egyedül az segít a kártyán, ha a gyári oc-t leveszem és visszaállítom az alap értékekre (fesz emelés sem jött be). :(

Mit kezdjek vele? Visszavigyem?

(#6280) SzlobiG válasza ritterkrisz (#6279) üzenetére


SzlobiG
félisten

Persze vissza gar hibás a termék.

(#6281) ritterkrisz


ritterkrisz
tag

Akkor visszaviszem :( Még szerencse, hogy 780-am megvan még. Eddig szinte csak nvidia kártyáim voltak, soha nem volt eggyel sem problémám, pedig giga is volt köztük. Amd-nél meg egyből sikerült belenyúlni a tutiba :) Rossz ómen..

(#6282) daveoff válasza ritterkrisz (#6279) üzenetére


daveoff
veterán

Mindenképpen vidd vissza, cserélniük kell!

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#6283) adatfalo


adatfalo
senior tag

Nos, persze, hogy ez sem megy zökkenőmentesen. :O Már kezdtem örülni, aztán elindítottam a 3dmark11-et.
Azt a ciripelős, szürcsögős,szörnyű hangot ember legyen a talpán aki elviseli. Először azt hittem, hogy visszacsöppentem a golden axe-ba és 8bites a test progi a sok ciripelés miatt, aztután lehalkítottam a hangfalat és láss>hallj csodát a kondenzátor az. Tudom, hogy bizonyos esetekben/szintig ennek fejet kell hajtani, de ez nem halk zümmögés... ez valami tücsökorgia. :Y

Még megpróbálom a táp 2 molex csatlakozójáról beröffenteni a kártyát. Olvastam, hogy alaplap csere után elmúlt egy hasonló eset, mivel arra nincs lehetőségem, így csak a tápkábel csere marad...
Ha ez sem segít, akkor véleményetek szerint küldhetem vissza cserére?

Ui: Azt elfelejtettem írni, hogy egy vadiúj referencia XFX 290X-ről van szó. :(

[ Szerkesztve ]

www.adatfalodesign.hu

(#6284) MPowerPH válasza adatfalo (#6283) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nincs... haverom is anno belenyult, neki a gtx670 az, ami folyamat ciripelt. Nem csereltek garba, eladta ebayen. Case lett belole, mert a vevo sem tudta megemeszteni.

Don't Tread On Me

(#6285) adatfalo válasza MPowerPH (#6284) üzenetére


adatfalo
senior tag

Így is ugyan az a helyzet :O
Nem hiszem el, reménykedem, hogy én be tudom cseréltetni...

www.adatfalodesign.hu

(#6286) radi8tor válasza adatfalo (#6283) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tápcsere megoldhatná a dolgot, de nem 100%.

Placebo hatásként lehetne rakni ferrit gyűrűt a tápkábelre, a VGA kártya csatlakozónál.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6287) adatfalo válasza radi8tor (#6286) üzenetére


adatfalo
senior tag

Nos, elég gyors volt az információ áramlás az eladóval. Így úgy tűnik nincs csere amíg nem befolyásolja a működésben (mint, ahogy már olvastam én is ezen a fórumon párszor... csak ugye az ember reménykedik).
Holnap megpróbálkozom egy másik táppal ami van itthon.
Ez a ferrit gyűrűs dolog tényleg elég "placebo"-nak tűnik.
Ha az itthoni másik táp se javít a helyzeten, akkor érdemes elvinni egy szervízbe, hogy ott is kipróbálják más táppal, vagy a kártyát más alaplappal, vagy az már csak veszett fejsze nyele? :(

Azért azt meg kell hagyni, hogy nem kicsit idegesítő, ha kiadok 140k-t +még ugyan ennyit a vízhűtésre, hogy legyen egy halk rendszerem, erre a ciripelés hangosabb mintha normál hangerőn játszanék.... :(

[ Szerkesztve ]

www.adatfalodesign.hu

(#6288) ricshard444 válasza adatfalo (#6287) üzenetére


ricshard444
veterán

Érdemes kipróbálni minden kombinációt ami rendelkezésedre áll :K

Vannak dolgok...

(#6289) radi8tor válasza adatfalo (#6287) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egy próbát mindenképpen megér. Valószínűleg az egyik tekercs nincs rendesen kinyomva ragasztóval, ezért cicereg.

⭐ Stella

(#6290) Joshi válasza adatfalo (#6287) üzenetére


Joshi
titán

Ez a ciripelés ATI vonalon már az 1950XT óta megvan. Nekem még a HIS 1950XT ciripelt nagyon idegesítően de aztán Nvidiára váltottam. Most megint ATI van ami egy Gigabyte 6870 de ez szerencsére nem ciripel. :D Egyébként nekem is vízhűtésem van és full cover blokk.

(#6291) adatfalo válasza Joshi (#6290) üzenetére


adatfalo
senior tag

Nekem még nincs összerakva a vizem, (1-2 csatlakozó híján) szerettem volna ref hűtővel teljes mértékű garanciavesztés nélkül kiszűrni ha van valami gyári hiba... erre tessék, mit sem érek vele :(((
Pedig itt csücsül nekem is a full cover EK blokk...

www.adatfalodesign.hu

(#6292) Joshi válasza adatfalo (#6291) üzenetére


Joshi
titán

Ilyen problémával nem fogják gariztatni az biztos, ezzel együtt kell élned esetleg eladod. Azt biztosra veszem hogy egyes gyártók kártyái nem annyira zajosak mivel más beszállítókkal dolgoznak, ez tuti hogy a gyengébb minőségű alkatrészek hibája. A te kártyád melyik gyártótól való?

(#6293) radi8tor válasza Joshi (#6292) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

XFX

⭐ Stella

(#6294) Joshi válasza radi8tor (#6293) üzenetére


Joshi
titán

Sejtettem hogy valami zs kategóriás gyártó, legalábbis az én szememben. ;]

(#6295) ricshard444 válasza Joshi (#6294) üzenetére


ricshard444
veterán

Referencia ---> csak a matricázás más :N

Vannak dolgok...

(#6296) the_mad


the_mad
aktív tag

Na, király... Tudjátok hogy kell meghozni az ember kedvét a VGA vásárláshoz :D
Jövőheti pénzeső után gondoltam veszek egy MSI R9 290x Gaming 4G-t, de ilyen hibák hallatán, lehet hogy GTX 780 Lightning lesz.

[ Szerkesztve ]

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#6297) Malibutomi válasza the_mad (#6296) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A gaming-el nincs semmi baj, az nem referencia.

(#6298) Montesantos válasza the_mad (#6296) üzenetére


Montesantos
senior tag

Nincs semmi baj az Msi gaming kártyákkal....

[ Szerkesztve ]

Gabi

(#6299) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

AMD’s Mantle finally emerges: Turns out it’s actually for boosting low-end CPUs, not GPUs

"This morning, AMD planned to launch its Mantle driver, with support for Battlefield 4 (that patch, from EA, should still be scheduled to go live at 4 AM EST) and with one technology demo: Star Swarm, by Oxide. Unfortunately, a last-minute delay by AMD due to driver issues has caused the company to hold back the shipping driver a little longer."

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6300) Laja333 válasza Malibutomi (#6297) üzenetére


Laja333
őstag

A Gamingen kívül van még kártya ami custom PCB?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.