Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) HSM válasza ÁdiBá (#17699) üzenetére


HSM
félisten

1100/1400-ra tudom húzni még a jelenlegi hűtésével is, az se kis tuning 950-ről.
Persze, láttam a teszteket, hol jobban megy, hol nem, nem nyűgözött le egyáltalán a 970 a jelenlegi játékokban sem, a jövőbeliekkel pedig mégnagyobb kétségeim vannak.
A 980 oké, jelenleg nagyon gyors, de ott az árazás egy vicc egy 160w-os 256bites cuccért. :C A jövő pedig még azt is masszívan tökönrúghatja.

(#17702) GeneraL_XTX válasza robipusztai (#17694) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Bordával és mellé megfelelő ház szellőztetéssel.

(#17703) odorgg válasza ÁdiBá (#17699) üzenetére


odorgg
addikt

Én nem láttam még, húzott 970 vs 290 tesztet. Szinte biztos, hogy a 2 kártya OC hatására nem ugyan úgy skálázódik, ami az fps-ben mérhető teljesítményt illeti. Minden esetre, szívesen meg néznék egy 1200-as 290, vs 1400-as 970 tesztet :K

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#17704) GeneraL_XTX válasza ÁdiBá (#17699) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Az a kártya csak jelenleg jó, hosszútávú terveket én nem szövögetnék vele.... szerintem a hülye is látja, hogy az egész játékipar a GCN felé húz, és a hozzá kapcsolódó szolgáltatások felé.(Trueaudio pl)

Ha jönnek a combosabb, csak újgenerációs konzolokra írt játékok portjai szerintem a GTX-eket le lehet majd húzni a wc-n. De ez csak az én egyéni véleményem. :DDD

(#17705) ÁdiBá válasza HSM (#17701) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Miért te 10 évre veszel videokártyát?
Milyen jövőről beszélgetünk most? Jelent kell nézni... gyors mint az állat, hol érdekel engem hogy csak 256 bites ha így is mindenhol a leggyorsabb gpu.
Kétlem hogy az új játékokban lassabb lesz mint a mostani kártyák.
Én már régóta olvasom végig a ezt a topikot és követem azért a információkat, mint a mantléval mind az AMD-vel kapcsolatban. Ezt úgy teszem hogy a rivális oldalon is ott vagyok.
Amit kimerek jelenteni hogy lehet nem nyújt olyan szolgáltatásokat az Nvidia amilyet az AMD.
De teljesítményben mindenhol a maximumot hozza, nem válogat hogy ez nem úgy megy neki, ez azért mert nincs fizika, ez azért mert MANTLE ready játék.
Nincs náluk mese hab csak a szimpla erő.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#17706) HSM válasza ÁdiBá (#17705) üzenetére


HSM
félisten

Nem 10 évre, de nem is 1-re. :N

Szerintem tuningban a memória mégjobban vissza fogja fogni, én nem biztos, hogy egy OC tesztben rá szavaznék. Ha pedig jönnek nextgen játékok aszinkron compute-al, ott méginkább gázos lehet a szűkös sávszél, adat nélkül lehet akármilyen gyors a GPU, csak üresen fog az adatra várni....

A 290-eddel hol nem volt nyers erő? Ne nevettess már, bőven van erő a 290-esekben, akár x, akár sima.

Szerintem ami mese habbal, az az Nv kedvező ára. Az egyik legfontosabb friss fejlesztésű szolgáltatásért fizess náluk még 200 dodót, azaz bruttó 50 000 forintot ugyanazért, amit plusszköltség nélkül szabványisan kihoznak néhány hónapon belül...

[ Szerkesztve ]

(#17707) Malibutomi válasza ÁdiBá (#17699) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nagyon jó kártya a 970 főleg ezen az áron, de 290 (X) -ről nem érdemes váltani szerintem.
Clock-to-clock gyengébb mint a radeon (és a Ti), 1300 felett hozza a 290X-et ahogy néztem, és 1500 felett a húzott 290X-et, szóval kb. ugyanott vannak teljesítményben.
Ha most kellene vennem a 970-et venném, de váltani csak annak érdemes, aki nagyon érzékeny a fogyasztásra, vagy szereti ha jó sokat tud húzni a kártyán.

Tesztek meg olyanok amilyenek, TPU-n mindenben jobb a 970 mint a 290X szinte (bár kicsit fura hogy a 290 is gyorsabb mint az X náluk egy két helyen), guru3d-n meg csak a bioshockban gyorsabb.

980 már combosabb, de az sem annyival gyorsabb, hogy váltanék rá, de ez csak én vagyok én nagy ugrást várok ha váltok nem +5-10fps-t

[ Szerkesztve ]

(#17708) ÁdiBá válasza HSM (#17706) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Én azért végig olvasnám a helyedben a GTX 980 memória felépítését hogyan is ír és ment adatot a gpu. Mert ezen a vonalon is fejlődött. Ha így lenne amit mondasz akkor már a mostani CrySis3 tól kezdve BF4 ig az összes új játékban feküdne a GPU. Ennek ellenére megeszi a piacot vacsira...
Mindenesetre nem vitázok tovább. Nekem nincs semmi bajom az AMD - vel sem, de az nvidia most jobbat csinált (megint). :U

Kicsit kezdünk AMD vs Nvidia vitához hasonlítani... ;] Azt pedig nem szeretném...

(#17707) Malibutomi Tisztában vagyok vele. Én általában a jelent nézem, a jelenlegi kártyám 3 és félhónapja van meg, és már PH árulom.
Amúgy én nem GTX970-re váltok hanem GTX 980-ra. Kis tesók soha nem érdekeltek.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#17709) HSM válasza ÁdiBá (#17708) üzenetére


HSM
félisten

Persze, tudom, fejlődött. Egy bibi van, az adatokat nem tudja a varázstömörítésük hatékonyan tömöríteni, és lényegesen több adat fog kelleni egyszerre az aszinkrom compute-hoz, ami nem fest szép jövőt a GM204-nek.

A crysis3 meg bf4-ben szoktam nézni a 290 memória-használatát, 30-50% körül van, néha 70-80% csúcsokkal. De gondolom azért sejted, hogy az Amd se viccből rakott bele ilyen széles buszt... :U

[ Szerkesztve ]

(#17710) odorgg válasza ÁdiBá (#17705) üzenetére


odorgg
addikt

Nem mindenki teheti meg, hogy mihelyst jön valami új, szalad érte a boltba. Van aki 2-3 évente cserél csak, emiatt gondolnia kell az időtállóságra is. És akkor az egyéb személyes igényekről nem is beszéltünk. Én pl nem akarok a 200 dolcsis Gsync qvája lenni, ha lesz ingyenes alternatíva. Ugyanakkor jelenleg amikkel játszom, alig, illetve nem is nyújt több teljesítményt az NV. Használt cuccot veszek mindíg, itt is olcsóbb a Radeon, minek fizessek elhanyagolható FPS különbségekért, súlyos tízezreket pluszba?

Szóval nem minden a teljesítmény, főleg ha csak pár százalékról van szó.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#17711) ÁdiBá válasza HSM (#17709) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Eddig sokat nem ért el vele... Attól még hogy az 512 bit ott van, nem biztos hogy lesz a jövőben szerepe, bárcsak tudnánk mi lesz a jövő.
Eddig is mindenki tudta hogy a Radeonok okosabbak gyorsabbak ha a számításokról van szó, a gond csak az hogy nem érdekli a fejlesztőket, egyszerűen tesznek rá már jó ideje. Ha nem így lenne akkor végig hoznák az első címeket.
Hiába csinálnak egy nagyon erős kártyát, ha azt szoftveresen nem tudják alátámasztani.

(#17710) odorgg Ez is lehet egy néző pont.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#17712) HSM válasza ÁdiBá (#17711) üzenetére


HSM
félisten

Azért próbáld meg nem elfelejteni a Dx11 és az előző konzolgenerációk hatását. Jelenleg GCN van az új konzolokban, nem is gyenge és itt a Mantle és küszöbön a Dx12 is... Komoly változásokra számítok játékok terén a következő egy évben....

(#17713) Attix82 válasza ÁdiBá (#17708) üzenetére


Attix82
őstag

AMD még nem is válaszolt az NV-re. Az R9 290 1 éve jött ki....

(#17714) ÁdiBá válasza HSM (#17712) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Én nem. Inkább veszek egy konzolt majd a géphez.

ÁdiBá

(#17715) zack válasza lowzor (#17695) üzenetére


zack
nagyúr

60Hz. De eddig is így ment.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#17716) daneeeeee válasza HSM (#17709) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

"Egy bibi van, az adatokat nem tudja a varázstömörítésük hatékonyan tömöríteni"

Ez így azért elég merész, ráadásul semmi sem támasztja alá, több teszt például HardOCP szerint 4k felbontáson is megállja a helyét az új GTX, 256bit ide vagy oda. Te is tudod, hogy ilyen magas felbontás mellet a ROP-okon kívül sávszél is kell, szóval valamit azért tudhat az a tömörítés.

[ Szerkesztve ]

(#17717) HSM válasza daneeeeee (#17716) üzenetére


HSM
félisten

Na heló.... Én nem a mai DX11-es játékokra gondoltam. :N Bár mindenképpen elgondolkodtató, hogy ahogy nő a felbontás/minőség, úgy csökken a 970/980-ak előnye már most is, több tesztben is gyönyörűen látszik.

Én arról beszéltem, hogy jelenleg a feldolgozás DX11 alatt szinkron, azaz nincs egyszerre grafika és számolás, hanem egyszer ez, egyszer az. Ha bejön az aszinkron compute technikája, és egyszerre fog dolgozni a fixfunkciós rész és az árnyalók, oda lényegesen több adat fog kelleni egyszerre, hiszen kell ertetni a ROP-okat meg mindent, de ugyanabban az időben kell etetni a számoló részeket is, ami nagyobb sávszélesség igényt fog támasztani.
Itt elég jól leírjáka helyzetet: [link].
Jelenleg a GM204-en a nagy fedélzeti tár sokat segít, üresjáratokban fel lehet tölteni adattal, de ha majd jobban ki lehet használni a csipeket, könnyen lehet, hogy nem lesz elég üresjárat, hogy a 256bit ne bosszulja meg magát. Ráadásul azokon az órajeleken már tuningolni se fogsz tudni a 256bites buszon, akkor meg hiába húzod az egekbe a GPU-t, ha már alapon is memóriasávszélesség-limites lesz.

A 290-eseken ezzel semmi gond nem lehet, minden megvan benne a szuper aszinkron compute működéshez, komoly ütemezők 64 queue-val, brutál memória-sávszélesség tuningpotenciállal.... :U

[ Szerkesztve ]

(#17718) daneeeeee válasza HSM (#17717) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Assincron Compute ma egyedül a Mantle kínál bár az igazat megvallva még a kanyarban sincsenek olyan programok amik ezt PC-n kihasználnák. Ez az NV-t nem érinti illetve tudtommal a DX 12-ben is opcionális lesz ez a funkció.
Az érvelésed számomra ott nem kerek, hogy ha ez valóban így van ahogy mondod akkor az AMD miért hoz ki egy Tonga-t 256 bittel (és tömörítési technikával) holott ennél a kártyánál a Mantle is adott lenne AC-vel együtt.
Illetve miért egy R9 280 (384 bit) váltanak le vele.
Biztos hogy megbosszulja magát a 256 bit? Vagy van még valami a gyártók tarsolyában?
Igazából az első játékoknál majd okosabbak leszünk.

[ Szerkesztve ]

(#17719) HSM válasza daneeeeee (#17718) üzenetére


HSM
félisten

Természetesen van válasz a kérdésedre. A Tonga jelenlegi formája, a 285 egy 250 dolláros nyitóárú termék. Ennyi pénzért drága a Tahiti nagyobb VRM igényű csipje, és a drága NYÁK a 384bit miatt, ezért lett olyan, amilyen. Nem véletlen, hogy későn hozták ki a sima 280-at, és kisebb volumenben, egyszerűen nem jó üzlet ilyen komoly felépítésű cuccot ilyen dsizkont áron adni. Halkan megjegyzem, egyre többfelől hallani olyan pletykákat, hogy a 285X, azaz a fullos Tonga 384bitel és 48ROP-al érkezik majd, ami miden szempontból logikusnak is tűnik. ;) Egyből meg is magyarázná, miért nem mutatták még be. ;)

Ami az NV/DX12-t illeti, persze, opcionális az AC, csaképpen AC nélkül úgy ellépne egy jól megcsinált AC-s termék, hogy öröm lenne nézni. :D Az viszont tény, hogy még nemigazán vannak programok, amik ezt kihasználnák. :R De borítékolható, hogy hamarosan jönni fognak.

Én úgy gondolom, egy 250 dolláros, középkategóriás VGA-ra elmegy a 256bit, de ugyanezt eljátszani egy 350 dolláros terméknél már gáz, egy 550 dolláros "csúcskártyánál" pedig szvsz vér ciki. De látod, harapnak rá népek.... :U

Természetesen azt senki nem tudja pontosan, mennyire lesz szűkös vagy sem a 256bit. Ahogy írod, ezt írtam nemrég én is, hogy ez a meccs még nincs lejátszva, majd az első néhány Mantle/DX12 címnél fog kibukni, mennyire tökös is az Nv két új csodakártyája, avagy mennyire nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#17720) daneeeeee válasza HSM (#17719) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

"Én úgy gondolom, egy 250 dolláros, középkategóriás VGA-ra elmegy a 256bit, de ugyanezt eljátszani egy 350 dolláros terméknél már gáz, egy 550 dolláros "csúcskártyánál" pedig szvsz vér ciki."

Vér ciki vagy sem, ezt az árazást a jelen piaci körülmények teszik lehetővé.
(Nem csak) Szerintem ezt a kártyát a középkategóriába tervezték. A jelen körülmények szerint viszont gyorsnak számítanak (még 256 bittel is) így megtehetik, hogy ennyiért adják.

A gm 210 majd lenyomja ezeknek az árát is, nem lepődnék meg ha egy év múlva már 80-100k kerülne egy GTX 980.
Az AC pedig leghamarabb is egy év múlva lehet aktuális az NV számára.Ez sok idő ebben az iparágban úgyhogy vészharangokat én nem kongatnék.

A többit amit írtál elfogadom. :R

[ Szerkesztve ]

(#17721) HSM válasza daneeeeee (#17720) üzenetére


HSM
félisten

Igen, de a Mantle által már ma is kihasználható. Persze, programok még legalább fél év, mire jönnek rá, de azt látni kell, hogy itt sokkal gyorsabbnak ígérkezik a fejlődés, mint amennyi idő régebben kellett, pl. a DX9-10 vagy DX10-11 váltásnál kellett. Ugye a GCN konzolok, és a Mantle megjelenése okán már bejáratott lesz az út a DX12 és aszinkron compute felé. ;)
Hát igen, NV-nek több idő fog kelleni a DX12-re várás miatt, de ez nem az AMD baja lesz. :D

(#17722) tailor74


tailor74
őstag

Bennem megfogalmazódott egy kérdés...Lehet hülyeség, de megkérdezem... :D
Az összes 970/980 egyéb kártyákkal összehasonlító tesztjeiben a BF4, és a Thief is DX alatt volt vizsgálva...Nem lett volna célszerű mantle eredményeket is betenni a 290/290X kártyákhoz, ha már tudják? Vagy a spéci hardveres tömörítés játszik, az amd kártya extra képessége pedig nem? :U

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#17723) HSM válasza tailor74 (#17722) üzenetére


HSM
félisten

Volt Mantle teszt is többhelyen, de mivel alapvetően DX-re írt játék/motor olyan nagyon sokat nem hoz, leginkább CPU-limites szituációkban segít. A tesztekben meg bivaly procit tesznek alá, szóval a Mantle ilyen szempontból nem villant nagyot. A StarSwarm se jó tesztnek, mert az meg csak az API-limitre játszik. :DDD

(#17724) viktor82


viktor82
őstag

Erről a hűtőről valakinek tapasztalata?könnyen felszerelhető?

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#17725) tailor74 válasza HSM (#17723) üzenetére


tailor74
őstag

Ezt értem...Csakhogy....A játék fejlesztők úgyis úgy fogják megírni a játékokat, hogy azok minden hardver kombináción menjenek... Mikortól lesz akkor igazán érezhető a mantle előnye? Vagy ez csak annyiban fog jelentkezni, hogy 1-2 feature amd kártyákon megy, nvidia-n pedig nem?

viktor82: robipusztai kollégát kérdezd, ő szerelt ilyen hűtést fel.... Külön kell venni még a vrm-re bordákat, és ahogy elnézem a hűtést, túl combos be sem fér alá...

Én a magam részéről inkább AC extreme Iv, peter2-t, vagy raijintek morpheus-t ajánlanék...

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#17726) HSM válasza tailor74 (#17725) üzenetére


HSM
félisten

Szvsz amikor a játékot már inkább nextgen konzolra/Mantle-re/DX12-re szánják, nem pedig elsősorban DX11-re. :K

(#17727) viktor82 válasza tailor74 (#17725) üzenetére


viktor82
őstag

A használt peter2-t vrm hűtések tapadnak még vagy valamivel fel kell ragasztani?

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#17728) tailor74 válasza viktor82 (#17727) üzenetére


tailor74
őstag

Élből jár a hűtéshez egy egykomponensű, fehér színű hőátadó "ragasztó"... Az megtartja a helyén, de felhelyezés után ajánlott kb. 25-30 perc száradási időt hagyni neki, mielőtt fejjel lefelé fordítod a kártyát...
Én a magam részéről a 290-en a vrm1 nagy bordáját a két végén kifúrtam, gap-pad-ot tettem alá, és lecsavaroztam a nyák szélén lévő gyári furatokhoz... Így biztos nem esik le... :)

A többi bordához pedig vettem sekisui kétoldalas ragasztót, azzal raktam fel őket... Az jó cucc.

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#17729) viktor82 válasza tailor74 (#17728) üzenetére


viktor82
őstag

Nem tudom van-e a tagnak hozzá még abból a ragasztóból ,de 40euró alatt nem akarja odaadni kicsit sokkalom!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#17730) zack válasza HSM (#17723) üzenetére


zack
nagyúr

Tapasztaltam én is. :U Nekem a Mantle nagy csalódás BF4 alatt. 110-150 fps között mozog BF4 multi alatt DX11 1080p minden maxon. Mantle alatt, azon kívül, hogy a szín világ nem tetszik, semmivel sem gyorsabb. Sőt. :F
Ráadásul Mantle alatt a fraps sem működik nálam. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#17731) tailor74 válasza viktor82 (#17729) üzenetére


tailor74
őstag

Hát lehet, hogy az valóban sok érte egy kicsit...
Arra kell még 2db. 12/14 cm-es venti is, szóval már majdnem ott vagy árban, mint az AC extreme IV...
Igaz arról semmilyen tapasztalattal nem rendelkezem...

Én vettem egy használt Alpenföhn wasser kompakt vizet, egy AC f9 pwm ventit, volt fél készlet hűtőbordám egy peter 2 hűtésből, gap-padot, sekisui kétoldalas ragasztót, és megoldottam itthon...

Az anyagköltség kb. 20k-nál állt meg, de megérte mind hangban, mind hőmérsékletekben elég nagyot léptem előre..

zack: én Thief-el próbáltam (BF4 nem az én világom), ott 8-12 fps javulást eredményezett a mantle

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#17732) Cseneles válasza zack (#17730) üzenetére


Cseneles
őstag

Próbáld meg egy gyenge CPU-val és hasra esel...! A Mantle nem a GPU-nak ad egy lórugást hanem a cpu limitet hivatott javítani de ebből adódhat gyorsulás is! :K nyersen ennyi, de sok más előnye is van :P

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#17733) lowzor válasza zack (#17730) üzenetére


lowzor
veterán

Ez milyen játékmódban?

(#17734) m0h0senator válasza zack (#17730) üzenetére


m0h0senator
őstag

Es mantle alatt nem megy egy monitorozo program sem. Se rivatuner se fraps se rapt.

Esetleg mantle alatt brightness-t picit feljebb. Nekem a 3570K val (@ 4.8GHz) mutat majdnem 20 fps a minimumnal es sokkal folyamatosabb. Win 8.1

[ Szerkesztve ]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#17735) ST05 válasza m0h0senator (#17734) üzenetére


ST05
őstag

továbbra is iagz, hogy mantle-hez érdemes win8? vagy javult a helyzet win7 en is?
vagy ez csak a bf4-nél volt a kezdetekben? :R

(#17736) zack válasza lowzor (#17733) üzenetére


zack
nagyúr

32-es TDM. Operation Locker-t teszteltem. 1x-2x láttam csak 100 környékén, de az átlag 120-140 között volt, de belenyalt a 160 környékébe is.

(#17734) Bale_E

3770K 4,7Ghz-en...Semmi érdemi javulást nem láttam. Nem a fényerővel volt gondom, hanem a színek hőmérsékletével. Annyira távol áll a realisztikustól, hogy az már-már kiábrándító. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#17737) viktor82 válasza tailor74 (#17731) üzenetére


viktor82
őstag

Ventiket találok itthon viszont újonnan 57euró és én bontom ki!
Ez meg már tényleg sokallom kb ennyi kell egy zsir új 970-hez,ha eladnám az amd-t! :W

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#17738) lowzor válasza zack (#17736) üzenetére


lowzor
veterán

Jó, hát úgy persze... :C
64-es Conquest Siege of Shanghai, vagy Hainian Resort-on már értékelnéd a Mantle-t.

(#17739) zack válasza lowzor (#17738) üzenetére


zack
nagyúr

Szerintem néztem ott is. Nincs mit értékelni, ha DX alatt is folyamatos, és megfelelő a teljesítmény. 64 fős CQ szerókon is. Gyanítom, hogy gyengébb prociknál lehet jelentős a javulás.
De egyébként mindegy, lehet hogy mérhető lenne nálam is valamennyi, de ez nem befolyásolja a játékélményt.
Ellenben a Mantle színvilága katasztrófa.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#17740) HSM válasza zack (#17730) üzenetére


HSM
félisten

Nem működnek az OSD-k, mivel a D3D "megjelenítőre" kapcsolódnának rá, a Mantle meg nem D3D. ;)

Hát nem tudom, nálam win7-en mikro(?)laggos a Mantle, de akivel eddig beszéltem, mindenkinél szép gyorsulást hozott win8-on. :K
Színek elvileg ugyanolyanok pedig. :F Legalábbis nálam, semmi különbséget nem láttam, csak ugye a mikrolaggok....

(#17732) Cseneles: Ezer dologban segíthet a VGA-nak is, de egy alapvetően DX-re írt/optimalizált motorban nem fog csodát tenni. ;)

(#17741) Televan74 válasza HSM (#17740) üzenetére


Televan74
nagyúr

Win7 -n nem véletlenül mikrolaggos. Válts win8 -ra és probléma megoldva,mondja a Microsoft.Már előre félek a DX12 visszafelé kompatibilitásától, ami megint csak a win(9?) alatt lesz tökéletes. :F

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#17742) HSM válasza Televan74 (#17741) üzenetére


HSM
félisten

Ez tudtommal BF4 specifikus, a Thief-nél nincs gond Win7+Mantle alatt. Sajnos engem a BF4 érdekelne, de a win8-ra egyáltalán nem vágyom valamiért... :DDD Jelenleg "High" grafikára visszavettem, így 4,5Ghz-re húzott 4690K-val és 2133Mhz Cl11 ramokkal már a DX mód is átlagosan 80FPS felett van, ez már nekem jó, és nem sokkal csúnyább. :R

[ Szerkesztve ]

(#17743) Televan74 válasza HSM (#17742) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én nem játszom FPS játékokkal. Nem az én stílusom a BF4. 290 -en Thief -el játszottam egy darabig,tetszett a mantle+trueaudio.

Win8 nekem se pálya.Majd következő páratlan számút hátha nem baffák el ennyire.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#17744) CsonkaImo válasza zack (#17739) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nálam nincs különbség a színvilágban a két api között. Régebben fakóbb volt mantle alatt ez tény, de jött rá javítás. Ha gondolod csinálok screenshot-ot is.

(#17745) lowzor válasza CsonkaImo (#17744) üzenetére


lowzor
veterán

Nálam sincs. Régebben ténylegg csúnyább volt a Mantle, de ma már nem.

(#17746) robipusztai válasza viktor82 (#17724) üzenetére


robipusztai
csendes tag

igen, nekem ilyen van. gpu t normálisan tartja viszont vrm eket nem hűti semmi. szóval vettem hozzá bordákat, igy 90 c ig megy fel, teszem hozzá "Furmarkal" nyilván játékokkal nem fog addig.
Én is kerestem ilyen hosszubordát, de nem találtam :S

(#17747) Windex


Windex
tag

Belefutottam egy hibás Sapphire 290 Tri-X kártyába, a Windows indításánál már szemetel vízszintes csíkokkal. Annyira sikerült rájönnöm eddig, hogy ha 1300-ról leveszem 1200 vagy 1250-re a memória órajelét, akkor már nem csíkoz. Próbáltam kicsivel több feszt adni neki, de hiába. :( Sikerült még BF4-ben tolni egy kört gond nélkül, de Watch Dogs alatt pár perc után fekete képernyőt kaptam.

Jól gondolom, hogy memória hibás és emiatt vihetem gariztatni?

[ Szerkesztve ]

(#17748) viktor82 válasza robipusztai (#17746) üzenetére


viktor82
őstag

Én passzolom,40euró-t kinálták vadi újan viszont igy,hogy kell hozzá vásárolni + bordákat még elég húzó már ! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#17749) N.Ferry válasza Windex (#17747) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Vatta új volt?

Amúgy sajna szerintem csomagolhatod is vissza... :(

Walking Dead

(#17750) zack


zack
nagyúr

A Boost-ot ki lehet lőni? Nem fix a Mhz, de jó lenne ha az lenne, mert a közelében sincs annak amit beállítottam. :F 1070Mhz-re lőttem be, de ahogy a grafikont nézem ez inkább 950-1000Mhz közötti érték. Van erre beállítás AB-ben?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.