Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) lowzor válasza HSM (#17598) üzenetére


lowzor
veterán

Nicsak, a 60k-s háznál nem raktak az oldallapra ventifuratot? ;]

(#17599) deadwing:

Lehet kapni mágneses porszűrőt. Én is most vettem 2db-ot a házamhoz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#17602) Joshi válasza HSM (#17600) üzenetére


Joshi
titán

Vizezd le a rendszered és telepítsd fel a Win8.1-et, megfogod látni hogy sokkal könnyebb életed lesz. :K

ui.: igaz hogy akkor nem lesz miről beszélni (napi 20-30 hsz/topik). ;]

[ Szerkesztve ]

(#17603) HSM válasza lowzor (#17601) üzenetére


HSM
félisten

Már egyszer-kétszer leírtam, hogy ez a 60K-s ház HALK működésre lett kifejlesztve, nem hűtőháznak, arra a Raven RV03 van. Ha telelyuggatták volna, mint pl. a fos CM házakat, nem ért volna semmit a tervezése. Így viszont nyomja ki a levegőt, mint állat, halk, porszűrős, és a hangszigetelő hab is rengeteget csendesít a benne lévő cuccokon.
Megnézheted, hogy alázta a porba az előd CM590-esem, ami amúgy szintén szellősnek számító ház volt, 4db ventilátorral: [link]

(#17602) Joshi: Most sincs miről beszélni, 850/1250-en halk és hűvös, úgy használom. :) A win8.1 pedig végképp nem értem, miért oldaná meg a melegedési gondokat tuningnál. :C
Mellesleg próbáltam a Win8-at, undorító egy kalap $ß&>#. Utálatos egy rendszer, egyedül a BF4/Mantle, ami miatt egyáltalán megfontoltam a váltást rá.

(#17604) Asbee: Valahogy nem vagyok meglepődve, hogy nem lett hűvösebb. :C :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17604) Asbee válasza Joshi (#17602) üzenetére


Asbee
veterán

Nem tudom a windowsnak mondjuk mi a köze, a kártya melegedéséhez, ugyanolyan körülmények között. Mielőtt jön valami magyarázat, most váltottam nemrég 8.1-re és nem lett hűvösebb.

[ Szerkesztve ]

(#17605) zack válasza lowzor (#17593) üzenetére


zack
nagyúr

De miért nem adott képet Win-be bejelentkezéskor? Csak úgy tudtam visszatérni, hogy vissza flasheltem az eredetit. Le kell pucolni a drivereket előtte?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#17606) Joshi válasza Asbee (#17604) üzenetére


Joshi
titán

HSM tudja miről beszélek. ;)

Ezek szerint HSM se érti. ;] (#17603) HSM : talán a DX vs Mantle fps gondodra céloztam? Igazából mind1 is nincs szerepe. :U

[ Szerkesztve ]

(#17607) deadwing válasza HSM (#17600) üzenetére


deadwing
addikt

Kitűnően szellőzik? De hát mégsem! Vagy milyen kártyát képes lehűteni mégis? CF alatt mi történne?
Sőt, nem azért, hogy kötözködjek, de ami felül bemegy levegő nagy része azonnal távozik hátul kifelé.
Jól néz ki a füst meg minden, de 2 ventit egymáshoz ilyen közel rakni... mi értelme?

Egyébként meg ennyi ventitől nem kell csodát várni, pláne ha csend is kell. Lehetnek azok tényleg űber jók, de sajnos a mennyiségük az kevés egy ilyen kazánhoz mint a 290. 1-hez is.

Vagy félreértem, és te nagyon visszavetted a ventiket a csend miatt?

Tipp 2. Szar a Giga kártya hűtése :)

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#17608) HSM válasza Joshi (#17606) üzenetére


HSM
félisten

Ja, jó lesz a Mantle, helyette szívhatok a hangkarimmal, a gagyi használhatatlan UI helyrepofozásával, meg az egyéb váratlan drivergondokkal és kiforratlanságokkal. Remek, alig várom. :C
De nem tudom, miért jössz ezzel, egyszer jött elő a téma, másnál is laggol-e win7-en, és jött a válasz, hogy igen, ennyi csak elfér a topikban.... :U

(#17609) lowzor válasza zack (#17605) üzenetére


lowzor
veterán

Szerintem olyat flasheltél rá, ami nem tetszett neki, próbálkozz másikkal. Nem kell leszedni semmit.

(#17608) HSM:

Ha még én is találtam rá az 1000 éves hangkarimhoz drivert, akkor szvsz neked sem lenne gondod.
A start menü beintegrálása meg 2 perc.

[ Szerkesztve ]

(#17610) Joshi válasza HSM (#17608) üzenetére


Joshi
titán

Egyébként azon vigyorgok hogy emberek elköltenek egy valag lóvét hardverekre és tudják hogy a léghűtés valamilyen szinten probléma lehet a hőfokok tekintetében. De akkor is erőltetik és beszélnek róla napokig hetekig gyakorlatilag a semmiről.

(#17611) zack válasza lowzor (#17609) üzenetére


zack
nagyúr

De a többinek nem egyezik a mérete az enyémmel. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#17612) lowzor válasza zack (#17611) üzenetére


lowzor
veterán

Én csak azt szoktam nézni, hogy a supported memory egyezik-e.

(#17613) deadwing válasza Joshi (#17610) üzenetére


deadwing
addikt

Vízhez azért nagy elhatározás szükségeltetik... Én is csak nagy nehezen vágtam bele. Meg ez nem az a topik. Ettől függetlenül HSM-et jó lenne belerántani a vízbe :DDD

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#17614) HSM válasza deadwing (#17607) üzenetére


HSM
félisten

Nincsenek visszavéve. A gyári 700rpm-en tekernek, elvileg így 100CF-et fújnak be, elég meggyőző szellő így is, bár azért nem az a fejed is lefújja effekt, mint pl. az 1200-on tekerő Air Penetrator. :D Simán elbírta az előd 280X Vapor-X-et, szénné tuningolva is, pedig nem volt sokkal kevesebb a hőleadás. :N Itt a WindForce hűtő fos konstrukciója ütközik a ház keskenységével, nincs hely, ahova elfújhatja a hőt oldalra, erő meg nincs a bordában, hogy a legkisebb visszakavarodott meleg mellett is hűteni tudjon. :(
Közel van a felsőhöz a hátsó, de nem okoz gondot, szépen megfújja a VGA hátulját, aztán a meleget kifújja a letakarékolt hátsó kopter. :) Na, azt az egyet letakarékoltam, felesleges maxon tekernie.

A tipp 2 lesz a befutó, nem passzol a Giga "fémmel spórolós" hűtése ehhez a házhoz, ugye a keskenység és a halk, nem izomhűtés miatt. :(

Természetesen hűzbamelegítős kártyákat CF-be kötni teljesen alkalmatlan ez a ház ilyen 200W-os kártyákkal, mivel ahhoz erős légáram kell izomból befújni a kártyák közé, meg kicsi is ahhoz, ugye megint a szélesség. :DD Dehát egy halk kuckó nem is arra való. :B

(#17609) asdxv: Komoly fenntartásaim vannak az utólagos megoldású start menüvel. :B Azzal sokra nem megyek, hogy a hangkaridra van driver, ha az én X-fimre nincs. Azaz van, csaképpen 2011-es az utolsó, amit az Auzentech kiadott, mielőtt csődbe ment. Működik win8-on, de vannak vele gondok, pl. csak akkor menti a beállításokat, ha sleepeled a gépet, meg ilyenek... :U Hasonló minőségű, de jobb win8 supportú hangkarit venni meg legalább 15 rugó ráfizetés lenne, amihez valahogy semmi kedvem, és az még lehet butább is lenne szoftveresen.... :DDD
Talán így érthető, miért nem ujjongok a szuperjó win8-ért és reménykedek inkább, hogy valaha helyrepofozzák a Mantle-t inkább win7 alá...

(#17610) Josh: Bocs, de semmi kedvem még a vízre is kiadni vagy 15 000 forintot a kártyához, bütykölni, és esetleg a garival is szívni, ha valami nem jól sül el. Nem vágyom rá egyáltalán, ha nem muszáj. A teljes víz meg aztán végképp pénzkidobás a 100k körüli árával, majdnem anyni, mint a fél gépem ára... :U

(#17615) Darth-anyán válasza zack (#17611) üzenetére


Darth-anyán
tag

Ennek akár örülhetnél is, ha a Tied a nagyobb. ;]

Csak azért, mert senki nem panaszkodik, még nem biztos, hogy minden ejtőernyő tökéletes

(#17616) zack válasza lowzor (#17609) üzenetére


zack
nagyúr

Jól gondoltam. A BIOS tökéletes, de a drivert le kellett pucolni előtte. Úgy látszik minden gyártónál másképpen megy.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#17617) Joshi válasza HSM (#17614) üzenetére


Joshi
titán

Megértem mivel akkor legalább egy dologról nem lehetne diskurálni az pedig a hőfokok. Na jó neked még vízzel is lenne témád csak egy másik topikban. :D

(#17618) lowzor válasza HSM (#17614) üzenetére


lowzor
veterán

Nem értem, miért vannak fenntartásaid. Olyan, mintha gyárilag benne lenne és csutka ugyanúgy néz ki, mint a Win7-é. Soha semmi bugot/ hibát nem produkált.
Daniel-K driver nincs a tiédhez? Ha az enyémhez nem lenne, már rég kidobtam volna én is.

(#17619) HSM válasza Joshi (#17617) üzenetére


HSM
félisten

Nem értem, miért zavar ennyire, hogy a 290-es topikban a gyári 290-es kártyák hőfokairól diskurálunk. :F

(#17618) asdxv: PAX van hozzá, de mivel nincs a csókának, nem tudja tesztelni, és sokak szerint nem is jó. :D Lehet amúgy Daniel-K is akad, ha nagyon utánakeresek. :R A gyári teljesen tökéletes amúgy win7-en, jelenleg úgy használom.

[ Szerkesztve ]

(#17620) deadwing válasza HSM (#17614) üzenetére


deadwing
addikt

Kár, pedig jöhettél volna a topicba, úgyis kevés ott a hsz ;]
Viccet félretéve sztem kezdj el gondolkodni egy csatornán vagy terelőn amit említettem. Ha valahogy sikerülne elszeparálni a ventiket az oldalról jövő melegtől, meg lenne oldva a dolog. Nem lehet nagy ördöngősség műanyagból csinálni egyet. De jobbat mondok, próbaképp kartonból :)

Nekem egy xfi-gamer fekszik a szekrényben, folyton driver bajaim voltak már w7 alatt is, aztán berágtam és olyan lapot vettem amin nincs is pci :)

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#17623) HSM válasza deadwing (#17620) üzenetére


HSM
félisten

Ja hogy így gondoltad, nem is rossz ötlet. :R Lesz kis időm, ki is próbálom a kartonos mókát. :R Annyiból nem olyan egyszerű, hogy a lap felé is fúj meleget, és azt se lenne szerencsés ott csapdába ejteni, de majd megoldom valahogy. :R Mondjuk a végleges verzióval bajban leszek, hogy lesz a kartonból műanyag, de majd kitalálok arra is valamit,ha beválik. :DDD

Ha "csak" egy X-fi gamerről lenne szó, már rég el is adtam volna a csudába, de ez egy Auzen X-fi Prelude, kb. az Elite Pro szintje, iszonyat komoly minőségű cucc. :B Pláne, hogy a gyári drivere full tökéletes win7 alatt, nagyon szeretem. :B
Az alaplapit viszont nem bírom hallgatni a dobozhangjával, akármelyik lap, akármelyik Realtekjéről legyen is szó. :( Inkább hallgatok egy 10 éves Audigy 1-et is akár, még az is különbet szól jól beállítva.

(#17621) Joshi: Mégis mi a baj az alulfeszelős beállításommal az első képen? [link] :F
Csak megmértem, mennyire nagyon meleg ehhez képest alapfeszen húzva, ha már témába került....
Amúgy tessék, az előbb kaptam mégegy jó ötletet, ha esetleg húzni szeretném... :U

(#17622) Asbee: Erről van szó. Jó a víz, nekem is tetszik, de a legtöbbször nem hozza, amit én azért a pénzért elvárnék. :)

[ Szerkesztve ]

(#17641) zack


zack
nagyúr

Kaptam egy 82k ajánlatot a 2 napos 290-re. De inkább főjön meg, mint hogy 280X árban bárkié is legyen.
Egyébként az új BIOS egész jó. 1007Mhz a GPU azt még nem piszkáltam, mert túl sok nincs benne, de a memória az átment 5200Mhz-en. :) 75 fok fölé nem ment a GPU egyébként nem túl agresszív venti vezérléssel.
Ez így már egész baráti.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#17642) robipusztai válasza Cseneles (#17579) üzenetére


robipusztai
csendes tag

igen alapóra jelen

(#17643) zzola válasza zack (#17641) üzenetére


zzola
félisten

90k-ért van új bontatlan, a tied mégis csak egy használt termék....annak ellenére, hogy 2 napos.
Miért nem passzolod el és veszel akkor egy TRI-X-et Vapor-X-et vagy valami mást?

[ Szerkesztve ]

(#17644) zack válasza zack (#17641) üzenetére


zack
nagyúr

De szerintem maradni fog ez. :) Nem tudom mi történt. Lehet a bios csere, vagy megijedt, hogy eladom, passz. 1100/5400 tudtam játszani, és 85-86 foknál nem melegedett fel jobban, pedig 20 perc legalább volt.
A vége felé láttam apró képhibákat, de ha 1070-1080 környéke meg lesz, az már mindenképpen pozitívum.
Eddig el sem indult 1050-en se.

(#17643) Zolar

Hol van 90k-ért új? :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#17650) Malibutomi válasza zack (#17644) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Na látod ezek már teljesen normális höfokok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.