Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16951) Lolka Bolka válasza viktor82 (#16950) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

És ha nincs ilyen opcióm? ;)

(#16952) viktor82 válasza Lolka Bolka (#16951) üzenetére


viktor82
őstag

Akkor telepisd fel a catalystot és lesz! :DDD

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#16953) Milka 78 válasza viktor82 (#16952) üzenetére


Milka 78
nagyúr

:DDD

(#16954) Lolka Bolka válasza viktor82 (#16952) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Szerinted? ;] Ja és a gépet is bekapcsoltam! :)

[ Szerkesztve ]

(#16955) viktor82 válasza Lolka Bolka (#16954) üzenetére


viktor82
őstag

Milyen catalystot használsz?

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#16956) Lolka Bolka válasza viktor82 (#16955) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Elvileg ami fent volt a legfrissebb nem bétát szedtem le, de nem tudom most megmondani, mert egy másik gépnél vagyok....

(#16957) viktor82 válasza Lolka Bolka (#16956) üzenetére


viktor82
őstag

Nekem a 14.8 whql van fent viszont az előző béta-val is működött! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#16958) Lolka Bolka válasza viktor82 (#16957) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Az az érdekes, hogy emlékszem, hogy volt olyan, hogy láttam ezt az opciót én is. :) De majd akkor megnézem.

(#16959) viktor82 válasza Lolka Bolka (#16958) üzenetére


viktor82
őstag

Töröld le és próbáld meg újra feltenni,hátha segit!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#16960) Lolka Bolka válasza viktor82 (#16959) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Na majd gyúrom akkor még egy kicsit. :R Bár az eszközt már visszaadtam, ami miatt kellett volna a megfejtés a problémára.

[ Szerkesztve ]

(#16961) GeneraL_XTX válasza Lolka Bolka (#16960) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Sajnos ez még mindig egy Ati driver bug, pár játéknál ezt csinálja, ha HDMI-n van összekötve a monitoroddal. Ilyen pl a Crysis első része is, meg még pár ubisoftos játékkal is találkoztam aminél fen állt ez a probléma.

Megoldás, hogy a catalyst-ben beállítasz egy egyéni, FullHD-nál egy-egy pixellel kisebb egyéni felbontást (1919*1079) és ha ezt utána feldobja a játék a beállításokban, akkor nyert ügyed van, mert kidobja teljes képernyőre. Ha nem, akkor nincs megoldás, csak az, hogy DVI kábelen kötöd össze a monitoroddal.

(#16962) Lolka Bolka válasza GeneraL_XTX (#16961) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Na most itt a probléma az, hogy alapból egy 1920x1200 monitorom van. Ha gameplay-t vagy egyebet akarok felvenni egy avermedia cuccal, akkor beállítom a felbontást 1920x1080ra, azt duplázom. DVIon meghajtom a monitort (mert vmiért DP-n nem tudom ;) ) HDMI-n meg az eszközt amivel felvennék, és az csinálta így a felvételt. Az érdekes az, hogy 1680x1050ben jól csinálta, amit csinált.

[ Szerkesztve ]

(#16963) GeneraL_XTX válasza Lolka Bolka (#16962) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Igen, csak HDMI és full hd esetén okoz ez galibát.

(#16964) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

R9 390X COOLER!

Vajon mennyivel lesz jobb mint az R9 290X gyári hűtője? :U

Nekem sokkal szimpatikusabbnak nézz ki ez a hűtő, hátha tanul az AMD picit az Nvidia oldalról, hogy maga a kerete fém lenne. Nem egy műanyag vacak. :B

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#16965) GRaul


GRaul
őstag

Sziasztok
A 14.8 whql drivert honnan tudom leszedni?
Mert a hivatalos honlapon nem talaltam meg 2 napja.
Koszi

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#16966) Erdei88 válasza GRaul (#16965) üzenetére


Erdei88
veterán

Erre gondolsz?

(#16967) GRaul válasza Erdei88 (#16966) üzenetére


GRaul
őstag

Oh koszi. A hivatalos honlapon csak 14.4 van illetve 14,7 rc3 .
De oda mi a feneert nem tettek meg ki ezt?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#16968) lowzor válasza GRaul (#16967) üzenetére


lowzor
veterán

Mert ez nem az, csak valami kiszivárgott verzió.

(#16969) #35434496 válasza ÁdiBá (#16964) üzenetére


#35434496
törölt tag

Nem túl biztató de reméljük tanultak a ref 290x iszonyatosan rossz hűtéséből.

(#16970) HSM válasza #35434496 (#16969) üzenetére


HSM
félisten

Elvileg víz lesz benne, mint a 295x2-ben... Az azért nem lenne rossz...

(#16971) dergander válasza HSM (#16970) üzenetére


dergander
addikt

Szerintem is , tanultak abból hogy 95fokon van a GPU és inkább vizezik.

Nemhiszem hogy nagy különbség lesz a 290x és 390x közt,talán pár CU belekerül lesz 200körüli a TMU.

Ezekhez már kell a víz,és ismét rossz irányba haladunk,hűthetetlen VGA-k amiket csak vizzel lehet,a fogyasztásuk pedig hatalmas a teljesítmény pedig alig nő... nemtudom mikor fog ez megállni

(#16972) DrdreVIC


DrdreVIC
csendes tag

Sziasztok Asus DCUII R9 290 szeretném húzni Gpu tweakkel, 5120x1440 lenne használva, mi az amit elvisel ?

(#16973) Joshi válasza GRaul (#16967) üzenetére


Joshi
titán

Én ezt a 14.8-at nem tenném fel mert ki tudja milyen forrásból származik.

(#16974) Milka 78 válasza DrdreVIC (#16972) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mármint órajelben?Szerintem a vrm hőfokot nézd,úgy is az fog hátráltatni.Asus karival nem nagyon eröltetném a feszelős tuningot.Rém gyenge hűtése van.
Alapfesz 1080/1350-én kezdeném és Heavennel nyúznám.Ha stabil némi játék.Ha ez is stabil emelhetsz.Alapfesz 1080-1120 a karik vége.A memória sokkal változóbb(1350-1600)

(#16975) ÁdiBá válasza dergander (#16971) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Azért ezt nehezen tudom elhinni hogy a túloldalt megtudják oldani a hűtést.
Referencia hűtőjük messze tökéletes még tuningra is. GTX780Titaniumról beszélek.
Jó lenne ha az AMD seggbe rúgná a hűtő cég kivitelezőjét.
Biztos vagyok benne hogy nem ők csinálják rá a hűtőt, csak kiadják valakiknek melóba....

ÁdiBá

(#16976) HSM válasza dergander (#16971) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem ez a lehető legjobb irány. A fogyasztás jóideje ez a csúcson, 200-300w. Ugyanakkor ahogy írod, a referencia hűtés hangos és meleg, a nyitott hűtők meg drágák és befűtik a gépet. Szerintem zseniálisan jó ötlet kompakt vizet tenni rá, ami halk, nem fűt a gépbe és erős is. :C

(#16975) ÁdiBá: Tökugyanaz a hűtő felépítése Nv vonalon is. Csak ott kisebb a fogyasztás, így bírja. Ahogy a 7970-el se volt baja ennek a hűtőnek, ha nem volt széttuningolva.

[ Szerkesztve ]

(#16977) odorgg válasza HSM (#16976) üzenetére


odorgg
addikt

Na ja. Legalább nem kellene kompakt vizet tákolni a VGA-ra. Csak az a kérdés, az árat mennyivel dobja meg a kompakt cucc. Mert ugye a jelenlegi refeket, -20-30k-val olcsóbban is ki lehet fogni akár, mint a custom hűtős társaikat.
Illetve az is érdekes kérdés, hogy egy kompakt vizes cucc után, ki vágyna DCII,Windforce,stb megoldásokra.
Gyanítom kikopnának ezek, mert képtelenek teljesítményben/hangban hozni egy kompakt vizet. Vagy, esetleg egyedi vizes megoldásokkal rukkolhatnának elő a gyártók, illetve nyákkal/alkatrészekkel, még mindig lehetne variálni. :U

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#16978) ÁdiBá válasza HSM (#16976) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Teljesen ugyan az nem lehet, mert meg se közelíti még 100% on se a Radeon hűtőjének a hangját az nvidia kártyákon található hűtő, ráadásul nézz rá egy referencia gtx 780 ti hűtőre és egy R9 290X coolera. Nem ugyan azt a hatást kelti...
Nincs semmi bajom az AMD - vel, de ahogy kinéz ez a gyári hűtő az valami olcsó minősíthetetlen kacat benyomását kelti.

ÁdiBá

(#16979) zack válasza HSM (#16976) üzenetére


zack
nagyúr

Van egy amatőr kérdésem. :B A nem ref hűtők, amik 2-3 ventisek, azok szívják a kártyáról a levegőt a gyári ref pedig befújja és hátul ki?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#16980) TTomax válasza HSM (#16976) üzenetére


TTomax
nagyúr

Még csak véletlen se kisebb a fogyasztása a GK110-nek,és már a 7970-en is egy nagy gagyi volt ez a hűtés,nem kellett széttuningolni semmit ,hogy baromi hangos legyen.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#16981) Malibutomi válasza zack (#16979) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A gyári ahogy írod befújja, és hátul ki, a custom hűtők pedig ráfújnak és szét mindenfelé, ezért kell hozzá jó házszellőzés

[ Szerkesztve ]

(#16982) zack válasza Malibutomi (#16981) üzenetére


zack
nagyúr

Ha ráfújja, akkor no problem. Azt hittem szívja a nem gyári megoldás. Bár a hőfokok nálam mindig rendben voltak. 4db 12cm van a ház oldalán, ami befelé fúj. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#16983) #82322432


#82322432
törölt tag

Sziasztok!
290-est szeretnék venni, melyik gyártó kártyája a legajánlottabb?
Sapphire az egyedüli kivétel, amit nem veszek, mert nem fér be a házamba (Zalman Z9 Plus), max 290mm VGA lenne a jó.

Ahogy olvasgattam itt Asus nem túl jó, mert gagyi a hűtés a VRM-en vagy miafene :DDD
Összességében melyik lenne a legjobb, és honnan érdemes beszerezni?
Köszönöm a segítséget előre is!

(#16984) Cole86 válasza #82322432 (#16983) üzenetére


Cole86
senior tag

Hali! Msi 290eseket nagyon dícsérik mostanában.. ;)

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#16985) wukodlak válasza #82322432 (#16983) üzenetére


wukodlak
aktív tag

Szia.Akkor marad Msi vagy giga,de inkabb az elozo.Vagy ha esetleg nem felsz attol,hogy a vinyokereten picit hajlitani kell akkor powercolor pcs+.Nekem ez van es a Z11be csak igy fert be.

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#16986) zack


zack
nagyúr

Viszont felmerült bennem még egy kérdés. Mert ugye 2 verziót kaphatok. A gyári ref AMD-s megoldást és az MSI féle 2 ventist. Mindenképpen az "X"-es verzió lesz a cél, akkor is ha az AMD hűtős...Max teszek rá egy Peter 2-öt. Kérdés hogy így mint mond az MSI a garanciára, mert ugye ez egy egyedi eset.
Ha csak egy opcióm lesz, és csak a 290 érhető el ref hűtéssel, akkor meg csak úgy fogok belemenni, ha cserélhetem a hűtést, mert nem akarok a házban 95 fokos kártyát. A házammal együtt majd 100k a léghűtésem, és ebbe a rendszerbe nem fér bele egy izzó VGA.
Szóval kérdés, melyik verziót ajánlják fel, és hogy cserélhetem e Peter 2-re.

Az MSI féle 2 ventis megoldásnál mennyivel jobb hőfokokban egy Peter 2? Mert lehet erre is ráraknám, ha nem függ a garanciától.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#16987) #82322432 válasza wukodlak (#16985) üzenetére


#82322432
törölt tag

Powercolor nem csak 266mm? [link] "Board Dimensions 266.65mmx111.2mmx38mm" Akkor miért is kellett hajlítanod? Z11-be meg elvileg 290mm-es VGA is belefér [link] "Spacious Interior for 290mm Card Installation"
Akkor most hogy is van ez? :F Nem nagyon szeretnék hajlítgatni, meg egyéb "beavatkozásokat" csinálni :DDD

(#16988) odorgg válasza zack (#16986) üzenetére


odorgg
addikt

Ref hűtőn elvileg nincs gari matrica, Gaming/Lightningen van. Szóval ha hangra mondjuk nem jön be a Gaming, akkor garit le kell beszélni velük, ha hűtést akarsz cserélni. Néhányan sikeresen szedtek már le gari matricát csavarrol, illetve csavarostól. Ha úgy alakul, keress rá.

Peter-Peter2 65-75fok közt leszel, de ugye ez függ a ház szellőzésétől, szobahőtől, illetve a Peti venti sebességétől. Gaming hőfokokat majd ír valaki, de 80-85 körül muzsikál, teszteket elnézve.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#16989) deadwing válasza ÁdiBá (#16975) üzenetére


deadwing
addikt

Amit én észrevettem ref hűtő oldalról az az, hogy a gpuval érintkező réz felülete a legnagyobb jóindulattal sem nevezhető síknak. Már a 6990-es karimnál is kb 10 fokot segített az, hogy valamelyest síkra csiszoltam. Segédeszköz nélkül is látható a dimbes-dombos felület. Ugyanezzel találkoztam a 290-es kártyámnál is. Igen, nagyon seggbe kéne rúgni a ref kártyák hűtését gyártó céget.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#16990) HSM válasza odorgg (#16977) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem nem sokkal. Gondold végig! Egy különálló mondjuk Alpenföhn Wasser olyan 18K, tehát nem egy vészesen drága dolog, ráadásul olcsósodik a kártya, mert nem kell hozzá "feleslegesen" legyártani a referencia hűtőt. Szóval így "OEM" áron, nagy mennyiségben ez igencsak életképes alternatíva szvsz. :K
Hát igen, a "futottak még" léghűtések komoly gondok elé néznek ezután, az 100%. Egyedül árban lehetnek versenyképesek.

(#16978) ÁdiBá: Az, hogy 100%-on melyik mennyire hangos, az a felhasznált ventilátortól, és annak motorerejétől függ. Most az, hogy kiben, melyik hűtő milyen hatást kelt... Bennem a GTX hűtése azt a hatást kelti, hogy giccses, felvágós, felesleges, pazarló, az AMD-é meg pont úgy néz ki, mint egy hűtő, egyszerű, funkcionális. :C

Ami a kivitelezésüket illeti, tökugyanaz a konstrukció, egy hasonló méretű/kialakítású bordázat egy Vapor-kamrás "alapon:
GTX Titan (780ti) hűtő: [link]
290 hűtő: [link]
Sőt, a képeken jobban megnézve az is látszik, hogy az AMD-sen még nagyobb a hőleadó felület, sűrűbb a lamellázás (ha jól számoltam, 38 a 41-el szemben) és hosszabb maga az alagút is.
Ami a hangjukat illeti, elvileg ugyanaz a 40dBA, mint a 290X csendes módjának, ami a refihűtőn ~2200rpm: [link][link]
Halkan megjegyzem azt is, hogy a refi 7970 röhögve működött pontosan belőtt fesszel alulfeszelve 2000rpm alatti fordulatokon teljesen jó hőfokokkal.... Ezt saját tapasztalatból írom, nem volt halk (ahogy a refi 780TI sem nekem az) de hangosnak se mondtam volna.

(#16980) TTomax: Ott akkor valami user error volt. :R Tuning nélkül még az eszetlenül túlfeszelt gyári 1,18V-on se volt förtelmes hangos, 2300-2400rpm volt a max, alulfeszelve 1,05V-on meg ez 2000rpm alá csökkent. ;)

(#16989) deadwing: Ez viszont jogos kritika. :K Én ugyan nem szedtem szét még refhűtést, de a képekről is látszott neten 7970/290 refi hűtésekről, hogy a Vaporkamra GPU-val érintkező felületének megmunkálása hagy maga után bőven kívánnivalót. :K

(#16991) deadwing válasza HSM (#16990) üzenetére


deadwing
addikt

Mindjárt megkeresem neked a 6990 topicban a képeket. El fogsz képedni.

Itt is van.

Szép, mi?

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#16992) HSM válasza deadwing (#16991) üzenetére


HSM
félisten

Hát ez tényleg elég gyalázatos.... :( Ami nekem még nem tetszik, ez a platnival egybeépítés. Sokkal jobb megoldásnak tartom, amikor külön van rögzítve a platnitól a hűtő, sokkal biztosabban fekszik fel. :K
Gondolj bele, ha még így is 10 fokot nyertél, hogy vékonyítottad a rezet, tehát mégjobban csökkent a leszorítóerő. Mennyit nyertél volna rendes felfogatással, hű....

(#16993) deadwing válasza HSM (#16992) üzenetére


deadwing
addikt

Igen, én is hasonlóan gondolom. Jók lennének ezek a ref hűtők, de a kivitelezés és anyagminőség silánysága miatt sajnos nem azok.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#16994) HSM válasza deadwing (#16993) üzenetére


HSM
félisten

Az anyagminőség kitűnő, a tervezés is jó, az egyberakott platnit/bordát leszámítva, bár az sanszosan szükséges rossz, ne melegedjen túl a VRM és a ramok, azok is eléggé melegszenek. Viszont ennyire béna érintkező felületet, na az gáz.

(#16995) TTomax válasza HSM (#16990) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát ne haragudj,de ha neked a ez a fajta hűtés 2500rpm-en nem hangos,ráadásul ha szerinted ez egy jó minőségű ,hát ehhez nem tudok mit mondani.Még akinek eladtam a ref 7970et is azt mondta,hogy hangos...sőt a szomszédja is...és ez nem vicc.Tessék szemezgessél a hangos szóra... [link],és az a legszebb hogy még neked is az volt itt még nemrégen... [link].

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#16996) deadwing válasza HSM (#16994) üzenetére


deadwing
addikt

Az érintkező felület egy vékony vacak rézdarab, súlya sincs. Attól féltem csiszolás közben, hogy kilyukad. Ránézésre sem olyan mint egy AC hűtő tömör réz platnija. Ez itt a baj. Ha lenne itthon felesleges, kettéfűrészelném, kíváncsi lennék rá, hogy mégis milyen vastag.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#16997) HSM válasza TTomax (#16995) üzenetére


HSM
félisten

Dehogynem hangos 2500rpm-en! Akit lehetett, és írta, hogy nem akar porszívót, le is beszéltem a refi 290-ekről. :U
Ugyanakkor a 7970-en alapórajelen, rendesen belőtt fesszel (alulfeszelve) soha el nem érte a 2500rpm környékét sem, 1600-2000rpm között volt, terhelés és környezeti hőfok függvényében, 80 fok körüli GPU-val, 75 körüli VRM-el. Nem mondom, hogy úgy halk, de egyáltalán nem vészes. Mérések alapján ez a refi 780Ti-ak zajszintje. Azt sem szokták hangosnak tituálni.

Ráadásul az enyém késői, magas feszes volt, a korábbi 7970-ek mind kisebb fesszel jöttek, 1V, 1,08V, ezek voltak a tipikusak, nem 1,18V, mint az enyémen.... Érdekes, 1,05V körül kért amúgy az enyém is az alapórajeles stabil működéshez....

[ Szerkesztve ]

(#16998) Istyu74


Istyu74
aktív tag

Sziasztok,tegnap előtt óta lettem én is egy R290 tulaja, 6950 et váltott le.
Ez normális hogy a hanglejátszóbál ennyi Digital Display Audio van ?
Miközben a kártyán csak 1 HDMI kimenet meg egy Display port van.

Nem mind látszik de van vagy 6 belőle.6950 en csak egy volt.

Üdv, István.

(#16999) Lolka Bolka válasza Istyu74 (#16998) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Normális.

(#16963) GeneraL_XTX Kössz! majd utána nézek!!!

[ Szerkesztve ]

(#17000) Milka 78 válasza zack (#16986) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A Ref. MSI290x-en is van gari matrica,így azt nyugodtan el is felejtheted.Egyedül a Giga és ha jól emlékszem a Sapphire karikon nincs,meg ha PH-s boltostól veszed (nálam is van csere matrica),de ez a te esetedben nem játszik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.