Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16151) ffodi válasza hadde (#16149) üzenetére


ffodi
veterán

A 20% az alap, viszont a GPU hőfok megemelkedésével emelkedni kellene a ventifordulatnak is.

Vagy a kártya hülyül, vagy valami felülbírálja. Próbáltad már átkapcsolni a BIOS kapcsolót a vga-n? Ha ugyan az a tartalom van benne az se baj, de egy próbát megér. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#16152) hadde válasza Joshi (#16150) üzenetére


hadde
tag

Le beszéltem már a szomszéd gyerekkel :D
Holnap tudjuk megnézni talán.

(¯`·._)H@®ÐÇ()®€_)-,.-~*´¨¯¨`*·~-.¸

(#16153) hadde válasza ffodi (#16151) üzenetére


hadde
tag

Igen már próbáltam.

(¯`·._)H@®ÐÇ()®€_)-,.-~*´¨¯¨`*·~-.¸

(#16154) ffodi válasza hadde (#16153) üzenetére


ffodi
veterán

Akkor marad valóban a másik gépben való teszt. Ott talán kiderül valami.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#16155) asvald


asvald
senior tag

Unigine 'Heaven , és valley-ben miért nem jelzi a hőfokokat rendesen ? Mert egyfolytában 597121 Fokot ír :D

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#16156) A.C.E. válasza hadde (#16149) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

csinálj afterburnerben egyéni ventiprofilt.

F.P.S. FOREVER!

(#16157) ffodi


ffodi
veterán

Közben ahogy nézem, ennél a csoda windforce-nál a két BIOS esetén (silent/performance) a ventivezérlésben van eltérés, és silent módban bizony 20-25% tekeri ez a töketlen miközben 80 °C környéki a GPU.

Úgyhogy az ilyen otromba idle hőfokokat elkerülvén, érdemes performance módban használni. (BIOS kapcsoló a vga eleje felé, tehát az I/O shield felé álljon) Vagy csinálni egy egyedi ventiprofilt. :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#16158) hadde válasza ffodi (#16157) üzenetére


hadde
tag

Átfordítottam arra az állása, ott egyből 32% ment a ventilátor.
Most csináltam driver uninstallt és most rakom újra.
Felrakom az új drivert és megnézzük mit alakít....

(¯`·._)H@®ÐÇ()®€_)-,.-~*´¨¯¨`*·~-.¸

(#16159) hadde


hadde
tag

Itt a beállás reményeim szerint alap biossal új driver telepítéssel.

Ez ha így marad már megfelelő lenne a hőmérséklet?

[ Szerkesztve ]

(¯`·._)H@®ÐÇ()®€_)-,.-~*´¨¯¨`*·~-.¸

(#16160) ffodi válasza hadde (#16159) üzenetére


ffodi
veterán

Ez így nem tűnik olyan rossznak. (a korábbiak fényében)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#16161) hadde válasza ffodi (#16160) üzenetére


hadde
tag

Net közben felurgik 45-47 fokra is, ez normális vagy ennyire ratya a gagyibájt hűtése.

(¯`·._)H@®ÐÇ()®€_)-,.-~*´¨¯¨`*·~-.¸

(#16162) CsonkaImo válasza hadde (#16159) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Szerintem jó. Nálam is 40°C körüli a GPU hőmérséklet idle. Ha pedig terhelés alatt 80°C körül megáll az is jó.

(#16163) asvald válasza hadde (#16161) üzenetére


asvald
senior tag

hát a refem windows asztal alatt 38C/34%venti , böngészés : 43-43C/38% venti,
youtube, FHD ,HDR 54-56C /38-43%venti , ahhoz képest hogy wf3 hűtésed van elégérdekes...
Persze nekem saját ventilátorprofilom van :B

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#16164) Joshi válasza hadde (#16159) üzenetére


Joshi
titán

Az a lényeg hogy ha mindent bezársz beleértve a böngészőt is (MINDENT) és az Idle órajelek maradnak 300Mhz és 150Mhz akkor minden OK.

(#16165) HSM válasza korcsi (#16101) üzenetére


HSM
félisten

Nálam is ez a helyzet, bár nálam az a fura, tükörsimán ment, de 5-15 másodpercenként akkorát laggolt, hogy a játék frametime diagramján kilógott a képből. :Y És más is tapasztalt ilyet Win7 64biten. Driver nálam 14.4.

Ilyesmi nálam, csak nem ilyen gyakran (egy lag kb a diagrammon egyszerre) [link] és nagyobbak egyenként.

(#16103) odorgg: Igen ez valami nagyondurva szoftveres mellényúlás, mert 4,5Ghz-en DX-ben 50 alá alig megy az FPS kiegyensúlyozott frametime-okkal a legdurvább 64-fős lerombolt tornyos Shanghai-on is, míg ugyanaz Mantle-ben minimum másfélszeres FPS, de olyanokat laggol, mint állat, bárhol, bármikor.

[ Szerkesztve ]

(#16166) p87


p87
senior tag

Szerintetek érdemes lenne most belevágni egy kártya cserébe?
Egy 290x- re gondoltam, de nem tudom mennyire jó ötlet most, ha jól tudom ősszel fognak jönni új kártyák, lehet lejjebb nyomják az árakat.
Nem akarok megint túl sokat költeni, max. 100-110körül gondoltam használt 290x-re.
Nem nagyon követtem ezt a szériát, vannak még hibák?
Vásárlásnal vannak márkák, típusok amiket el kell kerülni, illeteve, olvastam valamit Elpida/ hynix memóriákról, hogy hynix a jobb, ezt is nézni kell?
Egy bányászatra használt kártyát szerintetek merjek venni? Elvileg 1-2 hónapot ment télen hideg garázsba.

(#16167) Maotun válasza p87 (#16166) üzenetére


Maotun
őstag

én is 7970 ről váltottam 290x re még egyszer nem biztos meglépném :))
procid tápod megvan hozzá kb 25%-30% gyorsulásra számíthatsz ha váltasz

[ Szerkesztve ]

(#16168) KAMELOT válasza p87 (#16166) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem várj még vele!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#16169) p87 válasza Maotun (#16167) üzenetére


p87
senior tag

Köszi, nézegettem a teszteket és tényleg nem túl egetverő gyorsulásra számíthatok.

KAMELOT neked is köszi!

Lehet akkor várok még vele.

(#16170) kovab0de válasza p87 (#16169) üzenetére


kovab0de
tag

Ha engem kérdezel akkor lecserélném egy r9 290x-re ha lesz jó vétel. Nekem egy msi lightning 680 volt elötte egy asus hd 7970. Teljesítmény különbség pegid azé van ott azt hiszem 10% gyengébb a hd7970.
r9 290x és gtx 680 közt pedig 18%

(#16171) Joshi válasza kovab0de (#16170) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem egy 7970-et nem feltétlenül kell lecserélni ha egyenlőre nem feltétel a VeryHigh beállítás. Én egy 6870-ről váltottam na ott már van különbség rendesen. :D

(#16172) Erdei88 válasza p87 (#16166) üzenetére


Erdei88
veterán

Én 7970-ről váltottam 280X-re,majd 290 OC-ra. Nem bántam meg, szerintem megéri cserélni

(#16173) odorgg válasza p87 (#16166) üzenetére


odorgg
addikt

Ha nem annyira fontos max graf, és élsimítás, akkor nem éri meg. Egyébként de, FC3, BF4 pl sokkal jobban fut teljesen kimaxolva, nem kell kompromisszumokat kötni.

Bányász kártyára meg megbízható gari legyen, a többi nem számít, pláne ha még jó áron is van.
Ref hűtést csak akkor vegyél, ha a gép pincében van, te meg 10m-re felette, egy hangszigetelt helyiségben :DDD Esetleg ha a hűtés csere is tervben van, akkor nem gáz.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#16174) hadde válasza odorgg (#16173) üzenetére


hadde
tag

Én sem cseréltem volna ha nem BF4-et nyomatnám, 7970 és a R9 290 között is eget verő a különbség!
Ott a Mantle ami rengeteget dob pedig teljesen ki van maxolva a game.
3570k val használom és 100 fps körül rohangál néhol azért beesik egy két részen (80) de legalább is nekem nem észrevehető, valahol meg bőven 100 feletti az FPS.
Ősszel jönnek az ujjak?
Nem izgat nekem ez egy darabig elég lesz.

(¯`·._)H@®ÐÇ()®€_)-,.-~*´¨¯¨`*·~-.¸

(#16175) odorgg válasza hadde (#16174) üzenetére


odorgg
addikt

Engem idén már csak a GTAV érdekel, kíváncsi leszek mennyire lesz elég a 290-es hozzá. Normális BF nem jön mostanság, (nem mit ha a 4 az lenne, de ez nem csak a játék hibája) Hardline meg nem érdekel, illetve jövőre jelenik meg.

Új gen nem igazán érdekes, kezdő áruk úgy is a csillagos eget veri, (80k-ra maximalizáltam a VGA-ra kiadható összeget) és most majd az olcsó, használt, bányász kártyákra sem lehet számítani, hogy lenyomják az árakat.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#16176) foka


foka
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Lenne egy problémám. Adott egy MSI R9 290X 4GD5 BF4 amin most néztem volna a tv-n (hdmi-n keresztül) filmet. Csatlakoztatva a kábelt a tv-t nem ismeri fel, a gépet újraindítva sem. A monitorba dugva a hdmi kábelt (amúgy dvi-vel van összekötve a géppel) azt felismeri (tehát egyszer dvi-n, egyszer hdmi-n keresztül is kijelzőnek detektálja). Korábban csak a tavalyi HD7950-emmel volt a tv használva, ott csak a hang miatt kellett a gépet újraindítani, amúgy működött, mióta megvan az R9 290X eddig még nem próbáltam. A tv egy Philips 32PFL3007H/12.
Mással fordult már elő valami hasonló?

Üdv: Fóka

(#16177) Joshi válasza foka (#16176) üzenetére


Joshi
titán

Én egy LG TV-t kétszer is gariztattam mert a HDMI bemenete megadta magát, sajnos a te hibaleírásod is hasonló azaz lehet hogy a TV HDMI bemenete kakukk. Próbálj valami más HDMI kütyüt rákötni a TV-re ha az működik akkor valami Driver gond lesz. De a legjobb ha csak a TV-t kötöd a videokártyára.

[ Szerkesztve ]

(#16178) foka válasza Joshi (#16177) üzenetére


foka
aktív tag

Majd ha összeáll a kis gépem (Asus P5Q SE2+Xeon L5410 LGA771) annak a HD5450-ét rá tudom kötni, addig várnom kell (nincs más hdmi forrásom).
Csak a hdmi-t használva (dvi-t kihúztam addig a gépből) sem ismerte fel, most frissítem a tv-t 2.15-ről 2.19-re (a tv-t megvételekor frissítettem 2.15-re).

Üdv: Fóka

(#16179) Joshi válasza foka (#16178) üzenetére


Joshi
titán

Sokan nem tudják hogy a HDMI elég érzékeny a túlfeszültségre és egyéb dolgokra főleg ha az adott készülék nincs védve ez ellen(pl olcsóbb kategóriás TV). A HDMI kábel csatlakozásánál nem árt áramtalanítani a készülékeket. ;)

(#16180) p87 válasza odorgg (#16173) üzenetére


p87
senior tag

Igazság szerint annyira nem fontos, hogy kimaxolva játszak.
Bf4 nél csak az élsimítást kellett visszavennem wqhd-hoz, meg is lepődtem milyen jól fut full hd után.
Ritkán közeli robbanásoknál azért kevesebb a min fps, de nem vészes.
Az autosport és társai még élsimitással is nagyon jól futnak.
A project cars lesz necces, az előzetes tesztek szerint oda nv lenne a legjobb, meg a gta v -höz is kell tuti erő.

Félek is a cserétől, hogy csak a gond lesz vele, most semmi bajom, de amennyi hibát olvastam az r9 szériától, hát nem tudom... :(

[ Szerkesztve ]

(#16181) Mirman


Mirman
őstag

Üdv, le tudná valaki írni nagy vonalakban hogy hogyan kell alulfeszelni egy Msi R9 290et afterburnerrel ? Filmezeshez soknak tartom a majd 60 fokot és a játékok egy jo része jóval kevesebb erővel is beéri. Köszönöm elore is :)

(#16182) Televan74 válasza foka (#16176) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nálam a Samsung TV -m nem érzékeli a kártya HDMI -ét.Ha DVI-HDMI adapterrel van rákötve, No problem. Szerintem vannak TV -k amik nem képesek a jel fogadására. Ugyan ez volt a probléma egy HIS 7770 esetében is.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#16183) foka válasza Televan74 (#16182) üzenetére


foka
aktív tag

Dvi-hdmi adapterrel se ment, a kártya hdmi kimenetén se :(
De akkor a 7950-nel régen miért ment? Van jelentősége annak, hogy a R9 290X-re már nem lehet analóg monitort kötni?

Üdv: Fóka

(#16184) HSM válasza foka (#16183) üzenetére


HSM
félisten

Nincs.

(#16185) hash99 válasza foka (#16183) üzenetére


hash99
senior tag

Nekem hasonló tv-ről megy a gép és nem volt gond vele 14.4-es catalyst-tal. Nem frissítettem mert eddig ez a driver bevált. Ha jól tudom a te tv-den 3 db hdmi bemenet van. Próbáltad mindet? Mondjuk én hdmi-hdmi kábellel kötöttem be.

[ Szerkesztve ]

(#16186) hadde


hadde
tag

Én az R9 290.et egy Samsung UE40F6100 TV-n használom és minden probléma nélkül megy rendes HDMI kábelen, ott a TV-d nagyon gyanús h valami megadta magát benne, ha mást kötsz HDMI-re működnek?

(¯`·._)H@®ÐÇ()®€_)-,.-~*´¨¯¨`*·~-.¸

(#16187) hadde


hadde
tag

Meg még nekem olyan kérdésem van hogy a Gagyibyte R9 290 vga WF hűtése alatt lecserélem a pasztát javít e valamit vagy inkább hozzá se fogjak, MX2 es van itt helyileg a boltba, az jobb mint a gyári megoldás?
Ha szétkapom szépen óvatosan a Ramhűtő feletti kis hőátvezető lapkák nem sérülnek meg leszereléskor?

(¯`·._)H@®ÐÇ()®€_)-,.-~*´¨¯¨`*·~-.¸

(#16188) Asbee válasza hadde (#16187) üzenetére


Asbee
veterán

Pár fokot hoz, de a gyári sem rossz. Új korában nem sérül meg.

(#16189) zimi1991 válasza Asbee (#16188) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Sziasztok!
Megvan végre az r9 290-em :B
Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy valaki próbált már mellé társítan physx nek nvidiát?

A privátokra illik válaszolni!

(#16190) hadde válasza Asbee (#16188) üzenetére


hadde
tag

Nem hiszem h megsült volna, egyszer feltoltam szépen szakaszosan neki 1200 Mhzre de 100 százalékos venti mellett és nem fagyott nem kockásodott nem volt rendellenesség, tartotta a max 85 fokot és droppolt is lefele a kártya h tartsa a hőmérsékletet!
BF4 et repítette mint a szélvész, ez csak egy 15-20 percet nyomtam neki de rájöttem h ez felesleges, és a gyári hűtőpasztára gyanakszom a hőmérsékletek végett, alap biossal hozza a 38-40-41 fokot a másik állasban melegszik jobban.
Megpróbálok egy Bios frissítést hátha ott van valami zűr.
Vagy szerinted sűlt ? Mert Én nem hiszem...
Ettől függetlenül h új Rendszert raktam és a 14.4 drivert a Ram és a GPU frekvenciái sosincs alap helyzetben,
ugrál fől és le, a GPU terheltség szintén, auto beállítások mellett mikor ugrálnak az órajelek és a kihasználtság 36% fordulat melett 45-50 fokos a kártya.

[ Szerkesztve ]

(¯`·._)H@®ÐÇ()®€_)-,.-~*´¨¯¨`*·~-.¸

(#16191) Asbee válasza hadde (#16190) üzenetére


Asbee
veterán

Milyen megsülés? Nem igazán értem miről beszélsz, kérdeztél valamit amire tapasztalatból válaszoltam mivel vagy 3x pasztáztam át. Szerintem azt már írták neked, hogy tedd át bios kapcsolót silent mode-ról. Akkor nem lesz 85 fok limit. Nekem is netezés alatt 45-50 fokos a kártya. Ez ilyen.

(#16192) foka válasza hash99 (#16185) üzenetére


foka
aktív tag

hdmi-hdmi kábellel próbálom, mindhárom hdmi-n, átalakítóval és közvetlenül a kártya hdmi kimenetén. Télen még használtam a 7950-nel (filmeket néztem).
Másik hdmi forrásom jelenleg nincs, majd 1-2 hét múlva lesz beüzemelve a kicsi gép, de az is csak dvi-hdmi átalakítóval (HD5450 low profile).

Üdv: Fóka

(#16193) HSM válasza hadde (#16190) üzenetére


HSM
félisten

1200Mhz? :Y Mit droppolhatott szerencxsétlen, ne süljön meg! :C
Én örülök, ha ebben a melegben a 875MHz-re fixált beállításon 85 fok és 3200rpm alatt marad BF4-ben. :C
Bár nálam úgy van belőve, hogy nem dobálhat órajelet....

(#16194) Joshi válasza foka (#16192) üzenetére


Joshi
titán

Nincs egy média lejátszó valakinek csak addig amíg kipróbáld? A TV-én sajnos minden kimenet egyetlen nyákról üzemel, ha elszállt a HDMI a TV-én akkor alaplap csere. Egy régi LG 32"-os TV-nek ez 15k-ba lett volna ha nekem kellett volna fizetnem de szerencsére gariba kicserélték. Ja és ne kerülje el ez a figyelmedet.

[ Szerkesztve ]

(#16195) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Rég jártam erre, még mindíg nincs más megoldás 100mV fölé menni csak trixx és minden boot utáni beállítás?

Azóta is catalyst 1180/1250-en használom.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#16196) asvald


asvald
senior tag

Hy !

Ez a gpu kihasználtság ugrálás normális dolog? Mert kombusztorban ,furmarkban,is figyelmes lettem rá 80-99% ,de van mikor 0-99 között van , és 5-15 fps különbség is van.
Felraktam legújabb beta drivert is már ,de ugyan az .....

Igazából lagot nem tapasztalok ,csak remélem nem egyedül vagyok ezzel a dologgal ;]

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#16197) Joshi válasza asvald (#16196) üzenetére


Joshi
titán

Az attól van hogy próbálja tartani a max 93-95C°-os gpu hőmérséklethatárt. Ahhoz hogy ne vegyen vissza a teljesítményből stabilan ez alatt a határ alatt kell tartanod a hőfokokat. Akik léghűtést használnak azok venti profilt készítenek ennek a kiküszöbölésére.

(#16198) Zoo123 válasza asvald (#16196) üzenetére


Zoo123
senior tag

És nem lehet hogy visszaveszi a GPU az órajelet hogy tartsa a fogyasztási keretet?
PowerLimit alapon van?

Szerk.: Megelőztek

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#16199) asvald válasza Joshi (#16197) üzenetére


asvald
senior tag

az a helyzet saját ventilátorprofilom van ami nem engedi 80-85fokis se kb olyan 70-75re beáll a gpu hő
megjegyzem a cumó nincsen gépházban szabadon van + 2db f12 -es venti adja hátulról a nyáknak a + hűtést

Power limit +50en van

Ja és nem tudm mennyire lényeg de egy sempron 140 mellet overkillezem a kártyát jövőhóig :D

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#16200) Joshi válasza asvald (#16199) üzenetére


Joshi
titán

Akkor a proci kevés a kártyához, teszt alatt nézd meg hogy mennyin terhelődik a proci.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.