Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16851) viktor82 válasza daveoff (#16849) üzenetére


viktor82
őstag

Köszi a gyors választ ! :R

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#16852) Lolka Bolka válasza viktor82 (#16848) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Nézd meg mondjuk az EK oldalán, hogy vizezésre ugyan az az egység jó-e, ha igen, akkor szerintem át lehet szerelni, ha más más vizes blokk van hozzájuk akkor nem.

(#16853) HSM válasza Milka 78 (#16838) üzenetére


HSM
félisten

Rámértem, a legfrisebb 14.7 RC3 AMD driverrel, GPU megkapta +50% power limitet, 1100/1400MHz, FHD maxon, legfrisebb Steam-es TR, maxon, 4X-es SSAA, MotionBlur OFF egyedül.
Amúgy 4690K volt 4500MHz-en, 16GB 2133Mhz CL11 DC rammal, szóval a platform is igen jó kondiban volt alatta szvsz.

Az eredmény ugyanolyan lesújtó. Körbenézve a múltkori mentés helyszínén, 28-35FPS, gyalázatosan gyenge.

Mértem egy benchet is, kb. az lett, amire számítottam, hogy nálad ott a +X és a +50Mhz:

Bennehagytam az OSD-t, láthatod, miért nem így használom, 4500rpm, 90-97 fokra melegedett. :Y (a "forrófejű" delid nélküli origi Haswell-em meg 46 fok a legmelegebb mag így 4500-on, no comment, lol)
Mondjuk a 25 fokos szoba még mindig nem kevés a téli 22-23-hoz képest, plussz ilyenkor +40W-al fűti a házam alulról plusszba a passzív táp (450W-ot vett fel a konnektorból teszt közben a komplett gép monitorral :Y ) és azt hiszem, nagyon időszerű lenne porszűrőket takarítanom, mert iszonyat koszosnak tűnik már megint, pedig nincs egy hete, hogy full kitakarítottam. :F
Szóval nekem ez még mindig no-go lenne még így széttuningolva is. :N Mondjuk így jól meghúzva már éppenhogy, de hozta, amit az előd 280X 2X-es SSAA-val, de azért ennél többet vártam volna ebben a játékban a 280X-->290 cserétől, mint 2X-es helyett 4X-es SSAA azonos FPS-el.... Ja, igen, és a 290 1100/1400-on brutálisan fogyaszt, állati hangos és meleg. A 280X Vapor-X-emnek meg a gyári 1070/1550Mhz meg meg se kottyant, állati halkan és hűvösen. :(
Van játék, ahol hozza a 290 az elvárhatót a 280X után, de itt ebben a játékban nagyon gyengét villantott az elvárásaimhoz képest. :R

[ Szerkesztve ]

(#16854) viktor82 válasza Lolka Bolka (#16852) üzenetére


viktor82
őstag

Nem is rossz elgondolás meg is lesem :))

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#16855) GeneraL_XTX válasza HSM (#16853) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Azért azt te is végod ugye, hogy az SSAA igencsak eszi a vga-kat, nem rossz azért, hogy azonos sebesseggel futtatja dupla olyan jó mintavétellel. :U

(#16856) Asbee válasza Lolka Bolka (#16852) üzenetére


Asbee
veterán

Nem értem ez, hogy jön ide. Az FC blokk nyilván nem, mivel más a nyák felépítése a két karin, még ha esetleg a lyuktávolság azonos is. Az univerzális csak chipet hűtő blokk meg nyilván jó mert univerzális.

(#16857) HSM válasza GeneraL_XTX (#16855) üzenetére


HSM
félisten

Tuning nélkül +15%-al gyorsabb csak azonos beállításon, 2X-es SSAA-val, figyelembe véve a fogyasztásban lévő ennél lényegesen nagyobb difit, ez elég gyenge produkció.
Oké, 1100/1400-ra húzva már hoz +30%-ot, de ott már vagy 80-100W-al eszik többet a tuningolatlan 280X-nél, ami nem kevés, a hangra is rányomja a bélyegét.
[link]
Mondom, máshol azért meggyőzőbb a sebességelőny, de itt nagyon elszomorodtam, mikor megláttam az eredményeket. ;)

(#16858) Erdei88 válasza HSM (#16853) üzenetére


Erdei88
veterán

Ez tényleg nagyon meleg, nálam 70-73 fokra melegedett a GPU, igaz csak 1050/1300-on

(#16859) Lolka Bolka válasza Asbee (#16856) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Aha és most mi van? Ezért felesleges volt "tollat" ragadnod. Volt egy kérdés, adtam rá egy megoldást, ami szerintem működhet, de én magam nem jártam végig. Bár látatlanban így is arra tippelek, hogy a válasz nemleges.

[ Szerkesztve ]

(#16860) Milka 78 válasza HSM (#16853) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Haljak meg nem értem.A procim csak 3570k 4500mhz(most még kevesebb igaz a Ref clokkal most játszottam) memória csak 1866 cl9,13.12 es régi driver,290 1110/1411(itt +10/10 mhz a forrom).Elméletileg gyorsabbnak kéne lennie a mostani gépednek,de ennek ellenére lassabb mint a fent említett régebbi gépem...ha nem is sokkal.Órajel dobálás?Nálam stabilan tartja...addig amig nem állítottam a monitorozást 400ms-re.😌 Ott azért már látszik némi mocorgás.
A hőfokaid amik igazán mellbe vágtak,bár bevallom az enyémet nem is néztem,mert kánikulában lőttem be (gpu talán 65-70 a vrm meg 89)gondolom most hűvösebb.

(#16861) HSM válasza Erdei88 (#16858) üzenetére


HSM
félisten

Ez a max, amit bír, és +50mv is kell neki. 1050-en, alapfeszen azért nálam is sokkal jobb a helyzet. Amúgy az lesz, kíváncsiságból kitakarítom gyorsan a porszűrőket, mérek egyet, és teszek egy ventit a passzív tápra, és mérek mégegyet. ;] Hamarosan jelentkezem. :R

(#16860) Milka 78: A monitorozás 1s-es volt, de a következő tesztben átrakom 250ms-re, dobálás amúgy egy darab sem volt. :R Ja, és a hőfoklimit nélküli BIOS-al ment, és +50% power limittel, szóval elvileg nem lehetett ilyen gond. A gépem tuningja is teljesen stabil, akármilyen tesztben néztem, igen impozáns eredményeket szült.

[ Szerkesztve ]

(#16862) tailor74 válasza viktor82 (#16848) üzenetére


tailor74
őstag

Nem akarok okosabb lenni a kelleténél, de ha jól tudom a 280x-ek furat távolsága 53x53 mm, a 290-eké pedig 54x54mm.... Tehát szerintem az asus dcull hűtés nem fog felmenni a 290-re...

De biztos van itt aki majd megmondja a pontos méreteket.. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#16863) Asbee válasza Lolka Bolka (#16859) üzenetére


Asbee
veterán

Én viszont megnézegettem és értelmetlen a párhuzam. Ha legalább ránéztél volna a két nyákra látnád. Bocs, hogy szóvá mertem tenni egy szakmai fórumban.

(#16862) tailor74: Megelőztél. Én is úgy tudom más a távolság, de lehet valaki vagy google pontosabban tudja.

[ Szerkesztve ]

(#16864) viktor82 válasza tailor74 (#16862) üzenetére


viktor82
őstag

Nagyon sok az ellentmondás azt hiszem passzolom ,nem fogom megbontani az eredeti hűtőt igy láthatatlanban kicsit várok még majd befektetek egy peterre!Köszönöm a segitséget :R

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#16865) Milka 78 válasza HSM (#16861) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Végképp nem értem.Pedig valami akkor sem gömbölyű.Az egy dolog,hogy egy szerintem igen tuningos 290x gyorsabb,ami lényegtelen mert nem egy kategória.De a régi driveres 290-es (talán még ref volt rajta nem is hybrid)eredményem miért nem lassabb,hisz annak kéne lennie és nem gyorsabbnak...lehet ennyit dob a magyarítás a TR-en😊

(#16866) HSM válasza Milka 78 (#16865) üzenetére


HSM
félisten

Lehet, a magyarítás dob rajta, nekem angol van.

No, de jöjjenek a mérések!
Takarított porszűrők 24,5-25,5 fok közötti szoba végig.
Először 1100/1400, táp ventivel:

Lefuttattam paszív táppal is, 2-3 fokkal melegebb lett, arról elfelejtettem fotót lőni. :DDD
Utána alapfeszes tuning, 1050/1250:

Azért itt bár a hőfokok még mindig kicsit magasak, de remekül látszik, mennyivel kisebb fordulattal elbírt vele. (A ventiprofil a sajátom volt minden esetben.)
Utána futtattam egy gyári alapórajeleset, 950/1250:

Ez már a szokásos, 85 fok, 3500rpm, nekem hangos. :D
És utoljára a 850/1250MHz, -20mv beállításom:

Így elsőre soknak tűnik, amit bukok, de nem az. 25%-al lehetne gyorsabb 1100/1400-on, kihajtva a lelkét, de nekem sokkal kellemesebb élmény halkan játszani hűvösen 2500-2800rpm között.
Ami még durva, a konnektoros mérő értékei. 1100/1400-on 440W-ot mutatott, 850/1250-en mindössze 320-at. Azért ez barátok közt is 120W, vagy ha úgy tetszik a komplett gépre vetítve +37.5%-al nagyobb fogyasztás +25% sebességért, nem túl jó arány.
Az 1050Mhz 400W körül kért, a gyári 950Mhz 380W magasságában.
Proci fogyasztás minden képen az OSD tanulsága szerin 37W fixen. Órajelugrálást egyáltalán nem tapasztaltam, GPU Usgae 99-100% volt végig a tesztek alatt.

Szerk.:
Az OSD felépítése pedig:
bal legfelül az idő,
alatta balról jobbra, soronként:
FPS
GPU hőfok, GPU usage, GPU real clock
MEM clock, mem usage
<üres sor>
CPU MAx Thread usage, Total CPU usage, MAX Core temp, CPU package Power
GPU temp, FAN RPM
GPU VRM temp, GPU VRM voltage out, GPU VRM POUT
MEM VRM temp, MEM VRM VOUT (bugos), MEM VRM POUT (bugos), GPU MEM USAGE

[ Szerkesztve ]

(#16867) Lolka Bolka válasza Asbee (#16863) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

De nem néztem rá, tehát az én párhuzamom nem értelmetlen. Neked is rá kellett nézned, hogy ezt megállapítsd! ;) Gondoltam ő már megtette, de bizonytalan volt vmi miatt (gondolok itt 1mm erre vagy arra). Ezért mertem tanácsolni egy szakmai fórumon, azt amit! Remélem abban egyetértesz velem, ha mindkettőhöz jó lenne ugyan az a vizes cucc, akkor egyéb hűtési módokra is igaz lenne...
De a lényeg a világbéke! :R

(#16868) deadwing


deadwing
addikt

Bocs srácok, de ezt muszáj :)
Összerakódott a full vizem, ezekkel a gyönyörűségekkel :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#16869) HREH


HREH
senior tag

Asus DCUII R9 290-es kártyát meg merjem venni? Olvastam, hogy az Asus hűtése nem lett rendesen megtervezve a Hawaii GPU-kra, ill. VRM is melegszik mint állat... (Használtan venném, itt HA!-n, 2,5 év garival, 89k-ért) Sajna 290-esek közül csak ez férne be a házamba, olcsóbban csak 280X Vaport tudnék venni (87k) csak ez meg alapból jó 20%-kal gyengébb. Vélemény? (Tudom, már kérdeztem, csak biztosra szeretnék menni.)

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#16870) Televan74 válasza deadwing (#16868) üzenetére


Televan74
nagyúr

Annyira ronda! Grat hozzá. :C

Szerk.: Irigy vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#16871) deadwing válasza Televan74 (#16870) üzenetére


deadwing
addikt

Köszi :)
1 blokk kereken 1 kiló. Nem tartottam még ennyi rezet a kezemben.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#16872) daveoff


daveoff
veterán

Van itt valaki, akinek van vizezett 290X EK blokkal + backplate-el? Igazából annyi lenne a kérdésem, hogy vajon az EK backplate-et rá lehet-e szerelni csak simán a ref kártyára, a blokk nélkül.... :F

Valaki tudna ezzel kapcsolatban segíteni némi infóval?

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#16873) MastR válasza daveoff (#16872) üzenetére


MastR
tag

2 képpel tudok neked szolgálni hátha meglátod amit keresel. A ref hűtőmet lassan 1 éve nem láttam :) [link][link]

(#16874) zzola válasza HREH (#16869) üzenetére


zzola
félisten

Ennyiért kapsz új MSI-t, én inkább azt venném...

(#16875) Lolka Bolka válasza deadwing (#16868) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Ne bassz! :) Boccs de ez jutott eszembe! :D Nagyon csecse!!! :R

(#16876) GeneraL_XTX válasza HREH (#16869) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Vegyed, ha alapon használod normális házhűtéssel nem lesz vele gond, tuningot viszont ne erőltesd, max alapfeszig.

(#16877) ÁdiBá válasza HSM (#16866) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Milyen beállításokon mérted le a játékot?

ÁdiBá

(#16878) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Na ez a vicc a hardver tuningban.
Beállítottam az összes 3DMARK alatt a kártyát stabilra. Elindítottam a StarCraft2, 2 perc múlva játékba megállt a kép. ;]
Úgy hogy ennyit a tuningról marad alapon.

ÁdiBá

(#16879) HSM válasza ÁdiBá (#16877) üzenetére


HSM
félisten

Win7 64bit SP1. AMD Catalyst 14.7 RC3-al.
Beállítások:

(#16880) GeneraL_XTX válasza ÁdiBá (#16878) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Stabilitás mérésére 3Dmarkot használni nem a legjobb megoldás, akkor már inkább Heaven/Valley. Többször is megesett már, hogy amilyen beállításokon a 3dmark vígan elment, az az utóbbi teszteken már fagyott.

De a legtutibb egy olyan játék több órás, huzamos tesztelése, amin a vga folyamatosan 100%-on pörög. Pl Metro Last Light, BF4, Crysis 3 stb.

(#16881) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok!

Mely márkák ajánlottak ezekből a kártyákból. Custom verziò érdekelne, ami amd-hez viszonyítva a legkevésbé melegszik.
Asus úgy olvasom itt nem a legjobb változás. MSI twinfrozer?
Ami nekem van konfig abból kéna valamit cserélnem alaplap vagy valamit nv-ről amd-re miatt?

(#16882) Lolka Bolka válasza Anubris (#16881) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

hello, mi a baj a EVGA GTX 780 Ti-vel? Én speciel gigabyteot vettem, mert az volt a legolcsóbb 3 év garival. Konfigod teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#16883) Anubris válasza Lolka Bolka (#16882) üzenetére


Anubris
őstag

Szia!

Semmi gond vele de amig nem jön ki egy normálisabb 980 vennék egy olcsóbb karit pár hónapra.

(#16884) GeneraL_XTX válasza Anubris (#16881) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Sapphire, PowerColor, esetleg MSI TwinForz ami úgy igazán ajánlott kategória.

(#16885) lowzor válasza HSM (#16879) üzenetére


lowzor
veterán

Lehet, hogy a Win 8.1 dobna kicsit rajta.

(#16886) HSM válasza lowzor (#16885) üzenetére


HSM
félisten

Az lehet, de az meg a felhasználói élményt nyomná le a béka segge alá. Amúgy tegnap linkeltem mérést 280x-el, szval megnézheted, gyorsabb-e nálad a win8-on. ;]
Bár a lényegen ez semmit nem változtat, ha a win7 miatt ilyen a sebesség, akkor az a 280x-re is hatott, szval a kettő difije ugyanolyan kevés marad.

(#16887) lowzor válasza HSM (#16886) üzenetére


lowzor
veterán

Nincs fent, engem nem nagyon fogott meg ez a játék :C
Nálam ugyanolyan a felhasználói élmény, mint Win 7-el, priviben meg is írtam, miért.
Google-be beírva amúgy azt írják néhányan, hogy smooth-abb Win 8-on.

(#16888) Habugi válasza lowzor (#16887) üzenetére


Habugi
addikt

Nem fogott meg a folyamatos sóhajtozás/nyögdécselés/emóóó áradat? ;]
Engem sem..

Nem sokszor ültem Win8/8.1 előtt, de amikor igen akkor kb 3perc után rosszulvoltam tőle, mintha egy okosteló menüjében lettem volna amit idióták írtak idiótáknak. A "csempés" megoldásra hirtelen a megfelelő szót sem találom. :DDD
Google+Smooth-abb faktorból nem szabad kifelejteni, jószerivel 1-2éve meglévő Win7 után próbálja/próbálta ki az átlag user a Win8/8.1-et és ugye mint frissen telepített Winfos, jóhogy ad egyfajta plussz érzetet.

Különösebb tapasztalat híján az első benyomások miatt én kerülöm mint tűz a vizet, bár ha azt mondod "felhasználói élmény" szempontból minimálisan is szintbe hozható(ak) a Win7-el, lehet az egyik üres particiómra feldobok majd egyet.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#16889) lowzor válasza Habugi (#16888) üzenetére


lowzor
veterán

Én kb a win 8 telepítése óta nem találkoztam a csempés felülettel :C
Feltettem egy progit, amitől lett start menü, ami ugyanúgy néz ki, mint a win 7-é. A kezdőképernyőt meg letiltottam a retekbe, így soha nem találkozok azzal az okádék Metro-val. Kb ennyi, így most olyan, mintha egy win 7-et használnék, a BF4 Mantle-el meg klasszisokkal szebben megy.
Nem kell mindjárt besírni, ha valaki meglátja és nem tetszik neki. Elég gondolkodni és meglehet oldani a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#16890) Habugi válasza lowzor (#16889) üzenetére


Habugi
addikt

"Elég gondolkodni és meglehet oldani a dolgot."

Vazzzeee.. ;] :C

Erősen érvelsz, hétvégén megnézem most már csak azért is. Legyen igazad, legrosszabb esetben pedig max nem minimális tapasztalat után fog nem tetszeni.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#16891) lowzor válasza Habugi (#16890) üzenetére


lowzor
veterán

Nyilván nem használnám hónapok óta, ha nem lenne tök olyan így, mint a Win 7. Az alap Win 8-tól a kezdőképernyővel én is undorodtam.

(#16892) daveoff válasza Habugi (#16890) üzenetére


daveoff
veterán

Megjelenés óta w8-at használok, a 8.1 és a fissítések megjelenése óta csak egyre jobb lett. Stabil, gyors, könnyen kezelhetô. Jelenleg szerintem sokkal jobb, mint a win7. Lassan itt a w9, úgyhogy ideje lesz elfelejteni a 7-et, mert teljesen meg fog szünni a támogatása.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#16893) Milka 78 válasza daveoff (#16892) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az azért még odébb van,főleg,hogy a DX12-nél is számolnak vele ami szintén odébb van.Az MS mindig ezt csinálta(98 ok->ME kuka->XP ok->Wista kuka->7 -es ok->8-as a jelen állás szerint,figyelembe véve az álltalános véleményt...kuka).Sanszos,hogy a 9-es jó lesz főleg azért,mert az MS is rájött a 8/8.1 hibáira és az alapoktól újra gondolja az egészet,gondolva itt a 7-es sikerén és a 8-as sikertelenségén.

(#16894) lowzor válasza Milka 78 (#16893) üzenetére


lowzor
veterán

Nem kuka, ha minimálisan, kb 5 perces melóval átmoddolod. A BF4 Mantle-al kb játszhatatlan Win 7-el a hatalmas CPU tüskék miatt, 8-al meg tükörsima. A többi játékra is érvényes, hogy picivel jobban fut W8-on (mondjuk a BF4 nem picit).

[ Szerkesztve ]

(#16895) #35434496


#35434496
törölt tag

Van már valami hír a 290x utódról?

(#16896) ÁdiBá válasza #35434496 (#16895) üzenetére


ÁdiBá
addikt


Ha ezek a specifikációk valósak akkor ennek az árából kettő vagy három GTX 980 kifog jönni.
Ez nekem kicsit erősnek tűnik. Ha tényleg ilyen kártyával jön az AMD, akkor 1-2 évig az lesz a helyzet mint az intel vs amd, nem lesz ellenfele.
Viszont nekem kicsit erős túlzásnak nézz ki ....

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#16897) daveoff válasza Milka 78 (#16893) üzenetére


daveoff
veterán

Szeptember végén már letölthetô a w9 preview, nincs már messze a megjelenés... ja és a w8.1 is felfogható egy új oprendszernek, azt nem számoltad bele.

ÁdiBá: ha ez valós, akkir az kemény lesz! Forrást tudod linkelni?

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#16898) Milka 78 válasza lowzor (#16894) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A közösség túlnyomó többsége szerint az,de volt itt jó pár cikk a PH-n ahol ki is derült,hogy van baj rendesen az MS-nél ebből kifolyólag kár is lenne tagadni.Hála istennek nem BF-ezek a moddolás meg nem ismeretlen számomra.Egyszerűen nem kell,nincs belőle előnyöm és főként nincs meg az összhang.Mivel nyakunkon a 9-es (amire viszont ténylegesen rá leszek kényszerülve,pusztán csak azért is mert időszerű) már nem is fogok foglalkozni,tök felesleges számomra.

daveoff : Szőrszálhasogatás! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16899) ÁdiBá válasza daveoff (#16897) üzenetére


ÁdiBá
addikt

BERMUDA XTX RADEON GPU
Több oldalon rá kerestem és mindenhol ez, ezek az adatok vannak feltüntetve.

ABU tudná gondolom a hírt megerősíteni, vagy cáfolni. De gondolom ő nem fűzz semmit ezekhez az információkhoz. :U

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#16900) #35434496 válasza ÁdiBá (#16896) üzenetére


#35434496
törölt tag

Megjelenésről lehet tudni valamit? Abu! Áruld el mi a helyzet az új radeonokkal? ;] (Nem baj ha kirúgnak érte én megúszom.) :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.