Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) dergander válasza HSM (#15549) üzenetére


dergander
addikt

Miért a Refi nagyon hangos 60%on? Nekem ez új.

(#15552) HSM válasza dergander (#15551) üzenetére


HSM
félisten

Nem hangos a refi, az emberek hallása túl jó. ;]

Viccet félretéve számomra elviselhetetlenül hangos lenne, de erről meggyőződhetsz magad is: [link]

(#15553) daveoff válasza Milka 78 (#15548) üzenetére


daveoff
veterán

Az érdekes, mert nekem a 24°C-os szobában 60% ventivel 93-94°C-os a kártya, éppen hogy tudja tartani az alap órtajelet, pedig már újra is pasztáztam, és kapott új gap-padeket is. Ráadásul most most a házam szellőzése is elég jó, 2db AF140 tolja neki a friss levegőt előről, max fordulaton. Ezért nem értem nálam miért ilyen meleg, az ASIC nálam 74,9%, úgyhogy az alapfeszünk is hasonló lehet, hőfokoknak is hasonlónak kellene lennie. Egyébként az enyém is viszi az 1100-at, de kevés hozzá a hűtés. Már alig várom, hogy én is rápakoljam a hibridet....

(#15552) HSM: Én leszarom, mert fejhallgatóban semmit nem hallok a 60% ventiből sem....

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#15554) Milka 78 válasza HSM (#15552) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Most hogy hallózok a lábamnál lévő gépnél...jelen pillanatban idle 45 fok 39%-on kezd zúgni tőle a fülem.A Hybrid maxon +116mv-os masszív tuning alatt terhelve sem volt hallható.Könnyű hozzászokni a jóhoz :K

daveoff : Én sem értem,mert bizony irreálisan magas az a hőfok és mellbevágóan nagy a különbség.Ráadásul a sima 290-em is valahogy e körül teljesített.Most 26 fok van még mindig és az asztal alatt van a gép ahol nem éppen ideális a helyzet.A házventik meg teljesen le vannak szabályozva.Próbáltad levett házoldallal?

[ Szerkesztve ]

(#15555) HSM válasza daveoff (#15553) üzenetére


HSM
félisten

Fejhallgatóban könnyű... Csak akkor kéne a lakás többi lakójának is, míg játszom. :D Viccet félretéve, ha nem zavar csak jó, mivel így jóval olcsóbb kártya is megfelel neked. :) Engem viszont 2000rpm (emlékeim szerint kb. 37%) felett borzalmasan zavart a hangja. :) Ilyen 60%októl még fülesben is frászt kapnék, igaz, nyitott fülesem van. :DDD

(#15554) Milka 78: Az biztos. Nekem is más világ kezdődött, mikor elhalkítottam a gépem az új házammal, és miután kidobtam a két winyómat és csak az SSD maradt. :) És játék közben is sokkal jobb, ha csak a játék hangjait hallom, nincs alapzúgás alá. :) A barátnőm is boldogabb így. ;]

(#15556) zovifapp111 válasza Milka 78 (#15548) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Bocsi!Nem ide szántam! :))

[ Szerkesztve ]

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#15557) Milka 78 válasza zovifapp111 (#15556) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Báááázzz(elmebeteg,nem vágod a privi üzi fogalmát!!!!) :DDD Volt para rendesen :K Nem benchelek,kb. azt tudja alapfeszen,mint a 290 agyonfeszelve,vagy talán kicsit többet.Megnézzük,hogy majd mit tud,de a cél az 1160/1410,bár az az érzésem ez a memória lehet többet fog tudni(le is kopogom).Mondjuk 1500-ra már be is vernék egy korsó páleszt örömömbe. :DDD Tudja az eladó,hogy ledobom a hűtést és visszakaptam a sérüt csavarmatricámat ami a régi 290-emen volt az új,sértetlen meg ott pihen nála.Ezt hívják teljes körű csavarmatrica ügyintézésnek ;)

daveoff : Spanom ugyan ilyen cipőben jár,de neki ráadásul nyitott háza van.Komolyan fontolóra vette,hogy beüzemel egy usb-s villanypásztort :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15558) daveoff válasza Milka 78 (#15554) üzenetére


daveoff
veterán

Nem próbáltam, ha leszedem az oldallapot, akkor a gyerekek szétbarmolják a gépet, nálam az kötelező tartozék! :D

(#15555) HSM: Logitech G35-ben semmit nem hallok a 60% ventiből, amikor játszom, akkor már mindenki alszik.

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#15559) zovifapp111 válasza Milka 78 (#15557) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Jól van ,na!Én már előre ittam a medve bőrére! :) Ünnepeltelek!Báááááz!Teszteket kérek!!!Akár priviben is!Minden érdekel,Hőfoktól kezve stb...stb....!Köszi szépen , :) :D csá!!!

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#15560) dergander válasza daveoff (#15553) üzenetére


dergander
addikt

Ezt énse értem egyeseknél hogy lehet ennyire hűs,nekem elől 2x 14AF alul pedig egy swift2pwm hátul is és felül 2 iszonyat légáram van a házba és mégis 90fok a gpu és a fordulatszám is 90%os. Vagy itt pár ember ráereszt egy oldalsó szoba ventit és úgy mutat egy tesztet vagy szimplán ennyivel hűsebb a kártya. Nekem giga van de ahogy itt az egyik kolléga monta hogy neki 70%ventin 80fokon tartja a gput számomra lehetetlen.

(#15561) HSM válasza dergander (#15560) üzenetére


HSM
félisten

Nekem is ilyen lenne, komolyabb, V-sync OFF terhelésen 30 fokos szobában, ezért hajtom 825/1250-en. Ott remekül meghűti a WF3, halkan. Alapon, 950/1250-en is még bírná szerintem 70%-80% körüli ventivel 90 fok alatt, de az én fülenmnek 3000rpm felett nem tetszik. ;] A tuningnál nálam jobb időben is erőlködős volt a hűtő, nem is erőltettem. Viszont jobb időben szépen meghűti a 950/1250-et is. :)

(#15562) TTomax


TTomax
nagyúr

Lightning...1150/1500on halk,70fok felett sosem láttam.Nagyon meg vagyok vele elégedve,igaz 3 slot de bika nagyon!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15563) daveoff válasza TTomax (#15562) üzenetére


daveoff
veterán

Lightning nálam sem volt melegebb....

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#15564) TTomax válasza daveoff (#15563) üzenetére


TTomax
nagyúr

És miért adtad el?

(#15566) daveoff
Hát lehet drága,de ez a hűtés mindképpen megéri a felárat,bukni meg úgy is fogsz,vagy apránként vagy egybe nagyot)

(#15565) asdxv
Mondjuk a Classi két slotos,de nagyon más a két kártya karakterisztikája,a Ligthning hűtése azért jobb egy árnyalattal.Nálam ez maradt pedig megvan a Classi is még... :)

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15565) lowzor válasza TTomax (#15562) üzenetére


lowzor
veterán

3 slot véleményem szerint már kell is ezeknek.
Sapphire 290 Vapor-X is állítólag nagyon jó és az is 3 slotos.

(#15566) daveoff válasza TTomax (#15564) üzenetére


daveoff
veterán

Jó kérdés..... :D Legfőképpen mert drága, annyit nem ért amennyiért vettem, nem akartam megvárni míg még nagyobbat bukok vele.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#15567) daveoff válasza TTomax (#15564) üzenetére


daveoff
veterán

Csak tudod kicsit elgondolkodtatott, hogy 70k-ért lehet ref 290-et venni, én meg 160k-ért vettem a Lightningot, tényleg nagyon komoly kártya, a legjobb 290-es, de teljesítményben töredékét tudja a plusz árhoz képest. Én most rakok össze egy hibrid hűtést a ref 290-esre, a Corsair HG10+Corsair H55-el, ami úgy tűnik, hogy nagyon hatékony és igényes is. Mindennel együtt max 100K-ba lesz a hibrid 290-es, alapfeszen viszi az 1100MHz-et, és nagyon csendes, és hűvös lesz remélhetőleg. A teljesítménybeli különbség pedig -5-10% lesz a Lightninghoz képest, szerintem ez így korrekt.

Amúgy folyamatosan variálok a géppel, ezért is adtam el a Lightningot, különben nagyon szerettem.

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#15568) TTomax válasza daveoff (#15567) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én meg már nem foglalkozok ilyen dolgokkal,egyszerűen nincs rá időm.Ha veszek valamit az nekem kész legyen ne kelljen mókolnom,rakjam be ás menjen ahogy kell,az összehasonlításod azért nem fair mert 290-et hasonlítasz a 290Xhez,ott már is megfizetsz egy olyan felárat az X-ért ami indokolatlan,ha már egy ref 290Xet vennél és arra barkácsolnál hűtést akkor egészen másként festene a képlet.
Persze értem én amit irsz, olcsóbban szeretnél nagyobb teljesítményt csak hát ezen a vonalon vissza lehet menni egészen a belő szintű kártyákig,hiszen nem a teljesítménnyel arányosan nő az áruk...az biztos az X nem éri meg a felárat de ez mindig is ilyen volt ilyen lesz ilyen is marad. :)

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15569) daveoff válasza TTomax (#15568) üzenetére


daveoff
veterán

Jaja, én is értem mit mondasz, szerintem teljesen egyet értünk. Sőt ebben a barkácsolásos dologban is nagyon igazad van, utoljára is kikészített a 7970+alpenföhn peter páros, akkor azt mondtam soha többet custom hűtés, erre most megint bevállalom. Ilyen ez, sajnos nem bírok a seggemen maradni. Az összehasonlítás dolog is jogos, de én most kizárólag a teljesítményt tartom szem előtt, és abban így sem lesz hiány, sőt még most sincs, hogy alap 947MHz-en járatom a 290-et.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#15570) Cseneles válasza dergander (#15546) üzenetére


Cseneles
őstag

Hat ez valtozo, h ki mennyit szan ra...de ami kell hozza az egy kompakt viz es egy lehetoleg jobb minosegű vrm borda! Ez ha boltban veszed igen konnyel utheti a 25000ft-ot, apron ha makod van egy asetekbe belebotlasz kb 7000-ert! :K Felrakni ahogy latom nem nagy ordongoseg...aCorsair H50 gyari intel lefogatojara kell furni 4 jukat, h fel lehessen rogziteni a Gpura. Kell meg kb 6db csavar ami fillerek es kesz is :K Bar ezt s karit en igy vettem de roppant egyszeru es ami szamomra fontos, h csendes es nagyon hatekony!!! :Y

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#15571) Milka 78 válasza TTomax (#15568) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Miért festene másképpen?144 kompakttal a PH-n egy 290x(MSI Gaming 114+30 a vizecske),míg a Lightning 159 ropi.Mindkettő kari vadi új PH-s ár.Persze ez nem olyan eget verő nagy különbség,de akkor sem más a helyzet(maradékból leget egy tisztességes ssd-t venni).Ha erre rászámolom,hogy a vizecskét használtan olcsóbban is beszerzem (mondjuk 25-ből feláll) akkor még nagyobb a különbség,de láttam már 100-ért refit és 106-ért Gaming-et használtan.Persze nem fair egy használt karit egy újhoz hasonlítani,de elméleti síkon beszélünk a költséghatékonyság terén és így bizony majd 30 ropit is spórolhatunk,miközben teljesítményben nem igazán vesztünk.

(#15572) TTomax válasza Milka 78 (#15571) üzenetére


TTomax
nagyúr

Azért mert azt írta 100ból megvan amit te írsz is 144 szemben 159el,bár szerintem a Lightningot is meg lehet kapni 159nél olcsóbban,és azért a pcb se ugyanaz mint a gamingé,meg a vrmek is normálisan le vannak hűtve,és barkácsolni se kell,csak berakod és megy nem kockáztatod a garit,mert ugye emberek vagyunk és hibázhatunk,nekem megéri ez a 15K felárat,ha már volt 144K vgara akkor van 159 is,de ne kelljen szerelgetnem.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15573) bombibmw


bombibmw
veterán

BF4 HT Off. [link]

(#15574) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Nem tudom ti hogy vagytok vele de én még vissza állítottam a processzoromat (i7 4770K) kerek 4,0GHZ/UnCore 4,0GHz, mert egyszerűen 2560x1440 semmi különbséget nem tapasztalok 4,4-4,2 illetve 4,0 GHZ-en.
A kártya hozza a maximumot (ASUS R9 290X OC).
Elég a 4,0GHz. :B

ÁdiBá

(#15575) ricshard444 válasza ÁdiBá (#15574) üzenetére


ricshard444
veterán

Nyilván, 1440p + 1 kari mellé felesleges jobban hajtani.

Vannak dolgok...

(#15576) tailor74


tailor74
őstag

Elkövettem ma egy ilyet a giga 290oc-s kártyámmal...

Viszont nem működik... :(
Gelid pwm vga adapterrel kötöttem be a középső, és hátsó arctic F9 pwm ventit, az elsőt pedig az alaplapra....
Az alaplapra kötött szépen megy, de a vga-ra kötött ventik el sem indulnak... Természetesen kipróbáltam őket szintén a lapra kötve, úgy kifogástalanok...

Én arra gyanakszom, hogy az adapter kábel sz@r...
Vélemények, ötletek?
:R

Még amit esetleg érdemes tudni, ezek az F9 ventik 0,16A / 12V 4pin pwm-esek 550-1800-as fordulatig...

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#15577) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Nemtudom mitcsinál mostanába a kártya de egyik monitorról elmegy a szín... Catába se tudok a 3. monitorra kattintani mert szürke, de nem az melyikről elmegy a szín.

Felrakom új bétát de félek abbak szar az eyefinity configolás mint a 6-ba ezért megint a 14.4el kell beállítanom valószínű. :U

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#15578) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#15577) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Miért is lett volna jó...

Ez fasza lesz ha nem javítják 14.4 lesz uccsó amit használhatok?

Még az uninstallert is elbaszták, le se szedte rendesen a 14.7 a drivert.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#15579) TTomax válasza SkyS1gn (#15578) üzenetére


TTomax
nagyúr

[link] de nincs gond mert fogod és visszarakod... [link]..bár nem is értem,hiszen nálad eddig minden driver jó volt beta vagy nem beta.. [link] ugye,ugye...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15580) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Felraktam a Hybridet a 290-re.Ezt mutatta egy 28 fokos panelkecóba 30 perc Heaven után.

Gyorsba rádobtam +100mv-t(1.270-1.298v-között ugrál) és próbaképen megnéztem hogy mit mutatnak a hőfokok.A gpu 72 fok körül alakult ami bő 5 fokkal hűvösebb mint azonos feszen a sima 290-emmel volt (lehet sok volt a paszta).A VRM1 88 fok körül állt be,míg a VRM2 70-75 fok körül alakult. Viszont sufniznom kellett,mert a VRM1-re egy nagyobb bordát raktam és nem bírta el a kétoldalas,így a kártya burkolat és a borda közé egy radírt applikáltam,hogy megtámassza (megy majd egy jobb borda+megoldás erre is) :DDD .
Teszt közben leesett és élből 94-95 fokos lett az ominózus szekció,így maradt a kitámasztás.Mondjuk ebből is látszik,hogy nem valami hatékony az AC alumínium bordája.

Más...Tapasztalt már valaki olyat,hogy kártya csere után az addig stabil proci beállítása hirtelen bukta lett? :F Amióta az új kari bekerült a gép fogja magát és Heaven,Walley bench alatt "... program működése leállt" vagy valami ilyesmi.A gyanús az,hogy a rendszer működik,nincs BS,nincs ccc leállás,semmi arra utaló jel,hogy a kártya lenne a tré.Ellendbe visszavettem a procit egy kicsit mind órajel,mind fesz terén és most úgy fest működik (mondjuk tegnap is megjavult valamiért,bár ott csak alapfeszen teszteltem). Amikor 6870cf-ről 7870cf-re váltottam ugyan ezt eljátszotta a 2500k-m és a bejáratott órajelen több feszt kért mint addig.
A másik tippem,hogy behalt a OP-om és random,meghülyül a rendszer,esetleg a megnövekedett TDP miatt be kéne kötnöm a kiegészítő 6 pinest...nagy a tanácstalanság :F

[ Szerkesztve ]

(#15581) SkyS1gn válasza TTomax (#15579) üzenetére


SkyS1gn
félisten

-

(#15582) TTomax

Te meg mi a hétszentséges büdösuristenről beszélsz?

Meglehet ám nézetni azokat a privátokat, írtam-e vagy nem. (miket is?)

Veled ellentétben erre a szintre nem megyek le soha.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#15582) TTomax válasza SkyS1gn (#15581) üzenetére


TTomax
nagyúr

Jól van azért nem kell privátban any@zni... :N A jelzős mondatok is kíméld,ha kérhetlek nem pásztorkodtunk együtt,én csak téged idéztelek remélem nem vetted magadra. :)

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15583) HSM válasza Milka 78 (#15580) üzenetére


HSM
félisten

Két irányból is visszahthat a VGA a procituningra. Egyfelől a táp terhelésén keresztül, ami VGA nélkül stabil, lehet nagyobb terhelésen ár nem ad olyan szép egyeáramot a táp. Másfelől pedig a proci PCI-E vezérlőjén keresztül is kapcsolatban áll. ;)

(#15584) SkyS1gn válasza TTomax (#15582) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nincs ezzel semmi gond, tényleg ezt leszámítva nemvolt gondom se béta se semmilyen driverrel.

Amúgy nagyon ügyes vagy, hálás vagyok a keresődért, csak PICIT kellett volna jobban kapálóznod.

Az én történetem ITT kezdődött, amikor felraktam a 14.4 után a 14.6 bétát, frissen, a kommentjeim meg mind régebbiek.

Sebaj, azért majdnem összejött! :C

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#15585) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Jelenleg maradok 14.4-en, tetszik az új eyefinity konfigolás meg minden, de nemlehet váltani egybeolvasztott és különálló asztalok között utána... win+p gomg menüi inakítvak lesznek.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#15586) Cole86 válasza tailor74 (#15576) üzenetére


Cole86
senior tag

Az szép pedig! :C

Próbáld ki 3mas átalakító pwmessel csak szimplán.. adapter szar lehet talán..

Tuti jól hűtene.. a bordázat a régi? Szép munka, már csak működésre kell bírni! ;) :))

szerk : újabban már annyi féle 290est próbáltam a gépbe ,h bezavarodott durván a driver.. alapból 49-50fok körül van, ami már nem tetszik és simán felmegy 84ig is auto ventivel (jó szellőzés, oldallap fenn sincs)..

Sajnos ilyenkor a sok újra húzás után már fenn maradnak dolgok, így max a win reinstal segíthet (catalyt uninstal ut meg nem valami alapos sokszor).. :U

Ez már csak egy ilyen biznisz emberek.. :DDD

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#15587) tailor74 válasza Cole86 (#15586) üzenetére


tailor74
őstag

Köszi Cole Uram! :)
Ahogy mondod, szépnek nem szép, de legalább nem működik... :D
Szerintem a sok toldó- átalakítónál szúrtam el valamit, most jön az, hogy alaposan utána nézek a témának...
Egyébként kipróbáltam az alaplapra kötve mindhárom ventit, asus thermal radar core-al 1400/1100/1100-as fordulattal...Hát annyira nem voltam elájulva, gpu 85, vrm1 71, vrm2 81 fokos volt, igaz fele hangerővel, mint eddig...
A borda a gyári, csak a keretet vettem le, ventikkel együtt...
Na de majd kitalálok valamit, bár lehet érdemesebb lenne egy peter, vagy peter 2-re össze spórolnom a pénzt.. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#15588) Attix82 válasza bombibmw (#15573) üzenetére


Attix82
őstag

Ezek szerint az AMD VGA-s konfigoknál a CPU igényesebb játékoknál a DX-es verzió korlát lehet maga a CPU.

Végigfutottam kb ott ahol Te, és jó pár helyen a GPU kihasználtság 60% volt, ahol elérte a 90% ott az fps is hasonló mint neked. (DX)

Mantlet bekapcsolva pedig a GPU 99% teker folyamatosan amivel az FPS is megnövekszik jóval a tied fölé.

(#15589) Milka 78 válasza HSM (#15583) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én is ilyesmire gondolok,bár a 290 vs. 290x között nem olyan nagy a különbség (gondolom én),hogy ilyen drasztikus változás álljon be.
Mivel az előző karim megsült (Win7 betölt de a monitort nem kapcsolta be) nagy szikrázás közepette,remélem nem vitte magával valamelyik motyómat.
A táp 12v-n 11.75-öt ad le ha megfeszelem a karit,de alapon 11.85 körül ad le (persze szoftveres mérés,de ez van). Mondjuk ez ugyan annyi mint a 290-esnél,látszólag nem változott semmi.
Féltek attól is,hogy a proci pcie vezérlője kapott egy pofont,de kiszűrni nem tudom,úgy fest minden rendben van.Az a legjobb,hogy eddig a régi karaim idle-ben volt néha érdekes,netezés közben(itt a régi nem szerette a húzott órajelet),de ez beton stabil,no BS,ami arra terel,hogy nem a vga a ludas.
Most bekötöttem a 6 pines kiegészítőt is ne tudom mit fog lépni rá.
Az a baj,hogy random csinálja és így baromi nehéz kiszűrni,hogy mi a frixi.

[ Szerkesztve ]

(#15590) daveoff válasza Attix82 (#15588) üzenetére


daveoff
veterán

Az a gáz, hogy megjelenéskor AMD kártyával(290x) is hasonlóan, 100+ fps-el futott DX-el, mint bombinál... :( Most meg be kell kapcsolnod a mántlit, hogy hasonló értékeket kapj, ez a vicc az egészben.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#15591) bombibmw válasza Attix82 (#15588) üzenetére


bombibmw
veterán

Igen.
Nemhiába,a DX Nvidia-nak jó,a mantle meg ATI-nak.
Az más kérdés,hogy valakinek a mantli sem jó(nekem nem volt vele gondom,még megjelenésekor sem 280X-szel) és ATI-ja van,de talán a jövőben mindenkinek az lesz.
Ugye a mantle a prociról veszi le a terhet és adja át a VGA-nak,hogy azt teljesen ki lehessen használni.

(#15592) asdxv:
Azzal sem panaszkodtam,igen. :)

[ Szerkesztve ]

(#15592) lowzor válasza Attix82 (#15588) üzenetére


lowzor
veterán

Akkor letettem arról, hogy a HT miatt ennyivel gyorsabb.
Talán még a gyorsabb, jobb időzítesű ramoknak lehet köze a dologhoz.
Bombinak 3570K-val is gyors volt a játék.

[ Szerkesztve ]

(#15593) Attix82 válasza lowzor (#15592) üzenetére


Attix82
őstag

Én ezt mértem HT on és Offal Mantleba ahol már nincs korlát. Eldöntheted megéri vagy sem.

2600K alapon ment. Itt már a mantlénak is korlát az alap CPU mivel 99% nem érte el a GPU, de azért elég jól látszódik a különbség.

HT OFF

HT ON

[ Szerkesztve ]

(#15594) Attix82 válasza lowzor (#15592) üzenetére


Attix82
őstag

Maga a BF4 4 magot használ. De ugye HTval 60% megy a CPU.

Lehet 4 mag 99% és 10% marad a rendszernek meg ami mögötte van. Viszont ha csak 4 mag van akkor 10% levonódik a rendszernek és ami mögötte van így marad 90% a játéknak.....gondolom én ezt.

[ Szerkesztve ]

(#15595) Attix82 válasza Attix82 (#15594) üzenetére


Attix82
őstag

Másik, hogy hátha segít a lagg elkerülése végett mantléba BF4be.

gametime.maxvariablefps 59

(#15596) lowzor válasza Attix82 (#15595) üzenetére


lowzor
veterán

A laggot már elhárítottam, win 8 kellett hozzá :)

(#15597) HSM válasza Attix82 (#15593) üzenetére


HSM
félisten

Mindkét képed CPU-Limites. :U Csak ahogy írod, úgy fest, HT-val több erőforrás jut valami "háttérfolyamatnak (driver?), ami miatt több az FPS. Most hogy a feladatkezelő 99%-ot muta, vagy 62%-ot, szerinem nem sokat számít. :R

(#15598) Attix82 válasza HSM (#15597) üzenetére


Attix82
őstag

Épp a lényeg, hogy CPU limit legyen. Igen mind1 mit mutat a feladatkezelő, viszont azt lehet látni, hogy tartalék van.

(#15599) HSM válasza Attix82 (#15598) üzenetére


HSM
félisten

Túl sok tartalék nem lehet, ha 4 szálat megeszik a BF4, és így sincs kihajtva a VGA. Megmondom mi a gond, hogyha a 62%-os használatra teszel valami terhelést még, az a már futó feladatoktól venné el a CPU-erőforrást. :K

Régen ilyesmikkel demózták a HT P4-eket... Ha elindítottál egy tömörítést és videókódolást egyszerre, HT-val mindkettő összességében 20-30%-al hamarabb végzett, mint egy nem HT-s procin, de ennek az volt az ára, hogy lassabban működtek, mintha külön csak az egyik futott volna. ;)

Itt is ilyesmi lehet. Ha bekpcsood a HT-t, akkor sanszosan jobban fut a játék, mert több erőforrás marad a háttérfolyamatoknak, így mégha elvesznek is picit a játéktól, összességében plusszos marad a móka a nagyobb átbocsájtóképesség miatt. De ha még valamit ráeresztessz a procira háttérből, akkor már lehetnének meglepetések. :)
Ilyesmire lett volna szemléltetés a Linx-es mókám is, amit korábban leírtam, és nem próbáltál ki azóta sem. ;]

[ Szerkesztve ]

(#15600) Cole86 válasza Attix82 (#15598) üzenetére


Cole86
senior tag

Tartalék akkor lenne, ha a gpu kihasználtság 99% körül lenne, ettől függetlenül HT bf4 alatt számít azért szerintem is a magas órajel mellett természetesen. :))

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.