- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- pusszycat: JEYI - okos, színes, interaktív, ssd külső ház.
- urandom0: Új kedvenc asztali környezetem, az LXQt
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- oriic: A TOP 10 legtöbb hozzászólással rendelkező PH! felhasználó
- MasterDeeJay: Gigabyte GA-B350M-D2 - AM4 lap 2016-ból amikor még nem volt Ryzen!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- aquark: Jó platformer játékokat keresek!
-
LOGOUT
AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
zack
nagyúr
válasz
bombibmw #18386 üzenetére
Ki lett tárgyalva már a Valley itt. Le lehet futtatni, de 1.0 még mindig és fele annyira nem terhel mint a Heaven.
Valley stabil után indíts el egy Heaven-t és meglátod.
Persze hogy a Valley stabilt eldobja a BF4.(#18388) BMW001
Abu szerint ez csak gyári beállítás kérdése, mindkét cég máshogy állítja be a gyári képminőséget nV fakóbbra és életlenre AMD élénkebbre és élesebbre. Ettől függetlenül még én sem tudtam AMD minőségre belőni. Pöcs tudja miért.
De ha ez meg is oldaná...Az élesebb kép és színvilág VGA zabálóbb is ha már itt tartunk. Tehát ha be is lehetne lőni AMD közelire, megnéznék egy összehasonlító tesztet. -
HSM
félisten
-
HSM
félisten
válasz
bombibmw #15624 üzenetére
&(#15626) asdxv: Igen, én követtem el a saját kis masinámon, 4,4Ghz 4670K, a 16GB ramom megrántottam 1800@CL10-re (az 1600@CL9 kitemtől nem telik több sajnos) és alapórajeles 290, azaz 950/1250Mhz volt a teszt helyszíne.
Ami még érdekes, hogy egyből feltűnt két dolog, egyfelől, hogy nekem jóval kevesebb az FPS, és hogy viszont lényegesen pofásabb a játék.
Némi tanakodás után asdxv-vel arra jutottunk, azért mégis ki kéne próbáljam azt a bugos GstRender.Thread.MaxProcessorCount 8 parancsot, hátha. Az a mókás, hirtelen nálam is pariban lett a sebesség a tiéddel, és a grafika is egyből pont ugyanarra a szintre butult!
100%-ra nem mondom, de 90%, hogy valahogy túlélte neked az a parancs.
Ugyanis nálam is a beírása után ugyanazok a minimalista részecske-effektek, butuskább megvilágítás, gagyibb geometriájú, rossz minőségű objektumok, és egyszerűbb füsteffektek fogadtak, amik feltűntek a videódon is, csak előszörre azt gondoltam biztos, csak a kódolás gagyi, de nem.
Szóval át kéne fésülnöd a cfg-t, mi a helyzet, mert szerintem csúnyán bebutított grafikával játszol.(#15625) Pacy: Szerintem igen. Nekem csak egy SSD van, de tuningolva, 4400Mhz-es 4670K proci és 1040/1350Mhz-es 290 mellett is elég volt a Seasonic 460W-os Fanless tápom GTA4, BF3 és BF4 alatt is, pedig egyik se kímélte a rendszert.
-
lowzor
veterán
válasz
bombibmw #15624 üzenetére
Tedd vissza 60-ról 70-re a Field of View-ot (asszem alapból 70). Az nagyon megkönnyíti a CPU dolgát, ha leveszed 60-ra.
HSM kolléga csinált egy tesztet 64-es Shanghai-on egy 4.4-re húzott 4670K-val, meg egy 290-el és 70-es Field of View-al jóval 50 alá is simán beesett , mikor levitte 60-ra (láttuk, hogy a videódon annyin van) szinte alig látta 60 alatt az FPS-t, sokkal gyorsabb lett a játék. -
lowzor
veterán
-
Cole86
senior tag
válasz
bombibmw #15611 üzenetére
Hát tudna menni ,ha akarna.. más kérdés ,h én nem akarom mert ott már zabál és keményen 1,35v+ fesznél nem életbiztosítás 24/7es beállításnál ,de a h110 bírná a hőt, illetve a lap is eléggé fa**ántos..
Más kérdés ,h 2db 290esnél már 4k felbontás dukál és max beállítások , ott pedig megint előtérbe kerülne a vga limites helyzetek száma, mivel azért általában 100-120+ fpsek csak a 3d-s 120/144hzes monitoroknál láthatóak.. amúgy 60 fölötti fps számot a kijelzőink nem tudnak megjeleníteni (60hz).. tiszta szívás..
Ezért is partalanok a viták, normál 60hzes moncsik/tv-k mellé a v-sync dukál (ha csak nem csinál gebaszt amiért ki kéne kapcsolni), mivel fölöslegesen járatják csak a vgakat, így a procit is...
-
Attix82
addikt
válasz
bombibmw #15573 üzenetére
Ezek szerint az AMD VGA-s konfigoknál a CPU igényesebb játékoknál a DX-es verzió korlát lehet maga a CPU.
Végigfutottam kb ott ahol Te, és jó pár helyen a GPU kihasználtság 60% volt, ahol elérte a 90% ott az fps is hasonló mint neked. (DX)
Mantlet bekapcsolva pedig a GPU 99% teker folyamatosan amivel az FPS is megnövekszik jóval a tied fölé.
-
Habugi
addikt
válasz
bombibmw #13671 üzenetére
Egy szóval sem mondott többet soha csak annyit, hogy véleménye szerint a 280x nem sikerült túl jól az ASUS-nak. Ez pedig manapság a gyakorlat alapján már inkább tény, mint sem vélemény, sajnos.
HSM már a télen leírta mi a fő probléma velük, bárki googlezik egyet vagy átvándorol a topicba azt látja, hogy igaza volt..Ennyi.
Hozzáteszem (mint mindig..), az enyém még mindig pöpec, tunningbarát vadállat.
Ettől függetlenül persze jó dolog ugratni az ASUS utálattal a szakit, magam is szoktam.. -
Attix82
addikt
válasz
bombibmw #12962 üzenetére
CPU és a GPU alapon volt, itt azaz érdekes, hogy ugye az emberek 90%a azt se tudja mi azaz OC vagy ha tudja nem foglalkozik vele. Megveszik a cuccot és power gomb majd játék...egy mantles géppel elég szép fps értékek mutatkoznak OC nélkül is...DXel meg elég gázos mint látható már OCval is.
Vagyis ,hogy az AMD meglépte ezt a Mantles dolgot nagyon jól tette, így a DX korlátokat eltüntették.
Az biztos , hogy egy IVY bridge vagy Haswell biztos dob rajta valamennyit, ugye azok az SBhez képest ugyan azon órajeleknél 10-15% +t jelent....de hogy +25-30 fpst érne azt kétlem.
-
Goldmen75
őstag
válasz
bombibmw #3063 üzenetére
kapják be a refjükkel együtt! Felesleges technikai, idő s pénz ráfordítás...teszteljék ők rendesen, gyártsák le a megfelelő hűtést s adják oda a márkásoknak hogy az alapján de villámgyorsan tervezzék s gyártassák le a saját hűtésüket....na!
Asbee: én mikor nem jött össze az első Peter kísérlet akkor ugye friss pasztával raktam össze, nem gagyival, de nemigen változott semmi...
-
daneeeeee
aktív tag
válasz
bombibmw #2832 üzenetére
A mostani refek targetje 95C. Tudtommal ezt már nem lehet feljebb tolni csak lejjebb. A nem refek targetje Abu elmondása szerint alacsonyabb lesz ennél, mondjuk 85C. Persze azt nem mondta senki, hogy a catalystban ezt nem lehet majd 95C-re emelni. Ha meg lehet csinálni, a kártya boostolni fog.
-
Motion_Blur
félisten
válasz
bombibmw #2613 üzenetére
Szétkaptam, összeraktam a 4,5mm-es távtartóval, de nem feküdt fel a borda a GPU-n... szal visszaraktam a 2,5-öst. Legalább újrahúztam MX-2-vel, ezzel is nyertem pár fokot
Pár képpel bővítettem a galériámat:
OFF: H100i-t én a leírás alapján raktam fel, nem emlékszem hogy bármi gond lett volna
ffodi:
-
-
blaca83
őstag
válasz
bombibmw #678 üzenetére
SLI-ről nem volt szó, csak 1 db ideiglenes kártyáról...
@Elroy1980:
Nálam is a 780 a favorit, EVGA-MSI-Zotac Amp elgondolással.
Meglátom, hogy mennyi lesz a hivatalos beszerzési ára a jobb hűtéssel rendelkező 290x-eknek és utána meglátom, mert alapvetően tetszik.AMD oldalon kicsit tartok a driver támogatottságtól,mert a folyamatos sz@rakodása miatt váltottam Nvidia-ra.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topicban tilos bármilyen offtopic hozzászólás írása!
Ilyen célra használjátok a Lokál fórumban található offtopicot.
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Le Mans Ultimate
- The Division 2 (PC, XO, PS4)
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Google Pixel topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Eredeti játékok OFF topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Elektromos autók - motorok
- További aktív témák...
- ÚJ Dell Latitude 15 5550 - 15.6"FullHD IPS - Ultra 5 135U - 16GB - 512GB SSD - Win11 - 2,5+ év gari
- Dell USB-C, Thunderbolt 3, TB3, TB4 dokkolók (K20A) WD19TB/ WD19TBS/ WD22TB4, (K16A) TB16/ TB18DC
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 5060 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 128GB Blue-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3415 94% Akkumulátor
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi 9, Xiaomi Redmi 9AT, Xiaomi Redmi 10, Xiaomi Redmi 10 2022
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest