Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15901) norbalia87


norbalia87
tag

Sziasztok, mi alapjan lehet kideriteni, hogy kartya referencia kartya avgy nem?

Egy referencia kartyat keresek amire egy Aqua Computer Kryographics Hawaii blokkot szeretnek rarakni es ebbol a 6 kartyabol van valasztasi lehetosegem :(

(#15902) mcwolf79 válasza norbalia87 (#15901) üzenetére


mcwolf79
veterán

Miért nem veszel akkor apróról bagóért valami REFERENCIA 290-et,ha úgyis vizezni akarod?

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#15903) ffodi válasza norbalia87 (#15901) üzenetére


ffodi
veterán

Szemrevételezéssel, tapasztalattal, vagy megnézed a választékot, majd rákeresel neten és összehasonlítod a ref. kártya PCB-jével.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#15904) norbalia87 válasza mcwolf79 (#15902) üzenetére


norbalia87
tag

Nem magyarorszagon lakom az a baj :( (pedig van egy kartya amit megvennek rogton ha magyarban tartozkodnek)
Itt kulfoldon, pedig 1-2 ismerosom elegge jokat mond errol a boltrol, ezert is ragaszkodom ahoz az uzlethez amit belinkeltem.

(#15905) hash99 válasza norbalia87 (#15904) üzenetére


hash99
senior tag

Asszem a sapphire trix referencia nyákos de nem mondom biztosra. A legegyszerűbb az EK cooling configurátorjában megnézni az adott kártyát, ha nem spéci blokk van hozzá mint mondjuk az asus dc2-höz akkor ref pcb-s de asszem ki is írja milyen a kártya pcb-je illetve kép is van ott róla.

(#15906) kovab0de válasza A.C.E. (#15900) üzenetére


kovab0de
tag

Utólag már én is így csinálnám, de baromira zavart a hangja ezért is vettem rá hűtőt. Feszültség szabályzóknál
nincs cicergő hangod, főleg amikor terhelés éri a kártyát?

(#15907) A.C.E. válasza kovab0de (#15906) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Nem hallok semmi cicergést,csak a vízpumpa susog alig hallhatóan, nagyon meg vagyok vele elégedve, 1120/1350-et mindenféle fesz vagy powerlimit emelés nélkül abszolválja.(szerintem nem érdemes plusz feszt adni neki azért a +50 vagy 100 mhz többletért)

F.P.S. FOREVER!

(#15908) A.C.E. válasza hash99 (#15905) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Tri-x ref nyákos

F.P.S. FOREVER!

(#15909) kovab0de válasza A.C.E. (#15907) üzenetére


kovab0de
tag

Akkor valószínű hogy azért volt olyan hangja mert hibás volt.

(#15910) norbalia87 válasza A.C.E. (#15908) üzenetére


norbalia87
tag

Koszontem szepen.

Pont ezt a kepet akartam en is feltolteni.
Viszont nem tudom, hogy a gpu alatt balra a memoriatol az a fekete teglalap alaku valami mi akar lenni? Ugyanis csak az az 1 elterest latom a referencia nyaktol amit belinkelt egy forumtars.

Meg is van ffodi linkelte be a kepet

Mar csak az lenne a kerdesem hogy a sapphire hasznal barmit is a csavar eltakarasara vagy garancia vesztes nelkul leszedhetem a hutest?

[ Szerkesztve ]

(#15911) odorgg válasza norbalia87 (#15910) üzenetére


odorgg
addikt

Az egy darab szivacs. Gondolom, esetleges rezonancia miatt lehet oda ragasztva.
Tudtommal a Sapphire Tri-x-eken van már garmatrica az egyik GPU melletti csavaron, csak a refeken nincs.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#15912) deadwing válasza hash99 (#15893) üzenetére


deadwing
addikt

Ja, ne is mondd. Tegnap szembesültem vele, hogy mi történik. Iszonyat áron alul adják őket, enyémet meg majdnem elvitték 83-ért, erre most kell ezeknek is teletömni az aprót velük. Berágtam mint az állat, 80 alatt nem adom oda senkinek, ha rajtam rohad meg sem. Megint van belőle 2, szal az a veszély nem fenyeget, hogy 1 db 290X-re cserélném, mert iszonyat durvák CF-ben. Csak nem volt terve véve a ref megtartása, és így feleslegesen költöttem házhűtésre csomó pénzt. Ennyi ami bosszant :)
Lehet varázsolok rájuk vmi custom vagy valami házi kókány hűtést. Hálistennek sapphire mindkettő, szal matrica nincs. Ennyi szerencsém van csak. :)

Ha már itt tartok, meg is kérdezném, van valakinek tippje, milyen kókány de hatékony hűtést tudnék rájuk eszközölni? Barkácshajlam és műszerész múlt megvan, van itthon vagy 4 db F12-es Arctic ventim. Ez lenne a kiindulópont :)

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#15913) A.C.E. válasza deadwing (#15912) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Igen 70-ért már van fél éves 290....azt nem reklámozzák hogy egy poros sufniban 3db kártya volt becentizve egy házikóba. Vajon milyen hőterhelést kaptak mikor 7/24 maxon járatták őket?

F.P.S. FOREVER!

(#15914) Asbee válasza A.C.E. (#15913) üzenetére


Asbee
veterán

Refnél nem olyan gond ez. Rendes gari kell.

[ Szerkesztve ]

(#15915) asvald válasza Asbee (#15914) üzenetére


asvald
senior tag

:K én is 73ba vettem még 2év 4hó ipon garival
Igaz, még letesztelni nem tudtam , remélhetőleg holnap már itt fogom járatni a gépbe ,csak a monitor legyen már itt :D

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#15916) Televan74 válasza A.C.E. (#15913) üzenetére


Televan74
nagyúr

Vannak bányász kártyák a Hardveraprón. Tisztelet a kivételnek,köztük sokan újoncok.A topicban még nem láttad a hozzászólását.És baromira olcsón adják a kártyákat.Jól kicsesznek a becsületes eladókkal. :(

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#15917) A.C.E. válasza Televan74 (#15916) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Én nem vennék bányakártyát.Lehet hogy kicsit háklis vagyok de végig ott lebegne az az érzés hogy ennek már kihajtották a "belét"is! :U

F.P.S. FOREVER!

(#15918) odorgg válasza A.C.E. (#15917) üzenetére


odorgg
addikt

Ha van rá rendes gari, teljesen mindegy hogy 300 fokon üzemelt 3 hónapig, vagy nem...
Az ilyen érzéseket, a pénztárca esetleges nem túl vastag keresztmetszete, eltünteti ;]

Ez nem autó, hogy elkopnak az alkatrészek. Vagy müködik, vagy nem, ha nem, akkor ott a gari.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#15919) deadwing válasza odorgg (#15918) üzenetére


deadwing
addikt

Ez így nem teljesen igaz, sőt. Bányászkártyánál amire nem figyeltek oda, 24/7-ben maxon pörgő venti elkopik. GPU és az alkatrészek degradálódhatnak. Hidd el, nem mindegy, ha a gari előtt vagy utána 2 héttel szarik be a cucc. :)
Persze az is igaz, hogy amire odafigyeltek, ott a rizikó minimális.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#15920) odorgg válasza deadwing (#15919) üzenetére


odorgg
addikt

"Ha van rá rendes gari"

Had kopjon el az a venti, majd cserélik gariban ha tönkre megy.
Bármelyik kártya megdögölhet gari elött, vagy után 2 héttel. Ez kb szerencse kérdése.

A bányász kártyák eggyetlen előnye egyébként, hogy már alaposan kipróbált darabok, és amit a bányász napok alatt kaptak, az bőven kimeríti a tesztelés fogalmát. Illetve amelyik hajlamosabb volt a meghibásodásra, mert gyengébb alkatrészeket, esetleg rosszabb minőségű forrasz anyagot kapott, azok szépen el is hullottak bányászás közben. Menyivel jobb mondjuk a boltból megvenni egy VGA-t, ami esetleg gyárilag hibás, vagy 2 héttel vásárlás után adja be a kulcsot?

Az meg gondolom mindenkinek alap, hogy nem 5-10 évre veszünk hardvert, és hogy nem is 3 évnél további élettartamra vannak ezek tervezve. Gyakorlatilag a Gari idő után, minden nap ajándék. Ez persze valamilyen szinten befolyásolható, némi odafigyeléssel, a ( üzemi hőmérséklet kordában tartása, vagy gyári, esetleg az alatti órajel/feszültség beállítások, rendszeres takarítás, stb). De ettől még az élettartam továbbra is sokkal inkább a vak szerencsén fog múlni.

Egyébként én sem ajánlanék bányász kártyát gari nélkül, de amig a garanciális idejük években mérhető, addig bátran vegye meg mindenki olcsón, amíg van :K

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#15921) deadwing válasza odorgg (#15920) üzenetére


deadwing
addikt

Ám legyen :R

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#15922) norbalia87


norbalia87
tag

Kozben sikerult utannaneznem, es a Sapphire tri x es az XFX is referencia nyakos.

A kerdesem, hogy ha kartya vasarlas elott allnatok melyik kartyat valasztanatok?
A kartya vizezve lesz, es ha nem tevedek az XFX nagyobb eselyel matricaz (persze vannak teknikak az eszrevetlen eltavolitasra :) )

(#15923) Joshi válasza norbalia87 (#15922) üzenetére


Joshi
titán

Minél olcsóbb legyen és minél több legyen a gari. ;)

(#15924) hash99 válasza norbalia87 (#15922) üzenetére


hash99
senior tag

Az xfx-re asszem több a gari viszont a matrica miatt én a sapphire-t venném jobban is bízom abban a márkában de ez már tényleg egyéni preferencia kinek mi.

Most néztem az xfx-re 1 év garit ad a scan a sapphire-ra meg 2-t ami a normál sapphireos ezt az 1 évet nem értem. Én így a sapphire-t venném mindenképp.

[ Szerkesztve ]

(#15925) HSM válasza hash99 (#15924) üzenetére


HSM
félisten

Elég rosszul áll hozzá az XFX a garihoz, sokan megszívták vele. Gondolom, ezért nem adnak rá sok garit bizonyos boltok.

(#15926) wukodlak


wukodlak
aktív tag

SZiasztok.Csináltam én is egy heaven tesztet az R9 290PCS+szal.Ez mennyire jó eredmény?

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#15927) wukodlak válasza wukodlak (#15926) üzenetére


wukodlak
aktív tag

Kép lemaradt minnyá töltöm azt is.Amúgy 1338 pont minden maxon egy fx6300@4,2ghz hajtva(nem jött még meg a másik procim)

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#15928) wukodlak válasza wukodlak (#15927) üzenetére


wukodlak
aktív tag

Ezeket az értékeket kaptam.

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#15929) Asbee válasza wukodlak (#15928) üzenetére


Asbee
veterán

Ha belevakuzol az eredménybe úgy nehéz lesz... Ajánlom a print screent.

(#15930) asvald válasza wukodlak (#15928) üzenetére


asvald
senior tag

:D ez igen kérem

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#15931) wukodlak


wukodlak
aktív tag


Sorry.:)gyurcsany utan szabadon:elk@rtam nem kicsit,nagyon.
Remelem most jo lesz

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#15932) A.C.E. válasza asvald (#15930) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

"Ragyogó" eredmény grat!!!! :DDD

F.P.S. FOREVER!

(#15933) hadde


hadde
tag

Gigabyte R9 290 OC tulaj lettem :D Tetszik faintos darab és a Lightningnél is halkabb :D
Töccik pöpec csak kiváncsi vok mit tud max. órajelen!
Zőld fülű vagyok ennek a tuningjához és kellene egy kis Help Me :D

(¯`·._)H@®ÐÇ()®€_)-,.-~*´¨¯¨`*·~-.¸

(#15934) Joshi válasza wukodlak (#15927) üzenetére


Joshi
titán

A vga milyen órajeleken ment? Amúgy egész jó eredmény. Milyen procid lesz?
Nekem az i5-4670k@4,2Ghz-en a vga pedig 1100/1250-en ment és az alábbi eredmény született.

(#15935) Joshi válasza hadde (#15933) üzenetére


Joshi
titán

Én simán a Catalystban húzom a vga-t az alábbi módon. Annyit azért hozzátennék hogy nekem nem léghűtés van hanem vizes blokk ezért nekem a hőmérsékletekkel nem kell foglalkoznom de neked viszont kordában kell tartanod azt is. Erre figyelj oda.

[ Szerkesztve ]

(#15936) CsonkaImo válasza hadde (#15933) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ha az R9 290X Lightning-ra gondolsz akkor annál biztos nem halkabb, max idle. Tuning alatt elvérzik a hűtő, hacsak nem zavar hogy a vram 100°C körül mozog. Egyébként tuninghoz kell külön program, Sapphire Trixx vagy MSI AB. Feszültséget pedig a GPU órajelhez képest kell állítani, majd ha stabil megnézni mennyi a legkisebb fesz amivel még elmegy. Pl.: 1200Mhz-ces órajelnél adj neki +100-150mV-t, aztán vagy az órajelet emeled tovább vagy a feszt csökkented.

Szerk.: Ha nem szeretnél feszültséget emelni, akkor Joshi kolléga leírása is jó.

[ Szerkesztve ]

(#15937) A.C.E. válasza wukodlak (#15931) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

2600K-val kicsit húzva alapon.

F.P.S. FOREVER!

(#15938) Joshi válasza A.C.E. (#15937) üzenetére


Joshi
titán

De neked 290X-ed van azért azt ne hasonlítsuk össze a sima 290-el. ;)

(#15939) wukodlak


wukodlak
aktív tag

Proci 4.2ghzre huzva,vga alapon ment.Az utod ha minden klappol akkor Fx9370,mert nem akarok lapot cserelni.

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#15940) A.C.E. válasza Joshi (#15938) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Csak a processzor miatt csináltam, Fx-től jó eredmény volt az.

F.P.S. FOREVER!

(#15941) Joshi válasza A.C.E. (#15940) üzenetére


Joshi
titán

Sőt nagyon is jó eredmény főleg most írta wukodlak hogy a vga alapon ment, akkor viszont az én eredményem gyenge.

(#15942) hadde válasza CsonkaImo (#15936) üzenetére


hadde
tag

Nem 290x Lightingre gondoltam hanem a 7970 Lightningre.... azt cseréltem le.
Majd este megpróbálkozom vele...

(¯`·._)H@®ÐÇ()®€_)-,.-~*´¨¯¨`*·~-.¸

(#15943) wukodlak


wukodlak
aktív tag

Tenyleg itt rajtam kivul senkinek nincs PC r9 290/x PCS+sza?

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#15944) CsonkaImo válasza hadde (#15942) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Akkor elnézést, így érthető. :R

wukodlak: Itthon elég ritka, pedig jól sikerült darab. Nekem elő volt rendelve, csak aztán volt Tri-X raktáron máshol így ez lett végül. Nem jártam volna rosszúl a PowerColor-al se.

[ Szerkesztve ]

(#15945) Joshi válasza wukodlak (#15943) üzenetére


Joshi
titán

Most akkor 290X-ed van vagy sima 290?

(#15946) wukodlak válasza Joshi (#15941) üzenetére


wukodlak
aktív tag

Csak ugye a pcs+ alaporajele 1040/1350.Ezert nincs is nalam tuning

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#15947) hadde


hadde
tag

Nem mentettem el de 2470 (Valley) pontot kaptam 1200/1250-en.
Erről mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(¯`·._)H@®ÐÇ()®€_)-,.-~*´¨¯¨`*·~-.¸

(#15948) HSM válasza hadde (#15933) üzenetére


HSM
félisten

Ráadsz egy komolyabb, v-sync off terhelést meg power limitet, meg fog jönni a hangja, ne aggódj, pláne olyan ventiprofillal, ami nem hagyja 85 fokig elmenni vagy throttlingolni.

De amúgy príma kártya, nekem bevált, bár nálam pl. BF4 multiban ebben a 28 fokban max 875/1250-et bír csendben. Ugye max 85 fok, no throttling, max limit és max 3200rpm, ami nekem még kellemes. Ja és Vsync off természetesen. :)

(#15949) hadde válasza HSM (#15948) üzenetére


hadde
tag

:R

(¯`·._)H@®ÐÇ()®€_)-,.-~*´¨¯¨`*·~-.¸

(#15950) deadwing


deadwing
addikt

Heaven egész jól skálázódik, kb 95%-os.
GPU-k 1040-en, szal nincsenek szénné tuningolva :)

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.