Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) Ghoula válasza HSM (#15148) üzenetére


Ghoula
senior tag

Ha mögötte a nyák meleg, akkor azon keresztül felfűti, és a bordán( vagy nem :) ) disszipál.
Lehet hogy a hűtő 55 fokos, de a memó felett a nyák nem.
Belinkelted azt a képet, ahol a legjobbnak mutatják a TriX-et. ;) Azért a második képen a trixi is fűt rendesen, a memóriák alá is.
Jó lenne tudni, milyen terhelések voltak ezekben az esetekben, de gugli translate-el sem lettem beljebb. :D

(#15152) HSM válasza Ghoula (#15151) üzenetére


HSM
félisten

Na-na... A gyári 1000Mhz-es képet linkeltem. :U Nézd meg a többi paramétert is... A "normailzed" 150W/85C-os képen marha meleg, mert kb. nem is forog a venti, 1600rpm, hogy fel bírják melegíteni a GPU-t 85 fokra... :D Szóval ahhoz, hogy ilyen melegre felfűtsék az igen erős hűtőt, eléggé lenullázták a hűtését, így nem csoda, hogy forr az egész. A tuningolt képen meg azért atom forró, mert sok más karival ellentétben nem throttlingolta vissza magát különböző okokból, és az 1125Mhz se éppen gyenge órajel, 213W-os fűtőértékkel. És még így is csak max 85 fpk a GPU mögött, és azért jópár fokkal hűvösebb a memóriák mögött a PCB. Ezzel szemben az Asus ugyanezen az órajelen, 200W fűtőteljesítménnyel már nagyon csúnya vörös színű az egész a hőkamerán, és 100 fok, ami kilátszik, ami rettentően nem tűnik már egészséges hőfoknak.

Ami a tesztet illeti, amennyire én kivettem, azt magyarázzák, hogy 3Dmark11-el tesztelnek az első jelenettel, mert nem olyan mesterséges és durva, mint pl. az OCCT, de elég jól meghajtja a kártyákat, és mert nincs benne tesszelálás, ami csökkentené a kártyák terhelését.

[ Szerkesztve ]

(#15153) Ghoula válasza HSM (#15152) üzenetére


Ghoula
senior tag

A normalizált érték az 85 fokra beállított GPU-val van? Bevallom, ennyire nem voltam figyelmes.
De végülis azt írtam elsőre, hogy szinte minden kártáyánál ez van, ez igaz is. ;]
Tehát akkor a trixi kivételével minden kártyára igaz, hogy melege van a memóknak. :)

Tuningolt Asus-al van az ott több is, mint 100. :P

(#15154) A.C.E. válasza Ghoula (#15153) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Azért kíváncsi lennék kb 2 év múlva mennyi lesz ezekből kuka? Pl anno 8800 ultrákból ma is nem1 ketyereg a gépekben.

F.P.S. FOREVER!

(#15155) HSM válasza Ghoula (#15153) üzenetére


HSM
félisten

Így van. 150W-ra és 85 fokra lőtték be mindet. Sajnos nem tudok franciául, így nem egészen világos, ez miért jó, gondolom, a hangra voltak kíváncsiak a fix hőfok/fűtés mellett.

Amúgy mindenképpen kiemelném, hogy a Gigán nem tűnik vészesnek a memória hőfoka a hőkép alapján. :N Melegebb jóval, mint a Tri-X, de az még jónak tűnik. Ami gázosnak tűnik nekem az az Asus és az MSI. Ami határeset, az a HIS, az a nagyján jó, de a PCI-slotnál a VRM-hez közel elég melegnek tűnik a többi részhez képest. Bár az MSI-n és HIS-en van hűtés a memóriákon, szóval ott van ami ellensúlyoz.

No, meg ahogy írtam is, pl. a Gigán, ha ennyire hátulról nem is látványos, de alaposan hűti a hűtő, max 60 fokos volt nálam a platni a ramok felett, mikor méregettem 80 fokos GPU mellett... Az azért szépen adja a hűvöset a memóriáknak. ;)

(#15154) A.C.E.: Pedig a G80-as, és az utóna jövő G92-es kártyák hullottak, mint a legyek... :D A sütős történetek főszereplői, nem véletlenül. Sőt, a GTX280-akkal is sok hibás volt.

Én nem aggódom amúgy a Giga WF3-asom várható élettartama miatt, a ventitől tartok, azt majd kicserélem ha esetleg kimúlik, a többit meg óvom a megfelelően alacsony hőfokú, kímélő üzemeltetéssel. ;)

[ Szerkesztve ]

(#15156) Snip3r_HUN válasza HSM (#15146) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Kártya bent, minden f@sza :DDD
[link]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#15157) HSM válasza Snip3r_HUN (#15156) üzenetére


HSM
félisten

Azért valami szellőzést adjál neki, mert szerintem ha csak a "meleg levegő felfelé száll" effektre akarod bízni a szellőzést, akkor nagyon melege lesz ott benn... :DDD

(#15158) Snip3r_HUN: Így már jobban hangzik. Egy venti oda döntve, egy alulra, az úgy már szeritem elég lesz neki. :)

[ Szerkesztve ]

(#15158) Snip3r_HUN válasza HSM (#15157) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Mögé lehet tenni a HDD keret hátuljára egy 140-es ventit döntve, 2 meg megy alulra, amúgy sem sokáig szeretném "levegőztetni" csak ugye nem olcsó rá egy vizesblokk ;]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#15159) A.C.E. válasza HSM (#15155) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Hát igen.Van amelyik kártyát húzzák-nyúzzák azt semmi baja 5 év múlva sem, aztán amivel meg "kesztyűs" kézzel bánnak pár hónap után beadja a kulacsot.Ez is szerencsejáték.

F.P.S. FOREVER!

(#15160) attamero81 válasza A.C.E. (#15159) üzenetére


attamero81
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy hozzászólásom.Sajnos lehet,hogy én vagyok peh-es,de mióta megjelent a HD7xxx-es széria azóta minden ATi karim meghalt.Volt 7850-es,7950-es és R9 290x.Ráadásul ebből már a második BS-ezik.(black Screen)
Nem tudom,hogy ez a ATI fejlesztések miatt maradt meg,de szerintem a R9-es széria kiköpött HD79xx-es újonnan úgymond felturbozott változata és semmi lényegre törő nincs benne.Ráadásul az a dolog aggaszt ezzel,hogy a kariaimat mindig inkább visszafele tuningolom nem pedig előre.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#15161) hadde válasza attamero81 (#15160) üzenetére


hadde
tag

Huha, ne ijesztgess :F :F
Nekem is a lightningem nyomta de 290 est még nem halottam BS hibáról...

(¯`·._)H@®ÐÇ()®€_)-,.-~*´¨¯¨`*·~-.¸

(#15162) CsonkaImo válasza attamero81 (#15160) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Hasonló utat jártam be mint te. 7850, 7970 majd 290X. Lekopogom, de mindegyik teljesen jól szolgál/t. Voltak kisebb driver problémák és a 290X-em burkolata rezgett, de ezek megoldódtak. Viszont ha ennyi problémám lenne mint neked, már áttértem volna a másik oldalra. ;]

[ Szerkesztve ]

(#15163) deadwing


deadwing
addikt

Ha majd később esetleg leváltanám a ref kártyámat, gondba lennék ezekkel a keresztbe bordázott kártyákkal még mindig. Ha a ház oldalába megfordítom a ventiket, hogy kifelé fújjanak, akkor meg kell fordítanom a többi ventit is. Felül van 3 meg 1 hátul, nem gáz ha ezek befelé fújnak? Csak azért kérdem mert a meleg felfelé akarna szállni, nem tudom mennyire okos gondolat megfordítani a házban a légmozgást. Milyen megoldásokat próbálgattatok? Valami terelő lemezen gondolkodom, ami elszeparálja a kártya ventijére érkező levegőt attól amit kifúj és akkor maradhatna az eredeti légáramlás. Hm?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#15164) A.C.E. válasza attamero81 (#15160) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Szerintem ez már nem véletlen.Nézz utána hogy mi van a tápoddal, vagy nem-e valami külső tényező pl feszingadozások miatt van-e?

F.P.S. FOREVER!

(#15165) A.C.E. válasza hadde (#15161) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

NEM HALLOTTÁL? Akkor nyugodj meg a 290 -es a BS királya....(a királynőt nem ismerem.) :DD

F.P.S. FOREVER!

(#15166) HSM válasza A.C.E. (#15159) üzenetére


HSM
félisten

Én ezt nem így tapasztaltam. :N Aki kellően vigyáz a cuccaira, azoknál nem szokott kinyúlni, míg a rossz táppal, rossz szellőzéssel, netán alaposan túlhúzott kártyák annál inkább.
Ja igen, és nagyon nem mindegy, milyen típusról beszélünk, sajnos nagyon észnél kell ma lenni a választásnál.

(#15160) attamero81: Ez nekem is elég gyanús. Vagy mindig belenyúlsz valami silány minőségű vacakba, vagy valami más nem klappol a gépedben.... Nálam is járt mindenféle, 7870XT (Tahiti-LE) 7950, 7970 2 féle is (Sapphire Dual-X, Asus refi) 280X is kétféle (Sapphire Vapor-X és Toxic), mindezek megjártak legalább 4 különböző alaplapot, 5 különböző tápot, és az égvilágon semmi bajuk nem volt, nem is döglöttek meg. Egy Vaport kellett csak visszavigyek (volt pedig jópár) párhetesen, valszeg gyárihibás volt. :) A 290-es Gigát is betettem 3 hónapja, azóta csak megy megállíthatatlanul.

[ Szerkesztve ]

(#15167) Snip3r_HUN válasza HSM (#15166) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

MSI R7950 BE... eddigi legrosszabb vétel volt, 3-ból 3 "selejt" több gépben tesztelve.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#15168) HSM válasza Snip3r_HUN (#15167) üzenetére


HSM
félisten

Erről beszélek... Az az MSI egyik legrosszabb kártyája volt szsvz. Nekem a 7870 TF OC kiadása volt, ugyanaz a hűtő, és amellett, hogy "helikopter-szindrómás" volt a ventije (néha "viccesen" 100%-ra tekerte magát függetlenül attól, amit állítottam neki) és emellett még gyengusnak is érződöt még a 7870-en is. :C

(#15169) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

Tekintve hogy még a kártyában és a prociban is van bőven tartalék ez nem rossz kezdetnek 3D Mark Fire Strike

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#15170) Ghoula válasza HSM (#15155) üzenetére


Ghoula
senior tag

Szerintem ezen francia teszt alapján elég jól el lehet dönteni, hogy melyik kártya szolgálja ki az igényeid.

Szerk:
Ez most jutott eszembe, mondjuk így a 85 fokos tesztnek talán az lehet az értelme, hogy ezzel azt az esetet lehet szimulálni, ha rosszul szellőzik a házad és megreked a meleg benne. Aztán az is lehet, hogy tévedtem. :)

Minden esetre azért az jól látszik, hogy eléggé ki vannak centizve ezek a hűtések és kevés kivétellel, főleg tuning alatt nem tudják ( az én igényeimnek) megfelelő hőmérsékleten tartani a kártyákat. Bár vannak akik szerint a 125 is ok, de azért ez a tuningos Asus szerintem jól mutatja, hogy óvatosan kell adagolni a plusz feszt, órajelet, mert hamar ennek a közelében vagy. :)

Persze van rá gari, 3 éven belül visszaviszed, de én nem kísérteném a sorsot. Persze ez is lehet egy jó hozzáállás, hiszen mire tönkremegy, jó eséllyel új szériára cserélik, azzal kihúzod még egy jó darabig, aztán cserélsz, vagy egyből eladod.

Amúgy nem lennék meglepve ha a következő szériában már az egy gpu-s modellek is kompakt vízhűtővel érkeznének.

[ Szerkesztve ]

(#15171) HSM válasza Ghoula (#15170) üzenetére


HSM
félisten

Az nem lenne reális "rosszul szellőző ház" teszt. Szerintem arra voltak kíváncsiak, a hűtők képességei mennyire jók azonos terhelésen.

Én már réges régen tudtam, hogy Asus-MSI-Giga elég hasonlóak, és hogy a Tri-X lenne nekem a tuti, de mikor vettem, 94K volt a Giga, és 115K a Tri-x, ennyiből meg inkább barkácsolnék kompakt vizet a Gigára. ;] De igazából nem éri meg ennyit rákölteni, nálam 825/1250-en halk és hűvös a legdurvább terhelésen is a legnagyobb melegben, inkább használom így. Mondjuk ha majd kevésnek érzem később, még mndig opció a víz... :)

A kompakt vizes modelleknek én is nagyon örülnék, pláne, ha nem megdöglős-pumpás verziók lennének. Végre meg lehetne szabadulni ezektől a kicsi, problémás, visító/rezgő ventiktől. :)

[ Szerkesztve ]

(#15172) Gilthanas


Gilthanas
aktív tag

Srácok,

A gpu-z render tesztnél a gpu load vajon miért zuhan be néha nullára? Nem csináltam közben semmit a géppel. Nektek csinál ilyet?

R9 290X lighting 14.4 whq driver.

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#15173) Ghoula válasza HSM (#15171) üzenetére


Ghoula
senior tag

Akkor nem lenne mindegyik kártya 85 fokos, ha a terhelés azonos,nem?

(#15174) m0h0senator válasza Snip3r_HUN (#15169) üzenetére


m0h0senator
őstag

Proci alapon volt? Este mindjart nezek en is egyet :B

An odyssey through the realm of consciousness.

(#15175) HSM válasza Ghoula (#15173) üzenetére


HSM
félisten

Úgyértem, hogy úgy csinálták, hogy úgy lőtték be az órajelet, hogy azonos, 150W-os fogyasztás legyen, és ehhez úgy lőtték be a ventit, hogy szépen 85 fokig kúszhasson fel a GPU-hőfok. Mindkét pont fontos, mert a hőcsere hatékonyabb, ha azonos szobahőfokon a GPU melegebb (nagyobb delta-T-k), és az azonos fűtőteljesítmény is nyilván érthető okokból fontos. Így hogy ezt a két paramétert belőtték fixre és azonosra, csak egy dolognak látom értelmét vizsgálni, hogy így azonos körülmények között melyik hűtő tud halkabban működni. A Sapphire pedig igen szépen vette az akadályt a maga 28dBA-s csendességével leiskolázta a mezőnyt. Nyilván, ez azt is jelentette, hogy alig volt légmozgás a kártyán, csak a miheztartás kedvéért, 1000-1100RPM körül forognak üresjáratban azok a ventik, 1600RPM-en még alig mozgatnak levegőt, hangjuk is szinte semmi, ezt tudom, mert a 7970 Dual-X-en és a 280X Toxic-on is ugyanezek a légkavarók voltak.
A Gigán pl. ehhez képest 3400RPM-en ment a légkavaró ugyanebben a normalizált tesztben, ami ehhez képest orkán erejű szelet produkál. :D Az MSI is vélhetőleg sokkal komolyabb szelet csinál 2100RPM-en a két hatalmas 10cm-es ventivel, az Asus-t nem vágom, 1900-on mennyire szelel. :D

(#15176) attamero81 válasza A.C.E. (#15165) üzenetére


attamero81
senior tag

De hallottalak.CSak volt egy kis dolgom.Rendben van a tápom.Mivel félig szakmám is ezért jobban belelátok ebbe a témában.Egyszerűen ilyen a szerencsém.A zöldektől vett karik mindig mentek még ha néha nem is képviseltek jelentős erőt vagy szintet.
(mellesleg videokarik gariztatásával is foglalkozom)

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#15177) Snip3r_HUN válasza m0h0senator (#15174) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Jaja.
Most néztem meg 4.2 GHz-cen 9091 pont :B Jó kis kártya, és jó kis proci ez ;]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#15178) Televan74


Televan74
nagyúr

3Dmark Firestrike(3770K@4,2 Ghz)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#15179) m0h0senator válasza Snip3r_HUN (#15177) üzenetére


m0h0senator
őstag

Nekem meg a 7870nel futott le 4,8on kb 8400 pontot kaptam a cpura.

[ Szerkesztve ]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#15180) HSM


HSM
félisten

Érdekes fejlemények... Ma kipróbáltam a lapomhoz a legfrisebb béta BIOS-t. Egyből kaptam két BS-t is netezés közben, kb. 10 perc működés után. :C Valszeg gariban fog kikötni amúgy a lapom, csak azért írom, hogy ennyire könnyen lehet BS-t kapni más komponensektől. ;)

(#15181) attamero81 válasza HSM (#15180) üzenetére


attamero81
senior tag

Nem biztos,hogy a lap okozta.Bár én nem erősítem meg,de szerintem a HD7xxx-ek óta mintha nem bírnák az erősebb tuningolást az ATik.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#15182) HSM válasza attamero81 (#15181) üzenetére


HSM
félisten

Nincs tuning, 825/1250Mhz-re van állítva a gyári 950/1250 helyett. :DD 100% lap/BIOS gond volt, ugyanis visszatttem a régit, és hibátlan. Korábban sem soha egyetlen BS-em sem. Most meg a friss BIOS-al 20 perc alatt 2 is? Ez egyértelmű összefüggés. ;)

Ami a tuningot illeti, azért voltak, amik bírták szépen a tuningot... Mondjuk én inkább alulfeszeltem őket, a Sapphire jóféle 7970/280X-ek bőven jók voltak nekem 1000/1450Mhz-en, alulfeszelve, néma csöndben működve. :D

[ Szerkesztve ]

(#15183) Snip3r_HUN válasza HSM (#15182) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Így az órajelet visszavéve mennyi az előnye pl. egy húzott 7970-hez képest ?

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#15184) Asbee válasza HSM (#15182) üzenetére


Asbee
veterán

overclock.net-en csomó ilyesmit olvasni. Egyik lappal minden rendben, másikkal BS, egyik biossal minden ok, másikkal BS. Én addig lapot nem cserélek, meg biost nem frissítek, míg ez a kari van. :D

(#15185) CsonkaImo válasza HSM (#15182) üzenetére


CsonkaImo
addikt

R9 290/X-ek nagyon érzékenyek az alaplapra. Csodálom, hogy az én (már megjelenéskor is alsó-középkategóriás) Asrock Pro3 lapommal jól kijön.

(#15186) HSM válasza Snip3r_HUN (#15183) üzenetére


HSM
félisten

Hasonló a sebessége szerintem, vagy picit lassabb. Én 1000/1450-en hajtottam csak a 280X-em előtte, ahhoz tudok viszonyítani. Próbáld ki, CCC-ben leveszed, a feszt hozzáállítja magától. :)

(#15184) Asbee: Volt most kis időm foglalkozni a lapommal, valszeg az lesz a ludas elsősorban, úgy néz ki valami nem kerek vele [link].
Csak mókás, hogy a BS-ezést csak a legfrisebb BIOS-al csinálja, az összes régebbivel más nyűgjei voltak. :D

(#15185) CsonkaImo: Nem rosszak az Asrock lapok, van itthon egy B85 Pro4, az is tök szépen működik. Épp fel akartam tenni apróra, de úgyfest, ezzel még kénytelen leszek várni. Mondjuk a tuningon kívül mindent tud, amire szükségem van. :D

[ Szerkesztve ]

(#15187) Hachiko95 válasza Snip3r_HUN (#15150) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Én egy hónapja vettem szintén Gigát, vásárlás előtt megkérdeztem hogy jár-e hozzá kupon és a válasz igen volt.
Miután megkaptam a kártyát el kellett küldeni a számlát és egy percen belül küldték a kupon kódot. (PCX)

[ Szerkesztve ]

(#15188) Snip3r_HUN válasza Hachiko95 (#15187) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Mármint pcx-nek kellett visszaküldened a számlát ? Délután írtam a hardverkernek, semmi reakció... :W

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#15189) dergander válasza CsonkaImo (#15185) üzenetére


dergander
addikt

Mióta a CPU része a pci-x 3.0 vezérlő igy lényegébe a lapnak sok köze nincs hozzá,inkább a rosszul megírt bios képes csodákra.

(#15190) SkyS1gn válasza Snip3r_HUN (#15156) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Pofád nem szakad le hogy egy blokkot nem méltattál rá tenni? :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#15191) Hachiko95 válasza Snip3r_HUN (#15188) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Igen nekik visszaküldtem a számlát és kaptam egy kódot. Nem fényképet a kuponról, csak egy számsor. Elég furán működik a dolog, de legalább azonnal megkaptam.

(#15192) HSM válasza dergander (#15189) üzenetére


HSM
félisten

Hohohó, de még mennyi köze van... :D Az paraméterezi az egészet. Amúgy ugyanaz a helyzet, mint régen, csak nem az északi hídban van a PCI-E vezérlő, és egy busszal a procihoz kötve, hanem a prociban van, és azon belül egy busszal rákötve a többi részre. :D Ugyanúgy a BIOS paraméterezi, a vezetékelés is továbbra is a lapon van, a csatlakozó is...

(#15193) Snip3r_HUN válasza SkyS1gn (#15190) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Kisnyugdíjbú nem lehet ;]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#15194) Ghoula válasza HSM (#15186) üzenetére


Ghoula
senior tag

Biztos azért mert drmos van rajta :P :D

Viccet félretéve, én annó azért "selejteztem" az asus x48-as rampage lapomat, mert nem volt hozzá egy bios sem, amivel normálisan, alapórajelen működött volna. Alkalomadtán bucira fagyott, hol terhelés alatt, hol idle, de 2 napot nem tudott menni egyben. Olvasgatva xtremsystems fórumot, egy srác elmélyedt a témában, és kiderült, hogy egy mch időzítés volt gyárilag túltekerve a biosban. Kérlelte az Asus-t, adjanak ilyen biost, amiben javítják, (kb 0.001% teljesítményvesztésről beszélünk, cserébe használhatóság) mi volt a válasz, ez mar nem támogatott termék. Akkor jöttek be az X58ak. Szóval azért mert a biossal bénáznak, de hardver felépítésben jó a lap, én nem gariznám, legalább próbálkoznak, egyszer csak beletrafálnak. :)
Hozzátenném, a többi komponens a mai napig megy egy p35DQ6-ban, atomstabilan.

(#15195) Joshi válasza Snip3r_HUN (#15193) üzenetére


Joshi
titán

Lehet kevés is lenne az a radi ha tuningolni akarnál, vagyis elvinné csak pörögnének a ventik rendesen.

(#15196) SkyS1gn válasza Joshi (#15195) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Tripla az vagy quad?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#15197) Snip3r_HUN válasza Joshi (#15195) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

2 db radiátor van ;) Fent egy Phobya G-Changer v.2 - 360-as 60 mm vastag, és van még egy lent Phobya G-Changer v.2 - 240-es szintén 60 mm vastag csak az jelenleg nincs bent a gépben.

Itt látszik mikor még a 7970-es volt bent.
[link]

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#15198) Asbee


Asbee
veterán

Nekem a 360-as 60mm-es simán bírta a karit + cput.

(#15199) HSM válasza Ghoula (#15194) üzenetére


HSM
félisten

Amíg nem piszkáltam suli alatt, ez is atom stabilan ment fél évet napi 6-10 órában az egyik béta BIOS-al tökéletesen hibátlanul... Ezért kérdeztem rá a Haswell topikban, és másoknak jó, szval egyedi hiba lesz a lapommal. :R Pláne, hogy a Giga Techsupport is ezt írta, hogyha nem segít a BIOS, amit küldtek, akkor gariztassam.

Ami az Asus-t illeti, én is jól megjártam velük, valami P35 Deluxe lap, de egy instabil vacak volt, nem volt hozzá rendes BIOS, hamar tovább is adtam rajta. Visszasírtam a régi jó fapados de betonstabil Giga P35-DS3R-em. Azután vettem inkább egy X58-at az egész helyett, amit nem is bántam meg. :)
Ezért is furcsálltam, mert Gigából korábban volt sokáig P35-DS3R-em, X58-UD5-öm, aztán Z77X-D3H, és mindegyiknek teljesen jó volt a BIOS-a. Volt pár nagyon gyenge, bugos verzió, de mindig a kiadott véglegesek jók, használhatók voltak, legfeljebb apróbb, "élhető" bugokkal. :K Ehhez meg egyik se jó, amit egy év alatt csináltak, ennyire azért talán ők se hülyék.. :D

(#15198) Asbee: Az lett volna a csúnya, ha egy akkora dög nem bírja. :D

[ Szerkesztve ]

(#15200) dergander


dergander
addikt

Szerintetek Windows 7 vagy Win8.1 alatt muzsikál jobban a 290es ördög?

Eddig csak 8.1 update-t használok,de ha stabilabb a 7 váltok rá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.