Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Na most meg kaptam egy random gépresit,windowsba...azelött 3D Markoztam,de akkor nem volt gond,utána indulna újra a gép?

(#1052) Macka válasza KillerKollar (#1051) üzenetére


Macka
veterán

Win 7/8/8.1-ből mi van fent?

(#1053) Pug válasza KillerKollar (#1051) üzenetére


Pug
veterán

Én javaslok neked egy egykártyás win reinstall és úgy próbálgatni, hogy minden OK-e. Ha úgy minden rendben van, akkor az a kártya ki, másik kártya be. Ha így is minden rendben van, akkor CF próba. Elsőre szerintem ugorj neki így. Elvileg a tápnak bírnia kéne 840 wattig, nem hiszem, hogy az hasalna el.

(#1054) Pug válasza KillerKollar (#1051) üzenetére


Pug
veterán

Any luck?

(#1055) westlake válasza KillerKollar (#1051) üzenetére


westlake
félisten

Ahol van két darab 290X, ott legyen már egy elfekvő adathordozó, amire fel lehet parrintani egy másik oprendszert. :U ;)

Play nice!

(#1056) KillerKollar válasza Pug (#1054) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Most letiltottam a CF-et és lefuttattam megint a metro-t...most végigfutott,igaz ahogy néztem elöbb is csak pár másodperc volt hátra.De egy teszt alapján még nem vonnék le messzemenő következtetést,lehet hogy mégegyszer indítom és megint fagy.

(#1057) Dr.FantastiK válasza KillerKollar (#1047) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

Nem akarlak elszomoritani de pont ugy nez ki a helyzet mintha valamelyik kartyad 'elhalalozott' !! :W
probald ki eloszor egyett majd a masikat az elso 16x slotba.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1058) KillerKollar válasza Dr.FantastiK (#1057) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Hát ha elhalálozott akkor már föl se ismerné semmi nem?Ismeri még a CF meg mondom metro-n kívül eddig nem volt gond,kivéve az az újraindulás,amit viszont nem értek,mert nem terhelés alatt történt,és nem közvetlen utána hanem egy kicsit később.

(#1059) Dr.FantastiK válasza KillerKollar (#1058) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

mindenesetre egyesevel probald ki hatha megis lehet a tap nem birja oket egyszerre !_es figyeld meg meddig melegszik fol.

A Metro nagyon alapozan megdolgoztassa a kártyakat, ha eltudod erni hogy ezzel menjenek CF-be akkor már Kánaán. :D

amugy CF-hez az idealis tap 1000W. (egy minosegi).

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1060) KillerKollar válasza Dr.FantastiK (#1059) üzenetére


KillerKollar
senior tag

De abba azt is beleszokták számolni hogy tuningot is kaphat a kártya,én viszont nem húztam és a Corsair-om is elég minőségi,ha tudnám biztosra hogy a táp a ludas,vennék másikat,de ahoz túl drága egy 1000 wattos táp hogy megvegyem és aztán továbbra is kékhalálozzon a rendszer...

(#1061) Pug válasza Dr.FantastiK (#1059) üzenetére


Pug
veterán

Brutális tuning nélkül annak a tápnak is bírni a kéne. Prime95+furmark mellett sem kéne a rendszernek megenni 840 wattot... :N

Játékok alatt meg még kevesebb a fogyasztása rendszernek.

Ettől persze még lehet defektes a táp, de kétlem, hogy az lenne. Mindenképpen érdemes lenne egy szűz wint húzni és egyenként checkkolni a kártyákat.

[ Szerkesztve ]

(#1062) Dr.FantastiK válasza KillerKollar (#1060) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' de ahoz túl drága egy 1000 wattos táp hogy megvegyem és aztán továbbra is kékhalálozzon a rendszer '' ...

pont ezert mondjuk hogy elobb egyesevel probald a karikat ,, mert ha mind a ketto megy kulon-kulon akkor a tap csere lessz a megoldas.

@Pug :: nemtudni hogy van a Rail kiosztása annak a tápnak ,, mert hiába 850W ha tul van terhelve egy/ketto ág.

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1063) Pug válasza Dr.FantastiK (#1062) üzenetére


Pug
veterán

Még akkor sem 100%, lehet valami más bug is, de akkor már valóban a táp lesz a sanszosabb.

Amúgy nekem annyira ki van a bucim, hogy az elmúlt egy hétben ez a második szar kártya amibe belefutok... :(((

[ Szerkesztve ]

(#1064) KillerKollar válasza Pug (#1061) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Ma még próbálgatom,hogy megint előjön-e valami hiba,lehet hogy egyszeri alkalom volt mint ricshard444-nél.Ha nem akkor holnap újratelepítés+kipróbálom mind a két kártyát külön.Itt van egy teszt a tápomról,elvileg 1000 Wattot is el tudna bírni,persze az már nyilván nem egészséges,de bírnia kéne...De amint néztem a legújabb driver is béta,a kártya nagyon új,ez a fajta CF is új hiszen eddig crossfire híd volt,elég sok mindenből adódhat hiba...

[ Szerkesztve ]

(#1065) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Vettem egy mély levegőt és lefuttattam a metrót mégegyszer 2 kártyával CF-ben,most lefutott.

(#1066) Dr.FantastiK válasza KillerKollar (#1065) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

tuning nelkul, mostmar jol mennek ?

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1067) KillerKollar válasza Dr.FantastiK (#1066) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Azóta igen,közben a random újraindulásról eszembe jutott hogy amikor megvettem ezt az alaplapot+procit+a 690-et akkor is voltak már ilyenek,az elején elég gyakran,illetve a Serious Sam 3 szeretett kékhalálozni...Aztán azóta nem volt azzal a géppel kékhalál,ha jól emlékszem,lehet hogy az csak a Serious Sam 3-at nem szerette,viszont újraindulás volt,de nagyon ritkán,utána volt hogy kb 2 hetente 1,aztán elmúlt sok időre teljesen,volt hogy hónapokig nem volt,de ha jól emlékszem a legutóbbi 1 hónapban volt már egy,úgyhogy nem kizárt hogy annak semmi köze sem volt az új kártyákhoz,hanem egy régi,általam a szőnyeg alá söpört probléma jött ki újra,mivel olyan ritkán volt ilyen újraindulás,ezért nem tanusítottam neki nagy jelentőséget.A következő pár napban úgyis meglátom hogy előfordul-e ismét a dolog,illetve folytatom a tesztelést,lehet hogy a Metro csak egyszeri eset volt,ha pedig nem akkor végére járok a dolognak de általában fejlesztés után mindig van valami probléma ami eddig mindig megszűnt egy idő után,remélem ezúttal is így lesz.Amúgy "Easter Egg"ként írom hogy minden csúcskártyának van valami vicces dilije :D A 690-nél az volt hogy néha ha elindítasz valamit akkor a képernyő közepe elkezd "remegni",ki kell tabolni,átállítani a felbontást,majd vissza és megszűnik,de van hogy visszatabolok és ugyanaz,így többször meg kell ismételni ezt amíg nem jó.A 290X -eknél böngészőben pl itt is ha beleviszem a szövegdobozba az egeret,a négyszeresére nő,ez csomó helyen előfordul,de nem csak a chrome-nál játékonál is ha játék közben megjelenik az egér olyan mintha 640x480 lenne a felbontás akkora,Windowsban viszont tök normális a mérete.Ezt nem azért mondom mert akkora hiba,inkább ilyen vicces apróság :)

(#1068) Dr.FantastiK válasza KillerKollar (#1067) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

az alaplapra mindenkepp huzd ra a legfrissebb BIOS-t.
nem lenne szabad ilyenek eloforduljanak, meg ritkan sem !!

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1069) KillerKollar válasza Dr.FantastiK (#1068) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Na jó,most vagyok bajban...feltettem a legújabb BIOS-t erre kész vége meghalt...minden indításnál kékhalál...Próbáltam többször felrakni ezt a BIOS-t,semmi...Ilyenkor mit lehet tenni?

(#1070) radi8tor válasza KillerKollar (#1069) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Alaplapos topicban folytasd kérlek.

⭐ Stella

(#1071) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Sapphire tényleg ilyen matricás?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1072) akoska07 válasza SkyS1gn (#1071) üzenetére


akoska07
nagyúr

Kizárt.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1073) SkyS1gn válasza akoska07 (#1072) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Pedig sok helyen látom, mind a sima mind a BF4 edition, na mindegy holnap kiderül! Vagyis ma :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1074) Pug válasza SkyS1gn (#1073) üzenetére


Pug
veterán

Én ilyet kaptam BF4 editionként.

(#1075) SkyS1gn válasza Pug (#1074) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Akk ilyen lesz biztos! :R

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1076) akoska07 válasza Pug (#1074) üzenetére


akoska07
nagyúr

Kép ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1077) KillerKollar válasza KillerKollar (#1069) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Közben ez megoldódott...

(#1078) Sonja


Sonja
veterán

Iponon ASUS R9 290X!

(#1079) M3nyus: A linkelés nem jött össze, pedig érdekelne! :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1079) M3nyus


M3nyus
aktív tag

(#1080) tobi'' válasza KillerKollar (#1077) üzenetére


tobi''
tag

Én viszont a tápod miatt kérdeznélek, hogy ha egy darab 290X-nek 42A az ajánlott 12V-n, akkor két kártyánál ez hogy jön le, duplázódik? Csak mert látom, hogy a tápodnál max. 70A van feltüntetve, és ilyenekhez nem nagyon értek, ezért is lenne jó tudni, hogy a jövőre gondolva, ha mondjuk két karit kötnék össze, akkor vajon milyen táp szükséges hozzá?!

(#1081) M3nyus válasza M3nyus (#1079) üzenetére


M3nyus
aktív tag

Na basszus :B

Közel egy hetet késik az R9 290?

Én vagyok M3nyus!

(#1082) Pug válasza akoska07 (#1076) üzenetére


Pug
veterán

Killerkoat-tól kérj képet, mert én egy órája vittem vissza garanciáztatni az Aquába,persze cserélni nem tudták, elvileg pár napon belül kapok újat. Nem volt hangulatom patáliázni, hogy vagy cseretermék most, vagy pénz vissza. A szervizes csóka nagyon jó fej volt, így nem volt kedvem Őt szívatni, de ha holnapig nem kapok másik kártyát, akkor megyek vissza a pénzemért.

(#1080) tobi''

Ha a kártyának valóban 42 A kéne, az eléggé gond lenne, hiszen az több, mint 500 watt ;]
Maga a kártya mellé ajánlott egy legalább 500 wattot huzamosabb ideig leadni képes minőségi táp. Én két kártya mellé 750 watt valós teljesítmény alá nem adnám, de inkább egy 850-es biztonságból, persze ez csak a tuning nélkül értendő.

[ Szerkesztve ]

(#1083) westlake válasza Sonja (#1078) üzenetére


westlake
félisten

Olcsóbb. ;)
Az infót azért köszönjük.

Play nice!

(#1084) Sonja válasza westlake (#1083) üzenetére


Sonja
veterán

Ez érdekes ár.

(#1085) joshua7: Áhh, így mindjárt más. :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1085) joshua7 válasza Sonja (#1084) üzenetére


joshua7
veterán

Elírás, a 11221-00-20G egy 280X.
Ahogy nézem, az egy Dual X, 77.6k nem rossz érte.

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#1086) MrPetya19 válasza Sonja (#1078) üzenetére


MrPetya19
addikt

Picit drágállom, lehet, hogy 780 lesz helyette.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#1087) SkyS1gn válasza joshua7 (#1085) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Fura is a 3GB modell stb stb, ilyen 290X néven nem készült :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1088) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Tádááám :DD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1089) zsoleszkai válasza SkyS1gn (#1088) üzenetére


zsoleszkai
tag

Gratulálok! :R :R Használd egészséggel! :C :C :C :))

/KneeBy/

(#1090) oriic válasza SkyS1gn (#1088) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Csak összejött, aztán meg közben ment itt a szenvedés. :DDD Gratula. :)

Live-Die-Respawn

(#1091) SzlobiG válasza SkyS1gn (#1088) üzenetére


SzlobiG
félisten

Még nincs a gépbe? ;]

Am gz. :)

(#1092) SkyS1gn válasza SzlobiG (#1091) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:R Mindenki!

Háttérbe látod mi a helyzet, kicsit hülyén lesz megoldva, a kártya elött fog átmenni a cső lefelé, amíg nem lesz blokkom ;]

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1093) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Valaki 290X helyett véletlen sima 290-et kapott :)
[link] [link]

Amúgy a 3dmark oldalon már fent van elég sok 290x eredmény

[ Szerkesztve ]

(#1094) radi8tor válasza Malibutomi (#1093) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sok értelme nem volt össze hasonlítania a stock 290-est a húzott 7970-el. :U
De legalább látjuk, hogy alapon sem marad el tőle nagyon.

⭐ Stella

(#1095) Malibutomi válasza radi8tor (#1094) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Beraktam így 290X-hez hasonlítva: [link]

(#1096) MPowerPH válasza radi8tor (#1094) üzenetére


MPowerPH
félisten

Annyi, hogy láthattuk, otthoni környezetben, 24/7 -es beállítással is jóval gyengébb egy 7970(280X), mint egy 290X.

Malibutomi: Turbo core miatt ez csalós. :N

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1097) Erdei88 válasza radi8tor (#1094) üzenetére


Erdei88
veterán

Kevés 7970 megy 1360-at, bőven erősebb az R290

(#1098) Malibutomi válasza MPowerPH (#1096) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Miért csalós? Ezek a gyári órajelek ha jól tévedek.
290 800-947MHz boost
290X 800-1000MHZ boost

Azonos órajelen ezek szerint max 3-5% a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#1099) MPowerPH válasza Malibutomi (#1098) üzenetére


MPowerPH
félisten

A proci órajelét nézd. Szerintem az egyiken turbo on volt, a másikon turbo off. Vagy csak report bug...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1100) Malibutomi válasza MPowerPH (#1099) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Proci tökmindegy, minkettő 4770K, az meg kihajtja. A graphics score-t, meg a graphics test-ek eredményeit kell nézni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.