Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) radi8tor válasza fatal1ty1984 (#1300) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Képzeld mit levágtak volna a népek, ha a doboz újra gyártása miatt késett volna a megjelenése.

⭐ Stella

(#1302) SkyS1gn válasza radi8tor (#1301) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nem késett volna annyit mintha a 6950-en újratervezték volna a hűtőt! Inkább lereszelték a 6pines sarkát, ittmeg átmatricázták :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1303) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Új driver témája [link]:

" The blurred out card is the new card coming Tuesday 5am from AMD.
A card which I've now managed scores even beating the R290X OC with, due to newer drivers. "

(#1304) Pug válasza Malibutomi (#1303) üzenetére


Pug
veterán

Ez jó hír. ;]

Meg az is, hogy a legkisebb feszemelésre is nagyon szépen reagál a GPU. :K

(#1305) Sonja válasza Malibutomi (#1303) üzenetére


Sonja
veterán

Wow, ez elég nagy ugrás! :K Csak nem itt is mesterségesen fogták vissza a kártyát, mint az előző szériánál?!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1306) radi8tor válasza Sonja (#1305) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha így is tettek nem gondolod, hogy 1 hónapon belül kiteregetik a lapokat.

⭐ Stella

(#1307) p87 válasza Malibutomi (#1303) üzenetére


p87
senior tag

Remélem akkor olyan gyorsulási lehetőséget találtak ami 7-es szériára is hatással lesz.
Mert, ha jól tudom nem nagyon van különbség a 7-es széria és a mostan R9 csak ugye kicsivel nagyobb memória sávszélesség, több shader, tmu és rop egység, de ezek százalékos többsége kihozza az azonos százalékú gyorsulást a 7970-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#1308) Malibutomi válasza p87 (#1307) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Pár nap és kiderül :)

(#1309) Pug válasza Malibutomi (#1308) üzenetére


Pug
veterán

És amúgy az új driver mikor várható pontosan?

(#1310) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Most nézegettem hogy elvileg Win 8-on jobb a teljesítmény hála a Dx 11.1-nek,nekem Win 7-em van,viszont a Mantle ugye támogatni fogja és az nyilván lesz Win7 alá,akkor ennek ellenére érdemes Win 8-ra átváltani teljesítmény és + fps reményében avagy sem?Mert ha nem akkor maradok a 7-nél.

(#1311) Goldmen75 válasza KillerKollar (#1310) üzenetére


Goldmen75
őstag

Jobb a 8, csak a 8.1-et felejtsd el! Azt nagyon el.....ták!....Én ráfrissítettem, de visszavonni se lehetett, most 7 van fenn...de megy majd vissza a 8. ha meglesz a vga...

(#1312) Tirexi válasza KillerKollar (#1310) üzenetére


Tirexi
addikt

Látom 290X-ed van. Mesélj milyen?
Milyen a hangja? Mennyire melegedik? Tudja tartani a boost-ot? Driver-es támogatás jó?
Köszi. :R

(#1313) keIdor válasza Goldmen75 (#1311) üzenetére


keIdor
titán

Akkor ezt akár ki is fejthetnéd, ha már leszarozod... érdekes nálam kiválóan teszi a dolgát, igaz ez clean install volt, a sima 8 ez után tutira felejtő.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1314) Pug válasza Tirexi (#1312) üzenetére


Pug
veterán

Ha uberben engeded legalább 60-65%-ig a ventit, akkor nem dobja vissza az órajeleket. Hát hőfok az annyi, amennyit engedsz neki, ugye alapon ez 95 fok. A gyári hűtőt mindenképpen érdemes cserélni ha a tuning egy kicsit is érdekel, alapon el lehet lenni akár a gyárival is ha nem zavar a 95 fokos üzemi hőmérséklet. Én már megrendeltem az FC blokkot.

(#1315) KillerKollar válasza Tirexi (#1312) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Jaja,2 is.A milyen a hangja és a tudja tartani a boost-ot között van egy vagy-vagy.Engem nem zavar a hang,de igen helyenként rohadt hangos a 2 kártya,én Catalystban 70%ig engedtem hogy felpörgesse a hűtést,alapban a Quiet 40 az Uber 55-ig engedi.Nem tuningoltam de így 70%on soha nem vesz vissza az órajelből,cserébe viszont tényleg rohadt hangos tud lenni,de ugye 2 kártya,kétszer olyan hangos.Ami a hőmérsékletet illeti,95 fok fölé nem engedi menni,ha elérné az értéket elöbb megy ugye föl a hűtés a megengedett %-ig,aztán ha elérte a maxot,akkor kezd visszavenni az órajelből de mint mondtam 70%-on nem vesz vissza,csak hangos,de az sem folyamatosan,néha felpörög,akkor lejjebb mennek a hőfokok és kicsit csöndben marad,aztán ha megint kezd melegedni megint felpörög.Ami a drivereket illeti,egyenlőre még nem volt komolyabb problémám,de néztem hogy folyamatosan jönnek ki a béta driverek,sokan szídják az AMD drivereit,egyenlőre még nem volt vele bajom,de még nincsenek meg régóta kártyák hiszen most jelentek meg,ezelött két,két és fél évig Nvidia kártyám volt(GTX 690,GTX 590),ott ugye ritkábban jönnek ki driverek,legalábbis az elmúlt időszakban több AMD is kijött,nem tudom hogy az R9 megjelenés miatt,a Battlefield 4 miatt vagy amúgy is így szoktak,viszont ott kevesebb a béta driver.

[ Szerkesztve ]

(#1316) Malibutomi válasza Pug (#1309) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ha jól tudom a 290 release-el együtt.

(#1317) KillerKollar válasza Malibutomi (#1316) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Milyen gyakran jönnek már AMDnél a driverek :D Most jött ki a 13.11 Beta 8 Zöldeknél azért nem így volt.

(#1318) Malibutomi válasza KillerKollar (#1317) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Amint van valami amit javítottak :) Én nem szoktam ilyen sűrűn cserélgetni, csak ha nagyobb javulás várható.

[ Szerkesztve ]

(#1319) KillerKollar válasza Malibutomi (#1318) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Én is csak azért dobtam föl ezt a Beta 8-at mert dobott a Crossfire teljesítményen BF4 alatt.

(#1320) akoska07


akoska07
nagyúr

A baj csak az,hogy nem látunk semmit abból,hogy ki mit hogyan művel a vga-val játékokban tesztekben. Ezt azt írjuk aztán annyi.
Vicc az egész!
OFF és szemetelés az megy.

Itt én fel is adtam ezt a fajta érdeklődést.
Törlöm ezt a topicot.

Good Luck for... !

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1321) westlake válasza Goldmen75 (#1311) üzenetére


westlake
félisten

Azért rossz egy operációs rendszer, mert nálad nem megy valami? Nyilván. :U
Az ehhez hasonló véleményekkel csak magadat minősíted.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1322) westlake válasza Malibutomi (#1303) üzenetére


westlake
félisten

Kérdés, hogy elég lesz-e a 780Ti ellen. Persze akinek már megvan a 290X, azt nem nagyon érdekli. A plusz teljesítmény mindig jól jön. ;)
Egyébként a kárya alapspecifikációiból kiindulva annyira sokat nem dobhat az az új driver. Egyébként nem is értem, mi ez az új driver. Az AMD ennyire elrontott volna valamit, vagy tényleg visszafogták volna a kártya teljesítményét? Az utóbbinak semmi értelme. Kivéve akkor, ha eleve tudták, hogy az NVIDIA kihozza a 290X legyőzőjét (780Ti), viszont ezesetben nem most kelene publikálni a szóban forgó meghajtót.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1323) Pug válasza westlake (#1322) üzenetére


Pug
veterán

Gyanítom a második variáció a helytálló.

(#1324) westlake válasza Pug (#1323) üzenetére


westlake
félisten

Igen, ennek lenne értelme, de akkor meg kellene várniuk, amíg debütál a 780Ti. Ha tényleg erősebb lenne a 290X (amit egyébként nem hiszek), az nagy pofon lenne a zöldeknek. Meglátjuk.
Aki két hét múlva akar kártyát venni, annak azt kell eldöntenie, hogy negéri-e a 150$ pluszt a 780Ti, vagy sem.
Mivel visszamondtam az egyik 290X rendelésem (a CF nem olyan nagy poen), én kiváncsian várom a trónkövetelő kárty érkezését.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1325) Malibutomi válasza westlake (#1324) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem hiszem hogy erősebb lesz a 290Xm de ha mondjuk 6-7% csak a hátránya, és olcsóbb 150$-al, akkor már jó. Meg nagyon kiváncsi leszek a 780Ti-re, a kiszivárgott teszten nagyon durva volt a fogyasztása.

(#1326) westlake válasza Malibutomi (#1325) üzenetére


westlake
félisten

Én hiszek a gyári adatoknak. Azok szerint a 290X 40 wattal többet eszik, min a 780Ti. 40 watt egy videokártyánál kicsit sem elhanyagolható. Nagy kérdés még a tuningpotenciál is. Minden kérdésünkre csak a 780Ti megjelenése után fogunk csak választ kapni.

Egyébként egyáltalán nem oda írkálok, ahova kellene. Elvégre van AMD vs. NVIDIA topik is. :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1327) hash99 válasza westlake (#1322) üzenetére


hash99
senior tag

Én azt olvastam az AMD Elismerte hogy szoftveresen vissza van fogva a 290x teljesítménye. Tetszik is ez mert most kidobja az nvidia az új szuper kártyájukat majd egy drivel frissítéssel megint bedarálják...de majd kiderül. :)

(#1328) KAMELOT válasza hash99 (#1327) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez mind oké csak bírd hűteni a kártyát. Kíváncsi leszek a non-ref megoldásokra.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1329) Bugfix1984


Bugfix1984
aktív tag

Na az AMD revidiálta az R9290 kártya árát,ami holnap jelenik meg.Az új ár 113.000-120.000Ft bruttó. Lehet, hogy ez jó vétel lesz. :R

(#1330) Malibutomi válasza Bugfix1984 (#1329) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Én mondtam hogy annyi lesz :)

(#1331) daveoff válasza KAMELOT (#1328) üzenetére


daveoff
veterán

Miért, szerinted egy driver-től jobban fog melegedni? :F

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#1332) westlake válasza hash99 (#1327) üzenetére


westlake
félisten

A kérdésem még mindig adott: miért? :U

#1329: Látom nem tudsz "elszakadni" ettől a az "AMD revalidálta az árat" dologtól. Az AMD nem határoz meg bruttó, magyar árakat. Minden gyártó (általában) USA dollár árat határoz meg. Ennek mi köze a magyar bruttó kiskereskedelmi árakhoz? Semmi. Miért olyan nehéz ezt megérteni? :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1333) Abu85 válasza westlake (#1332) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azért, mert így is nagyon jó volt az ár/teljesítmény arány, azaz szinte mindenhol kiváló eredményeket kapott, továbbá tudták, hogy az NV készül majd egy válasszal, amire elég csak egy szoftverfrissítés viszontválasznak, és akkor az NV-t megint árcsökkentésbe kényszerítik, mert csak arra tudtak válaszolni, amit láttak az R9 290X-ből. Egy jobb válasz beletelik további két-három hónapba.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1334) KAMELOT válasza daveoff (#1331) üzenetére


KAMELOT
titán

Valamit félreolvastál! :) Ki írt itt olyat, hogy drivertől fog melegedni! :DDD Ilyet még véletlenül sem írnék.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1335) westlake válasza Abu85 (#1333) üzenetére


westlake
félisten

Ugyan. Olyan gyártókról beszélünk, akik biztosan megszerzik a nekik kellő információt (másik gyártótól/gyártóról). Senki nem gondolhatja azt, hogy az NVIDIA csak akkor rögzítette a 780Ti specifikációit, amikor már tudni lehetetett a 290X teljesítményét. Biztos vagyok benne, hogy az AMD nem készült ilyen "varázslattal" az NVIDIA ellen. Vagy ha igen, akkor az NVIDIA is lép erre valamit, amire az AMD megint... és így tovább. De ilyen nincs. ;)

#1327: Várjuk ki a végét ennek a "bedarálásnak".

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1336) KillerKollar válasza daveoff (#1331) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Nem,a driver szoftveresen optimalizál,attól nem melegszik jobban.Szerintem arra célzott hogy attól még hogy gyorsabb lesz az új driver után a konkurenciánál nem biztos hogy jobb vétel,legalábbis a referencia kártya,mivel jelenleg még csak az van.

(#1337) Abu85 válasza westlake (#1335) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az NV jóval hamarabb rögzítette azt. Ha csak akkor rögzítették volna a 780 Ti speckókat, amikor megtudták a konkurens tempóját, akkor nagyjából januárban hozhatták volna ki a terméket.

Az NV nagyjából azt tudta, hogy 3DMarkban és pár játékban nagyjából mit megy a termék az early sample-ek alapján. Azt felszorozták egy picit, mert általában ezek teljesítménye javul, de olyan nincs, hogy hirtelen megváltoznak egy termék specifikációi. A 780 Ti speckói már október elején véglegesítve voltak. Ha ezt nem teszik meg, akkor nem tudják a terméket novemberre szállítani. Nagyon minimális változások engedhetők meg innen. Esetleg pár MHz extra órajel még belefér, de azt is rögzíteni kellett a 290X első tesztjei előtt.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1338) westlake válasza Abu85 (#1337) üzenetére


westlake
félisten

Igen, erre próbáltam utalni én is. Abban is biztos vagyok, hogy ha az AMD bedob most egy driver boost-ot, akkor arra az NVIDIA lépni fog.

Play nice!

(#1339) KillerKollar válasza westlake (#1338) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Nem hiszem hogy egy új drivertől hirtelen "bedarálnák" a 290X-ek a 780Ti-t ha gyorsabb lesz de a Mantle már más tészta...Ez alapján a cikk alapján elég brutális teljesítménynövekedés várható azoknál a címeknél amik támogatják és azt olvastam hogy az összes Frostbite 3.0-ás játék támogatni fogja,ami kb majdnem az EA games összes next gen címe...

(#1340) Abu85 válasza KillerKollar (#1339) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

És még csak az EA-ről tudtok. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1341) westlake válasza KillerKollar (#1339) üzenetére


westlake
félisten

A Mantle-ről jelenleg (szerintem) teljesen felesleges diskurálni. Egyébként semmit nem tudok róla, nem foglalkoztat. :B Ha valóban olyan hatékony lesz, akkor az NVIDIA kénytelen lesz valamit lépni, mert egyébként elvesztené a home usere-eket.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1342) Malibutomi válasza westlake (#1338) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A kérdés, hogy a nagy drága kártya helyett miért nem driver boosttal jött akkor az nv alapból, olcsóbb lett volna, és egyszerűbb...
Meg hogy ezzel a böszme chippel meddig tudnak árban versenyezni?

(#1340) Abu85
Ha jól tudom nagy valószínüséggel lesz a Star Citizenben is, ha beépül a cryengine-be.

[ Szerkesztve ]

(#1343) westlake válasza Malibutomi (#1342) üzenetére


westlake
félisten

Prestige. Egy NVIDIA nem tehette meg, hogy a pirosak három (egy) új kártyájára egy driver boost-tal válaszoljon. Az árakról megint nem érdemes beszélgetni. Ha olyanjuk lenne, a 780Ti-t is adhatnák 550$-ért. Nekik egyedül a megtérülést kell nézniük. Persze nem fognak egy flagship kartyat 550$-ért "odaszórni" a népnek. Adnák ök 1k$-ért, ha az AMD nem nyomta volna le az árakat.

Play nice!

(#1344) Abu85 válasza Malibutomi (#1342) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Beszúrnák egy pislogó smájlit, de félek, hogy az jelentene valamit. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1345) Bugfix1984 válasza westlake (#1332) üzenetére


Bugfix1984
aktív tag

Szerintem tisztában vagyok vele, hogy ez milyen formában működik,kicsit olvass utána. :R A GPU árát bármikor revidiálhatja az NVIDIA vagy az AMD és ahhoz igazodnak a gyártók árai, majd a nagyker-kisker....

(#1346) westlake válasza Bugfix1984 (#1345) üzenetére


westlake
félisten

Már most mást írtál, mint az előbb. Igen, az AMD bármikor módosíthatja az árait, amihez a nagykerek, aztán a kiskerek igazódnak. Ha akarnak. Egy gyártó nem szabhat meg árakat. Ez nem a McDonald's. Egy AMD nem fogja nekem (kiskereskedés) megmondani, hogy én mennyiért adhatom a kártyáit. Ne nevettes már. Méghogy nekem kell utánaolvasnom. Írjál AMD által meghatározott dollár árat, vagy magyar nagykereskedés/kiskereskedés által meghatározott bruttó árat. Pontosabban kellene fogalmaznod. :R

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1347) mcwolf79 válasza KillerKollar (#1339) üzenetére


mcwolf79
veterán

Nem fogja minden FB3 motorral futó játék támogatni.
Legalábbis kb. 1 hete valamelyik AMD-s vagy EA-s csóka azt nyilatkozta, hogy még nincs eldöntve, hogy melyik játék fogja támogatni. Szal nem mindegyik.
(most nem tudom megkeresni,mert melóhelyen azok tiltva vannak)

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#1348) Abu85 válasza mcwolf79 (#1347) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez így van. Az NFS: Rivals például nem fogja támogatni. A cégen belül a DICE eredményei alapján döntenek arról, hogy mire terjed még ki a támogatás. Egyelőre a DICE-ra és a Bioware-re támogatása biztos. Ezzel kapcsolatban Repi már járt is a Bioware montreali stúdiójában. A legfőbb kérdés az, hogy a nem AAA játékoknál megéri-e az erőforrást a Mantle támogatása. Például a PopCap Games új játékai kapcsán ez lényeges, mert maga a csapat nem annyira nagy és technikailag nem annyira képzett mint egy DICE vagy egy Bioware.
Ugyanezeken a kérdéseken át fogja rágni magát például a Square Enix is. Egy Eidos Montreal vagy egy Crystal Dynamics elég képzett, nagy stúdió, de a többiek nem biztos, hogy azok.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1349) SkyS1gn válasza Abu85 (#1333) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ha ez igaz lesz :P

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1350) Bugfix1984 válasza westlake (#1346) üzenetére


Bugfix1984
aktív tag

Már megint ez a MC-is hasonlat.Szerintem kisker oldalról nehezen látsz bele abba, hogy mi folyik a háttérben.Az ajánlott végfelhasználói ár szerinted miből van,azt ki határozza meg?Az a te döntésed,hogy tartod-e vagy nem, maximum nem adsz el vagy nem kapsz érte marketing támogatást.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.