Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) gbors válasza Abu85 (#1348) üzenetére


gbors
nagyúr

sajnálatos lenne, ha a popcap kimaradna - szomorú lennék, ha a Plants VS Zombies 2 nem támogatná, és nem lenne meg az 1000 FPS ;]

amúgy működik az is, hogy a játék alapvetően DX / OGL, csak 1-2 effektet "shortcutol" a Mantle-ön keresztül, vagy ennyire nem rugalmas a dolog?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1352) daneeeeee válasza gbors (#1351) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Ilyenkor természetesen nem a több tízezres gamer kártyákra kell gondolni, hanem a sokkal kisebb teljesítményű APU-kra pl amelyeknek bizony jól jön a Mantle.

[ Szerkesztve ]

(#1353) radi8tor válasza daneeeeee (#1352) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Felét se hidd el, szerintem ez csak reklámfogás. :N
BF4-hez azért nem árt a CPU sem VGA alá.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1354) westlake válasza Bugfix1984 (#1350) üzenetére


westlake
félisten

Látom nem érted, vagy direkt nem akarod érteni, hogy mit írok. Szerintem hagyjuk. Ha neked úgy jobb, akkor írkáld továbbra is, hogy az AMD milyen bruttó árakat határoz meg.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1355) SkyS1gn válasza radi8tor (#1353) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Miazhogynicsmégnégy290Xed?! ;]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1356) DigitXT válasza gbors (#1351) üzenetére


DigitXT
félisten

PvZ2 néha csúnyán beszaggat Tegra3-on, szóval az nV is csinálhatna már
egy ilyen Mantle-t Androidra. Ha már az AMD nem támogatja a PopCap-et.

;]

(#1357) KillerKollar válasza radi8tor (#1353) üzenetére


KillerKollar
senior tag

(#1358) daneeeeee válasza radi8tor (#1353) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

A példa nem volt a legjobb a lényeg, hogy a mantle a gyenge APU-kat is gyorsítja. Ez fontos lehet mondjuk az alkalmi játékosok meghódításánál.

[ Szerkesztve ]

(#1359) radi8tor válasza KillerKollar (#1357) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

High-on még szép hogy GPU limites. ;)

Cris99: kinőttem már belőle. :P

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1360) SkyS1gn válasza radi8tor (#1359) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ebből lehetetlen!
Most látom élvezed a moderátorkodás előnyeit, if you know what i mean ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1361) MrPetya19 válasza gbors (#1351) üzenetére


MrPetya19
addikt

Az aknakereső vagy a pac man támogatni fogja a mantle-t?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#1362) KillerKollar válasza MrPetya19 (#1361) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Nem,de a pasziánsz igen,végre maxon játszhatok vele :DD

(#1363) SkyS1gn válasza MrPetya19 (#1361) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ha FB3-al készül akkor van rá esély! :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1364) gbors válasza daneeeeee (#1352) üzenetére


gbors
nagyúr

nem látom a piaci realitását annak a felállásnak, amelyben a midrange játékokhoz kell diszkrét VGA (nincs mantle), a high endhez viszont nem kell (van mantle).

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1365) oliba válasza KillerKollar (#1357) üzenetére


oliba
őstag

(#1366) TTomax válasza oliba (#1365) üzenetére


TTomax
nagyúr

Azt is nézted mivel volt a vga???

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1367) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Abu lesz teszt a sima 290-es kártyáról?

(#1368) daneeeeee válasza gbors (#1364) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Biztos, hogy így van ahogy mondod de én nem is erről beszéltem, hanem arról hogy a mantle alapvetően mindenhol jól jönne. A gyors VGA-n még gyorsabb lesz a program, a sokkal lassabb APUkon pedig lehetőség adódik, hogy az eddiginél jobb minőségben vagy gyorsabban fussanak a játékok.
A Plant vs Zomies 2 mantle támogatása elsőre lehet, hogy feleslegesnek tűnik, viszont mondjuk gyenge apukon lehet, hogy ezzel teremtődne meg az esély hogy fusson a játék (vagy magasabb felbontáson/részletességgel fusson.)
Ez szerintem piaci előny hiszen a PvsZ2 nem csak a HC gamereknek szóló alkotás és a GCN-en pedig szebben/gyorsabban fut mint a konkurencia azonos kategóriájú termékein.

radi8tor1:Bocs az offért.

[ Szerkesztve ]

(#1369) SzlobiG válasza Malibutomi (#1367) üzenetére


SzlobiG
félisten

Biztosan.

(#1370) gbors válasza daneeeeee (#1368) üzenetére


gbors
nagyúr

jó lenne Neked, mint játékosnak - csak ez sajnos nem érdekel senki mást. sok munka lenne vele (ami "rossz" a kiadónak), és ráadásul a diszkrét piac kannibalizálásához vezetne (ami rossz az AMD-nek). a PVZ2 valahogy biztosan fog futni APU-kon, a magasabb beállításokhoz viszont csak a játékos nem akar VGA-t venni, mindenki más azt szeretné, ha venne.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1371) Abu85 válasza gbors (#1351) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem hiszem, hogy van benne sharing. Pont az a lényege, hogy a DX/OGL korlátokat üsse ki a rendszer és ne csak pár extra effektről legyen szó.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1372) oliba válasza TTomax (#1366) üzenetére


oliba
őstag

Szerintem aktuális ebben a topikban ez a teszt. Olyan messze azért nincs egy 290X tőle, pláne akiknél kettő is lapul a gépbe ;] Itt is lelhetsz egy, a topikhoz illő mérést.

(#1373) TTomax válasza oliba (#1372) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát ha neked 30% az marha közel van akkor lelked rajta... de egy több gpus rendszer egészen máshogy viselkedik mint a szimpla...

szerk: A második tesztben sem látom,hogy single vagy multi...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1374) oliba válasza TTomax (#1373) üzenetére


oliba
őstag

Kérlek olvasd el az első sort :U

(#1375) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Cryenginebe is beépül a mantle támogatás. Mostmár kiváncsi vagyok rá tényleg...

(#1376) p87 válasza Malibutomi (#1375) üzenetére


p87
senior tag

Én is, remélem picsázás lesz és egy 7970 hozza majd a Titan szintet.
Jövőhéten már többet tudunk.

(#1377) Malibutomi válasza p87 (#1376) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ezt azért enyhe túlzásnak érzem....

(#1378) Pug válasza Malibutomi (#1377) üzenetére


Pug
veterán

Én nem enyhén, hanem nagyon. Erre felesleges számítani. :DDD :N

(#1379) gbors válasza Pug (#1378) üzenetére


gbors
nagyúr

én pont fordítva gondolom. ha a 7970 és a Titan közötti 30-40%-os különbséget nem lehet átugrani a Mantle segítségével, akkor az egésznek semmi értelme nincs. meglássuk :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1380) fatal1ty1984 válasza gbors (#1379) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

minek nincs értelme? :)

(#1381) mcwolf79 válasza Pug (#1378) üzenetére


mcwolf79
veterán

+1
Csak nem akartam beírni, mert még a végén lefanboy-oztok :U

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#1382) Macka


Macka
veterán

Na, bettem a Club3D 290X-et. BF4 alatt (ULTRA, 4xMSAA) érezhetően sokkal jobb, mint az 1200 Mhz-n járatott 7970-em volt. Ventit belőttem max. 80%-ra, hőfokot 90 fokra, így 1000 alá nem esik be, de a hangja penetráns. Fejhallgatón áthallatszik. Mindegy, FC blokk megrendelve.
Viszon botrányos, amit a Club3D művelt a csomagolással. A kártya egy antisztatikus zacsiban, egy AMD ATHLON64 ( :W :W :W ) logóval nyomott és egy CLUB3D logós póló (!!!!) közé volt betéve, úgy, hogy még a pcie sínen sem volt védő. Hát fantasztikus.... :W :W :W

(#1383) fatal1ty1984 válasza Macka (#1382) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

az komoly :DDD honnan vetted? ilyenröl még nemhallottam :Y

(#1384) MPowerPH válasza Macka (#1382) üzenetére


MPowerPH
félisten

Siettek a csomagolással... Nagyon elkapkodták ezt a megjelenést+polcra érkezést.

Don't Tread On Me

(#1385) ebegab92 válasza Macka (#1382) üzenetére


ebegab92
senior tag

Képet róla! :R

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#1386) Malibutomi válasza gbors (#1379) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hát amikor 5% plusz fps-ért súlyos tízezreket kell fizetni, akkor pár százalék is sokat ér...

(#1387) Macka válasza MPowerPH (#1384) üzenetére


Macka
veterán

Ja, azt nem is említettem, hogy semmi kábel, átalakító, akármi nem volt benne, csak egy BF4 kupon.

(#1388) p87 válasza Pug (#1378) üzenetére


p87
senior tag

Abu mintha azt írta volna valahol, hogy meg fogunk lepődni, nos engem 10-20% nem lep meg, titeket igen? :)

(#1389) westlake


westlake
félisten

juhúúú. :U
PowerColor R9 290X OC

R9 290 - 450$

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1390) fatal1ty1984 válasza westlake (#1389) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

kökemény 30mhz az aztán a tuning :C :C :C

(#1391) SzlobiG válasza fatal1ty1984 (#1390) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezzel a csodálatos hűtéssel ráadásul amivel alig tudja tartani.

(#1392) MPowerPH válasza westlake (#1389) üzenetére


MPowerPH
félisten

A hűtés meg változatlan maradt? LOL... Egyébként nagyon kíváncsi lennék rá, hogy egy rendes hűtéssel hogy bírja a tuningot.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1393) gbors válasza fatal1ty1984 (#1380) üzenetére


gbors
nagyúr

egy új renderert írni és tesztelni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1394) Macka válasza fatal1ty1984 (#1390) üzenetére


Macka
veterán

Ennyit 3 kattintással csinálok Catalystben. :D

(#1395) fatal1ty1984 válasza gbors (#1393) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

miértne lenne,ha teljesitmény javulást hoz? föleg ugy,hogy szinte az ööszes valamire valo game motor támogatni fogja.ez max az nv-nek fáj de majd kitalálnak valamit mint a tombraider esetében - vagy nem :DDD

(#1396) Malibutomi válasza gbors (#1393) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem értem, 20%-ot szerinted nem ér egy api elkészítése, de egy kártya megtervezése tesztelése, legyártása igen?

(#1397) gbors válasza Malibutomi (#1396) üzenetére


gbors
nagyúr

almát hasonlítasz körtével.
új, gyorsabb kártyák gyártásával a vásárlóbázisodat bővíted és őrzöd, és eladott kártyánként árbevételed és profitod lesz - a gyorsabbakon több.
a játékokban az eladást nem a 3D engine drive-olja, a gyorsabb renderer közvetlen értéket nem termel, sőt, ha túl gyors lesz, akkor azt "nyered" vele, hogy kihagynak a benchmarkokból. ezzel szemben áll, hogy a rendereredet újra kell designolni, a komplett frameworkot újraírni, és bár várhatóan a shader programok nagy részét meg lehet tartani, az optimalizációkat mind újra kell csinálni - és persze duplázod a renderer tesztelési feladatokat. ha ennyi extra időd / erőforrásod van, akkor azt fordíthatod a meglévő DX / OGL renderer optimalizálására is, 10-15%-ot úgy is biztosan nyersz. akkor meg mi a fenének a Mantle?

csak hogy világos legyen, én nem azt mondom, hogy felesleges a Mantle, hanem azt, hogy 20-40%-nál akár jelentősen nagyobb sebességnövekedés is kihozható belőle.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1398) fatal1ty1984 válasza gbors (#1397) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

"kihozható" de nemfogják tenni,és szerintem akinek régebbi kártyája van még ennek is örülni fog

(#1399) Tirexi válasza gbors (#1379) üzenetére


Tirexi
addikt

Ja ja ja persze persze meg még mit nem. :U
A VGA hűtését oldották volna meg a 290x-en a hülye API-k helyett amiről úgy is tudjuk, hogy mind olyan címekben lesz csak amikben egy 780 is lazán 100FPS-t produkál majd.
Amikor meg majd jön egy orosz csoda amiben nem lesz ilyen Mátnli akkor meg majd megy a sírás.
Ez semmi más mint az AMD-nek az újabb reklámkampánya, hogy az én VGA-mat vedd amelyben olyan technológia van amit 100 játékból 10 használ. Mint pl a DX11.1/2 meg a barátai.
Arra leszek én kíváncsi, hogy a ráírt driver mennyire fogja majd normálisan használni ezt az egészet. DX-re sem tudnak normális driver-eket csinálni csak BETA BETA BETA.
Elmondom neked kajak jobban várom már ezt a Mantle dolgot mint itt bármelyik AMD felhasználó. Kíváncsi vagyok már arra a 40%-ra nagyon de nagyon.

(#1400) MPowerPH válasza Tirexi (#1399) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez a sírás dolog azért erős... Azért azt leszámítva, hogy a 290X-et most még vacak hűtővel lehet venni, még mindig jóval több FPS-t produkál a tényleg BETA driverrel, mint egy 780-as. Várjuk csak ki a végét, mikor lesz rendes hűtő, és rendes driver.(ha csak abból indulok ki, hogy anno a 7970-es milyet ugrott csak a driver fejlesztéssel az első tesztek óta, akkor félelmetes, néhol 30%+-t értek el) Ezért várok én is, mivel egy jó driverrel az a előre kikalkulált 15%, amivel le lesz maradva a 290X a 780Ti-től hamar eltűnhet. Pont, ahogy a 680-as is szépen csöndben elvérzett... És akkor még nem is beszéltünk a Mantle-ről.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.