Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48501) Apucy01 válasza Domijager (#48500) üzenetére


Apucy01
őstag

irtam privátot
:)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#48502) Domijager válasza Apucy01 (#48501) üzenetére


Domijager
újonc

Köszönöm szépen!

(#48503) Apucy01 válasza Domijager (#48502) üzenetére


Apucy01
őstag

:)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#48504) korren


korren
aktív tag

Sziasztok!

Van esetleg vki, aki újra pasztázott, újra pad-elt egy Sapphire RX 590 Nitro+ VGA-t?

Esetleg 580 Nitro+ VGA-t. Gondolom nem akkora a különbség.

Konkrétan az érdekelne, hogy milyen vastag thermal pad-et vegyek hozzá.

Köszönöm!

Üdv

-I like the misery. -I like this world!

(#48505) dik válasza korren (#48504) üzenetére


dik
őstag

rx 580 0,75mm kell és 1mm kell. Nem lesz egyszerű beszerezni a 0,75mm-t. Nekem van itthon Laird ami puha 1mm így az arra a kártyára jó volt. Vagyis a Dr. VGA megcsinálta patentül. Ja a kártya is eladó. :) Patika állapotban... RX 590 meg a fene tudja egyforma-e ezzel... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#48506) Francia91 válasza korren (#48504) üzenetére


Francia91
veterán

Ugyanaz, mint az 580 Nitro+

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48507) korren válasza Francia91 (#48506) üzenetére


korren
aktív tag

Köszi szépen mindenkinek!

:R

Szerintem mindkét méretben az 1 mm-es Gelid GP-Extreme lesz a befutó.

Az elég puha, így könnyen nyom rajta annyit remélem.

-I like the misery. -I like this world!

(#48508) Francia91 válasza korren (#48507) üzenetére


Francia91
veterán

Én Laird Tflex HD90000 padot vettem, külföldi fórumokon azt ajánlották, és nekem bevált. Nagyon vigyázni kell, hogy nyomódjon össze annyit, különben feszíteni fogja a NYÁK-ot

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48509) korren


korren
aktív tag

Rendben, köszi!

Elvileg kétfélét rendeltem, az egyik a Gelid GP Ultimate 1mm, az keményebb de jobb hővezető. Ezt az 1mm-es helyre szánom.
A másik meg az említett GP Ultimate 1 mm, az puhább, az menne a 0,75 mm-es helyre.

GPU-ra meg MX4. Az van itthon mindig.

-I like the misery. -I like this world!

(#48510) korren válasza korren (#48509) üzenetére


korren
aktív tag

Na megvolt az újrapadolás és újra pasztázás.
Sajnos nagyon úgy tűnik, hogy vmit elbénáztam, bár gyorsan felszökök az RX 590 80°C-ra, gyorsan vissza is hűl.
De! A ventik szintén nagyon gyorsan elkezdenek 2600+ rpm-el pörögni és akkor sem vesznek vissza, amikor már 34-35°C-ra hűl vissza a GPU.
Nem értem miért...

Lehet feltart a thermal pad? Nem ér hozzá rendesen a GPU-hoz a hűtő? Pedig bőven nyomtam az MX4-ből...

Vagy memória chipen lévő pad-ek rosszak, ezért pörgeti a ventit? A memória hőmérsékletet nem látom ugye...

Amúgy Furumark alatt FullHD preset-el nagyon jó pontot ért el.

Ha vkinek van vmi ötlete, szívesen venném a segítséget! Köszönöm!

-I like the misery. -I like this world!

(#48511) paprobert válasza korren (#48510) üzenetére


paprobert
senior tag

Valószínűleg nincs meg a kellő felfogató nyomás a GPU-n (vagy féloldalassá vált). Túl vastag - eltart, valahol.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#48512) Francia91 válasza korren (#48510) üzenetére


Francia91
veterán

Amit fentebb írtam, nem véletlen választottam hozzá Laird TFlex HD90000 hővezető padot, külföldi fórumokon ez vált be, ez képes 1 mm-es létére annyit alakulni, hogy felvegye a 0,75 mm-es vastagságot.
Valószínűleg a Tied hiába csúcsminőségű Gelid Ultimate pad hővezetés szempontjából, nem annyira puha, mint a Laird, ezért a RAM-okon lévő pad-ok eltartják a hűtőt a GPU-tól. Közben feszíti a NYÁK-ot is, pici görbületet belevisz, ezt oldalról belenézve lehet látni.
Hónapokig olvastam külföldi fórumokat ennek kapcsán, és mindenhol az jött ki, hogy a Laird TFlex HD90000 való a Sapphire 580/590-es kártyáira az egyedi 0,75 mm-es méret miatt, szinte egyedül ez képes csak annyit összemenni jó hővezető képesség mellett, hogy felvegye a kellő méretet

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48513) dik válasza Francia91 (#48512) üzenetére


dik
őstag

És még a Dr. VA is csodálkozott rajta, hogy neked miként sikerült lapítás nélkül rátenned mikor neki is lapítani kellett. :)

Többieknek:
A lényeg van eladó Laird ilyen padom akinek kell. :) Csúcsminőség. Sőt ilyen 580 kártyám is van eladó patika állapotban...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#48514) Francia91 válasza dik (#48513) üzenetére


Francia91
veterán

Én meg azon csodálkozok, neki hogy nem sikerült.... :D

korren #48509

Ha a GPU már hűvös, és pörög a venti, az lehet a VRM miatt is. Ide két darab egybefüggő darabot kell tenni, a kis kockákkal valamiért nem olyan a VRM hőeloszlása. Onnan tudom, hogy először én is kis kockákban tettem rá a padokat, de a jó GPU hőmérséklet ellenére még vagy 10 percig nyomta 2600-as fordulaton a ventiket. Újra szétszedtem, majd a jelölt helyre egybefüggő csíkot tettem, és azóta helyreállt a dolog

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48515) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Srácok le a kalappal, ez az igazi PH színvonal, az itteni eszmecsere, és tapasztalat megosztás!

(#48516) korren válasza Francia91 (#48514) üzenetére


korren
aktív tag

Úúú, köszi! Mit össze b@szakodtam, hogy olyan pici négyzeteket gyártsak.... :W

Viszont már elfogyott a Gelid, eléggé kiszámoltam.

2 hét múlva jön meg a következő adag.... :O

De kipróbálom majd úgy is! :R

-I like the misery. -I like this world!

(#48517) Francia91 válasza korren (#48516) üzenetére


Francia91
veterán

Nem kell szarakodni a kis kockákkal, nekem sem vált be, mint írtam, pörgette a ventit 32 fokos GPU esetén is. Ment rá 2 egybefüggő csík, azóta tökéletes a ventivezérlés :)
dik kollegának van Laird padja még kimaradt, azzal biztosan jó lesz, megy össze annyit, hogy felvegye a méretet

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48518) dik válasza Francia91 (#48514) üzenetére


dik
őstag

Te nagyobb penge vagy mint ő ezek szerint. Nálad több a tapasztalat meg az erő is veled van... ;] :DDD :D Ezek után te fogod javítani az kártyámat!!! :))

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#48519) Francia91 válasza dik (#48518) üzenetére


Francia91
veterán

Bocsánatot kérek, hogy nálam jó volt.... :DD

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48520) dik válasza Francia91 (#48519) üzenetére


dik
őstag

A VGA dokitól kérjél ne tőlem... ;] :DDD Meg mutasd meg neki hogyan kell mert ő ezek szerint nem tudja... :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.