Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48051) Aprósólyom válasza CirrMee (#48048) üzenetére


Aprósólyom
addikt

H310M-K alaplaphoz korábban voltak rendszer stabilitás javító upgrade-ek. Esetleg érdemes lenne megpróbálni BIOS-t frissíteni.

Ha esetleg nem tudod hogy kell, BIOS default set -> BIOS frissítés -> Restart -> BIOS deafult set -> mehet az első OS boot

Jevons paradox

(#48052) CirrMee válasza Aprósólyom (#48051) üzenetére


CirrMee
addikt

Kimaradt a helyzetjelentésből, de az volt az első... :)

Lassan már tényleg azon gondolkodom, hogy amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan megy is tovább ez a lap+CPU, azt' lesz helyette egy Ryzen...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#48053) Aprósólyom válasza CirrMee (#48052) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Általánosan a hibáról: Ha semmilyen képhiba és más anomália nincs, csak összeomlik a driver, de életben marad a WIN és a driver is újraindul sikeresen, akkor az a tapasztalataim szerint vagy egy OS bug (windows update vagy driver) vagy pillanatnyi VGA instabilitás okozhatja mikor a rendszer változtatja a VGA feszültség/órajel állapotát gyorsan. (Emlékeim szerint olyan gyorsan változhatnak az értékek, hogy már az RX 400 sorozatnál is talán már csak kb. átlagokat mutat a szenzor.)

1. BIOS deafult setet próbálj ki.
2. Esetleg BIOS-ban kapcsolj ki ERP és/vagy más energiaspórolós technológiát. (Intel C-state nem hiszem hogy befolyásol, de arra is tehetsz próbálkozást)
3. Win energiagazdálkodási opció: teljesítmény (Elméletben jól kell működjön a kiegyensúlyozott, de egy próbát megér.) De az energiagazdálkodási beállításoknál kipróbálhatod a PCI Express energiagazdálkodás kikapcsolását.

4. További javaslat:
- Szedj le minden VGA vezérlő alkalmazást ha van fent (RGB vezérlő, MSI afterburner stb..)
- legújabb DDU csökkentett módban ( [link] )
- Egy régebbi bevált driver telepítése (Radeon™ Software Adrenalin 21.10.2 Release Notes)
(Bár elképzelhető, hogy a windows update leszed egy újabb drivert kis idő múlva. Csekkolgatni kell. Ha frissít az update, akkor az eszközkezelőben a VGA-ra kattintva -> tulajdonságok -> illesztőprogram fülön kiválasztható az előző illesztőprogram visszaállítása.)

Jevons paradox

(#48054) FoxiestFox válasza CirrMee (#48048) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az élet így üzen, hogy ne wowsozzon :DDD

(#48055) zolee1984


zolee1984
senior tag

Üdv
Faternak van egy Asus strix rx 570 a gépében word of warshipre használja meg netezésre.
Azt mondta tegnap mikor voltunk náluk, hogy elkezdett mostanában netezésnél összeomlani bekapcsolás után.
Szétesik a kép és lefagy.
Játék közben semmi gond soha.
Nem tudom, hogy ez a hardveres gyorsítás miatt lehet e esetleg, vagy kezdi lelökni a láncot a kártya.
Valaki tapasztalt hasonlót?
Nekem volt már nagyon sokféle kártyám, de sosem láttam ilyet.

üdv Zoli

(#48056) Aprósólyom válasza zolee1984 (#48055) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Eseménynaplóban keres beszédes hibákat és oszd meg velünk mit találtál.

Lehet haldoklik (kontakt hiba) és ezért működik melegen (játék) böngészés közben meg nem. De lehet csak egy szoftver/driver frissítés.

Jevons paradox

(#48057) zolee1984 válasza Aprósólyom (#48056) üzenetére


zolee1984
senior tag

Én is ezen gondolkodtam és utána jutott eszembe ez a hardveres gyorsítás.
Csak azt mondja az öregem, hogy nagyon ritkán csinálja.
Most is vagy két hete nem csinálta.
Alapból nem is kérdeznék ilyesmit, mert szoktam tudni mi a gond.
De ilyennel még nem találkoztam, hogy sajnos vagy szerencsére, az attól függ honnan nézzük. :DDD

üdv Zoli

(#48058) Aprósólyom válasza zolee1984 (#48057) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ha nagyon random, 3 dolog még eszembe jutna:
- rendszer RAM -> memtest86
- tápegység, amit elég macera kitesztelni
- VGA volt takarítva/újrapasztázva az elmúlt 2-3 évben? Lehet ráfér. Ha felmelegszik a GPU lapka (játék) és mondjuk közben ALT+TAB-ol, mert böngésznek a meccs töltése közben, az egy olyan szenárió, hogy gyorsan ugrálhat fel-le a feszültség/frekvencia a GPU kihasználtság miatt. Ha nem ideálisak a hűtés vagy öregszik a GPU szilikon (?), akkor lehet kevésbé bírja ezeket a szenáriókat.
Esetleg kipróbálhatjátok az AMD software-en belül az ÁLLAPOT 1-7 órajelek csökkentését 5%-7%-kal.

Jevons paradox

(#48059) zolee1984 válasza Aprósólyom (#48058) üzenetére


zolee1984
senior tag

A ramon én is agyaltam.
2x4 volt neki és lett helyette 4x4
De az nem cseszné szét játék alatt?
Alt tab nem játszik nála

üdv Zoli

(#48061) Csupingo válasza zolee1984 (#48059) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha esetleg régebbi ryzen procija van, azok se szeretik mindig a 4 db memóriát. A vga driver nem frissült magától? Talán kifogott egy problémásabb kiadást. Persze egy rx kártyánál a hardver is simán lehetséges.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#48062) Aprósólyom válasza zolee1984 (#48059) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Régebbi i5-2500K gépem esetében volt olyan, hogy RAM csere után a WIN már boot közben fagyott. Deafultra kellett állítanom a BIOS-t. (lehet reinstall-t is csináltam végül, ebben nem vagyok biztos, nem emlékszem) Valószínű a RAM inicializálása okozott valami galibát.
Lehet ezen a vonalon is érdemes elindulnod, mielőtt "temetnétek" a VGA-t.

Jevons paradox

(#48063) zolee1984 válasza Aprósólyom (#48062) üzenetére


zolee1984
senior tag

Valami 3440-es vagy ilyesmi i5 proci van neki.
Reseteltem a biost mikor ramot cseréltem.
Futott vagy 2 óra testmem5 anta extreme beállítással
De most mondtam neki, hogy kapcsolja ki a hardveres gyorsítást az összes böngészőben amit használ.
Ha lesz megint anomália mélyebben kivizsgálom a dolgot.
Nagyon köszönöm mindenkinek a tanácsokat!!! :R

üdv Zoli

(#48064) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Vettem használtan egy XFX RX 580 videókártyát, igyekeztem olyantól aki megbízhatónak tűnik itt hardveraprón. Na most betettem a gépbe, gpu:1150MHz, mem:2100 MHz. ( Gpu-Z) Dual Biosos a kártya, de mindkettőn ezt mutatja.
Ez jó eséllyel egy bányász bios?
Mennyire bonyolult ezt visszaállítani az eredetire és van valahol hozzá megbízható leírás vagy videó esetleg?
Köszi a segítséget!

(#48065) DravenMoral válasza NdrewSunix (#48064) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Szia.
[link]
Tekintve, hogy dual bios-os a kártya, így nem fogod tudni elrontani.
A listából nyilván azt a biost szedd le, ami a te kártyádhoz van!
Itt arra is figyelned kell, hogy a te kártyád milyen ramokkal van szerelve!
Megtalálod a kártyád nyák lapján a kártya pontos típusát.

(#48066) NdrewSunix válasza DravenMoral (#48065) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Köszi!
Olvastam az egyik fórumtársnál, hogy miután visszarakta az erdeti biost, rendszeresen crashelt a kártya. Az mitől lehet?

(#48067) bobalazs válasza NdrewSunix (#48066) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Helytelen bios, vagy a memória időzítései már nem felel meg a gpunak.

(#48068) DravenMoral válasza NdrewSunix (#48066) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Rossz biost rakott vissza.
Egy és ugyan az a kártya ki szokott jönni 2-3különböző ramokkal is akár, nagyon oda kell figyelni, hogy neked melyik az.

(#48069) Arm_64


Arm_64
csendes újonc

Sziasztok.
Hallottam olyat rx 470/480-ra 570/580-as vbios-t raknak. Ez mennyire jó, miért érdemes vagy miért nem érdemes ezt csinálni? Van valami jelentős előnye a játékokban?

(#48070) DravenMoral válasza Arm_64 (#48069) üzenetére


DravenMoral
senior tag

"The vbios is basically the bios of the graphics card. It controlls all basic function settings like e.g. clockrates or fan speeds. If there is an issue detected the manufacturer (like for a mainboard) provides an updated version.

This way an update can help with compatibility or other problems. It is only rarely necessary on vgas though. Most fixes are not needed for the majority of users so the best advice is that there is no update needed unless you have an issue."

Nem különösebben találok semmi más értelmes infót róla, mindenhol azt írják, hogy semmivel nem különb.
Szerintem félreértettél valamit, a vbios az a vga biost-t jelenti. Mert ugye nem mondhatják rá, hogy bios, hiszen az az alaplapé.
Tudsz biost frissíteni a kártyán, igen, ha ez a kérdés. De nagyon figyelj oda, hogy megfelelő márka, illetve rammal felszerelt biost rakj fel.

[ Szerkesztve ]

(#48071) Arm_64 válasza DravenMoral (#48070) üzenetére


Arm_64
csendes újonc

[link]

Itt olvastam róla, és csak kíváncsi voltam hogy valaki csinált-e már és ha igen akkor mik a tapasztalai.

[ Szerkesztve ]

(#48072) TIT válasza Arm_64 (#48071) üzenetére


TIT
veterán

Nemsok értelme van,eleve magasabb órajelek,csak a gond lenne vele.

(#48073) bobalazs válasza Arm_64 (#48069) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

480->580 egy átnevezés (volt).
Magasabb órajelek és ennyi.

(#48074) Gyuri27 válasza DravenMoral (#48070) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem a márka számít.
Ami számít:
- ugyanolyan táp (azaz ha egyik 8 pin akkor a másik is)
- ugyanolyan vram (azaz ha egyik samu ram akkor a másik is)
- ugyanolyan kimenetek (azaz ha 1 hdmi 2.0, 2 dp akkor a másik is)

Amd - Radeon - Ryzen

(#48075) DravenMoral válasza Gyuri27 (#48074) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Nem találkoztam még egy márkán belül több féle verzióval, ha fixen tudjuk a ramok típusát. De javítsatok ki, ha tévedek. Az vágesz, hogy a portok is számítanak, ez természetes.

(#48076) TIT válasza bobalazs (#48073) üzenetére


TIT
veterán

Hát azért nem mert a vrm-en is javítottak.

(#48077) Aprósólyom válasza bobalazs (#48073) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ugyan az az architektúra, de a generáció váltással optimalizáltak a chip design-on, hogy az RX500-on magasabb órajeleket tudjanak elérni.

ui.: az más kérdés, hogy a fogyasztás 1300MHz-1350Mhz felett kezd elszállni nagyon durván, azt a tartományt pedig az RX400 is bírja.

#48076 TIT: A Javítás az pontatlan. Inkább a magasabb fogyasztás miatt muszáj volt erősíteni a VRM-en.

#48071 Arm_64 All-in-all, aki most vesz használt piacról, annak mindegy, hogy RX470/RX570 vagy RX480/580. Ugyan azt fogja vele elérni, mert OC-zni nem érdemes, optimalizálással (UV+clock tuning) meg ugyan azt fogják produkálni. Úgyhogy hagyjad a BIOS modot. Undervolttal optimalizáld a kártyát.

Jevons paradox

(#48078) TIT válasza Aprósólyom (#48077) üzenetére


TIT
veterán

Javítás=fejlesztés a lényeg,hogy nem ua.jobb lett,

(#48079) Aprósólyom válasza TIT (#48078) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem egyenlő, azért is két külön szó. Persze, ha virágnyelven beszélünk, akkor bármit lehet bárhogy érteni, de mivel műszaki/technikai aspektusból használjuk, ezért kifejezetten nem alternatívája egymásnak.

Jevons paradox

(#48080) TIT válasza Aprósólyom (#48079) üzenetére


TIT
veterán

De lehet a javítás fejlesztés is,a lényeg,hogy nem ua.a 480 mint az 580.

(#48081) bobalazs válasza TIT (#48080) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

fpsben ugyanaz clock to clock.
Legalábbis ha visszaveszed a 1380as boost clockról az 580at a 480 féle 1300 Mhzre ugyanazt az fpst kapod, és ez a lényeg.

(#48082) TIT válasza bobalazs (#48081) üzenetére


TIT
veterán

Az érdekes,nekem mondjuk 1366 az oc.

(#48083) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nem lehet gyári?
P6 voltage magasabb mint P7?

(#48084) bobalazs válasza bobalazs (#48083) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Érdekesség hogy bios editorral nézve, betűre pontosan megegyező a techpowerup bios lévő biossal.
Ezek szerint ez ilyen. :N

(#48085) DravenMoral válasza bobalazs (#48083) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Annál a kártyánál ilyen furcsán van behatárolva az mv, havernak mikor undervoltoltam, én magam is alig bírtam elképzelni..
Kisimítottam folyamatosan növekvőbe, és a maximumból lentebb tudtam venni 90mv-ot, és még tudja a gyári sebességet stabilan.

[ Szerkesztve ]

(#48086) dik


dik
őstag

Helló!

Érdeklődni szeretnék itt van-e olyan személy aki tudna nekem segíteni priviben. Lenne egy RX 580 Nitro+ 8Gb kártyám, de ezzel nyilván megettek mert a biosa buherált. Vagyis hiába kapcsolgatom csak 1 fajta van rajta(és a venti vezérlése kaotikus mikor megzavarodik pörgeti világnak őket). Ezzel kapcsolatban kellene a segítség aki csinált már ilyen bios frissítést dolgot. Vissza kellene tenni rá az eredeti gyári felállást.
Tehát ilyen ember van itt aki ebben tudna segíteni. Kb. sosem csináltam ilyet és nem is tudom honnan lehetne eredetit letölteni hozzá. Ja és persze azt sem tudom milyen volt eredetileg rajta..

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#48087) DravenMoral válasza dik (#48086) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Szia.
A kártya hátlapján rajta van a pontos típus neve.
Azt nézd meg a továbbiakban, hogy milyen csatlakozók vannak a kártyádon,
Illetve milyen memóriákkal van felvértezve.
A nevét tudod, Saphire Nitor+ Rx580 (8 vagy 4gb?)
Illetve special edition, vagy fekete?
Ha ezeket tudod, beírod a keresőbe, hogy "Saphire Nitro+ Rx580 (memória méret) bios, és a legelső, a techpowerup által hirdetett weboldalon tudsz leszedni bios-t.
De innentől ez a videó jobban bemutatja, hogy hogyan kell.
Meg tudod nézni könnyedén a videokártyád típusának a nevét és típusát, a gpu-z alkalmazás letöltésével is.
[link]

(#48088) bobalazs válasza DravenMoral (#48087) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Teljesen kezdőként ez egy hálátlan feladat, tele aggódalommal, mi lesz ha elrontom, stb.> főleg ha több bios is van ugyanahhoz a fajtához.
No meg, ha nincs másik kártya, vagy integrált, akkor hogyan flesselje vissza ami rajta volt.
Egyszerűbb lenne ha kolléga lefényképezné a kártyán levő cimkét, abból sok mindent meg lehet tudni.

Egyébként ezek a moddolt biosokat hogy veszi be egyáltalán a Radeon meghajtója? Korábban atikmdagpatcher kellett ezekhez hogy egyáltalán használni lehessen.

(#48089) dik válasza DravenMoral (#48087) üzenetére


dik
őstag

Nem SE mert azt oda írtam volna tehát fekete és írtam 8Gb. 8 és 6 csatlakozós. Ennél egy kicsivel előbbi bios van most rajta. Meg melyik állásba legyen a kapcsoló mivel ezen tökmindegy hol van 1411/2000 van.? És miként tudom rá a "gyengébb" és erősebb bios is legyen rajta? Magyarul egyszer ide kapcsolom ott frissítek majd keresek egy gyengébbet azt meg a másikra kapcsolva frissítem?
Te csináltál már ilyet?

Ez hátha segít...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#48090) dik válasza bobalazs (#48088) üzenetére


dik
őstag

Nekem mondod van baj.... :D Nincs rajta cimke megnéztem én legalább is nem láttam...
Ezért szeretnék olyan emberrel konzultálni aki csinált már ilyet és a kisujjában van a történet...

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#48091) dik


dik
őstag

Most ez van rajta lementettem a gpu-z a bios meg a TRIXX is ott láttam meg benne mikori ez mikor megnyitottam.
Sapphire RX 580 8 GB Nitro+ 2017-03-23 03:49:00015.050.002.001.000000PCI-E1411 / 2000GDD

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#48092) bobalazs válasza dik (#48090) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Csináltam már ilyet. De nincs a kisujjamban.
Csináltam már programból amit DravenMoral linkelt videóbol, majd csináltam parancssorból is.
Nálad mivel két állás van sokkal nagyobb nyugi van mert ha elrontottad az egyiket akkor még egy másik állásban működik a gép.
A két állapot az egyik egy nagyobb teljesítményű bios a másik meg egy csendes bios, kisebb felvételi teljesítménnyel.Van az adatbázisban ha jól számolom 9 Nitro bios. Az egyik biztos a gyári. https://www.techpowerup.com/vgabios/?architecture=&manufacturer=Sapphire&model=RX+580&version=&interface=&memType=&memSize=8192&since=

(#48093) DravenMoral válasza dik (#48090) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Senkinek sincs a kisujjában ez a dolog sajnos.
Csináltam már a linkelt videó szerint annó pár ismerősnek, mindig működtek. Bár elsőre sikerült nekem mindegyik, nem kellett kínlódnom szerencsére.
Távlatból többet nem tudok többet segíteni, sajnálom.

[ Szerkesztve ]

(#48094) dik válasza bobalazs (#48092) üzenetére


dik
őstag

Nekem nincs csendesebb történet most mint írtam. Csak 1411/2000 mindkét állásban. Állítólag meg csak az egyiket lehet frissíteni? Olvastam ilyet. De akkor melyiket? Hol kell legyen a pöcök? :)
Meg tán meg kell lesni milyen fajta memória van rajta. samsung,hynix,stb. de ezt honnan látom? Vagy ez marhaság mert a biosban van auto detect? Így nem kell tudni ilyet?
Arra gondoltam SE bios kellene rá de azt erre rá lehet tenni? Bár igaz nem másztam bele az időzítések, egyebek témába egyformák-e...

Ja és legyen már valaki akinek a kisujjában van... :) Hol találok ilyet? Millió kérdésem lenne még... :)

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#48095) DravenMoral válasza dik (#48094) üzenetére


DravenMoral
senior tag

A bal oldali a csendes, a jobb oldali állás pedig a hangosabbik, azaz az erősebbik.
A jobb oldali állást próbáld meg.
Egyébként terhelés alatt mik a hőfokok?
Nézz egy furmark benchmarkot.
És mennyivel pörög a venti?
Mert a ventipörgést nagyon egyszerűen be tudod állítani, ha csak az zavar.
Persze lehet, hogy egy egyszerű újrapasztázás segítene.. 2évente legkésőbb erőteljesen ajánlott, főleg ha eddig bányászott.
Azonnal kell rá a pasztacsere és takarítás.
Amit linkeltél biost, az a jobb oldali erősebbik, gaming bios.
Ha az van fent neked, akkor hagyhatod rajta.

[ Szerkesztve ]

(#48096) bobalazs válasza dik (#48094) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

MIndegy hogy melyik állásba melyiket írod.
SE mint látod az általam linkelt (details)re kattintva hogy egy kék kártya.
Linkelt neked egy videót azt megnézted?
Minden látszik a flashelő programban. A jelenlegi ÉS a betöltött bios CRCje, sorszáma stb.
Ha a letöltött bios megegyező akkor egész biztosan működőképes.

[ Szerkesztve ]

(#48097) dik válasza DravenMoral (#48095) üzenetére


dik
őstag

Nézőpont kérdése melyik a jobb. :D Tehát felfogatás fele a csendes. :)
Bár a kártya eladója most azt mondja ez kamu 2 fajta bios van rajta. Szóval én most össze zavarodtam kissé az infó hegyekben. Az meg bányász volt-e nem tudni.
Ventikkel az a baj gondol egyet és megőrülnek össze vissza pörgeti őket indokolatlanul. Gondoltam a bios miatt. De mostmár nem tudom miért eszi a fene. Majd gondol egyet és hetekig jó.
Az tény mint látni a bios leírásban igen van amelyik samung, hynix memóriás és van a micron vagy mi ami az SE van. Így akkor a 2 fajta bios nem is kavarható a kártyák között gondolom én. Persze lehet hülyeség. :D
Ja és aki eladta azt is mondja csak egyik állásban lehet frissíteni.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#48098) DravenMoral válasza dik (#48097) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Azért mondja, hogy csak az egyik állásban lehet frissíteni, mert ha azt elcseszed, akkor ne kezd el a másikat is frissítgetni, hogy a végén azt is elcseszd véletlenül.
De ha nem sikerül jóra az első bios, azt még tudod javítani egy másik próbálkozással.
A gpu-z egyébként írja, hogy milyen memóriákkal van felszerelve a kártyád. A te esetedben Samsung, ha az a gpu-z kép a te gépeden készült, amit linkeltél.

[ Szerkesztve ]

(#48099) dik válasza DravenMoral (#48098) üzenetére


dik
őstag

Igen enyémről készült. Reméltem az SE rá lehet erre tenni de ezek szerint nem. :(
De akkor most komolyan tényleg 2 fajta bios van rajta vagy csak egy? Tehát mindkét állásban ugyan az.
Értem én miért jó a 2 állás persze stimmel minden. Alaplapom is dual bios egyszer már mentette a helyzetet... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#48100) DravenMoral válasza dik (#48099) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Ez fog kelleni neked nagy valószínűséggel.
[link] Teljesítményben 2-3fps-t fogsz veszíteni, de sokkal hűvösebb fog maradni a kártyád.
Ezt tedd rá a jobb oldalira, és próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.