Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32051) Vinrael válasza athomi (#32047) üzenetére


Vinrael
tag

Van egy kis logout gomb amivel kiléphetsz Steamről. Nekem már nincs ott, mert kijelentkeztem korábban.

BTW tölthető a DMC5. Én már megkaptam.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCGzkAM74dJ_Vo2r73Y1tv2Q

(#32052) atis1224 válasza raubisoda (#32036) üzenetére


atis1224
tag

Szia nekem a volt bányász kari rx 580 , kapásból 86 fok volt bf5, az előttem szólókkal egyetemben mondanám ,hogy valszeg újra paszta ,nálam mx 2 -vel max 68 fokot láttam idáig bf5 alatt ja és nekem is zalman 9 neom van......de az is lehet ,hogy szarul lett pasztázva

[ Szerkesztve ]

hüvely mate 10 pro

(#32053) atis1224 válasza ncc1701 (#32050) üzenetére


atis1224
tag

Nem semmi ez nem jutott volna eszembe ,de szerintem ez a ház jól szellőzik ,bár kár hogy csak a hátsó ventit lehet csak biosbol szabályozni

hüvely mate 10 pro

(#32054) raubisoda válasza atis1224 (#32052) üzenetére


raubisoda
senior tag

Közben fentebb írtam megkentem a kicsikét mx2-vel rögtön 70 a plafon de az ritkán inkább 65 az átlag.

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#32055) atis1224 válasza raubisoda (#32054) üzenetére


atis1224
tag

Nem vettem észre az úgy baba szerintem

hüvely mate 10 pro

(#32056) Mark21


Mark21
tag

Sziasztok, kérnék szépen egy kis segítséget.
Beszereztem egy rx 470 kártyát és sajnos nem tudom működésre bírni... A konfig a következő: gigabyte b75m d3h a lap, i5 2320 a proci. Eddig hibátlanul üzemelt egy gtx560 kártyával, de most hogy betettem az újat a driver (3 fele verziójú driverrel próbáltam) telepítés után sem működik.
Eszközkezelőben egy sárga kis háromszög van a kártya mellett, mert leállitja saját magát. Az AMD szoftver sem indul el a következő üzenettel: No AMD driver is installed stb.
Megvolt a clean install win7el és win10el is, a driver telepítés gond nélkül felment mindig. Egyedül a BIOS frissítés van még hátra, de elég volt mára 6 óra szopás ezzel...
Ha visszarakom a régi kártyát nem problémázik, az rx 470el igen (kettő db van, mindkettővel ugyanez a tünet).
Attól tartok, hogy nem kompatibilis a lapom (2012es PCI 16x lap) és azért szívat vagy az 500 wattos chieftec táp kevés neki (amit kizárnék mert minden mást lehúztam már).
Valakinek valami ötlete javaslata merre menjek tovább?
Köszönöm.

Nice mask, they said!

(#32057) TIT válasza Mark21 (#32056) üzenetére


TIT
veterán

Lappal nem lehet gond mert nekem az 580-as 2009-es giga lappal megy.
Bios a lapon a legfrissebb?
Valszeg bányászkari volt.

(#32058) gidalight válasza Mark21 (#32056) üzenetére


gidalight
tag

Valószínűleg a kártyákra kellene visszaírni a gyári BIOS-ukat (ha jól sejtem bányászkarik, módosított BIOS-al).

[ Szerkesztve ]

(#32059) varmi2 válasza Mark21 (#32056) üzenetére


varmi2
nagyúr

43 kód-ot ír az eszközkezelő?
Valószínüleg módosított bios van a kártyán, azért tiltja le. Legegyszerübb megoldás: felteszed a drivert a szokott módon, majd ha kész lefuttatod ezt: atikmdag pacher Kihoz ehy ablakot, ott az oké-ra kattintol, és újra indítid a gépet, és kész.
Másik út, ami veszélyesebb, felteszed a kártyára a gyári biost.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#32060) ncc1701 válasza Mark21 (#32056) üzenetére


ncc1701
veterán

Vidd vissza akitől vetted, h flashelje vissza a gyári biosát. Ha nem sikerül neki, akkor pénz vissza, és nézz másikat.

[ Szerkesztve ]

(#32061) Mark21 válasza varmi2 (#32059) üzenetére


Mark21
tag

Igen, 43 a kód...
Akitől vettem megesküdött rá, hogy nem bányász karik voltak...

Nice mask, they said!

(#32062) nrg_52 válasza Mark21 (#32061) üzenetére


nrg_52
addikt

Hazudott. 😄 Itt jo esellyel talalsz hozza biost, van fel perc is mig raflasheled. Valoszinuleg egy ujrapasztazas sem artana neki.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#32063) Mark21 válasza nrg_52 (#32062) üzenetére


Mark21
tag

Kolléga programjával most elindult és gond nélkül működik, még garisak a kártyák és inkább nem bontanám meg pasztázáshoz.
Megkérdeztem az eladót (amúgy itt vettem) erről...

Nice mask, they said!

(#32064) varmi2 válasza Mark21 (#32063) üzenetére


varmi2
nagyúr

Csak driver cserekor kell ismét lefuttatni. Egyébként semmi más tehendőd nincs.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#32065) nrg_52 válasza Mark21 (#32063) üzenetére


nrg_52
addikt

Gariztatas szempontjabol a moddolt bios nem tudom mennyire szerencses. Talan akinek van ilyen tapasztalata megosztja velunk.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#32066) Mark21 válasza varmi2 (#32064) üzenetére


Mark21
tag

Ezer hála és köszönet a segítségért!

Az 1.4.6 verziójú indult el, nem a 7-es. Akkor gondolom nem kell kártya biost se frissítenem meg ilyesmi :).

Nice mask, they said!

(#32067) Mark21 válasza nrg_52 (#32065) üzenetére


Mark21
tag

Állítólag többen panaszkodnak rá, hogy kell bios frissítés ezekre a kártyákra ha nem amd lapba teszed, különben az van ami nálam. Bezzeg régen ilyen nem vót!

Nice mask, they said!

(#32068) zolee1984 válasza nrg_52 (#32065) üzenetére


zolee1984
senior tag

Mókolt biossal tuti nincs gari
Rá kéne tenni a gyárit

üdv Zoli

(#32069) Speed® válasza Mark21 (#32067) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez rizsa, szimplán a lusta gyökér miner nem teszi vissza az eredeti BIOSt, így a driver nem tud mit kezdeni a hardverrel. Te ne légy rest, mert nem tudhatod, mi lett módosítva (időzítések, feszek, órajelek, tdp, ventivezérlés, stb.).

(#32070) Pécsi gyerek válasza Mark21 (#32061) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Tudom hogy macera,de én visszavinném a francba...hamár nem bányászkártyát akartam... :(((

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#32071) Mark21 válasza Pécsi gyerek (#32070) üzenetére


Mark21
tag

A helyzet az, hogy holnap a másik kártyát egy amd-s lapba kipróbáljuk, ha nem megy akkor vissza lesz adva... Csak érted, nem úgy adta el, hogy másnap eltűnik a tag, főleg, hogy munkahelyre mentem érte stb...

Nice mask, they said!

(#32072) HSM válasza Mark21 (#32067) üzenetére


HSM
félisten

Most sincs ilyen. 2010-es Intel lapban (X58) vígan szalad nálam az 580 a gyári BIOS-aival. A nálad jelentkező dolog BIOS babrálás eredménye, nem stimmel a BIOS aláírása, így inkább hibát jelez a driver, minthogy esetleg tönkremenjen a VGA.

[ Szerkesztve ]

(#32073) ncc1701 válasza Mark21 (#32071) üzenetére


ncc1701
veterán

Én is miner nitro+ 580-ast vettem, oszt kutya baja. Mondjuk én a srác kecójára mentem fel érte, de úgy gondolom, h aki át akar aszni, az nem adja meg a címét.

(#32074) Mark21 válasza ncc1701 (#32073) üzenetére


Mark21
tag

Szerintem is.

Nice mask, they said!

(#32075) Johni5 válasza Mark21 (#32074) üzenetére


Johni5
őstag

Kapcsold ár a másik biosra a vga-t.Nálam egyikbe mining bios van,a másikba meg a gyári.Miningossal használom,mert így gyorsabb is--kevesebbet is eszik 10W-al meg nem is fűt--.Amúgy semmi baja nincs a vga-nak,csak minden driver után használni kell a peccset.

[ Szerkesztve ]

(#32076) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Sapphire RX470-es VGA-m MSI RX580 Gaming X 8Gb-ra cseréltem.
Hőfokokkal minden rendben, előző VGA-nál is picit alulfeszeltem, és most is ezt szeretném.
Mostani RX580 vcore 1.15V load-ban, ami nem rossz de ha lehetne lejjebb mennék.
Az alábbi képen látjátok a beállításokat, igazából a z állapot(Stat4) - Állapot7(stat 7) nél 1150-ről lementem 1100V-ra, ami kezdéásnek nem rossz, power Limitet 20%-ra löttem be mint régi RX470 esetén is.
Lejebb megyek majd, most benchmark (heaven 4.0) + játékokkal tesztelem, hogy jó stabil vagy sem.

1. kérdés: Jó irányban haladok, bármi mást állítsak?
2. kérdés: Power Limitnek jó a 20% vagy menjek el 50%-ig?
3. Kérdés : Illetve kérdésem az lenne, hogy régi Rx470-em Nitro volt, ezért Trixxx-et használtam alulfeszelésre és tökéletesen ment.
Most mi az ajánlott? Trixx \ Wattman \ MSI Afterburn?

Órajeleket ne akarok piszkálni , max vcore-t, illetve a ventilátor-szabályozást is hagynám mert azzal is meg vagyok vele elégedve.

Válaszotokat előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#32077) Johni5 válasza stigma (#32076) üzenetére


Johni5
őstag

Én wattmannal is meg MSI AB vel is állítom.MSI Ab még mindíg jobb venti vezérlésben.Az OSD-t ígyis-úgyis használom.TDP-t alul feszelésnél én lefelé viszem,nem felfelé +20%-al. Wattmannal is belőhető a fesz,de ahhoz meg nem árt az OSD.

(#32078) nrg_52 válasza Mark21 (#32071) üzenetére


nrg_52
addikt

Rakhatod barmilyen lapba, nem chipset fuggo a dolog.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#32079) Mark21 válasza Johni5 (#32075) üzenetére


Mark21
tag

Felraktam az eredeti stock biost, a legelsőt amit találtam a techpowerup oldalon.
Ezen nem nagyon találtam ilyen kapcsolót... :D
Apex legendsel próbálgattam, ki ki lépegetett és voltak fps droppok is rendesen. Valljuk be, annyira nem jól konfigolt játék az még. Gta5 és dota 2 vel gyönyörűen muzsikál.

Nice mask, they said!

(#32080) Johni5 válasza Mark21 (#32079) üzenetére


Johni5
őstag

MSI kártya?Azon nics bios kapcsoló.

(#32081) Mark21 válasza Johni5 (#32080) üzenetére


Mark21
tag

Asus strix rx470-o4g
Nem találtam rajta kapcsolót még.

Nice mask, they said!

(#32082) gidalight válasza stigma (#32076) üzenetére


gidalight
tag

Jó az irány, elég lesz a 20% alulfeszelve (de úgyis látod, ha monitorozod a kártya órajeleit stresszelve. Ha tartja az 1380-at, akkor elég a 20%:P).

Jó a wattman, főleg ha elégedett vagy a ventiszabályzással. Mással csak összeakadhat a dolog.

Esetleg a vram feszt (aminek 950-et ad alapból, haa wattmanban engedélyezed a feszültségszabályozást) is lejjebb vehetnéd. Ezen kívül érdekes az 1750MHz. 8Gb-os kártyán tudtommal 2000-en mennek a ramok (4-esen mennek 1750-en).

[ Szerkesztve ]

(#32083) Don.Corleone


Don.Corleone
aktív tag

A legutóbbi driver óta ha nézek egy hd filmet/sorozatot és kiteszem teljes képernyőre szaggat a film, ha pedig vissza teszem "windows" nézetbe, hogy látszódik a lejátszó menüsora ill win asztal, akkor pedig patika minőségben megy. Mi a fészkes fene lehet ez? :O

(#32084) Kupszi


Kupszi
aktív tag

Ez a CRU-s monitor hz OC program, csinál mostanába furcsaságokat. Az egyik legdurvább az hogy alvó módba gondol egyet és felpörög max ventifordulattal a kártya, kb 1 percig. Ja és csak a utorrent az ami folyamat megy. Hogy ennek mi köze hozzá, vagy hogy mi az oka, számomra rejtély.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#32085) lemusz válasza Kupszi (#32084) üzenetére


lemusz
addikt

Honnan merül fel benned, hogy ez a CRU műve? Sokkal inkább windows 10-re gyanakodnék, meg az energiagazdálkodásos szarságaira. Nekem kb minden második bekapcsnál/újraindításnál pörög teljesen a kártya ventije, néha meg is ijedek, bár már kezdem megszokni.

(#32086) Kupszi válasza lemusz (#32085) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Ha nem OC-zok a monitorom HZ-t akkor ilyen nem fordul elő, csak azért.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#32087) Kiskutya válasza Kupszi (#32084) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nálam ugyan ez alvó mód és egyszer csak hallom felpörög a kártya, igaz nálam kb 10mp után leáll de x perc múlva újra megcsinálja......

hmm...

(#32088) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Srácok van itt olyan emberke, aki Alzánál vásárolt 570 kártyát és kapott játékokat hozzá? Lenne 1-2 kérdésem. :R

(#32089) amerigo válasza KaiotEch (#32088) üzenetére


amerigo
aktív tag

van

(#32090) Ellia válasza KaiotEch (#32088) üzenetére


Ellia
addikt

Kaptam, DMC-t már csapatom, DIV 2 majd kövi héten :)

(#32091) Mark21


Mark21
tag

Hali, kiderült, hogy a másik rx 470 is mókolva volt, új amd lap nem ismerte fel...
Másik téma, wattman segítségével kicsit alulfeszeltem a kártyát, így már gyönyörűen tartja az 1250et terhelés alatt (firestrikeot 6x futattam, nem volt clock drop).
Viszont egy game alatt(eddig még, másikban nem) a végig gyönyörűen tartott órajelet hektikusan eldobja a base 300 MHz ra... Kb. 5 mp a dolog, utána vissza áll maxra, random időközönként csinálja, néha órákig nem.
Firestrike alatt egy ilyen nem volt... Gyanakodhatok a játék fos optimalizalasara? Vagy még teszteljem valamivel a karit?
A game az apex legends lenne...
Legújabb driver van fent természetesen.

[ Szerkesztve ]

Nice mask, they said!

(#32092) Mark21 válasza Mark21 (#32091) üzenetére


Mark21
tag

Közben találtam egy csomó fórum bejegyzést külföldi oldalakon, ahol ugyanerre panaszkodnak az asus strix kártyák esetén.
https://forums.guru3d.com/threads/rx470-throttling-hard-at-74c.413382/ például...

Nálam valószínűleg az elégtelen hűtés okozza, 70 fok felett jelentkezik a probléma, manuálba át kell raknom a vezérlését, szerintetek elég Wattman-ban a hőfokhoz tartozó értéket feltolnom 80%-ra, pl 60 foktól kezdjen el 80% rpm-mel hűteni? Vagy inkább keressek másik fan szabályzó programot (trixx, msi afterburner stb.).

Köszi!

[kép]

egy kép a nálam történt throttlingolásról

Nice mask, they said!

(#32093) ncc1701 válasza Mark21 (#32092) üzenetére


ncc1701
veterán

Én wattmanban állítottam csak mindent, venti profilt is, nálam 73 fokra már valami 80-90%-ot tettem, nekem ne főjön meg.

Afterburner csinált már furcsaságokat, azt nem használom. De olyat, h felszaladt 80 fok fölé, és nem pörgette a ventit, vagy fordítva, 60 fokon hajtotta 100%-al.

(#32094) viperabácsi válasza Mark21 (#32092) üzenetére


viperabácsi
addikt

Én nem sz....k tovább vele , ha nem bányásznak árulta vissza mind a két kártyát és keresni RENDESET ! Nekem RX 580 nem nagyon megy 65 fok fölé , ezért nálad pasztázási gond is van már. Ha azt megcsinálod akkor ugrik a garod . Bár a moddolt bios miatt már úgy is odavan. :W

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#32095) Mark21 válasza viperabácsi (#32094) üzenetére


Mark21
tag

Milyen RPM-en forognak a ventijeid olyankor? Nálam kicsit alá lőtt, azért melegedett.

Amúgy itt van a hirdetés, többen vettek tőle rx480-at is, azokon jó volt a bios viszont bányász karik voltak azok is... De a szöveg, hogy a gyereke játszott vele már annyira nem él, főleg, hogy egyszerre 4 kártyát árult és mindegyikre ezt mondta.

https://hardverapro.hu/tag/ortin14.html

Jelentettem a felhasználót, ja és vonakodik a visszavételtől.

Nice mask, they said!

(#32096) viperabácsi válasza Mark21 (#32095) üzenetére


viperabácsi
addikt

Fordulatot nem néztem , de 30 % vent körül járt.
Mivel a hirdetésben ott van , hogy garancia ASUS ROG STIX RX470 OC 4GB GDDR5 256bit PCIe Garancia 2019.08. nyugodtan mendhatod neki , hogy akkor gariztassa le neked , vagy vegye vissza mert neked ez nem kell , nem ebben voltatok megegyezve.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#32097) gidalight válasza viperabácsi (#32094) üzenetére


gidalight
tag

7x fok teljesen jó, nem nitro+-a van (btw. 1411MHz-en, az eredeti feszekkel 65fok?). A szabályzás amúgysem fogja meg alacsonyabban (az én XFX-emen pl. 70 fokon még valami 3x% körül forognak csak a ventik, zajterhelés szempontjából jó is így). Nem tűnik ez durva pasztázási gondnak bárhogyis. Nekem az h visszaáll 2d órajelekre a kártya apex alatt inkább tűnik szoftveres bugnak (esetleg a linkelt képen az activity mellett is lehetne pipa:P. nem lehet h ott egy alt+tab volt?)

(#32098) Mark21 válasza gidalight (#32097) üzenetére


Mark21
tag

Nem, mert miután eldobta az fps-t utána néztem rá a grafra, az alt-tabolást kizártam.
Ma majd megpróbálom reprodukálni a hibát firestrike-kal is és rárakom az activityt. :).

Volt olyan is, hogy újraindította a gépet az apex(?)... többször is mintha áramszünet lett volna (kernel power 41 hiba). Az is random időben történt néha nem is játékban, hanem főképernyőn meccs elhagyás után.

Nice mask, they said!

(#32099) TIT válasza Mark21 (#32095) üzenetére


TIT
veterán

Gyorsan írj egy negatív értékelést,3 hónapos regje van,meg se lepődöm.
Munkahelyre se véletlen hívott,menj el aztán rugasd ki.
Még védik itt a bányászkarikat,hogy jobbak mint a sima.

Végső esetben mehetsz a rendőrségre is.

[ Szerkesztve ]

(#32100) Mark21 válasza TIT (#32099) üzenetére


Mark21
tag

Ez is építő jellegű hozzászólás volt, köszönjük.

Nice mask, they said!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.