Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31751) HSM válasza tomama (#31750) üzenetére


HSM
félisten

Akkor nagy valószínűséggel rossz a kiírás. Az AMD-s kuponon RX590-el mind a hármat aktiválhatod, a bolt pedig csak a kupont adja.
Az 580-akhoz viszont valóban úgy van, ahogy írod is, a háromból csak kettő választható.

[ Szerkesztve ]

(#31752) SECTORnooB válasza HSM (#31751) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Ígyvan, most néztem a kiírásban is 3 van, és én is 3-at kaptam

(#31753) SyMbioTe válasza tomama (#31750) üzenetére

570-580: 2-t választhatsz.
590/Vega56-64/Radeon VII: Mind a 3 jár.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#31754) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Próbáltátok már az új Metro Exodust?
nálam 1660Mhz-n 230W-t bekajált levettem 1640Mhz-re ott 210W körül eszik és alap 1560Mhz-n 175-200W kér be.
Kérdésem az lenne,hogy a 210-220W mennyire esik a kártya komfort zónáján kívül?
GPU hőfoka maximum 76fok.

(#31755) Kupszi válasza SECTORnooB (#31754) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Meg kell tapsolni a Nitro hűtését mert nagyon jól végzi a dolgát.

Nálam is hasonló wattok vannak, semmilyen baja nem eshet a nagy fogyasztás miatt. a 76 meg normál. A kártya ugyanis 75re van állítva.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#31756) dragonfx válasza HSM (#31751) üzenetére


dragonfx
veterán

Egy kuponkoddal? Es csak egyszer letoltheto?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#31757) dugo_ válasza dragonfx (#31756) üzenetére


dugo_
veterán

Kapott kóddal beregisztrálsz az AMD Rewards-ra -> kiválasztod a 2-3 igényelt játékot - > élesedik az aktiválás gomb -> egyszer beaktiválod a Steam/Uplay fiókodba, utána annyiszor töltöd le, ahányszor csak akarod.

(#31758) kistusik


kistusik
tag

Hali. Mostanában akarok venni egy 4GB RX570-et. Melyiket és miért választanátok?
-asus
-sapphire nitro+
-sapphire pulse

(#31759) gidalight válasza kistusik (#31758) üzenetére


gidalight
tag

nitro+ -kiváló hűtés
pulse -570-re megteszi ez is, ha elég olcsó
asus -a strix 570 nem rossz tudomásom szerint, az expeditiont kihagynám

(#31760) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Valaki esetleg tudja van-e lejárati idő a beváltott kuponkódoknak?
Azaz akár fél év múlva is steamhez csatolhatom a kiválasztott game-t? "Raise the Game Fully Loaded"

Avatar

(#31761) Egonyolc válasza GAbre (#31760) üzenetére


Egonyolc
aktív tag

ha jól olvastam április

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#31762) heavygrip


heavygrip
aktív tag

Sziasztok, nem rég vettem egy Rx580 pulse 8 gb os karit. Az lenne a kérdésem hogy egy a10 7870 k proci mennyire tudja kihajtani ( gondolom nem teljesen), csak mégis ha tud valaki egy közeli értéket megköszönném,illetve hány Wattot enne kb.
Előre is köszönöm.

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#31763) SECTORnooB válasza heavygrip (#31762) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Semennyire kB, kár lenne megvenni szegény 580-at.

(#31764) GAbre válasza Egonyolc (#31761) üzenetére


GAbre
veterán

Köszi,én ezt rövidke kutatásom alatt nem találtam. :R

meinmaurer22
Sztem google-el biztos találsz valamit,bár,ha 1050ti-hoz elég volt,gondolom ehhez is.
Amúgy meg kell húzni,akkor biztos elég lesz 1080as kártyákat is használnak 3770k-kal.4ghzen is.Ami hasonló tiedhez.
Nem tudom fogyasztásra is mire vagy kíváncsi.Összesen,vagy kártyára?
Monitorozó programokkal,vagy specifikusan rákeresel az adott típusú kártyára procira,és nagyjából ki tudod számolni.

Avatar

(#31765) SECTORnooB válasza GAbre (#31764) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Azért egy A10-et ne hasonlítsunk egy 3770K-hoz.

(#31766) dugo_ válasza SECTORnooB (#31765) üzenetére


dugo_
veterán

4 mag, 8 szál pipa.;]

(#31767) GAbre válasza SECTORnooB (#31765) üzenetére


GAbre
veterán

Igen,gondoltam erősebb,de azért 1080 vs rx 580 között is bőven van különbség.
Ezért mondtam,hogy húzva azért még talán jó.

Avatar

(#31768) SECTORnooB válasza GAbre (#31767) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nekem 2600X-em van és néhány játékba fellelhető a CPU limit, így készül a csokápikk, végy egy nagyon gyenge CPU-t, tegyél mellé egy mindenhájjal megkent 580-at és kész is az Radeont lehurrogó user. Voálá ;]

(#31769) heavygrip


heavygrip
aktív tag

Azért vettem mert jó árban volt, egyébként nemsokára gépcsere, csak így apránként megtudom venni a cuccokat,esetleg egy két akciót megvárok.
Nem számoltam én sokra, nagyjából tudom az erő viszonyokat,arra voltam kíváncsi hogy mégis mennyire hajtja ki a fogyasztás miatt,500 w a tápegység, nehogy gond legyen.
A 1050 ti - full ra kitudta hajtani.

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#31770) dugo_ válasza heavygrip (#31769) üzenetére


dugo_
veterán

500W bőven elég, ha értelmes tápról beszélünk.

(#31771) heavygrip válasza dugo_ (#31770) üzenetére


heavygrip
aktív tag

És ha nem értelmes ? :D kiszámoltam a rendszer fogyasztást kb az durván 300w ( teljes terhelésnél). Ez a táp meg kb 350 et bír ( Danubius)

[ Szerkesztve ]

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#31772) gidalight válasza dugo_ (#31766) üzenetére


gidalight
tag

Igazából inkább 2 mag 4 szál az az A10, csak az AMD nagyvonalúan külön magnak nevezte annak idején az FPU-n osztozó részegységeket.

@#31771

Én nem bíznék rá egy 580-at. Azért a kártya belenyal kb. 150W-ba, sok lesz ez egy danubiusnak:P

[ Szerkesztve ]

(#31773) SECTORnooB válasza heavygrip (#31771) üzenetére


SECTORnooB
addikt

"Ez a táp meg kb 350 et bír ( Danubius)"

Sajnos én nem Jáksó Laci vagyok és ez nem a kívánságműsor, sztem hanyagold ezt a tápot :P

(#31774) zovifapp111 válasza SECTORnooB (#31768) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

2600X nem elég egy 580-590-nek? Ez most komoly? :))

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#31775) dugo_ válasza heavygrip (#31771) üzenetére


dugo_
veterán

Búgócsigát se kötnék rá.

(#31776) heavygrip


heavygrip
aktív tag

Meg purcan egyből a táp?

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#31777) dugo_ válasza heavygrip (#31776) üzenetére


dugo_
veterán

Az lenne a kisebbik baj, a nagyobb, hogy az ilyen tápok megpurcanása egyet jelent az alaplap, vga, tárolólemezek megpurcanásával is, mivel kb. semmi védelem nincs bennük.

(#31778) zovifapp111 válasza heavygrip (#31771) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Ezeknek a noname tápoknak a teljesítményét nyugodtan harmadolhatod és bármikor elvihetik az egész gépedet a kukába. A gép legfontosabb összetevője a táp. :K Olyan mint egy ház alapja. Ha nem bírja el, akkor az egész összeomlik :U

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#31779) Kupszi válasza zovifapp111 (#31774) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Mindenhol ezt írják, nem csak egy ember véleménye ez.

Sajna FHD-ba nagyon is számít a CPU erő a VGA mellé, ahol sajna előjön hogy a gyenge egyszálas teljesítmény nem tudja az RX 590-et folyamat 100% közelébe t artani.

Nálam egy 3570K van jelen 4.5Ghz-re húzva. Iszonyat bottleneck van BF1 és BFV multiba. Single-be azt mondom elmegy szódával. De ha lenne egy 3770K 8 szállal, már bőven jó lenne.

Az AMD CPUkon igazából nehéz eligazodni, már csak azért is mert alacsony az órajel. Sajnos az RX580 és 590hez kevés a 4ghz független attól hogy 12 vagy 16 szál van jelen. Mivel a legtöbb AMDnek a 4.2Ghz a plafon ezért itt ezzel számolni kell.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#31780) nrg_52 válasza zovifapp111 (#31778) üzenetére


nrg_52
addikt

Most biztos meg leszek kovezve, de az utobbi par evben en egy gepet sem lattam amit tap olt volna meg. Pedig megfordult par gep a kezeim kozott, halott nem markas tappal is. Ettol fuggetlenul en is azt mondom, hogy fontos a tap, nem erdemes rajta sporolni.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#31781) SECTORnooB válasza Kupszi (#31779) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Kicsit eltúlzod ezt a gyenge egyszálas teljesítmény dolgot,IPC-ben koppra ugyan ott van mint a kunkurencia,ha kiküszöböljük Inf fabric delayét(3000Mhz CL14<). Ahol a CPU limitem jelentkezik az a PUBG,nagyobb városokba csont lowon, full distance mellett.BFV, BF1 és a mai játékok közel 99%-ban nincs CPU limit,sőőőt.
De vannak olyan címek amelyek nem hajlandóak 2 magnál többre skálázódni és oda nem mindig elég a 4250Mhz boost, és egyértelműen profitál az Intel magasabb órajeléből.

(#31782) Csupingo válasza nrg_52 (#31780) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán már kevesebb a nagyon vacak táp, vagy kicsit tudatosabbak a vásárlók. Az se biztos, hogy mindig a tápra gyanakodnak, csak azt veszik észre, hogy félévente tönkremegy a hdd, de nem tudják mitől. Közben a nagy feszültségingások, vagy feszültségcsúcsok intézik el sunyi módon.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#31783) zovifapp111 válasza nrg_52 (#31780) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Sajnos saját tapasztalat. Régi 775- ös konfig e5200-es procival, 1 db winyóval 2 db ventivel. Elsőre kinyírt egy gt450-et (megcsináltattam), később megint kinyírta és vele együtt a táp is elfüstölt. Egy papíron 400w-os táp volt, aminek bőven el kellett volna bírnia a gépet. Azóta nem veszek gagyi tápot mert nem éri meg kockáztatni. Mondjuk egy irodai gépet lehet, hogy elbír egy m-tech vagy hkc minőségű táp, mivel nincs túl nagy terhelésnek kitéve, de ha játékra is használja az ember akkor azt a minimum + 10 ezret csak megéri a gépe biztonsága.

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#31784) HSM válasza Kupszi (#31779) üzenetére


HSM
félisten

Nem biztos, hogy a HT-s i7-el előrébb lennél... Nálam a 6 magos Xeonon nem is használ csak 6 magot a BF1, és egy icipicit. 55% körül maxolódik ki a CPU játék alatt, direkt nem megy rá a HT-ra. És erősen kapja az ívet a CPU... :K
Pedig csak egy OC nélküli 8GB-os Rx580.

[ Szerkesztve ]

(#31785) zovifapp111 válasza SECTORnooB (#31781) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Ja, így már értem ;) Mondjuk nem sok játék korlátozódik 2 magra...

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#31786) nrg_52 válasza zovifapp111 (#31783) üzenetére


nrg_52
addikt

Igaz ami igaz, foleg irodai celra hasznalt gepek akadnak a kezeim koze. Megeri az biztos, altalaban tapbol mindig valami normalisabbat ajanlok, mas kerdes, hogy sok embernek az occo kell, es nem tudod neki megmagyarazni. Jo legyen, de ingyen, mult hetre.:D

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#31787) zovifapp111 válasza nrg_52 (#31786) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Olcsó húsnak híg a leve. 13-15-ért már egész pofás tápokat lehet kapni újonan, amik simán megbírkóznak egy belépős gép igényével. :K

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#31788) heavygrip


heavygrip
aktív tag

Akkor lényegében bele se tegyem? Annyira kéne amúgy hogy visszakapcsoljam az aput mert a 1050 ti - vel letiltottam , annyira csak kibírja míg ezt beállítom.

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#31789) HSM válasza heavygrip (#31788) üzenetére


HSM
félisten

Vagy beállítod mondjuk 1Ghz-re a max órajelét az 580-nak automata feszültséggel, ha már úgyis berakod... Máris elfelezted a fogyasztását, és reggelire megeszi úgy is a 1050-et....
Csak arra kell figyelni, ne akadjon fenn a Memory P2 feszültség miatt 0,95V-on a GPU feszültség. Mondjuk úgy is durva csökkentés már. Millió posztom van ilyesmi témákról a topikban. ;)

[ Szerkesztve ]

(#31790) Csupingo válasza heavygrip (#31788) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha sok dolgot nem állítottál el a biosban, akkor áramtalanított gépnél kiveheted az elemet az alaplapból. Azután visszaáll automatára és működik a prociban lévő igp is, ha arra kötsz kijelzőt.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#31791) heavygrip


heavygrip
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, segítséget. Holnap veszek egy tápot :D

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#31792) CirrMee válasza gidalight (#31772) üzenetére


CirrMee
addikt

Igazából inkább 2 mag 4 szál az az A10, csak az AMD nagyvonalúan külön magnak nevezte annak idején az FPU-n osztozó részegységeket.

Gondolom a hőskorszak FPU nélküli gépeit meg úgy kell jellemezni, hogy CPU nem is volt benne. Na ennyit a nagyvonalúságról... :R

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#31793) gidalight válasza CirrMee (#31792) üzenetére


gidalight
tag

Ez egy vitatott kérdés, mindenesetre a Cinebench nekem ad igazat, és annyi magosnak írja a kérdéses AMD procikat, ahány modulból felépülnek.

De ok, persze, külön ütemező és integer egység, szóval akár külön magként is lehet rá tekinteni.

[ Szerkesztve ]

(#31794) KKK-007


KKK-007
tag

Sziasztok.
Érdemes-e még RX 470-et vásárolni a hardveraprón vagy nem?
Kérdésem arra irányul elsősorban, hogy ezek a vga-k rendelkeztek-e valamilyen hibával aminek a következtében a 2-3 éves kártyák elhullanak? Ugyanis viszonylag sok garanciális cserében visszakapott 470-t hirdetnek. Köszönöm előre is.

(#31795) zolee1984 válasza KKK-007 (#31794) üzenetére


zolee1984
senior tag

Mert azok bányásztak vele
Vegyél nyugodtan 470-et de garist
Asus strix-et ne vegyél
Msi gaming vagy sapphire nitro a legjobb
És lehetőleg ne olyantól aki egyszerre árul vagy 5-10-20-at

üdv Zoli

(#31796) ncc1701 válasza heavygrip (#31771) üzenetére


ncc1701
veterán

Elsőnek vegyél egy legalább 500W-os fsp tápot. Ez legyen a legelső.

Egy rx580 alap órajelen eszik max 150-160W-ot.

(#31797) GAbre válasza ncc1701 (#31796) üzenetére


GAbre
veterán

Olyan sokat?
Ezt 3d vagy 2dben érted?

Avatar

(#31798) heavygrip válasza ncc1701 (#31796) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Azigen, jó sokat. Már meg a kártya, (jó árban volt).
Pont olyat néztem most,de a jövőre tekintettel egy 550 es kellene,csak nem annyira találok. Illetve van,de nekem az sok amennyiért árulnak, 15-17 környéke a cél ( annyit engedhetek meg magamnak) de ha olyan árban nincs akkor egy normális 500- as is jó.

[ Szerkesztve ]

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#31799) heavygrip válasza ncc1701 (#31796) üzenetére


heavygrip
aktív tag

https://www.pcx.hu//fsp-600w-hyper-k-600-oem-tapegyseg-900250?referer=arukereso

Ez jó féle?

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#31800) HSM válasza heavygrip (#31799) üzenetére


HSM
félisten

Keresgélj a "Milyen tápot vegyek" topikban. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.