Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32251) gidalight válasza NdrewSunix (#32249) üzenetére


gidalight
tag

Több monitor vagy 144Hz? Máskülönben kissé soknak hangzik az az 52fok üresben. Egyébként az élettartamnak teljesen mind1, ha zavar a felpörgés, akkor kapcsold ki a zero rpm-et.

(#32252) HSM válasza gidalight (#32251) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem se a GPU forrasztásainak nem jó az ingadozás, sem a ventilátornak a ki-be kapcsolgatás. Sőt, szerintem a környező alkatrészeknek sem feltétlen ideális a mellettük állandóan 50 fok magasságában tanyázó VGA.
Én ezért is lőttem be az ingadozós félpasszív és a memória okosítós 45-47 fokos multimonitor fix passzív üzem helyett a ventilátor vezérlési görbét üresjárati hőfokokon fix 550rpm-re, és úgy elvan 35-39 fok között a Nitro+. Nincs ingás, nincs ventilátor kapcsolgatás, és a környező alkatrészek sem izzadnak tőle, ráadásul zajban sem érzékelek változást a passzív üzeméhez képest..

[ Szerkesztve ]

(#32253) gidalight válasza HSM (#32252) üzenetére


gidalight
tag

Ingadozás? Ha 50 fokig hül üresben, mikor 70+ játék alatt, akkor nyilván kevesebb a hőingás, mint amikor 35-re hül. A ventinek meg kérdéses, h a folyamatos forgás, vagy a napi néhányszori felpörgés az ideális (bár a kollágánál állítólag netezés alatt is felpörög), erre a kérdésre nem tudom a választ.

(#32254) HSM válasza gidalight (#32253) üzenetére


HSM
félisten

Ez igaz, játék elindításnál, bezárásnál kap +10 fok hőingást. Viszont ez ritka esemény. Cserébe nem ingadozik állandóan a hőfok, mondjuk percenként 2x 5 fokot. Itt a gyakori, sőt, állandó kis ingások a probléma, nagyon lassan, de folyamatosan nyírják el a dolgokat.

Ventilátornál igen, kérdéses, mi a jobb. De ott is a folyamatos lassú forgásra szavazok, mint a ki-be kapcsolgatásra, az elinduláskor, megálláskor szerintem lényegesen nagyobb erőhatások érik, mint amikor csak szépen lassan siklik körbe-körbe.

Persze, mikor egy monitorral használtam én is hagytam passzívam, mert elvolt szépen végig 40 fok alatt szépen beállva egy hőfokra, az úgy jó volt, de szerintem ha olyanok a körülmények, hogy rendszeresen be-bekapcsol a venti, és magasak is a hőfokok, akkor az már úgy nagyon nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#32255) NdrewSunix válasza gidalight (#32251) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Két monitor, de semmi extra. Egy LG 27-es monitor tv fhd 60hz és egy régi Dell 4:3 képarányú 2001fp.
Beallítom szerintem fix fordulatra a ventit. Msi Afterburnerrel nekem sajnos csak 25% a legalacsonyabb amire rakhatom a fordulatszámot .(Így 32 fok állandóan játékon kívül.) Van jobb program amiben tudom szabályozni ezt?

(#32256) ncc1701


ncc1701
veterán

Most nézem, a legújabb driverrel működik a zero rpm. Örülök neki, jelenleg 51 fokos a cucc, ha játszom, akkor kb 63. :)

(#32257) fanti


fanti
addikt

Játszatok a Far Cry: New Dawn játékkal?

Iszonyat gyönyörű, hatalmas pályák, részletgazdag, pazar!!!
De 1080p-ben Ultra beállításon biza benyalja a 5.3-7.4GB VRAM-ot!!!

Vajon 4GB-os kártyákon hogy futhat?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#32258) SECTORnooB válasza fanti (#32257) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Azért terpeszkedik el 7.4GB-on mert van, nyilván aki 4GB-os kártyával rendelkezik ott már vissza kell venni.
Játszópajti 1660Ti-n maximum 5.8GB-ot evett.

(#32259) Kolbi_30 válasza fanti (#32257) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Én játszom vele. 4 gigás 580 karival. Nagyobb felbontáson mint fhd. Az FC5 nagyobb volt. Ez kb ugyan az csak 30% levan véve a területből. De simán fut 50fps körül

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#32260) Ellia válasza fanti (#32257) üzenetére


Ellia
addikt

Almát körtével. FC alatt dunia fut, ez alatt meg snowdrop.

(#32261) Ellia


Ellia
addikt

Coil whine-ra van valakinek ötlete? Néha előjön random aztán elmúlik...

(#32262) HSM válasza NdrewSunix (#32255) üzenetére


HSM
félisten

Igen, a két különböző monitor felviszi a memória órajeleket, és ezzel a fogyasztást, hőmérsékleteket is. Nálam is ez a helyzet. [link]

Én amúgy a 6.4-es Trixx-el szabályzom a ventit ott akárhány %-ot enged, OverdriveNTool-al a profilokat, és a 18.12.1.1 driverrel használom, mert ott még működik a Trixx szabályzása, nem szabályozza össze vissza, mint az újabb driverekkel. Bár a legújabbakkal egy ideje nem próbálkoztam, ahogy a 6.8-as Trixx-el sem.

[ Szerkesztve ]

(#32263) NdrewSunix válasza HSM (#32262) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Megnézem akkor most majd a Trixxet, mert az OverdriveNTool sajnos nem működött nálam. Hiába állítottam min fordulatszámot, akkor is 0 rpm maradt 53 fokig. Ráadásul nem találtam automatikus indítás lehetőséget sem.

(#32264) HSM válasza NdrewSunix (#32263) üzenetére


HSM
félisten

Az OverdriveNTool alapvetően a drivert paraméterezi, a régi driverrel a régi OverdriveNTool szépen működött, amennyi a driver hagyta (pl. a passzív mód abban nem volt szabályozható). Csak ugye a 18.12.2-es driver verziótól átdolgozták a ventilátorvezérlési részt, ami nálam elrontotta a Trixx vezérlést is és az OverdriveNTool-osat is.
Automatikus indítás sem kell neki, mivel a driver visszatölti, amit utoljára állítottál neki. Amikor meg váltani akarsz profilt, nagyon gyorsan, praktikusan azonnal indul. :K

(#32265) NdrewSunix válasza HSM (#32264) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Ja értem, ezek szerint korábbi drivert kell felraknom kezdetnek a legújabb helyett.
(Mennyivel könnyebb volt az Nvidiával...)
Jó játék lesz ez mire belövöm, hogy úgy menjen ahogy kell vagy legalábbis szeretném.

(#32266) HSM válasza NdrewSunix (#32265) üzenetére


HSM
félisten

Nekem ezzel a kombóval (18.12.1.1 AMD driver, Trixx 6.4, OverdriveNTool 0.2.7) lekopogom, minden szuperül, megbízhatóan működik. :K
A kártya parramétereit (feszültség, órajel, limitek) lehet állítani vagy a WattMan-ból, vagy az OverdriveNTool-ból (auto feszekhez WattMan, kézi feszekhez OverdriveNTool a praktikusabb szerintem), a ventilátor görbét pedig egyszer állítottam be a Trixx alatt, azóta se kellett, szépen auto indul, fut a háttérben, szabályoz. :)
Jelenleg így:

De passzív módot is tud kapcsolni, jól beállítva: [link]. ;)

A 2019-es Adrenalin driver szériában átvariálták (szerintem ideje volt már) a ventilátor vezérlést, ami azért nem sikerült 100%-osan jól, ráadásul sajnos ilyen nagyobb átalakításoknál azért kell idő bőven, mire a harmadik féltől származó programokkal összecsiszolódik a rendszer. Remélem azért idővel helyreállnak majd a dolgok. Nekem január közepe óta nem volt időm foglalkozni vele, azóta jöttek új driverek, új Trixx, az overdriventool fejlesztője is próbálja követni a változásokat a bétával. :K

(#32267) NdrewSunix válasza HSM (#32266) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Köszi szépen a hasznos infókat!
Este jó kis elfoglaltság elébe nézek úgy tűnik.
Bár ha nálam is működik ugyanazokkal a beállításokkal, mint nálad, akkor nem lesz már nehéz dolgom.
Még egyszer köszönöm!

(#32268) sb válasza HSM (#32238) üzenetére


sb
veterán

Köszi a tippet, ez volt a gond. :R
Valamivel 1V feletti értéket írt ki de gondolom drop miatt van túllőve terhelés alatt mert a ram fesz kereken 1V. Most lentebb vittem és szépen megy vele a gpu fesz is.

Sejtettem, hogy valami limitálhatja, de ez nem jutott volna eszembe. A legalacsonyabb feszre legalább kiírja az ntools, hogy nem mehet 800mV alá, se gpu,se ram.

Amit hirtelen kipróbáltam, Time Spy:
1200/1950 0.925V / 0.875V: 3920
1100/1750 0.875V / 0.875V: 3650

Kb. 205-210 ill. 185-190W konnektornál mérve, 62-66 fok és 8-900rpm. :D
A 1050Ti ugyanitt 150W volt, 2660 pötty. Ehhez képest +37-47% és nem +100-120W-ból. :)
Több mint korrekt lett. Kár, hogy az idle-t nem lehet megoldani.

Messziről indult pedig, így neccesnek láttam eddig lemenni. De ez a limitált fesz megtréfált. Nyilván nem javult annyira a fogyasztás, hiba mentem - elméletben - egyre lentebb. :)

(#32269) sb válasza HSM (#32264) üzenetére


sb
veterán

Nekem 19.3.2-nál Wattmanból megy a venti passzív mód ki-bekapcsolás. Venti profilt még nem állítottam.

[ Szerkesztve ]

(#32270) HSM válasza NdrewSunix (#32267) üzenetére


HSM
félisten

Működnie kellene így. :D
A Trixx kezelésnek egy trükkje van, nem szabad neki "Apply" gombot nyomni, mert akkor mindenféle hülye feszültségeket állít be a kártyának, a ventilátor vezérléshez ez nem is szükséges, mert anélkül is aktivizálja a beállításokat. A másik trükkje, hogy mindig 0mV maradjon az offset, azt sem érdemes eltekergetni, mert más programoknak bezavar.

(#32268) sb: Na, azért ez így elég frankó lett. :C

"Messziről indult pedig"
Igen. Ezért írtam [link], igazából meglepően jól skálázódik kis órajel csökkentésre is ez a GPU. :K

(#32269) sb: Hiába tudnám a passzív módot kikapcsolni, hogyha nem engedi elég alacsonyra lőni a %-ot. :DDD Illetve ami nekem nagyon nem tetszett, a januári driverben szépen görbét rajzolt a pontjaidból, de valójában lépcsőt csinált, azaz mondjuk ha volt 20, 40 és 60% venti beállítva, akkor nem szép fokozatosan emelte, hanem amikor 20%-ról elért a 40% hőfokára, akkor hopp, hirtelen felrántotta 20%-ról 40%-ra. Elég amatőr és idegesítő megoldás, a GPU-nak se feltétlen a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#32271) sb válasza HSM (#32270) üzenetére


sb
veterán

Ezért is vettem meg kérdeztem végig vétel előtt.
Kb. ilyesmit láttam anno is, a bányászok is nyilván hasonló perf/W-tal nyomták... 120W-nál nem akartam többet fogyasztó kártyát. Gyk. játék nélkül még a 1050Ti is overkill volt nekem, de ha ár/értékben jó akkor végül is állhat a gépben úgy is, ha csak félévente egyszer használom ki igazán. Viszont emiatt fontos, hogy ne legyen nagyon elszállt fogyasztása. Abból már kinőttem, hogy küzdjek a sok hővel meg a csendért. :D

Csak az lepett meg, hogy a gyári default tesztek alapján is eleve hűvös/nem annyira nagy étvágyú volt a Nitro. Itt meg nem ez látszott első indításra.
Aztán meg az volt fura, hogy nem javult tovább a feszt drasztikusabban levéve. De nyilván nehéz lett volna, ha valósan nem ment lentebb.

(#32272) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Srácok, jól látom, hogy vajmi kevés különbség van az 570 és 580 között? Olyan nagyjából +10FPS az 580 javára? Nemigazán éri meg váltani gondolom, ha igen akkor +10eFt lenne.

(#32273) Pécsi gyerek + (#32274) nrg_52: Köszi a megerősítést! :R

[ Szerkesztve ]

(#32273) Pécsi gyerek válasza KaiotEch (#32272) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Hát azt neked kell tudni hogy megéri e. :) Én nem váltanák...

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#32274) nrg_52 válasza Pécsi gyerek (#32273) üzenetére


nrg_52
addikt

En se.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#32275) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Hello újra :DDD
WattMannal ki lehet íratni az értékeket a monitorra (fps, hőfok, stb), ott kiír fogyasztást is. Az mennyire pontos?

V6

(#32276) Speed® válasza KaiotEch (#32272) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Attól függ..ha pl. ennyi kell ahhoz, hogy Freesync tartományban maradjon, akkor más a leányzó fekvése.

(#32277) KaiotEch válasza Speed® (#32276) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem használok olyat, csak időnkén FHD-n Apex Legends, Agent 9, WoW. Az a vicc, hogy még a 2500K vígan viszi mindet... Csak a 8GB memó szokott elfogyni inkább.

[ Szerkesztve ]

(#32278) Speed® válasza KaiotEch (#32277) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Multiban tud kevés lenni a proci, esetleg egy i7-2600/2600K olcsón, ha kezd dadogni, meg +RAM, az jót tesz. 570ről én sem ugrálnék, max. 1070/V56ra, az már minőségi csere lenne. 1660/TI is, csak még drága..ha beesnek, jók lesznek, 1080Pre ideális karik.

(#32279) KaiotEch válasza Speed® (#32278) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Már nem akarok Intel-t. Illetve akarnék, ha nem lenne ennyi probléma körülöttük és nem lenne oly drága. R5-2600X-en gondolkodom, de mivel most jelentették be a 3XXX szériát lehet várni kéne kicsit, bár mire annak esik az ára meg kijavítják a bugokat, már július lesz.

(#32280) NdrewSunix válasza HSM (#32266) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Trixx telepítve, szabályozza megfelelően a ventilátort.
Semmi mást nem állítottam, de valamiért a GPU Voltage maxon van alapból. Ez mennyire normális. Apply -t nem nyomtam ahogy írtad is.

(#32281) HSM válasza NdrewSunix (#32280) üzenetére


HSM
félisten

Rossz driver van fenn... 19.1.1-et ír. Én 18.12.1.1-et írtam. A 19.1.1-el 99%, hogy nem fog jól menni, emlékeim szerint azzal teszteltem, néha összegabalyodik a WattMan szabályzásával, összességében használhatatlan.

Az a GPU voltage nagyon nem normális, ilyet sosem láttam. :B

(#32282) NdrewSunix válasza HSM (#32281) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Nekem nincs fent az Adrenalin software, csak a VGA driver. Gondot okozott a két monitoros megjelenítésnél rendszeresen, így lemondtam róla. Azaz nincs akkor elméletileg Wattmanom sem és semmi egyéb.
Szóval a ventit jól szabályozza jelenleg a Trixx, de ez a GPU Voltage miért maxon megy, nem tudom. Lehúzom 0-ra és nyomok egy applyt azzal követhetek el bármi hibát?

(#32283) Speed® válasza KaiotEch (#32279) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kicsit túl van lihegve a sebezhetőséges téma, persze megértem az ellenérzést, mondjuk engem az árazás zavar elsősorban. Ryzen jó cucc, X felesleges, ha nem vagy laikus, jobb a sima..
A 2600K abban az esetben ajánlott, ha ki akarod tolni olcsón a vas élettartamát..persze egy platformváltás jobb, de azért erről a szintről zsebbenyúlós.

(#32284) HSM válasza NdrewSunix (#32282) üzenetére


HSM
félisten

Az Apply-nál hülye feszültségeket állít be. De ha nincs WattMan-od, nem fogsz tudni miből reset-et nyomni, hogy újra normális értékekkel üzemeljen. :F

Szerintem amúgy így is össze fog veszni a driver a Trixx-el, hiába nincs WattMan, a baj elsősorban a driverből jön, a WattMan csak kezelőfelületet ad hozzá. A 18.12.1.1 amúgy nálam semmi gondot nem okozott két megjelenítővel.

(#32285) NdrewSunix válasza HSM (#32284) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Driver telepítve az Adrenalinnal együtt. Trixx most már +0 -át ír GPU Voltage-nél.
Érdemes lenne egy profilt beállítanom alacsonyabb GPU és Memory Clock -kal nekem is? Én ritkábban játszom, olyankor meg mehetne az eredeti.
Növelheti a VGA élettartamát, ha készítek egy olyan profilt, mint ami nálad is van?

(#32286) HSM válasza NdrewSunix (#32285) üzenetére


HSM
félisten

Nekem a fogyasztás/hőtermelés csökkentése volt a cél. :K
Az üresjárati fogyasztásomon szűk 10% spórolás a kis finomhangolás [link]. Járó ventilátornál is jelentősen hűvösebb így.

Igaz, nagyon ritkán produkál minimális képhibákat így, pl. videó elindításánál, egy tizedmásodpercre de egyáltalán nem zavaró. Csak azért írom le, nehogy új kártyával esetleg emiatt úgy tűnjön, hogy hibás. ;)

[ Szerkesztve ]

(#32287) NdrewSunix válasza HSM (#32286) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Azt hiszem most egyelőre örülök annak, hogy eddig eljutottam. Kicsit tesztelgetem, aztán lehet később babrálom majd én is.
Még egyszer köszi a segítséget!

(#32288) hattrickuser


hattrickuser
tag

Kapható Sapphire RX570 Optimized 11266-67-20G kártya. Találkozott már vele valaki? A gyártó oldalán nem találok semmi információt, de boltokban elérhető. Az Optimized jelző mit takar, tudja valaki?

(#32289) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Hello
580 Sapphire Nitro+ típust nyúzok, 1430mhz alapórajellel, viszont a feszkót csökkentettem 1060mV-ra, ez mennyire számít jó értéknek?

V6

(#32290) b3Ro válasza M0ng00se (#32289) üzenetére


b3Ro
senior tag

Szerintem nagyon jónak számít. Az enyém 1375mhz@1075V

(#32291) HSM válasza NdrewSunix (#32287) üzenetére


HSM
félisten

Remélem jó lesz. :R

(#32292) nrg_52 válasza hattrickuser (#32288) üzenetére


nrg_52
addikt

Hat en csak annyi kulonbseget latok, hogy ezen nincs dvi csatlakozo, csak dp meg hdmi.

link

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#32293) Kolbi_30 válasza M0ng00se (#32275) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Igen kiir mindent Ctr+Shift+O azt hiszem.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#32294) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Hagy a kártyában a procim..lehet húzom kell
Az egyik bench alatt futott vírusirtó.
Vírusirtós][/L]

[ Szerkesztve ]

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#32295) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

[Sima][/L]

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#32296) Ellia válasza Kolbi_30 (#32294) üzenetére


Ellia
addikt

Nekem ez a vége, minden maxon kivétel a köd - az médiumon. A proci 4,5 Ghz-en járatom.

(#32297) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Srácok helpet kérnék. Mivel szoktátok alulfeszelni? Afterburner? Illetve annak mindig futnia kell hozzá, vagy "beleégeti a VGA-ba"? Boccs VGA-val még sosem játszottam. Procinál tudom, hogy BIOS-ba elég betolni. Vagy ennek is külön BIOS-ba kell beleírni? :R

[ Szerkesztve ]

(#32298) enginev3.0


enginev3.0
félisten

RX580 (strix) -hoz melyik a legajánlottabb driver? 1060 után valamiért nagyon gyengén muzsikál, legújabb drivert tettem fel, DDU-val töröltem az NVIDIA drivereket

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#32299) Mankó


Mankó
veterán

Sziasztok!

RX 570 kártyát akarok venni. Hűtés, hőfokok és a hűtés hangja szerint melyik verzió az ajánlott inkább?

MSI Radeon RX 570 ARMOR 8Gb OC
SAPPHIRE PULSE Radeon RX 570 MINI ITX ! 4 Gb
XFX RS Radeon RX 570 8Gb TripleX Edition

A ram mennyisége nem releváns most számomra.

Válaszokat előre is nagyon szépen köszi!

(#32300) HSM válasza KaiotEch (#32297) üzenetére


HSM
félisten
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.