Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29351) HSM válasza Jacek (#29346) üzenetére


HSM
félisten

Miért ne akarhetnék Ultra grafikával játszani, főleg FHD-n, ha egyszer a GPU elég erős hozzá? :DDD

A 40%-os felárat megértem, az viszont az itthoni árazás sajátja sajnos. :( Én pl. ezért kötöttem ki a használt piacon.
A 10% teljesítménnyel pedig az a baj, a memóriaelfogyásnak NEM CSAK az a 10% sebesség bünti a sajátja, hanem a rosszabb minőségű textúrák, utólagosan kirajzolt objektumok, illetve mikrolaggok. Ezek együtt nálam már nagyon nem 10% kategóriások.

Nem azt az egyet emeltem ki, hanem rávilágítottam, hogy kb. minden második címnél látni kisebb nagyobb eltéréseket az 1%-os eredményben. :U De tény, az az egy, ami borzalmas a 4GB-oson. :DDD

(#29350) Jacek: Nem tudod, vagy nem akarod észrevenni, amiről írok? Ott van a linkelt képeden... Ugyanaz az átlag, csak az alsó 1% jóval lassabb a 4GB-oson. Azok mind az FPS beesések, amikor vacakol a VRAM tartalmával.... ;)

(#29352) Samus válasza #48613632 (#29349) üzenetére


Samus
addikt

RX570@4GB viszi very high mellett (fHD-n), de 30fps, amit tud (bár azt stabilan, a hegyekben néha beröccen 24 fpsre, amit nem értek, de pár másodperc után megint oké), de overscale már nem beállítható (amikor nagyobb felbontasáson állítja elő a képet, és utána méretei vissza a natívra), állítólag szebb képet ad, arra nincs elég VRAM.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#29353) Jacek válasza HSM (#29351) üzenetére


Jacek
veterán

Jóval lassabb?:)) Én értem amit mondasz de ez nem akkora probléma mint be állítod, igaz nekem ez másodlagos gép.
Egy high és ultra textura beállítás között FHD-ban mondjuk 24-es moncsin szerintem láthatatlan a különbség.
Nekem ez a Nitro+ kb 50e van új gari, ha 1év mólva eladom ki fog többet bukni a kártyán? Én vagy aki kb 80-ért 8gb-et vett?

Én egyáltalán nem amellett érvelek hogy jobb kártya a 4gb-s:)

[ Szerkesztve ]

(#29354) HSM válasza Jacek (#29353) üzenetére


HSM
félisten

Mikrolaggból összeszedni 10%-ot, nekem ez brutál különbség.... :B

Mint írtam, pl. BF4-ben észrevettem High vs Ultra, 24" FHD monitoron...

Nem azt mondom, 50K-ért jó vétel egy új 4GB-os Nitro 580, csak azt mondom, nekem pl. erős kompromisszum lenne, kb. sosem lennék vele úgy igazán elégedett, jó szájízzel, míg a 8GB-ossal az vagyok. Remélem, így átmegy.

Sajnos nekem többször volt memóriaméret limites kártyám (4850 512MB rövid ideig, 5850 1GB, 7870XT 2GB), és már eleget bosszankodtam amiatt, hogy nem tudom azt beállítani, amit a GPU bírna és szeretnék, mert kevés a hely a VRAM-ban... No, meg ezen kártyáim után gyakran volt olyan kártyám, ami csak memória méretben tért el, pl. 4850 1GB, 7950 3GB, és így tapasztaltam a difiket. No, meg a 7870 XT 2GB után a 4GB-os Rx560 is érdekes volt, hiába jóval gyengébb GPU, a 4GB memóriája miatt azon tudtam magasabb képminőségű beállításokkal játszani. :DDD

Én ezért is vettem pár hónapja használtan, fél éves garis 8GB-os Nitro-t, 65K-ért. Szerintem túlárazott sajnos most itthon az új a 4GB-osokhoz képest. Azzal egyetértek, hogy a 8GB-os 100K-ért abban nagy lehet a bukó-faktor, főleg amikor a garis 8GB-os 570-ek aprón már nemritkán ilyen 50K-ért mennek....

[ Szerkesztve ]

(#29355) #48613632 válasza HSM (#29347) üzenetére


#48613632
törölt tag

Én ezt a FullHD/4K dolgot, a filmekre értettem, TV esetében. Optimális nézőtávolságból, már a FHD pixeleit sem látod (vagy nem optimális a nézőtávolság.)

PC/játék esetén, az íróasztal behatárol. Nekem is FHD a 24" moncsim, és látom a FHD pixeleket, így az 1440 valóban hoz minőségi javulást.

Samus
Egyébént, általában az a kérdés szokott elhangzani, hogy 570/8GB vagy 580/4GB vásároljon az illető. Nem minden esetre igaz, de sztem az 580/4GB jobb választás.

Persze ez akkor igaz, ha van merszünk lejjebb venni a texture detailst, azokat úgy sem feltétlen látjuk játék közben. A HSM által kitett kuka a GTA5-ből is azért nem életszerű, mert ki nézegeti azt olyan közelről, játék közben?
Nem mellesleg, nem kompetitiv multi, így a 60fps sem szempont, 40-45 alá meg a GTX1050Ti vel sem esett, ez szinte biztos.
Konzolon meg csak normal felbontás állítható, és azzal is csak 30fps max. ;]

szerk:
Egyébként, hogy saját magamat cáfoljam. Kicsivel fentebb egy fórumtárs kért egy GPU-Z képet, akinek szintén Sapphire 580-asa van, csak 4GB rammal.
Nos, az övé Elpida modulokkal van szerelve, az én 8GB-sem pedig Micronnal.

A legszembetűnőbb különbség pedig a memory bandwith volt, majdnem 10% a 8GB-s Micronok javára. Ha ez általános, akkor ez is lehet egy szempont a választáskor.

Kiváncsi lennék az 570-esek milyen modulokkal vannak szerelve

Sapphire RX580 4GB

Sapphire RX580 8GB

[ Szerkesztve ]

(#29356) Jacek válasza HSM (#29354) üzenetére


Jacek
veterán

No problémo, mint mondtam nekem ez koca gamingre van. 1080-am van 2.5 éve és sajnos nem tudom lecserélni AMD-re:( És ahogy áll jövöre se lesz semmi egy 2.5 éves cucc ellen semmi :(

(#29357) HSM válasza #48613632 (#29355) üzenetére


HSM
félisten

Igen. Amúgy én erősen preferálok egy jobb Rx570 8GB-os kártyát, mint egy Rx580 4GB-osat. Nekem szimpatikusabb egy kiegyensúlyozottabban lassabb kártya. :DDD

Monitor tekintetében igen, ez a kulcs, mekkora méretű kijelzőn vannak a pixelek, és milyen messziről nézzük. :K

(#29356) Jacek: A Vega 56/64-ek amúgy elvileg hozzák egy 1080 szintjét. Plusz azok már képesek okosabban bánni a VRAM-al, mint a hagyományos kártyák, bár ennek jelenleg 8GB VRAM-al nem sok látható haszna van. :DDD

Amúgy azt pletykálják, készülőben van valami új Navi alapú cucc, majd jövőre kiderül. :) Mivel lehet majd váltok WQHD-ra, idővel nekem is kelleni fog valami erősebb VGA.

(#29358) SECTORnooB válasza Jacek (#29350) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Az fps szám egy dolog, az meg egy másik dolog mikor játszol benne vagy a tutiba, de beáll a kép egy másodpercre, mert elfogyott a 4Gb.
No persze szó se róla, hogy a legtöbb esetben felesleges a 8Gb, mert ahová kéne oda már az erő a kevés. Ramból se tudsz venni 16Gb helyett csak 2x5Gb-ot,ez van nyelni kell.

(#29359) #48613632 válasza HSM (#29357) üzenetére


#48613632
törölt tag

Tudni kellene, hogy azok milyen modulokkal vannak szerelve. Fentebb linkeltem két GPU-Z fotót a hszemben, szerkesztésbe.
Ha ekkora különbségek vannak, azonos branden belül, akkor további szempontok is felszínre kerülhetnek.

(#29360) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Nekem viszont nem volt 65k-m használtan 8 gigásra, ezért 10-zel kevesebbért lett 4 gigás, szintén second hand. A kényszer nagy úr, de meg sem próbálom magyarázni, hogy ugyanolyan lehet, mint a több rammal szerelt. Itt és most nekem megfelel, és így zárul a történet.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#29361) bozont válasza Jacek (#29346) üzenetére


bozont
veterán

Mondjuk a textúrához pont vram kell és nem gpu erő és már több olyan játék is van ami bekér 4+ GB ramot fullhd-n is. Ez már csak növekedni fog. 1440p-re viszont már biztos nem vennék 4GB-os kártyát. Nekem az RX480 ott is egész jól teljesít és a textúra minőségből nem is kell visszavennem a 8GB-nak köszönhetően. Nálam ez az egyik opció amiből sosem engedek, egyből megy ultrára. :D

Nyilván 40% árkülönbség elég sok ha tényleg ennyi (nem követem most az árakat), de jellemzően kevesebb volt mikor én vettem a kártyámat.

(#29362) HSM válasza #48613632 (#29359) üzenetére


HSM
félisten

Az Rx570-ek és a 4GB-os Rx580-asok gyári memória órajele 1750Mhz, vagy ha úgy tetszik, 7 Gbps, ez kis extra áldozat a kedvezőbb árcédula kedvéért.
A 8GB-os Rx580-ason van picit gyorsabb, 2000Mhz-es, vagy 8 Gbps memória. Ebből adódik a különbség, amit a sávszélességnél látsz, felhúzott órajelekkel az 1750-esnek is pontosan ugyanannyi lesz a sávszélessége, hiszen amúgy a memóriabusz és felépítés ugyanaz.
Szerintem amúgy az Rx570-es GPU erejéhez épp elég az 1750MHz-es ram, plusz lehet általában kicsit húzni rajta. Az Rx560-asom 1500Mhz-es Micron ramjai vígan szaladtak pl. 2000Mhz-en is, de elég volt 1750Mhz-re felhúzni, mert felette semmit nem hoztak már szinte.... :)

[ Szerkesztve ]

(#29363) diegho válasza HSM (#29362) üzenetére


diegho
nagyúr

Kivéve a Nitro+ 4GB-ot, ami 2000-es alapból.

(#29364) #48613632 válasza HSM (#29362) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ja okés, akkor így már tiszta. :R

(#29365) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Olvasom itt ram mizériát.Csak annyit tennék hozzá hogy nekem egy 4 gb os Rx 460 am van,ami jóval gyengébb az rx 570- nél pl,de van egy pár játék ahol fhd-n 3,5 gb ot simán használ.A játékok meg élvezhető sebességen mennek kb min. 35-40 fps.Szóval egy rx 570 es kártyát tuti nem vennék 4 gb osba. :) Ha csak 5-6 gb ot pakol be a játék a memóriába akkor sem,mert ugye 6 gb os nincs szóval ez van kell a 8 as. :K

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#29366) HSM válasza diegho (#29363) üzenetére


HSM
félisten

Természetesen lehet, hiszen ez a gyári ajánlás, vagy specifikáció, OC termékeknél aztán persze megesik, hogy a gyártó eltér tőle felfelé vagy akár lefelé.... :DDD

(#29367) diegho válasza Pécsi gyerek (#29365) üzenetére


diegho
nagyúr

Aki csak single player botozik annak lehet kell, másnak nem igazán.

(#29368) HSM válasza diegho (#29367) üzenetére


HSM
félisten

Gondolom, itt mindenki hardcore multi pro gamer, aki low grafon tolja, 240Hz-es monitoron. :DDD

(#29369) füles_ válasza Pécsi gyerek (#29365) üzenetére


füles_
őstag

Volt egy idő amikor rohadt olcsón mentek a 4 gigás RX 570-ek, többen is ekkor vettük a kártyáinkat. Amikor én vettem, akkor 50 euróval volt drágább a 8 gigás, ha jól emlékszem, nekem annyit nem ért meg.

(#29370) Jacek válasza HSM (#29357) üzenetére


Jacek
veterán

Igen hozza a Vega64 az 1080-at, de cseréljem le a kártyát úgy hogy közben koppra azt tudja:)

(#29371) Samus válasza #48613632 (#29355) üzenetére


Samus
addikt

Az 570es kártyák Samsung, Elpida, Hynix és Micron modulokkal is kerültek forgalomban (ezt akkor túrtam ki, mikor a kártyát kaptam, mivel csákány volt, moddolt VBIOS volt rajta, a gyári nem volt meg, nekem kellett rávarázsolnom). Nem hinném, hogy teljesítménybeli különbség lenne köztük, bár a bányászok szerint volt...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#29372) diegho válasza HSM (#29368) üzenetére


diegho
nagyúr

Én konkrétan 1 embert ismerek, aki nem multiban tolja, ő is most vett gépet 3 hete.

(#29373) HSM válasza Jacek (#29370) üzenetére


HSM
félisten

No igen. :) Én se cserélnék azonos erősségű kártyára, ha elégedett lennék a meglévővel, és nem lenne rá valami nyomós okom. :R

(#29371) Samus: A bányászat extrém kényes volt a memória időzítési beállításaira, ott lehettek különbségek arra az adott felhazsnálásra, játék az egész más jellegű terhelés, ott gyakorlatilag mindegy a ram gyártó.

(#29372) diegho: Nekem az a benyomásom, hogy azért a legtöbben egyjátékos módban is játszunk... Én is pl., nem csak multi.

[ Szerkesztve ]

(#29374) Jacek válasza SECTORnooB (#29358) üzenetére


Jacek
veterán

Ez a beáll a kép egy másodpercre mert 4gb a kártya kicsit urban legend :)

Én leírtam miért jobb nekem a 4gb sokak lehetnek így vele, egyszerűen amihez kellene a 8gb arra a kártya lesz egyre kevesebb. és túl nagy volt az ár difi.
Zárjuk a témát.

(#29375) Jacek válasza HSM (#29373) üzenetére


Jacek
veterán

Max majd a Navi, meg eladhatnám és vehetnék használt Vegat. De tól jó ez a Palit GameRock:)

(#29376) rostiron válasza rostiron (#29337) üzenetére


rostiron
őstag

Erről a típusról van véleményetek ? Vállalható ? Aorus RX 580 8 GB

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#29377) hobizoli válasza Jacek (#29339) üzenetére


hobizoli
nagyúr

48k-ert meg halal jol megeri egy RX560 :DDD

ja nem ;]

több drón kell ;P

(#29378) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Sziasztok.

Az összefoglalóban nemigazán találtam az 570-s kártyákról sok infót. Nem ismerem ezeket a kártyákat,van olyan amit mindenképp érdemes tudni róluk mielőtt vásárlásra adom a fejem? Gigabyte a gyártó.
Ez azért lenne fontos mert a tesómnak keresek kártyát,és ő valóban csak "felhasználó" és nem érdekli a háttér,működjön ennyi a lényeg.
Köszönöm.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#29379) TIT válasza rostiron (#29376) üzenetére


TIT
veterán

Elvileg igen,főleg ahhoz képest,hogy giga.

(#29380) hobizoli válasza #48613632 (#29355) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szerintem egy PC-ben meg lehet azt a penzt fogni mashol is, ami a 8GB-s zsuga felára
pl sokan vesznek 40-50k-s full size ATX lapot, sosem kihasznalt PCIe csaikkal
haszna nulla, csak all benne a penze, mert kifizette a semmiert

a 10k-val olcsobb mATX-sben is ugyanugy mukodne a CPU meg a RAM...

szerinted mennyi PC-ben van 2-3 PCIe zsuganal tobb, hogy indokolt legyen?
annyit a mATX-s is meggyozne
a legtobben meg amugyis csak a dVGA az egyetlen kartya

es USB-n egy valag mindenre van mar megoldas fruttiert

több drón kell ;P

(#29381) rostiron válasza TIT (#29379) üzenetére


rostiron
őstag

Na, ez nem volt valami meggyőző :DD :DD :DD

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#29382) kisselandras válasza rostiron (#29376) üzenetére


kisselandras
senior tag

Oc mod nincs benne .Amúgy jó kis kártya nekem ilyen van

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#29383) rostiron válasza kisselandras (#29382) üzenetére


rostiron
őstag

Hogy érted azt hogy "Oc mod nincs benne" ? itt azt irják OC mode: 1380MHz

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#29384) kisselandras válasza rostiron (#29383) üzenetére


kisselandras
senior tag

Jah bocs félre írtam fan speed nincs benne sorry

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#29385) TIT válasza rostiron (#29381) üzenetére


TIT
veterán

Miért nem,mert a legjobb a gigák között? Auros eleve jókat csinál vagyis gamereknek,xfx se jobb,nekem asus se,mondjuk a sapphi jobb.

[ Szerkesztve ]

(#29386) Daffni2 válasza kisselandras (#29384) üzenetére


Daffni2
addikt

Mi nincs benne??

rostiron nagyon jó kártya.

Itt mostanában nem is értem miért, szinte csak Nitro+ amit emlegetnek sűrűn,mintha nem létezne más jó VGA.
Nekem eddig kizárólag Giga kártyáim voltak,mindegyik tökéletesen működött.Van több olyan is amit ismerősnek adtam el,vagy családban maradt sok éve működnek azóta is hiba nélkül.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#29387) R3laX válasza hobizoli (#29380) üzenetére


R3laX
addikt

Igen, azok a lapok amellett, h több csatlakozóval rendelkeznek, általában erősebb vrm-mel vannak szerelve. Jobb tuningot hoznak, jobb hűtés mellett (nem 90-100 fokon üzemelnek tuning mellett). Persze vannak kivételek, de azoknak megkérik már az árát. Sosem értettem, h lehet belerakni egy 20ezres lapba egy 100+ ezres VGA-t, vagy esetleg processzort(mondjuk van aki a trabiba is V6-ost szerel, de az nem hosszútávú dolog). Emellett hülyén is néz ki egy m lap, egy normál méretű házban, ha már új rendszert építünk.

(#29388) Televan74 válasza Daffni2 (#29386) üzenetére


Televan74
nagyúr

GIGABYTE RX580 AORUS 8GB ráadásúl most 79.990Ft az alzánál. A többi helyen 100.000Ft felett van,lehet ezért nem ajánlgattuk eddig. Bár az én listámban dobogós a Gigabyte ezen megoldása. Aorus még rendben van,viszont a Gaming -et nem tudom hova tenni.

MSI is elmehet a p...ba, AMD oldalon csak az Armor maradt,Gaming széria nincs és az új Mech 2 mint a fehér holló,és ha lehet hinni az alzának a Mech 2 már nem is lesz többet.

Asus ROG is elfogatható,csak ott meg nem a kártyára tervezett a hűtés.

A Nitro+ hűtése sem a legjobb, sok embernek itt is ügyeskedni kell a megfelelő beállításokkal hogy csendes és hűvös kártyát faragjon belőle.Nálam ennek ellenére bevált és továbbra is első helyen fogom ajánlani.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#29389) diegho válasza R3laX (#29387) üzenetére


diegho
nagyúr

Ez csak részben igaz, hiszen ha nem tuningolsz és ugyebár a felhasználók döntő többsége nem tuningol, akkor szinte semmi előnyt nem ad egy 60k-s alaplap egy 20k-s laphoz képest átlagos használat mellett, pláne ha nem i9-et rak bele, ami ugye kb megint a felhasználók 1-2%-a. Én idén 11 gépet raktam össze magamnak, volt benne i3, i5, i7, ryzen, voltak 15k-s és 60k-s lapok is, több vga-val. A legolcsóbb alaplap (jelenlegi) és egy Z370 Pro Carbon között teljesítményben csak annyi különbség jön ki, ami a húzható memóriából adódik, tehát 1-3%. Nem bootol gyorsabban, nem gyorsabb a lan, semmivel nem jobb a venti szabályzás. Több a csatlakozó, ez tény, de ha nem kell, akkor minek? Nem mindenki üzemeltet lopószervert otthon (torrent a gyk.) Egyedül a hang jobb, de USB-s kártyát használok, szóval ez sem érdekel. Viszont, ha nincs tuning és 40k-val több pénz jut a VGA-ra, az már akár masszívan látszik a játékok alatt. Az pedig, hogy hogyan néz ki a Meshify C-ben a filléres lap? Mivel egy asztalba van berakva, ezért sosem látom, még portalanításkor sem, tehát szintén nem érdekel. Ebbe a lapba nem tudok belerakni i7-et valóban, de szintén nem érdekel, úgyis a procival együtt adom el, tehát a bővíthetőséget szintén nem buktam, pláne így a Zen2 megjelenése előtt.

(#29390) R3laX válasza diegho (#29389) üzenetére


R3laX
addikt

Jogos, de ezt épp azért hoztam fel, mert K proci csücsül a lapján. Ehhez a kártyához nem is ártana egy kis OC, mert akkor minek K. VGA is jogos, bár én nagyobb biztonságban tudom a gépem, ha egy közép-felső kategóriás lap köti össze az áramköröket, ami emellett nem fűt be a VGA-nak sem. Én szeretek előre tervezni. Legyen egy jó alap, amire később tudsz építkezni.

Sorr az OFF-ot :R

[ Szerkesztve ]

(#29391) lacus83


lacus83
Topikgazda

Sziasztok!
Milyen asztali gépet vegyek, milyen alaplapot vegyek topikokban folytassátok. Köszi :R

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#29392) hobizoli válasza R3laX (#29387) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mivel a VGA a PCIEX tapcsatirol nyajla be a loerot, kb qrva mind1, mibe rakod bele :DDD
a tapegyseg biiirgyja el, oszt joido

ha megfigyelted olyan deszkakat ajánlunk szinte mindig az olcsóbb mATX-kból is, amin a VRM-n van hutobordazat, amit a CPU kulerrol levalo levego meg tud fujni, elvezetve a hot rola
azert a mai CPU-k nem a Prescott-D meg az AMD FX villanykalyha tulajdonnsaguak, megis gyorsabbak

65W-s CPU-ra kepes lapok donto reszen meg borda sincs a VRM-n, megis boldog-boldogtalan hasznalja evek ota teljes megelégedéssel
nezd meg mennyi 1155-s vagy 1150-s lapon van/volt VRM-n barmi hutes
hat, nem sokon, nem is volt nagyon szempont
akkor egy mai VRM bordazottal biztos nem lesz gondja senkinek

a tuning deszka felaran inkabb vennek karajabb VGA-t es/vagy gyorsabb RAM-t, mert azzal tobbre megyek, mint +500MHz CPU orajellel +50W fogyiert

zart a haz, szoval kb pont lesz.rom ballisztikus ivben, hogy mi hogyan nez ki benne, meg hogyan vilagit benne, vagy hogyan nem

hiaba van rajta tobb csati, ha nem hasznalom semmire
nekem (is) USB-s hangzsugam van, amit a gamer headset-hez jart gyarilag, úgyhogy meg ahhoz sem kell PCI/PCIe hely a lapon
GigabitLAN ugyanaz a Intel 219-s chip-s megoldas van ezen is

USB-n amúgy nagyon sok mindent meg lehetne oldani, egyetlen egy porton is akar, lasd a Type-C

több drón kell ;P

(#29393) Daffni2 válasza Televan74 (#29388) üzenetére


Daffni2
addikt

Véleményem szerint a Nitro+ semmivel sem jobb,mint a Gigabyte Gaming,sőt ennek magasabb az órajele(nem mintha számítana a gyakorlatban bármit ami érdemleges a felhasználás szempontjából)és jobb a hűtése.
Szinte forintra azonos az ára a Nitro+ kártyával.

"Aki ad,az nyer"

(#29394) Daffni2 válasza hobizoli (#29392) üzenetére


Daffni2
addikt

Óóóó basszus,nem tudnál magyarul írni?

Nekem nem mindegy,hogy seggbe basztak,vagy seggbe baszták! :D

"Aki ad,az nyer"

(#29395) stoon válasza Televan74 (#29388) üzenetére


stoon
őstag

én egy 590 et vettem 89900.....utána jött egy tíz százalékos kupon de nem akartam az idővel b@szakodni tehát lehetett volna 80k is a 90 helyett :R

(#29396) Televan: én a 390-emet is vizeztem és az 590 em is fogom! szvsz sok + évet ad neki egy jó hűtés!
( a 670gtx-em is giga volt meg a 390-is mind jól ketyegtek főleg vízzel ) :R

[ Szerkesztve ]

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#29396) Televan74 válasza Daffni2 (#29393) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én a az Aorus tartom elfogatható hűtésnek Radeon kártyákon Gigabyte részéről, a többi ipari hulladék számomra. :)
Nem vagyunk egyformák.Ami még jó is,mert mi lenne a világgal ha mindenki olyan hülye lenne mint én. ;]

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#29397) Speed® válasza Televan74 (#29396) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nagyon nem mindegy a pontos típus..volt Aorus 580/4Gm, az határeset volt, de össze sem vethető a Nitro+al.

(#29398) lacus83


lacus83
Topikgazda

Sziasztok.

Elég lool hogy pont én kérdezem, de a helyemben venne itt még valaki Sapphire Nitro 480/4Gbt?

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#29399) Speed® válasza lacus83 (#29398) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Részleteket nem ismerve nincs jó válasz..előélet, ár, stb. Az biztos, hogy nem ugyanaz a kivitel, mint az 5x0 szérián, ha jó hűtőt akarsz, ne ugorj rá.

(#29400) lacus83 válasza Speed® (#29399) üzenetére


lacus83
Topikgazda

Elméletileg játékos volt, kB 2 éves, 2 db Deák amiért hozható lenne.
Magam is bizonytalan vagyok azért kérdeztem :R

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.