Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28301) Speed® válasza Pörp (#28299) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A többi cuccon is múlik, magában a VGA nem sok neki nyilván, főleg egy kis finomhangolás után.

(#28302) Pörp válasza Speed® (#28301) üzenetére


Pörp
senior tag

3770S gyári feszültségen, 1db SSD, 2db HDD van még mellette, 12Gb RAM, 2db házventi. Amúgy a 3770S 3,9-et tud ugye, az elég a 580-nak?

(#28303) csubuka válasza HSM (#28237) üzenetére


csubuka
addikt

Nem Vulkan-on tolom. Úgy szétfagy. Nem frissített a játék és az elején még nem adta a Vulkan support az igazat.

OpenGL4.5 van. Az a DX nem?

(#28304) HSM válasza csubuka (#28303) üzenetére


HSM
félisten

Nem. :N Az egy külön API család a Vulcan, DX11 és DX12 mellett.

(#28305) csubuka válasza csubuka (#28303) üzenetére


csubuka
addikt

Bocsi ez tájékozatlan kérdés volt azt hiszem. Más a kettő, ahogy olvasom.

*Kicsit későn kapcsoltam. Ámde akkor a Doomban nincs is DirectX opció ahogy látom.

[ Szerkesztve ]

(#28306) zsokagi


zsokagi
tag

Sziasztok !
Segítséget szeretnék kérni R9 270 le lett cserélve egy rx 580 nitro+ 4gb ra a tápom egy régebbi thermaltake purepower rx 600w amin 3 db 6 pin PCI-E csatlakozó van ha az egyiket átalakítom 8 pin re vinni fogja vagy be kell ruházni egy új tápra is. A hogy néztem áganként 18 A tud .

(#28307) varmi2 válasza zsokagi (#28306) üzenetére


varmi2
nagyúr

Vinnie kellene.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#28308) zsokagi


zsokagi
tag

köszi

(#28309) HSM válasza zsokagi (#28306) üzenetére


HSM
félisten

Két hatossal nem megy?

(#28310) zsokagi


zsokagi
tag

Ezek mennyire megbízható átalakítók : Akasa 6-Pin PCIe -> 8-Pin PCIe adapter mondjuk olyan sokfélét nem találok.

(#28311) zsokagi


zsokagi
tag

Nem sajna nem ad képet csak felpörög

(#28312) HSM válasza zsokagi (#28310) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem jó lesz, ha mellette kap a kártya egy 6-ost közvetlenül is.

(#28313) Speed® válasza Pörp (#28302) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha a 3770 AllCore 4Gre is van húzva (39x102.6), valószínűleg kevés fesszel beéri és <100W..így a gép kompletten 300 alatt marad bőven, nincs miért aggódj.

(#28314) zsokagi


zsokagi
tag

Köszi a segítséget, akkor átalakító lesz.

(#28315) Speed® válasza HSM (#28309) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azért van rajta 8+6, mert azzal megy optimálisan a gyártó szerint..sosem értettem, miért variálna bárki is a gyártói ajánláson :) Igen, tisztában vagyok vele, mire elég a PCIe+8+6 papíron, ahogy a 6/8 eltérés valódi mibenlétével is..de ha így találták ki, okkal tették.

(#28316) HSM válasza Speed® (#28315) üzenetére


HSM
félisten

Mondj egy okot...
Én egyet tudok. Egyszerűbb elektronikailag csak azt vizsgálni, hogy bedugtad-e a 8-ast, mint ellenőrizni, hogy bedugtad-e a nyolcast, vagy a két hatost... ;)
Más értelmes okot én bizony nem tudok. Az áramnak minden vezeték egyforma. A két 6-os elektronikailag csak jobb lehet egy 8-asnál (minimum 8 érpár szemben 6-al.)

[ Szerkesztve ]

(#28317) zsokagi válasza Speed® (#28315) üzenetére


zsokagi
tag

Azt gondolom hogy a 600 W táp elég kell hogy legyen csak 1 ágon le tud e annyit adni hogy elég legyen ?

(#28318) csubuka


csubuka
addikt

RX 570 Pulse ITX gyári feszei HSM leírása alaján.

Valóban amiket alapon ad a Wattman azok totál túlfeszelések. Lehet úgy adták meg, hogy aki jól húzni akarja a kártyát, annak ne kelljen nagyon azokat a feszeket piszkálnia, mert azokkal elég sokat lehet a frekin emelni. Inkább max feszek azok :D Vagy szimplán az volt a cél, hogy az alulfeszelő bajnokok (mint mi itt sokan :D ) jól érezzék magukat a letekerések után. Bejött a sztori, mert -150mV letekerese után tényleg elég elégedett voltam az elején. Pedig épp akkor értem el a gyári feszeket.

Mondjuk sokat nem agyaltak a felső három lépcső után a feszeken...

Ugye ez volt amit a Wattman alapból adott, ha manuálra raktam a feszeket. Érdekes, hogy alsóbb állásokba értelmesebb ugraások vannak benne. Pont a valós alapfesz helyzettel megy ez szembe, ahol az alsób blépcsőket letojták, felül meg korrektebb.

Ez meg ahol jelenleg vagyok. Kis teszteléssel még lesz ez jobb is remélem.

[ Szerkesztve ]

(#28319) HSM válasza csubuka (#28318) üzenetére


HSM
félisten

És most látom, hogy a leírásból kimaradt egy apróság... :B
Egy monitorral érdemes kitesztelni (csak egy legyen aktív arra az időre), különben a magasabb órajelű memória miatt nem megy egy adott fesz alá. Nálam az 580-on ez 0,95V volt, nálad úgy tűnik 0,9V.

Ma azt nézegettem, lehet a P2-es memory értéknél is felesleges 0.95V-ot adni neki [link], ugyan kevés időm volt tesztelgetni, de úgy tűnt vígan működik 800mV-ra rakva is, legalábbis úgy 1100Mhz-es GPU-val csak 869mV-ot kapott az egész és szépen ketyegett a kis render-bench. :) De ez még csak feltevés, tesztelgetni kéne, de a fogyasztás elég durván alakult már úgy, durván alacsonyan.... :DDD Gondolom, nálad akkor ez ott 900mV a memory P2-nél. Az a baj ezzel ha feleslegesen magas, akkor ez alá nem megy a GPU-fesz (úgy tűnik ugyanaz a fesz ez is), akkor se, ha a táblázatában az órajele alapján alacsonyabbat is kaphatna.

Amúgy, ez azért durva: "Bejött a sztori, mert -150mV letekerese után tényleg elég elégedett voltam az elején. Pedig épp akkor értem el a gyári feszeket."
De szuper, hogy így sikerült rendbe rakni a dolgokat. :R
Én amúgy továbbra is úgy gondolom, ez valami csúnya bug, szinte kizárt, hogy direkt feszeljék túl ilyen eszetlen durva módon.... :N

Örülök amúgy, hogy sikerült megcsinálni. Így azért egyszerűbb az élet, mint minden órajellépcsőnél a hagyományos módon kitesztelni, mennyi alulfeszelést bír... :DDD

(#28317) zsokagi: Azért írtam, hogy egy második hatost mindenképpen dugj a kártyába, mert így remélhetőleg két ágra oszlik meg a terhelés. ;)
Így remélhetőleg a táp is két 18A-es ággal elbírja majd, illetve az átalakítón sem fog a kelleténél nagyobb áramerősség átfolyni, hogy esetleg gond lehessen belőle.

[ Szerkesztve ]

(#28320) füles_ válasza csubuka (#28318) üzenetére


füles_
őstag

Milyen az ASIC Quality értéked? Ugyanilyen kártyám van, nekem 75.9%-os és eddig 930mV-ig mentem le, de ebből még fog lemenni szerintem. Szóval az 1V-ból még bőven faraghatsz le, ha nem valami marha szivárgós szilíciumot fogtál ki.

(#28321) csubuka válasza HSM (#28319) üzenetére


csubuka
addikt

Nekem csak egy monitor volt, de valóban alap 900mV-t kap a VRAM. Azt nem piszkáltam egyelőre. Remélem azt nem feszeli túl eszetlenül magától.

Hmm, ami érdekes az az, hogy automatán nem adna valóban 900mV alatt semelyik GPU statenek. De manuálban be lehet írni state 1-nek 765mV-t pl és tartja is (eközben a VRAM 900mV-t kap Wattman beállításban):

**Vagy ilyenkor bármi is van a Wattmanban amúgy 765mV-t fog kapni a VRAM is?

Remélem ez nem tesz rosszat a karinak. Pl az X58-as alaplapi chipsetnél vannak ilyen aranyszabályok, hogy milyen feszültség mennyire különbözhet a másiktól és ki lehet nyírni a lapot ilyenekkel. Úgy, hogy mindegyik fesz önmagában jó, de bizonyos kombóban károsak mégis.

Köszönöm a segítséget az állítgatásban. Korrekt lesz ez így :)

Még a fan curve állítgatás van, meg némi fesz finomhangolás.

Amúgy ez éppen egy Doom stabil állapot:

(#28320) fules:)): 76,2% az ASIC quality :) A jobbik feléből való elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#28322) HSM válasza csubuka (#28321) üzenetére


HSM
félisten

Jogos az aggodalom, ugyanakkor nekem úgy tűnik, ez ugyanazt az egy GPU feszültséget állítja, és a driver/GPU azt a feszültséget választja ki a GPU-nak, amelyik a nagyobb a Memory vagy GPU táblázat alapján. Szépen látszik, hogy a GPU VID mindig a magasabbra áll be a kettő közül.
A memóriavezérlőnek sem lehet tőle komoly baja, mivel gyárilag is úgy tűnik, az 1Ghz memóriához is csak 800mV tartozik, azt még piszkálni sem engedi az OverdriveNTool. :DDD

(#28323) hundai


hundai
aktív tag

Sziasztok!

Másnál is bugos a trixx progi?
Ilyen +5000mv, van amikor magától átteszi pl +200mv-ra.
Apply nyomásakor befagy a gép. Volt hogy játék közben babráltam a LED-et, majd szemetelt a memória, újraindult a gép.
Valamint a program bezárásakor elfelejti a custom ventiprofilt.

Muszáj vagyok ezzel beállítani a ventiprofilt, mert ezalatt a pár nap alatt sikerült bezáródnia (nem tudom hogy) az MSI AB-nek, és róla ment a venti profil. Még szerencse hogy 84foknál nem engedi feljebb....

[ Szerkesztve ]

-Wake up Neo!

(#28324) csubuka válasza hundai (#28323) üzenetére


csubuka
addikt

Szia!

Nem szabad apply-t nyomni :) Ezen szívtam én is. A ventiprofilhoz elég csak beállítani a ventiprofilt és nem nyomni applyt.

(#28322) HSM: Oké, jól hangzik. Remélem okés lesz a helyzet itt. AKkor mondjuk tök értelmetlen, hogy van egyáltalán külön állítása a RAM-nak, mert pont azt a feszt amúgy sem fogja kapni.

[ Szerkesztve ]

(#28325) hundai válasza csubuka (#28324) üzenetére


hundai
aktív tag

Terhelek gpu-z vel, program megnyitva, úgy 35%-al megy, bezárom a trixx-et, visszaesik 17%ra.

-Wake up Neo!

(#28326) HSM válasza hundai (#28323) üzenetére


HSM
félisten

Nálam így van belőve:

Így elindul a Windózzal, és szabályozza is a kártyát, míg fut a háttérben hozzá sem kell nyúlni. Ami fontos, 0mV egyszer legyen apply-zva (mert ha nem 0, akkor megkeveri a többi eszközben beállított feszt!), és utána egy OverdriveNTool, vagy WattMan profilból visszaállítva értelmes beállításokra a kártya.
Így hogy hetek óta csak ventilátort szabályoz a háttérben teljesen okésan teszi a dolgát.

(#28324) csubuka: Lehet más GPU-nál van értelme, pl. Vega, így benne van az interfészben. Vagy ami még lehet, hogy vannak GPU-k, amik nagyon kis feszen nem bírnák a magas memória órajelet, így pedig biztosan jók. Nekem ez a kettő a tippem. Ugye, a 300Mhz-es memóriához képest is ad 50mV-ot az 1Ghz-hez, logikus is, hiszen a GPU-ban van a memória vezérlő, akkor annak is több dolga akad. Én most beállítottam 850mV-ra 2Ghz mellé, majd kiderül jó lesz-e így.

[ Szerkesztve ]

(#28327) csubuka válasza HSM (#28326) üzenetére


csubuka
addikt

Nem a nagyobbat állítja nálam. Hiába van 900mV a RAM-nak, a 765mV-ot kapja a GPU olyankor. Lehet, hogyha a RAM fesz kisebb lenne, mint a GPU fesz, akkor lenne csak az az általános érvényű feszültség. De ha kisebb a CPU fesz, akkor azt használja.

Amúgy az overdrive tool hagy több RAM fesz lépcsőt is, míg a Wattman nekem nem hagy olyanokat. Egyetlen feszt mutat csak a RAM-nak.

[ Szerkesztve ]

(#28328) Tibicsucsu


Tibicsucsu
aktív tag

Sziasztok!

Találtam egy elég jó német akciót:
8GB XFX Radeon RX 580 GTS Black Aktiv PCIe 3.0 x16 (Retail)
8GB Sapphire Radeon RX 580 Nitro+ Aktiv PCIe 3.0 x16 (Retail)

Megéri a Sapphire a +26 eurót?
Tuningolni nem szeretnék, de örülnék ha halk lenne a kártya. Az XFX-szel még annyi bajom van, hogy visszaolvasás alapján két fórumtársnak is hibás volt az 580-asa, de ettől még lehet h nem kéne leírnom a márkát.

OFF: Rendelt már vki innen mindfactorz.de-ről mailboxde.com-on keresztül vagy máshogy?

(#28329) HSM válasza csubuka (#28327) üzenetére


HSM
félisten

Érdekes... Nálam mindig a nagyobbat, a GPU fogyasztásán is látszott, tesztelgettem Furmark-ban. :DDD

(#28330) csubuka válasza HSM (#28329) üzenetére


csubuka
addikt

Lehet, hogy ez az egész RAM feszültség nem igazán működik ennél a Pulse ITX-nél. Bár az overdrive elvileg tudna állítani dolgokat, a Wattman nem mutat több RAM fesz lépcsőt. Lehet nem is csinál semmit sem az a kapcsoló ennél a kártyánál.

(#28331) HSM válasza csubuka (#28330) üzenetére


HSM
félisten

Nálam is ilyen hülyén fest a Wattman, és ami extra fun fact, hogy a Wattman nekem a State 1-re azt hiszi a memóriánál, hogy 1750Mhz-es... :W Amikor annak értelme se lenne sok a 2Ghz-es alapórajel mellett.... Az 1Ghz 800mV beállításon viszont szépen megy, és úgy láttam, automatán is oda kapcsolgat fel, amikor úgy használom.

(#28332) hundai válasza HSM (#28326) üzenetére


hundai
aktív tag

Köszi!

-Wake up Neo!

(#28333) sarkadifeca


sarkadifeca
tag

Sziasztok!

Azt hittem a BF 5-ben már jobb lesz a helyzet, de ugyanazt csinálja a Vga mint a BF1-ben. Minden ok nélkül leesik a Gpu usage 0-ra, utána meg megy 100%-on. Nem értem mi a baja, többi játékban teker 100%-on nem csinálja ezt.

Mellékeltem képeket is a BF 1 és az 5-ből is. Rendszer az win 8.1 , crimson 17.4.4-es driver, újabbat nem enged fel a windows. Wattman-ban csak a power limitet huztam fel teljesen, mást nem állítottam.

BF 1

BF V

Tudom hogy jó lenne a win 10-et felrakni, de nem hiszem hogy a windows lenne a baja.

[ Szerkesztve ]

régi rendszer - 5 piros - 0 fekete ; új rendszer - 44 pozitív - 0 negatív; legújabb - 20 pozitív - 0 negatív

(#28334) HSM válasza csubuka (#28330) üzenetére


HSM
félisten

Úgy látom, mások is arra a következtetésre jutottak ezzel a "memória" fesszel, mint én: [link]
:)

(#28333) sarkadifeca: Több probléma is lehet. Pl. a CPU-d elég-e, 470-esnél elfogyhat a TDP keret (nem minden limitre hat a +50%), elég-e a 8GB ram... Első körben ezeket nézném meg. Illetve az a driver nagyon régi, szerintem érdemes lenne megpróbálnod felrakni a legfrissebb win7 drivert, gbors beszámolója alapján működik: [link].

Én annyit tudok, friss win10-en, friss driverrel az 580-on FHD max grafikán DX11-ben szó szerint vaj sima volt a BF1 kampány 12GB rammal és a hatmagos CPU-mmal. :K [link]

(#28335) sarkadifeca válasza HSM (#28334) üzenetére


sarkadifeca
tag

Rendben ezeket megnézem, hátha jobb lesz a helyzet. Az i5-6500 procim már kevés azt tudom, meg ugye kellene 16 gb ram is, biztos hogy jobban menne ez tény.

régi rendszer - 5 piros - 0 fekete ; új rendszer - 44 pozitív - 0 negatív; legújabb - 20 pozitív - 0 negatív

(#28336) Lacccca87 válasza sarkadifeca (#28335) üzenetére


Lacccca87
őstag

470 hez az i5-6500 bőven elegendő, nem tapasztaltam jelentős grafikai gyorsulást mikor i5 6400 ről i5 8500-re váltottam. 3D mark tesztjeiben a GPU kapott kb 2-3%ot plusszban ami inkább a friss drivernek volt köszönhető.

Amennyiben lehetőséged van és nem hátráltat semmi én a helyedben a 8.1-et nagyon gyorsan dobnám. vagy 10 vagy vissza 7.Egyébként driverből töltsd le a legfrisebb Win7 hez valót és azt telepítsd fel, elvikeben azt el fogja fogani az a 17.xxx es driver már nagyon régi főleg ha BF5 el akarsz játszani.

[ Szerkesztve ]

(#28337) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok,

Valaki vasarolt kozuletek mostansag RX 570/580 kozul valamit a napokban es szinten kapott 2 ingyenes jatekot? :F
Division 2, Devil May Cry 5, Resindent Evil 2.
Nahmarmost ezekbol 2-ot kap a user, csak az a kerdes en dontom el mit akarok a 3 jatekbol, vagy Ok random adnak kettot?
Mert erre nem talaltam valaszt eddig :B

[ Szerkesztve ]

...

(#28338) HSM válasza Lacccca87 (#28336) üzenetére


HSM
félisten

Az egy dolog, mit mutat egy szintetikus teszt, de egy BF1 eléggé cpu igényes, főleg multiban, egy négymagos i5-öt simán megeszik ilyen erős VGA-k alatt FHD-n....

(#28339) Nokedli válasza Devid_81 (#28337) üzenetére


Nokedli
tag

Te választhatod ki, melyik 2-t kéred.

(#28340) Devid_81 válasza Nokedli (#28339) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jaaah nekem is ugy lenne logikus, aminek nagyon nagyon orulnek, mert a Division2-ot mindenkeppen szeretnem majd ha meglenne. :R
A kartya mar nalam, de nem jott meg a mail a jatekokhoz. :B

...

(#28341) Iginotus


Iginotus
őstag

Sapphire nitro (470) Vga ventilátort egészében kell cserélni, vagy lehet benne csak csapágyat is? Ha igen hol találok hozzá valót?

Plug and Pray... :)

(#28342) uregpapa


uregpapa
csendes tag

Sziasztok! Most látom, hogy a pcxnél az rx 570 8gb nitro+ 60k a mai nap. Az xfx 580 8gb gts xxx-et néztem ki 80k-ért. Szerintetek megéri a +20k-t az 580? Amennyire én tudom kb 10%-kal jobb az 580. I5 4590 mellé megy fullhdhoz. Thx

(#28343) lacus83 válasza uregpapa (#28342) üzenetére


lacus83
Topikgazda

Xfx 5XX ből nem olyan tuti, főleg nem Sapphire Nitro + ellenében mégha csak Rx 570 is.
A Gpuk közti 20k t nem ér a story, én a Sapphiret választanám.
CPU elég lesz.

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#28344) sarkadifeca válasza Lacccca87 (#28336) üzenetére


sarkadifeca
tag

Köszi mindenkinek! Letöltöttem a legfrissebb win 7 drivert, fel tette hiba nélkül. Jelentős javulás van a BF 5-ben !! Folyamatosabb a játék, mikroakadások igaz még vannak de most már sokkal jobban fut.

régi rendszer - 5 piros - 0 fekete ; új rendszer - 44 pozitív - 0 negatív; legújabb - 20 pozitív - 0 negatív

(#28345) csubuka válasza HSM (#28334) üzenetére


csubuka
addikt

Jogos, tévedtem. :R

Az trükközött meg, hogy a Wattman nem ír feszt az alap 1 GHz VRAM beállítás mellé. Gondolom bár nem látom, hogy az alacsony 750mV, ezért hittem azt, hogy az mindig 900mV, a VRAM. És meglepódtem, hogy mégis 750mV körül adja alapon a VID-et a kártya. De nem, csak annyi az alapja a VRAM-nak.

**Szóval csak azt hittem, hogy az egy RAM fesz, amit a Wattman mutat az mindig amit a RAM kap. De nem, csak az alcsonyabb state-ekhez tartozót nem írja. De feltehetően 750 mV. És ezért tudott a VID beállni 750mV körülre.

Amúgy nekem ez a VRAM beállítás okés szerintem:

Csak azért, hogy finomhangoljam nem szeretnék további toolokat bevetni. Nekem egy az overdrive-tool sem kell pl.

***De legalább itt nem tud gondot okozni a fesz különbözőség. Mert valójában csak egy van és szoftveresn lehet csak kamura beállítgatni különbőzőt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28346) csubuka válasza hundai (#28325) üzenetére


csubuka
addikt

Nekem nincs ilyen, már ha CPU terhelést nézel. Sőt Apply-ra nem is kell nyomni a Trixx-ben soha. Ámde ha 0mv-nél apply-t nyomok, akkor csak simán a Wattman alap manuális beállítós extrém túlfeszei jönnek be. De ha jól láttam a Wattman azt a baromságot adja meg feszeknek magától trixx nélkül is, ha manuálisra billenti az ember. Azt hanyagolni kell.

Viszont bezárni nem szabad a Trixx-et, mert akkor a ventiprofil nem lesz aktív. Szóval csak Trixx lekicsinyítés és apply soha.

A fesz állításokból ki kell hagyni a trixx-et mert nem igazán ad részletes beállításokat. De amúgy ha 0mv-vel applyolok, nem fagy, semmi gondot nem okoz, csak éppen beállít értelmetlen túlfeszeket, a Wattman alap logikátlan értékeit, extrém ~+150mV-ot a gyári alaphoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#28347) hundai válasza csubuka (#28346) üzenetére


hundai
aktív tag

Köszi!

Beállítottam vele a profilt, minden jól működik a progival. Köszi!

-Wake up Neo!

(#28349) csubuka válasza hundai (#28347) üzenetére


csubuka
addikt

Nagyon szívesen! Nekem meg HSM mondta a részleteket, szóval körbetanítás megy :)

(#28350) agentJ


agentJ
tag

Hali!
Van két darab kártyám,egy XFX RX 480 RS 8GB és egy Sapphire Nitro RX 480 OC 8GB,amikre vízhűtést szeretnék tenni.
Ezekre a kártyákra milyen kompatibilis vízhűtő blokkok kaphatóak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.