Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28251) Speed® válasza gbors (#28248) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Sry, nem néztem, hogy van belőle 7Gs is. Akkor a driver szivat..7/10 átállás kizárt?

(#28252) joe999 válasza gbors (#28248) üzenetére


joe999
tag

SKU: 11266-34 6000 MHz
SKU: 11266-06 7000 MHz

A dobozon is rajta van az SKU number.

(#28253) gbors válasza joe999 (#28252) üzenetére


gbors
nagyúr

Úúúúúú, ez fájt. Mindent végigbogarásztam azon a nyüves oldalon, de nem tűnt fel, hogy két tab van két cikkszámmal :B Köszi. Tanulság - csak cikkszám alapján keresni vásárlás előtt.
Mondjuk ahhoz képest egész szépen elmegy 7GHz-en is :DDD

@Speed(R): szóval akkor jogos volt a felvetés, a 6GHz-cel nem a driver szivatott, csak a többivel. Win10-re a kártya miatt nem állok át, de miután egyre inkább úgy fest, hogy platformcsere is lesz, sajnos nem fogom megúszni.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#28254) joe999 válasza gbors (#28253) üzenetére


joe999
tag

"Úúúúúú, ez fájt"
Sorry!!!
Nem olyan rossz az a Windows 10, nem tudom, hogy miért irtózol tőle. Nekem valahogy az első pillanattól kezdve tetszik.

(#28255) HSM válasza gbors (#28253) üzenetére


HSM
félisten

Az Rx560-amnál először én is szomorú voltam, hogy csak 1500Mhz-es ramos változat. Kevésbé lettem szomorú, miután kiteszteltem, hogy az 1500Mhz-es Micron ram vígan szalad 2Ghz-en is, majd végül belőttem 1750Mhz-re, mert úgy érzékeltem, felette nem igazán hoz semmit az 1300MHz-es, 896 shaderes 560-ason. :)

Sapphire-nél érdemes mindig nézni a cikkszámot, néha egészen extrém mennyiségű variációban létezik egy-egy termék. :DDD

(#28254) joe999: Nekem azóta nem tetszik, mióta megpróbáltam kikapcsolni a vírusirtót, erre ő közölte, hogy haha, nemsokára ő márpedig úgyis visszakapcsolja. :Y :Y :Y
Igen, az én saját tulajdonú gépemen, a jópénzért megvásárolt OS önhatalmúlag ezt eldöntötte. :U
Amúgy, használható, nyilván.

[ Szerkesztve ]

(#28256) joe999 válasza HSM (#28255) üzenetére


joe999
tag

Én már nem bajlódok mindenféle víruskeresővel, hagyom a defendert (vagy most hogy a francba hívják), oszt jónapot.

[ Szerkesztve ]

(#28257) HSM válasza joe999 (#28256) üzenetére


HSM
félisten

Nekem is az van, a gond csak ott van, amikor időnként ki akarom kapcsolni, mert mondjuk VGA BIOS-t szerkesztgetek és/vagy tesztelek. Olyankor kifejezetten ellenjavallt, hogy menjen, és ilyen esetekre nem tudom fixen kikapcsolni, hanem állandóan nézegetni kell, volt-e már olyan kedves visszakapcsolni magát vagy még jó. :U

No, meg maga a filozófia. Engem felháborít, hogy a saját szoftverem a saját gépemen nem ad lehetőséget ilyen alap funkciók beállítására, minthogy szeretném-e hogy dolgozzon a víruskereső, avagy sem....

[ Szerkesztve ]

(#28258) joe999 válasza HSM (#28257) üzenetére


joe999
tag

Jogos a felvetésed, hiszen neked gondot okoz bizonyos helyzetekben.
Ismerősök elég sokat nyaggatnak gép telepítés ügyében, nekem meg így rohadt kényelmes, hogy nem kell külön antivírus progit feltenni.

(#28259) MasterMark válasza gbors (#28246) üzenetére


MasterMark
titán

Nem a driverről van szó, a kártya nem támogatott Win 8.1 alatt:

szerk.: Sapphire oldala: [link]

OS: Windows 10 Windows 7 

De a driverekben amit rámókoltál is benne van:
Note: AMD Radeon™ R9 Fury, Radeon™ Pro Duo and Radeon™ RX 400 Series are only supported by Radeon Software Crimson ReLive Edition on Windows 7/8.1/10 64-bit. AMD Radeon™ RX 500 Series graphics are only supported by Radeon Software Crimson ReLive Edition on Windows 7/10 64-bit.

Radeon Software Adrenalin Edition 18.11.2 is designed to support the following Microsoft® Windows® platforms. Operating System support may vary depending on your specific AMD Radeon product.
Windows® 10 64-bit version
Windows 7 64-bit version with SP1 or higher

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#28260) Lacccca87 válasza VGYke (#28249) üzenetére


Lacccca87
őstag

Igen, rendben lesz, nem lesz limit.

(#28261) gbors válasza MasterMark (#28259) üzenetére


gbors
nagyúr

Ez teljes káosz. Innen:

Az RX 570 2017. április közepén jelent meg, és a Relive 17.4.3 már támogatta. Most ehhez képest azt mondod, hogy ez a driver és a következő néhány támogatott Win 8.1-et, és támogatta az RX 570-et, viszont csak Win 7 / 10 alatt, Win 8.1 alatt nem? Természetesen lehet, hogy így van (a tapasztalat is erre utal), de szvsz ez kabaré.

(#28254) joe999: HSM kollégához hasonlóan én sem vágyom az erőszakosságára. Emellett a Win 8.1-em dobozos retail, Win 10-et meg vehetek minden alaplaphoz - akkor is, ha a 8.1-ről upgrade-elem.

(#28255) HSM: Ja, engem sem aggaszt túlzottan a dolog, nem a top FPS-ekre megyek, majd kicsit a feszültségekkel is elszórakozom Karácsony környékén :)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#28262) zseko válasza HSM (#28257) üzenetére


zseko
veterán

Erre szokták azt a választ adni, hogy nem a sajátod, csak a jogot vetted meg hogy használd, nem a szoftvert ;)

Én már megkaptam egyszer.

HR24.hu

(#28263) MasterMark válasza gbors (#28261) üzenetére


MasterMark
titán

Annak a drivernek ott sincs a release note-jában az RX 500: [link]

8.1 alatt soha nem is volt támogatva.
Utóbbi [8.1] operációs rendszer egyébként már az 500-as Radeon sorozat megjelenése óta eléggé kitaszítottnak számít, mivel az áprilisban bemutatott VGA-k eleve nem kaptak hozzá meghajtót
[link]

Win 10-et meg vehetek minden alaplaphoz.
Nem mert hozzá lehet kapcsolni a fiókodhoz, így új alaplappal is be fog aktiválni akár OEM akár RETAIL kulcs.
Egyébként ha frissítettél volna, akkor a RETAIL kulcsoddal is be tudnád aktiválni újratelepítésnél.

Ergo, a felhasználói élményről semmilyen kinyilatkoztatást ne tégy az alapján amit a nem támogatott oprendszeren tapasztalsz. (Bár már az is az tulajdonképpen, hogy nincs ugye 8.1-re. De akkor azt emiatt, ne más miatt.)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#28264) füles_


füles_
őstag

Nekiültem az alulfesznek. Háát eléggé durva... :Y
OverdriveNTool-ban 1150mV-ról indultam (ez a gyári értéke), jelenleg 930mV-nál (-220mV) megálltam egy hosszabb tesztelés erejére és egyelőre stabilnak bizonyul, majd még megyek lejjebb feszültségben. Persze minden alapórajelen, ami az én esetemben 1244MHz.
FC5-ben így a GPU fogyasztása 90W alatt alakul, a temperature targetet belőttem 70 fokra, ezáltal a venti 1100-1300 RPM fordulaton teker.

ASIC Quality: 75,9%

3DMark Firestrike:

(#28265) HSM válasza zseko (#28262) üzenetére


HSM
félisten

Épp elég baj ez is... :K Ennyi pénzért. :N Nem véletlen használok Ubuntut, amikor csak lehet. ;)

(#28264) fules: )) :: Nálam is 1V körüli a gyári fesze is az 580-nak 1250Mhz-en. [link] (P6-P7 van csak alulfeszelve.)
Szóval inkább az a meglepő, miért kapott egyáltalán bármikor 1,15V-ot? :Y
Biztos vagy benne, hogy ennyi a gyári fesz? Megkérdezem tőled is, nem véletlen ebbe futottál bele te is? [link] :D
Nekem is 75% körül van az Asic. Itt írtam, hogy tudod kideríteni a valódi gyári feszét egy adott órajelhez: [link]
Valamiért kb az összes szoftver nálam ezeket a fals értéket adja alapból meg, amikor a kártya nagyon nem ennyit adna magának.

[ Szerkesztve ]

(#28266) füles_ válasza HSM (#28265) üzenetére


füles_
őstag

De, ugyanez van nálam is.
Auto beállításokon (WattMan) kevesebb feszültséget kapott a GPU, de elég nagy skálán mozgott. Volt, hogy 1V alatt kapott, de volt olyan is, hogy 1.1V-ot. Ha tippelnem kéne, ezt a feszültségskálázást az AVFS végzi, amikor auto beállításon van. Amikor te átkapcsolsz fix feszültségre, akkor az AVFS már nem szól közbe (én erre tudok gondolni). Szóval szerintem az alapfeszültség az az, amit kiír a WattMan vagy az OverdriveNTool, amikor kézin van a feszültségszabályzás (1150mV).
Amikor fix feszültséget írsz be, akkor sem teljesen stabil az érték, de sokkal kisebb skálán mozog, amit már simán okozhat a kártya VRM-je és nem az AVFS.
Anno az RX 470-em ugyanennek az értéknek 1025mV-ot adott meg a WattMan-ben.

[ Szerkesztve ]

(#28267) gbors válasza MasterMark (#28263) üzenetére


gbors
nagyúr

Én értem, hogy ha végigolvastam volna az Internetet, akkor idővel kiderül, hogy nem áll össze a kép. Viszont sajnos annyi időm nincs olvasni. Egy forrásban azt láttam, hogy van támogatás (ráadásul az AMD saját weblapján), egy másikból pedig arra következtettem (teljesen ésszerűen), hogy a 17.7.1-ig megy a dolog. Ráadásul a 17.7.1 installere boldogan jelezte, hogy minden rendben, és egy szóval sem mondta, hogy nem talál támogatott VGA-t a gépben.
Lehet húzni a kötelet, hogy az AMD kommunikál szarul vagy én nem vagyok elég alapos, de a vége mindenképpen az, hogy egy csomó extra időt kell rááldozni valamire (vagy előre regényolvasásra, vagy utólag kántorkutyázásra), aminek úgy kellene menni, mint a karikacsapás. Úgyhogy de, teszek kinyilatkozást a felhasználói élményről - ez így szimplán szar.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#28268) HSM válasza füles_ (#28266) üzenetére


HSM
félisten

Nem hinném, hogy az AVFS lenne. Az AVFS szerintem egy órajelre belövi az adott körülmények között és annyit csinál. Én is kiteszteltem ezzel a kis GPU-Z-s teszt renderrel és tökéletes mindenben azóta is, pedig vagy 50mV-ot le is csíptem P6-P7-ből. :DDD Ja, és fix feszültségeket kapott ehhez a terheléshez nagyon szépen látszott, az AVFS ott szólt bele, hogy szinte minden órajelhez belőtte a megfelelő feszültséget, tehát nem csak azokhoz az órajelekhez volt, amit a táblázatban látsz, hanem szinte minden lehetséges feszültségen végigment valamilyen órajelen, szinte egy folytonos görbét lehetett volna belőle rajzolni. :Y Azért gondoltam is magamban, ez elég durván frankón meg lett ám csinálva. :K

Én amúgy 99%-ig biztos vagyok benne, hogy az én esetemben ez nem gyári alapfesz [link], egyszerűen teljesen agyrém. Gondold végig, P5-P6-P7 1150mV-on végig, miközben az órajel 1255-től megy 1410-ig? És utána megkoronázva az egész P4-ben 1175mV-al 1215Mhz-hez? Ezt biztosan nem egy csipekhez értő mérnök állította be. :N
Gondold végig, 0,95V-on beton stabil 1215Mhz-en, gyárilag is annyit ad magának ott (mindkettő tesztelve, röhögtem is, hogy itt már kb termeli az áramot a GPU), erre ide meg berakna ehhez 1175mV-os alapfeszt, amivel 1400Mhz felett megy a GPU? :Y Na neeee.... Ez nem AVFS, hanem valami óriási FAIL az overdrive interfészben.

(#28269) MasterMark válasza gbors (#28267) üzenetére


MasterMark
titán

Ott van a Sapphire, és az AMD oldalán is rögtön 1 mp alatt látod ahogy megnyitod.

Szerintem amúgy a dobozán is rajta van.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#28270) füles_ válasza HSM (#28268) üzenetére


füles_
őstag

Nem hiába mondják, hogy az AMD GPU-k brutálisan túl vannak feszelve gyárilag. Egyesek azt állítják, hogy a jobb kihozatal miatt. De egyébként ugyanez a helyzet az APU-knál és a CPU-knál is. A 2200G-m gyárilag 1.4V-ot kapott, mikor 1.3V-on viszi a 3.85GHz-et.
De ki tudja mi az igazság, én el tudom képzelni, hogy az 1150mV az gyári feszültség.

[ Szerkesztve ]

(#28271) HSM válasza füles_ (#28270) üzenetére


HSM
félisten

De akkor mivel magyarázod, hogy még az 1340Mhz-es órajelnél is csak 1,125V-ot ad magának? :) És ez a VID a VRM vezérlőből, ennyit kért a GPU, nem többet, nem kevesebbet. ;)

Ehhez képest, meg be lenne állítva 1215Mhz-re 1,175V? Kizárt. Persze, a túlfeszelés látod, itt is áll, mert 1,125V-ot ad magának automatán, miközben 1,075V-on is stabilnak bizonyult 1340Mhz-en, ami nem kevés csökkentés.

Ami még fun fact, az OC-ra nagyon durván megemeli a feszt, ezért is szoktam javasolni a Nitro OC BIOS-ának nem használatát, mivel ott automatán 1411MHz-hez egyből megtolja 1,2V-ra a feszt... Azt azért már megérzi a kártya az 1,125V-hoz képest is.

[ Szerkesztve ]

(#28272) gbors válasza MasterMark (#28269) üzenetére


gbors
nagyúr

És ez vajon mennyit ér úgy, hogy a fals információ is ugyanolyan könnyen megtalálható, ugyanúgy a hivatalos oldalon? A lényeg annyi, hogy én a falsba futottam először bele, és eszembe sem jutott, hogy tovább nyomozzak, hogy vajon az AMD tudja-e, miről beszél a saját weblapján. Ha ezt nem érted, hogy miért probléma, akkor ennyi. Mondjuk ha érted, akkor is :)

(#28271) HSM: azt mivel lehet nézni, hogy auto módban mennyi feszültséget ad? A WattManban erre nem találtam visszajelzést.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#28273) kisza25 válasza diegho (#28238) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én is onnan vettem a héten 62 eFt volt,
Elötte rendeltem egy 570 nitro+-t 53eFt-ért aquváról, de nem kaptam meg, azelött meg 47 eFt 570 pulse-t, de azt sem kaptam meg... ezek voltak a legjobb áron

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#28274) diegho válasza kisza25 (#28273) üzenetére


diegho
nagyúr

Közben látom, hogy Gianni-nál 60k-ért volt a Nitro+, most már mindegy, az a 2k nem oszt nem szoroz, ha minden jól alakul, akkor elég masszív downgrade-et csinálok és semmit nem fogok észlelni belőle (adatlapi konfig helyett lesz i3 8100, Rx580, Freesync VA 60Hz Samu monitor és kb 130-150k-t spórolok :Y )

(#28275) kisza25 válasza diegho (#28274) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az a helyzet, hogy én még ennek az órajelét is visszavettem 1200Mhz-re, mert bfv majdnem minden high is voltak tüskék a GPU terheltségben és FPS beesések
Így visszavéve minimális van csak, ryzen 3,8Ghz-re húzva, de így pályától föggöen 70-90, vagy 100-120 FPS FreeSync on
PUBG textúra ultra, meg AAA ultra a többi low így 100-140
FPS van, de egyértelműen mindkét esetben a CPU a kevés nálam, mindkét játék zabálja.
Nekem pont elég lett volna a butíott 570 pulse, mert most nézegethetem az 1600x-et, ami amúgy 45 eFt nem is lenne rossz vétel:P (csak most baromira nem akartam gépet fejleszteni napokban jön meg az autó amit ki kell csengetnem:P)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#28276) diegho válasza kisza25 (#28275) üzenetére


diegho
nagyúr

Én pont a mikrolagok miatt nem veszek most Ryzen-t, a 2600 is ilyen volt még a nyáron a 1070-el, 2 hét után váltottam is róla. Majd jövőre megnézzük mit tud az új.

(#28277) nepszter1


nepszter1
addikt

Rx 570 4GB itx Pulse

Minden nap gép indulás után kb 5 percel lefagy a gép újra indítom utána telejsen hibátlanul működik egész nap ez miért lehet?

(#28278) HSM válasza gbors (#28272) üzenetére


HSM
félisten

Nincs is benne erre visszajelzés sajnos.
Én így teszteltem ki: [link]
Nem tudom, az ITX kártyán elérhető-e ez a plusz szenzor infó, de ha esetleg nem, akkor a GPU-nál lévő VDDC érték is elfogadható, képemen a GPU Voltage, az terhelés alatt mindig egy hangyányit alatta van a VID-nek, és picit ingadozik, szóval vélhetőleg az a terhelés alatti feszültség, ami eljut a GPU-hoz, kiindulási pontnak az is tökéletes. :K

(#28274) diegho: A CPU-t én nem biztos, hogy downgrade-elném amúgy a helyedben. :B Persze, függ ez attól is, mikkel játszol, és mik az igények. :R

(#28275) kisza25: Az 1400-asról azért nem olyan drága upgrade az 1600. :)
De addig is elvan az 580 1200Mhz-en is. Az 580-ból sokkal könnyebb 570 sebességű kártyát csinálni, mint fordítva. :D

(#28276) diegho: A Ryzen-eknél sajnos nagyon fontos a gyors ram, és a CCX-ekre való optimalizálás. Amúgy az AMD drivere ilyen szempontból jobb Ryzen mellé, mert a GCN nem a CPU-n ütemezi a GPU-t. :)

(#28279) diegho válasza HSM (#28278) üzenetére


diegho
nagyúr

Jelenleg diablo 2-vel. Wot is fent van és a csgo is, de ezek még egy jóval kisebb procival is szépen futnak.

(#28280) HSM válasza diegho (#28279) üzenetére


HSM
félisten

Ez igaz, ezeknek ha nem tévedek a 8100 is overkill. :B :R

(#28281) agentJ


agentJ
tag

Sziasztok!

Beújítottam az XFX RX 480 8GB és egy LG3258HQ monitorom mellé egy Sapphire Nitro RX 480 8GB-t,és egy LG32UD59B 4K monitort.

Sajnos a problémám az,hogy a régi XFX kártya az új 4K monitorral összekötve (csak 1 monitor,és csak 1 VGA),összeomlik már 3DMark alatt is.A fullHD monitorra kötve viszont gond nélkül lefut,ahogy a Sapphire se ad hibát egyik monitorral sem.
Próbáltam DisplayPort és HDMI-vel is.
A kártya önmagában használva nem melegszik túl,ráadásul kb 2 hete pasztáztam újra,ezzel bukva is a garanciát hivatalosan.

Mi lehet ilyenkor a gond?Esetleg ki kellett volna cserélni a thermal pad-ot a VRAM-on? :((

(#28282) diegho válasza HSM (#28280) üzenetére


diegho
nagyúr

Igazából egy bármilyen sandy alapú i3 is elég lenne hozzá bőségesen, de annyira nem akarok visszamenni.

Ryzent pedig valóban a Ram miatt nem vállaltam be. Jó áron vehettem volna 1600x+B350 kombót, de Ryzen alatt csak 2800-at ment a Hyperx-em, Intel alatt simán 3200-at.

[ Szerkesztve ]

(#28283) agentJ válasza agentJ (#28281) üzenetére


agentJ
tag

Úgy nézki megvan a hiba oka.
Az XFX kártya csak a 18.11.2-as driverrel hajlandó menni,a Sapphire pedig csak a 18.9.3-al.

Ha berakom CF-be a frissebb driver-el a Sapphire-t is,akkor egyszerűen nem ismeri fel a driver,csak az XFX-t.

Egyszóval így bukta a CF,vagy lehet erre megoldás?

(#28284) TIT válasza kisza25 (#28275) üzenetére


TIT
veterán

Ha az 1400-as akad akkor miből gondolod,hogy az 1600X jó lesz?
Amúgy lehet a 2600X már nem csinál ilyet,de ha ilyen vacak a ryzen akkor miért istenitik?

(#28285) HSM válasza TIT (#28284) üzenetére


HSM
félisten

Mert jó áron ad remek teljesítményt, amennyiben egy minimális optimalizálást kap a pogram oldaláról (processzek kiosztása, ne legyen sok CCX közti kommunikáció). Amúgy szvsz nem a legjobb ötlet a legkisebb, kb. felébe vágott lapka alapján megítélni a sorozatot. Nagyon nem mindegy, 4 magod van egy CCX-ben, vagy csak 2. Az 1400-ason ráadásul az L3 is csak a fele, mint a többiben.

[ Szerkesztve ]

(#28286) TIT válasza HSM (#28285) üzenetére


TIT
veterán

Na igen,csak azt írták itt,hogy a többi is ilyen,amit kétlek mert akkor nem vennék és lenne visszhangja.

(#28287) kisza25 válasza TIT (#28284) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mert 100% terhelve van, 4/8 vs 6/12, meg egyik klántagnak van vega 64 mellett és ahhoz is elég

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#28288) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Készítettem egy online kitölthető Excel táblát, csak úgy a magam kedvére, csak hogy lássuk kinek milyen platformon (alaplap-cpu-monitor) milyen VGA üzemel. Ez elsősorban az AMD RX4-580 vs. Vega 56-64 összehasonlításra lenne hasznos számomra, mivel nem tudom érdemes-e kicserélni a jelenlegi VGA-t.

Aki önkéntes alapon név nélkül ki akarja tölteni, az Excel itt található, megnyitás után kitölthető, viszont menteni kell!

Bocs az admintól ha ez a privát, de talán közcélt szolgáló felmérés nem fér bele a fórumba, akkor töröljétek!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#28289) MasterMark válasza VGYke (#28288) üzenetére


MasterMark
titán

Monitornál az sima Hz, nem Mhz. Amúgy beírtam.

Procinál is GHz nem Ghz.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#28290) HSM válasza VGYke (#28288) üzenetére


HSM
félisten

Ezt ennél egyszerűbben is ki tudod próbálni...
Van egy olyan opció a driverben, hogy GPU méretezés, bekapcsolod, beállítod, hogy rakja középre:

Majd ezután beállítod a játékot FHD-ra, és megnézed hogy megy. :) Igen, így nem fogja kitölteni a monitort a játék. :P
Ez durván az a szint (picit kevesebb), amit egy Vega56 tudna 2560*1440-ben. ;)

Amit még érdemes lehet kipróbálni, a WattMan beállításokat resetelni, és beállítani pontosan így (reset után csak ezeket és pont így beállítani és alkalmazni):

Ettől megszűnik-e a szaggatás 2560*1440-ben. ;)

[ Szerkesztve ]

(#28291) bozont válasza VGYke (#28288) üzenetére


bozont
veterán

Kitöltöttem, bár ez így ebben a formában nem hiszem hogy sokat fog segíteni. Van a neten sok teszt, összehasonlító videó ami alapján nagyon jól belőhető a teljesítmény különbség. Én elvagyok a 480-nal 1440p-n, de azért egy Vega 56-tal jobb lenne, viszont 120-130e-nél már nem adnék többet érte. Most lemaradtam a jó kis akciókról, de szerintem már megvárom mit hoz a Navi.

[ Szerkesztve ]

(#28292) robi222


robi222
senior tag

Megtudnátok mondani ,hogy az 580-as vga ami 8Gb-os ,miért csak 6Gb-al fut a játék alatt ,miközben azt írja ,hogy 100% kihasználtság?

(#28293) MasterMark válasza robi222 (#28292) üzenetére


MasterMark
titán

Mi a 100%-os kihasználtság?

Switch Tax

(#28294) Speed® válasza robi222 (#28292) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem kevered véletlenül a GPU terheltségét a foglalt vRAM mennyiséggel..?

(#28295) füles_ válasza robi222 (#28292) üzenetére


füles_
őstag

A 100%-os kihasználtság a GPU-ra vonatkozik valószínűleg. Ha nincs szükség rá, akkor neked nem lesz kitöltve mind a 8GB VRAM-od adattal.

(#28296) robi222 válasza füles_ (#28295) üzenetére


robi222
senior tag

Vga kihasználtságot írja 6gb-ra,miközben 100% ír.
4k nyomom.

(#28297) robi222


robi222
senior tag

Pontosabban gpu által használt megosztott memória 6gb. Ezt a feladat kezelőben írja.

(#28298) csubuka válasza gbors (#28242) üzenetére


csubuka
addikt

A Rufuszos ITX kari az gyárilag 6GHz, olyannak is volt hirdetve szerintem: 11266-34-20G kivitiel volt. *bocsi látom már írták mások.

[ Szerkesztve ]

(#28299) Pörp


Pörp
senior tag

Hi!

FSP Hexa+ 400-as táp még elég egy RX580-hoz? Nem tudom melyik 12V-os ágat kell figyelni, de az egyik 15A, a másik 17A. Szóval vagy 180W vagy 204W max. RX580 TDP=185W, szóval elég vagy már nagyon széthajtaná a tápot?

(#28300) gbors válasza HSM (#28278) üzenetére


gbors
nagyúr

Köszi, majd ránézek. A mai napomat elvitte, hogy Intel + NVIDIA-ból átvedlettem AMD + AMD-be :D Majd írok FreeSync élménybeszámolót is.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.