Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29451) Daffni2 válasza kisselandras (#29450) üzenetére


Daffni2
addikt

Tisztázzuk már pontosan,hogy mit értesz ventilátor vezérlő alatt?

1.az AMD Radeon settings tartalmazza.
2.A kártyához tartozó AORUS GRAPHICS ENGINE szintén.

Más kártyáknál mivel állítható szerinted a ventilátor?

Lehet,hogy dicsérik a nitro+ kártyát,(nem is mondtam,hogy rossz)de pld. a hűtését pont kifogásolják!
Mókolni kell a beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#29452) HSM válasza Daffni2 (#29448) üzenetére


HSM
félisten

"a nitro+ hűtése sokkal rosszabb"
Bármi forrás, ami ezt megerősíti? Az általam fellelhető források alapján még a normál sima Aorus-nál jóval nagyobb hűtős, Aorus XTR is csak egy szinten teljesít a Nitro-val, vagy picit alatta...

Idle Load Gaming Noise
Gigabyte RX 580 XTR: 47°C 74°C 34 dBA
Sapphire RX 580 Nitro+: 46°C 75°C 32 dBA
[link]

De linkeltem be finomhangolt Furmark [link], Superposition Extreme beállítású benchmark alapfeszen, 3 órajel beállításon, a gyári 75 fokos targetű ventilátorprofillal [link] ([link]).
Lehet tolni nyugodtan ennél "sokkal jobb" Aorus kártyás eredményeket, kíváncsian várom. ;) Nekem egy kedves ismerősömnek volt 570 Aorus-a, hát nagyon csalódott volt, visított rajta a ventilátor rendesen, erősen más ligában játszott a kártya hűtése, mint amiket én mutattam neki, nálam hogy dolgozik az 580 Nitro, pedig az 570 egy még kisebb TDP-jű kártya....

[ Szerkesztve ]

(#29453) kisselandras válasza Daffni2 (#29451) üzenetére


kisselandras
senior tag

Akinek volt gigabyte kártyája az tudja miről beszélek egy gigabyte kártyának hogy nincs fan speed? Vagyis le írom érthető módon szeretem ha én állítom be a hűtést AMD szoftvert meg hagyjuk már 😂mit tartalmaz az aerous? Mert hiába kerestem nem találtam a fan speed beállítást

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#29454) Vismajor01 válasza Trailblazer (#29440) üzenetére


Vismajor01
addikt

Én nem tudtam full screenre húzni..

Viszont nálam a TIMING fül alatt más kódok vannak?

A felső az original és az alsó az enyém

Edit:

Most techpowerről töltöttem le az orig biost, az viszont teljesen egyezik

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#29455) Vismajor01 válasza Vismajor01 (#29454) üzenetére


Vismajor01
addikt

Mindegy, beszéltem az eladóval, vissza veszi.

Most vadaszhatok megint videokártyát, es ez az 570 annyira tetszett :(((

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#29456) Mizol29


Mizol29
senior tag

Hello! Az elmúlt 2 napban vettem észre, hogy a wattman-ben alul feszelt profilt gép újraindítás után nem jegyzi meg. És addig vissza se tudom tölteni míg nem csinálok egy visszaállítást. Az overdriventool sem működött. Ott is ha a profilt be akartam tölteni nem sikerült mert alaphelyzetbe állt vissza. Aki találkozott már ezzel a problémával kérem segítsen. Köszönöm!

Ui.: A legújabb 18.12.3-as radeon szoftver van fent.

[ Szerkesztve ]

(#29457) lemusz


lemusz
addikt

Amúgy olyan nagy elvárás lenne a bányászoktól, hogy az elején lementsék a gyári bioszt, eladás előtt meg vissza rakják azt? Ez lenne a korrekt eljárás szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#29458) varmi2 válasza lemusz (#29457) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen ebben igazad van.Az eladott kártyáimat minig ugy adtam el, hogy megkérdeztem a vevőt, hogy maradjon a moddolt bios, vagy tegyem vissza az eredetit.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#29459) Trailblazer válasza Vismajor01 (#29454) üzenetére


Trailblazer
addikt

Na ez érdekes... Tényleg más a timing. De ha visszaveszi, akkor nincs baj. Mondjuk szerintem egy bios flashelés is megoldaná, bár megértem, ha nem akarsz ezzel mókolni. Ezt neki kellett volna megejtenie.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#29460) atis1224


atis1224
tag

Sziasztok üdvözlök mindenkit ,pici helpet szeretnék ocsó pénzért hozzá jutottam egy asus ROG-STRIX-RX580-O8G-GAMING kártyához problémám az lenne ,hogy amint el indítok egy gamét vagy furmárkot az aida ,msi after,valamint a saját gpu tweak progi is kb 40 fokrol 86 ra ugrik ,az a érdekes hogy a furmárk 55-60 fokot mutat míg a többi 86-88 most raktam újra a vin 10 -et 64 b valamint a leg újabb vga drivert akitől elhoztam ott teszteltem és a hőfok nem ment 65 fölé stress teszt nél se .új lapom van egy gygabit auros 450 pro ,2/4 giga kingston predátor ryzen 2600 valamint egy 500 táp ,egyszerüen már nem tok mit kitalálni esetleg a bioszban valami módosítás ????? előre is köszönöm ha valakinek lenne valami ötlete ui: elfelejtettem 40 fokig kb be sem kapcsolnak a ventik ,de amint indítom a furmárkot abban a pillanatban ugrik 86 fokra ,szóval nem szép lassan emelkedik a hőmérséklet

[ Szerkesztve ]

hüvely mate 10 pro

(#29461) Samus válasza atis1224 (#29460) üzenetére


Samus
addikt

Érdekes, hogy tesztelted, és akkor elvileg nem volt ilyen. Én pasztázásra gyanakodnék. Nincs túl lezárva a gépház? Nekem is hirtelen ugrik a hőmérséklet 10 fokot, de csak lefelé, mikor kilépek a játékból...

Más: Egy RX570 GTX960hoz képest teljesítményben hol lehet? +40%?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#29462) atis1224 válasza Samus (#29461) üzenetére


atis1224
tag

teljesen le van szedve a gép oldala, és azt nem írtam hogy ez a második kártya amit el hoztam a sráctol a tegnapit ma vissza vittem hoztam egy másikat ott nála mindkettő normál terhelés alatt 60-65 fokon ment teszt:

ugyan úgy mint ithon furmark meg 3d bencs mark én is gondoltam hogy lehet paszta de akkor nála hogy voltak jók a hőfokok ,valamint ha pasztázom elvileg ugrik a gari

[ Szerkesztve ]

hüvely mate 10 pro

(#29463) HSM válasza atis1224 (#29460) üzenetére


HSM
félisten

Először a GPU-tweaket kellene leszedni, és az AMD Globáis WattMan-ban reset-et nyomni.

Illetve vannak olyan kártyahibák, amik csak adott beszerelésnél jönnek elő, pl. oldalán fekvő alaplap vagy függőlegesen beszerelt.

(#29464) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Szerintetek a visszavitt 570 volt a kaksi es batran vegyek egy masikat? Mert nagyonnagyon tetszett a kari meg az arertek aranya , de lehet h a gepemmel (2200g igp??) van kompatibilitasi problémája es a kovi 570el is igy jarok? Szerintetek?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#29465) joker1220


joker1220
őstag

Sziasztok!

Nemrég beszereztem egy 2560*1080 -as Freesync -es monitort és a jelenlegi GF GTX 960 4GB kártyám még épp elviszi használhatóan a játékokat, viszont szemezgetek az RX 580 8GB -os változatával.

Egyrészt a Freesync miatt, másrészt pedig jó lenne ha sikerülne kipréselni stabil 75 FPS -t a 75Hz monitor mellé.

Például GTA V vagy R6S -ben High beállítással (nem vagyok maximalista).

Ha valaki ilyen kártyát használ ilyen felbontáson, esetleg az említett játékokkal akkor szívesen venném a tapasztalatokat hogy érdemes -e erre a kártyára váltani.

Előre is köszönöm a válaszokat és üdv :)

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#29466) atis1224 válasza HSM (#29463) üzenetére


atis1224
tag

Szia a globális watt men ben 55_60 fokot mutat érdekes vagy is csucs _ átlag ,csucs 87 fok átlag 76 furmárk alatt

[ Szerkesztve ]

hüvely mate 10 pro

(#29467) HSM válasza atis1224 (#29466) üzenetére


HSM
félisten

HWiNFO, vagy GPU-Z programban is tudod monitorozni, ezek jó esetben azt fogják mutatni, mint a wattman. :)

(#29468) atis1224 válasza HSM (#29467) üzenetére


atis1224
tag

a gpuz is 86 fokot mutat furmarknal vékép nem értem

[ Szerkesztve ]

hüvely mate 10 pro

(#29469) Cyberboy42 válasza atis1224 (#29468) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

tolj ide egy képet erről ,mert ez tényleg fura. nincs kitolva a tdp keret mondjuk? mert az a kártya simán felmegy 86 fokra ha 220 wattig hagyod menni.. alapon ha jól tudom 150 wattot kéne ennie. mennyit zabáll? gpu-z ben megtudod azt is nézni.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#29470) hobizoli válasza atis1224 (#29468) üzenetére


hobizoli
nagyúr

de mennyi ido alatt mutat annyit?

haz szellozik egytalan vagy vmi zart koporso az egesz?

több drón kell ;P

(#29471) gidalight válasza Vismajor01 (#29464) üzenetére


gidalight
tag

Szinte kizárt hogy B450-es lappal bármilyen kompatibilitási gondja lenne (ahogyan a season M12II sem tűnik gondnak)-

Amúgy ATiwinflash-el kb. egy fél perces művelet a rajta lévő BIOS mentése (akármiért is), majd a TPU-s felírása (ráadásul szép GUI, nem kell pötyögni egy karaktert sem), ebben igazán segíthetett volna az eladó (akár teamvieweren keresztül), mielőtt a refund mellett döntöttetek (neki is kényelmesebb lett volna, meg neked is). Nagy baj nem lehet, legrosszabb esetben másik vga-ról bootolva minden visszacsinálható.

(#29472) atis1224 válasza HSM (#29467) üzenetére


atis1224
tag

két kép https://kepkuldes.com/image/o6XGA https://kepkuldes.com/image/o6pUH

hüvely mate 10 pro

(#29473) atis1224 válasza hobizoli (#29470) üzenetére


atis1224
tag

Szia kb 1 másodper ja ház oldala nyitott

[ Szerkesztve ]

hüvely mate 10 pro

(#29474) HSM válasza atis1224 (#29472) üzenetére


HSM
félisten

Ez kb olyan, mintha nem is lenne rajta hűtő. :F
Én amúgy nem erőltetném az Afterburnert sem. Csak WattMan, plusz GPU-Z monitorozni.

[ Szerkesztve ]

(#29475) atis1224 válasza Cyberboy42 (#29469) üzenetére


atis1224
tag

most néztem a gpu only power draw 195 w ra is fel ugrik

hüvely mate 10 pro

(#29476) atis1224 válasza HSM (#29474) üzenetére


atis1224
tag

hát ja .egyszerüen nem értem ez a második kártya mit el hoztam a palinál max 65 fok volt esetleg a táp nem lehet ludas ?

[ Szerkesztve ]

hüvely mate 10 pro

(#29477) joker1220 válasza atis1224 (#29476) üzenetére


joker1220
őstag

Én egy GTX 960 jártam úgy hogy vásárlás után VGA BIOS -t kellett frissíteni azonnal mert bugos volt a ventilátor vezérlése és baromira melegedett a kártya.

Mondjuk az tényleg fura hogy akitől vetted ott teljesen jó volt és a másik kártya is...

Alaplapi BIOS -od friss?

Ha kevés lenne a tápod akkor összefosná magát a rendszer terheléskor..

Üdv

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#29478) atis1224 válasza joker1220 (#29477) üzenetére


atis1224
tag

A asus oldalárol frisítettem a biosát is

hüvely mate 10 pro

(#29479) joker1220 válasza atis1224 (#29478) üzenetére


joker1220
őstag

Az alaplapé is a legfrissebb?

Esetleg másik (korábbi) driverrel is próbáltad?

Sógoromnál egy R9 390 van és neki a legfrisebb driverrel voltak megjelenítési gondjai, régebbit kellett visszarakni..

Üdv

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#29480) füles_ válasza Vismajor01 (#29464) üzenetére


füles_
őstag

Ugyanez a konfigom van, mint neked és nálam nem volt semmiféle ilyen jellegű probléma, én ezt kizárnám. Szerintem próbálj meg egy másikat, de kérdezd meg az eladót, hogy bányászott-e vele és hogy moddolt BIOS van-e rajta.

(#29481) atis1224 válasza joker1220 (#29479) üzenetére


atis1224
tag

Igen az

hüvely mate 10 pro

(#29482) varmi2 válasza atis1224 (#29481) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mennyi feszt kapott a srácnál a gpu, és mennyit most? Lehet ott alá volt feszelve, neked meg el van eresztve a gpu feszültség.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#29483) atis1224


atis1224
tag

Szerintem meg van a turpisság ,https://kepkuldes.com/image/oQPu7 a csávó átbaszott mint szart a palánkon szerintem ,a power targete le volt huzva és rögtön 67 fok ,valszeg valóban a paszta van besülve ,csak kérdés ha újra paztázom marad e gari???? ja és valszeg bányász kártya volt

[ Szerkesztve ]

hüvely mate 10 pro

(#29484) Speed® válasza atis1224 (#29483) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha nincs a csavaron matrica, ami sérülhet, nincs mibe belekössenek gariban (fizikai sérülést néznek). De tudtommal van az ASUSokon, szóval húzd az eladó fejébe, rakja rendbe először, aztán árulja.

(#29485) lacus83


lacus83
Topikgazda

A tegnapi tanácstalanságom ellenére adtam esélyt a Sapphire Nitro + 480/4Gbnek.A kártya szerencsére patika, második gazdája lettem.
Alkalmi vétel lett, átmenetileg 580 8Gb ig elég lesz.
Volt már régebben is nekem Sapphire 480ból Nitro +. Sőt 4Gbvel kezdtem és 8ra váltottam.
Teljesen rendben van. Sőt ez a példány még halkabb is mint az előző 2 volt.
Alufeszt és venti profilt sem kapott még.
Tartja szépen csendben a gyári Target 75öt.
Szerintem nincs okom panaszra. :R
Persze nincs olyan hűtés rajta mint 580 Nitro +on, de 480 nak nem is kellett még. :K
Szóval nem is értem mit agyaltam annyit rajta. :K
OC semmi sincs még, sem finomhangolás mint említettem. Majd megnézem mit lehet kihozni belőle.

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#29486) R3laX válasza atis1224 (#29483) üzenetére


R3laX
addikt

Egyébként tényleg volt olyan driver, ami főzte a kártyát vmiért. Nekem is még mikor BF5 open béta volt, felfűtötte 80+ fokra, majd driver csere után szépen visszaállt 70 körülire. De ez még nem zárja ki azt, h beszáradt a paszta.

Többiek: Nektek az Msi AB + RTSS kombó új driverekkel mutatja a GPU kihasználtságot? 0% folyamatosan.

(#29487) stoon válasza lacus83 (#29485) üzenetére


stoon
őstag

nekem egy barkácsolt hibrid hűtésem van, ezt tervezem az új 590 re is . remélem hozza az alacsony hőmérsékletet , mint az elődje hozza:

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#29488) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Friss Rx570 tulaj vagyok.
Tegnap került be a gépbe a kártya, játszogattam vele, tetszik :C

Viszont most gépindításkor olyan üzenet fogadott, hogy váratlan hiba miatt a wattman visszaállt alapértékre.
Kell aggódnom emiatt?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#29489) lacus83 válasza Czimby (#29488) üzenetére


lacus83
Topikgazda

Különösen nem, de valami beállítás tuti nem klappol.
Alapon van amúgy minden?
Wattmanon kívül egyéb külső program fut e?

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#29490) Czimby válasza lacus83 (#29489) üzenetére


Czimby
addikt

Én nem nyúltam semmihez, csak feltettem a driverrt(utólsó előtti, ami nem opcionális) és játszottam.

Hol található ezt a wattmant egyébként?

Alaplapnál van lehetőség, hogy PCIE Gen1, Gen2 vagy Auto ezt auto-n van lehet gond?
Ha igen mire kapcsoljam?
ASUS H97Pro a lap egy i7 4790K-val

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#29491) #55809408 válasza Czimby (#29488) üzenetére


#55809408
törölt tag

Rx590 sapphire és nálam is ez van minden alkalommal de letojom. Zaklat az új frissítéssel ami régebbi mint a mostani. Szal lehet a srácok is inkább a kémkedésre gyúrtak mint a normálisan működő progira.
Bár legalább most már felismeri 75hznek a monitorom és nem kell hozzáadni. Vannak véletlenek. :DDD

(#29492) kisselandras válasza Czimby (#29490) üzenetére


kisselandras
senior tag

Szia ezt tedd fel nálam is ugyan ez volt a probléma

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#29493) Czimby válasza kisselandras (#29492) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi megpróbálom!
Nekem most a 2-es végű van.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#29494) TIT válasza Czimby (#29493) üzenetére


TIT
veterán

Írták,hogy ez egy bug.

(#29495) Marron


Marron
újonc

Sziasztok!

A következő dual monitor problémám van:

Nem rég vettem egy MSI Radeon RX 570 Armor 8 GB-os kártyát, amelyre egy monitort és egy tv-t szeretnék csatlakoztatni. A monitor egy LG Flatron W2246 FullHD, amit DVI-D csatin kötök össze, a tv-m egy LG 49UJ63 UHD HDR, amelyet hdmi-vel kötök össze. Természetesen a monitort akarom elsődlegesnek, a tv-t meg másodlagosnak klónoznám. Na most ha mindkettőt bedugom a kártyába, akkor a monitor elsötétül és takarékos üzemmódba vált, a tv-n meg kiírja nincs semmilyen jel a hdmi-n. Az itt leírt módon már újratelepítettem a radeon drivert, a tv-n letiltottam a Deep Color módot, másik hdmi csatiba raktam a kábelt a tv-n de semmi, mindig ez a probléma. Win 10-ben sem tudok beállítani semmit, mert egyből elmegy a kép, ha rádugom a tv-t.
A hdmi-nek nincs kábelhibája, mert laptoppal már próbáltam össze kötni a tv-t, az egyből működött, a korábbi Geforce GTX 960-as kártyámmal, meg simán működött minden. Kerestem már megoldást fórumokon, de semmi.

Valakinek van ötlete?

Előre is köszönöm! :)

(#29496) Czimby válasza TIT (#29494) üzenetére


Czimby
addikt

Az legujabb driver sem oldotta meg a problémát.

Hol írták?
Ki is lesz javítva?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#29497) Vismajor01 válasza Czimby (#29496) üzenetére


Vismajor01
addikt

Telepitsd ujra a drivert, de úgy, hogy egyéni telepitésnél csak a videokártya illesztőt és a hdmi audiot pipálod be. Igy wattman fel sem települ, szal hibaüziket se tud dobálni.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#29498) Czimby válasza Vismajor01 (#29497) üzenetére


Czimby
addikt

A hibaüzenet nem zavar, ha nincs valós hiba ami kárt okozhat a kártyában gépben.

Viszont ahogy olvasom ezzel lehetne monitorozni a játék közbeni terheltséget és hőmérsékleteket, vagy van más program ami kiírná nem játék közben és az alapján tudnám változtatni a beállításokat?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#29499) HSM válasza Czimby (#29498) üzenetére


HSM
félisten

Én ilyenkor mindig a win fastboot opciójára gyanakszom... Ha újraindítod, kikapcsolás helyett, akkor is jelentkezik a gond?

(#29500) Czimby válasza HSM (#29499) üzenetére


Czimby
addikt

Újraindításkor nem csinálja. :C

Tudok valamit állítani, hogy teljes kikapcs után is jó legyen?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.