Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41801) gabber01 válasza Speed® (#41800) üzenetére


gabber01
addikt

Egyébként egy használatban lévő karit lehet on the fly flashelni? Hogy hogy nem kell ilyenkor mondjuk az integrált gpu-t használni?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#41802) Speed® válasza gabber01 (#41801) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Persze, hogy lehet. Betöltés után a driver veszi át a stafétát.

(#41803) gabber01 válasza Speed® (#41802) üzenetére


gabber01
addikt

Egyébként a VBE7 azzal fogad mikor betöltöm neki a kinyert vBios-t hogy
UEFI image detected
Modification only affect the legacy BIOS, UEFI part will be disabled.

Milyen gondot okozhat, ha mégis módosítom a romot és ráflashelem a karira?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#41804) Speed® válasza gabber01 (#41803) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha UEFI módban használod, akkor kellemetlent :) Egyéb esetben semmi gondot nem okoz. A dualBIOS viszont azért van, hogy ha gond van, átkapcsolhass az origonalra, aztán Win alatt visszakapcs a problémás BIOSra és helyreflashelheted. Nyilván őrizd meg a módosítatlant ilyen esetre.

Amúgy van rá mód, hogy UEFIs legyen a modBIOS, de HEX editorral kell túrni..ha fontos, guglizz rá.

[ Szerkesztve ]

(#41805) gabber01 válasza Speed® (#41804) üzenetére


gabber01
addikt

Tényleg, el is felejtettem, hogy dupla BIOSos amúgy is. :D
Köszönöm a tippeket. Holnap nekiesek.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#41806) dealerman


dealerman
senior tag

Én most a gpu feszkóval szívok,nem akarja visszahúzni magát :C de van hogy észhez tér...... teljesen random csinálja ,van hogy bekapcsolom a gépet és lenyomja 0.8 körülire aztán szépen felegy ha terhelve van,de sokszor csutkán marad és meg se moccan :))

underground techno will never die

(#41807) Petyyyyy válasza dealerman (#41806) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Csak az érdekesség kedvéért: nem futtatsz Rainmetert? :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#41808) dealerman válasza Petyyyyy (#41807) üzenetére


dealerman
senior tag

:N

underground techno will never die

(#41809) gabber01 válasza Speed® (#41804) üzenetére


gabber01
addikt

Works like a charm. :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#41810) Gery0505


Gery0505
tag

Sziasztok!
Van egy ASUS HD7950 DC2T videókártyám, amelyen egyre zajosabb a ventilátor. Az a helyzet, hogy nagyon zavar, ha böngészek, itt ülök a csendben, és hallom, ahogy a videókártya túráztatja a ventillátort. Kicsit tekerek a weboldalon, nagyobb lesz a terhelés a kártyán, erre felpörög a venti, jó hangosan, majd megint csend lesz. Abban kérném segítségeteket, hogy mire tudnám ezeket a ventiket kicserélni, ami rettentően csendes. :) Esetleg abban is benne vagyok, hogy az egész hűtőt kicseréljük, de először próbáljuk meg a ventilátorokat valami hasonló, de csendes típusra kicserélni. Olvastam, hogy sokan panaszkodtatok a ventik motorhangjára, most már én is csatlakozom ehhez a táborhoz. :DD Előre is köszi a segítségeteket.

"Failure is always an option." Adam Savage

(#41811) Balathruin válasza Gery0505 (#41810) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha nem esztétikára mész akkor szedd le a műanyag burkolatot és köss rá a kártyára 2db 12cm átmérőjű ventilátort. Másik megoldás ha rendelsz új ventilátorokat a hűtésedhez.

(#41812) Gery0505 válasza Balathruin (#41811) üzenetére


Gery0505
tag

Igen, ezen én is gondolkodtam, hogy le kellene venni a burkolatot, és rátenni két nagy ventit, de az a helyzet, hogy ez a kártya így is 3 helyet elfoglal, mert olyan duci, de ha még ráteszek kívülről két nagy ventit, akkor még többet fog elfoglalni. Néztem az e-bay-en is van dögivel ilyen venti, ami ehhez a kártyához való, de avval ugyanott lennék, ahol most... Szóval olyan kellene, 92-95mm-es, amely passzol a kártyán lévő lyukba, de a boltok kínálatában nem nagyon van ilyen. Ezek az Arctic hűtők milyenek lennének rá? Ismeritek ezeket?
Például: Arctic Evvel is az a baj, hogy sehol nem látom, hogy bármelyik is jó lenne a a 7950-es kártyámra. A 7970 GHz edition-t ugyan írja, de nem tudom, hogy miben különbözik a két nyák, passzolnak-e a lyukak.

"Failure is always an option." Adam Savage

(#41813) Petyyyyy válasza dealerman (#41808) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Akkor passz. Nekem egy nem látható aktív skin miatt ugrált az órajelem/feszem régebben.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#41814) Speed® válasza Gery0505 (#41810) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ki tart vissza attól, hogy átszabd a BIOSát egyéni igényre..? Belőtt feszültség és OC mellett is kb. néma tud lenni, annyira túlméretezett a hűtése..csak a vezérlést kell ráncbaszedni, amihez az eszköz adott (VBE7).

(#41815) Hólyagovics


Hólyagovics
csendes tag

Sziasztok!

Letöltöttem két moddolt .rom-ot, amiket úgy néz ki figyelmetlenül mentettem el a VBE7-el. Sajnos ezeket Atiflash-el flesseltem is az XFX 7990-emre :F Azóta a Gpu-z az egyik core esetében más memória adatokat lát:
type=GDDR5(Autodetect) (Hynix helyett)
bus width=32bit (384bit helyett)
bandwith=24Gb/s (288Gb/s helyett)

Ezek szerint tönkrement??? Vagy meg lehet még menteni???

(#41816) Speed® válasza Hólyagovics (#41815) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

TPU BIOS gyűjteményben van 7990 szvsz, nézz szét. Legközelebb tedd biztos helyre az origit flash előtt..alap.

(#41817) Hólyagovics válasza Speed® (#41816) üzenetére


Hólyagovics
csendes tag

Amivel vettem a kártyát, az le volt mentve jó helyre..de amikor azt visszaflesseltem rá, akkor is maradtak ezek a "nem eredeti" paraméterek. Javaslatodra letöltöttem a TPU gyűjteményből kettőt, de azoknál sem állt vissza a rend. Kezdek bánkódni, h elszállhatott a memó :F

(#41818) Raggie válasza Hólyagovics (#41817) üzenetére


Raggie
őstag

De valami gond is van a kártyával vagy csak más lett a memória neve?

Clint Eastwood FTW

(#41819) Hólyagovics válasza Raggie (#41818) üzenetére


Hólyagovics
csendes tag

Nem csak a memó neve, hanem a sáv- és buszszélesség is drasztikusan kicsinek tűnik. Sőt a Gpu-z szenzorok fülén az egyik gpu adatai rendesen láthatók, míg a másiknak csak a venti fordulata látszik..minden más nulla (ha jól emlékszem, mert inkább kikapcsoltam a gépet).

[ Szerkesztve ]

(#41820) Raggie válasza Hólyagovics (#41819) üzenetére


Raggie
őstag

Hát ha az original bios-sal is ilyen marad, akkor passz. De le kéne tesztelni normális használat során, hogy érezni-e különbséget, mert lehet, hogy csak az érzékelő szoftvereknek kavartál be.

Mindenesetre nem véletlen a sok figyelmeztetés a flash-elések előtt, hogy minden elérhető infónak utána kell nézni mielőtt lép az ember... :(

Clint Eastwood FTW

(#41821) Speed® válasza Hólyagovics (#41817) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

BIOS kapcsoló másik állásban mit mutat..?

(#41822) Hólyagovics válasza Speed® (#41821) üzenetére


Hólyagovics
csendes tag

Ugyanezt, semmi változás...

(#41823) Speed® válasza Hólyagovics (#41822) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mindkettő BIOSt feltoltad (0/1 adapter) restart előtt..?

Szóval

atiflash -p -f 0 BIOS1.rom

Aztán

atiflash -p -f 1 BIOS2.rom

Feltéve persze, hogy a 0/1 pozíciót kapta a VGA és nincs IGP előtte. -i paranccsal ki tudod listázni ki-kicsoda, értelemszerűen azokat kell flashelni amit kell.
És eztán mehet a restart, így jónak kell lennie. Jelenleg a 2. GPU lehet ezért nem látszik.

[ Szerkesztve ]

(#41825) dealerman


dealerman
senior tag

Meguntam :W

Se AB se TriXX nem akar normálisan dolgozni OC-nál :O

VBE7 nekem kínai még :DD maga a flashelés az megy,de nem vágom melyik értékeket kell módosítanom :B
state 0,1,2,3 azon belül megint egy jó pár .kb így nézek :U :)

1100/1400mhz
1.131/1.618 V

ezeken az értékeken vagyok stabil :K

Segítsetek :))

[ Szerkesztve ]

underground techno will never die

(#41826) joshua7 válasza dealerman (#41825) üzenetére


joshua7
veterán

A BIOS átíráson kívül más megoldást nem tudok, ellenben nálam is ez a gond - nem megy a tuning, mióta váltottam 16.10.x-re. A 16.11.3 és 4 is ilyen. AB-vel nem megy és 3/4/5/6-os verziójú Trixx-szel sem. Bár 950/1250 az alap, még az se megy, konstans a 850/1250. :) Nem jöttem rá még, hogy miért. Előtte, ha jól rémlik, a 16.7.x volt fönt, azzal még teszek egy próbát. Esetleg nézz meg Te is egy régebbi drivert.

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#41827) dealerman válasza joshua7 (#41826) üzenetére


dealerman
senior tag

most felraktam egy trixx moddoltat azzal állítottam be az értékeket ,mellé a legújabb afterburnert ,mindkettő autoba indul windows betöltésekor,vagy is majdnem mert a trixx az qrvára nem indul el :DD de viszont teszi a dolgát,most két kijelző is van a vga-n és szépen le is húzza magát alapra 2d-ben a feszkó is !!! nagy meglepetésemre ,és terhelésnél felveszi az OC-t ahogy kell,pár napig tesztelem ha nem fog szarakodni,akkor így marad,ez már tényleg az utolsó esélye :))

underground techno will never die

(#41828) joshua7 válasza dealerman (#41827) üzenetére


joshua7
veterán

Na, az is valami. :) A Trixx-hez linket dobnál?

Semper Fi

(#41829) dealerman válasza joshua7 (#41828) üzenetére


dealerman
senior tag

[link]

underground techno will never die

(#41830) Joker94Hun válasza dealerman (#41827) üzenetére


Joker94Hun
tag

Sajnos nekem ezzel sem működik :( Ab besincsen kapcsolva mégsem megy a tuning.

(#41831) Baryka007


Baryka007
őstag

Megnéztem mit tud a Sapphire 7970 Dual X még volt benne nafta. De nem akarom megölni. Itt már volt egy-két hiba Unigine Heavenben... Furmarkban viszont nem... Azonban elképesztően érdekes dolgot vettem észre...

Gyári órajelen 74 fokon elvolt 100% os ventivel 10 perc után a Furmarkban nyitott gépházzal. Power limitet kitoltam adtam neki feszt 1,2ghz core clock... És felfutott 98 ig de pillanatok alatt :Y :Y :Y Micsoda naftát vehetett ott fel hirtelen ez a kártya... És amúgy azt vettem észre, hogy 1 Ghz a bűvös határ ! Ott kezd el nagyon sokat felvenni ( afelett ) addig még nagyjából azonos a gyári 925 mhz es core clock hőmérsékleteivel... Hmm....

Egy kis elgondolkodtató :)) (Persze mindenki tudta, hogy ez így működik. De ez mégis statisztikai adat ;) )

(#41832) Speed® válasza Baryka007 (#41831) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha feszben nem tolod agyon, bőven van feljebb..1100-1150 általában belőhető 24/7re. RAM OCt nem kell erőltetni, van elég sávszélesség.

(#41833) LacBp


LacBp
tag

Sziasztok! Tudom,hogy nem ez a legmegfelelőbb topic, de látom, itt nagyon benne vagytok a vga kártyák nemi életében! hátha tudtok segíteni!

Van egy laptopom (tudom, ezzel már kiestem a pixisből). AMD 7400m vagy HD6470 van benne (egyik leírás másik eszközkezelő alapján). Egyszerű kérdésem van! Honnan tudom,hogy támogatja -e a shader model 3.0 t vagy sem! Azaz, azt, hogy nem indul el vele a játék, amit szeretnék, azt tudom... de hogy van -e rá valami megoldás, vagy nincs, az nem!

Elnézést,hogy hosszú voltam, és köszi előre is mindennemű segítséget!

Laci

(#41834) Petike168 válasza LacBp (#41833) üzenetére


Petike168
aktív tag

[link]

E szerint 5.0-t is támogatja.

(#41835) LacBp válasza Petike168 (#41834) üzenetére


LacBp
tag

na igen! de ezt hogy tudom belőle kicsalogatni? ;) mert a gyári AMD driverrel nem nagyon, pedig elvileg a legfrissebbet kapta... :(

(#41836) Balathruin válasza LacBp (#41835) üzenetére


Balathruin
veterán

Inkább azt írd le melyik játék/program hiszi azt hogy nem támogat SM3-mat.

(#41837) LacBp válasza Balathruin (#41836) üzenetére


LacBp
tag

fs 17 farm simulator 2017

(#41838) Weareus


Weareus
addikt

Sziasztok!
A jelenlegi zöld csúcskínálathoz mérten (1050, 1060, 1070, 1080-ra gondolok) a 7970-esemet hova lehetne tenni? 1050-es szintjét eléri vajon? És a két db 7970? (CF-em van). Főleg játékok alatti sebesség szintjén releváns a dolog. Esetleges vásárlás/váltás miatt (is) érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41839) Petyyyyy válasza Weareus (#41838) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Csak gyorsan utánalesve egy és kettő

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#41840) fasterware


fasterware
aktív tag

Sziasztok.

A napokban mikor játszottam a Gigabyte HD7950 vga-mon, és Afterburnerben kitoltam a power limitet + 20%-ra ( mint mindig :) ) észrevettem h a gpu csak 900 MHz-en megy holott ennek a modelnek 1000 MHz az alap órajele, nem tudom mitől lehet, illetve húzok a gpu-n és ugyanúgy 900 MHz - en teker.

Legtöbbször cserélgetem a vga drivert a legujabbakra, az msi afterburnert csak néha frissítem ujabbra, lehet, hogy az afterburner fogja vissza az órajelet vagy mi lehet, más is találkozott ilyennel ?
Azért a legujabb játékoknál elég nagy érvágás az a 100 MHz minusz.

Abban nem hiszek, hogy az ujabb driver többet hozna játékokban, mint a + 100 MHz.

[ Szerkesztve ]

(#41841) Speed® válasza fasterware (#41840) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az újabb driver felel nagy valószínűséggel az anomáliáért..régebbivel próbáld ki, amivel még ment az OC..aztán ha nincs megoldás az újhoz is, mehet a BIOS szerkesztgetés..ami amúgyis jobb megoldás kitesztelt/egyedi értékekkel.

(#41842) fasterware válasza Speed® (#41841) üzenetére


fasterware
aktív tag

Akkor az Afterburnernek ehhez semmi köze ugye? Már szedek lefele vagy 10 drivert visszamenőleg, remélem valamelyik jó lesz. Gondolom benne van az is a gyártó részéről, hogy visszafogja a vga teljesítményét ilyen módon, hogy cseréljünk ujabb szériás vga-ra, de szerintem még van erő ebben a vga-ban. Köszönöm a válaszodat egyébként :) .

(#41843) Speed® válasza fasterware (#41842) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

ABt sem ok nélkül frissítik..valszeg előbb-utóbb helyreáll a rend és menni fog.

(#41844) Weareus válasza Petyyyyy (#41839) üzenetére


Weareus
addikt

Köszönöm, hasznos linkek :R , bár a cf-nél kissé fiktívnek tűnik ez a számolás dolog, a valós (játék alatti) teljesítmény közelebb lesz egy 7970 cf-nél a 1080-hoz, mint ahogy a specifikációk alapján azt kiszámolja az oldal.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41845) LacBp válasza LacBp (#41837) üzenetére


LacBp
tag

[link] itt talán megoldást találhat rá más is! Tesztelés alatt, de sok yt videó van róla, többeknek ment! dx11 kell hozzá!

farming simulator 2017 Shader Model 3.0 hiba

[ Módosította: Speed® ]

(#41846) dealerman


dealerman
senior tag

Sapphire tulajok,akinek lehalt a ventije itt tud olcsón venni [link]

Kb 1 hete jött meg nekem is,igaz ez dual-x-es nem vapor,mint a gyári,de szerintem ez még sokkal jobb/szebb,és halkabbnak tűnik :K

Igaz több,mint 1 hónapot vártam rá,de megérte,ennyi pénzért meg főleg :D

ha már szétkaptam,kapott jó kis mx2-es pasztát,ami szépen lejjebb is vitte kb 5-6 fokkal :))

[ Szerkesztve ]

underground techno will never die

(#41847) Stunts666 válasza dealerman (#41846) üzenetére


Stunts666
őstag

Nekem nincs gondom velük, pedig 4 évesek.

(#41848) Extremex


Extremex
tag

Sziasztok!

Mitől lehet hogy a kártya le van terhelve mikor nem csinálok semmit,illetve hogy jövök rá hogy mi terheli le?

Nod32-t elindítottam nem talált kártevőt.
Jelenleg gpuz szerint gpu load 82%
(hd 7970)

[ Szerkesztve ]

(#41849) Balathruin válasza Extremex (#41848) üzenetére


Balathruin
veterán

Nagy valószínűséggel bányavírus. Ezzel keress.

(#41850) Extremex válasza Balathruin (#41849) üzenetére


Extremex
tag

Köszi,de úgy néz ki ez se jött be
Nézek valami régebbi drivert hozzá,esetleg tapasztalat,hogy melyik e legbeváltabb driver?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.