Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41851) dealerman válasza Extremex (#41848) üzenetére


dealerman
senior tag

realtek hd audio ? nekem az basztatta ,leszedtem a szoftvert azóta nem csinálja :)

underground techno will never die

(#41852) Extremex válasza dealerman (#41851) üzenetére


Extremex
tag

Drivert cseréltem azóta egyenlőre jó

(#41853) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Nem hittem volna, hogy négy év használat után ezt a kérdést kell feltennem:
Rá lehet venni valahol a beállításokban "átmenetileg" a VGA-t, hogy ne vegye vissza a teljesítményt, hanem mindig csutka gázon menjen? Anélkül, hogy a bios-t átírnám!
Vannak olyan 2D-s játékok, amik nem igénylik a teljesítményt. Ilyenkor 300-501 az órajel, de akadozik. Már másodszor futok bele ilyenbe és nagyon bosszantó! (ott a teljesítmény, de nem használja ki. Inkább büntet!)
Afterburner-ben nem találtam.

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#41854) Pala válasza Gróf... (#41853) üzenetére


Pala
veterán

Pedig az Afterburnerben lehet ezt allitani. Toltsd le a legujabb verziot (4.3.0) es vess egy pillantast erre: [link]

Alul az Unofficial overlclocking mode resznel a kepen lathato modon a Without Powerplay supportot kell kivalasztani. Ezzel mindig max orajeleken fog uzemelni a kartya, meg akkor is, ha csak a desktopot bambulod, szoval vagy letrehozol 3D es 2D profilt, vagy manualisan kapcsolod be es ki jatek elott, ill. utan.

[ Szerkesztve ]

(#41855) Gróf... válasza Pala (#41854) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Dank-ezer-sőn!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#41856) Speed® válasza Gróf... (#41853) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Disable ULPS vagymi.

(#41857) dealerman


dealerman
senior tag

majd eladjuk ,és veszünk az árából egy filmezésre való vga-t,mert ennyi pénzért játszani nem lehet vele :W

"A WDDM 2.2 némi áldozatot is követelhet, ugyanis a Microsoft a Shader Model 6.0-val egy picit engedni akar a fejlesztők igényeinek és leszűkítik a célozható hardverpalettát. A jelenlegi Creators frissítés fejlesztői verziójában a Shader Model 6.0 minimum igénye a D3D_FEATURE_LEVEL_12_0. Ha ez a végleges frissítésben is így marad, akkor az azt jelenti, hogy a Shader Model 6.0-ra írt játékok csak AMD GCN2, GCN3 és GCN4, NVIDIA második generációs Maxwell és Pascal, illetve Intel Gen9 architektúrára épülő (vagy még újabb) grafikus vezérlőkön fognak elindulni. Mindegy tehát az, hogy például az AMD GCN1, az NVIDIA Kepler és első generációs Maxwell, valamint az Intel Gen7.5 és Gen8 architektúra is támogatja a DirectX 12-t, a Shader Model 6.0 minimum követelménye nem fogja engedni az alkalmazások futtatását.
A probléma sajnos komplex, mert például az NVIDIA GeForce GTX 750 és 750 Ti, vagy az AMD oldaláról a Radeon R9 370 még ma is kapható, és ezek a jelenlegi állás szerint a nem támogatott hardverek sorát gazdagítják. Ugyanakkor a Shader Model 6.0 egy lényeges előrelépés a piacnak, mivel végre szabványosan lehetővé tesz számos olyan függvényt, amelyeket az Xbox One-on már használnak a fejlesztők, és amelyek hiányában az alternatív PC-s shaderek lényegesen lassabban futnak."

[ Szerkesztve ]

underground techno will never die

(#41858) Petyyyyy válasza dealerman (#41857) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Mihez kell SM 6.0?
Amúgy meg nem értem a felháborodást. 5 éves a modell és kétlem hogy találsz mégegy ilyen ár-értékű kártyát.
Nem lehet ott mindig mindenben.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#41859) dealerman válasza Petyyyyy (#41858) üzenetére


dealerman
senior tag

félre értesz,Én azért vettem meg nemrég,mert ettől erősebb nem igen van ilyen áron :D csak hát anno az amd a gcn-re azt mondta ez fullra tudja majd a dx 12-őt erre most meg az első generáció mégse tudja :(

itt a forrás [link]

underground techno will never die

(#41860) blacksir


blacksir
tag

Sziasztok. Segítségeteket szeretném kérni, információra van szükségem. Van egy gigabyte HD7970oc 3gb kártyám ami sajnos becsikozodik, windows töltés ig elmegy majd maga az asztal nem jön be. Ekkor újra indul az egész gép. Tud valaki segíteni hogy mi baja lehet a videó kártyának? Előre is köszönöm a segítséget.

(#41861) CirrMee válasza blacksir (#41860) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha BIOS / UEFI alatt is csinálja, akkor leginkább papírnehezéknek lehet a továbbiakban használni.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#41862) Speed® válasza blacksir (#41860) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Elromlott..keress meg vele egy BGA/reflow/reball szakit.

(#41863) blacksir


blacksir
tag

A bios ban nem csinálja a problémát.Jó lenne ha lehetne valahogy javítani, szervizelni vagy otthoni lag megoldani. Köszi a segítséget. Kellemes ünnepeket mindenkinek! :)

(#41864) Speed® válasza blacksir (#41863) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

BIOS kapcsoló másik állásban? Csökkentett módban driver/egyéb progik (AB/Trixx/stb) levakar, utolsó nonCrimson WHQL driver (15.7) próba..de a tünet alapján GPU gond. BIOS átírása alacsonyabb órajelre/magasabb feszre esetleg, hátha..de ez már a haláltánc. Bízd szakira inkább, ha meg akarod menteni :U

(#41865) blacksir válasza Speed® (#41864) üzenetére


blacksir
tag

köszönöm a segítséget. :)

(#41866) kulu22


kulu22
aktív tag

Sziasztok, tegnap vettem egy Sapphire 7950 Flex-et, az normális, hogy a kártya egy pontja (táp környéke) közel 100C-os? Még üresjáratban is. FurMark azonnal kicsinálja, még 720p-ben is: csikos képernyő, lefagyott gép.

[ Szerkesztve ]

(#41867) Petyyyyy válasza kulu22 (#41866) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Egyáltalán nem. Kiviteltől függően a VRM lehet melegebb, mint a GPU, de akkor is 90° körül kellene tetőzzön.

[link]

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#41868) Balathruin válasza Petyyyyy (#41867) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha tényleg minden rendben van vele akkor meg 70°C körül megáll.

(#41869) Raggie válasza kulu22 (#41866) üzenetére


Raggie
őstag

Ú az durva. Biztosan nem normális.

Hogyan méred/nézed a hőmérsékletet ha szabad kérdeznem?! :)

Clint Eastwood FTW

(#41870) kulu22 válasza Raggie (#41869) üzenetére


kulu22
aktív tag

Köszi a válaszokat mindenkitől. Van egy CAT S60-as telefonom, abban van hőkamera (de van másik hőkamerám is, az is ezt mutatja)

(#41871) Raggie válasza kulu22 (#41870) üzenetére


Raggie
őstag

Wow! :) Király!

Clint Eastwood FTW

(#41872) Balathruin válasza kulu22 (#41870) üzenetére


Balathruin
veterán

Nézd meg program mit ír a VRM1-VRM2 hőmérsékletre. Az ilyen telefonos mókát hagyjuk, max céleszközzel mérd.

(#41873) kulu22 válasza Balathruin (#41872) üzenetére


kulu22
aktív tag

25-26C.
Egyébként így néz ki: [link]
Találtam még ilyet: [link]

Egyébként megegyeztem az eladóval, visszaküldöm :(

[ Szerkesztve ]

(#41874) kulu22


kulu22
aktív tag

Az új szerzemény egy Gigabyte HD7950 3GB WindForce, ez már jól néz ki, kb. 5 perc FHD FurMark után [link]

Köszönöm mégegyszer az infókat mindenkitől!

(#41875) Baryka007


Baryka007
őstag

Üdv, srácok !

HD 7970 leállt második ventilátor csak 85% fölött induló stb.... Szerelhető, vagy kell venni újat ?

(#41876) Balathruin válasza Baryka007 (#41875) üzenetére


Balathruin
veterán

Ilyenkor sajnos újat kell szerezni.

(#41877) Petyyyyy válasza kulu22 (#41874) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Na, így már rendben vagyunk. :K

Csak azért nem kerül be mégegy 7970 Matrix P. a gépbe, mert nem elég nagy a házam hozzá. Nyugtassatok meg, hogy hamarosan érkezik olyan AMD kártya, ami simán kiváltana egy 7970CF-fet és hogy amúgy sem megy mindenhol a CF meg hasonlók. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#41878) aty-73 válasza Petyyyyy (#41877) üzenetére


aty-73
aktív tag

Minecraft Story mode... :D

Csak a megnyugvásodért! :DD

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#41879) Baryka007 válasza aty-73 (#41878) üzenetére


Baryka007
őstag

Nyugi, én sem használom ki sokkal jobban a gépemet. Igaz az enyémben csak fele ennyi GPU van ;)

Tetszetős nagyon :DDD

(#41880) aty-73 válasza Baryka007 (#41879) üzenetére


aty-73
aktív tag

A kép arra irányult, hogy még a Minecraft Story mode is kihasználja a CrossfireX technologiát!
Nálam csak a DooM motorja nem.
:D

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#41881) Weareus válasza aty-73 (#41878) üzenetére


Weareus
addikt

de ez kettő db kártya. ;]

Ja, az más...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41882) HSM válasza dealerman (#41859) üzenetére


HSM
félisten

Jó, de azt amúgy ugye nem felejted el, hogy egy 2012 januárjában bemutatott kártyáról/architektúráról beszélünk? :D 5 éve volt... Akkor még nem volt a láthatáron sem új shader model.... A DX12 meg megy rajta szépen... :B

(#41883) core i7 válasza dealerman (#41859) üzenetére


core i7
addikt

Nvidia is ígért Fermire DX12 őt és mai napig nincs

(#41884) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

Nem tudja valaki véletlenül, hogy az ASUS HD7950 DirectCU II videokártya memóriái és a hűtőborda közé milyen vastag gap pad-et (thermal pad - hővezető lap) raktak gyárilag?
Milyen vastagot rendeljek?

Előre is köszönöm! :R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#41885) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Egy barátom kért meg, és ezért segítséget szeretnek kérni. A gépben egy Sapphire 7970Oc van, win 8.1 és bizonyos időközönként játék közben előjön a képernyő illesztőprogram leállt, nem válaszol hiba majd újraindul. A gép és rendszer megy nem fagy meg, csak a játék leáll és ez elég kellemetlen. Mi lehet az oka, mivel lehet gond?

Köszönöm! :R

(#41886) Raggie válasza Gtaati (#41885) üzenetére


Raggie
őstag

Frissítsetek drivert! De szerintem :simán csak öregedő kártya, és kevéssé vált a feszültség a stabil OC-hoz.
Vagy emelni feszt, vagy kicsit csökkenteni az órajeleket.

Clint Eastwood FTW

(#41887) Gtaati válasza Raggie (#41886) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Köszi a választ, én is kb ezekre gondoltam első körben, akkor végig próbálgatjuk...

:R

(#41888) Baryka007 válasza Gtaati (#41887) üzenetére


Baryka007
őstag

Ha melegszik a VRM akkor is lehet ilyen hiba, ha Blackplates akkor jó lenne újra gappadelni, és pasztázni ! Az mindig segít ! :K

(#41889) Weareus


Weareus
addikt

Nekem nem melegszik. Igaz, vízzel megy. (Már a hűtés, nem a kártya. :DDD )

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41890) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Próbáltátok a legutolsó 17.2.1 drivert srácok?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#41891) Borisz76 válasza Petyyyyy (#41890) üzenetére


Borisz76
veterán

Tegnap tettem fel mert nem indult el a World Of Tanks.
Azt hittem a "régi" driver miatt de nem az volt a gond.

Azóta mást nem próbáltam még.
Kép,hang rendben filmezés alatt.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41892) akela91 válasza Petyyyyy (#41890) üzenetére


akela91
addikt

Igen. Minden ok vele eddig. (BF1 , R6 siege) 7970

(#41893) Joker94Hun


Joker94Hun
tag

Van már normális driver a kártyához mivel megy az OC? :) Ref 7970-em van,de előfordul hogy csak 2.-3. Gép restart után indulnak el az oc órajelek ami elégzavaró. :/

(#41894) Petyyyyy válasza Borisz76 (#41891) üzenetére


Petyyyyy
addikt

& akela91 - Köszi srácok! Megnézem milyen, igaz én ezer éves játékokkal játszom. (Mafia2, GRID...)

Viszont tegnap este előbbivel játszottam és nem óhajtotta visszavenni az órajeleket, olyan volt, mintha HD filmet játszanék le. GPU 500MHz, Memó 1650MHz.
Process explorer semmit nem mutatott, de lelövöldöztem mindent ami szóba jöhetett volna. Restart megoldotta. Ha jól emlékszem most 16.10(.1/2) van fent.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#41895) X@b3e válasza Petyyyyy (#41894) üzenetére


X@b3e
addikt

Sziasztok!

Giga Windforce HD7950 3Gb kártyám van, vizezve. Többször fagyott a win10 az utóbbi idöben, ujra is akartam telepiteni, de egyszerüen megáll egy bizonyos rész után. Arra gondolok, h amikor a vga drivert telepiti, akkor lehet. Egy régebbi verziós win10 felmegy, azzal kezdtem próbálgatni, de amint feltenném a legujabb drivert hozzá, fagyi lesz. Addig próbálkoztam, míg eljutottam oda, h a 15.20.1062 catalyst, ami még csont nélkül felmegy. Ezzel simán játszok is, meg bármi (persze az ujabb dolgokkal már nem, pl a BF1 egyböl reklamálná már az ujabb drivert.. :(( ) Viszont ha ettöl újabbat próbálok feltelepiteni, már telepitéskor lefagy a gép. Ennek mi lehet az oka? Megfáradt a kártya? Vagy más?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#41896) Speed® válasza X@b3e (#41895) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha régi driverrel hibátlan, nyilván sw gubanc..na ezért nem kell a w10 még :S

(#41897) Balathruin válasza Speed® (#41896) üzenetére


Balathruin
veterán

Én egy jó ideje a 10-est használom és nincs gond.

(#41898) X@b3e válasza Balathruin (#41897) üzenetére


X@b3e
addikt

Én is 10-est nyomom évek óta, eddig nem volt gond, bár nagyon nem játszottam és drivert sem nagyon frissitettem, csak most, h ujra visszaraktam a vizet :F :U

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#41899) HSM válasza X@b3e (#41895) üzenetére


HSM
félisten

BIOS gyári vagy turkált? Ha nem jól van turkálva, az betehet az újabb drivereknek, amiben hozzányúltak a powertune-vezérléshez.

(#41900) X@b3e válasza HSM (#41899) üzenetére


X@b3e
addikt

Amivel vettem. Se huzva se mahinálva nem volt :(

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.