Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) ffodi válasza Omli85 (#38000) üzenetére


ffodi
veterán

Szerintem szokták cserélni, más kérdés, hogy az adott tesztkörnyezetben is előjön e a probléma.

Sokszor a driver is "meghülyül" és okoz ilyen hibát egyébként, érdemes azt lepucolni, felrakni egy másikat (legújabbat pl.), vagy végső esetben újratelepíteni a wint és úgy megnézni. (esetleg még az alaplapodon egy BIOS update hátha -ha van frissebb-) Ha továbbra is könnyen előjön a hiba, és könnyen reprodukálható, akkor érdemes megpróbálkozni a garanciával.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#38002) Omli85 válasza ffodi (#38001) üzenetére


Omli85
őstag

Szia,

Köszi a tippet de sajnos a megszokott dolgokat végigjártam eredmény nélkül :( Win7 64bit és Win 8.1 64bit alatt különböző driverekkel is random előjön a hiba. Két különböző alaplapban is produkálja a jelenséget. Olyan driver verziókkal is amikkel előtte gond nélkül működött.
A vicc az egészben, hogy tesztek lemennek.. FurMark, 3DMark semmi nem száll el és nem produkálja a jelenséget. Teljes rendszert körbe lett tesztelve Prime, IBT, Memtest... Minden teszt hiba nélkül futott majd tesztek után x idővel simán böngészés közben eldobta magát ismét... Van, hogy fél napot eljátszogatok semmi hiba nincs de ha olyan napja van egy óra alatt 3x dobja el a kanalat teszem azt olyan játékkal amivel mondjuk előző nap nem volt nyűge.
Lassan kifogyok az ötletekből :D viszont több helyen is olvastam külföldi fórumokon mikor utána olvastam a témának, hogy nem feltétlen cserélik ilyen hibával a vga-t ezért gondoltam megkérdezem itt hátha valakinek van ilyen tapasztalata.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#38004) GAbre


GAbre
veterán

Az új codot valaki nyomta már?Pl 7970el?

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#38005) eszakas válasza NastyHUN (#37979) üzenetére


eszakas
senior tag

Előfordul, hogy más kimenetet vesz alapértelmezettnek a kártya. Dugd másik kimenetbe a monitor kábelt.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#38006) =HG=


=HG=
addikt

Sziasztok! Egy 7950-hez melyik drivert érdemes most feltenni ? Win8 64 és főleg BF4..

(#38007) Petyyyyy válasza =HG= (#38006) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Csak a 14.4 jöhet szóba. Legalább is én nem tolnám fel a 14.9-et, mert nagyon szidják és nálam sem volt tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#38008) Beeerka válasza =HG= (#38006) üzenetére


Beeerka
aktív tag

Tőlem is egy szavazat a 14.4-re.

(#38009) =HG= válasza Petyyyyy (#38007) üzenetére


=HG=
addikt

Köszi szépen! Valami ilyesmire emlékeztem én is, csak nem tudtam, hogy a 14.9-el volt a gond, vagy az újabb beta driverrel... Akkor megy fel a 14.4.. Köszi!

(#38008) Beeerka: Köszi neked is!

[ Szerkesztve ]

(#38010) Apollo_21 válasza GAbre (#38004) üzenetére


Apollo_21
addikt

Te tolod, esetleg?:)Ha igen, észrevételek? anomáliák?
Mennyit Vram-ot kajál..egyáltalán hogy muzsikál alatta a kártya?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#38011) BullKoxa válasza GAbre (#38004) üzenetére


BullKoxa
őstag

Ez most vicc ugye hogy csak Dx 9C-t kér a játék!! mikor gyerek voltam akkor voltak ilyen Dx-k.

(#38012) tothjozsi96 válasza GAbre (#38004) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Én igen .. :))

(#38013) Judgement


Judgement
csendes tag

Sziasztok!

Tapasztaltabb userektől szeretnék tanácsot kérni, hogy mi lehet a pontos hibája a kártyámnak.

MSI R7970 Lightning BE 3GB, és hacsak nem húzom le az órajelét (jelenleg 650 mhz) akkor ledobja a 3D-t. Így van hogy elindítja és szépen viszi a programot.
Böngésző használatakor viszont még így is van hogy percenként, félpercenként leáll és "A képernyőillesztő nem válaszolt és utána helyreállt" üzenetet kapok. Elég idegölő.

A konfigom amúgy:
Táp: Xilence 600W Gaming Edition 13.5cm FAN, Lap: Asus P5K3 Deluxe Wi-fi, Core2Quad Q9300 2500 MHz, 2x2GB Kingmax DDR3 1333, egy1T egy 500gb és 250gbos SATA2 hdd

Köszönet a segítségért!

(#38014) Gróf... válasza Judgement (#38013) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Ha ezt (megy-leáll) folyamatosan tudja művelni, ráadásul sebességfüggően, akkor a hűtésre gyanakodnék!

Nem vagyok tapasztalt felhasználó!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#38015) do3om válasza Judgement (#38013) üzenetére


do3om
addikt

Ezzel a VGA-val rengeteg volt a probléma, ha most vetted előtte kelet volna olvasni.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#38016) =HG= válasza Judgement (#38013) üzenetére


=HG=
addikt

Nem hinném, hogy vga hiba.. ""A képernyőillesztő nem válaszolt és utána helyreállt" Ez inkább telepítési, vagy driver probléma szokott lenni.. Bár igaz, hogy ezzel a kártyával sok volt a gond, de nem ilyen jellegű..

[ Szerkesztve ]

(#38017) Beeerka válasza Judgement (#38013) üzenetére


Beeerka
aktív tag

Üdv!

Ha 14.4-es Catalystnál frissebb van fenn, akkor a hibát az okozza. Szívtam ugyanezzel, ha be volt lőve a teljes 3D sebesség akkor minden szép és jó, de amint visszaállt desktop-ra, youtube-nál folyamatosan előjött. Szedj le egy AMD clean uninstall utility-t, töröld a drivereket, és tedd fel a 14.4-es Catalystot.

[ Szerkesztve ]

(#38018) HSM válasza =HG= (#38016) üzenetére


HSM
félisten

Nálam csak túlhúzottt VGA-nál vagy instabil procinál jött elő. De lehet drivergond, OS-gond, bármi. ;)

(#38019) KAMELOT válasza Judgement (#38013) üzenetére


KAMELOT
titán

Q9300 procihoz 7970-et tenni merész ötlet! :)
Lightningal sok volt a gond. Tuti nem vettem volna olyat! Próbáld először feltenni a 13.12-es drivert és nézd meg azzal.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38020) Judgement válasza KAMELOT (#38019) üzenetére


Judgement
csendes tag

AMD clean uninstall utilityvel leszedtem a legfrissebbet és felraktam a 13.12-t. Ez is produkálja az említett hibát a böngészővel. Azalatt is hogy ezt a pár sort írom.
Félek hogy ez a kártya teljesen tropa. Egy darabig szépen ment a 3D is 900mhzen, de most már 650-ig le kell vinnem. A hűtést maxra húzva sincs változás :/

(#38021) KAMELOT válasza Judgement (#38020) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor a kártya hibás! Előtte kellett volna itt kérdezned, tuti nem ajánlottuk volna!
Annak 1100-1300 vinnie kéne nem 650-et! :)
Haverom ref MSI 7970-je vízzel vitte az 1300-at 55-60fok maxon!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38022) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok, ASUS 7970 Matrix Platinum tulajdonos vagyok és hoztam egy nagy adag screenshotot, 2-3 fajta különböző grafikai hibáról. A kártyát nyáron vettem használtan, nincs túlhajtva, sőt az órajeleket a gyárihoz képest visszavettem és úgy is produkálja a hibákat. Ezek a bugok nem minden játékban jelentkeznek, pl. Battlefield 3-4, Ryse: Son of Rome, Minecraft, Metal Gear Rising, Hearthstone és Alien Isolation alatt sosem láttam hasonlót, de például a CoD Advanced Warfare, FEZ, Shadow of Mordor játékokat szinte játszhatatlanná teszik. Szándékosan említettem ennyi címet, látható hogy a hiba nem függ attól hogy az adott játék mennyire használja ki a kártyát. Teljesen random jönnek elő, van hogy órákig játszok és semmi, máskor meg 5 perc után ki kell lépnem mert össze-vissza villog minden feketén.

Az első a Shadow of Mordorban jelentkezett, a képen piros nyíllal jelöltem egy négyzet alakú területet. Ha egyszer előjön akkor huzamosabb ideig ugyan ott található. Ehhez hasonló kockásodás figyelhető meg a FEZ című játékban is, de ott a képernyő egész területén.
[link]

Ez az Advanced Warfare-ben jelentkezett, a hátrébb álló tudós fehér ruhája villogott, néha láttam néha eltűnt: [link]

Ezek pedig olyan bevillanó fekete sávok amik mindkét játékban előjöttek már, de csak a cod-ban sikerült fotóznom őket mert a Shadow of Mordorban inkább villanásszerűen jönnek elő, és nem maradnak hosszú ideig:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

A legfrissebb AMD drivert hsználom. Szerintetek ez ennek a pár játéknak tudható be, vagy a videokártyám hibája? Az előző tulajtól számlát is kaptam és még van rá 2 év garancia szóval tudok reklamálni cseréért ha kártya hiba lenne.

[ Szerkesztve ]

(#38023) Apollo_21 válasza AeSDé Team (#38022) üzenetére


Apollo_21
addikt

A legújabb driver fagyásokat..és más anomáliákat okoz...célszerű visszaváltani régebbire..
Nekem fekete képernyős fagyást produkált win bejelentkezésnél..így azt gondoltam nemrég a kártyámra hogy halott:D De mint kiderült pár napja...driver okozta a hibát..

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#38024) AeSDé Team válasza Apollo_21 (#38023) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Ezt nem a driver okozza, mert pl. a Shadow of Mordort egyel régebbi verzióval is használtam már, sőt azt hiszem 2-vel régebbi is volt fent még nyáron. (Akkor még nem voltak kint ezek a játékok, de akkor játszottam pl. a FEZ-el ami a sokkal régebbi driver mellett is játszhatatlan volt)

(#38025) Beeerka válasza AeSDé Team (#38022) üzenetére


Beeerka
aktív tag

Szerintem ezeket a hibákat a szokásos, pár VRAM-ról lemaradt hűtés okozza. Alábbi képen látható, hogy 4db VRAM nincs hűtve, ezek szoktak elmelegedni és ilyen hibákat okozni. Mindamellett, szerintem ajánlott legalább 14.4-es Catalystig visszamenni.

(#38026) KAMELOT válasza AeSDé Team (#38022) üzenetére


KAMELOT
titán

Próbáld meg a 13.12 drivert. Én amióta azt használom BF3 alatt csak heti 1x 5 percre arifactol a kép!
Enyém ilyen!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38027) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Ha visszavenném a memória órajelet akkor nem lehetnének hűvösebbek a VRAM chipek? Van ahhoz már olyan mértékű órajelcsökkentésre lenne szükség ami erősen korlátozná a teljesítményt is?
Kipróbálom majd a 13.12-es drivert is ha lesz időm DDU-val tiszta telepítést csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#38028) Beeerka válasza AeSDé Team (#38027) üzenetére


Beeerka
aktív tag

Próbát megér, de jobban járnál ha szétkapnád és pár memóriasünit rádobnál a szabadon álló VRAM-ra.

(#38029) KAMELOT válasza AeSDé Team (#38027) üzenetére


KAMELOT
titán

Tegyél rá süniket és legjobb lenne ha újratennéd a win-t is.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38030) HSM válasza KAMELOT (#38026) üzenetére


HSM
félisten

Lol... Tapaszoljuk a döglött kártyák régi, lassú driverrel? :(

(#38031) KAMELOT válasza HSM (#38030) üzenetére


KAMELOT
titán

Én csak írtam próbálja ki! Nekem is az van fent! Lehet win install előtt kipróbálom az újatbbat megnézem hoz e valamiféle gyorsulást és persze nem e fog bugozni játékokban!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38032) Repsol600 válasza AeSDé Team (#38022) üzenetére


Repsol600
addikt

A kártya lesz a hibás. :(

(#38033) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Nem szeretném szétkapni mert még sosem csináltam ilyet és bukhatom vele a garanciát. Szerintetek ha felveszem a kapcsolatot a bolttal akkor ez elég indok a cserére? És ha nincs már készleten hasonló kártya akkor mit ajánlhatnak fel?

(#38034) Repsol600 válasza AeSDé Team (#38033) üzenetére


Repsol600
addikt

Küld vissza persze. Ilyet valószínű nem tudnak adni, szerintem egy 280x-et fogsz kapni helyette. :K

(#38035) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Akkor felveszem a kapcsolatot az iPon-al, hozzájuk szól a garancia.
Most azon gondolkozom hogy mi okozhatna garancia vesztést.. Azt mondták nem lett módosítva a BIOS de azért megnyomtam a reset (Safe Mode) gombot. A számla csak fénymásolat, mert több termék is volt rajta. Ezen nem fognak fennakadni ugye?

[ Szerkesztve ]

(#38036) Repsol600 válasza AeSDé Team (#38035) üzenetére


Repsol600
addikt

Jó a másolat.

(#38037) weri válasza AeSDé Team (#38035) üzenetére


weri
senior tag

Pont hogy a masolatot kell hogy at add. Viszont e-mail-nel tennek egy kiserletet felejuk hogy ha lehet masik termeket kerek. :)

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#38038) AeSDé Team válasza weri (#38037) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Persze, mindenképp megpróbálom elérni hogy ne ugyan ilyet kapjak, mert akkor ugyan ott tartanék mint most.

Volt már itt a fórumon olyan aki VRAM melegedés miatt küldött vissza kártyát? Az a baj hogy nem mindenhol jelentkezik, sőt ennél a pár játéknál is teljesen random hogy előjön-e a hiba vagy sem. Pontosan mit írhatnék a hiba leírásába amivel elérhetem, hogy ez egyértelművé váljon számukra is? Valamiért úgy érzem hogy nem fognak órákig CoD-ozni vagy Shadow of Mordorozni a kedvemért, és visszaküldik majd hibátlannak jelölve, egy 2500Ft-os csekkel.

(#38039) AeSDé Team válasza AeSDé Team (#38038) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Az emailben feltett kérdésemre a válasz: ,,A gyártó általában javítani szokta az ilyen jellegű termékeket."

Erre most érdemes leírni hogy a hiba a rosszul kiépített hűtőrendszer miatt jelentkezik és általánosan jellemző a legtöbb ilyen kártyára, vagy inkább ne reagáljak semmit? Ha ezt leírom akkor megtehetik hogy nem tekintik hibásnak mert én magam mondtam hogy ez gyárilag ilyen?

(#38040) weri válasza AeSDé Team (#38039) üzenetére


weri
senior tag

Szerintem lehet vram stress tesztet is futtatni, es ott ki fog jonni a bibi.

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#38041) AeSDé Team válasza weri (#38040) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Futtattam az iPon oldaláról letöltött VMT-t, 0 hibával ment át a kártya, de valamiért csak az első teszt futott le: [link]

Közben visszamentem Mordorba és csináltam egy videót is a hibáról: [link]
Attól féltem hogy órákat kell majd játszanom mire előjön, de csak 2 percbe telt.

[ Szerkesztve ]

(#38042) Habugi válasza AeSDé Team (#38041) üzenetére


Habugi
addikt

Bezony, ez a gyász pillanata ugyanis ez artifactol elég keményen. :(((

PCB-t próbáltad megfújatni egy ventivel?
Memória órajel lejebbvétel és/vagy memória fesz csökkentés?

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#38043) CSOKI08


CSOKI08
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Adott egy Sapphire hd 7950-es kártya. Ha a tulaj manuálisan vezérli a ventilátorokat és beállítja 60%-ra, dolgoznak szépen. Ezután kikapcsolja a gépet, kis idő múlva visszakapcsolja, akkor a ccc megjegyzi ezt a beállítást, de a kártya alap 20%-on üzemel. Ilyenkor viszont, mintha a kártya azt "hinné", hogy kézi vezérlésen van ezért bármi történik (játék, video, stb...) nem követi a hőmérséklet változásokat és a ventilátorok maradnak 20%-on. Mondtam neki, hogy kapcsoljon át automata vezérlésre. Az dolgozott szépen, 50 fok fölé nem ment a kártya. Újra kikapcsolta, ma reggel pedig vissza, a beállítás marad auton, a hőmérséklet növekedett, a ventilátor %-os értéke is, de az rpm nem.

Egyelőre annyit tudtam mondani neki, hogy a 14.9-es drivert cserélje le a 14.4-esre, de kétlem, hogy ez fogja megoldani a problémát.

(#38044) abridabri válasza CSOKI08 (#38043) üzenetére


abridabri
veterán

nincs fent neki msi afterburner vagy Trixx ? azokban is lehet alligatni a ventillatort . lehet bekavar valamelyik.
Vagy ha pont azokkal probalja ,akkor amd driverben kikapcsolni a ventis reszt.

(#38045) CSOKI08 válasza abridabri (#38044) üzenetére


CSOKI08
csendes tag

Mikor eladtam neki mondtam, hogy a msi csinál hülyeségeket, akkor azt mondta, hogy sosem foglalkozott ilyenekkel, úgyhogy most sem fog, de arra rákérdezek majd. Ha nem ez a gond, akkor más ötlet esetleg? :F

(#38046) weri válasza CSOKI08 (#38045) üzenetére


weri
senior tag

Nekem Win7-en mukodott rendesen a Trixx, de win8.1-en bugolt, es nem kapcsolt fel nekem se a venti csak 80°C folott hirtelen 90%-ra. Leszedtem a PowerupTuner (powercolor cucca) es jo lett.

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#38047) CSOKI08 válasza weri (#38046) üzenetére


CSOKI08
csendes tag

Még nem kaptam tőle választ, de úgy emlékszem, hogy win7 van fenn és nincs msi, trixx vagy hasonló program fenn.

(#38048) Jamba1 válasza CSOKI08 (#38047) üzenetére


Jamba1
újonc

Itt vagyok, Köszönöm!
Az Én karimról lenne szó... Nincs rajta semmilyen progi az általatok említettből...
Ma ment egész reggeltől szóval a reggeli állapotok vannak..miszerint elkezd felkúszni a hőfok megy a venti százalék kijelzése is, de a ventik nem...csak egy alapon.... Drivert még nem cseréltem le..

(#38049) Jamba1


Jamba1
újonc

Lecseréltem a 14.4 es verzióra de minden maradt úgy ahogy volt...nem reagál a kézi módra és pl:69foknál 60% ot jelez de nem megy a venti... :U

(#38050) X Factor válasza Jamba1 (#38048) üzenetére


X Factor
addikt

Érdemes lenne felrakni egy AMD Catalyst Clean Uninstall Utility-t, majd csökentett módban (Boot során F8*at kell nyomogatni) leszedni a jelenlegi drivert.

Restart

Eztután pedig majd mehet fel a 14.9 és azzal megnézni.

Make things work

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.