Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41201) DjDanee87 válasza TechN7ne (#41200) üzenetére


DjDanee87
addikt

Nálam is microlag mentes a dolog, de pl BF4 megjelenésére emlékszem, hogy ott valamelyik (vagy mindegyik) tuningprogram, aminek van overlay része problémát jelentett, és leállt miatta a játék. Ezért én nem is tettem fel soha ilyen programot.

Nálam is jól mennek a dolgok, de nemrég váltottam fullHD 60Hz-ről 2560x1440 és 144 (vagy akár 165Hz) G-Syncre, és ha szeretném kihasználni a 60+ FPSt ekkora felbontáson akkor ide jelen helyzetben NVidia kell. Főleg mivel G-Synces a monitor. De FullHDra nekem is tökéletes volt a 7970, sőt 1-2 grafikai beállítást visszavéve 1440p-ben is hozza az átlag 60 FPSt a GTA5ben.

(#41202) Raggie válasza DjDanee87 (#41201) üzenetére


Raggie
őstag

- Az overlay-t egyik tuning proginál sem kötelező használni. Az csak opció. A tuningolást magát anélkül is elvégzi és nincs prolléma sem.
- A BF4 minden szinten ultrabugos volt és ez a kiforratlan Mantle-alapnak volt köszönhető, nem elsősorban a tuning-progiknak! ;)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#41203) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Kíváncsiságból csak leszedtem az MSI:AB-t, de nem enged voltot állítani:

szerk: Köszi, beállítottam. Most a következőt látom

Itt csak az AUX-ot lehet állítani és -100 amit megenged. Akkor ha jól sejtem a korábbi BIOSból 1,25V-t kap most, tehát ha leveszem a -100at még lehet úgy is bírná ?

[ Szerkesztve ]

(#41204) Balathruin válasza DjDanee87 (#41203) üzenetére


Balathruin
veterán

Külön kell aktiválni a beállításokban.

(#41205) Speed® válasza DjDanee87 (#41203) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ahogy előttem írják, settingsben engedélyezve restart és menni fog.

(#41206) ricsi8800gt válasza DjDanee87 (#41203) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Unlock Voltage Control pipa ?Settingben

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#41207) DjDanee87 válasza ricsi8800gt (#41206) üzenetére


DjDanee87
addikt

Igen, úgy adja ki a második képen látottat. 1 állítható csúska van, az Aux Voltage. -100tól 30ig lehet állítani, alapból 0.

(#41208) Speed® válasza DjDanee87 (#41207) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az nem a GPU feszültsége. Előbbit úgy tudod elérni, ha az AB telepített mappájában törlöd az MSIAfterburner.oem filet, elvileg. Zárd be, helyezd át valahová a filet (legyen meg biztos ami tuti), aztán indítsd el. Jó esetben segít.

(#41209) Gróf... válasza Speed® (#41208) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Az említett oem kiterjesztésű fájl(ok) (.oem, oem1) mire hivatottak? Miért lehet csak úgy törölni őket?

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#41210) Speed® válasza Gróf... (#41209) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tudja pék, gugli találat hasonló problémára ezt írta és bevált ott.

(#41211) ricsi8800gt válasza DjDanee87 (#41207) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

extendedre tedd

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#41212) DjDanee87 válasza ricsi8800gt (#41211) üzenetére


DjDanee87
addikt

Extended nem változtatott semmit. Valószínű az segítene, amit Speed írt, de ennyit már tényleg nem kívánok foglalkozni vele. Nem elég hogy külön program kell már a tuninghoz (régen lehetett a driverben is) még a tuningprogramba is bele kell piszkálni? Kihagyom, úgyis cserélem a kártyát hamarosan :U

(#41213) Raggie válasza DjDanee87 (#41212) üzenetére


Raggie
őstag

Szerintem nem baj, hogy nem egyértelmű a feszültség állításának előhozása. Az már nem gyerekjáték, csak az csinálja aki ért is hozzá és elszánt is.

A "sima" OC-hoz elég a driver továbbra is vagy a tuning progi simán, ha nem kell a feszültséggel babrálni.

Clint Eastwood FTW

(#41214) Speed® válasza DjDanee87 (#41212) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azért amit írtam, nem tart tovább fél percnél..próbát nem ér meg? :) Értelmes utód még messze sajnos..

(#41215) and1ao válasza Raggie (#41213) üzenetére


and1ao
őstag

Hát azért nem egy valami se, és vannak olyanok mint én pl akik a csoda Gagyibyte 7950-el szopnak hogy nincs fesz szabályzás és 1Ghz megy 1.250mV-al alapból csak hőt meg áramot fogyaszt feleslegesen (hozzátenném hogy a csoda WF3 hűtés is egy híg fos így).
BIOS flash után meg meg se akart mozdulni a kártya vissza kellett raknom a gyári BIOS-t, a jó istent is leszidtam az égről.

Speed(R): ha beáll majd az ára a custom hűtős RX 480-nak szabadulok meg ettől én is eddig nem láttam értelmét pedig amennyit szívtam vele megérte volna.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#41216) Raggie válasza and1ao (#41215) üzenetére


Raggie
őstag

Hát igen a Gigabyte kártyái ennél a szériánál sem sikerültek túl jól.
Mondjuk én elvből nem veszek semmilyen olyan kártyát amiről előtte nem informálódtam kellőképpen és nem tudom meg biztosan róla, hogy állítható a feszültség rajta. :)

Clint Eastwood FTW

(#41217) and1ao válasza Raggie (#41216) üzenetére


and1ao
őstag

Arra azért kívácnsi lennék hogy informálódsz arról amikor van egy 1 ugyanolyan névvel GV-R795WF3-3GD amihez van rev1.0/2.0 és mindkettőhöz 2 BIOS létezik egy 900/1250 és egy 1000/1250-en mindkettőhöz rev1.0/2.0 is. rev2.0-nál lehet feszt állítani egyébként de azt hogy milyen rev egyik shop se fogja neked feltüntetni de ha találsz szólj és náluk vásárolok legközelebb :D. Szóval ez legkevésbé múlt rajtam hogy milyen lesz rng és melyiket szedik le a polcról.

Mellesleg a második gagyibyte kártyám volt egy geforce 8600 volt egyszer giga az is egy híg fos volt ez is az pedig megkapták a második esélyt :P

Guild Wars2!

(#41218) Raggie válasza and1ao (#41217) üzenetére


Raggie
őstag

Ilyen esetben én semmilyen esetben sem vettem volna Gigabyte-ot. Inkább pár ezerrel drágábban másik gyártótól de legyen tuti jó. :K

Clint Eastwood FTW

(#41219) DjDanee87 válasza Speed® (#41214) üzenetére


DjDanee87
addikt

AMDtől valóban messze az értelmes utód, de ezért is csábított el viszonylag könnyen a zöld oldal. G-Sync, Shadowplay és a teljesítmény - már csak az hiányzik, hogy legyen raktárkészlet a GTX1080ból. (remélem 2 héten belül lesz)

Megcsináltam amit írtál, törölve az oem fájlt engedi állítani a feszt. A beállításokban a constant voltage nem kell ugye? Gondolom azzal nem venné vissza az órajelet, ha bepipálnám.

Így néz most ki az AB:

Mennyire állítsam szerinted, ami már nem lenne sok? - mert erre azt mondtad sok.

[ Szerkesztve ]

(#41220) TechN7ne válasza Raggie (#41218) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Jól látod a dolgokat ,finoman és szolidan fogalmazva ,ipari hulladékok a Giga vga k.

(#41221) DjDanee87 válasza TechN7ne (#41220) üzenetére


DjDanee87
addikt

Nekem vegyesek a tapasztalataim giga vgákkal. Használtam 5770, 6970 és 7970et is Giga windforce hűtővel. A 6970est még terhelés alatt sem lehet hallani és mai napig szépen megy, öcsém használja.
A jó tapasztalat miatt vettem szintén Giga 7970et , de már mikor kaptam a kártyát hangosabb volt a hűtése. Kb 2 év után viszont kezdett zavaróan hangos lenni. Az egyik venti hajlamos volt hozzáérni a műanyag burkolathoz. Lehet közrejátszott valamennyire a dologban hogy nem barkácsoltam semmit ami a kártyát tartotta volna, és lehet eldeformálódott a saját súlyát nem bírva. Ha ez történt szerintem a Giga hibája.

Végül garanciális cserét kértem és így van most nálam a Sapphire. Ezzel ugyanúgy meg vagyok elégedve mint a 6970 esetén a Gigával. Házventik és a procihűtő is hangosabbak nála. Teljesítménye szintén elég volna 1440p-re, de 144Hz + GSync miatt váltani fogok.

(#41222) Raggie válasza DjDanee87 (#41221) üzenetére


Raggie
őstag

Az AMD kariknál a Sapphire az egyik legjobb gyártó mindig. A Toxic és Vapor-x kártyák egyszerűen csak a legjobbak a piacon, de a "sima" custom hűtős Sapphire karik is jobbak a többi gyártónál. A 79XX-es szériánál még az ASUS is jó volt, de utána már nem igazán. MSI szo-szo, Gigabyte meg mindig a legalja.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#41223) TechN7ne válasza Raggie (#41222) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Sapphire,HIS,XFX,PowerColor....
Mostani Asus kártyám is patika és minőségi.

DjDanee87

Nem csak egy hűtésből áll egy kártya ,azzal nem nagyon van gond, minden egyes alkatrésze silány az egész.

[ Szerkesztve ]

(#41224) Speed® válasza DjDanee87 (#41219) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

1080 szerintem túlzás, 1070/980Ti viszont igen jó vétel lehet, ha nem 4k a cél. Az 1080 egyszerűen túlárazott és tippre komoly bukta lesz rajta, amint kijön a Ti/TX Pacal.

Ami a feszkót illeti, örülök, hogy bejött a tipp. Általában MHz=mV formula beválik, de persze ez egyénileg eltérhet. Én megnézném, mit tud lehűteni VRM szinten és oda állítanám..tippre az 1200 benne van, de majd látod hol kezd el szarul skálázni. Ott már egyébként közel jár a 290hez tempóban, ami azért nem semmi :)

TechN7ne
Felesleges általánosítani..vannak bőven jól sikerült Giga cuccok..alaplap/vga fronton is. G1 nV karik, stb. A többi gyártónál is van hulladék bőven, ld. 280X/290 mizéria ASUSnál, stb.

[ Szerkesztve ]

(#41225) DjDanee87 válasza Speed® (#41224) üzenetére


DjDanee87
addikt

Nem akarom feljebb húzni 1100Mhz-nél a kártyát, akkor nézzem meg 1100mV-t a mostani 1200 helyett, hátha elég neki?

Azzal meg tisztában vagyok, hogy nagy bukó lesz a GTX1080, de így volt ez a 7970nél is, illetve minden egyes csúcskategóriás VGAnál. 150e volt a 7970, most el lehetne adni talán 30-40e körül ha jól sejtem. De nem cserélem gyakran szóval nem zavaró. Ráadásul 1440p-ben ha szeretnék 100 FPSt jó grafikán legalább (monitor tud 165Hz-et is akár), ahhoz már nem árt az 1080 szvsz. 7970 is húzza majdnem 4 és fél évig, ez lesz a terv a köv kártyával is.

Az nemtudom mennyire működőképes összehasonlítás, de ha összeszorzod a 4K felbontás 8,3M pixel 1440p meg csak 3,7M. De ha a pixelek számával egyenesen arányos a teljesítmény (ezt nemtudom) akkor 4K@60Hz még kevesebbet is kér mint 1440p@144Hz.

[ Szerkesztve ]

(#41226) Speed® válasza DjDanee87 (#41225) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha nem akarod feljebb húzni, akkor ahogy írod, a feszt megpróbálhatod lejjebb vinni. Nem feltétlenül 100mVal elsőre, én 25mVonként mennék lefelé tartóstesztekkel karöltve. Aztán ami az utolsó stabil értéknek bizonyul, akár mehet is a BIOSba, hogy ne kelljen állandó 3rd party progizni..mondjuk nem az a típus a karid, amit alulfeszelve szokás használni :) A GPUban meg ami benne van 1.2V körül, az nyugodtan használható, ahol stabil..de ez csak az én véleményem, jópár Tahiti után :)

Hosszútávon nyilván jó lehet a maxipacal..csak durván el van árazva, annyit nem tud, amennyivel veri az 1070/980Ti párost. A helyedben nem hamarkodnám el, mert ha kijön a teljesértékű pacal, az 1080 mélyrepülésbe kezd (ld. még TX vs. Ti 980).
Nagyjából stimmel a matek, de azért nem ilyen egyszerű. Mindenesetre 1440p+Gsync jó dolog, szeretni fogod..még ha nem is 144Hz lesz fixen.

(#41227) Petyyyyy válasza Speed® (#41226) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Alulfeszelésnél is figyelni kell. Párszor én is lejjebb vettem és olyankor volt is fps dropom, de cserébe egy árva fokot nem nyertem vele. Azóta viszont nincs ilyen gond és inkább nem figyelem az OSD-t.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#41228) Speed® válasza Petyyyyy (#41227) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nyilván, a tesztelés alap :K

(#41229) Cifu válasza Raggie (#41222) üzenetére


Cifu
nagyúr

@Raggie: Az AMD kariknál a Sapphire az egyik legjobb gyártó mindig. A Toxic és Vapor-x kártyák egyszerűen csak a legjobbak a piacon, de a "sima" custom hűtős Sapphire karik is jobbak a többi gyártónál.

Nem tudom, az, hogy a 7950 OC Twin-X hűtésének mindkét ventije hamar felhangosodott, és 3 év alatt teljesen megadta magát... nos nálam nem ezt jelzi. Lehet, hogy a későbbi sorozatokba már jobb hűtőventit pakoltak, de van MSI GTX460-am, ami a mai napig tök jól elvan a gyári hűtésével, pedig lassan 7 éves, hozzá képest a Sapphire hűtése egyszerűen silány... :U

@DjDanee87: 150e volt a 7970, most el lehetne adni talán 30-40e körül ha jól sejtem.

Én le vagyok döbbenve azon, hogy 40 felett vannak a 7970-esek, sőt, van, aki 60-ért adná. Teljesen elborult dolog. Persze tény, hogy az új kártyák tömeges megjelenéséig és polcon való elérhetőségéig így lesz. De utána lezuhan a zérus szintre...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41230) Speed® válasza Cifu (#41229) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Amíg kényelmesen elég 1080Pre a 7970/280X (sőt, a 7950/280 is), ill. olyan árak vannak boltokban amilyenek, igazából semmi nem indokolja az áresést.

(#41231) Raggie válasza Cifu (#41229) üzenetére


Raggie
őstag

Lehet kifogtál egy rosszabb példányt. Nekem a Dual-X 7950 OC-m mai napig tökéletesen végzi a dolgát. 1100-re húzva sincs sohasem 60 fok fölött a GPU.
Az igaz, hogy a Dual-X 79XX szériahibája, hogy berezonál gyakran a hűtő műanyag háza, de egy kis gumidarabbal megoldható a probléma. Ez valóban sokakat zavar, de ez annak az egy custom hűtésnek a hibája.

A GTX 460-ashoz ne hasonlítsuk, aminek kb 25-30 %-al kisebb a TDP-je, tehát egy jóval egyszerűbb hűtés is megteszi a dolgát rajta... :)

Clint Eastwood FTW

(#41232) Cifu válasza Raggie (#41231) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az, hogy az egyik venti konkrétan megállt 2,5 év után, az nem függ attól, mennyi a kártya TDP-je. Az azt mutatja, hogy gyenge minőségű ventivel szerelték...

Az MSI GTX 460 pedig azért jó összevetési alap, mert ennyi idő után is működik, pedig a 7-ből 4 évet 7/24-ben ment, míg a Sapphire Radeon 7950 OC esetében ez nem volt általános (voltak ilyen időszakok is, de nem ez volt a jellemző)...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41233) TechN7ne válasza Cifu (#41232) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem minden a hűtés ,nálam a fő szempont a kártya minősége és felszereltsége , van sok gyártó aki a hűtést megcsinálja kiválóra a többire meg sz@rik,mint pl. a Giga kártyák.

Én elöszőr a kártya nyákját elemzem és csak utána a hűtést.
Magasan a legjobb AMD gyártó a Sapphire.

[ Szerkesztve ]

(#41234) Raggie válasza Cifu (#41232) üzenetére


Raggie
őstag

Még mindig úgy gondolom, hogy kifogtál egy rosszabbul sikerült példányt és azért történt ez. Más jó tapasztalatod MSI AMD karikkal vagy más rossz tapasztalatod Sapphire AMD karikkal van? Csak mert akkor ebből az egy-egy esetből ne általánosíts! :)

A 24/7 menet meg nagy valószínűséggel nem a VGA terhelésével telt leginkább szóval a ventillátor élettartamában nem igazán számít. Természetesen ez csak feltevés, javíts ki ha videót rendereltél vag bitcoin-t bányásztál a GTX460-al.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#41235) Recipro


Recipro
tag

sziasztok! lehet nem ide tartozik akkor bocsássátok meg ezt nekem!

de régebben emlitettem hogy szervizbe küldtem Telemat kft hez MSI R7970 emet..

azt szeretném kérdezni talán lassan majd hívnak milyen kártyát kérhetnék cserébe? mert mondták biztos fel fogják ezt ajánlani
nem akarok se túl pofátlan lenni se gyengéd :DD

(#41236) Cifu válasza TechN7ne (#41233) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez nézőpont kérdése. A kártyát tönkremenetelének elsődleges oka általában a túlmelegedés. Innen nézve a hűtés bizony nagyon is fontos. Fájdalmas tapasztalatom e téren a Radeon HD 4870X2 esete, amely elég forrófejű volt, és 2 év alatt meg is döglött - esélyesen a túlmelegedésre visszavezethetően

Én például ezért is vagyok mérges a Sapphire-ra, mert a gyári hűtéssel tuning mellett 73--81°C körül mozgott a VRM-ek hőmérséklete, most a gyári ventiket (és a hűtés borítását) leszedve, a gyári hűtőbordára két 12cm-es Akasa ventit heftelve ugyan abban a házban, azonos feltételek és tuning mellett is jó 20-25°C-ot esett (a GPU-é csak minimálisan csökkent). Ami elég komoly tényező, főleg, hogy egy nagyságrenddel csendesebb is lett.

Nem, nem minden a hűtés, de én például igyekszem a jó hűtéssel szerelt kártyákat választani, mert nem éri meg az olcsóbb hűtésű kártyát megvenni, ha utána 1-2 évvel már cserélheted is le a gyári hűtést, vagy heftelhetsz rá saját megoldást, mivel a gyári hűtés hulladékra sikerült.

A probléma az, hogy nem lehet ma már előre semmit sem megmondani, volt idő, amikor az ASUS elég igényes volt, aztán meglepetésemre bizonyos szériáknál kiderült, hogy nagyon nem sikerült az ASUS-nak összehozni... Emiatt mondom, hogy kár itt gyártókra bármit is mondani. Lehet mindegyiknek jobb és rosszabb desingja, szériája, szóval mindig az adott szériát / családot érdemes csak nézni...

@Reggie: Én a saját példámat hozom elő. Most jöhetnék a haver vagy ismerős ilyen meg olyan kártyáival, meg hogy más mit írt, én a saját tapasztalatomat tudom leírni, és azt, hogy amióta PC-m van, igyekszem a megfelelő szellőzésre, hűtésre odafigyelni.

Az adott GTX460 hol le volt terhelve (játéknál), hol csak idle futott, de ettől még a lényeg, hogy a hűtőventije forgott folyamatosan. A Radír 7950 hűtése messze nem ment annyit, mint a GTX460-é, és az még most is csendesen teszi a dolgát. Mondj amit akarsz, nehéz elhinni, hogy ha a Sapphire hűtésében igényes ventik lennének, akkor 2,5 év után az egyik, 3 év után a másik is megadná magát...

@Recipro: A kérdés inkább onnan kezdődik, hogy Ők mit ajánlanak. Erről már írtak korábban páran. Szélsőséges esetben, ha egyik felajánlott kártya sem tetszik, akkor visszakérheted a vételárat.

Szerintem egy RX480-at kérj. :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41237) szacsa33 válasza Recipro (#41235) üzenetére


szacsa33
tag

Nem kérdés,RX480-at. :D
Ha szerencséd van addig már csak el húzzák neked a cserét.

szacsa

(#41238) AeSDé Team válasza Recipro (#41235) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Nekem iPonnál van bent a kártyám másfél hónapja, és eddig még nem kaptam egy emailt sem. Most hogy jönnek az új kártyák inkább nem reklamáltam, kivárok még pár hétig és majd ha lesz RX 480 akkor zaklatom őket hogy mi a helyzet.
Ez így szerintetek mennyire jó ötlet, bejöhet a dolog? Arra is gondoltam hogy ráfizetek egy 1070-esre de sajnos iPonnál iszonyat ára van még.

(#41239) TechN7ne válasza AeSDé Team (#41238) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nagyon jó ötlet, csak határozottan tessék csak! :K :))

(#41240) Raggie válasza Cifu (#41236) üzenetére


Raggie
őstag

Természetesen én is csak a saját 2-3-4 példámmal tudok élni, ami szögegyenest az ellenkezőjét mutatja annak amit te tapasztaltál. Nos, engedtesse meg nekem azt ég, hogy ellentmondjak neked ha nekem más a tapasztalatom. Nyilván elhiszem azt is ami veled történt, csak azért írom le az én tapasztalatom, hogy esetleg más ne csak a te negatív tapasztalatod alapján döntsön. Ennyi. :) Písz.

Egyébként, ha mutatsz egy Vapor-X vagy Toxic szériát a Sapphire-től, ami tényleg nem jó akkor tényleg meginog a "feltétlen" bizalmam bennük, de szerintem ilyet nem fogsz találni. :)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#41241) csakdzsó


csakdzsó
tag

Sziasztok!

Most egy 14cm-es Nanoxia Deep Silence 1100 fordulatú ventim van és keveslem a légszállítását Grózi,van olyan alternatíva ami több levegőt szállít a pc házba,hasonlóan minimális zaj mellett?Ár mindegy,lehet drága is.
tipp:
Például Noiseblocker eloop stb...vagy ez csak bordára jó?

Vagy valami Be Quiet?

[ Szerkesztve ]

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#41242) csakdzsó


csakdzsó
tag

Elnézést,rossz helye írtam...

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#41243) Recipro válasza szacsa33 (#41237) üzenetére


Recipro
tag

kérhetnék komolyan rx480 at? :DD nem küldenének el a .......?
van rá esély hogy kapjak? :D

(#41244) Coolmat válasza Recipro (#41243) üzenetére


Coolmat
őstag

Üdv!

Visszaolvasva hasonló cípőben járok mint te, hétfőn adtam le szervízbe a Lightning-omat, legkisebb terhelésre is 100%-ra felpörög a venti, ~80 fokig felmelegszik a GPU, aztán fagy, alapfeszen és underclockolva feszt csökkentve is). Fogtam is a fejem, mert pont most akartam meghirdetni aprón, 2 hete még 50k-ért mentek a 7970-ek, most meg 37-ért vannak fent Lightning-ok :(

Neked mióta ülnek rajta és milyen hibával? Ha cserélik, akkor az a kérdés, hogy milyen áron számítják be a 7970-et, amennyiért vetted, vagy az utolsó ismert ára?

(#41245) Recipro válasza Coolmat (#41244) üzenetére


Recipro
tag

azt tudom hogy kötelesek annyiba számolni amennyiért te vetted :)

nekem a bajom az volt vele hogy sokszor grafika hibákat produkált meguntam és beküldtem de előtte Overkill :D

feszt mindent fullra toltam gta 5 közbe utána szörős fánkal kemény hibákat csinált de 90 foknál így is megállt nem lehet kinyirni nagyon bírja felvettem videóra a hibát és ki írtam egy cd-re

most van vent lassan 3 hete.

én egy RX480 at kérek ha tényleg lehet :D ha nem akkor egy GTX 970 megelégszem.

(#41246) Coolmat válasza Recipro (#41245) üzenetére


Coolmat
őstag

Na ez a probléma, hogy aprón vettem ~1,5 éve, és csak garanciapapírom van hozzá a Telemat-hoz (így is átvették szó nélkül javításra, azt mondták felküldik a nagykernek).

Jó lenne egy RX480 szó se róla, de szerintem ne éld bele túlságosan magad, nehogy aztán csalódás érjen. Én annak is örülnék, ha visszakapnám hibátlan állapotban viszonylag hamar a kártyát, és elpasszolhatnám még értelmes áron, majd beruháznék egy RX470-re (annak a teljesítménye 7970/280X körül várható az előzetes infók szerint, Full HD-ra nekem untig elég, DX12-ben kicsit talán jobb is lesz alacsonyabb fogyasztással).

(#41247) Cifu válasza Coolmat (#41246) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én annak is örülnék, ha visszakapnám hibátlan állapotban viszonylag hamar a kártyát

Ebben ne bízz, én még nem láttam olyat, hogy gariba leadott cuccot 30 napnál hamarabb visszakaptam volna... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41248) Recipro válasza Recipro (#41245) üzenetére


Recipro
tag

nagyjából tudom a jogaimat én vissza nem kérek 7970 et sok a gond vele elég volt :)

vagy adnak értelmes karit vagy kérem a pénzt amennyiért vettem :)

(#41249) szacsa33 válasza Recipro (#41248) üzenetére


szacsa33
tag

Először nekem is akartak adni egy 2GB-os 380-at helyette de nem fogadtam el.
Aztán kérdezték mit szeretnék akkor,mondtam levásárolnám.De vissza is utalták volna.
Levásárláskor a számlán szereplő összeget veszik figyelembe ez benne a jó.
Én vettem egy monitort úgy hogy egy kicsit rá kellett fizetnem.
Ha addig nem háborgatnak és lesz már 480 akkor szerintem.....Mindegy mire vásárolod le.
Ez nem kártyacsere,ez levásárlás.Cserét csak akkor vagy köteles elfogadni ha ugyan azt a típust tudják adni.
Gondolom nem erre vágynál. :F

szacsa

(#41250) TechN7ne válasza szacsa33 (#41249) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

De jó lenne ha az enyém is meghalna ,nem tudtok vlmi jó tippet hogyan lehetne kinyírni? ;]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.