Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41601) Speed® válasza Recipro (#41600) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Lol..ez a kép komoly hivatkozási alap nála? Azosztigen.
Röpke ~1.5Xes tempót diktál a 950hez képest az 280X..
A kérdése irreleváns, semmi köze az ügyhöz..üsd őket.
470/1060-3G..mindkettő jó lenne, de ebből vita/kp lesz.

(#41602) Goldguy


Goldguy
tag

Hello!

Van pár kérdésem a videokártyámról (Asus HD7950 DC2T V2).

A GPU-Z adatainál melyik feszültségeket és áramerősségeket kell összeszorozni, hogy megkapjuk a fogyasztást?

A 12V-nál mennyi eltérés fér bele? Nekem tuning után GPU-Z szerint lement 11.63 Voltra.

VRM hőfok meddig mehet fel? 84 fok még elmegy?

[ Szerkesztve ]

(#41603) mycso válasza Recipro (#41600) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ez az email nem semmi. Szépen valós indokokkal alátámasztva. :DDD

Szerintem, csak úgy poénból küldte ezt az emailt. Egy "mérnök informatikus, üzletvezető" úr, komolyan csak nem írna ilyen botorságokat.

Mod.: (#41593) Recipro: én is ilyet és így kaptam " felújított asus, amire a régi kártya garanciája folytatódik". Bár nekem akkor és ott, tökéletesen megfelelt. (Msi lightning be --> asus matrix rog)

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#41604) Recipro


Recipro
tag

hali, van egy Asus r9 280x em (az az 7970) azért is írok ide.. azt szeretném kérdezni hogy MSI afterburnerrel

Core voltage 1144 mv ezt mennyire vihetem le hogy növeljem az élettartamot?

illetve a memoria 1500 Mv van lejjebb nem lehet vinni és 1600mhz fut amit én kétlek mert a másik mér 1500mhz is hibázott.

(#41605) Speed® válasza Recipro (#41604) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szóval 280X lett végül..?

Ugyanaz vonatkozik erre is, mint az összes Tahitire..amúgy mi honnan tudjuk, a te példányod meddig/mit bír..? Neked kell kitesztelned :U 1600as RAM..ASUSék szerint okés..gyakorlatilag nem hiába a sok artifactos panasz..ha kímélnéd, vedd vissza, sokat nem befolyásol összteljesítményben.

(#41606) Recipro válasza Speed® (#41605) üzenetére


Recipro
tag

igen mert fogyasztó védelem elmondta első 2 évben tudtam volna valamit tenni 3. év már gyártó szabja meg ha azt mondják kb hogy adnak egy gt430 at akkor ezvan.. nemtudnak mit csinálni..

igen sok az artifact de még nem volt nála.. vissza veszem 1400-1500 ra majd GPU Voltaget akartam megkérdezni mennyire vehetem vissza hogy ne legyen még gond vele 1070MHZ a gpu megy amúgy..

1144 a core voltage most. (egyébként az MSI legalább levolt hűtve rendessen memoria szempontból itt meg nincs :D meg az 29 fokról indult ez a szerencsétlen meg 35 de gta 5 közbe 66% fan mellett 54-55 foknál megáll

[ Szerkesztve ]

(#41607) Speed® válasza Recipro (#41606) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Erre volt esély..rosszul így sem jártál. Viszont a garanciaidő megújult..?

GPU feszt amíg stabil..RAM meg mehet 1500on nyugodtan.

Idle érték attól függ, ha mellé halk, nem vészes. VRM?

(#41608) TechN7ne válasza Recipro (#41606) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Kártya állapota milyen ,új?
Garancia telibe újraindúlt?

Melyik Asus 280X ,TOP verzio?

[ Szerkesztve ]

(#41609) Recipro válasza Speed® (#41607) üzenetére


Recipro
tag

nem csak hosszabbodott sajnos...
vitatkoztam nagyon sokat velük de igazuk lett... hát ez van a VRM az Furmark alatt 40-55 fok közt van az jó bőven.

viszont most néztem meg kicsit jobban ez normális hogy gpu z szerint meg furmark is irja VDDC 130Amperen van felugrik 191 Amperra hirtelen 66 amper ez normális? :O

ez a fajta lett egyébként [link]

[ Szerkesztve ]

(#41610) windlord válasza Recipro (#41609) üzenetére


windlord
őstag

Ne keseregj kollega, rosszul azert nem jartal!
Lehetett volna ez csunyabb is boven, sajnos...

(#41611) Recipro válasza windlord (#41610) üzenetére


Recipro
tag

ígyvan ez jogos, majd eladom elvileg egy helybéli srácnak 65 ért :DD

(#41612) Speed® válasza Recipro (#41609) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mire fel..? Nem javítás történt, új kártyát kaptál.

Furmarkot felejtsd el sürgősen ezzel a típussal.
Valley XHD profilban bőven elég a hűtést belőni.
VDDC monitorozva van ugyan, de nem sokat ér.
Én nem szoktam vele foglalkozni, bírja és kész.

Ki az a jóképességű, aki 65ért venne 280Xet :S

(#41613) Recipro válasza Speed® (#41612) üzenetére


Recipro
tag

énis megkérdeztem mire fel! de ha 2 évben lett volna max a kártya akkor így is történt volna de 3. évben volt már sajnos és a fogyvéd is mondta hogy gyártó szabja meg teljes mértékbe az ő kezük nem ér idáig... :(

(#41614) TechN7ne válasza Recipro (#41613) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ez nem így működik ,de mind1!

(#41615) Recipro válasza TechN7ne (#41614) üzenetére


Recipro
tag

tényleg ezt mondták a fogyvédők is pedig beszéltem vagy 10-el de tényleg :D sajnos szívás de ezvan nemtudok mit csinálni

(#41616) tipuka


tipuka
addikt

Sziasztok!

Kérlek segítsetek megoldani egy problémát, VGA-hoz is kapcsolódhat a dolog, gondoltam ide is írok.
Először is nem tudtam most a több topik közül melyikbe írjam, így, ha esetleg elirányítanátok beírok oda is. Az azonnali kérdések topikba már írtam. :)
Típus szerint amikről beszélek: 1. mostani VGA, 2. régebbi VGA, monitor, tv, 2 méteres HDMI-HDMI kábel, fórumon ajánlott márka
Le szerettem volna volna cserélni a DVI-DVI kábelem HDMI-HDMI-re, mondván van a monitoron is és a VGA-n is ilyen bemenet, illetve a héten szeretném leváltani 1070-esre a VGA-m és azon is van ilyen bemenet.
Ma megjött a HDMI-HDMI kábel, összedugom, bekapcsolom és azt látom egy félikonnyi(alul a tálcából) nem látszódik a képből mind a 4 irányból. A vga driverben összébb húzom, hogy lássak mindent, de akkor meg homályosabb a kép, mert akkor meg összenyomom azt 1920x1080-at ugye....
Utána szétnézek a fiókban, találtam egy DVI - HDMI kábelt és ugyanaz az eredmény (korábban nem használtam a kábelt, még új). Vissza a DVI-DVI kábelt, megy szépen minden.
Utána rákötöttem a TV-re is, mert azon is van HDMI bemenet. Ugyanezeket eljátszottam a HDMI -HDMI kábellel és HDMI- DVI kábellel, de ugyanazt a rossz eredményt kaptam (ellenőrzés képp mivel DVI bemenet nincs rajta, VGA - DVI -al néztem meg és azzal minden rendben van). Utána megnéztem ezt egy másik géppel is, amiben egy másik régebbi VGA van, de van rajta HDMI és DVI bement is. Ugyanezt végig játszottam a tv-vel monitorral és a kábelekkel, ugyanazt az eredményt kaptam végig.
Most vagy a driverekkel van baj mindkettő gépen, vagy a vga-kkal vagy a megjelenítőkkel vagy a kábelekkel vagy nem tudom már, fél nap ezekkel játszadoztam. Előre is köszönöm szépen a segítséget, ha valami nem tiszta, állok rendelkezésetekre! :R

(#41617) tipuka válasza tipuka (#41616) üzenetére


tipuka
addikt

DVI - I (dual link) bemenetet használok pontosabban, az lemaradt :) DVI - D csak digitális jelet továbbít.

(#41618) Speed® válasza tipuka (#41616) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

GPU méretezés részen keresgélj a driverben, ott lesz az igazság.

(#41619) tipuka válasza Speed® (#41618) üzenetére


tipuka
addikt

radeon beállítások -> kijelző -> van ott egy csúszka" HDMI méretezés" címen, ezt állítgattam méretezéskor. Ha 0%_on van ,akkor éles a kép van körbe ez a levágás. ha a csúszkát úgy állítom kb 4%-ra, hogy minden látszódjon az asztalon, akkor meg homályos a kép. a leírásban pont ezt állítgattam, semmi más ilyesmit. csak azt nem írtam még pluszba az amúgy is hosszú mondandómba :)

[ Szerkesztve ]

(#41620) zarew


zarew
senior tag

Én is a tv vel küzdök mint tipuka! Az új tv-re ami 4-k s hdmi vel kötök a kártyáról Van ez a radeon beállítások, de az az eyefinity re való. A winfosos (10 ) képernyő beállításokkal meg ha másolom a képernyőt elég ramatyul néz ki. Tudom, ez a kártya nem tudja a 3840x2160 felbontást de hát a tv músor is csak 1920 x 1080 és az működik. De hiába állítom erre a kijelző felbontását az sem működik. Mi a megoldás? Jó lenne WOWS - ozni az 50" oson.

(#41621) Speed® válasza tipuka (#41619) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A TVn nincs opció, ami erre vonatkozik..?

zarew
Kábel 1.4? Az se mindegy..amúgy elvileg az 1920x1080at belőve a felskálázást meg kéne oldja a TV, nem?

[ Szerkesztve ]

(#41622) tipuka válasza zarew (#41620) üzenetére


tipuka
addikt

én a monitorral szeretném használni, nem a tv-vel, csak megnéztem tv-vel is, hogy mi újság még is... :)

(#41623) zarew válasza Speed® (#41621) üzenetére


zarew
senior tag

A tv leírása azt mondja, hogy mindent a pc vezérel. Nem tudom milyen a kábel de a hd re biztos elég.
Ezen agyalok én is hogy a felskálázásnál lehet valami bibi. Olyan a kép.mintha csillámporral lenne beszórva,és folyton el- el megy a tv-n a kép aztán visszajön. Ha sokáig hagyom vajúdni kiírja nem megfelelő formátum. A kábeleknél amúgy írják mit tud?

(#41624) tipuka válasza Speed® (#41621) üzenetére


tipuka
addikt

nem találtam erre szóló beállítást, amin módosíthatnék, meg csak próbaképp volt a tv rádugva, hogy hátha rájövök mi a bibi, a monitort szeretném használni. mindent linkeltem is az elején az írásomnak amikkel rendelkezek. :K jó lenne megoldani, holnap vagy maximum szerdán venném a GTX1070-est, amin nincs DVD-I aljzat, csak DVI-D ! :R

[ Szerkesztve ]

(#41625) zarew válasza zarew (#41623) üzenetére


zarew
senior tag

És jesszzz ! A gépház-speciális megjelenítési beállításoknál, az adapterbeállítások megjelenítésénél, mivel felraktam a 4k felbontásra, a frissítést levette 30Hz váltott sorosra és úgy hagyta. most felraktam hd 60Hz re és jó lett!

(#41626) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Tipuka!

Monitor drájver van fent?

Amit már itt javallottak: Fő oldalon (kis házikó), Beállítások, Radeon speciális beállítások. Itt bejön a régi beállító felület (már ami megmaradt belőle) Ahol el lehet követni galádságokat. Ha az sem segít...

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#41627) tipuka válasza Gróf... (#41626) üzenetére


tipuka
addikt

Fent van a monitor driver igen.
Én körülnéztem még egyszer, de egyszerűen nincs mit állítani. GPU méretezést és a méretezési módot is nyomogattam, hátha.. , de nem csinált semmit.
Mutatok 2 képet, 200 kb, nem eszi meg a mobilnetet.

[ Szerkesztve ]

(#41628) Gróf... válasza tipuka (#41627) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Elolvastam mégegyszer figyelmesen az első bejegyzésedet. Azt, hogy a tv rosszul jeleníti meg, ugorjuk át. A monitor menüjében keresgélj valami képméretezésre utaló menüpontot. Nekem ugyan LG van, de van benne ilyen (csak épp nem a HDMI-hez, hanem a D-sub-hoz)
Persze ez is csak találgatás!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#41629) tipuka válasza Gróf... (#41628) üzenetére


tipuka
addikt

Köszönöm szépen a segítséget.
Meglett a probléma, a monitor a ludas, nem a kábel, nem a VGA. De most ezért nem cserélek monitort, veszek 980 Ti -t az 1070 helyett, azokon DVI-I van. :) Úgy is kb hasonlóan jó tudásúak a VGA-k. Amúgy is terveztem venni egy IPS paneles monitort, elég sokon van már DP aljat, pár hónap múlva veszek azt is.

[ Szerkesztve ]

(#41630) windlord


windlord
őstag

Tudom, hogy nem teljesen a topic témája, de:
Szeretném cserélni a Sapphire DualX 7970 -em...

Olvasgatom, hogy az RX 470 -ek jöhetnek szóba mint ár\érték.
Abból melyik lehet a jó?

(#41631) Speed® válasza windlord (#41630) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Akkor már 480/4G..vagy 1060\3G, ha elvagy annyi vRAMmal..a 470 szerintem nem annyira hűha :U

(#41632) windlord válasza Speed® (#41631) üzenetére


windlord
őstag

Varok meg egy-ket honapot es meglassuk.
Ahogy olvasgatom a 470\480 topicjat latszik, hogy neha 470 arara arazzak a 480at.

(#41633) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Sziasztok!
HD7970-DC2T-3GD5 VGA-n hány HDMI kimenet van?
Jelenleg az első DVI csatiba van a HDMI(-re) átalakító adapter, amin keresztül van összekötve a monitorral.
Viszont szükségem lenne még egy HDMI kimenetre. Ha a másik DVI csatiba is teszek HDMI adaptert, akkor onnan is működni fog a két HDMI kimenet egyszerre?
No, mert az adatlapon ezt látom:
Csatoló:
DVI kimenet: 1 db (DVI-I), 1 db (DVI-D)
HDMI kimenet: 1 db (az 1 DVI- HDMI adapterrel )
Kijelző csatlakozója : 4 db (Normál DP)
HDCP-támogatás: van
Az világos, hogy az "1 DVI- HDMI adapterrel" csak egy HDMI kimenetem lehet, no de esetleg kettővel??

-= Pancsermeste® =-

(#41634) Levente07


Levente07
tag

Hali

Valaki próbálta a 7970-el a fifa 17 demót? Milyen felbontást tud nálatok? Nekem sehogy se jó...

(#41635) TechN7ne válasza Levente07 (#41634) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nekem Full max. grafikán hasít (R9 280/7950) !

(#41636) Levente07 válasza TechN7ne (#41635) üzenetére


Levente07
tag

Milyen dpi vérrel?

(#41637) Levente07 válasza TechN7ne (#41635) üzenetére


Levente07
tag

Milyen driverrel? Bocsi a t9 belenyúlt

(#41638) Hannibhál válasza Levente07 (#41637) üzenetére


Hannibhál
őstag

nekem eggyel régebbi van(asszem 16.1.3as talán) s azzal megy a monitorom felbontásán maxon 4szeres msaa-val stabil 60fps-el, 50% gpu kihazsnáltság mellett

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#41639) koni016


koni016
tag

Üdv!
Az ilyen tipusú vidkarin hogyan kell engedélyezni a mini displayportot? Vettem egy mini displayport-Hdmi adaptert [link] de nem akarja megjeleníteni a képet.
Eddig úgy csináltam hogy a vidkari Hdmi csatlakozójára kötöttem rá a tv-t mivel azon csak hdmi van, a monitort meg a dvi csatlakozóra de úgy nagyon fakó a kép. Úgy akarom megcsinálni hogy a monitort is hdmi kábellel tudjam összekötni, de csak 1 hdmi csatlakozó van a kártyán.
Eddig annyit értem el hogy amikor a tv-t dugom rá az adapterre akkor pittyen egyet a gép, de sehogy se tudom beállítani hogy kép is legyen.

(#41640) Raggie válasza koni016 (#41639) üzenetére


Raggie
őstag

Tudtommal nem kell engedélyezni semmit! :)
Ott valami más kompatibilitási probléma lesz.

Clint Eastwood FTW

(#41641) Giot


Giot
addikt

Sziasztok!
A gépembe került egy 7970 Ghz edition VaporX vga. Meglepően zajos ingame, fujtat rendesen. 70c° tartja. Van aki használ ilyen vgat? Újrapasztáztam (mx2) de nem sokat javult.
Vagy tudjam be annak hogy nagyétvágyú? El kell valahogy tüntetni a hőt?
Esetleg a referenciák mennyire zajosak, még rosszabb?

[ Szerkesztve ]

(#41642) koni016 válasza Raggie (#41640) üzenetére


koni016
tag

Ja, valószínű.
Esetleg tud valaki valami másik megoldást, hogy a monitort meg a tv-t is rátudjam kötni hdmi-vel vidkarira?

(#41643) Raggie válasza koni016 (#41642) üzenetére


Raggie
őstag

Az lehet segítene, ha megírnád milyen kártyád van pontosan! :)

@(#41641) Giot: A ház szellőzése mennyire hatékony? Hiába hűti le jól a kártyát a hűtő, ha a meleg levegő benn reked a házban.

Clint Eastwood FTW

(#41644) koni016 válasza Raggie (#41643) üzenetére


koni016
tag

AMD radeon HD 7970
Van rajta egy Hdmi, 1 dvi meg 2 mini displayport.

(#41645) Raggie válasza koni016 (#41644) üzenetére


Raggie
őstag

Azt olvastam máshol a neten, hogy ehhez aktív miniDP-HDMI adapter kell. A tied meg lehet hogy nem aktív. Nézd meg a specifikációjában.

Clint Eastwood FTW

(#41646) koni016 válasza Raggie (#41645) üzenetére


koni016
tag

Sajnos a papírján nincs rajta, de kizárásos alapon akkor passzív lehet.
Remélem az aktív adapterrel már működni fog, mert nem akarok azért másik vidkarit venni hogy legyen rajta 2 Hdmi bemenet :D

(#41647) Raggie válasza koni016 (#41646) üzenetére


Raggie
őstag

Egyébként ha neten rendelted az átalakítót, akkor 8 napig visszaviheted és vissza is adják az árát. Így rendeld mindenképp az aktívat is és akkor nincs mitől félni mert ha azzal sem megy max visszaviszed.

Clint Eastwood FTW

(#41648) koni016 válasza Raggie (#41647) üzenetére


koni016
tag

Neten rendeltem a pcx-ről. Csak postázni tudnám, fogalmam sincs mennyi lenne a postaköltség

(#41649) Giot válasza Raggie (#41643) üzenetére


Giot
addikt

Hatékony. :)
Oldalról egy 14cm-es noctua lélegezteti közvetlen. Előlről egy 14 és egy 12es. A használt levegőt pedig egy 12-es szipákolja. Felül perforált a házikó.
Mikor terhelés nincs gyorsan hűl a vga. Gyárilag 1050mhz-en dolgozik a GPU gondolom ez is hozza a forrófejűséget.
Hanem mi a helyzet a referenciával? Mennyire zajosak?

(#41650) Speed® válasza Giot (#41649) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

70°C mióta sok..? Ha hangos, lazíts a vezérlésen, ill. nézd meg mennyi alulfeszt bír mellé..de a 70°C egyáltalán nem sok.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.