Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41251) Recipro válasza szacsa33 (#41249) üzenetére


Recipro
tag

a gond az nekem hogy a gari papiron rajta van egy nagyon hosszú sorozatszám ugye :) az alapján tudjak ők mindent nézni...
de a számla nincs meg de szeritnem így is meglehet oldani nem?

(#41252) Recipro válasza TechN7ne (#41250) üzenetére


Recipro
tag

MSI afterbuner elmelj orajeleket és feszültséget burtálissan és ventik fordulatszámát teljessen vedd le hamar meglesz :)

(#41253) TechN7ne válasza Recipro (#41252) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Égésre nem jár a gari.... ;]

(#41254) Recipro válasza TechN7ne (#41253) üzenetére


Recipro
tag

nem fog megégni :DD de sérülni fog és hidd el elfog halálozni :)

(#41255) Raggie válasza Recipro (#41252) üzenetére


Raggie
őstag

Nem ajánlanám... A gariztatók sem hülyék ám.

Clint Eastwood FTW

(#41256) Cifu válasza TechN7ne (#41250) üzenetére


Cifu
nagyúr

Talán még HWSW fórumában volt ezer éve egy hasonló eset, ha jól rémlik még a szép emlékű Carrera számtech bolt esetében. A fórumban kérdezgette a srác, hogy lehetne a videókártyáját kinyírni. Kapott is egy jó kis javaslatot. Majd amikor a ment a boltba, a gariztató srác letette elé a kinyomtatott fórumbejegyzést, hogy Ő ezt bizony nem fogja elfogadni, le is út, fel is út... ;]

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41257) Recipro


Recipro
tag

:DDD :DDD :DDD :DDD

ez egy megoldás hogy lebukott de hogy venné észre bárki más hogy a kártya nagyon húzva volt ? nem égett ki semmi rajta nem füstölt el működik csak kép hibákat produkál :D

így csak elfogadják neki :D

sőt ha egy olyan vga-val csinálja ami direkt erre van tervezve mint egy MSI Lighting R7970?

[ Szerkesztve ]

(#41258) Alpi. válasza Recipro (#41257) üzenetére


Alpi.
addikt

Naja, csak nem gyári léghűtővel. Egyébként biztos tagadnák, hogy tuningra tervezték, ha ezzel jönnél elő gariztatásnál. :D

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#41259) Raggie válasza Recipro (#41257) üzenetére


Raggie
őstag

Úgy, hogy a gariztatásnál nem csak szemmel nézik meg a chipet! Tényleg azt hiszed, hogy ekkora hülyék?
Ilyen erővel mindenki aki kicsit is ért a hardverekhez egyszer kell csak VGA-t vegyen, mert gari idő lejárta előtt túlhajtja és kicseréli. NONO.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#41260) TechN7ne válasza Raggie (#41259) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az a baj ezzel a kártyával ,hogy húzva 1200/1250Mhz-re sem megy 70/71 fok fölé ,általában meg 1125 Voltagen 1100Mhz-en használom mert így is szinte mindennel max. -on tolom vele és 63 fok egy óra játék után is ,jól összerakta ez a fránya Asus. ;]
Szóval ez a kártya nem fog meghalni egyhamar ,de az igényeimet tekintve lehet nem is fogom lecserélni még egy jó darabig ,nekem 38k-t nevetve is megért garanciálisan.

(#41261) Speed® válasza TechN7ne (#41260) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tényleg nincs értelmes alternatíva róla normális keretek közt maradva árban..szóval amíg kiszolgál, használd elégedetten :K

Ezt a hogyan nyírjam ki témát meg sürgősen fejezze be mindenki pls..!

(#41262) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Szerintetek még mennyit érdemes várni mielőtt zaklatom a kereskedést? Már tűkön ülök. Az a baj hogy minden új cuccból még csak túlárazott referencia van, és még heteket kell várni mire elérhetőek lesznek a custom kártyák.

(#41263) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Na Hali

Mégis csak problémás a kártya,már az elején írtam ,hogy enyhe rezgést produkál a hűtés ,most nyomtam egy órát a Wach Dogs-ot és hirtelen felkeltette a figyelmemet a hangzavar.
A kártyának a hangja olyan lett mint egy traktor ,rögtön észrevettem ahogyan belenéztem a házba, egyik venti csinálja és ráadásul tőle rezeg az egész kártya ,készítettem róla videót is.

Video

HardverKer-hez szól a garancia ,van rá még kb. 5 hónap ,szerintetek cserélik ez miatt?

Szerk.: Mostanra kiléptem a játékból és a traktor hang nem múlt el,már egyfolytában csinálta kb. még félóra asztal használat melett ,mire feltőltöttem a videót és leírtam ezt a hozzászólást most hagyta abba...
Igazság szerint nem is érzem a rezgést egészségesnek, nem tesz jót az alaplapnak ,én így nem használom tovább a gépemben ... :F

[ Szerkesztve ]

(#41264) CirrMee válasza TechN7ne (#41263) üzenetére


CirrMee
addikt

HardverKer-hez szól a garancia ,van rá még kb. 5 hónap ,szerintetek cserélik ez miatt?

Ha reprodukálható a hiba ott is, javítás vagy csere.

Igazság szerint nem is érzem a rezgést egészségesnek, nem tesz jót az alaplapnak ,én így nem használom tovább a gépemben

A videón nem lehet olyan rezgést látni, amitől szétesne az alaplap, nem ütvefúró az. Ellenben a venti ha feladja a harcot (előbb-utóbb, gondolom kenőanyag hiánytól szenved), azt a kártya fogja megérezni.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#41265) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Nnnna! Úgy tűnik a 79xx kártyák ára lement az "ajándék" szintjére. Csak szépen kell csomagolni, hogy vissza ne utasítsa a címzett!: http://prohardver.hu/teszt/amd_radeon_rx480_8_gb_az_uj_nepkartya/osszegzes_ertekeles.html

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#41266) Cifu válasza TechN7ne (#41263) üzenetére


Cifu
nagyúr

Döglődik a venti. Elviekben ilyen miatt nem feltétlen kell cserélni, ám ez olyan hiba, amit "normálisan" nem lehet javítani. A regzés miatt annyira ne aggódj, de a venti közelgő halála miatt annál inkább.

Sajnos ez tipikusan olyan helyzet, amikor a bolt/szervíz hozzáállásán múlik, mi fog történni. Ha elutasítják a cserét, nem sok mindent tehetsz...

Miután ha leadod szervízbe, esélyesen eleve kezdődik az, hogy 30 napig ráülnek (akár elutasítják, akár elfogadják a felhozott problémát), én inkább azt csinálnám, amit a saját kártyámmal is csináltam: leszedtem róla a ventiket, és ráhefteltem 2db 12cm-es Akasa ventit.

@Gróf...: Aha, 100e Ft felett nyitott a 8GByte-os RX480. Szóval ajándékba még nem adják. Kb. kell egy hónap szerintem, mire a 4GB-os RX480 normálisan elérhető lesz, normális áron. Utána viszont drasztikus árszánkó következik a korábbi Radeon-ok (és Geforce-ok) terén...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41267) TechN7ne válasza Cifu (#41266) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Esetleg ha ráülnek pl. 30 napig,azzal az időszakkal meg is hosszabbodik a kártya garanciája?

Biztosan nem fogom módosítani a kártyát garancia időszakon belül,azért annyira hülye nem vagyok ,3 év van rá,3 évig ki kell szolgálnia a felhasználót probléma mentesen ,ahogyan új korában tette ,mostanra ez már nem így van....

(#41268) Speed® válasza TechN7ne (#41267) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az idő, amit bent tölt, hozzáadódik a garihoz. De azt azért megnézheted, nincs-e kilazulva a venti csavar téren. Sőt, ha ki tudod buktatni, egy kis olajozás is megoldhatja a gondot.

(#41269) TechN7ne válasza Speed® (#41268) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nincs ki lazulva a csavar sehol,gyári állapotban van a kártya teljesen szép állapot , levettem most a vga támaszt is róla ami a házhoz járt, így is rezgeti a kártyát a venti egyre jobban és a hangja sem kíméletes.

(#41270) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Május 12-e óta tartó várakozásom a mai napon lezárult, és ezzel valószínűleg eltűnök eme csoda büszke tulajdonosai közül is.
Az iPon újabb (második) levelem hatására lezárta a bevizsgálást és a teljes vételárat visszatérítik :Y Most már csak azon kell agyalnom hogy mi legyen az utódja, és honnan szerezzem be azt :))

(#41271) TechN7ne válasza AeSDé Team (#41270) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Gratula!

Egyértelműen: RX480 4GB! :K

(#41272) AeSDé Team válasza TechN7ne (#41271) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Ha lehetne kapni akkor meg is venném. Azt hiszem jelenleg csak a referencia 8GB-os elérhető és azt is csak az iPon árulja, ők is jó magas áron.
Így viszont inkább GTX 970 / 980 / R9 390X-ekben gondolkozom, bár utóbbit nem vinné el a tápom szóval még az is kell mellé.
Pont olyan korszakot fogtam ki amikor türelem kellene mert zuhannak az árak és hetente jönnek ki a szuper ajánlatok, viszont ennyi IGP-zés után már nagyon nagy kedvem lenne visszaugrani a jelenbe valami jó kártyával.

(#41273) Raggie válasza AeSDé Team (#41272) üzenetére


Raggie
őstag

Pár hetet várj csak még és utána még mindig vehetsz olcsón 390(X)-et. De legalább megadod az esélyt, hogy kijöjjenek esetleg a custom RX 480-asok.

Addig kérj kölcsön valami havertól egy közép-alsó VGA-t. :D

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#41274) AeSDé Team válasza Raggie (#41273) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Már megtettem volna ha lenne :( Szóval marad a csodálatos Intel HD4000, és a várakozás :)

(#41275) TechN7ne válasza AeSDé Team (#41274) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Sztem is várj a normális 480 okra,4gb os elég belőle. :K

(#41276) Speed® válasza AeSDé Team (#41270) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Attól függ mennyi az annyi..én nem vagyok elájulva az RX480tól, nem várnék sokat rá..de ez egyéni vélemény.

(#41277) TechN7ne válasza Speed® (#41276) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

A HD79xx volt árából jobbat úgy sem kaphat, használtan 970 van de az nem annyira fejlett dx12 szinten.

(#41278) Speed® válasza TechN7ne (#41277) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha vételár, akkor lehet combos összeg is..de majd kiderül.

(#41279) TechN7ne válasza Speed® (#41278) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

2013 ban voltak 80k környékén (az enyém is annyi volt), ennél combosabb már hova lenne.... ,max. ha régebbi de akkor meg gari már nem lett volna rá.

[ Szerkesztve ]

(#41280) AeSDé Team válasza Speed® (#41278) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Bizony vételár volt, 113k :)
Ebből gazdálkodom, várok még pár hetet és majd meglátom hogy alakulnak az árak.
Szerk.: 2013-as vétel volt, viszont ASUS Matrix

[ Szerkesztve ]

(#41281) TechN7ne válasza AeSDé Team (#41280) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Mikor lett vásárolva? :Y

Az iggen, akkor én kértem ellnézést uraim! :R

[ Szerkesztve ]

(#41282) Speed® válasza AeSDé Team (#41280) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Halkan jegyzem meg, járt nálam 130ks 7950 is..azért írtam, amit. Meg 163ks 780..abból most 980TI lehetne :) Amúgy fura, hogy nem ajánlottak be egy R9-280at..vahy megvolt és ment a foci, hogy kpt akarsz?
Amúgy dobj fel egy 980TI kereső hirdetést te is, mostanában sláger a HAn ;] Persze ki is pótolhatod picivel, hogy rögtön kapj egyet..azoknak a számlája elég durva árakat tartalmaz, ha korai darabok :)

(#41283) AeSDé Team válasza Speed® (#41282) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Nem, nem ment. Én békén hagytam őket másfél hónapig, múlt héten küldtem egy emailt de válasz nem jött, ezért ma írtam nekik egy újabbat. Válaszolni erre sem válaszoltak, viszont fél órára rá jött ez a sablon üzenet: [link]
(Kivágtam a címzettet mert nem én vagyok és nem tudom kik azok, a számlán lévő cég nevét írták oda)
Arra az emailre sem válaszoltak amit dél körül küldtem nekik leírva hogy visszatérítést igényelnék, és hogy pontosan hová. Furcsa ez a csönd. Ki ne találják nekem még a végén hogy hibáztak és beajánlanak nekem egy 280-ast :D

Igen, gondolkoztam a hirdetés feladáson :) Újonnan is esik az áruk, 980 Ti-t 150-ért már láttam. De most pont ezért fogom kivárni ezt az 1-2 hetet, szerintem a használt áruk is még lejjebb esik majd mert mindenki meg akar szabadulni tőlük, és az 10XX széria ára is normalizálódik.
Azért túl korai darabok ne legyenek, szeretnék még legalább 2 év garit arra amit veszek. Hátha elszállnak mint ahogy most ez tette, gari nélkül most itt állnék egy hibás kártyával és gyűjtögethetnék az újra.

[ Szerkesztve ]

(#41284) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Érdemes a Bétára frissíteni a drivert ? 16.6.2 (Beta)

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#41285) gabber01 válasza ricsi8800gt (#41284) üzenetére


gabber01
addikt

Én mindig ahhoz tartom magam, hogy drivert akkor frissítünk, ha vmivel gond van, különben lehet hogy a friss driver fog problémákat előidézni. Magyarán tök fölösleges mindig a legújabb drivert feltenni, ha minden okés.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#41286) ricsi8800gt válasza gabber01 (#41285) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Amugy meg van igazad azért is kérdeztem rá.Amúgy meg nincs gond a mostani driverrel ami fenn van a Lightningnak :)
Csak gondoltam kérdezek ink

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#41287) AeSDé Team válasza AeSDé Team (#41283) üzenetére


AeSDé Team
őstag

2 nap telt el és még mindig semmi válasz a visszatérítést igénylő emailemre. Vajon illetlenség ilyenkor újra írni nekik? Korábbi esetemből tanulva lehet hogy előnyös lenne.

(#41288) and1ao válasza AeSDé Team (#41287) üzenetére


and1ao
őstag

Zargatni kell őket ahol tudod, mert lusta ganyék.

Guild Wars2!

(#41289) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Délután írtam nekik újra. Pontosan 13 darab perc kellett ahhoz, hogy kiállítsák a számlát és elküldjék nekem :D Szóval elvileg 2 napos határidővel érkezik.
Tanulság: nincs válasz? Írj nekik újra! Szerintem csak az inbox tetejét nézik meg, vagy nem tudom hogy működhet pontosan... de biztos nem a legrégebbi üzenettől mennek a legújabbak felé.

(#41290) oravecz56


oravecz56
aktív tag

Tisztelt forumtársak.
A Gigabyte AMD HD 7950 Windforce 3X és a Gigabyte AMD HD 7970 Ghz editon TO Windforce 3X -on hűtők csereszavastosak?
Vagyis rá lehet tenni a Ghz editon hűtőt kopletten a 7950-re?
Ha referencia hűtős a 7950 akor cserélhető -e a hűtő Windforce 3X-re?
Köszönöm ha valaki segitene.

Oszika

(#41291) Cifu válasza oravecz56 (#41290) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az a baj, hogy nem biztos. 2013 február előtt gyártott kártyáknál ugyanis a GPU körüli alkatrészek magasabban vannak, mint a GPU. Ezért például az Artic Cooling Accelero hűtés újabb változatai nem is jók a régebbi 79x0 kártyákhoz:

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41292) oravecz56 válasza Cifu (#41291) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Köszönöm segitséget megnézem

Oszika

(#41293) rantotthusi


rantotthusi
tag

Sziasztok egy Hd 7950 nek eleg az 500 wattos tap ugy hogy egy fx 6300 4,3 ghzen van mellette ja es meg egy vinyo es 2 venti pluszba!??

(#41294) TechN7ne válasza rantotthusi (#41293) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Háát,attól függ milyen 500-as táp?
Codegen és barátai még véletlen sem...
ITT kérdezz rá.

(#41295) gabber01 válasza rantotthusi (#41293) üzenetére


gabber01
addikt

Ha nem valami ezer éves, gagyi táp, akkor 1000%.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#41296) Recipro


Recipro
tag

sziasztok érdeklődnék hogy mi lehet az oka hogy driver telepitás után kifagy?
orvosolható vagy kuka a kártya?

7970ről van szó.

de ha nem köveztek meg van egy gtx770 is ami ezt csinálja annál mi a helyzet?

(#41297) Cifu válasza Recipro (#41296) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez így nagyon-nagyon kevés információ. Milyen OS, milyen driver?

Live pendrive-ról próbáltad?

Próbálj meg egy friss Win telepítést...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41298) and1ao válasza Recipro (#41296) üzenetére


and1ao
őstag

Tedd vissza a régi drivert amit eddig használtál.
Mivel fagy ki BSOD-al vagy csak úgy meghall? OS mikori?

De NV-nél nincsennek driver gondok azok kifogástalanok!!!!

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#41299) ricsi8800gt válasza Recipro (#41296) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Ha Nv-nál is ez van akkor lehet deszka baj is

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#41300) Recipro válasza Cifu (#41297) üzenetére


Recipro
tag

win 10 64bit

driver a legújabb

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.