Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) N.Ferry válasza ÁdiBá (#29000) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Szerintem memória. 1650nek kevés az 1.5v szerintem.

Walking Dead

(#29002) Whit3Rav3n válasza HSM (#28999) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Amikben leginkább teszteltem az a crysis 3 volt amiben nagyon sokat számított mert elötte még az 50 fps is elég mikroszaggatós volt most meg már kb a 30 fps is simább mint az 50 fps régebben. Metro 2033-at teszteltem amiben megintcsak nagyon sokat számított olyan helyzetekben ahol leesett az fps 30-40 körülre meg far cry blood dragon-t teszteltem még ami megintcsak elég szaggatós volt magas fps mellett is frame pacing nélkül most meg szép simán fut. Nagyobb input lag-et legalábbis a frame pacing nélküli verzióhoz képest nem vettem észre single kártyához meg nem volt jó hasonlítani mert azon annyira alacsony volt ezekben a helyzetekben az fps hogy az egész katasztrófa volt.

(#29003) HSM válasza Whit3Rav3n (#29002) üzenetére


HSM
félisten

Ja, értem. A single kártyán az FPS-t úgy oldottam meg a TR-ben, hogy a CF szintjén legyen, hogy kapcsolgattam az élsimítást és az árnyékok minőségét. Az ugye csak a kártyákat terheli jobban/kevésbé, nem szól bele a motor dolgaiba. :)

De a TR-ben üvöltött a difi azonos beállításon is, hogy 60fps-en is épp annyit késett a megjelnítés, mint egy karival 30-on, ugyanazon beállításon, elsőzör nem is értettem, mi van, mikor teszteltem. Ellenben kicsit butítva az élsimításon egyből a single 60fps olyan jó lett, mint amilyennek lennie kell 60fps-nél egy játéknak.
Viszont kipróbáltam, nem-e hat ez máshogy és nem, gyakorlatilag elfelezve az órajeleket 500/725-ön egy karival a butított beállítás is épp 30fps, és épp olyan gumikötél effektus, mint CF-el a 60FPS, vagy egy karival magasabb képminőséggel, rendes órajelekkel a 30FPS.

Az természetesen sokkal jobb CF-el, hogy itt a 30FPS késleltetéséhez viszont az ember vajsima animációt kap Tomb Raiderben, tehát az szebb, nem olyan darabos az egész, mint egy karival a 30FPS, de nem mondhatni teljes értékű 30FPS-nek, mert ebben a játékban ez így számomra élvezhetetlen a 30fps-nek megfelelő lag-al... :)

(#29004) ÁdiBá válasza N.Ferry (#29001) üzenetére


ÁdiBá
addikt

1100Mhz GPU 1.200V és 1600 Memória 1.5V stabilnak tűnik több óra játék után is.
Ezzel az eredménnyel, teljesítménnyel ki is egyezem.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#29005) N.Ferry válasza ÁdiBá (#29004) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Jaja azt álmából felkeltve is tudja a Vapor,bőven elég is mindenre! :D :K

Walking Dead

(#29006) Helmoras


Helmoras
őstag

Szevasztok, gondolkodom 1-2 hónapon belül egy 7970 vásárlásán (jelenlegi gép adatlapon), olvasgatom amiket irtok, ez igy mennyire komoly hogy mondjuk 4,8 on egy 2500k kevés egy 7970 hez? Számomra ez kicsit hihetetlen, vagy ez csak specifikus(gyengébben) megírt játékokra vonatkozik? Elég komoly hűtő van a procimon, de ahova a 4,8 kevés oda az 5,2 se lenne elég gondolom(ennyit még "kényelmesen" vitte multkor mikor próbáltam).

(#29007) Asbee válasza Helmoras (#29006) üzenetére


Asbee
veterán

Egy karihoz bőven elég lesz. Több kártyához szokott kelleni.

(#29008) HSM válasza Helmoras (#29006) üzenetére


HSM
félisten

Nekem 3600-on megy a 7970-em mellett az i5-öm. Van olyan játék, főleg mmo, ahol 60% körüli a GPU-kihasználtság, de az is jól megy, a szebb grafikájó címek, ahol meg nem többszáz ember kooperációját kell biztosítani (értsd single game) ott meg bőven meghajtotta nekem 90-99% között. :K

A kis 3570k-m is tudna nálam 4,5Ghz-et, de még sose éreztem annyira limitesnek, hogy szükségét érezzem ezt kihasználni. :)

(#29009) taranis


taranis
addikt

Nekem a 7950-em 1150/1700-at megy 1.175V (Trixx) mellett, ugyanakkor az 1200/1700-at 1.25 mellett sem hozza. Ez nem is zavarna, hiszen már az első eredmény is szép, ugyanakkor ment az 1200/1700 is pár hónapja, ugyanezzel a driverrel, 1.23V mellett. Lehetséges, hogy "elöregedik" egy kártya?

colorizer.net

(#29010) gabipaci


gabipaci
addikt

Van valakinek barmilyen elkepzelese, hogy az itt emlitett dioda hol talalhato helyileg a kartyan?
Erdemes valtani 7990-re? En a ket kulon kartyan levo CF-el csak szivok, a dupla magos kartyakkal sosem volt meg semmi gondom.
A ketto aran most kis rapotolassal tudnek szerezni egy 7990-et.

Ja, uj sorozat mikor varhato AMD-nel? Tartalmaz ertelmes ujitasokat majd? Vagy olyan semmitero lesz, mint a 6xxx-os sorozat?

Koszi

Logitech hardware tester

(#29011) HSM válasza taranis (#29009) üzenetére


HSM
félisten

Lehetséges az öregedés. Az elektrolit kondenzátorok maximális kapacitása csökken, ahogy öregednek pl. A GPU is degradálódhat, bár az ennél nagyobb mértékű lenne.
Ugyanakkor nem tudom, mennyire volt kitesztelve nálad az 1200, lehet, valami mégis változott. :D Vagy néhány fokkal melegebb a házban is okozhat ilyesmit, ha nagyon határon van a cucc, pláne a Tahiti nagyon szeret hűvös maradni, meghálálja tuningnál.

(#29010) gabipac: Amennyire tudom, ez a GPU belső diódája, tehát a GPU-n belül van.
Én kerülném a dupla-kártyákat, de nyilván kevesebb nyűg a hűtésüket megoldani FC blokkal, de ha baj van, akkor nem egy 7970 esik ki, hanem mindkettő. :D Eladni is bajosabb szvsz, ha váltanál később. Amúgy elvileg ugyanazt tudja, mint a 7970 CF, csak egy karin, dehát nyilván. :))

Az új sorozat a pletykák alapján csak ráncfelvarrás lesz, mint anno a 6000-es széria. Bár a Hawaii ígéretes, de 25-30% előnyt írogatnak csak, nem többet. Biztos nyilván akkor lesz, ha megjelenik, addig mindez találgatás, és az árat se ismerjük még, de nem úgy ismerem az AMD-t, hogy megjelnéskor olyan marha olcsó lesz, pláne ha a 25-30% előny bejönne. A 7970-ek is 150-200k-s áron nyitottak, ma már a feléért megkapni.

[ Szerkesztve ]

(#29012) taranis válasza HSM (#29011) üzenetére


taranis
addikt

Néhány fokkal melegebb van most a szobában, de még mindig a 70-es tartományban mozog a gpu hőfok, vrm némileg alatta. Crysis2 Adrenaline benchmarkot szoktam tolni neki órákon át, ezen mindig kijött eddig, ha instabil volt a beállítás.

colorizer.net

(#29013) tipuka válasza t-jay (#28919) üzenetére


tipuka
addikt

a hardveres gyorsítás kikapcsolása megoldotta a problémát, azóta nincsenek fekete képkockáim! :) köszönöm! :R

(#29014) gabipaci válasza HSM (#29011) üzenetére


gabipaci
addikt

:)
Igazabol megfogalmaztad azt, amit hallani szerettem volna :)
Koszi

Logitech hardware tester

(#29015) HSM válasza taranis (#29012) üzenetére


HSM
félisten

Egyetlen programmal tesztelted? Áhh, az felejtős. :N Arról nem is beszélve, hogy ha nem ülsz előtte, hogy veszed észre az apróbb képhibákat? Nekem eddig az összes Tahiti-m először mindig apró textúrahibákkal kezdett "bizonytalankodni", azt egy ilyen benchben nem szúrod ki, amíg a konyhában a kávéd szürcsölöd... :P
Az a pár fok éppen elég, hogy ne menejn, ami eddig jó volt. Minden fok számít, max tuningról van szó.

(#29016) taranis válasza HSM (#29015) üzenetére


taranis
addikt

Ja nem dehogy, egy ideig nézegetem 3dmark, valley, stb alatt, aztán ha meguntam a képernyő bámulást, rátolom ezt otthagyósba, és néha ránézek. Több órás játék lenne az igazi, de már idejét nem tudom mikor játszottam annyit egyhuzamban, vagy úgy egyáltalán. Mostanában sajna csak a port fogja a vga, lehet hogy el kéne inkább adni. Csak tartok tőle, hogy télen, amikor amúgyis otthon enne a penész, meg játszani akarnék majd.

colorizer.net

(#29017) Helmoras válasza HSM (#29008) üzenetére


Helmoras
őstag

Köszi a válaszokat, GW 2 van most ami eléggé eszi a procit, ahhoz szoktam 4,5 re huzni ugy egész kellemes, majd az elkövetkező játékokra leszek kiváncsi mennyire esznek majd procit, de akkor nem aggódom, még visszatérek :) Vagy lehet várok kicsit és az új szériából veszek majd valamit karácsony környékén.

(#29018) vadallat88


vadallat88
tag

jó látni h a ASUS Radeon HD7970 DirectCU II már újonnan 99k ért megvehető. persze annyiból nem hogy amikor még én vettem akkor azért több volt :D :W

ASRock Z77 Extreme4 | Intel Core i5-3570K 3.40 GHz | ASUS HD 7970 DirectCU II | Corsair Vengeance LP 2x4GB DDR3 1600Mhz | OCZ Vertex 3 120 GB SSD | FSP Raider 550W | Zalman Z11 Plus | Samsung Galaxy Note II

(#29019) tipuka válasza vadallat88 (#29018) üzenetére


tipuka
addikt

én 78k-rt vettem a ugyanezt csak 7950-esben :C és hol 99k amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#29020) vadallat88 válasza tipuka (#29019) üzenetére


vadallat88
tag

PÜ-be küldöm :)

ASRock Z77 Extreme4 | Intel Core i5-3570K 3.40 GHz | ASUS HD 7970 DirectCU II | Corsair Vengeance LP 2x4GB DDR3 1600Mhz | OCZ Vertex 3 120 GB SSD | FSP Raider 550W | Zalman Z11 Plus | Samsung Galaxy Note II

(#29021) Weareus válasza odorgg (#28984) üzenetére


Weareus
addikt

Én nem tudom, hogy a 7970-nek kell-e az I7, de azt igen, hogy mikor a 7970 cf-emmel és az i7 2600 k-val toltam a kimaxolt Crysis 3-at, akkor, 30-50%-os (!!!) FPS-többletet eredményezett, amikor a parkcontrol nevű programmal kikapcsoltam a win7 "zseniális" cpu-magpihentető szolgáltatását, és azt azért mégsem merném állítani, hogy a C3 kimaxolt graffal a fenti konfig esetében cpu-limites lenne.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#29022) HSM válasza taranis (#29016) üzenetére


HSM
félisten

Na, így már okés. :D Én mindig letesztelem, csökkentem a feszt az órajelhez, amíg valley nem fagy ki, utána játszok, és ha bohóckodik, adok még neki feszt. :D Eddig bevált. Mondjuk a 925/1375-ön először 1,05V-ról indultam, majd 1,063V már jónak tűnt, de 1,075V vált be végül a 7970-en. :D Nem túl magas ASIC, szóval nem veti meg a feszültséget, de mégse lesz tőle túl nagy az étvágya. :)

(#29021) Weareus: A HT a játékok jelentős részénél csak ront a helyzeten, nem is kicsit, nekem több, mint 3 évig volt I7 920-asom, végig ki volt kapcsolva a HT, de legalább könnyen el tudtam dönteni, hogy az utód egy 3570K vagy 3770K legyen.... ;]

(#29023) BeLucZ: Csak a HT-s prociknál számít, mivel a tiédben nincsenek csak fizikai magok, ott nem tud bezavarni a plussz logikai szál, mivel nincs. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29023) BeLucZ válasza Weareus (#29021) üzenetére


BeLucZ
addikt

az a baj, hogy i5nél semmit nem hoz pluszba, kipróbáltam még anno, ha jól emléxem te linkelted meg dicsérted de sajna egy dekával nem kaptam több fpst, úgy látszik csak a ht-s prociknál érhet vmit

(#29024) Weareus válasza BeLucZ (#29023) üzenetére


Weareus
addikt

Pontosan, a HT kell hozzá, ez azóta beigazolódott. Néhány ht-s procival utazó kolléga igen hálás is volt, miután kipróbálta a programot. :)

(#29022) HSM Ez így is van, ezért is jó ez a progi, mert játékok alatt pont ezzel lehet értelmet adni a HT-nek.

(#29025) Snip3r_HUN Azért gondolom, ez erősen alkalmazásfüggő is...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#29025) Snip3r_HUN válasza Weareus (#29021) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

i5 3570k 4.2GHz-en kihajtotta a 7970-emet 1000/1450-en. Viszont ha feljebb emelem a vga órajelét akkor már a procit is húzni kell mert limitbe ütközik.. :K

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#29026) taranis válasza HSM (#29022) üzenetére


taranis
addikt

És Valley-vel hogyan tesztelsz? Mert én azt vettem észre, hogy ami megy Extreme HD presettel, az közel sem biztos, hogy megy Basic presettel, valamiért ott érzékenyebb a kari, de ezt már Heaven alatt is észrevettem.

colorizer.net

(#29027) Foxmulder89 válasza Weareus (#29021) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Bizony a core parkingot mindekinek ki kellene kapcsolnia aki i7-et használ! :K

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#29028) N.Ferry válasza Helmoras (#29006) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Rosszul olvastad 1 vga-hoz nagyon jó pl a 2500k 4.8-on,de ha cf-ben gondolkodol(de miért is tennéd ? ),ahhoz már kevés,erről folyt a konzultálás :)

Walking Dead

(#29029) Helmoras válasza N.Ferry (#29028) üzenetére


Helmoras
őstag

Köszi a tapasztalatot, megnyugodtam. :-)

(#29030) zzola


zzola
félisten

Üdv.
AMD FX8350 - Radeon HD 7970 kombót gondolom páran használnak. Kérdésem az volna, hogy a GPU-t ki tudja hajtani alap órajelen a CPU?
Köszi.

(#29031) BeLucZ válasza zzola (#29030) üzenetére


BeLucZ
addikt

KIZÁRT!

(#29032) zzola válasza BeLucZ (#29031) üzenetére


zzola
félisten

Én nem vagyok szakértője ezeknek a dolgoknak, de meglep, hogy egy 4 GHz-es processzor nem elég egy ilyen kártyához. Akkor marad a tuning...

(#29033) szasanyi válasza zzola (#29030) üzenetére


szasanyi
félisten

Kaptál egy nagyon határozott választ, amiben nem tértek ki egy lényeges körülményre (így akár helytelen is lehet): milyen felbontásban? :U Ezt valahogy mindenki szereti elfelejteni, ti. ettől is függ a kihajcsae kérdéskörre adható válasz. ;)

(#29034) dergander válasza zzola (#29032) üzenetére


dergander
addikt

Egy alapórajeles 7970et kihajt,full HD felett UHD-ba pedig már annyira nem veszed észre mert irtó nagy limit van a VGA pedig zsibbad

(#29035) Whit3Rav3n válasza zzola (#29032) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Mag teljesítményben van egy kb intel core 2 szintü cpu-d, Ez itt a probléma ha a game nem használja ki rendesen a mutithread-et (amire sajnos még mindig sok példa van meg vagy löve, a tuning se segit sokat ilyen helyzetben)

Egyébként meg nagyon általánosítva van kezelve ez a cpu kihajtós dolog ebben a thread-ben. Milyen game-ben? Milyen beállításokon? Olyan cpu úgysincs amivel egyik game-ben sem lesz cpu limited semmilyen beállításon sem (de még akkor sem ha max grafot vesszük csak figyelembe full hd vagy fölötte)

[ Szerkesztve ]

(#29036) zzola válasza Whit3Rav3n (#29035) üzenetére


zzola
félisten

Hirtelen mennyi info.
Gigabyte HD7970 OC-ről lenne szó, a játékok csak FPS, Battlefield 3,4. Illetve egyéb FPS játékok...
A felbontás full HD. Ezelőtt egy Asus 660Ti-m volt, azt szépen vitte a processzor, Battlefield 3 @high beállításokkal, akadás mentesen ment.

(#29037) Whit3Rav3n válasza zzola (#29036) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

BF3 meg 4 jó mert azok használják rendesen a 8 magot, Más fps-eknél meg ugye game-töl függ megint.

(#29038) Cole86 válasza zzola (#29036) üzenetére


Cole86
senior tag

Bőven kihajta full hdban.. sok itt a hozzá értő szak zsargon.. :P

Tény ,h jóval erősebbek az i5-i7es procik, de jóval drágábbak is.. már kérdés ,h kevesebbet is fogyasztanak ,de játék alatt számottevő különbség full grafikán, full hd felbontásban nincs szinte (0-1-2% max)

Több kártyás rendszerek esetében vagy alacsonyabb felbontáson és részletesség beállításokon már kijöhet a különbség.. ennyi ;)

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#29039) KAMELOT válasza zzola (#29036) üzenetére


KAMELOT
titán

Egy pici tuningot adjál neki. Nekem HIGH beállításokkal simán megy a játék.
i5-3450 3,33GHz + ASUS DCII 7970 1000/1400Mhz

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#29040) HSM válasza taranis (#29026) üzenetére


HSM
félisten

Én extrém-hd, csak ablakban. Azt szeretem benne, hogy nem fagy ki, de hamar elkezdi dobálni a képhibákat. :) Utána meg adok rá még mondjuk AB-ben két "egységnyi" feszt, és irány valami a játék, és adogatom neki, amíg kéri plusszba, bár ez nagyjából jó szokott így lenni. Úgyis mindig ahhoz a progihoz kell kitesztelni a pontos feszt, amivel használni fogod.

(#29027) Foxmulder89: Én nem vacakoltam vele, HT-OFF, azt akkor parkoljon a nyomorult, ha tud... ;]

(#29030) Zolar: Attól függ, milyen játék, milyen felbontás, stb. De én azt mondanám, vélhetőleg igen.

(#29031) BeLucZ: Jó, nem mindenki az SC2-t érti játék alatt... ;] :P

(#29035) Whit3Rav3n: Szép és jó procik voltak a Core 2-k a maguk idejében, de egy FX 8350-et hozzájuk hasonlítani még egy VGA-s topicban is igen erős túlzás szvsz.... :U

[ Szerkesztve ]

(#29041) Tarill válasza Foxmulder89 (#29027) üzenetére


Tarill
őstag

én pl azt használok de sztem nincs kikapcsolva, biosba meg fogom találni? ill ht-t is lőjjem ki?

(#29042) zzola


zzola
félisten

Köszi srácok a tanácsokat!

(#29043) haddent válasza HSM (#29040) üzenetére


haddent
addikt

Az a parking a C6 statr es nem a HyperThreading

(#29044) BeLucZ válasza HSM (#29040) üzenetére


BeLucZ
addikt

hát az sc2 talán az egyik legjobb példa a cpu magerők különbségének érzékeltetésére :) ott hajadra kenheted a 8 threadet, már pedig a világ egyik legnépszerűbb játékáról beszélünk :) nem véletlenül váltottam én is a jó öreg q9550-ről pedig nagyon szerettem csak az 1 magra jutó teljesítménye félelmetesen szar volt :D és sok játékban meg is szívtam vele, nyilván ha minden játék tökéletesen optimalizálva lenne sok magos processzorok tökéletes kihasználására akkor happyness lenne, csak ez rajtunk kívül senkinek sem az érdeke :)

(#29045) ÁdiBá válasza BeLucZ (#29044) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Azért tegyük hozzá hogy a játék fizikája is ott van a toppon szerintem, főleg az első részhez képest.
Az persze rejtély hogy miért nem lehetett jobban megírni a programot, 4 mag 8 szál alkalmazással.
A HT amúgy is a játékok le se szarják.
Talán egy kezemen megtudom számolni azokat a játékokat ahol van említésre méltó gyorsulás HT-nál.

ÁdiBá

(#29046) haddent válasza ÁdiBá (#29045) üzenetére


haddent
addikt

Azért nem lehet megírni, mert nem akarták. Ott volt az első játék motorja, kicsit feltupírozták, új pályák aztán jöhet a bevétel. Nevetségesen szarul van megírva, bárki bármit mond :DDD Nem a játékélményről beszélek, az lehet, hogy jó.

(#29047) HSM válasza haddent (#29043) üzenetére


HSM
félisten

Igen, de tudtommal mégis csak HT-vel okoz gondot, amikor ott van kismillió mag, fele csak logikai.

(#29045) ÁdiBá: Nekem viszont nem biztos, hogy elég lenne egy kezem, ha össze akarnám számolni, hogy anno az i7 920-on tesztelt játékok közül mennyi volt, ami szignifikánsan rosszabbul futott HT.val... :DD

(#29046) haddent: A nevetségesen szar azért kicsit erős. Nincs olyan jól optimalizálva, mint a konkurensek, vagy ami első ránézésre elvárható lenne, ennyi. A nevetségesen szar nem ez a kategória. :N

(#29048) Werkly


Werkly
őstag

Egy komolyabb játék alatt mi számít még elfogadható "üzemi" hőfoknak egy 7970 VGA-nál?

(#29049) fatal1ty1984 válasza Werkly (#29048) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

egy tipust irz sokat segitene,a saphire dual -x max 70 fok szokott lenni

(#29050) KAMELOT válasza Werkly (#29048) üzenetére


KAMELOT
titán

Játék alatt??? :D Max loadban 72fok nekem. Játék alatt 50-55 fok.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.