Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Boltban kapható karit nem lehet shader moddolni... csak órajelet felhúzni bios szinten!KB ennyit a moddolhatóságról! :K A tesztverziókat ne vegyük ide most, az akkor volt időszerű mikor vártuk a kártyákat.... :K Még csak viccből se terjesszemn senki olyat hogy fel lehet oldani a shadereket, mert NEM LEHET! :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#3002) Gyufaaa válasza MarcZ (#2999) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ahh. Dehogynem...

(#3003) MarcZ válasza Gyufaaa (#3002) üzenetére


MarcZ
senior tag

Nézd, kinek mi. Én autóban gondolkozom, kicsit drágább mulatság, mint a PC, de valljuk be valósabb is, én ezek iránt is nyitott vagyok. Mellesleg nem nagyon értek egyeseket, aki 4-et vesz a legjobb kártyákból, de 1 is bőven elég mindenhez, bár ennyi erőből az autó is ilyen laikus szemmel, hogy nincs értelme jobbra költeni, mert mindegyik arra lett kitalálva, hogy az úton lehessen közlekedni vele, megértem ezt a gondolatot is.

A man's got to do what a man's got to do.

(#3004) Cybertrone válasza MarcZ (#3003) üzenetére


Cybertrone
veterán

Lehet aki 4-et vesz nem egy minitoron és nem FHD-ban tolja.... ;) 3*2560*1600, vagy 6*1920*1080... odabízom a kiszámolást, meg azt is hogy ehhez mekkora grafikai power kell :U A kocsi is relatív mivel egy 1.0-ás Szuzka is oda visz ahova egy Ferrari, csak lassabban, és max nem olyan nívósan... viszont abban legalább 3 szatyor elfér, nem csak egy csaj ;)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#3005) MarcZ válasza Cybertrone (#3004) üzenetére


MarcZ
senior tag

Én is ugyanezt írtam, hogy aki laikus szemmel nézi, minden kocsi "ugyanaz", úton guruló akármik. Motor is ugyanez a tészta, bár ott azért lehet érezni a különbséget, de én valószínű, hogy ha akkor is csúcs gépem lesz, mire odaérek, hogy autó kell, akkor biztos el fogom adni a PC-t, hogy kocsiba menjen a pénz.

[ Szerkesztve ]

A man's got to do what a man's got to do.

(#3006) Cybertrone válasza MarcZ (#3005) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ha milliomos vagy meg van az aluxus hogy mindenre tellik, nem csak a kocsira, és nem kell eladni a PC-t... viszont ez messze megy már a 79xx témától, úgy hogy kanyarodjunk vissza! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#3007) MarcZ válasza Cybertrone (#3006) üzenetére


MarcZ
senior tag

Csak az a baj, hogy nincs és nem is lesz, szerintem... Mellesleg jogos, vissza a vörös 9xx-es bombázókra.

A man's got to do what a man's got to do.

(#3008) Rabbitf_24 válasza Cybertrone (#3006) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Hi

tegnap említetted, hogy max 70ig megy a karid. Milyen ventiprofilt állítottál be?

Mellesleg az AB-t is töröljem le, ha kicserélem az 580-at a 7970-re, vagy az maradhat?
Nem fog keverni?

[ Szerkesztve ]

(#3009) gombcomp válasza radi8tor (#2992) üzenetére


gombcomp
senior tag

Azon futott. :K
CCC def. volt.

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#3010) Cybertrone válasza Rabbitf_24 (#3008) üzenetére


Cybertrone
veterán

Maradhat az AB, csak újra kell indítani majd... A görbét meg 50 foktól 80 fokig lőttem be meredeken! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#3011) Rabbitf_24 válasza Cybertrone (#3010) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

köszi, szombaton teszem be majd csak a gépbe, de előre informálódok. :R

(#3012) HuTi.HUN válasza Cybertrone (#3010) üzenetére


HuTi.HUN
tag

80 foknál van a 100%?
Az komoly. Én 50% felett nem tudom elviselni a hangját.

Szerintetek hosszú távon mi a maximum hőmérséklet, ami egészséges ezeknek a kártyáknak?

(#3013) Rabbitf_24 válasza HuTi.HUN (#3012) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Hosszú távon ez

(#3014) radi8tor válasza HuTi.HUN (#3012) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem mondta, hogy 80 foknál 100%... :U

⭐ Stella

(#3015) Shkiz0 válasza Rabbitf_24 (#3013) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Meg H2O :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3016) radi8tor válasza Shkiz0 (#3015) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

H2O-nak nálam a palackban a helye. :P

⭐ Stella

(#3017) Cybertrone válasza HuTi.HUN (#3012) üzenetére


Cybertrone
veterán

Igen ott van a grafikon teteje 100%-on... viszont mivel 70 foknál megáll így megmarad kb 75%-on talán 80% lehet a max... A hang engem nem érdekel, ha érdekelne vizem lenne a vga-kon is! :K Ha menni kell a ventinek menni kell! :B

radi8tor1:
Te régi tipusú vagy ;]

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#3018) HuTi.HUN válasza Rabbitf_24 (#3013) üzenetére


HuTi.HUN
tag

Ez nálam nem játszik, mert nincs szellőzés a házban.

(#3019) radi8tor válasza HuTi.HUN (#3018) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Inkább a helyhiányra fognám a dolgot. Nem férne be 3 slot oda.

⭐ Stella

(#3020) MarcZ


MarcZ
senior tag

Valaki alá tudja támasztani, hogy a jövőben megjelenő 28 nm-es videokártyák fogyasztása csökkenni fog, vagy 200-250W között marad? Mire lehet számítani?

A man's got to do what a man's got to do.

(#3021) E1even válasza radi8tor (#2969) üzenetére


E1even
senior tag

Köszi szépen! :R
Azért kérdezem, mert a Sapphire oldalán 27,5 cm-t írnak.
Azért lenne fontos a pontos hossza, hogy beférne e a mostani házamba, amibe elvileg 27,5-27,8cm hely van?

Rabbitf_24: Ha nem lenne túl nagy kérés, akkor le tudnád Nekem mérni a hosszát a Sapphire 7970-ednek?

Köszönöm szépen! :R

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#3022) Cybertrone válasza MarcZ (#3020) üzenetére


Cybertrone
veterán

Miert fontos ez egy preztizskartya topikjaba? tudvan hogy 250w al elvan a cucc minimalis tuning mellet is! Ezen kivul ez sem a topikba valo... Es mert miutan egyre kissebb csikszelen egyre tobb tranyo lesz nem fog merseklodni a fogyasztss sem! Ezzel meg kene bekelni vegre!;)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#3023) radi8tor válasza E1even (#3021) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bocs, rosszul emlékeztem: 28 cm
Nem lesz melege a kártyának egy olyan szűk helyen?

⭐ Stella

(#3024) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Te jó ég, hogy ezek mekkora marhák ... :D
[link] - [link] - [link]

[link] - nem, nem lettek gyógyszergyártók, de érdekes marketing. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3025) E1even válasza radi8tor (#3023) üzenetére


E1even
senior tag

Köszi! :R
Nem, megtámogatom előröl friss levegővel. :K ;)
Ha meg mégis, akkor kap oldalról is egy kicsit. :D
Legvégső esetben megint házcsere. :DDD

Abu85: Hát ez kész... :DDD :C :DD

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#3026) Rabbitf_24 válasza E1even (#3021) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Ha ráér holnapig, akkor megmérem. :R

(#3027) radi8tor válasza Abu85 (#3024) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Közeleg a Cape Verde vagy micsoda. :D

⭐ Stella

(#3028) HuTi.HUN


HuTi.HUN
tag

Az elmúlt egy órában kétszer is TDR hibát tapasztaltam böngészés közben.

Valakinek volt esetleg hasonló tapasztalata, vagy nálam lesz a gond?

(#3029) radi8tor válasza HuTi.HUN (#3028) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez véletlenül nem nVidia kártyákra jellemző?
Előző kártyád a gépben nVidia volt?

⭐ Stella

(#3030) radi8tor válasza radi8tor (#3029) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, látom van ilyen AMD kártyán is. :B
Milyen oldalon voltál, amikor a hiba előjött? Esetleg flash videókat néztél?

⭐ Stella

(#3031) E1even válasza Rabbitf_24 (#3026) üzenetére


E1even
senior tag

Igen rá, köszi szépen! :K :R

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#3032) HuTi.HUN válasza radi8tor (#3030) üzenetére


HuTi.HUN
tag

Már meg nem mondom épp milyen oldalakon voltam. Talán valamelyik külföldi PC fórumot böngésztem, de sok lap volt megnyitva egyszerre.

Azóta megnéztem és csak negyed óra volt a két TDR hiba között. 3-5 másodperc fagyás, 1 másodperc sötét képernyő és a szokásos üzenet.

Érdekes, mert AMD-nél ilyet még nem tapasztaltam.

(#3033) radi8tor válasza HuTi.HUN (#3032) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Előző kártyád a gépben nVidia volt?
Újratelepítetted Win-t kártyacsere után?

⭐ Stella

(#3034) HuTi.HUN válasza radi8tor (#3033) üzenetére


HuTi.HUN
tag

Igen, 580-ról váltottam.
Nem telepítettem újra, de driver sweeperrel elvileg kiirtottam az NV driver darabjait.

Ha újra előjön, akkor lehet, hogy újrahúzom.

(#3035) radi8tor válasza HuTi.HUN (#3034) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt írta valaki a crash reportban talált nVidia driver szemetet. Lehet nálad is maradt fent valami. :U

⭐ Stella

(#3036) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Úgy néz ki sajnos ma még nem ér ide a kártyám.
Valószínű Hétfőn érkezik a 7970-em.
Érdeklődnék hogy akinek GTX580/590/570 kártyája volt ez előtt milyen személyes tapasztalatokkal gazdagodott ?!
Jó, illetve rossz is érdekel, hiszen az is tapasztalat.
Üdv.!

ÁdiBá

(#3037) Cybertrone válasza ÁdiBá (#3036) üzenetére


Cybertrone
veterán

Egy huzott 7970 hulyere ver egy 580at es mkutan oriasi potencia van benne ezt akkor is meglepi ha az 580at is huzzak! Huvosebb, de nem csendesebb! Kb ennyi!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#3038) ÁdiBá válasza Cybertrone (#3037) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Értem. Köszönöm. Kíváncsian várom.
Nagyon nem zavar hogy hangos a kártya hűtése ugyan is a Z5500 se éppen halk hangerőn szoktam hallgatni.
:B

ÁdiBá

(#3039) Cybertrone válasza ÁdiBá (#3038) üzenetére


Cybertrone
veterán

Asus kariknal alacsony a vid ... feszt allitani kell rajta es mehet az 1200/1600 vagy tobb!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#3040) Rabbitf_24 válasza E1even (#3031) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

(#3041) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Hmmm de furcsa. Most ennyi helyen elírás történt? [link]

Vagy az Asusnak van 2 kártyája is, és abból az egyik nem 384bites, csak 256?
Asus oldalán 1 ref kártya van, és az 384 bites, szóval ezt nem igazán értem: Asus

(#3042) E1even válasza Rabbitf_24 (#3040) üzenetére


E1even
senior tag

Köszi szépen! :R

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#3043) gombcomp


gombcomp
senior tag

Mivel nem kaptam választ az ASIC quality-t illetően,utánanéztem:

GPU-Z ablaknál jobb klikk a a TechPowerUp GPU-Z feliratra,és ott
megjelenik a Read ASIC quality... sor (ezt kell választani). :K

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#3044) Cybertrone válasza gombcomp (#3043) üzenetére


Cybertrone
veterán

És ez pontosan mi? Ill neked mennyi az érték? :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#3045) gombcomp válasza Cybertrone (#3044) üzenetére


gombcomp
senior tag

Tegnap este még nem volt infóm így az enyémet még nem tudom.
Annyit derítettem ki a fórumból ,minnél kissebb a % annál jobban hűthető,de rosszabbul tuningolható a chip.

"higher leakage = higher temps but higher OC
lower leakage=lower temps but usually low OC
"

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#3046) Cybertrone válasza gombcomp (#3045) üzenetére


Cybertrone
veterán

84.1%-al akkor faszán melegedő jól tuningolható cuccom van :DDD
A másik 72.1%, az kevésbé tuningolható, cserébe nem melegedik úgy... bár elég kicsike az eltérés! :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#3047) Rabbitf_24 válasza gombcomp (#3045) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

köszi az infót, ezt kerestem én is. :R

(#3048) Varázslóó válasza Cybertrone (#3046) üzenetére


Varázslóó
senior tag

Asus megy jobban akkor? Vagy Sapi ?

Ez se rossz cucc :D

[ Szerkesztve ]

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#3049) gombcomp válasza Cybertrone (#3046) üzenetére


gombcomp
senior tag

Félek tőle,hogy ez is olyan őrület lesz mint az FPO vadászat volt valamikor.
Ha eladni akarsz majd VGA-t akkor az első kérdés az lesz mennyi az ASIC-ja.
Aztán ha tuningos az a baj,ha nem akkor az a baj... :W

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#3050) Cybertrone válasza gombcomp (#3049) üzenetére


Cybertrone
veterán

Szerintem a cata maxot megfutja mind... függetlenül a százalékoktől... A fölött kicsivel jön a powertune limit, amikor lassul a dolog! Majd ha lesznek unlocked biosok, akkor jön ki az egésznek a lényege, mert akkor már az dönt inkább hogy a 300w-ra kreállt nyák mennyiben bírja a túlterhelést :D

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.