Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23002) HSM válasza radi8tor (#22985) üzenetére


HSM
félisten

Pontosan ismert, hogy miben különbözik. +14% textúrázó, +14% shader, magasabb gyári órajel és 250W power limit alapból 200W helyett.

Tápellátásban különböznie kell, mert több shadert etetsz, magasabb órajelen, ami több fogyasztás, tehát gyárilag erősebb tápkör kell rá, de tuningban a fogyasztása is magasabb lesz a több számoló miatt.

Alapvetően elmondható, hogy 7970-ből is vannak durvább és kevésbé combos kiadások, míg 7950-ből is vannak combosabb VRM-ű és kevésbé combos kiadások is. Ne abból indulj ki, hogy a prémium, (sztem az egyik legjobb 7970) Lightning karid mit bír. ;]

Persze, ne nevezzük 7970-nek az OC 7950-et, de ami az általad említett cikkben is van, csak hasonlítás, tehát amit a user tapasztal (sebesség) az ténylegesen megfelel a gyári 7970-nek.
A gyorsulási versenyen se az számít, hogy egy Ferrarival vagy egy agyontekert kispolskival állsz rajthoz, az számít, menyi idő alatt futod meg a távot...

A 6950-ről sokkal kevésbé lehetett 6970-ként beszélni, mert olyan csipek kerültek rá, amik nem bírták a 6970 fogyasztását produkálni, és emiatt ha unlockoltad/ráengedted a 6970 órajelét, igen hamar kinyiffant, mert az azonos tápellátás nem bírta ezek miatt a lényegesen nagyobb terhelést.

A 7950/70 esetén már más a helyzet, ugyanis a nem refi 7950-eken tápkörben arányaiban jóval több tartalék van, illetve nem is unlockolhatóak.

Az NV kariknál ne jöjjünk a GTX670-el, az persze, meg se közelíti a 680-at, főleg a refi, a 670 kész vicc, százezres kártyát ennyire költséghatékony agyonlimitált formában kiadni... Nem akarok flame wart, ezért nem fejtem ki a véleményem, csak nagyon röviden, szval gáz...

(#22986) szasanyi: :D

(#22989) DroiDMester: Nem vettem észre arányosan rosszabb minimum FPS-eket 925/1250-en, mint 1050/1400-on... :N Nem régi játékokat játszom, vegyesen van minden, Cry3, TR, SC2, D3, PS2, hogy csak az ismertebbeket említsem, és maxra van húzva mind. Igaz, élsimításból C3-ban csak 2XTSMAA volt, TR-ben meg csak 2X-es SSAA, ami nem max, de teljesen jól mentek ezek a játékok. Ahol beesett az FPS, az a 7970-en vagy tuningolt 50-en is beesett volna, csak nem 20-ra, hanem 24-re. Nekem ez nem annyi, hogy megérje a magasabb hőfok, fogyasztás és zaj. Persze, ha le tudnám hűteni, miért ne az extra sebesség, de 1050-en nem minden játékban marad 1800rpm alatt a venti a profilommal a nekem tetsző hőfokokkal. :D
Persze, a fogyasztás a legkevesebb, csak lenne ugyanolyan halk és hűvös, akkor még az 1050/1400 nekem megfelelne, tovább akkor se húznám, esetleg ha valamihez tényleg annyira ezen múlna, tudok-e élvezhetően játszani, akkor lehet megkapná az 1150/1550-et, de nem hiszem, hogy ez a veszély fenyegetne a jelenlegi játék kilátásokkal a következő fél évben. ;]
Így meg tök jó a 60-65 fok alig tekerő ventivel. ;]

(#22994) haddent: Anno leírtam, sztem mi a helyzet a csatival... [link]

(#22996) radi8tor1: A PCB-nek ehhez semmi köze. :N A 6+8-on ugyanúgy fel tud venni többet. ;)

(#22999) Cole86: Alapon marhára nem... 1050/1500Mhz-en, +20% poweren már kb. hozza a 925/1250 +20% poweres 7950-et. :K

(#23000) radi8tor1: Emlékeim szerint a refi 7970 NYÁK kerek 300W-ra volt felkészítve. :F

[ Szerkesztve ]

(#23003) BeLucZ válasza HSM (#23002) üzenetére


BeLucZ
addikt

pontosan az igazi ref 7970 300 W-ra volt felkészítve

(#23004) radi8tor válasza HSM (#23002) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

PCB design-ban csak Lightning-ról tudok a marketing anyagból:

Nem árt, ha elbírja a PCB azt az áramfelvételt, nem csak világít a sötétben :)

210W-ot javítottam 350W-ra, ez áll a PDF-ben (+75W power).

Fellélegezhettek, elfogadom mindenki véleményét. De ne hívjátok 7950 OC-t 7970-nek, mert az valótlanság. :N

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#23005) HSM válasza radi8tor (#23004) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem minden 7900-as NYÁK jó sok rétegből áll (az 50-es is) mivel a 384bit sok réteget kíván a sok vezeték miatt. Tehát legalább 4 azok is. ;) Nyilván a marketing anyag nem a konkurenciát fogja kiemelni, hanem a népszerűsítendő terméket.

Pontosítsunk! A PCI-E csati alapból max 75W, a 6-tűs max 75W, a 8-tűs max 150W, hivatalosan. Ebből sehogy se jön ki se a 210W se a 350W. :DDD
Meg nem is ez a lényeg, hanem hogy maga a kártya VRM-je mennyit tud leadni, az szokott inkább elfogyni. ;)

Én eddig se hívtam 7970-nek a 7950-et, ezután se fogom. :P

[ Szerkesztve ]

(#23006) fatal1ty1984 válasza radi8tor (#23004) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

az én dual-xem még a reef nyákos és 1350 a vége léghütéssel eddig.(azis 100% bench alatt)24/7 -re 1250-en használom 1600-as mem-el.van másik 4db 7970 is itthon (2db giga oc,2db full ref kártya) és mindegyik tudja az 1200-at hozni,igy lehet csak a forumozok töbsége fogta ki a gyenge példányokat,mivel ahogy irtátok is azonos a gpu és nemhinném,hogy külön válogatva lennének a gyárba 70-eshez.

ahogy irtam is,semmi bajom a 7950-el mert volt nekemis,viszont használtan kb 15k külömbség van a 2 kártya ára között,ami valjuk be öszintén nemsokmindenre elég a mai világban.szoval én csak amiatt pártolom a 70-est,hogy nemkell agyonfeszelni és huzni a gpu-t ahoz a teljesitményhez amit a 70-es tud+egyik 70--esem sem akar kigyulladni oc miatt és ha hozzászámolunk egy peter hütést akkor HOPPÁ megis van a 7970 ára.szoval az ,hogy csak azért vesz valaki oc-s 7950-et mert mekkora fasza,szerintem egy hülyeség,mivel azt már keményen hüteni kell amire a gyári hütések 90% kevés.

én szeretném lezárni itt ezt a témát

(#23007) TTomax válasza HSM (#23005) üzenetére


TTomax
nagyúr

A PCI-E 2.0 150W-ot képes adni.Az 1.0 pedig 75W-ot...

(#23008) BeLucZ
Tudomásom szerint csak a sávsszélhez nyúltak,tehát 150W az is.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23008) BeLucZ válasza fatal1ty1984 (#23006) üzenetére


BeLucZ
addikt

akkor te nagyon szerencsés vagy hogy szinte csak tuningos 7970eket fogtál ki, irigyellek őszintén :B :B :B

(#23007) TTomax : és a 3.0 ???

[ Szerkesztve ]

(#23009) eszakas


eszakas
senior tag

Arról van valami olvasmány hogy miért van "voltage lock" a kártyákban? pl. az enyémben. Feloldható e ez a zár?

Köszi.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#23010) fatal1ty1984 válasza eszakas (#23009) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

kicserélted már a biost?mert ezen van kapcsolo,és nem voltage lock-os kártya

(#23011) DroiDMester válasza eszakas (#23009) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Van! NEMRÉG írtam róla itt! és itt és a kolléga be is számolt hogy sikeresen megoldotta a problémát!

********************************************************************
BeLucZ : 2.0 és 3.0 fizikálisan ugyan az, csak attól függ hogy szandy vagy ivy CPU -t dobsz az adott alaplapba! :)

[ Szerkesztve ]

(#23012) glspeter1 válasza DroiDMester (#23011) üzenetére


glspeter1
őstag

Ha nem nagy kérés, akkor priviben leírnád a vga bios csere lépéseit ?
És persze dobnál egy linket a Mátrix-os biosról ?
Egyenlőre el kell mennem itthonról, de ha hazaértem szeretném megcsinálni, mert kíváncsi vagyok mit tud a kártya. :K
És igen, még nem csináltam ilyesmit, csak a WD vinyónál kapcsoltam ki a parkolást, de ha az ment ezzek is menni kell. :D
Amúgy ez egy DC2, csak a TOP biosal (ha ez számít).

[ Szerkesztve ]

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#23013) eszakas válasza DroiDMester (#23011) üzenetére


eszakas
senior tag

Minden tiszteletem a munkásságodnak, de nekem Gigabyte GV R7970TO-3GD típusú a kártyám. Tehát ezzel én nem sok mindent tudok kezdeni de azért köszi :R :R :R

fatal1ty1984: nem tudom mire kellene mert nincs csak gyári bios, kapcsoló az van rajta. A 2 állásban frissítettem de nem engedte.

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#23014) HSM válasza TTomax (#23007) üzenetére


HSM
félisten

Oké, de a 150W az elméleti max... Gyakorlatban a 150W-hoz már extra tápcsati kell az alaplapra, különben már pörkölődhet az ATX24 csati... :(
Amúgy meg azért sem ildomos azzal számolni, mert minden PCI-E VGA 1.0 kompatibilis, azt meg csak úgy lehet, ha max 75W. :P

[ Szerkesztve ]

(#23015) Pug válasza HSM (#23014) üzenetére


Pug
veterán

Jogos, lapon keresztül nem is kap egyik VGA sem 75 wattnál többet. :N

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#23016) TTomax válasza HSM (#23014) üzenetére


TTomax
nagyúr

Leég a 24pines ATX csati? :DDD Nem is tudom hogyan mertem három vgat tuszkolni az alaplomba mindenféle extra tápcsati nélkül... Szerintem nézz utána a szabványoknak. :))

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23017) eszakas válasza HSM (#23014) üzenetére


eszakas
senior tag

Az MSI Mpower lapon van extra tápcsati. /nem reklám/ Szerintem a gyártók igyekeznek betartani a szabvány 300W /VGA előírást de hagynak lehetőséget az átlépésére is. Viszont ezeket a felhasználóknak kell megtalálni :DD

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#23018) DroiDMester válasza glspeter1 (#23012) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

1, VGA BIOS cserét itt leírtam a DOS -os verziót

2, WinFOS verziós VGA-BIOS frissítőm : ide KATT! a használatát itt leírtam hogyan kell, most neked ugye a MATRIX biost kell letöltened és azt betenni a megfelelő helyre(a txt -ben le van írva mit hová)

3, MATRIX BIOS -t pedig itt a listában azok amik 1100/1650.MHz -esek közül válogass!

(#23019) glspeter1 válasza DroiDMester (#23018) üzenetére


glspeter1
őstag

Köszi!
Már elkezdtem egy ideje az atiwinflash-el, de amikor ezt beírom, akkor azt írja, hogy hiányzik a forrás:

ATIWinflash.exe -unlockrom 0

Szerintem nem hagytam ki semmit, de valami még se oké. :D

[ Szerkesztve ]

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#23020) radi8tor válasza eszakas (#23017) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van bizony, minden normális lapon van. ASUS R3E lapomon is volt plusz 2 csati.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#23021) DroiDMester válasza glspeter1 (#23019) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ATIWinflash.exe -unlockrom 0 oda is volt írva hogy nem minden esetben kell (mikor csináltam a leírást akkor 7850 -em volt ott kellett, meg 69xx nél is, de 79xx nél már nem)

Amúgy NE KEVERD a DOS -os frissítés menetét a WINFOS -os AtiWinFlash -el winfos alá kizárólag azt használd amit linkeltem ott nemkell irkálni semmit mindent magától megcsinál!

Azt ELFELEJTETTEM írni hogy a sima DC2 re nem próbáltam még a MATRIX BIOS -t hogy működik -e a Top verzióval biztosan működik, de annak elvileg más a PCB -je, mind a sima DC2 -nek!

[ Szerkesztve ]

(#23022) ffodi válasza DroiDMester (#23021) üzenetére


ffodi
veterán

Nálam kellett az -unlockrom kapcsoló 7970-nél, amikor (a korábban gyári telepítővel flashelt) 7970 GHz edition BIOS-t írtam felül a jelenlegi Hybrid-del.

Egyébként winfos alatt is működik szépen a flash, CMD alól. A parancsok lényegében ugyan azok, egyedül az admin jogokra kell odafigyelni. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#23023) TTomax válasza radi8tor (#23020) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen,mert van egy 4.PCI-E Slot...az enyémen nincs,és nem is kell rá 3 slotnál... általában akkor pakolnak rá molex csatit ha 3+ PCI-E slot van...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23024) glspeter1 válasza DroiDMester (#23021) üzenetére


glspeter1
őstag

Feltettem a winfosos megoldással, de nem jó.
Újraindul majd azt írja, hogy "AMD grafikus illesztőprogram nincs telepítve vagy nem működik". Újraindítatja velem a gépet, de a windows felirat után fekete képernyő majd javított vagy normál indítás (itt ugyan úgy visszadob). Próbáltam a Platinum biosával is, de ugyan ez. Ötlet ?

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#23025) DroiDMester válasza ffodi (#23022) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Mikor a leírást csináltam akkor a legfrissebb verzió atiwinflash -ből a Winflash 2.0.1.13 volt! azzal nem ment a HD7xxx kártyák FLASH -je, csak az Asus GPU Tweak mappájában lévővel, tehát kicsit bonyolult volt a művelet! ezért írtam hozzá a kis szkript -et meg benne a megfelelő atiwinflash

de most nézem már elérhető a 2.3.0 verzió ami minden bizonnyal már működik CMD -ből win alól hibátlanul! Meg DOS -os ból is van frissebb verzió!

egyébként a FRISSÍTŐ szkriptem(amit linkeltem win -es frissítőt) is hasonló elven működik csak egyszerűbb automatikusan admin jogot ad a atiwinflash -nek és még mielőtt elkezdené felírni az új biost magától lementi az eredeti biost a kártyáról(szükség esetén szintén 1kattintással vissza is teszi a gyári bios-t a kártyára) mind ezt egyetlen kattintással! :K

***********************************************************************************
glspeter1 : akkor sajnos az van amit EMLÍTETTEM a sima DC2 re NEM JÓ! csak a DC2T(Top -ra), amúgy próbáltad mind az 5 verziót? egyikkel sem jó?

Akkor állítsd vissza a RESTORE.CMD -vel a gyárit :K

[ Szerkesztve ]

(#23026) glspeter1 válasza DroiDMester (#23025) üzenetére


glspeter1
őstag

Kár. Gondolom sima DC2-re nincs is olyan bios, ami feloldja a feszültség zárat ?
Melyik 5-re gondoltál ?
Csak a sima Mátrix és a Mátrix Platinumot próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#23027) HSM válasza TTomax (#23016) üzenetére


HSM
félisten

Okos dolog. Max lesel majd, ha leég. ;) [link]

Gondolkozz logikusan. A 8-tűs csati tud hivatalosan 150W-ot, ebből 3 ér +12V, 5 föld. Az ATX24 csatiban összesen van 2 (!!!) 12V-os szál, biztos bírni fogja a 3*150W-ot is... :W

(#23028) TTomax válasza HSM (#23027) üzenetére


TTomax
nagyúr

Most linkeltél egy képet egy NF200-al... :)) Én még ettől nyugodtan alszok,mert szerintem az Asusnál tudják mire kell plusz molex mire nem...Az én lapomon nincs ilyen még sem ég le.... [PCI-E 2.0 bővebben]
Egyébként valóban csak 75Wot szoktak PCI-e felől táplálni,ennek az oka a visszafelé kompatibilitásban keresendő.. a csatlakozó viszont 150W-ot bír..ennyire van hitelesítve,és vannak esetek ahol engedélyezve is...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23029) HSM válasza TTomax (#23028) üzenetére


HSM
félisten

Ez nem mérnöki teljesítmény, hanem vakszerencse... :U Ha egy dugasz X ampert bír, akkor azon nem fog tudni 2X átmenni anéllkül hogy fel ne forrjon..... SZerencséd volt, nem vettek fel annyit a VGA-k a lapból, hogy baj legyen.

(#23030) TTomax válasza HSM (#23029) üzenetére


TTomax
nagyúr

El sem olvasod amit írok... :( NF200

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23031) HSM válasza TTomax (#23030) üzenetére


HSM
félisten

De, elolvastam... :F De nem az NF200 a lényeg, anélküli X58-ak közt is előfordult ilyen, főleg tuningolt sok-VGA-s E760-akkal... :( Nem az a 20-30W-os csip fogja leégetni a kb. 150W-ot bíró 2db 12V-os tüskét, hanem mondjuk a rongyosra húzott 2db fejenként 200W+-os VGA, mert arányosan a laptól is többet fognak kérni.... :U (Ez egyébként kártyatípus függő is, mennyire veszi igénybe a kártya a PCI-E powert.)
Mind1, én szóltam, hogy több VGA-s rendszernél jobb ésszel húzni csak a dolgokat, ha nincs a lapon külön tápdugó a PCI-E powernek... Innentől úgy jársz el, ahogy jónak látod. :R

(#23032) haddent válasza HSM (#23031) üzenetére


haddent
addikt

Most jól sejtem, hogy megint a többkártyás rendszerek alaplapi 24 pines csati égető meséhez jutottunk onnan, hogy a HD7950 -nek elég 2x6 pin is akár, és még tuningot is bírhat? :DDD Csak mert ez továbbra is így van, 2x6 pines Asus DC2T -ém vígan futkorászik 1200/1500MHz -en, 5-10% -on belül van a HD7970 -hez (saját mérés!!!), szóval akkor most tárgyalhatunk megint, hogy miért is éri meg annyira a HD7970.
Ja, hogy nem volt szó a HD7970 tuningolásáról, mert nyilván rengeteg megy 1200 fölött, és nyilván olyan fogna ki az ember és nyilván le is tudná hűteni gyári hűtéssel :C
Ezzel NEM azt mondom, hogy minden HD7950 megy 1200 -at, és csak az éri meg stb..., de a HD7970 GHz edition mindegyikkel hozható, vagy szorítható 5% -on belülre. Innentől, hogy mi a jó kinek mi éri meg azt majd eldönti magának, nekem is volt mindkettő, nem kell ítélkezni senki felett...

Boccs HSM nem kifejezetten neked szántam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23033) ÁdiBá válasza HSM (#23031) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Kettő kártyánál is van értelme bedugni a tápcsatlakozót az alaplapra?
Nekem egy 6 tűs molex tápcsati van még az alaplapon amit szerintem azért raktak rá az ASUS mérnökei mert 5 darab PCI-Express tartalmaz az alaplap.
Mindenesetre volt pár hét mikor úgy használtam hogy nem dugtam be a tápról, de most jelenleg csatlakoztatva van.

Ugyan úgy működik a dolog.
Viszont a PCIe 3.0 ha igaz dupla olyan sebességgel képes üzemelni mint a 2.0.
Gyakorlatban semmit nem vettem észre, egy dekát nem gyorsult ettől a rendszer.

ÁdiBá

(#23034) radi8tor válasza ÁdiBá (#23033) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, hogy nem gyorsul a rendszer PCIe 3.0-tól. Az csak szimpla vakítás. Nagyobb a sávszélesség, de VGA kártyának elég x8 PCIe 2.0 is bőven.

Két kártyával mindenképpen rádugnám az extra tápcsatlakozót. (én még 1 kártyával is rádugtam)

⭐ Stella

(#23035) Hoorus


Hoorus
őstag

Mi ez az alaplapi tápcsatlakozó mizéria?? Az én Giga Z77 lapomon is van egy Sata tápcsati.. 1 db tuningos 7970-nél van jelentősége, hogy be van-e dugva, vagy nincs? A kártyán 2x8 pines csati van..

(#23036) gbors válasza radi8tor (#23034) üzenetére


gbors
nagyúr

PCIe 2.0 esetén x8 és x16 között már egy 5870-nel is van mérhető különbség. gondolom, egy 7950/70 esetében ez már markánsabb.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#23037) ÁdiBá válasza gbors (#23036) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Szerintem elenyésző a különbség x8 és x16 gyorsítás között.

ÁdiBá

(#23038) B4l!nt válasza gbors (#23036) üzenetére


B4l!nt
aktív tag

Tuningolt 7950-el mértem pci-e 2.0 8x és 16x között, de még benchmarkban se hozott különbséget nekem.

(#23039) HSM válasza haddent (#23032) üzenetére


HSM
félisten

Az alaplapi 24-es csati égésének semmi köze ahhoz, hogy gyárilag hány és milyen csati van a kártyán.
Ahhoz van köze, hogy van megoldva, miről mennyi áramot vegyen fel, és ez mennyire nő meg tuningtól. ;)

Nekem is 2x6pin, és nincs PCI-E power csati a lapomon, és nem aggódok, hogy baja lehet a húzástól, mert biztos nem nő meg annyira, hogy baj lehessen. De 100%, hogy külön tápcsatis lap nélkül CF-ben már nem merném ezt megcsinálni, csak alapos utánaolvasás után, hogy az adott kártyával mi a helyzet, és még úgy is óvatosan. ;) Érted, egy kártyával ha max a 75W, az ha a duplájára nő is még épen ok, amihez elég komoly tuning kell, míg két kártyánál már az alap 75W szorozva kettővel is épp necces tuning nélkül. :D Én ahogy írtam is neked, véleményem szerint a 6-os csati is simán tudhat 150W-ot leadni, ha amúgy "8-assá alakítható" dugaszt adsz neki. ;)

(#23033) ÁdiBá: Persze, mindenképpen van két kártyával, az a biztos, ha rajta van. :K A bedugás 100% biztonságos, míg a kétkártyás tuning már okozhatna bajt be nem dugott csatival. :R

A PCI-E 3.0 esetében főleg ilyen GPGPU alklamazások alatt mértek gyorsulást a korábbi tesztek. :K

(#23034) radi8tor1: Egyáltalán nem vakítás, később komoly jelentősége lehet, ahogy egyre több alkalmazás lesz képes OpenCL-el gyorsulni. :K Persze, játékra tökmindegy, bár megatextúrázás esetén előnye lehet majd a 3.0-nak, de asszem ez még a jövő zenéje.

(#23035) Hoorus: Egy karival nem vagy veszélyben, ha nem dugod be.

(#23036) gbors: Az 5800-akon 1GB ram volt csak, ami sokszor volt necces, azaz hogy éppencsak elég. Ez azt jelenti, hogy többet kellett adatot mozgatni a PCI-E-ről a VRAM és a rendszer között, ezért eléggé függött a teljesítményük a busz sebességétől. A 7900-akon, amik rogyadoznak a VRAM-tól, ez nem áll fenn, befér minden a ramba, nem kell streamelni semmit. ;) Ezért amíg nincs compute, meg streamelt megatextúrázás, elég jól elvannak a tesztek szerint lassabb buszon is. Pl.: [link]

(#23040) fatal1ty1984


fatal1ty1984
őstag

megint átmentünk tápos topicba :o :o :o :o :o :o :o :((( :((( :(((

(#23041) Pug válasza fatal1ty1984 (#23040) üzenetére


Pug
veterán

Hogy a kártyák milyen módon és mekkora tápellátást vételeznek, akár csatlakozón, akár alaplapi foglalaton keresztül, az nem csak "tápos" téma. ;)

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#23042) haddent válasza Pug (#23041) üzenetére


haddent
addikt

Arra még nem kaptam választ, és érdekelne, hogy miben jobb 5 GRND és 3 12V mint 3GRN és 3 12V ? :F
Biztos valami alap elektronikai törvény, de örülnék, ha valaki el tudná magyarázni esetleg?

(#23043) HSM válasza haddent (#23042) üzenetére


HSM
félisten

Itt leírtam, véleményem szerint mi a különbség, de nem voltam elég pontos. [link]
Közben megtaláltam egy profibb magyarázatot, asszem itt minden kérdésedre választ találsz: [link]
Ezekszerint hivatalosan eggyel több 12V ér fut a 8-asban, de a sima 6-os két erén is 192W is akár átmehet! Nyilván, a specifikáció szerint max 75W, kicsit biztosra akartak menni a srácok. :D
De jobb is, egy ezerszer ki-be dugdosott tápcsatin már nem biztos, hogy 100%-os a kontakt, illetve a silány minőségű tápokon se biztos, hogy tökéletesek a csatlakozók. :) Mindenesetre, kaphat a két 6-os PEG csatin bőven elég tápot a kari, tehát ezt a részét már anno is jól láttam, hogy abszolút nem gond, ha csak két 6-os van a szénné húzandó 7950-en, nem érdemes mindenáron a 6+8-asokat keresni. ;)

Ugyanebből a cikkből kiderül, hogy a standard 24 pines ATX csati is max 144W, tehát ennyit tud a laptól felvenni az összes periféria, VGA külön csati nélkül. [link] (A proci külön tápról megy, azt nem kell beleszámolni, csak minden mást.)

[ Szerkesztve ]

(#23044) Pug


Pug
veterán

Ha valaki max hőfokot akar nézni a kártyáján, akkor nyomjon egy kis Bitcoin bányázatot, lesznek ott hőfokok. :DDD

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#23045) HSM válasza Pug (#23044) üzenetére


HSM
félisten

MSI Kombustor jobb. :P

(#23046) Pug válasza HSM (#23045) üzenetére


Pug
veterán

Saját tapasztalataim alapján nem. :N

De megnézem azt is az új hűtővel, háta tévednék. :R

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#23047) Pug válasza Pug (#23046) üzenetére


Pug
veterán

És lőn világosság, igazad volt. :DDD :R
A VRM-et jobban fűti. :K

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#23048) gbors válasza HSM (#23039) üzenetére


gbors
nagyúr

... és a többiek PCIe kérdésben - igaz, erre nem gondoltam, logikusan hangzik :R

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#23049) Pug válasza HSM (#23045) üzenetére


Pug
veterán

Plusz adalék a Kombustorhoz, alapértelmezett API: OpenGL, ekkor van nálam órajel ugrálás, ha átváltok DX-re, akkor még 1200/1500-on sincs.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#23050) HSM válasza gbors (#23048) üzenetére


HSM
félisten

Ezért is szoktam agyvérzést kapni, mikor a 7800 topicban elindul az okoskodás, hogy bőven elég a 7850-re az 1GB... :DDD

(#23049) Pug: Jaja, az alapértelmezett OpenGL2 API-val fűt a legjobban, én azt használom. :K
Meg ha Kombustort mondok, akkor ezt a Burn-in OGL2-es verziót MSI object-el értek, csak sokszor pongyola módon ezt nem írom le újra és újra... ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.