Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41351) TechN7ne válasza Cifu (#41350) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Így már értem!

Rendben van munka után tolok egy olyat is....

(#41352) Raggie válasza Cifu (#41350) üzenetére


Raggie
őstag

Igen így értettem. (a lényeg, hogy a senzor értékek éppen terhelés alatt legyenek printscreen-elve, mert akkor látszik a releváns érték rajta)

Egyébként nekem is 11,70 -11,86 között ugrál a 12V terhelés alatt tuningolt R9 290-el. ;)
Előtte 7950-el 11,95 alá nem ment soha. Tápom egy BeQuiet Straight Power 580W CM szóval ez sem szar.

Clint Eastwood FTW

(#41353) TechN7ne válasza Cifu (#41350) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

(#41354) Cifu válasza TechN7ne (#41353) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nagyon köszönöm, erre gondoltam! :R

Akkor simán 5%-on belül tartja a Hexa, szép teljesítmény tőle! :)
És ez alapján Corsair HX650 adott marha stabil 12V-ot....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41355) Raggie válasza TechN7ne (#41353) üzenetére


Raggie
őstag

Na a 11,81 is még rendben van, főleg a kis HEXA-tól! :K

Clint Eastwood FTW

(#41356) DonLaca@


DonLaca@
senior tag

Valaki tudna nekem küldeni egy MSI lightning 7970 be le-hez való eredeti biost? Gariztatáshoz kellene. Ez egy butított kártya és sajnos nem egyezik a bios a normál verzióval. Anno lementettem az eredetit de úgy néz ki hogy véletlenül töröltem a gépről HDD/SSD-re váltáskor.

(#41357) core i7 válasza DonLaca@ (#41356) üzenetére


core i7
addikt

(#41358) DonLaca@ válasza core i7 (#41357) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Köszi. De mint írtam „sajnos nem egyezik a bios a normál verzióval”.
Ami most a kártyán van a linkelt oldalról töltöttem le. Akkor összehasonlítottam azért tudom hogy nem egyforma a kettő. „LE” a selejtből visszahozott kártyák jelölése. MSI egyedi biost rakott ezekre.

[ Szerkesztve ]

(#41359) HardverLord


HardverLord
csendes tag

Hello. 7970 v 280xet érdemes venni? Az lenne a legfontosabb szempont hogy nagyon sokáig birja. Azaz melyik gyártótól érdemes választani? Mert hallottam valami vram nincs hütve az asusokon.

(#41360) core i7 válasza HardverLord (#41359) üzenetére


core i7
addikt

Nem tudom ha AMD én mindíg a zafírral párosítom össze azok jókat csinálnak a 2 közül meg inkább azt venném amelyiken több a gari/olcsóbb

(#41361) HardverLord válasza core i7 (#41360) üzenetére


HardverLord
csendes tag

Hát szerintem garisat már nem találok de akkor shappire lesz. De a 280x nem erősebb mint a 7970?

(#41362) core i7 válasza HardverLord (#41361) üzenetére


core i7
addikt

sokan mondják itt az oldalon ,hogy húzott Tahiti vagy már nem tudom de azt mondják ugyanaz a kettő

(#41363) and1ao válasza HardverLord (#41361) üzenetére


and1ao
őstag

ugyanaz a 2 kártya. Talán dx-12 feature lvl-be tér el de ebben nem vagyok biztos.
ha valami időtállóbbat akarsz akkor inkább 380 és felette nézelődnék

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#41364) HardverLord válasza and1ao (#41363) üzenetére


HardverLord
csendes tag

A 280x erősebb a 380nál. Néztem youtuben egy videot. 2 évig szerintem elég lesz a 280x

[ Szerkesztve ]

(#41365) CirrMee válasza DonLaca@ (#41358) üzenetére


CirrMee
addikt

Ez a selejtből visszahozott ott sántít, hogy igazából nincs sok variációra lehetőség. Shader egységek miatt selejtes? Akkor nem tudják teljes értékűnek eladni, mert le kell tiltani egy részüket (7950). Egyéb részegség? Akkor tényleg selejtes, mert a szilícium szeleten nem fogsz tudni segíteni forrasztópákával. Órajel egyiken sincs drasztikusan csökkentve, feszültséggel variálás meg bőven belefér addig, amíg drasztikusan nem kezd nőni a kártya fogyasztása (ez sem jellemző).

Amúgy nem dual BIOS -al rendelkezik az a kártya? Mert nálam LE van, és azon ott a dual. Nekem is úgy lett meg az eredeti, hogy átkapcsolás után lehúztam a nem programozható tartalmát, majd átpakoltam az írhatóra. Kb azóta nincs is gondom, de hát ilyen a használt piac. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#41366) DonLaca@ válasza CirrMee (#41365) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Jó akkor nem selejt csak mivel nem bírta a gyári órajelet csináltak belőle egy Boost Edition Light Edition-t. Elég hülyén hangzik így :DDD .
Nem tanácsot vagy kioktatást kértem csak egy biost. Amiket írtál azzal mindennel tisztában vagyok. A dual bios mindegyik része írható (sajnos ezt elb* :W ) .

Ha valaki küld egy LE biost azt nagyon megköszönöm :R .

(#41367) oravecz56 válasza DonLaca@ (#41366) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Szia

[link]

LE nek kell lennie GHZ editon

Küldök 2 db-ot simát ás editont válasszal vagy letöltöd

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#41368) core i7 válasza oravecz56 (#41367) üzenetére


core i7
addikt

Én is linkeltem már neki ... ugyan innét aztmondta nem jó

(#41369) oravecz56 válasza core i7 (#41368) üzenetére


oravecz56
aktív tag

De elkültem a saját Ghz editon bioszim is mellette

Oszika

(#41370) core i7 válasza oravecz56 (#41369) üzenetére


core i7
addikt

ja akkor nem szóltam semmit

(#41371) oravecz56 válasza oravecz56 (#41369) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Ghz editon

Sima

Oszika

(#41372) CirrMee válasza DonLaca@ (#41366) üzenetére


CirrMee
addikt

Jó akkor nem selejt csak mivel nem bírta a gyári órajelet csináltak belőle egy Boost Edition Light Edition-t.

A HD 7970 referencia órajele 925MHz. Amelyik GPU ezt teljesíti, az nem lehet selejtes. Azzal ne gyere, hogy melyik tuning órajelet nem bírja egyik vagy másik példány, mert nem ezt írtad.
Kettőnk közül az egyikünk melózott 12 évig az elektronikai iparban. Kettőnk közül egyikünknek van fogalma arról, mi a selejt, a másik meg az, aki kioktat.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#41373) DonLaca@


DonLaca@
senior tag

Mindenkinek köszönöm a pozitív hozzáállását :R .
Ezek nekem is megvannak de ez egyik sem BE LE. Mindegy akkor beadom gariba a sima BE rommal csak visszaírom a tempót 1150MHz-ről 1000MHz-re. Remélem nem kötnek bele.

[ Szerkesztve ]

(#41374) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Végül egy használt MSI Gaming 4G-re ruháztam be, az eddigi tesztelgetés során nagyon jól futott :)
És émg így is nyertem az öreg Matrixon. Nem hiszem el :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41375) Recipro


Recipro
tag

sziasztok urak!

bocsi hogy megint ezzel a kérdéssel jövök de lenne még 1 dolog amit nem kérdeztem meg.

ugye szervizeltettem egy msi lighting 7970 karit amit nem javitanak, hanem kapok másik kártyát majd,

számlám nem volt a kártyához úgy vettem, csak garancia jegy így is vissza kérhetem inkább a pénzt?

(#41376) and1ao válasza Recipro (#41375) üzenetére


and1ao
őstag

Hát ha a garancia jegyen fel van tüntetve az ár akkor szerintem igen egyébként nem hiszem mivel nincs meg üzletnek hogy neked éppen mennyiért adták el.
Bár nem vagyok ebbe jártas ez csak egyszerű paraszt logika.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#41377) Recipro válasza and1ao (#41376) üzenetére


Recipro
tag

ár ott nincs de van egy sorozatszám az alapján biztos megtudják nézni sőt 2013 dec 2 lett véve :D szóval mindenképp tudják ők.

(#41378) and1ao válasza Recipro (#41377) üzenetére


and1ao
őstag

Hát látod tudsz te mindent akkor meg :D

Guild Wars2!

(#41379) Recipro válasza and1ao (#41378) üzenetére


Recipro
tag

oké hogy ezt tudom de ez alapján is jogossan kérhetem a lóvét? :D ez volt a kérdés

(#41380) oravecz56 válasza Recipro (#41379) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Szerintem nem csak gar javitást.
Visszafizetéshez számla kell.Másik oldalról nézve nekik is el kell számolni,hogy mire fizettek ki x összeget amit a honap végén levonnak a bevételből
Az árut a forgalmazóhoz vissza küldik........stb

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#41381) Speed® válasza oravecz56 (#41380) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Számla/garijegy pótlása megoldható a legtöbb helyen, nem gondolom, hogy akadály lenne, ha garis még.

(#41382) fasterware


fasterware
aktív tag

Sziasztok.
Van egy Gigabyte HD 7950 vga-m, ma takarítottam meg és észrevettem, hogy van rajta a crossfire csatlakozó közelében egy kapcsoló, amire már rákerestem, hogy bios kapcsoló. 1 - es és 2 - es állása van.
A kérdésem az lenne, hogy melyikre érdemes kapcsolnom, mert nem akarok biost frissíteni, most 1 -es álláson van, de nem tudom melyik állás mire jó.
Annyit tudok, hogy valamelyik állás arra jó ha bios frissítés rosszul sikerül, betölti az alap értékeket és jól működik a kártya.
Én full alapon szeretném használni, gyári beállításokon, nem szeretném ha online biost frissítene a tudtom nélkül ha egyáltalán van ilyen.
Köszönöm a segítségeteket.

(#41383) AeSDé Team válasza fasterware (#41382) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Tuningosoknak szánták akik módosítgatják az egyik biost, hogy vészhelyzet esetén vissza tudjanak állni a gyárira. Szerintem nálad két azonos BIOS van rajta szóval mindegy hová kapcsolod.
Ne aggódj, nem fog magától biost frissíteni :D

[ Szerkesztve ]

(#41384) fasterware válasza AeSDé Team (#41383) üzenetére


fasterware
aktív tag

Köszönöm válaszodat. Nézegettem neten hátha van leírás melyik az alap ( default ) állása a kapcsolónak, de nem találtam megfelelő leírást, külföldi fórumokon olvastam, hogy elméletileg a 2. állás a default, az első pedig az írható. Ha tudnám biztosan, hogy az 1-es vagy 2-es állás lenne az amelyik nem írható az lenne a legjobb.

(#41385) AeSDé Team válasza fasterware (#41384) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Szerintem úgy logikus hogy az alap állás az írható, és a második pedig csak a "tartalék". Teljesen mindegy hová rakod, órajeleken, teljesítményen nem változtatsz és egy VGA bios nem olyan dolog amit csak úgy véletlenül újraír az ember :)

(#41386) fasterware válasza AeSDé Team (#41385) üzenetére


fasterware
aktív tag

Rendicsek, köszönöm szépen a segítségedet ;) .

(#41387) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Uraim

Egy élmény volt megismerni a Tahiti gpu teljesítményét, túl adtam rajta.
Rengeteg kártya volt a tulajdonomban és bátran ki merem jelenteni ,hogy ez a széria egy remekmű,hatalmasat alkotott az AMD,sok tartalék volt benne és atom stabilan végezte a 3d feladatokat ,bárcsak minden kártya ennyire jó és időtálló lenne.
Napjainkban is nagyon jó vétel jó áron,FHD-n szinte maximálisan kielégíti a játékosokat ,fogyasztása sem vészes.

Köszönöm a rengeteg segítséget,tapasztalatokat és társalgást. :R

(#41388) gabber01 válasza TechN7ne (#41387) üzenetére


gabber01
addikt

Hamar túladtál rajta. :) Mi lett helyette?

Egyébként abszolút rendben vannak ezek a kártyák. Normális kereteken belül jelenleg nincs semmi ami gondot okozna nekik.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#41389) szabadoslac


szabadoslac
tag

Üdv. Urak

Én jelen esteig a RX 470 re vártam de szembesültem a lehetséges árával.

Szóval ez után döntöttem el, hogy nekem egy HD 7950 es kell.

Tapasztalatok szerint mennyit eszik W . ban mérve játék alatt.

Nem akarok 70 ezreket fizetni egy olyan dologért ami elvileg 100 W ot fogyaszt. Az áram számlák a kölönbözetből még 100 évig fizethetem.

Előre is köszi

(#41390) Cifu válasza szabadoslac (#41389) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha nem tuningolod 160-170W körül a változattól függően, ugyebár vannak gyárilag tuningolt példányok, azoknál szvsz elképzelhető 180-190W is. Ha húzod, akkor sokváltozós egyenlet, de akár 220-250W is előferdülhet.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41391) and1ao válasza szabadoslac (#41389) üzenetére


and1ao
őstag

Ahogy előttem is írták nagyon változó nekem a Vapor-X 170-be megállt átlag de ismerősöm gigája az megkérte a 190-et is átlag.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#41392) DjDanee87 válasza szabadoslac (#41389) üzenetére


DjDanee87
addikt

Nincs fogyasztásmérőm, de érezhető különbséget a villanyszámládon nem fogsz látni, bármelyik kártyát is választod. Esetleg ha napi 14 órát megy játék/terhelve van (ezt kétlem) akkor lehet hogy pár százzal többet fizetsz a hónap végén egy 200W+os kártyával.
Megbízható Techpowerup tesztekben eléggé egyforma amúgy a két kártya fogyasztása: 125W körül

7950
RX 470

Mellesleg majdnem 4 és fél évnyi 7970 használat után nálam meglett a csere. Elcsábított a zöld oldal a Pascallal :) Azért jól szolgált a Sapphire és előtte egy Giga amíg nem döglött be a ventije. GTA 5 is szépen muzsikált 1440p-ben kis proci és vga tuninggal.

(#41393) szabadoslac


szabadoslac
tag

Köszönöm a válaszokat Urak.

(#41394) szabadoslac válasza DjDanee87 (#41392) üzenetére


szabadoslac
tag

Köszi a táblázatokat.

Éppen erről beszélek.

Nem fogok 70 körüli összegeket kifizetni egy olyan kártyáért ami majdnem annyit zabál mint egy 7950 es.

FHD. ban ez is kiszolgál és mire 4K. veszek akkorára a az RX modellek is gyenge szarok lesznek. Akkorára már kijön a GTX 2070 es is.

(#41395) szabadoslac válasza DjDanee87 (#41392) üzenetére


szabadoslac
tag

Kerestem de sajna nem találtam meg a Techpowerup táblázatát ilyen fomátumban a MSI R7 370 4G Gaming kártyához.

Tudnál benne segíteni.

(#41396) Cifu válasza szabadoslac (#41394) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szvsz felesleges a fogyasztáson is lovagolni. De ezt is leírták már. Azért az RX470 GCN4-es, míg a 7950 GCN1-es. Márpedig a helyzet az, hogy egyre több játék kapcsán derül ki, hogy nem fogják DX12 alatt támogatni a GCN1-es kártyákat - az első fecske ugyebár a Total War: Warhammer volt. A másik gyanús eset a Doom, ahol az OpenGL-hez képest a Vulkan minimális előnyt nyújt csak.

Ha csak régebbi játékokkal játszol, illetve Dx11-ben gondolkodsz (nem váltasz Win10-re), illetve a 7950 csak egy közbenső megoldás, amivel mondjuk egy évig ki akarod húzni a cserét, akkor érthető a döntés természetesen.

De szvsz ne a fogyasztás legyen a döntési tényező...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41397) szabadoslac válasza Cifu (#41396) üzenetére


szabadoslac
tag

Nos a helyzetem az, hogy olvasgattam a RX ek érkezéséről és gyüjtögettem a rávalót de most hogy kb. ennyi lesz az áruk :) már nem kell.

Inkább veszek egy 7950 et a maradékból meg jól berugunk. Mivel sajnálom rá azt a többlet pénzt mivel nem fogom kihasználni. Amivel játszok az csak egyetlen egy játék kb. életem végégig az pediglen a Company of Heroes 2 FHD. ban max grafikát tud így is a 7950 es.
És marad a Win 7 es is még vagy sokáig.

Fogyasztás miért nem számít

[ Szerkesztve ]

(#41398) gabber01 válasza Cifu (#41396) üzenetére


gabber01
addikt

Minimális? Nekem 15-20FPS-el gyorsabb. Valóban, abszolút nem számottevő. :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#41399) Raggie válasza szabadoslac (#41397) üzenetére


Raggie
őstag

Ha csak ezzel az egy játékkal fogsz játszani életed végéig és csak fHD-ban akkor valóban feleslegesen gondolkodsz a HD7950-esnél erősebb kariban. A fogyasztás csak akkor lényeges, ha gyenge tápod van és/vagy ha nem megfelelően szellőz(tethet)ő a gépházad.

Clint Eastwood FTW

(#41400) Cifu


Cifu
nagyúr

@gabber01: Dunno, akkor lehet, hogy neked szerencsés a csillagok állása. Példa a tesztre. Ott is írták páran, hogy nekik jól gyorsult, de fórumban is olvastam, hogy nagy eltérés nem volt. Az R9 290/390 topicban is megjegyezték, hogy Vulkan-ra váltva az árnyékoknál valami zűr volt, és max.-ra húzott árnyékoknál a teljesítménynövekmény nem volt szignifikáns.

@szabadoslac: Ha nem gondolkozol Dx12-ben a közeljövőben, akkor valóban jó választás. ;)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.