Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41751) Speed® válasza Stevenseed (#41750) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Teszel két rendes ventit a TF bordára gyorskötözővel és problem solved. Ha vezérelni is akarod, akkor PWMes típust közösített csatival mPWM adapterrel a karira kötöd. Az Icy nem rossz, de nem is lenne érdemben jobb, drágább viszont szinte biztos..arról nem beszélve, hogy a Lightning BE nyákja nonref, ki tudja, milyen gondba ütköznél a szerelésnél.

(#41752) aty-73 válasza Stevenseed (#41736) üzenetére


aty-73
aktív tag

msi R7970 Lightning BE

A kártya hűtésének működése.

Mikor áramot kap beindulnak a venti-k, visszafelé pörögve, portalanítás céljából fél percig.
Majd leállnak.
Ezután újra beindulnak, most már forgásiránynak megfelelően, hűtési célból.

[ Szerkesztve ]

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#41753) Stevenseed válasza Speed® (#41751) üzenetére


Stevenseed
csendes tag

Nem akarok tákolni! Aliexpressen van hozzá venti,rendelek vagy 3 párat oszt jó lesz! :)

(#41754) Giot válasza Stevenseed (#41753) üzenetére


Giot
addikt

Már írtam válaszoltam neked a VGA hűtős totyikban.

(#41755) Giii


Giii
senior tag

Sziasztok! Nálam is olyan probléma jelentkezett,hogy a második ventilátor ellenőrzéskor felpörög utána leáll.Írták probáljam meg Bios frissítéssel.Fel is ment az újabb bios. Viszont a jelenség ugyanaz.Annyi változott nekem,hogy ha manuálisan állítom AB-ben,akkor 75%-nál kapcsol le a második ventilátor.Terhelni még nem terheltem,de elvileg bekapcsol.Kártya nálam is szépen működik.Kinek milyen ötlete van? Vezérlés hiba?Ventilátor hiba szsvsz nem lehet mert bekapcsol.Van rá egyáltalán orvosság?

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#41756) CirrMee válasza Giii (#41755) üzenetére


CirrMee
addikt

No még egyszer, bár leírták többen: a venti pwm vezérlője adja meg magát (azaz nem a venti maga esik szét szerkezetileg), az pedig ilyen dolgokkal jár együtt. Megoldás: használod így, esetleg manuálisan felpörgeted a bekapcsolási limitig, vagy kicseréled.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#41757) Stevenseed válasza Giii (#41755) üzenetére


Stevenseed
csendes tag

Szia! Én rendelek egy új párat...nem vacakolok vele! Ez a tutit! :DD

(#41758) Giii válasza CirrMee (#41756) üzenetére


Giii
senior tag

Értem!Hasznos és fontos infó.De ha a venti pwm vezérlője romlott el az nem a Pcb-n van?Nem maga a Vga vezérli?Mert ha kicserélem a ventiket vagyis rendelek újjat,akkor megszűnik a hiba?Bocs ha butaságokat kérdezek.😁😳

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#41759) Giii válasza Stevenseed (#41757) üzenetére


Giii
senior tag

Fel veszem a kapcsolatot!Ha meg lehet így javítani berendelek én is.

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#41760) Giii válasza Giii (#41758) üzenetére


Giii
senior tag

Visszaolvastam.Csere megoldja.Szétnézek.Beszerzek egyet.

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#41761) Stevenseed válasza Giii (#41760) üzenetére


Stevenseed
csendes tag

Én innen szerzem be... :)

https://es.aliexpress.com/af/video-vga-fan.html?ltype=wholesale&d=y&origin=n&isViewCP=y&catId=0&initiative_id=SB_20161130131734&SearchText=video+vga+fan&blanktest=0

(#41762) Giot válasza Stevenseed (#41761) üzenetére


Giot
addikt

Text box alatt katt a linkre, előugró ablakba illeszd be:: [link]

(#41763) Giot


Giot
addikt

Ketyeg most nálam egy Sapphire 7970 Vapor-X Ghz edition.
Mikor a PH-s tesztet olvastam 8+6 pint tápellátást írtak. Látom a VGA-n 8+8 pinaljzat van, de mivela ph-s tesztben 6+8 pint írtak gondoltam ezzel is el kell mennie. Dolgozik is gond nélkül.
Persze csak piszkált a dolog és rendeltem hozzá egy +8 pin átalakítót, előtte benéztem a tápos topikba és érdeklődtem a tápom után. Ekkor hívták fel rá a figyelmem hogy a PH-s tesztben szereplő vaporx Ghz edition kártyán 6+8 pin aljzat van.
Hát ez meg mi?
Kicsit körbejárva a kérdést kiderült hogy a Sapphire készített egy újabb verziót a 7970 Vapor-x ből melyen már 2x8 pint használnak, az oka? Nem tudom biztosabb tápellátás talán..... De biztos van aki hozzáértőbb nálam.
Amit tudok 2x8 pint használt a Sapphire még a 7950VaporXen, a 7970Toxicon, az r9280XVaporxen (rev1 ez az utóbbi valójában csak egy átmatricázott 7970 Vaporx). Ha jól tudom ezek ugyanarra a NYÁK-ra épülnek.
Viszont a 2x8 pin aljzat ellenére elmegy 6+8 pinnel is.
Nem hiszem hogy lesz változás ha megkapja a 2x8 pint. Most is jól működik. :)
Ha majd szétkapom valamiért készítek egy képet, lehet hogy a fázisellátás is más a 2x8 pinnél mint a phn tesztelt verziójé.

[ Szerkesztve ]

(#41764) dealerman válasza Giot (#41763) üzenetére


dealerman
senior tag

Nekem ugyan îgy 2x8 as a 7950 em vapor x oc,elvileg a 70es nyákja most 6+8 an megy,nem tudom mi èrtelme van a plusz kettőnek mikor az csak föld (black)

Más : a fent említett vga ventije arra az ócska műanyagra van rögzítve ? Ha megjönnek az új fan -ok szeretnèm ledobni róla,nem tetszik,fölösleges,ès csak a helyet foglalja.......

underground techno will never die

(#41765) Giot válasza dealerman (#41764) üzenetére


Giot
addikt

delej: [link]

A műanyag kerethez van felcsavarozva anélkül csak gyorskötegelő vagy sziloplaszt. :)

[ Szerkesztve ]

(#41766) dealerman válasza Giot (#41765) üzenetére


dealerman
senior tag

1100 tól az Istennek se tudok feljebb menni gpu-ba akár mennyi feszkót adok neki,mindig dobja a kèpi hibákat,pedig bíztam az 1200 ba :D

Lehet nem ártana nekem se jobban megtáplálni :))

underground techno will never die

(#41767) Speed® válasza dealerman (#41766) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

OClottery..feltéve, hogy kitoltad a TDP limitet is és a RAMokat nem húzod közben, mert azok miatt hajlamosabb artifactolni. A GPUnál a MHz=mV formula általában beválik..kérdés, milyen a GPUd. 1.2Vig nyugodtan kenheted neki, úgy még belefér 250Wba, csak engedni kell a gyeplőn utóbbinál, ha softból engedi, onnan, ha nem, BIOSból.

(#41768) Giot válasza dealerman (#41766) üzenetére


Giot
addikt

Amit előttem írtak, és valszeg ha 2x8 pint kap biztosabban gazdálkodik.

(#41769) Baryka007 válasza Giot (#41763) üzenetére


Baryka007
őstag

Nekem is 2x8 pinesem van... De a Corsair TX 650 en van is két darab 8 tűs csati ;) Amúgy ha a nyák arra lett tervezve, én azért nem nagyon feszegetném

(#41770) Giot válasza Baryka007 (#41769) üzenetére


Giot
addikt

A pcb mindegyik arra lett tervezve ebben a sorozatban a Sapphire nál, de pld a phn tesztelt verzióban 6pin aljzat van beforrasztva.

(#41771) dealerman válasza Speed® (#41767) üzenetére


dealerman
senior tag

TDP limit természetesen kimaxolva :K egyenlőre nem foglalkozok vele,majd ha meglesznek az új ventik,addig nem kínzom :B

Mitől van az,hogy néha 501mhz a minimum a gpu-nak,300 helyett ? nem húzza vissza magát teljesen terheletlen állapotban,érdekes,hogy nem mindig csinálja ezt.................

underground techno will never die

(#41772) Raggie válasza dealerman (#41771) üzenetére


Raggie
őstag

Akkor lehet ilyen, ha netezel és a browser valami olyat jelenít meg amihez a VGA-t is igénybe veszi. De ilyenkor akár full órajelre is visszaugorhat.

Clint Eastwood FTW

(#41773) dealerman válasza Raggie (#41772) üzenetére


dealerman
senior tag

lehet tényleg ilyen,nem tudom............ pedig a gpu load 0%

underground techno will never die

(#41774) Giot válasza dealerman (#41773) üzenetére


Giot
addikt

Gpu load nem 3D ben van?

(#41775) dealerman válasza Giot (#41774) üzenetére


dealerman
senior tag

gpu-z vel nézem :)

underground techno will never die

(#41776) Giot válasza dealerman (#41775) üzenetére


Giot
addikt

Szóval. :) Gpu load-ot a nem csak akkor jelez a vga ha 3D-ben dolgozik?
Nem tudom kérdezem.

(#41777) Speed® válasza dealerman (#41771) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Böngésző hw gyorsítást kapcsold ki ha zavar.

(#41778) dealerman válasza Speed® (#41777) üzenetére


dealerman
senior tag

most nézem,akkor marad 500-on,és a memó pedig max-on ha nem tölti be az oc mentésemet az afterburner,mondjuk ezt is kérdezni akartam,miért vacakol ? be van pipálva a windows startup is,szóval ezzel kellene indulnia :W

underground techno will never die

(#41779) Raggie válasza dealerman (#41778) üzenetére


Raggie
őstag

Még akkor nem ugrik le alap órajelre, ha egynél több monitor van rákötve. Nem tudom ez-e a helyzet.

Clint Eastwood FTW

(#41780) dealerman válasza Raggie (#41779) üzenetére


dealerman
senior tag

van egy TV is rákötve :)

underground techno will never die

(#41781) Raggie válasza dealerman (#41780) üzenetére


Raggie
őstag

Akkor ez a normális. Amíg nem csak egy monitor van rákötve, addig a nyugalmi órajel 300-ról 500 MHz-re növekszik, és a memória marad full frekvencián. Ez minden AMD VGA-nál hasonlóan műxik.

Clint Eastwood FTW

(#41782) Deadzone41


Deadzone41
őstag

Üdv!

Kezem közé került egy Sapphire Radeon HD 7970 GHz Edition Vapor-X 3GB a kérdésem az lenne, hogy szerintem vmi nem stimmel vele, Furmark teszten 94fokon üzemel, 100%-os venti pörgetéssel. Mondanom sem kell, van hangja. A ventik működnek rendesen.

Mi lehet a gond? Vagy ez normális?

(#41783) Balathruin válasza Deadzone41 (#41782) üzenetére


Balathruin
veterán

Lehetséges hogy megkövült a paszta a kártyán, ha furmarkkal játszol akkor mindenképp cseréld.

(#41784) Speed® válasza Deadzone41 (#41782) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Furmark..Valley XHD presettel miért nem elég, ki akarod nyírni?
Normális terheléssel közelében sem lesz ennek, úgy nyektesd.

(#41785) Deadzone41 válasza Balathruin (#41783) üzenetére


Deadzone41
őstag

Doom alatt 85fok, 75% venti. Paszta gond lehet?

(#41786) Speed® válasza Deadzone41 (#41785) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Vagy sok feszt kap. De ha gyári kence van rajta, illik megkínálni frissel.

(#41787) dealerman válasza Raggie (#41781) üzenetére


dealerman
senior tag

ezt elfogadom az amd részéről,de miért csak alap órajelen megy akkor ? 850/1250 :Y lecsatlakoztattam délután a TV-t róla minden frankó volt,most estére nézem megint 500-an pörög és le se szarja,hogy OC-van beállítva :W totál random szerűen csinálja,néha jó néha nem............... mi a franc lehet ? :F

underground techno will never die

(#41788) Speed® válasza dealerman (#41787) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Beleugat a driver / szórakozik az AB..bármi lehet. Ezért szeretek kitesztelt értékeket BIOSba vésni..onnan már nem vész el :)

(#41789) dealerman válasza Speed® (#41788) üzenetére


dealerman
senior tag

Így lesz (bios write) ha vacakolni fog később is ! akkor majd visszatérünk rá,köszönöm a segítségeket :R

underground techno will never die

(#41790) Giot válasza Deadzone41 (#41782) üzenetére


Giot
addikt

Szia!
Nálam is ez a vga dolgozik. 65c° magasságában 65% körüli fordulat mellet. Hirtelen felindulásból megnézném megy e mindkét ventilátor, és újra is pasztáznám.

Bár magánvélemény, de kicsit zajosra sikerült ez a Vapor-X a Sapphire-nak. Kevés a 2 venti, és vagy kicsi a ventiátmérő.
Járt nálam 270X vaporx alíg hallani hangját. Ez meg azért fújtat. Nyilván kissebb fogyasztás kissebb hőtermelés könnyebben meg tud birkózni a 2db 85mm-es venti.
A 280x vapor x-en is maradt ez a hűtő. Később a rev2 nél lecserélték egy 3 légkavarósra. Aztán meg a Sapphire a nitronál áttért a 2 nagyobb átmérőjű ventire. Azokkal nincs is annyi hiszti csendesebbek.

[ Szerkesztve ]

(#41791) gabber01


gabber01
addikt

Valakinek van ötlete, hogy mi a francért nem használja a kari (Powercolor 7950 PCS+) az Afterburnerben megadott frekvenciákat? Akármit állítok be GPU/MEM frekinek, újabban mindig csak az alapon megy 880/1250. Pedig korábban a win10 Anniversary Update előtt nem tapasztaltam ilyen problémát.
A power limit sem változtat semmin.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#41792) and1ao válasza gabber01 (#41791) üzenetére


and1ao
őstag

Same problem here.

mellé még nekem van amikor meg is áll winem így 1 perc-re, először driverre gondoltam, de csere sem segített.

Én nagyon fohászkodok egy win fixért MS-től.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#41793) gabber01 válasza gabber01 (#41791) üzenetére


gabber01
addikt

Erre senkinek semmi ötlete?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#41794) Speed® válasza gabber01 (#41793) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

De, W7-8.1 ;] 10 alatt vannak gondok az ABvel..esetleg Trixx. Vagy BIOSmod..

(#41795) gabber01 válasza Speed® (#41794) üzenetére


gabber01
addikt

Trixx sem csinál semmi.
BIOSt hogyan tudom biztonságosan módosítani?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#41796) Speed® válasza gabber01 (#41795) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha megvannak a kitesztelt értékek, VBE7+atiflash a barátod. Érdemes utóbbit rendszergazdai jogosultságú cmd promptban használni, a wines felület hülyül néha.

(#41797) gabber01 válasza Speed® (#41796) üzenetére


gabber01
addikt

Hülyülés alatt mit kell érteni? Gallyra vágja a kártyát?

AtiFlash-ből úgy látom van sokkal újabb is: 4.17. Nem azt kellene használni?

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#41798) Raggie válasza gabber01 (#41793) üzenetére


Raggie
őstag

Csak egy kérdés :
Win anniversary update után és oc progi váltásokkor ddu-val csökkentett módban leszedted a drivert és ujraindítás után ment a friss plusz az oc progi vissza?
Mert ha nem, akkor ez is okozhat ilyet. ;)

Clint Eastwood FTW

(#41799) gabber01 válasza Raggie (#41798) üzenetére


gabber01
addikt

Nem, soha nem volt ilyen jellegű probléma korábban. De lehet kipróbálom, bár kétlem hogy ez számítana.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#41800) Speed® válasza gabber01 (#41797) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Beragad percekre a felület, de elvégzi a dolgát. Promptból viszont pár másodperc. Én TotCom alól szoktam csinálni, alapból rendszergazdai joggal indítva parancs és kész.
4.x inkább újabb vasakhoz..atiflash linkelt verziója hibátlanul megcsinálja a dolgát. Mondjuk simán lehet, hogy a 2.74 WinFlash alatt a 4.17 atiflash dolgozik..passz. Én előbbit használtam az utolsó karimhoz (7950 PC V2).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.