Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42201) ricsi99 válasza krupitomi (#42200) üzenetére


ricsi99
addikt

Elmondásod alapján én is a vga -vagy a tápra gyanakszom
Van alaplapi vga-d vagy tudsz e beszerezni valami alapszintű videokarit?

Én így állnék neki:
Videokártya kivesz ha van alaplapi akkor azzal ,ha nem akkor másik videokártyával indít.
Ha elindul akkor valami prociteszt ,vagy egyébb ami leterheli a tápot amennyire lehet.
Ha minden jó akkor a vga-t kipróbálni másik gépben.
Ha nem indul akkor mehetsz tovább ,hogy táp vagy alaplap

A vga-d és a géped is elég nagy fogyasztású... amit leirtál az pont a táp rövidzár/túlfesz -védelme

Ha kicsit értesz hozzá ,akkor érdemes leméregetni a vga táp bemenetelét ,hogy van e ott zárlat.

Ha meg nem ,akkor irány a szervíz... ezt a hibát nehéz így távolról megsaccolni

De lehet a tápod ment el... több éves tápnál simán elöfordulhat ilyen tünet...főleg ez az áramtalanításos indítás....

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#42202) krupitomi válasza ricsi99 (#42201) üzenetére


krupitomi
tag

Köszi a tippeket. Most így hirtelen nem tudok csere kártyát szerezni de megpróbálom. mondjuk ha választani kellene inkább a tápnak örülnék ha kifeküdne :D anyagi szempontból picit lehet jobban járnék.

(#42203) kpityu2 válasza krupitomi (#42202) üzenetére


kpityu2
őstag

Nekem akkor csinált ilyet amikor gyenge volt a táp. Ennek a kártyának komoly amperigénye van, ha induláskor lepadlózza a tápot akkor az lekapcsol. Lehet, hogy kicsit megfáradt már a táp vagy a túláramvédelme.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#42204) K0zm0


K0zm0
aktív tag

Sziasztok!

Kicsit off-topic lesz, de bocsássátok meg nekem!
Van elfekvőben egy Gigabyte HD7970-m. Kéz alól vettem tavaly, működik is, újra lett pasztázva, kitakarítva. Sajnos a doboza nincs meg, sem a hozzá való dologok. Nem használom ki, így sajnálom, hogy csak a szekrényben áll míg lehet hogy valakinél egy pár évig még jó szolgálatot tehetne!
A kérdésem az lenne, hogy jelenleg mi az értéke körül-belül ennek a kártyának?

Előre is köszi és szép estét mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#42205) Hencso válasza K0zm0 (#42204) üzenetére


Hencso
Ármester

Szia azt sejtem itt hamarabb meg kapod a választ :) [ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#42206) K0zm0 válasza Hencso (#42205) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Köszi!

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#42207) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Windows 10 64 bit alatt rendben az aktuális driver, de 7-es alatt hibákat dobál, leáll a meghajtó.
Melyik a használható hozzá ami nem béta (17.5.1 nél régebbit nem akarok használni)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.