Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41651) Trade88 válasza Giot (#41649) üzenetére


Trade88
tag

Nekem egy His Iceq 7950
Ref. Felépítésű van.
Igaz, hogy meleg van a szobámban kb. 27C
de bekostólja a 80C-t is játékok alatt és megjön a hangja ilyenkor.Kis alapfeszes tuning van csak 1150/1500

(#41652) Levente07


Levente07
tag

Sziasztok!

A problémám a következő:

Ujra elkezdtem játszani a gépen, és sajna azt tapasztalom, hogy kis idő 10-15 perc után a gép elkezd throttlingolni.... csak sajnos nem tudom, hogy a proci vagy a videókártya a ludas.

I7 2600k-m van és egy asus 7970 referencia kártya alpenhöhn peter hűtéssel... ha stressz tesztel rugatom a procit, max 60 fokig megy, és nem is látszik a grafikonon hogy visszaesne a teljesítmény... viszont nem tudom, hogy a videókártyát hogyan tudnám letesztelni. Ehhez kérnék segítséget.

Amúgy ha gpu stressz tesztet futtatok, a kártya max 75 fokig megy fel... de nem értem, mert elvileg mindkét esetben kevés a hőmérséklet ahhoz, hogy visszavegyen a rendszer.

Köszi a segítséget előre is..

(#41653) Giot válasza Speed® (#41650) üzenetére


Giot
addikt

Ki mondta hogy sok? :)
A hőfokkal semmi bajom, fújtat így zavaró. Meglátom majd de lehet belepiszkálok a vezérlésbe.

(#41651) Trade88: :R

(#41654) Giot válasza Giot (#41653) üzenetére


Giot
addikt

Nem csoda ha fújtat, az egyik ventilátor nem megy...... :(
Lekaptam az oldalát működés közben ekkor derült fény a szomorú állapotra. Ha felveszem 100%-ra akkor elindul. Egyéb esetben csak egy ventivel dolgozik.

(#41655) Giot


Giot
addikt

Srácok ez bug vagy feature? 99% ig biztos vagyok benne hogy megmakkant az egyik venti. De cáfoljatok meg ha nincs igazam!
3db 7870 em volt egyik sem játszott ilyet.

(#41656) Giot


Giot
addikt

Nyilvánvaló bug most nézem hogy egy ágról táplálkozik a 2 ventilátor.....
Erről ennyit.

(#41657) Balathruin válasza Giot (#41655) üzenetére


Balathruin
veterán

Típushiba, döglenek a ventik. Én is cseréltem már a 7950 Vapor-X-en.

(#41658) Giot válasza Balathruin (#41657) üzenetére


Giot
addikt

Ebay? 8e magasságában láttam az egy párt.
Neked mennyibe volt, esetleg nincs egy darab tartalékban? :)

[ Szerkesztve ]

(#41659) Balathruin válasza Giot (#41658) üzenetére


Balathruin
veterán

Igen. Igazából ahonnan tudsz venni. Nekem valahol 5-6 ezer közt jött ki. Egy darabot nem tudok adni, csak párba lehet kapni ezeket, nekem mind2 meghalt a végére.

(#41660) Speed® válasza Giot (#41658) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Dehh..ha nincs rá gari, mPWM adapter és 1-1 PWMes venti közösítve, panduittal mehet a bordára..halkabb/hűvösebb is lesz, ha nem esel túlzásba, AC F12 PWM/PST ventikkel minimál kiadás.

(#41661) Giot válasza Speed® (#41660) üzenetére


Giot
addikt

Igen ez is eszembe jutott.
Garis még a héten vettem, az eladó felajánlotta hogy visszavásárolja.
Jó kis vga lenne kár hogy tipushiba a venti.
Gigabyte 7970 ről mi a tapasztalat? Tipushibáról tudtok e?

Balathruin: :R

[ Szerkesztve ]

(#41662) Speed® válasza Giot (#41661) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha nem akarsz vele molyolni, add vissza..de ha fizeti esetleg a javítást, az is megoldás..
Giga WF3ról ilyen TDPnél nem sok jót tudok írni..nem halk.

(#41663) Giot válasza Speed® (#41662) üzenetére


Giot
addikt

Jó lenne "molyolni" szeretek is barkácsolni, de kevés az idő.
Így lehet most ez elmarad.
Mi a manó lett a Sapphire-ral döglődnek a ventik? Látom ők is lentebb adtak már. Van itthon egy 5850 toxic gondd nélkül teszi a dolgát. Kicsit zajos volt a ventilátora, ami 6 év után nem csoda, szétkaptam, két apró ipari golyós csapágy volt benne. Vettem kicseréltem újbol rendben van.
Itt meg 3 év környéki vgakon megfekszik a légkavaró.
Az is fura hogy úgy tűnik nem mechanikusan van vele bibi. Kézzel megforgatva nem érezni semmi akadást, szorulást. Plusz 80% on beindul azalatt meg kussol.
Tán csak nem a vezérlő elektronika bolondul meg?

(#41664) Speed® válasza Giot (#41663) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A venti PWM része döglik meg. Nem egyedi eset, az újabb TriX karikon is előfordult, ill. más gyártó cuccainál is volt rá példa. Jó dolog a PWM, de +1 hibalehetőség.
Egyébiránt én a jó alapot (masszív nonref kivitel) nem kukáznám egy ilyen hiba miatt..ha hajlandó az eladó a javítás költséget fedezni visszavétel helyett, inkább feljavítanám.

(#41665) Giot válasza Speed® (#41664) üzenetére


Giot
addikt

Igen gondoltam! :(
Meglátom.

(#41666) Pancsermeste válasza Pancsermeste (#41633) üzenetére


Pancsermeste
őstag

OK, akkor megválaszolom magamnak.
Mindkét DVI-on van HDMI kimenet átalakító adapterrel, és működik is egyszerre a kettő, ami a képet illeti. Azt nem tudom, hogy az audiot is viszi-e mind a kettő, mert arra nincs szükségem, így nem próbáltam.

-= Pancsermeste® =-

(#41667) Raggie válasza Pancsermeste (#41666) üzenetére


Raggie
őstag

Audio-t tuti nem fog vinni, mert a DVI port csak kép adatot tud kiadni magából hangot nem! ;)

Clint Eastwood FTW

(#41668) CirrMee válasza Raggie (#41667) üzenetére


CirrMee
addikt

Így tudtam korábban én is, de ez ma már nem állja meg a helyét. :)
Ha nem ősöreg a kártya, akkor tud adni DVI -n keresztül hangot.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#41669) Raggie válasza CirrMee (#41668) üzenetére


Raggie
őstag

Mea culpa! Utánanéztem és nagyon úgy néz ki hogy igazad van. Valóban az újabb VGA-k tudnak hangot is kiadni a DVI csatikon ha a másik végén HDMI van. :K

INNIOVÁCIÓ!! :D :C

Clint Eastwood FTW

(#41670) Pancsermeste válasza Raggie (#41669) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Újabb VGA-k?
Már az Asus HD 4870-em is tudta, DVI to HDMI adapterrel. :K

-= Pancsermeste® =-

(#41671) CirrMee válasza Raggie (#41669) üzenetére


CirrMee
addikt

Rá se ránts, beszopiztam anno én is egy ilyen beszólással... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#41672) sirdenis


sirdenis
tag

Kezeim között van egy xfx 7950 BE ami alapból 1250mv-ot ad a kártyának, amit se az AB se Trixx nem tud szabályozni és mindemellet van egy retek hűtő rajta. VBE7-el szerkesztettem a feszt és fel is toltam rá egy környezetbarátabb bios-t de ugyan úgy 1250mv-ot ad. Volt e már valakinek dolga iylen kártyával? Másik bios babráló programról tudtok e ? Magórajelet állít a VBE7 csak feszt nem akar.

(#41673) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

XFX R9 280X Double Dissipation Edition milyen minőségű? Ilyet találtam, mint eladó, csomó tartozéka megvan, doboz minden, nagyon jónak tűnik.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#41674) Giot válasza holozis_HUN (#41673) üzenetére


Giot
addikt

Szia!
Az XFX ugyanazt a ventit alkalmazza mint a Sapphire a Vapor-X-en és más VGA-in is. Sajnos 2-3 éves korára sok megfekszik közülük PWM hibával. Pótolhatóak, olyan 6-7 e ft ból de erre érdemes figyelni és azt szemrevételezni megvételkor, forog e mindkét venti. Mivel azt nem hallani ha csak az egyik megy.

[ Szerkesztve ]

(#41675) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Csak kíváncsiságból!
Miket pörögnek azok a sapphire-xfx ventilátorok? Alapjárat, max, kikapcsolnak-e?
Nekem His-em van itt 1300 alatt nincs élet. (sosem kapcsolnak le) 2700 a teteje. (asszem)

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#41676) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok! Van kerülendő kártya aminek van valami tipuhibája, hajlamos elromlani?

Giga, Asus, Xfx párti vagyok, ezek jók? 7870-ről váltanék.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#41677) and1ao válasza Czimby (#41676) üzenetére


and1ao
őstag

Gigát tapasztalatból mondom hogy kerülni kell :(

Guild Wars2!

(#41678) Daffni2 válasza and1ao (#41677) üzenetére


Daffni2
addikt

Az én tapasztalatom: eddig csak Gigbyte kártyáim voltak,mindegyik hibátlanul működött.
5850 OC,6950 OC WF
A jelenlegit,7950 OC WF használtan vettem közel 4 éve,azóta is tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#41679) and1ao válasza Daffni2 (#41678) üzenetére


and1ao
őstag

túlfeszelt 1.250 V 1ghz-hez :F :F amit a WF 3 nem tud hűteni 50% ventfordulat fölött üvölt rajta a venti mint a sakál és nincs fesz szabályzás vannak elpida ramos példányok.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#41680) Czimby


Czimby
addikt

És az ASUS , XFX kártyák jók?
Esetleg Shappire, bár ez a márka nekem nem szimpatikus még régen volt vele negatív élményem.

Most látom, hogy létezik 6Gb-os verzió is, gondolom nem igazán van haszna ekkora számítási teljesítmény mellett.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#41681) Daffni2 válasza and1ao (#41679) üzenetére


Daffni2
addikt

Semmi ilyesmit nem tapasztaltam!

"Aki ad,az nyer"

(#41682) Borisz76 válasza Czimby (#41680) üzenetére


Borisz76
veterán

Én nagy megelégedettséggel használok 4 éve egy Saphire 7970-s karit.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41683) and1ao válasza Czimby (#41680) üzenetére


and1ao
őstag

Ha jól emlékszem az Asus és sapphire kártyák voltak amiknek gari idő után kezdtek el kihullani a ventijei de erre nem esküszöm meg pláne úgy hogy van egy Vapor-X ami már lassan 4 éves lesz és még mindig ugyanolyan halk mint volt.

XFX-el nem emlékszem különösebb nagyobb gondra.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#41684) Czimby válasza and1ao (#41683) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi a hozzászólásokat uraim! :R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#41685) Petike168


Petike168
aktív tag

Sziasztok!

Tulajdonosa lettem egy MSI HD 7950 TwinFrozr Boost Edition-nek. A kártyát ventilátor hibásan vettem. Fórumba már olvastam vétel előtt, hogy tipikus hiba ezeknél a kártyáknál, hogy egy idő után a 2. ventilátor csak nagyobb terhelésnél indul el, illetve hogy ezek a Boost kártyák eléggé túl vannak feszelve. Ennek köszönhetően eléggé magasak a hőmérsékletek a GPU,illetve VRM-nél is (80, illetve 100). Az új ventilátorokat már megrendeltem, ez segíthet a VRM hőmérsékleten is? Gondolom a RAM chipek is érintkeznek a hűtőbordával?! Ha igen, akkor gondolom a hővezető lapkákat is cserélni kéne, vagy ezek "örök életűek"? A már említett túlfeszelés miatt szeretném módosítani a BIOS-t, amire olvastam a VBE7 nevű programot, de ugye az csak bizonyos feszültségszabályozókat támogat. Hol tudnám megnézni, hogy az enyém kompatibilis lesz-e? Vagy csak indítsam el simán és ha felismeri a progi akkor örülök? :) Előre is köszi!

Peti

(#41686) Raggie válasza Petike168 (#41685) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz, a jó ventillátor mindenképpen segít majd a VRM hőmérsékleteken is.

A feszt állíthatod szerintem máshol is, nem kell ahhoz egyből BIOS-t editálni(MSI AB?). De ha mégis, akkor mindenképp a VBE7 a te programod. A kompatibilitást nem tudom hol lehet ellenőrizni sajnos(már régen volt amikor én is a 7950 bios-omat mókoltam :) ).

A te kártyádon a fő hűtőborda nem érintkezik a RAM chip-ekkel. Erre van egy másodlagos borda, ami a VRM-ekre is rányúlik.
Lásd itt ez a fekete fém alkatrész: LINK . Ez alatt szerintem nem kell cserélni a gyári thermal pad-okat, ne is vedd le sztem a PCB-ről. Vagy ha mindenképpen akarod, akkor legalább 7-11 W/mK-s vezetőképességűre cseréld. De akkor azt is ki kell valahonnan guberálnod, hogy pontosan milyen vastagságú kell a memórákhoz és a VRM-ekhez(0,5/1/1,5 mm)!

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#41687) and1ao válasza Petike168 (#41685) üzenetére


and1ao
őstag

ha találsz hozzá DataSheet-et abba benne van hogy milyen IC-t használ egyébként pedig a bedug indít imádkozz kombináció.
Ha van Gap pad az szinte ugyanúgy viselkedik mint egy paszta szóval ha bontod akkor érdemes lehet cserélni
Nem szedtem még szét Boostot így nem tudom megmondani hogy hűtve van e, de majd lebontod és megnézed a Lighting az tuti hűtve van, de szerintem baseplate van rajta.
A VRM-en ha nincs rajta hűtés akkor csak az airflow segít irányított venti rá hasonló.

Upsz megelőztek :R

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#41688) Speed® válasza Petike168 (#41685) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Lemented a BIOSt és VBE7be töltve kiderül ismeri-e. Általában igen, ha mégse, akkor AB jó esetben segít. Gap pados részt ne piszkáld, ha a javított légáramlat értelmes értéken tartja a VRM részt.

(#41689) Petike168


Petike168
aktív tag

Huh, köszönöm a gyors válaszokat :) Először mindenképpen AB-be tesztelném le, az új venti, illetve fesz állítás mit eredményezne. Csak annak a híve vagyok, hogy minél kevesebb szoftver fusson a háttérbe és vezérelje a dolgokat,szóval a BIOS mod csak ezért merült fel. Van egy Noctua 12 cm-es ventim amit szeretnék még a házba rakni, ennek hogy lenne jobb az elhelyezése? Felülről fujjon a VGA-ra vagy, szívja a ki a levegőt? Igazából egy kanapé, illetve asztal közé van berakva a gép, hátulról megy ugye fal, szóval sajnos nagy kereszthuzatot nem lehet csinálni, de eddig nem volt ilyen probléma, hogy bármelyik eszköz ennyire a "határig" melegedett volna, pedig a CPU is tuningolva van, igaz ez szintén egy jó nagy hűtőbordával, ventivel. Ali-ról rendeltem, szóval lesz 2-3 hét mire megjön, csak utána fogok tudni tesztelni. Addig meg felnyomom a venti szabályzót 100%-ra, hogy mind2 ventilátor menjen, fülesbe úgyse hallom játékok alatt:) Asszony meg elviseli vagy legalább többet lesz a konyhába, mint a TV előtt! :D

(#41690) aty-73 válasza Petike168 (#41689) üzenetére


aty-73
aktív tag

Nem kell a BIOS-t piszkálni a feszek miatt, mert "unlocked" a BIOS DP.
De, ha úgy teccik szabadon állítható a hozzá mellékelt szoftverrel (After Burner).

[ Szerkesztve ]

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#41691) aty-73 válasza aty-73 (#41690) üzenetére


aty-73
aktív tag

Bocsánat ezt benéztem, nem Lightning.

:F :Y :B

[ Szerkesztve ]

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#41692) Raggie válasza Petike168 (#41689) üzenetére


Raggie
őstag

Felülről lefelé semmiképpen ne fújjon ventillátor! Az a meleg levegő természetes áramlása ellen dolgozna és nagyon kis hatásfokkal! :)

Clint Eastwood FTW

(#41693) dealerman


dealerman
senior tag

Sziasztok :)

7950-et szeretnék venni,kérdésem az lenne ennek a típusnak miért kell/van 2x8 pin táp csatija :Y Egy ideje nézegetem ezt a gpu-t de eddig csak 2x6-ot láttam mindenhol :K

[link]

underground techno will never die

(#41694) Speed® válasza dealerman (#41693) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mivel <225W a 7950ek fogyasztása, amihez elég 2x6+PCIe betáp, minden más kiépítés az OCról szól, ez is.

(#41695) dealerman válasza Speed® (#41694) üzenetére


dealerman
senior tag

2x6-ról is lehet használni akkor alapon ?

underground techno will never die

(#41696) Giot válasza dealerman (#41695) üzenetére


Giot
addikt

Szia!
A 7970 Vapor-X 6+8 pin-nel megy. De ezen is 8+8 pin aljzat van.
Figyelj a ventikre vásárlásnál sajnos jellemző probléma a PWM fault.

(#41697) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

2x8 van rajta, annyit dugj bele..nem olyan bonyolult ez.

(#41698) dealerman


dealerman
senior tag

köszönöm a válaszokat :R már tárgytalan ezt is elkapkodták előlem,már ez a 3.-ik a héten,viszik ,mint a cukrot itt aprón :Y Egyébként hiányzik a tápegységemen(fél moduláris) az egyik kábel így csak 6+8-am van ezért kérdeztem,elmegy e 2x6-ról :))

Tovább folytatom a hajtóvadászatot ;]

[ Szerkesztve ]

underground techno will never die

(#41699) Speed® válasza dealerman (#41698) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

6+8 elég egy 780/290 kaliber karihoz is..elég jó áron mennek már alternatívának.

(#41700) Baryka007


Baryka007
őstag

Üdv, a napokban váltottam le az MSI HAWK HD 7870 es vga.-mat egy Sapphire DUAL-X HD 7970 .-re... De a második ventilátora nem forog... Ötlet ?

Forrasszak ?! Vagy mit tegyek? :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.