Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41451) Speed® válasza szabadoslac (#41450) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

VBE7el rendbeszeded a feszt, kaphat mellé rendes OCt is, élettartam terén nem mindegy, ha a zaj nem is zavar..mondjuk az se mindegy, a ventik mikor döglenek le..érdemes ráncbaszedni ezért is.

(#41452) szabadoslac válasza Speed® (#41451) üzenetére


szabadoslac
tag

Driver telepítésnél melyik verzió lenne jó neki a VBE7 előtt.

Kipróbálom majd de miből mennyit aggyak neki szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#41453) Gróf... válasza szabadoslac (#41450) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Nem feltétlen kell belenyugodni. Nekem egy HIS-em van (7970) Annál szintén fix 1.256 a fesz. Anno még DroidMester reszelt hozzá nekem másik bios-t (Mielőtt "piacra dobta" volna a módosító programját)
A gyárilag emelt 1050 Mhz-et 1.1 volton is tudta tartani.
Nem nagy ügy a bios módosítás.

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#41454) Recipro


Recipro
tag

sziasztok srácok! 1 kérdésem lenne még mindig a garanciáztatással telemat kft-nél beadtam egy két éves r7970 vga-t 3 év garancia volt rá nos Június 09. adtam fel 10. ott volt azóta még mindig semmi ennek nincs véletlen egy kötött ideje? hogy egy adott idő után kötelesek újat adni nem várathatnak mert sok helyen (telefonoknál) így működik.

(#41455) Cifu válasza Recipro (#41454) üzenetére


Cifu
nagyúr

Sajnos nincs kőbe vésett dátum, de mindenképpen zaklasd őket, hogy már több, mint 60 nap eltelt, és még mindig nem intézkedtek az esetedben.

Az ide vonatkozó jogszabály:

Van-e határidő a dolog kijavítására vagy kicserélésére?

A Ptk. szerint a kijavítást vagy kicserélést – a dolog tulajdonságaira és a jogosult által elvárható rendeltetésére figyelemmel – megfelelő határidőn belül, a jogosultnak okozott jelentős kényelmetlenség nélkül kell elvégezni. A Ptk. mellett a fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés keretében eladott dolgokra vonatkozó szavatossági és jótállási igények intézésének eljárási szabályairól szóló 19/2014. (IV. 29.) NGM rendelet 5. §-a kimondja, hogy a vállalkozásnak törekednie kell arra, hogy a kijavítást vagy kicserélést legfeljebb tizenöt napon belül elvégezze. Azt, hogy mi minősül a Ptk. szerint megfelelő határidőn belül elvégzett kijavításnak, a jogalkotó nem határozza meg. Az adott ügy körülményeinek ismeretére van szükség tehát annak megítéléséhez, hogy az eladó a javítást megfelelő határidőn belül végezte-e el. A kijavítás lehetséges idejét ugyanis nagyban befolyásolhatják olyan körülmények, amelyekre az eladónak nincs ráhatása. Ezek a körülmények adódhatnak a termék adottságaiból vagy a hiba jellegéből kifolyólag, de előfordulhat az is például, hogy a termék kijavításához olyan alkatrész beszerzésére van szükség, amelyet a gyártó csak késedelemmel tud leszállítani

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41456) Joker94Hun


Joker94Hun
tag

Srácok kicsit amatőr és tudatlan kérdés,DE! Akkor most ez a HD7970 támogat dx12-t? Megjelenésén úgy emlékszem úgy hirdették de olvastam olyasmit is mostanában hogy most hogy megjelent a dx12 mégsem támogat .

(#41457) ricsi8800gt válasza Joker94Hun (#41456) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

nem támogat 11.2-ig igen

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#41458) Speed® válasza Joker94Hun (#41456) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Feature level 11.2, nem teljesértékű.

(#41459) Cifu válasza Joker94Hun (#41456) üzenetére


Cifu
nagyúr

A kedves picipuha megint zseniálisan elcseszte a DX12-őt abból a szempontból, hogy átlátható és egyértelmű legyen.

A DX12-nek négy támogatási szintje van:

Feature_Level_11_0
Feature_Level_11_1
Feature_Level_12_0
Feature_Level_12_1

Később várható egyébként újabb szint (Feature_Level_12_2 ?) is.

A GCN1-es kártyák a Feature_Level_11_1 alá esnek, így például a Total War: Warhammer DX12 alatt nem fog elindulni, csak DX11 módban, illetve például a Rise of the Tomb Raider #7-es patch-ben megjelenő DirectX 12 Asynchronous Compute-t nem támogatják. Mindkettőről volt hír itt a PH!-n.

Sajnos a jelek szerint a DX12 támogatás ilyentén erősen ciki kategória, mert nem tudjuk, hogy az eljövendő DX12-es játékok mely szintet követelik meg, és így azt sem, hogy a GCN1-es kártyák fognak-e DX12-ben futni, avagy sem.

Szóval igen, a kártya tudja a DX12-őt. De a DX12 elcseszett jelölésrendszere és a különféle megkötések támogatása miatt nem biztos, hogy a DX12-es játékok alatt tudod is használni, mert lehet, hogy a játék magasabb (Feature_Level_12_0 vagy _1) szintet kér.

Én is ezért morcogtam és morcogok az ilyen hírek alatt, mert ugyebár én is anno azért vettem 7950-est, mert hát arról volt szó, hogy a GCN a jövő. Meg hogy a GCN a DX12 alá sokkal jobb lesz. Mára kiderült, hogy ez így nem igaz. A GCN-nek különféle változatai vannak, és a GCN első iterációja konkrétan kifutóban van a jövőt illetőleg. Szívás - én ezért adtam túl részben a saját kártyámon... Miközben reménykedek, hogy a GCN2 nem fog hasonló sorsa jutni rövid úton...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41460) and1ao válasza Speed® (#41451) üzenetére


and1ao
őstag

VBE7-el is így is úgy is bios kell flashelnie amit eddig is irtam neki nem értem...... what do want to say

Guild Wars2!

(#41461) Speed® válasza and1ao (#41460) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nyilván. Én azt nem értem, miért para ez..egy flash nem para :) A PC-V2 karimon többször írtam BIOSt, gond sose volt. Persze nem árt, ha tudja az ember, mit csinál.

(#41462) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Sziasztok!

Bedobom ide is a kérdést. [link]

(#41463) Balathruin válasza BRIKLY (#41462) üzenetére


Balathruin
veterán

Szimplán R9 280 bios van rajta. Honnan való a kártya?

(#41464) BRIKLY válasza Balathruin (#41463) üzenetére


BRIKLY
veterán

Mindkét BIOS-t úgy tudom nem lehet cserélni,csak az egyiket. Ezen meg akár hová váltom a kapcsolót, ezt írják rá a programok.
Apróról vettem..

(#41465) TechN7ne válasza BRIKLY (#41462) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nálam is járt aproról egy PowerColor V2 es amin 280 as bios volt mókolva és nagyon melegedett terhelés közben. Én vissza vittem az eladónak.

(#41466) BRIKLY válasza TechN7ne (#41465) üzenetére


BRIKLY
veterán

Az van nálam,amit Te visszavittél! :D Beszéltem előtte az eladóval, azt mondta,újra lett pasztázva,most már jó. És hőfokilag tényleg jónak mondható, eddig 75fok fölé nem sikerült melegíteni.

Csak volt némi baki. Böngészőben görgetve úgy akadt a kép,mint ha nem lenne driver,aztán kékhalál. win reinstall nem segített, kivettem a kártyát,foglalatot megtakarítottam,vissza,erre elindult a gép IGP-vel. Kivettem még egyszer,vissza tettem,azóta hiba nincs. Csak most kérdés,hogy a kártyával van valami,vagy a lapommal,vagy csak szimpla kontakt hiba volt.
BIOS dolog meg egyszerűen csak furcsa. A dátuma a 7950 gyárijával egyezik,akkor még nem is létezett R9 280

(#41467) TechN7ne válasza BRIKLY (#41466) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az komoly! :DDD
Nálam semmi baja nem volt a kártyának ,de terhelés alatt eszméletlen hőfokokat produkált legalább 80% os venti fordulaton ,az eladó nagyon korrekt volt ,megértette a problémám. :R

(#41468) BRIKLY válasza TechN7ne (#41467) üzenetére


BRIKLY
veterán

:D
Megkockáztattam,mert Én már akciósan kaptam :D Láttam előtte a másik VGA-s topikba,hogy mit írtál róla,Én meg úgy voltam vele,hogy nem félek egy pasztázástól,30k-ért meg csak jó kártya ez,ha jó :)

(#41469) TechN7ne válasza BRIKLY (#41468) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nagyon megy ,ha jól le van hűtve akkor az egy ritka Tahiti gpu ,mondtam is az eladónak.... :K
Nem szerettem volna vele gányólni stb. 32k-ért ,inkább néztem egy normálisabb hűtéssel szerelt fiatalabb kiadást ,ez is nagyon szépen megy ,alapfesz. majdnem 1200 akat repít ,teszek majd fel tesztet ha vlkit érdekel ,nagyon jó kis kártyák ezek. :K

[ Szerkesztve ]

(#41470) BRIKLY válasza TechN7ne (#41469) üzenetére


BRIKLY
veterán

Próbáltad ezt húzni? Meddig jutottál? :)
Húzni én még nem próbáltam,egyrészt mert kivárom vele az 1 hét garit,amit adott,másrészt mert még i3 van a gépbe,az meg nokedli alá így is. Majd ha megjön a 2500K ;]

(#41471) TechN7ne válasza BRIKLY (#41470) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Majdnem 100fok körüli értékek mellett nem nagyon mertem bevállalni ,alul bordázott az egész csak a víz segíthet rajta.

(#41472) Speed® válasza TechN7ne (#41471) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A PC-V2 VRM bordája jó, a GPUt meg 1.1V/1.1GHz körül simán elbírja a hűtő is, profilját kell kicsit megszabni. Így adtam el anno falijjanak a sajátom, ami Peter alatt ment 1200+on is simán, nem kellett félteni a VRMet 225W+10% TDP mellett sem.

Az R9-280nak detektálása nem BIOS kókány eredménye, annak detektálja kb. minden, hisz ugyanaz a GPU.
Szóval normális kence kell alá meg rendbeszedett BIOS és teljesen használható a kártya. Ha kell, hétvégén eldobom a saját BIOSom (kitolt TDP, 1100MHz/1125mV /droppal 1.1V/, javított ventiprofil), privátban lehet jelentkezni érte :)

[ Szerkesztve ]

(#41473) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Üdv!

Érdeklődnék, hogy egy HD 7950 és egy HD7970 között mekkora a különbség? Egy kis tuninggal el lehet érni a HD 7970 szintjét!

Köszönöm! :B

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#41474) Speed® válasza holozis_HUN (#41473) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Lazán hozható előbbivel utóbbi, a combosabb tápkör miatt viszont ha nincs nagy árdifi, el lehet gondolkodni a nagytesón. Mondjuk azt csak 280X köntösben tenném, garival, úgy megérheti a difit.

(#41475) holozis_HUN válasza Speed® (#41474) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Köszi!

Sajnos a 280x az drágábban megy... 35-40k a határ, így HD 7950/7970 van kiszemelve.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#41476) Cifu válasza holozis_HUN (#41475) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ennek azért nincs sok értelme, mert a tuningolt 7950 értelemszerűen az alap frekis 7970 sebességét érheti max. el. A tuningolt 7970 meg szépen ott hagyja.

Szóval ezt így szemlélni nem érdemes.

Mivel árban elég közel vannak egymáshoz, érdemes folyamatosan vizslatni a használtpiacot, és ha sikerül egy jó árú 7970-et beszerezni, akkor hajrá. Továbbá csendben megjegyzem, hogy én ilyen kártyánál inkább a hűtés milyenségére mennék rá. Sokkal többet számít, akár tuning, akár minden más (zajszint, élettartam) szempontból.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41477) Speed® válasza Cifu (#41476) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ezzel olyan téren vitatkoznék, hogy kb. 100MHz kell pluszban és megvan..nincs akkora difi köztük, hogy teszemazt egy 1200on járó 7950től elhúzzon a 7970..ettől független jól jöhet az a kis plusz.

(#41478) TechN7ne válasza Cifu (#41476) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ekkora baromságot már ne is haragudj ,ezeket az információkat honnan veszed ,álmodtad esetleg elképzelted? :U

100MHz-k vannak a kártyák közt ,semmiben sem különböznek egymástól csak órajelben ,így értelemszerűen az órajel diktál ,melyik bírja tovább ,esetleg melyiknek magasabb.
Pl. a volt 7950-em úgy szakított 1250MHz-n ahogy egy más 7970 tuningolva sem ,melyik kártyába mennyire tuningolható Tahiti gpu-t raktak ,semmi máson nem múlik.

Jelenlegi 280-am meg alapfeszültségen az 1180MHz-t verdesi ,ha adnék neki +feszt. lehetséges 1300-at is elvinné ,így vele bármilyen tuningolt 7970 vagy 280x-et simán beérem ,röviden ennyit hogy melyik mennyivel erősebb.

(#41479) and1ao válasza TechN7ne (#41478) üzenetére


and1ao
őstag

Hát azért ahol belefut CU limitbe a Tahiti Pro ott elég jól lelépi a + CU miatt a Tahiti XT, szóval ez is így ahogy leírtad majdnem dettó nettó baromság.

Guild Wars2!

(#41480) TechN7ne válasza and1ao (#41479) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Simán csinálhatunk teszteket ,egy jól húzható 280x eredményt csatolj ,megprobálom beérni.....
Rá kattantam az utóbbi időben a Tahiti kártyákra ,volt már legalább 4 különböző típus nálam
7950-től a 280x-ig.

[ Szerkesztve ]

(#41481) Cifu


Cifu
nagyúr

@Speed(R): Ezzel olyan téren vitatkoznék, hogy kb. 100MHz kell pluszban és megvan..

Pontosan. Szóval ha 100Mhz-et húzol a 7970-en, akkor ugyanúgy elhúz.

nincs akkora difi köztük, hogy teszemazt egy 1200on járó 7950től elhúzzon a 7970..ettől független jól jöhet az a kis plusz.

Már ha jár 1200Mhz-en az a 7950. Az enyém, és a környékemen lévő egyik 7950 sem tudott soha 1200Mhz-et. Ha kifog egyet, ami megy 1200Mhz-et, akkor hurrá, lelépett egy 7970-et. Emiatt érdemes akkor 7950-et venni az adott árakon szerinted?

@TechN7ne:Ekkora baromságot már ne is haragudj ,ezeket az információkat honnan veszed ,álmodtad esetleg elképzelted?

100MHz-k vannak a kártyák közt ,semmiben sem különböznek egymástól csak órajelben...

"Fontos eltérés, hogy míg a HD 7970-eken helyet kapott Tahiti XT 2048 számolóegységet tartalmaz, addig a PRO jelölésű verzió már "csak" 1792 darabot. " Forrás (jó messzire mentem érte ám!)

Én kérek elnézést, szóval mint a Tudás hordozója világosítsd fel a topicba látogatókat a jövőben. Ezúton is részvétem nekik.

Inkább ki is veszem a kedvencek közül, látom felesleges egy másodpercnyi időt is áldozni a topicra, hiszen én csak álmodozok meg képzelgek... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41482) Hannibhál válasza TechN7ne (#41478) üzenetére


Hannibhál
őstag

van köztük különbség mégpedig h a hd7970ben 2048 számolóegység, 128 tmu és 32 rop, míg a hd7950be 1792 sze. 112 tmu és 32 rop van, szóval ha csak a nyers adatokat nézzük akkor azonos órajelen a hd 7950nek mindenképpen lassabbnak kell lennie. Elméletben
gyakorlatban persze ez nem jó ki hacsak nem az az 5% dönt :D

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#41483) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Értelemszerűen HD7970-et vennék, ha arra is fussa majd. Egyenlőre adjam el a cuccaim :DDD HD 7970 a fő cél, de ha nem az, hát akkor HD 7950.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#41484) TechN7ne válasza Cifu (#41481) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Részemről azért ajánlottabb a 7950/280 kártyák mert a memóriák nincsenek túl húzva ,nem mindig vannak jól lehűtve és 384bit mellett elenyésző a különbség alap vagy húzott órajelű tahiti kártyák közt.
Én is próbáltam húzni ,de igazság szerint ha nagyon megcibáltam is nyertem max. 2fps-t vele játékon belül.
Gpu -val lehet játszadozni ha megy rendesen és jól le van hűtve ,memóriákhoz én személy szerint inkább nem is nyúlok és igen ,én is találkoztam már olyan 7950/280-al ami simán ment alapon 1200-akat ,mondom a mostani 280-am is nagyon szépen duruzsol.
280/280x fórumban is inkább a sima 280 az ajánlottabb jó hűtéssel ,azok bírják sokáig ha nincs birizgálva a mem. órajel ,280x csak akkor lehet érdemes használtan ha van rá garancia ,és még belőlük van azért néhány garis.

Fizikailag meg már tök mind1 hogy 2048 vagy 1792 mittomén számolóegység van bennük ,annyira pici a különbség hogy nem érzed meg játékokban ,az órajel növekedést azt viszont nagyon ,látványosat tud dobni a teljesítményen akár +50MHz többlet ,nem hiába ragadtam le itt,ennyi pénzért boltban 70k-ért sem tudtam venni jobb kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#41485) Cifu válasza TechN7ne (#41484) üzenetére


Cifu
nagyúr

100MHz-k vannak a kártyák közt ,semmiben sem különböznek egymástól csak órajelben...

Ezt írtad, előtte meg nekiállsz kioktatni, hogy ostobaságokat írok le. Nálam is volt pár kártya, a környékemen is akadt pár. Neki akarsz állni kiokítani, közben leírsz egy efféle ostobaságot. Gratula, öngól.

Fizikailag meg már tök mind1 hogy 2048 vagy 1792 mittomén számolóegység van bennük ,annyira pici a különbség hogy nem érzed meg játékokban

Örülök, hogy próbálod mentegetni magad, de konkrétan azt írtad le, hogy csak az órajelben különböznek. Hülyeséget írtál le, és még csak be sem ismered. :U

annyira pici a különbség hogy nem érzed meg játékokban ,az órajel növekedést azt viszont nagyon ,látványosat tud dobni a teljesítményen akár +50MHz többlet

Ha már annyi kártyád volt a családból, akkor nézz meg egy XT-t mondjuk 1000Mhz-en, utána egy Pro-t 1050Mhz-en, azonos memória sebesség mellett. Melyik lesz gyorsabb? Súgok, nem a Pro - persze a sebességkülönbség nem lesz hatalmas, de akkor is látható, hogy mikor mi számít...

Ezen kívül tegyük hozzá, hogy a 7970 esetében a memória is magasabb frekin jár alaphelyzetben (ha már belinkeltem, esetleg elolvashattad volna az anno készült tesztet), persze ez aztán a gyártóktól is függő lett.

ennyi pénzért boltban 70k-ért sem tudtam venni jobb kártyát.

Én 30e Ft-ért adtam el a 7950-est és 40e Ft-ért vettem R9 390-et. Nem vitás, hogy egyedi vétel volt, de akadnak ilyenek (ahogy anno beszéltük, hogy 35e Ft-ért is volt 7970).

Részemről lezártam, személyeskedve belémszálltál, közben hülyeséget írtál le, amit nem ismersz be, ez a te lelki szegénységed... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41486) Recipro válasza Cifu (#41455) üzenetére


Recipro
tag

Elküldtem ezt nekik Emailben végre kaptam is választ :DDD fel is hívtam őket mondtam mi a helyzet

hétfőig kérték a türelmem akkor lesz bent a főnök és vissza hívnak, illetve azért várattak eddig mert ŐK VÁRJÁK A CSERE KÁRTYÁT ERRE MEGKÉRDEZTEM ÉS KI MI JOGON DÖNTÖTTE EL HOGY MILYEN CSERE KÁRTYÁT ADNAK NEKEM? :D azt felejtsétek el hogy ti majd eldöntitek ezt megkéne kérdezni a vevőtől is nem? a srác a vonal végén teljes mértékben igazat adott és korrekt volt mondtam neki R9 390 vagy a termék árát kérem vissza.

hétfőn választ kapok.

(#41487) Cifu válasza Recipro (#41486) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hát hajrá!

Sajnos ilyen esetben a csendben ücsörgés nem segít, b@szogatni kell a boltot / szervizt, és verni az asztalt.
Szomorú, de nagyon ritka az, amikor tényleg korrekten intézik a garanciális problémákat itthon a boltok... :U

Mondjuk az már valami, hogy elismerték, hogy hibás a kártya. Nekem küldött vissza az Ipon hibás deszkát úgy, hogy állították, hogy Win10-et telepítettek vele meg minden, nem tapasztalják a hibát (előtte már a procin kívül mindent kicseréltünk/leteszteltünk, tehát biztosak voltunk benne, hogy csak a deszka lehet a ludas). Sajnos ott bejött nekik a cselezés, az illetőnek már nagyon fájt, hogy egy hónapja nincs gépe, vettünk másik deszkát, és probléma nélkül működik azóta is a gépe - ez egy példa arra, hogy miért éri meg szívózni a boltoknak a garival... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41488) Recipro válasza Cifu (#41487) üzenetére


Recipro
tag

Június 9. nem most volt nekem se :( jó hogy i5 4670 be van IGP mert ha nem lenne meghaltam volna :D

nincs blokkom mert másodkézből vettem de vissza kérem a vételárát a kártyának nem sz@rakodok velük néztem PCX/Ipon r9 390 xfx levan véve :(((( telematnak nincs webshopja ahol nézelődni tudnék rx470 meg nem akarok gyenge szerintem szóval vissza kérem a pénzt azt veszek itt aprón egy jó VGA-t :D

80.000-90.000ft között mit ajánlotok? :)

(#41489) Cifu válasza Recipro (#41488) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azt, hogy először legyen a kezedben a pénz, és utána állj neki nézelődni. :DDD

Lehet lesz az még 1-2 hét, addig teljesen át is rendeződhetnek az árak.

Szigorúan személyes vélemény egyébként, de egy 8GB-os RX470 miért lenne gyenge? A tesztekben az RX470 nem sokban marad el az RX480-tól. Vadiúj kártya, a jövőre való tekintettel nem lehet olyan rossz.

Használtan persze garisan lehet venni R9 390-est, de sokkal nagyobb fogyasztás kb. azonos teljesítményéért (+/- 5-10% játékoktól függően). Én most ettől függetlenül elégedett vagyok a 390-esemmel, de bevallom 70-80e Ft-s árszinten most nem mernék semmit venni, kivárnám, amíg pár héten belül (remélhetőleg) normalizálódik a piac, és hátha ne adj isten elérhető lenne egy új RX480...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41490) TechN7ne válasza Cifu (#41485) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Egy kutya az egész ,7950/7970/280/280x ,minden csak a gyártó által megszabott típustól függ melyik milyen órajelen mozog.
Otthon egy jóféle 7950/280-al bármelyik megoldást létrehozhatod ,számoloegységeket meg nem hiába nem emeltem ki ,mivel szinte semmi jelentőségük annyira kicsi köztük az eltérés ,ezt a felhasználó szinte meg sem érzi. Memóriák is ugyan az a gyártó és típus szinte mindegyik példányon felhasználva ,stb.

(#41491) szabadoslac


szabadoslac
tag

Hali

Korábban volt egy Sapphire HD 7950 DualX em.

Nos telepítés után elindítottam a játékot ami autómatán megnézi milyen kártya van és mit bír azonnal mindent
VERY HIGH beállításra állította be.

Most van egy 7950 Windforce 3 amivel nem tudom mi a gond.

Minden szoftvert ujra lőttem de Higher felbontáson felül nem tudom állítani.
Most 1020 a GPU 1300 a RAM 50 fokos a kártya 30 as ventivel , de nem ad többet?

Ennyivel gyengébb a windforce vagy még mindig szoftver gondom van???

Köszi

(#41492) Speed® válasza szabadoslac (#41491) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Milyen játékról van szó..? Amúgy nem autó, hanem auto, és nem kell neki engedni, hanem kézzel belőni..ugyanaz a kártya, gyártó nem számít, mi változott még azóta..?

(#41493) szabadoslac válasza Speed® (#41492) üzenetére


szabadoslac
tag

Compan of heroes 2 de kèzzel sem tudom magasabbra embelni míg a másiknál be letett azt ia állitani itt nem jelenik már meg

(#41494) Speed® válasza szabadoslac (#41493) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Változott valami a VGAn kívül azóta? HW/SW környezet, adott játék verzió stb..nem hiszem, hogy egy CoH megfekszi a 7950 gyomrát :)

(#41495) BRIKLY válasza Speed® (#41472) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nekem az alapból 1.150V-ot kap. :U Akkor ha ez így buherált BIOS, akkor elég jól kellene neki menni. :U
Most a hétvégén lehet, neki is állok megnézni mit tud,mert megjött a 2500K :D

(#41496) szabadoslac válasza Speed® (#41494) üzenetére


szabadoslac
tag

Minden a régi csak kártya csere volt. Ujra kellene lőni a win7 et meg mindent?

(#41497) Speed® válasza szabadoslac (#41496) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Vagy csak a játékot..

(#41498) szabadoslac válasza Speed® (#41497) üzenetére


szabadoslac
tag

A jaték ujra telepítése változtat valamit szerintes?

(#41499) Speed® válasza szabadoslac (#41498) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Van rá esély..mivel más magyarázat nem igazán látszik..a vas ugyanaz lévén. Hacsak nem rosszul emlékszel és ez volt a max eddig is :)

(#41500) szabadoslac válasza Speed® (#41499) üzenetére


szabadoslac
tag

Azt nem tudom valahol megnézni szerinted hogy mit enged a game beàllitasa max on

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.