Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10701) kasa85


kasa85
őstag

Majd ha tudtok segíteni meg köszönném valahogyan szeretnék egy venti fordulatot szabályozni most 70% megy és nem emelkedik 76C fok fölé csak hát az a hangos venti :W Valahogy alapon mehet 25% on mikor eléri a 80C fokot felpörgethetné 70% ra a ventit csak sajna nemértem mit és ,hogyan használjam.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#10702) Giot válasza HSM (#10695) üzenetére


Giot
addikt

"Az alkatrészek mennyiségének pedig nincs köze sem a megvalósítás hatékonyságához, sem az árához.... :N"
Utána néztem egy kicsit és megkértem az egyik hozzáértő ismerősöm hogy az itt található kép alapján hasonlítsa össze a Toxic nyák felépítését a referencia kártyával. Nézegette egy kicsit majd azt mondta hogy rendesen átdolgozták a táp részét. az összes SMD kondit kidobálták belőle és felkerültek a "hagyományos" kondik. Azt mondta hogy ez csak jó stabilabb az SMD-nél és nagyobb tartalék van benne. Meg ő is tekercsnek tippelte a Sapphire logós cuccot rajta de csak egy tipp volt! :) Emiatt lett hosszabb a nyák. Amúgy ahogy sasolgatta más különbséget nem igazán látott.

"Hallottad volna a 4890-em maxon... (4800rpm) Egyszer teszteltem 100-on, azt hittem (szó szerint) kirepül a mókuskerék a gépből! :Y"
a 4870-em sem volt kutya ezen a téren de megoldottam így :D . Kár hogy már nincs meg persze lehet fel sem menne az 5850-re meg minek jól hűt ez!

[ Szerkesztve ]

(#10703) kasa85 válasza HSM (#10700) üzenetére


kasa85
őstag

Az komoly lehetett :DDD

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#10704) CptMisi válasza kasa85 (#10701) üzenetére


CptMisi
őstag


nekem ilyen :U itt láthatod, hogy mit, hogyan...aztán alakíthatod saját tetszésed szerint ;)

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10705) RockHaRD válasza CptMisi (#10699) üzenetére


RockHaRD
addikt

2.0-val néztük, mindent maxra, és simán vitte, probléma nélkül... (10 fps-sel kb :DDD )

még bf-nél nem hitte, h a kártya a hibás, de most megint egy game, aminél szintén texturák töredeznek, deformálódnak, villognak...

(#10706) CptMisi válasza RockHaRD (#10705) üzenetére


CptMisi
őstag

driver csere volt? probáljátok mondjuk 10.4b-vel, ha még nem tettétek :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10707) Sárpac válasza CptMisi (#10704) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Én úgy állítottam be hogy 51foknál kezd emelni 5%-ot 60-nál még 5-öt 65-nél még 5-öt és 70C-nél 70%.ra egyből.
Játékok alatt 60C-t nem éri el, mert a pici emelés már elég neki hogy alatta tartsa.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10708) BullKoxa válasza voodoo98 (#10615) üzenetére


BullKoxa
őstag

nekem nem Működik így!fel akarom tenni az Nv drivert és azt írja ki nincs hardver.

(#10709) CptMisi válasza Sárpac (#10707) üzenetére


CptMisi
őstag

nekem is elég szokott lenni ez, hogy ne érje el a 60°C-ot, bár így kicsit hangos, de vagy a játék, vagy a zene elnyomja :))

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10710) CptMisi válasza grma (#10621) üzenetére


CptMisi
őstag

most látom, a 0,95voltot nálam VRM fesz-nek írja az Everest :B

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10711) BullKoxa válasza Sárpac (#10626) üzenetére


BullKoxa
őstag

Hi!ismét én! :) .Kérdezném neked ez Furmark 1.8.2 hogy hogy magyar?és hogy lát 2 Vga-t??

[ Szerkesztve ]

(#10712) RockHaRD válasza CptMisi (#10706) üzenetére


RockHaRD
addikt

minden volt már... megy vissza gariba... igazából az érdekelne csak, h miért pont ez a 2 game triggereli be a problémát :-/

(#10713) HSM válasza Giot (#10702) üzenetére


HSM
félisten

Az tény, hogy nagyobb tartalék van a sima kondikban, de egy ilyen digitális PWM áramkörnél ennek tudtommal nincs olyan nagy jelentősége. De ha már itt tartunk, a sima kondik élettartamból sokkal rosszabbak egy ilyen 70-90 fokos hőforrás mellett, és akkor már hosszútávon orrhosszal nyert is az SMD.... Ráadásul ezek a digitális kapcsolású PWM-ek jóval magasabb frekvencián üzemelnek az egyszerűbb sima áramköröknél, ami az alacsonyfeszes tuningnál hosszútávon igencsak kapóra jön.
Itt van egy nagyobb kép a refi 5850 táprészéről: [link] Sajnos a Toxic-ról nem tudok nagyfelbontású képet. Itt van még egy jó cikk, igaz itt a 4890 tápkörét vesézik ki, de az 5850-é is ez a technika, szerintem az alkatrészek nagy része is azonos... [link]

[ Szerkesztve ]

(#10714) Sárpac válasza RockHaRD (#10698) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Van egy két élsimi mód amit nem bír néhány játék szerintem ott lesz a gond.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10715) kasa85 válasza CptMisi (#10704) üzenetére


kasa85
őstag

:R .Én is ezeket az értékeket tolom akkor kipróbáltam ment 20-30percet a teszt linkelem.
Mindenkinek :R :R Amúgy a profilt elmentettem a venti szabályozással,de hova menti mert leszeretném menteni nehogy elvesszen Win 7 törlése után.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#10716) HSM válasza kasa85 (#10715) üzenetére


HSM
félisten

Na, így már nagyon barátságosak a hőfokaid. :K

(#10717) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Létezik olyan HD5xxx szériás kártya, amin van S-Video TV-Out ?

(#10718) RockHaRD válasza Sárpac (#10714) üzenetére


RockHaRD
addikt

gta-ba nincs AA, ha jól tudom, de most szóltam neki, h próbálja meg ráerőltetettt AA-val :)

(#10719) Goldmen75 válasza atesss (#10717) üzenetére


Goldmen75
őstag

Sajna az S-videonak leáldozott!
Én már rendeltem nagykertől VGA-t amin a leírásban s a képen ott virított,de mikor megkaptam s kibontottam ügyfél előtt, estünk pofára, hogy van rajta HDMI, meg DVi,meg Dsub, de egy deka s-video sem.....

Állítólag létezik valami átalakító....

(#10720) Giot válasza HSM (#10713) üzenetére


Giot
addikt

Akkor kicsit kérdezgetem még az ismerősömet a kondikkal kapcsolatban! Hogy hogy is van ez? :U
Ami viszont már most látható az az hogy a Gigabyte is ilyen kondikat használ az alaplapomnál. És pld ott van a processzor foglalat mögött is, biztos kap ott is meleget rendesen. Igaz lehet nem 70-90 fokot.
Ezzel kapcsolatban ezt írja a Giga:
"Kizárólag 50 000 órás élettartamú, Japán gyártmányú szilárd elektrolitos kondenzátorok"
Sőt az nVidia is a GTX470-nél pedig az aztán már igazán forrófejű! Ott bírnia kell.

(#10717) atesss: Van átalakító de ritka.

[ Szerkesztve ]

(#10721) HSM válasza Giot (#10720) üzenetére


HSM
félisten

A DFI csúcs-lapjánál is ilyen van [link], az X48-as csúcslapjukon is ilyen volt, és az EVGA Classified X58 illetve P55 lapjain is ilyen dolgozik. Azzal az 50 000 órával kapcsolatan is voltak viták amúgy, mennyire igaz...
Ez amúgy tény, a GTX470-nél bírnia kellene... :U
Jut eszembe, 50 000 óra... Ezekszerint a a Nippon-chemicon nem tud kondit gyártani, mert nekik vagy 2000 óra 125 fokon vagy 5000 óra 105 fokon típusú kondijuk van (szilárdelektrolitos!!!!!).... Az 5000 óra (bő 200 nap) pedig hamar elfogy nem megfelelő körülmények között, és ez a lehető legjobb minőség, ennél csak gyengébb lehet a többi....
Mondjuk ennyire sem rossz a helyzet, mivel 10 fokonként lefelé nagyjából duplázódik az élettartam...

Szerk találtam gyárilag 10 000 órásat is... De az már tényleg a max...

[ Szerkesztve ]

(#10722) Insolent válasza Sárpac (#10655) üzenetére


Insolent
aktív tag

Szia, bocs hogy megkérdezem, de lemaradtam ez a Hybrid PhysX mire jó? :W

Ez még nekem új, sry

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#10723) atesss válasza Giot (#10720) üzenetére


atesss
addikt

Ja, léteznek ilyen konverterek, de álltalában 10+ e Ft, úgyhogy azt inkább kihagynám...
Korábban akartam magam is csinálni kapcs. rajz alapján, de úgy emlékszem elég bonyolult, és az alkatrészárból sem jövök ki sokkal olcsóbban.
Hát akkor marad a 4670. :(

(#10724) atesss válasza HSM (#10721) üzenetére


atesss
addikt

De azt ne fejeltsd el, hogy ezek az x órás adatok csak azt jelentik, hogy a kondi "elkezd" kiszáradni, katalógusban megadott mértékkel (most nem néztem meg, de saccra mondjuk 5%-al - ajánlom pl. a Lomex honlapját, ott letölthető majdnem az összes kapható alkatrész adatlapja is) csökken a kapacitás + esetleg romlik az ESR érték is.
És kb. harmad kapacitással is simán elmegy a VMR szerintem, sőt ha még a szokásosnál jobban túlméretezik a kondit, akkor még kevesebbel is. Húzhatóság mondjuk már csökkenhet esetleg kicsit hamarabb.

Amúgy meg 105 fokra melegedő teljes nyák az azért nagyon dúrva lenne. :Y
És a rajta lévő kondi (főleg belül) még így sem melegszik föl ugyanannyira.

(#10725) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sárpac Létszíves erre Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#10726) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok!Lenne egy nagy problémám eltuntettem véletlen az ATI Digitális hangot ami a HDMI-n jött.És nem tudom hol állítsam vissza!vagyis gondolom hogy lehet de ez túl hosszú,mert ugye le Kellene szednem az Nv drivert + az atit is.másik megoldás hogy visszakapjam a digitális hangot?

[ Szerkesztve ]

(#10727) HSM válasza atesss (#10724) üzenetére


HSM
félisten

Ez tény. :R Lomexet ismerem, javítgattam már kondihalott motyókat. ;)
Én valahogy akkor is jobban bízom azokban a kis SMD-s kondikban... Kevesebb bjom volt velük, eddig legalábbis.... Abu85 linkelt nemrég hőkamerás képes tesztet GTX470 topicba, majd este megkeresem, de akadt kártya 80-100 fokos nyák-területekkel.... (Más kérdés, hogy ilyet be nem tennék a gépembe, sőt 70 fok fölöttit sem)

[ Szerkesztve ]

(#10728) HSM válasza HSM (#10727) üzenetére


HSM
félisten

Amit ígértem, hőkamerás teszt: [link]

(#10729) h.adam.92


h.adam.92
őstag

üdv

érdekelne, h ha pl egy asus p5q deluxe alaplapban építenék ki 5870 crossfire-t, akkor 8-8x ra megy le a pci és mekkora teljesítménycsökkenés tapasztalható? vagy más alaplapban próbáljak kiépíteni crossfire rendszert? olyan lap kéne, amiben aránylag egy q9550 is normálisan szerepelne tuning terén.

(#10730) Televan74 válasza h.adam.92 (#10729) üzenetére


Televan74
nagyúr

Itt egy link a 5870 -es szerepel 1x/4x/8x/16x módban. Link

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#10731) Giot válasza HSM (#10721) üzenetére


Giot
addikt

Remélem sosem fog ilyen hőmérsékleteket látni sem az alaplapom sem a videokártyám.
Így pedig lehet megvan az 50000 óra :D
Ez a szilárd elektrolitos téma, ez magasabb hőt is elbír stabilabb mint a sima elko?
Még egy kérdés az egyik komámnak van egy 9600GT-je, ez jönne nekem Fizix-re a gépbe. De sajna hibás az egyik memóriachip érintkezési problémákkal küzd :(( azt mondták javítható. Van valami cucc ami forró levegővel (nem hőlégfúvó) fel tudja annyira melegíteni azt a részt hogy megolvadjon a forrasztóón így a lábak megint érintkeznének. Van is ilyen gép az egyik ismerősömnek (szerencse hogy ennyi ismerősöm van :DDD ) Na mármost ez az eljárás mennyire szokott beválni? Van e tapasztalatod vele?

Néztem a linket a hőkamerás felvételekről. Jók ezek az 5XXX kártyák! Nem annyira forrófejűek már mint az előző széria kivétel a 4890 az pozitív csalódás. Viszont a GTX 480/470/285/275 :Y nem semmi.

[ Szerkesztve ]

(#10732) atesss válasza Giot (#10731) üzenetére


atesss
addikt

Hát ha már van egy ilyen komoly gépe az ismerősödnek, akkor azért csak ért is hozzá, nem ? :D
Vagy akkor miért van / hogyan szerezte ? Nyerte kártyán ? :D

No de viccet félretéve:
Vannak az aprón is olyanok, akik ilyeneket vállalnak, tőlük próbálj meg erről érdeklődni, hogy szerintük mekkora eséllyel javítható.
De szerintem ha jó a gép (és tökéletesen alkalmas olyan típusú tokozáshoz is, ami ezen a kártyán van), és ért is hozzá aki kezeli, akkor elég valószínű, hogy meg lehet csinálni.
Forrasztóanyag (direkt nem ónt írok, már csak azért sem, mert jó eséllyel már ROHS) ezek szerint nem fog kelleni hozzá, meg ha az egészet le kéne szedni, az gondolom mindenképp problémásabb azért.
Ezek a chipek BGA tokozásúak úgy rémlik.

(#10733) CptMisi válasza Giot (#10731) üzenetére


CptMisi
őstag

[link] ;]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10734) atesss válasza Televan74 (#10730) üzenetére


atesss
addikt

Olyan tesztről nem tudsz esetleg, ahol nem 2.0-s, hanem 1.0-s PCI-E-el tesztelnek ?
Mert az érdekelne a leginkább, hogy egy x1-es 1.0-s PCI-E alapú Express Card milyen sebességet adhatna viszonylag újabb kártyákkal (akár egy HD5000-essel).

Továbbra sem tettem le erről az ötletemről ugyanis, ütős külső videókártya laptophoz olcsón, nem lenne rossz !
Csak a kép visszavezetése a laptop monitorjába, az egy problémásabb dolog már...
Meg azt is csak remélem, hogy a driver nem problémázna ilyenen.
Bár ha itt ebben a tesztben ment minden további nélkül az x1-es mód, akkor kisebb az esélye, hogy gond lenne.

(#10735) HSM válasza Giot (#10731) üzenetére


HSM
félisten

A sima kondik között is vannak hosszú élettartamú, 105 fokos darabok, csak az nem olyan "menő", és sok a gagyi.... (Szilárdosból is akad azért)
A memóriacsip érintkezési baja sokmindentől lehet, NYÁK-is lehet sérült, a csip is, az érintkezés is, esetleg a GPU lábai is, fene tudja... Én nem kockáztatnék ezen...

A hőkamerás felvételekről... Kicsit feljebbhúzod a ventit rajtuk, és máris mínusz 10 fok mindenhol, és még mindig halkan... Csak valamiért az ATI nagyon leszabályozza a hűtést, az enyém is alig 33%-on menne, 85 fokon terhelés alatt, egy vicc, nekem jobban bejön a 38%-os venti melletti 70 fok.... :U A 4890 ugyanez... A GTX275 meg mindenki tudta, hogy egy fos ilyen téren, melegebb a GTX280, 285-nál.... :U (Olcsóbb alkatrészek, fosabb GPU, spórolás maxon, jó kombó...)
Volt nekem GTX260-am, a Backplate-es 65nm-es refi, abban még volt legalább anyag, jóval hűvösebb volt, bár a 4890-nél jóval melegebb....

(#10736) Giot válasza HSM (#10735) üzenetére


Giot
addikt

Jól jön az infó ezekről! :R
Konkrétan egy chip hibás mert ha hozzászorítja az alany a nyákra abbahagyja a problémázást a VGA.

Hőkamerás téma: az a helyzet nálam hogy szépen emelgeti a venti fordulatát automatán ahogy emelkedik a hőmérséklet. PLD 85C° 70%-on forog a venti. Igaz nem működik a manuális szabályzás ami kicsit kiábrándító. Ilyen ez a Sapphire-os Bios vannak hülyeségei, de hátha egy ATT megoldja majd a dolgot.

(#10733) CptMisi : :C Lehet ez lesz a vége?

(#10732) atesss : Honnan honnan, hát selejtezéskor vette! Egyébként felhívta a figyelmemet :) hogy a végeredményt nem tudja garantálni.

[ Szerkesztve ]

(#10737) amper zoli


amper zoli
tag

Sziasztok!
Beüzemeltem a hibrid configomat, az 5870-et visszahúzta a gt240-en 8x-osra.Mi a megoldás, hogy újra 16x-os legyen az 5870?

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#10738) Zoo123 válasza amper zoli (#10737) üzenetére


Zoo123
senior tag

"Mi a megoldás, hogy újra 16x-os legyen az 5870?"

Vedd ki a gt240-et! ;)

A gyártó honlapja szerint Link

"Expansion Slots
2 x PCIe 2.0 x16 (single max @16,dual @ x8 speed)
3 x PCIe x1 ( the PCIEx1_1 (black) is compatible with audio slot)
2 x PCI 2.2 "

Tehát ha 2db videókártya van benne akkor mindegyik 8x, 8x sávszélességet kap.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#10739) Gerisz válasza amper zoli (#10737) üzenetére


Gerisz
addikt

Sokat nem veszítesz vele egyébként.

(#10740) amper zoli válasza Gerisz (#10739) üzenetére


amper zoli
tag

A tesztek nagyon jók!!! Csak az a 8x-os bántja a szememet.3000 plusz pont vantage és stb.

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#10741) Zoo123 válasza amper zoli (#10740) üzenetére


Zoo123
senior tag

"Csak az a 8x-os bántja a szememet"

Hát erre most mit mondjak: Ne nézegesd, játszál vele! :DDD

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#10742) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Nálam a berakott GT220 mellett is 16x-osan ment az 5870!! A GT meg 8x-an!

(#10743) amper zoli válasza Zoo123 (#10741) üzenetére


amper zoli
tag

Igazad van megyek élvezni a PHYSX-et. Vagy valami mást is!?

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#10744) amper zoli válasza Goldmen75 (#10742) üzenetére


amper zoli
tag

A te deszkád úgy kezeli. Vantage 19576 most szerintem az tuti.(kártyák alapon)

[ Szerkesztve ]

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#10745) Televan74 válasza Goldmen75 (#10742) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem mindegyik alaplap kezeli egyformán. ;] Nálam például hibába ragasztatom le 4x -re a 9600GT -t ,a második 16x -os slotba el sem akar indulni a kártya.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#10746) kriszbon válasza Televan74 (#10745) üzenetére


kriszbon
őstag

(ezt) is próbáltad? :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#10747) BullKoxa válasza kriszbon (#10746) üzenetére


BullKoxa
őstag

Én nem igazán értem,én is leragasztottam ahogy a képen van de nem látja a vga-t.Na most akkor a Gpu felől is 2 csíkot szabadon kell hagyni?Lehet azért nem értem mert fáradt vagyok,vagy csak láma. :)

[ Szerkesztve ]

(#10748) kriszbon válasza BullKoxa (#10747) üzenetére


kriszbon
őstag

Hmm fogalmam sincs róla én csak emlékeztem rá hogy valaki már írt róla. :DDD
De én úgy értelmezem, és véleményem szerint veszíteni nem fogsz vele ha gyorsan kipróbálod. Nem olyan érintkezőt hagysz szabadon aminek nem szabadna amúgy érintkeznie. :F
Ha meg nem mered kipróbálni akkor megkérdezed tőle. :D
Ja igen, amúgy írt oda egy kis ökörködést is, de az is kb azt jelenti.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#10749) BullKoxa válasza kriszbon (#10748) üzenetére


BullKoxa
őstag

Írtam neki hogy magyarázza el nékem hogy is lehet jó ez a ragasztás.Köszi mindent

(#10750) Televan74 válasza kriszbon (#10746) üzenetére


Televan74
nagyúr

Köszi, majd megnézem. :R

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.