Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10051) enormous válasza CptMisi (#10049) üzenetére


enormous
csendes tag

Beírhatom az 1280×1024 méréseket is, sőt ha jópáran kéritek, megcsinálhatom Excel táblába is az összehasonlítást (összes felbontás, nvidia & radeon)

Akár több játék adatait is (crysis warhead, CODWAW, Far Cry 2, L4D)

A mérés gépe:
Intel i7 920 (150×20) CPU,
MSI X58 Eclipse SLI MB,
Mushkin HP3 12800 7-7-7-20 RAM,
Mushkin 800 watt Modular PSU,
Seagate 1TB SATA HDD,
Windows Vista Ultimate Edition SP2 64-bit

:)

                                                                                                   /enormous/

(#10052) M@Db0Y válasza Sárpac (#10050) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Ezekröl van 1 kicsit több info is? gyorsulnak vmennyit 10.3hoz képest ?

(#10053) Sárpac válasza M@Db0Y (#10052) üzenetére


Sárpac
nagyúr

[link]
[link]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10054) Tigi válasza danati (#10047) üzenetére


Tigi
őstag

danati, enormous köszi az információt. :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#10055) kasa85 válasza Sárpac (#10053) üzenetére


kasa85
őstag

Szia.Látom van 2beta versió thanks :R Amúgy kéne egy kis segítség mert angol tudásom elég gyenge.A kérdés mit sikerűlt kihozni a kariból(teljesítmény)játékok alatt stb stb.Illetve melyiket érdemes feltolni 1.04beta vagy 1.05?

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#10056) M@Db0Y válasza kasa85 (#10055) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Ahogy olvasgattam fórumokat pár ember hasonló javulást tapasztalt a 10.5-el mint a 10.3-mal!
Ha valaki tesztelte írjon véleményt sürgősen :C

(#10057) Giot válasza kasa85 (#10055) üzenetére


Giot
addikt

Csak egy kis infó:
a Catalyst sorszámának jelentése a 10 az év vagyis 2010. A 4 az a hónap
Így lesz az áprilisi a 10.4-es Catalyst.

[ Szerkesztve ]

(#10058) CptMisi válasza Sárpac (#10050) üzenetére


CptMisi
őstag

reméljük, hogy jól sikerültek :R

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10059) Perillustris válasza Gabrika (#10045) üzenetére


Perillustris
senior tag

A név kötelez, beszoptam. Sírni tudnék. Kezdődik megint a b@szakodás. :W

A kártya vége rálóg a SATA csatlakozókra, így 5-ből 3 használhatatlan, és nekem most 3 kell. Sehogy sem tudom rápaszírozni.

Perillustris

(#10060) Colos1


Colos1
őstag

HI!

Naplóztattam a VGA paramétereit az everest-el, és a következő adatokat mértem:

GPU (dispIO)=78° / GPU (memIO)=78° / GPU (árnaló)=76° / GPU venti ford: 32%

Nem tetszettek ezek az értékek, és nyomtam egy furmark-ot, de ment a GPU-Z is, mert össze akartam hasonlítani, hátha megint baromságokat mér az everest. 2 perc után - amikor a GPU még csak 74 fokos volt - egy csippanással leállt a gép, és 2-3 perc múlva tudtam csak bekapcsolni...Amikor elindult, a driver betöltéséig VGA felbontásban volt, utána állt vissza natív felbontásra.

Van valakinek ötlete, hogy mi volt ez? (A kártya egy ref kialakítású Gigabyte 5850)

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#10061) Seikai


Seikai
aktív tag

Na 2 éjt nappallá téve és az 5870-esemet kipróbálva 4 konfigban xp-től win 7-ig különböző tápokkal a következő konklúzióra jutottam :))

Az első 5870 döglődött :DDD

Aztán kaptam egy másikat hála kicserélték egyből kopp-kopp

Nos az majdnem jó volt de szintén zöldpöttyözött egy keveset meg sípolt néha és szemetelt dx 10 és dx 11 alatt ( érdekes open gl alatt nem, tehát furmark a kukába mert az nem mutatja ha ezen karik sérültek )

a 750 wattos moduláris tápomból eddig 2x6-os pci-e integrált csatiból kapta a szaftot most viszont bedugtam a másik 2 mellékelt csatit és azokból kapta külön az áramot.

A szemetelés szép fokozatosan egy 10 perc alatt telljesen eltűnt, és a sípolás is elmúlt de maradt a zöld pöttyözés win 7 aero, filmek és néha sötét játékok alatt.

Ennek az oka, hogy a driver túl alacsonyra veszi néha a frekiket pl. 170 mag és emiatt pöttyözik idle-ben és amikor vált magasabb frekire!
Erre a megoldás a következő: csinálni kell egy profilt ati overdrive-ban és abban megemelni a nyugalmi frekiket majd aktiválni azt és voilá működik!
Az összes hiba kiküszöbölve! Ma kipróbáltam ismerősöm 5870-esén is ahol ugyanezek a gondok voltak és működött :C

Remélem aki ilyen gondokkal szenved azoknak tudtam egy picit segíteni :R

egy kis segítség a ccc profilhoz ami C:\Users\{yourusername}\AppData\Local\ATI\ACE\Prof iles -ban található ( rejtett szal be kell állítani azok nézését)

eature name="CoreClockTarget_0"

Property name="Want_0" value="30000"

Property name="Want_1" value="60000"

Property name="Want_2" value="85000"
Feature
Feature name="MemoryClockTarget_0"

Property name="Want_0" value="50000"

Property name="Want_1" value="90000"

Property name="Want_2" value="120000"

[ Szerkesztve ]

Cooler Master HAF XM, Asrock Z87 Extreme4, i7-4790K @ 4.6Ghz, Corsair Vengeance LP 16GB 1600 DDR3, Gigabyte GTX 980Ti G1, Corsair RM 850W, Crucial C4 250GB SSD, 2TB WD Green, Logitech G35, G15, Roccat Kone, Win8 64, ASUS VG278HE

(#10062) enormous válasza Perillustris (#10059) üzenetére


enormous
csendes tag

RAID 0-val nem tudsz egy vinyót (egy másikkal 'összenyitva') használni?
Az talán megoldás lehet.

                                                                                                   /enormous/

(#10063) Perillustris válasza enormous (#10062) üzenetére


Perillustris
senior tag

Hát ez jól hangzik, csak f*ngom sincs hogy kell. :U

Perillustris

(#10064) kasa85 válasza M@Db0Y (#10056) üzenetére


kasa85
őstag

Köszönöm mindenkinek :R
Valamit sikerűlt kibogarásznom,hogy a Metro2033 al kapcsolatban sokat optim- ták a driver-eket,hogy tökéletesen menjen remélem behozza a Fermit(GTX480) ;] Érdekesnek találom,hogy a Fermi megjelenése előtt még nem volt olyan driver ami hozott volna különösebb teljesítmény többletet mint pl: a 1.03beta.Szerény véleményem szerint várt az Ati míg az Nvidia termékeivel elkészűl,hogy kiszámolta nagyából az Nvidia hozna pl:GTX 480 +20%sebesség töbletet a HD5870-hoz képest,ezzel ő lesz a leggyorsabb 1magos kari.Az ati meg most kezdte el csiszolgatni jobban a drivert,hogy jobban fusson amihez a fermit mérték(régebbi driver-ekhez),ezáltal csökkentik a 2kártya közötti teljesítmény különbséget.Sajnos számomra egy kicsit elszomorító hogy ha hozzá teszem,hogy idén állítólag jön a Hd6000-es család mert azért várhattak volna még vele+1évet.Jó ha haladunk a kórral de ne ennyire mert 1-2év és a HD5870 már csak alsó közép kategóriás lesz+a játékokat is durvább teljesítményre lövik be.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#10065) enormous válasza Perillustris (#10063) üzenetére


enormous
csendes tag

http://hu.wikipedia.org/wiki/RAID

Itt van hozzávetőleges ismertető a RAID fajtákról, viszont a bekötéséhez kérd ki hozzáértő segítségét : )

szerk:
Elkészült az összehasonlító Excel tábla, Radeon és nVidia oldalon, sok mostani kártyával, Crysis Warhead az összehasonlítási alap, meg elkezdtem a CODWAW és FC2-t, csak azokat nem volt már türelmem befejezni.

(Érdekel ez valakit?)

[ Szerkesztve ]

                                                                                                   /enormous/

(#10066) enormous


enormous
csendes tag

'Juteszembe, ha az alaplapod támogatja, köss egy vinyót eSata csatlakozóra. Azon az áram és az adat is átmegy, és egész jó alternatíva a problémád megoldására..

                                                                                                   /enormous/

(#10067) Perillustris válasza enormous (#10066) üzenetére


Perillustris
senior tag

Kiszedtem az egyik HDD-t a rendszerből, át kellett rendszerezni majdnem mindent. Mostanra már újraraktam az oprendszert, megy minden. Azért megpróbálok szerezni egy olyan SATA kábelt, ami befér alá, mert a kettő mindenképp kevés lesz hosszabb távon. :R

Perillustris

(#10068) Colos1 válasza Colos1 (#10060) üzenetére


Colos1
őstag

Erre valaki? Bár éjszaka - alvás helyett - átgondoltam, néhány kieg hozzá.

1. A régi kártyám tudta driver nélkül a natív felbontást, így ezt a mondatot: "Amikor elindult, a driver betöltéséig VGA felbontásban volt, utána állt vissza natív felbontásra."kéretik figyelmen kívűl hagyni. Ez nem tudja.

2. Az a csippanás valószínűleg a szünetmentes táp volt...

Talán túlterhelte az ágat :F A furmark 1440X900, ablakos módban, 8X MSAA-val Xtreme burn teszttel ment. FSP500-60GHN -em van (500W FSP), egy 6 pines csatit rádugtam, a másiknál pedig figyeltem, hogy két külön ágról kapja a 12 V -ot.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#10069) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok !Tudnátok mondani valami programot amivel a sz@r Nv karit eltudnám halkítani,tegnap lehúztam a ventit,de így azért 70 C° is volt.Most vissza tettem rá nagyon hangos! :Y

(#10070) radi8tor válasza BullKoxa (#10069) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én megnéztem előtte néhány tesztet, hogy melyik nV kari a halkabb :)
Milyet vettél?

⭐ Stella

(#10071) Goldmen75 válasza radi8tor (#10070) üzenetére


Goldmen75
őstag

A Gigabyte a legjobb!!!!

(#10072) LEON-T válasza BullKoxa (#10069) üzenetére


LEON-T
aktív tag

:D hat en 5 voltra raktam a 240es karimat:D kicsit barkacs de jo:D Ezt atalakitoval csinaltam meg ami 3 tus csatit alakit at molexre. Igaz az atalakitot is kell buheralni:D
De lenyeg muxik es halk.

(#10073) BullKoxa válasza radi8tor (#10070) üzenetére


BullKoxa
őstag

Inno3D-t ez volt a legolcsóbban.11.300ft.

(#10074) Goldmen75 válasza BullKoxa (#10073) üzenetére


Goldmen75
őstag

olcsó húsnak zörög a ventije:D

(#10075) naksys


naksys
senior tag

Hogyan tudom az ati vga gpu frekijét a catalyst által engedett nagyobb értékre állítani?

(#10076) BullKoxa válasza Goldmen75 (#10074) üzenetére


BullKoxa
őstag

akkor adok neki,mert ez így nem marad!Majd felteszek egy EVGA progit azzal megpróbálom beszabályozni.ha nem megy szerzek valami passzív hűtést rá,ha kell pénzért veszek boltban.(ez így nagyon sz@r).

(#10077) tomta válasza naksys (#10075) üzenetére


tomta
tag

MSI Afterburner

[ Szerkesztve ]

(#10078) LEON-T válasza BullKoxa (#10076) üzenetére


LEON-T
aktív tag

nekem sajna nem mukodott a szabalyozas meg afterburnel sem pedig msim van. v leszded a ventijet es raksz ra masikat:D

(#10079) Perillustris


Perillustris
senior tag

Egy laikus kérdés: Ungine Heaven alatt a GPU load 98-99%-os volt. Ennek ellenére még lehez CPU-limites a gép?

Nem vagyok nagy tuningmester, de a procit többek véleménye szerint érdemes feljebb piszkálni, úgyhogy nem úszom meg.

Alapbeállításokkal ez lett az eredmény:

Mennyi várható el ettől a konfigurációtól? (Sapphire 5850, 2x2GB GSkill DDR2 800MHZ)

Perillustris

(#10080) Colos1 válasza Perillustris (#10079) üzenetére


Colos1
őstag

Ugyanezekkel a beállításokkal nekem 1680X1050 -ben,
FPS: 33,1
Scores: 833
Min FPS: 5,8
Max FPS: 90,4

Ha figyelembe vesszük, hogy a monitorod 30% -al nagyobb, szerintem azok az értékek jók.
vagy az enyém is rossz :DDD

Szerintem nem lesz CPU korlátod, főleg ha még munkára fogod a kártyát mindenféle képjavítóval. (AA; AF; Stb.)

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#10081) Gerisz válasza Perillustris (#10079) üzenetére


Gerisz
addikt

Megnéztem neked a Heaven-t, nem megy még 50% fölé sem a procihasználat.
Szóval itt mindegy. A játékokban nem lesz az.
2600 és 3600 között nincs különbség.

(#10082) CptMisi


CptMisi
őstag

Volt már róla szó többször is, de megkérdezem, hogy észrevehetően csökken -e az 5850 teljesítmény, ha x16os slotból x8asba teszem át :F

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10083) Zoo123 válasza CptMisi (#10082) üzenetére


Zoo123
senior tag

Nem!
http://www.vgaspeed.hu/article3.php?article=t059&page=13 ;)

Itt van egy másik teszt:
http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/HD_5870_PCI-Express_Scaling/25.html

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#10084) CptMisi válasza Zoo123 (#10083) üzenetére


CptMisi
őstag

kösz :R

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10085) Perillustris válasza Gerisz (#10081) üzenetére


Perillustris
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek. :R

Egyéb kérdésem, hogy DP-tal használ-e innen valaki 5770-est vagy 5850-est. Alvó állapotból ébredve nem ad jelet. Azt hittem, peches voltam az eladott 5770-nel, de most már gyanús, mert az újjal is ezt produkálja.

Persze lehet DVI-vel használni, elvileg nem is rosszabb, de elég sok - nyilván szubjektív - véleményt olvastam arról, hogy a gyakorlatban mégis valamivel jobb a DP. :F

A monitor hibáját egyelőre kizárnám, mert ha kap jelet bárhonnan, azt megjeleníti.

:R

Perillustris

(#10086) naksys


naksys
senior tag

Az gáz, hogy alapon vantageben az 5870-em csak 15e pont körül teljesít?
Hol van itt a 4870-hez mért dupla teljesítmény??

(#10087) Sárpac válasza naksys (#10086) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nálam tök alapon minden core i7-el ilyet nyomott!
[link]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10088) naksys válasza Sárpac (#10087) üzenetére


naksys
senior tag

Akkor a q6600-al nem vagyok nagyon elmaradva, legalábbis vga szinten nem.

(#10089) Stukker1987 válasza naksys (#10088) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Ha a GPU score hasonló mint amit sárpac kolléga linkelt akkor nincs gond!
Gondolom a 15k körüli érték az összesített(az a q6600 miatt lehet).

De ha a GPU score jóval kevesebb mint az előbb említett kollégának,akkor valamilyen beállítás gubanc lehet,esetleg lazán van a kari a slotban(érintkezés).

10.3a drivert ajánlom,jól megy vele az 5*** széria,azzal is hoz pár pötty pluszt!

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#10090) Giot válasza naksys (#10086) üzenetére


Giot
addikt

Vantage? Szerintem nem az a mérvadó :U! Tegnap volt vagy 3 óra Crysis Warhead (csak azért telepítettem fel hogy meglássam mennyit tud hozni a 4870-hez képest) persze folyamatosan mértem az FPS, (meg persze játszottam is egy jót :) ) No azokkal a beállításokkal (all High kivétel az object detail az játékos 4X-es élsimítással felbontás 1920X1080) tartotta a 30-40 FPS között. Volt hogy kicsit beesett alá (sok effekt robbanás 1xerre) meg felészaladt de a nagy átlag ez volt. Aztán jött a havas pálya na ez már kicsit nyögvenyelősebb volt :DDD 20-25 FPS-t termelt. No nekem ahogy említettem is, volt 4870-em az alíg tudta megmoccintani ilyen beállításokkal, játszhatatlan volt vagy diafilm vetítés. Én meg merem kockáztatni hogy már az 5850 is közel a dupláját hozza a 4870-nek. (Nem muszáj megdobálni ezért a kijelentésemért :N )
Ja és alapórajelekkel szaladt az 5850 (765/1125).
És igen tudom hogy nem éppen történet központú a Crysis (bár ez a Warhead már egészen jó csak a vége egy nagy katyvasz, ha tudnak a Crysis 2 ben komoly történetet heggeszteni köré egy szavam sem lesz) de GYÖNYÖRŰ :B főleg hogy így plafon beállításokkal még csak fényképnézegetés volt eddig. :DDD

MOD: most látom hogy alapból a vantage-ről folyik a diskurzus, sry.

[ Szerkesztve ]

(#10091) CptMisi válasza CptMisi (#10084) üzenetére


CptMisi
őstag

érdekes :W átraktam x16@x8as slotba az 5850et, és most nem ismeri fel a gép :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10092) CptMisi válasza CptMisi (#10091) üzenetére


CptMisi
őstag

pff...x16@x16os slotban gond nélkül megy... :B

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10093) Sárpac válasza CptMisi (#10091) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Mert a 8x slot-ban csak félig van érintkező ennek pedig kell az összes a 2.0 miatt, az más tészta hogy 16x slotban megy 8x sebességgel társkártyával együtt.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10094) naksys válasza Stukker1987 (#10089) üzenetére


naksys
senior tag

GPU score kb ennyi, csak az összesítettben húzza le a 6600. Bazz nem akarok még platformot cserélni!!

Persze nem vantage-el játszom csak összehasonlítás képpen nyomtam pár tesztet, hogy mennyi a difi a 4870-hez képest.

(#10095) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!
Az ep45 extreme lapomban működne a cf? Vagy ahhoz inkább egy x48-javasoltok?
Elvileg van benne két db 16-os csatlakozó.
Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#10096) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok! Van egy 5850-em és az lenne a kérdésem hogy ha 1680x1050-es felbontást használok, érdemes lenne e húznom a Phenom II 955BE procimon vagy elég alapon is mellé.

(#10097) Colos1 válasza Baga1983 (#10096) üzenetére


Colos1
őstag

Szia!

Nekem is ilyen karim van, ugyanilyen procival 3400/2600 MHz -n, és ugyanekkora felbontással játszom. ME1 közben, átlag 77% -os GPU kihasználtság (max=99%) mellett volt átlag 56% -os CPU kihasználtságom (max=62%). Szerintem nem érdemes a magvakat húzni.

Viszont az NB-t feltétlen ajánlom kipróbálni magasabb órajelen, ha még nem tetted meg. Nekem C2 -es Ph -m van, 1,1 V helyett 1,175 V -on megy 2600 MHz-t.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#10098) CptMisi válasza Sárpac (#10093) üzenetére


CptMisi
őstag

ez elég nagy baj, mert az egyik chipset bordát teljesen letakarja a kártya, és eléggé melegszik :Y

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10099) Robi BALBOA válasza Baga1983 (#10096) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Alapfeszen amennyit megy a proci addig húzzad. ;)

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#10100) HSM válasza Seikai (#10061) üzenetére


HSM
félisten

Hát ez szvsz nagyon gáz.... A 4890-em hónapok óta röhögve megy 100/225Mhz-en üresben, és soha semmi nyűgje nem volt.... Remélem az 5850-eket nem érinti hasonló hiba, mert jövőhéten lesz olyan karim...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.