Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11801) Robi BALBOA válasza zsolt1129 (#11797) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Meg sajnálnám lecserélni a jó kis G.Skill memókat, amik mennek CL5-ben 1200-at is simán 1,95v-on, 1600-as ddr3 alázó! ;]

Kipróbáltam a 10.6-os catát jó csak ha egy kicsit is húzva van a kari akkor a gpu-t nem veszi vissza 157mhz-re hanem csak 400-ra és a memó pedig fullon megy, esetemben 1250-en a 300 helyett.
Meg kell várni a preview verziót és az tuti zsír lesz. :K

(#11800)radi8tor1: olcsó 55k :DDD

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#11802) amper zoli válasza radi8tor (#11800) üzenetére


amper zoli
tag

Én is azzal szemezek, a +G2 jobb +6k-ért :U

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#11803) Giot válasza TomiLi (#11791) üzenetére


Giot
addikt

Én a jelenlegi konfigom csak összeraktam és nincs gond. Illetve ami mégis az meg nem zavar minimális. És valóban ha pozitív a dolog azt olyan természetesnek vesszük. Soxor már magam is untam hogy ezt írtam mindig "hát nálam nincs gond" más meg szídta mint a bokrot......... akkor csak arra gondol a delikvens hogy ott a másiknál lehet valami hiba. Még annyit hogy jó az ha új ATi-t vesz az ember csak ne a tegnap piacra dobott fejlesztést vegye, hanem amivel már vannak tapasztalatok. Nekem 3 hónapja van meg a Sapphire 5850 Toxic nincs rá panaszom igaz ehhez át kellett esni egy Bios cserén, mert gyárból nagyon antituningos Bios-al jött ki. de ezt Sapphire-ék javították és írtak hozzá egy másik hivatalos Bios-t ami kiváló.

(#11792) Armor72: Jaja a szoftveres háttér, ház dolgoznak rajta a srácok és próbálnak minden eshetőségre felkészülni na ez az ami nem könnyű. Bár azzal ma már nem értek 1et hogy címfüggő hogy milyen VGA-t vegyen valaki. Talán a GTAIV amivel sok rossz tapasztalat volt, de azok sem a saját tapasztalataim, és én leginkább abban bízok.

[ Szerkesztve ]

(#11804) TomiLi válasza Robi BALBOA (#11795) üzenetére


TomiLi
addikt

Jól is teszed a jelek szerint! :C
Nekem is jó tanuló pénz volt, hogy ami már egyszer működik, azt ne nagyon babráljam...
Csak sajna nekem az alaplapom meghalt, és nem tudtak akkor újat hozni, én meg türelmetlen voltam és másikat vettem.

Bogyorisz

(#11805) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Annyi helyen nézegettem már ezeket a Vantage pontokat, kíváncsiságból én is szerettem volna lefuttatni. De egyszerűen nem tudom működésre bírni a programot. Feltelepítem, meg a patch-et is felrakom, majd indítanám és csak várakozik a progi. Esetleg erre valakinek van ötlete mi nem stimmel?

(#11806) Robi BALBOA válasza TomiLi (#11804) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Én is szeretek újítgatni, de ez a motyó már annyira a szívemhez nőtt, 1,2125v vid-es kis q6600-as és a jó kis G.Skill memók és a Giga X48-as lap meg a többi cucc, mondjuk a giga x48-as lapot nehéz volt belőni, de ha egyszer be van lőve akkor olyan stabil, hogy az leírhatatlan! :DDD
2-3 év múlva fogom legkorábban lecserélni az egész motyót, esetleg a vga-t előbb jó kis 6xxx szériásra. ;]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#11807) daneeeeee válasza Armor72 (#11787) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Armor, nekem ugyan 5870-em van de teljesen stabilan megy 70-80 fps körüli sebességgel.
Soha nem szaggatot még, pedig max graf 8xAA fullHD beállításokkal játszom.
Fel raktad hozzá az 1.2-es pachet mert az gyakorlatilag megkétszerezi a radeonok teljesítményét. /a játék kiadásakor a radeonon lassabban futott a játék/

(#11808) nero2006


nero2006
csendes tag

Vki nem tod olyan verziójú Msi live update-t ami működik win7 64 biten?.Alaplap bios-t szertenék frissítei.Az a gondom az eddig talált verziókkal ,hogy frissítés során a dos parancsor nem akar futni.Tom hogy nem Ati-s téma :B ,de biztos van itt pár embernek Msi lapja.Köszi előre is aki válaszol. :P

(#11809) Воланд válasza nero2006 (#11808) üzenetére


Воланд
titán

Azonnali alaplapos kérdések órája.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11810) TomiLi válasza Giot (#11803) üzenetére


TomiLi
addikt

Irigyellek titeket egy kicsit, (Téged, meg Robi BALBOA-t, meg akinek nincs gondja) de jó hallani, hogy van elégedett felhasználó, és tökéletesen működő konfig. Szeretnék majd én is csatlakozni hozzátok :B Remélem összejön :C

Nekem az evga lap azért jött be nagyon mert egyszerű a tuning benne, nem kell hozzá nagy ész. A giga lapokat egyáltalán nem ismerem, az asus nekem túl bonyolult. Más vizekre meg nem eveznék. Sajnos korlátozva vagyok, mert nekem mATX lap kell. Sok választási lehetőségem így nem maradt...
Sajnos anno az egy hét alatt az evga lapot nem tudtam mindentéren kipróbálni, remélem beválik... :K

[ Szerkesztve ]

Bogyorisz

(#11811) amper zoli válasza petrusz82 (#11805) üzenetére


amper zoli
tag

Nálam is szórakozott egy kicsit de a patch újra telepítésével megoldódott a dolog :K
Aszem ha egy játékot vagy valami mást telepítek azzal mindig ütközik de a patch újra telepítésével mindig megoldódig a problem ;)

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#11812) amper zoli válasza TomiLi (#11810) üzenetére


amper zoli
tag

Ne félj legközelebbi vásárlásnál az ASUS laptól, mert ezek nem "egyszerüen bonyolult" hanem bonyolultnak tünik de iszonyú egyszerű, és habzsolja az OC-t :Y

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#11813) radi8tor válasza amper zoli (#11802) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én a G2-t látom 53k-ért ;]

⭐ Stella

(#11814) Dadpool válasza Giot (#11803) üzenetére


Dadpool
aktív tag

haliho:) nekem is 5850 toxic van és kifogástalan:) most olvastam a bioscserét amit mondtál
azonnal lecsaptam a témára:)én is feltettem. szerinted mennyit lehet kifacsarni belolle?
amugy majdnem mindent full full maxon 16 aa 8 msaa már kicsit sok neki néha beroccen
de szerintem ez a catalyst miatt van
amugy tényleg nagyon jo a kártya. csak kicsit drága:)

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#11815) amper zoli válasza radi8tor (#11813) üzenetére


amper zoli
tag

Küldj egy szemüveget, vagy egy linket inkább lécci :R

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#11816) Sárpac válasza #35434496 (#11798) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Mutathatnál már egy pár tesztet a csodakaridról!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11817) #35434496 válasza Sárpac (#11816) üzenetére


#35434496
törölt tag

Igazad van. Most értem haza + van egy 1éves kisfiam aki picit lefoglal :DDD De igyekezni fogok kis türelem 1-2nap és csinálok tesztet :K
Melyik játékkal vagy progival szeretnétek látni egy tesztet leginkább?
A monitorom: LG W2486LP-PF
Méret: 24" LED FULL HD, Maximális felbontás: 1920 x 1080, Képpont távolság: 0,27675 mm, Válaszidő: 2 ms, Kontraszt: 1000000:1

[ Szerkesztve ]

(#11818) #35434496 válasza Sárpac (#11816) üzenetére


#35434496
törölt tag

Illetve csináltam egy 3dmark vantage tesztet! A proci picit húzva van(q9550 3.6) a kari alapon megy. :)

(#11819) Giot válasza Dadpool (#11814) üzenetére


Giot
addikt

Itt van az eredményem! Feszt nem tudok emelni a kártyán (legalábbis tudomásom szerint még nincs olyan tuner progi amivel meglehetne piszkálni talán az ATT.) tehát ezt alapfeszen hozza.
Amit érdemes megnézni a Catalyst-ban hogy nem supersamling-es AA-t használsz e az feltudja zabálni a kártyát. Ezt a karit is meg tudja fogni egy két játék de azért valóban korrekt a teljesítménye.

(#11818) players111: És mennyi az alapórajel az 5870 Toxic-on?

[ Szerkesztve ]

(#11820) #35434496 válasza Giot (#11819) üzenetére


#35434496
törölt tag

Nem hiszem el, hogy nem látod. A kedvedért belinkelem mégegyszer csak a gpu-z t.
Meg ki is írom hátha nem találod :DDD !!
DEFAULT CLOCK Gpu 925MHz Memory 1225MHz

(#11821) #35434496 válasza Giot (#11819) üzenetére


#35434496
törölt tag

Grat az 5850Toxic karihoz.(kistesó)

(#11822) Воланд


Воланд
titán

GPU-Shark 0.1.0: Simple GPU Monitoring Utility

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11823) Robi BALBOA válasza TomiLi (#11810) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Eddig nekem a Giga és az Asus lapok jöttek be a legjobban, (persze ha kinézel egy lapot előtte nem árt egy-két napot azzal tölteni, hogy utánnajársz, hogy milyen nyűgjei vannak és mire kell odafigyelni) de tetszik egy két evga lap is és ha egyszer kapok egy jó ajánlatot akkor olyan lesz, mert azok sem rosszak. ;]

Szorítok, hogy kifogjál valami jobban sikerült darabot és a konfigodnak is tetszen, mondjuk ahogy hallom mostmár ez a lagolós téma is kezd megoldódani (10.6-os cata) :K .

Egy kis kedv csináló a kari vásárláshoz

Az össz pontszámot a kis q6600-as procim vissza fogja, de a gpu pontszám az tükrözi, hogy van ám kakaó a kicsikében.

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#11824) TomiLi válasza Robi BALBOA (#11823) üzenetére


TomiLi
addikt

Rengeteget néztem a kiszemelt áldozatokat ( nem csak alaplap témában ) és arra kellett rájönnöm, hogy sajnos a saját tapasztalat az igazi. Sajnos van egy két játék, ami nem egy tömeg kedvenc, így ez is nehezíti a dolgom....
Az a kis evga ne halt volna meg Karácsonyi ajándék képpen, akkor lehet most én is csak arról irnék, hogy milyen frankón megy a rendszerem az 5870-nel.

Köszönöm a jó kívánságod, remélem bejön a dolog! :R

Én is bízom benne hogy a catalyst is jó irányba fordult és végre látványos lesz a javulás a problémával küszködő felhasználóknak is! :C

Szép eredmény!!! :C :R

Már rajta vagyok én is az ati vonalon, csak a gtx-em nem kell mostanság senkinek :O

[ Szerkesztve ]

Bogyorisz

(#11825) Robi BALBOA válasza TomiLi (#11824) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Új karit akarsz venni majd vagy használtat? (mert lehet nemsokára eladom a karimat, mert nyárra tök felesleges nekem itthon ez a kari, mert úgysem lesz sok időm játszani, az igazat megvalva most sincsen rá sok időm, de nyáron meg főleg, bulik, motorozás, meló ;] )

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#11826) Armor72 válasza daneeeeee (#11807) üzenetére


Armor72
csendes tag

Köszönöm, kipróbálom!
:R

(#11827) Armor72


Armor72
csendes tag

NNa..kösz a segitséget, tényleg orvosolta az ajánlott patch a NFS Shift futását az 5850-emen, Mondjuk az EA-nek automatikusan csatolni kellett volna hozzá, ha már beakciózzák a game-t és a hozzám hasonló hülyék megveszik.... :W

Az Nvidia meg elmehet a sunyiba a szabadalmaival, a jövő úgyis a nem hardverhez kötött videojátékoké---(cloud computing, szuperszélessáv-internet)...Addig is csak ATI és éljen a DirectX 11! :D

üdv

(#11828) Giot válasza #35434496 (#11820) üzenetére


Giot
addikt

Hehehe :DDD :DDD
Ezt jól bebambultam! 4óra Fallout3 megteszi a hatását :B
Azért kösz hogy csak nekem feltetted még egyszer. :K

A pontszámok meg szépek! Nálam 17260 pont ha 950/1200-on megy az 5850 Toxic.

(#11823) Robi BALBOA: Valóban ott figyel nálad egy kis procclimit :) . Ilyen tuningal már 18e pont körül járna szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#11829) Giot válasza Robi BALBOA (#11823) üzenetére


Giot
addikt

Robi BALBOA: Ja hogy az az összpontszám :D nem szóltam. 19e pont a GPU score. Nincs mese kevesebbet kell játszanom és többet aludni :B :(((

(#11830) TomiLi válasza Robi BALBOA (#11825) üzenetére


TomiLi
addikt

Szia! Köszönöm szépen, új vga-t szeretnék és egy ilyet. :R

Bogyorisz

(#11831) petrusz82


petrusz82
aktív tag

A CCC-ben másnak is akad gondja a videó fényerő, kontraszt beállításaival? A problémám az, hogy ha beállítok valamilyen értéket, majd rányomok az alkalmaz-ra sokszor visszaugrik az alapértelmezettre. Azonban többszöri próbálkozás után sikerült beállítanom a filmnézéshez egy profilt. Viszont bizonyos filmek esetén nem árt kicsivel több kontraszt. Ezért létrehoztam egy újabb profilt nagyobb kontraszttal. Hiába mentettem el, az ATI control panelre jobbegérrel kattintva egyszerűen nem aktiválja. A későbbi driverekben (10.5, 10.6) vajon ezt javították? Nem szeretnék telepítgetni, ha nem muszáj. 10.4-es van fent.

(#11832) Robi BALBOA válasza Giot (#11829) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Hát igen ez van ha nem alszik az ember! (én már csak tudom) :DDD

(#11830)ceaser: Jóféle, Sárpac-nak is ilyenje van és elég jól megy neki. ;] Amúgy mennyibe kerül?

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#11833) fanti válasza Robi BALBOA (#11823) üzenetére


fanti
addikt

Olvastam föntebb a hozzászólásaidat, és annyit tennék hozzá, hogy ha van egy stabil, tuti géped, akkor azt ne cseréld le.

Én egy Q6600-ast nyúzok már lassan három éve most egy P45-ös lapban 2x2GB DDR2-800 memóval meg egy Sapphire 5850-el.
És nemrég platformváltáson gondolkodtam vagy i7, vagy X6 irányában. De mivel nagy költség lett volna, ezért nem tudtam meglépni, de utólag nem bánom, mert tesztelgettem egy kicsit.

Az alap 2.4GHz-en és egy kis voltemelős 3.4Ghz-en is teszteltem a konfigomat játékokkal.
Crysis Warhead(DX10), STALKER COP(DX11), BattleField BC2(DX11), COD MW2(DX9).
Mindenhol a legmagasabb grafikai beállításokat használtam, kivéve az élsímítást, azt ugyanis minden játéknál 2x-re állítottam be.
CCC-ben nem piszkáltam semmit!
1920x1080-ban teszteltem.

És a különbségek egyedül a COD-nál jöttek ki, ott 77 körüliről 88-ra nőtt az fps, a többi játéknál nem volt mérhető különbség az fraps szerint. Nem beépített bencsmárkokat használtam, hanem a lementett állásokat töltöttem be, és ott figyeltem az fps-t.

Tehát a legkisebb négymagost sem éri meg kicserélni nagyobbra, de még nagyon tuningolni sem kell, mert FullHD-ban max grafikával az 5850 a "leggyengébb láncszem".

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#11834) #35434496


#35434496
törölt tag

Na elkeztem próbálgatni a Toxic karit. ;]
Picit emeltem a karin este még adok neki ha hazaértem.

(#11835) Sárpac válasza #35434496 (#11834) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Jó lenne tudni az alapfeszét mennyi neki!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11836) Robi BALBOA válasza fanti (#11833) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Én minden gamét 8xAA-val használok, kivéve a Crysis Warhead ott 2xAA-t azt is azért mert jobban tetszik mint a 4x-es meg a 8x-os(a 4x-es és 8x-os már nagyon mossa a képet a kis részleteket) és a Metro2033 ott nem is használok élsimítást, mert nagyon elmossa a kis részleteket. Úgyhogy nálam hatványozottan igaz az, hogy a vga a "leggyengébb láncszem" így semmi értelme nem lenne annak, hogy több tízezer forintot kidobjak egy újabb konfigra az ablakon aztán a gamék kb ugyanúgy mennek, a tömörítés meg ilyenek nyílván jóval gyorsabb lenne, de néha ha csinálok is ilyen jellegű feladatot a gépen nem sokat számít azaz 1-2perc.

Amúgy milyen jó, hogy ilyen hűvös van, 37fokos a karim így idle-ben. ;] (mondjuk motorozni meg nem tudok menni :O )

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#11837) #35434496 válasza Sárpac (#11835) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ez nem tudom mennyire hiteles program :F

(#11838) DrJános


DrJános
aktív tag

Most nézegettem kicsit a neten és igazából 2 db 5850 tetszik nagyon

MSI Radeon HD 5850 Twin Frozr II

Sapphire 5850 1GB DDR5 Vapor-X

Ha valaki tudna róluk írni az jó lenne.

Elvileg az MSI rendkívül halk működés mellet 12 C-al hűvösebb a ref nél de hátt a Vapor X sem ref és elvileg az is halk és hűvös.

(tuning annyira nem érdekel de a hosszú és stabil működés az igen)

( hát most nem tom de 1 másik oldal meg pont azt mutatja hogy hagosabb a ref nél az MSI nah xd akkor most kinek higgyek )

Ill az is fontos, hogy mennyi az ár különbség ( bár így hirtelen nem látok nagy eltérést)

Minden tulajdonos véleményét szívesen olvasom.

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#11839) Sárpac válasza DrJános (#11838) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Egy pont az MSI Twin frozer II-nek!:)
Indok hűtésben kb ega a vapor-x-el, de ez nem csicsereg,mert az msi gondosan ügyelt arra, hogy ne kerüljön olyan alkatrész a karira ami zajt csaphat.
Nekem 5870 vapor-x-em volt és bizony főleg játékmenük alatt adta a tücsökzenét rendesen.

Afterburnerrel be lőni a ventiprofilt mert túlságosan alacsony hőfokon emelgetni kezdi a ventit tök feleslegesen. Nekem 35-37%-os hangtalan ventivel sikerült 60C fokon tartani játék alatt furmarknál meg 64-65.
Lightning is ugyan ezt a hűtést kapta itt 70C körül tartja 37-40%-os venti mellett. A százalékok ne tévesszenek meg a ref kari ventije axiális másként működik!:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11840) Robi BALBOA válasza #35434496 (#11837) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Eszerint ugyan annyi a feszed mint a ref kariknál.
A Gpu-z nem mutat semmit. (azthiszem az a leghitelesebb)

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#11841) fanti válasza Robi BALBOA (#11836) üzenetére


fanti
addikt

Meg ne fázzon idlében a karid! ;-)

Hát akkor most ne motorozz hanem játszál, majd hétvégén mocizhatsz, tán jön a jó idő......

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#11842) Robi BALBOA válasza fanti (#11841) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Ja, el is kezdek játszani, nehogy nekem valami tüdőgyuszit elkapjon itt szegényke.
Amúgy most alulfeszelve 1,1v-on 901mhz-es gpu-val nyomatom és elég stabil, hűvös és halk a kicsikém. ;]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#11843) #35434496


#35434496
törölt tag

Msi afterburnerben nem engedi a Core clolkot 1000MHz fölé. Át lehet valahogy állítani :F

(#11844) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Valaki nem tudja van-e már új béta? Május 18-van és több mint egy hónapja a rakás kaki 10.4 whql óta semmi hír driverek terén.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11845) Giot válasza DrJános (#11838) üzenetére


Giot
addikt

Egy pont az 5850 VaporX-nek. Nekem 5850 Toxic van de a hűtés ugyanaz szerintem a nyák is bár lehetséges hogy más alkatrészeket használtak erről nincs infóm. Ciripelést nem hallottam.
A VaporX jól teszi a dolgát akár komolyabb tuningal is megbirkózik. Igaz xtrém körülmények között (950/1200Mhz) Furmark Stability teszt xtreme burning módban egyszer elhasalt valszeg a VRM-ek túlmelegedhettek és volt egy restartom. Bár az én hibám is volt mivel autón hagytam a ventiszabályzást és nem toltam oda neki manuálisan hogy had forogjon. Másodjára már így tettem (adtam neki 80%-ot) és nem fagytam meg.

(#11843) players111: Ezzel a programmal úgy tuningolod ahogy akarod.

(#11846) #35434496


#35434496
törölt tag

Na megnéztem. Szóval gyárilag tiltották a Toxicot 1000/1500 a max amit enged. Ezt az értéket simán viszi(a mem kérdéses mert én csak 1300-ig próbáltam). Szóval nekem eddig 1000/1300-on stabil minden progival (játékok,tesztprogik,stb....) Nagyon jó kis kari!!
Grat a Sapphire cégnek :R

(#11847) Giot válasza #35434496 (#11846) üzenetére


Giot
addikt

Amit linkeltem progit azzal felé tudsz menni. Ez csak Bios beállítás. És nézz körül a Sapphire oldalán mert nekem az 5850 Toxic-hoz adtak ki újabb hivatalos Bios-t.

(#11848) #35434496 válasza Giot (#11847) üzenetére


#35434496
törölt tag

5870 Toxic-hoz még nincs bios sajnos :(

(#11849) #35434496 válasza Sárpac (#11844) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ehez a képhez még hozzá kell tegyem, hogy a házban 2db 12cm Noiseblocker dolgozik ami a leghalkabb modban van.(kevés levegőt szállít) de baromi halk :)

(#11850) faranus válasza #35434496 (#11849) üzenetére


faranus
aktív tag

sziasztok egy 5850 toxic hoz elég lenne hogy rendesen meg hajtsam egy Intel Core i5-750 2.66GHz vagy egy nagyobb i7 es kellene???

előre is köszi

tisztelettel faranus :R

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.